بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که دیگه همه چی گذشته تو این چند وقت بریم خوش بگذرونیم بریم حال کنیم که تقریبا 1 سال واسه کنکور 92 وقت گذاشتیم
امسال موضوع جوری هست که سلیقه داورها بیشتر توش دخیل هست نظر شخصی من اینه

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اینی که داریم راجع بهش صحبت میکنیم خیلی به حال ماها تاثیری نداره و ما کاری که باید رو چند روز قبل به نحو احسن:whistle: انجام دادیم. اینایی هم که اینجا با بچه ها میگیم فقط برای روشن شدن افکار عمومیه چیزی که هست اینه که خیلی از اساتید تمایل دارن خودشون رو به عنوان طراح سوال(چه تئوری چه مرحله اسکیس) یا داور کارهای اسکیس مطرح کنن مخصوصا تو دانشگاههای شهر تهران. اوضاع تو آموزشگاهها و آتلیه های جیب خالی کنی اسکیس هم که به مراتب بدتره و آدم اونجاها چیزهایی میشنوه که بس عجیبه و همش هم سر این قضیه اس که این روند شفاف سازی نمیشه واسه عموم
البته من خدایی نکرده اظهارات استاد شما رو زیر سوال نمی برم چون به هر حال بیش از 11-10 ساله که اسکیس برگزار میشه و تقریبا اکثر اساتید(پایه بالا) از هیئت علمی های مختلف دانشگاههای تهران و شهرهای دیگه حداقل یک بار داوری کردن بنابراین اطلاعات خوبی از جریان امور تو اون سال بخصوص دارن.
داستان پارسال رو هم باز من به واسطه از آقای پورکاظمی نقل کنم که 8 گروه داوری بودن از بهشتی، یزد، تربیت مدرس، شیراز، علم و صنعت، هنر اسلامی تبریز، تهران و هنر تهران. بعضی مثل تبریز تنها یک داور داشته و برخی هم مثل هنر تهران 3 تا.
کل فرآیند داوری و ثبت نمرات و کارهای اداری و غیره هم همینطور که قبلا گفتم بیش از دو سه هفته زمان میبره ولی خود جلسات نمره دهی همونطور که گفتی تو یکی دو روز انجام میشه (برای هر گروه داوری). و خب داورها یه روزی رو هم تعیین میکنن که در آخر همه شون باز هم با هم روی چند نمره اول بحث کنن

کِی و کی مهم نیستن خب (چون دست ما نیستن) ولی چه جوریش به نظرم اهمیت داره یه مقدار (باز اونم که دست ما نیس:D) (البته دعای دم سحر و اینا دست ماست:whistle:)

دقیقا یکی از گرو ه هایی که نام بردی برای دانشگاهی بود که من درس خوندم
و استادی که نام بردم خودش یکی از رده بالاهای شهرداری تهران هست و نیازی نداره که دروغ بگه به خاطر شرایط امنیتی نمیتونم اسمش را بگم ولی اگه می شد می گفتم

erisss

عضو جدید
به نظر من داورا اگه بشینن 1:50 و 1:100 هارو جدا کنن که نمیکنن واسه مقایسه ها خوب میشه ولی این کار زمان بره خیلی هم زمان بره...توی 4 روز نمیشه اینکارو کرد... ولی امسال واسه مدارک نمره نزاشته بودن ولی یه فرق اساسی داشت اینکه برنامه فیزیکی میخاستن.... بچه ها میگن باید این حساب کردن سرانه در 50 نفرو مینوشتی براشون... من که یه جدول در حد تقریبی کشیدمو ول کردم...بعدشم به خاطر اینکه مدارک نمره نداشت میگم که به ایده طرح اهمیت میدن.... خداییش امسال همه ی موضوع اسکیس از طرح سوال تا آخرش... همش معما شد... هیچکی جوابای قطعی رو نمیدونه.... که میخوان چیکار کنن... من تا به حال محدودیتو تو معماری از لحاظ سایت و زمین کار شنیده بودم ولی محدودیت معماریو از لحاظ وسایل معماری و ورقه طراحی نشنیده بودم... یکی میگفت که این که کاغذ مقیاس 1:50 جا نمیشد محدودیت معماریه:eek:.... مث اینه که بریم بازار کار یه کارفرما به پستمون بخوره... که مثلا یه خونه ویلایی بخواد بعد زمین اینا رو هم نده و بگه الا و بلاا باید تو یه 50*70 کل نقشه هامو بکشی... وگرنه نمیخوام....:w15::w15: خداکنه داورا مث طراح فک نکنن...
اينقدر اسپم نكنين ديگه ،بزارين كسي كه ٢تا اطلاعات داره بياد يه چيزي بگه
شما هم كه ١:١٠٠ كار كردي هر روز مياي حرف اين مقياسو ميزني ... تا نتايج نياد نميتوني متوجه بشي با تغيير مقياس چي كار ميكنن ،ولي به نظر من طراح سوال هر چقدرم كه كارش ايراد داشته باشه بالاخره يه هدفي داشته از دادن مقياس ١:٥٠ درست و غلطش رو كاري ندارم ولي شرايط آزمون اين بوده،قطعا كسي كه ١:٥٠ كار كرده اگه ميخواست ١:١٠٠ كار كنه كارش چند برابر بهتو ميشده،حالا هر روز بياين بحث كنين سر اين مقياس
يكي از كسايي كه گفت شايد منظور زمين محدود باشه من بودم،فكر نميكنم حرفم تعجب داشته باشه كه شما چشات ٤ تا شده،حدسم رو زدم ،در ضمن طراح از پشت كوه نيومده قطعا يه آدميه در سطح داورا مطمئن باش طرز فكر داورا به طراح نزديكتره تا به برداشت شما از سوال

milad-karimi

عضو جدید
ببخشید دیگه اسپم نمیدم.... منم با شما نبودم... تو دانشگاه داشتیم بحث میکردیم یکی اینو گفت... من از کجا بدونم شما گفتین... اگه بهتون بر خورده معذرت میخوام...
شما هم كه ١:١٠٠ كار كردي هر روز مياي حرف اين مقياسو ميزني ... تا نتايج نياد نميتوني متوجه بشي با تغيير مقياس چي كار ميكنن ،ولي به نظر من طراح سوال هر چقدرم كه كارش ايراد داشته باشه بالاخره يه هدفي داشته از دادن مقياس ١:٥٠ درست و غلطش رو كاري ندارم ولي شرايط آزمون اين بوده،قطعا كسي كه ١:٥٠ كار كرده اگه ميخواست ١:١٠٠ كار كنه كارش چند برابر بهتو ميشده،حالا هر روز بياين بحث كنين سر اين مقياس
يكي از كسايي كه گفت شايد منظور زمين محدود باشه من بودم،فكر نميكنم حرفم تعجب داشته باشه كه شما چشات ٤ تا شده،حدسم رو زدم ،در ضمن طراح از پشت كوه نيومده قطعا يه آدميه در سطح داورا مطمئن باش طرز فكر داورا به طراح نزديكتره تا به برداشت شما از سوال

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم 100%
طراح حتما قصدی داشته درست ما سر جلسه مت و مبهوت شدیم برای چند دقیقه اما مطمئنا ما برنده ایم چون 1 به 50 کشیدیم
اونی که 1:100 کشیده بدونه اگه ما هم با این مقیاس میکشیدیم کارمون کار حرفه ای تری میشد
من ازون روز اول دیدم دارید واسه مقیاس بحث میکنید
فقط در یک صورت مقیاس 1:50 اشتباه هست اونم بگن اشتباه تایپی بوده و باید خودتون میفهمیدید (از سنجش بعید نیست ):confused::biggrin:

arcdoc

اخراجی موقت
به نظر من داورا اگه بشینن 1:50 و 1:100 هارو جدا کنن که نمیکنن واسه مقایسه ها خوب میشه ولی این کار زمان بره خیلی هم زمان بره...توی 4 روز نمیشه اینکارو کرد... ولی امسال واسه مدارک نمره نزاشته بودن ولی یه فرق اساسی داشت اینکه برنامه فیزیکی میخاستن.... بچه ها میگن باید این حساب کردن سرانه در 50 نفرو مینوشتی براشون... من که یه جدول در حد تقریبی کشیدمو ول کردم...بعدشم به خاطر اینکه مدارک نمره نداشت میگم که به ایده طرح اهمیت میدن.... خداییش امسال همه ی موضوع اسکیس از طرح سوال تا آخرش... همش معما شد... هیچکی جوابای قطعی رو نمیدونه.... که میخوان چیکار کنن... من تا به حال محدودیتو تو معماری از لحاظ سایت و زمین کار شنیده بودم ولی محدودیت معماریو از لحاظ وسایل معماری و ورقه طراحی نشنیده بودم... یکی میگفت که این که کاغذ مقیاس 1:50 جا نمیشد محدودیت معماریه:eek:.... مث اینه که بریم بازار کار یه کارفرما به پستمون بخوره... که مثلا یه خونه ویلایی بخواد بعد زمین اینا رو هم نده و بگه الا و بلاا باید تو یه 50*70 کل نقشه هامو بکشی... وگرنه نمیخوام....:w15::w15: خداکنه داورا مث طراح فک نکنن...
چی میگید شما........بابا تموم شد رفت....اگه چیز به درد نخوری ندارید که به دیگران کمک کنه...زیاد این بحث رو کش ندید ...تا بچه های سال بعد بهتر بتونند..از این بحث ها استفاده کنند...

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بحثا رو ول کنین بیاین فکر یه کار جدید باشین
به این توجه کنین:
مسابقه معماری LANDMARK 2013

مهلت ارسال آثار : 30 تیرماه 1392

FLOORNATURE، پورتال معماری، طراحی و پروژه های فرهنگی معماران، طراحان ، دومین اطلاعیه خود را از مسابقه NEXT LANDMARK 2013 اعلام نمود. مسابقه جهت جلب توجه و نمایش گذاشتن پروژه ها توسط نسل جدیدی از معماران و ترویج آنچه انجام می دهند یا یا برنامه ریزی برای زندگی معاصر سازمان یافته است. در مسابقه دوم همچنین جوایزی برای پژوهش های عکاسی در نظر گرفته شده است که که تصویر بصری از نشانه های جدید شهری ارائه نماید.

این مسابقه در سه بخش انجام می گیرد :

اولین کار : مربوط به پروژه های معماری ساخته شده توسط معماران جوان

پژوهش : پروژه های ساخته نشده تسعه مجدد شهری، ساختمان های ایده آل، پایان نامه و بازتاب تئوری در زندگی معاصر

درجه مهندسی: بدون هیچ محدودیت سنی، با ارائه عکس از نشانه جدید شهری به همراه یک تفسیر نوآورانه و اورجینال

جوایز مسابقه:
- سفر به هلسینکی در هفته طراحی هلسینکی
- نمایش پروژه در SPAZIOFMG در میلان
- انتشار پروژه در سایت FLOORNATURE.COM
- انتشار پروژه در سایت LIVEGREENBLOG.COM

مهلت ارسال آثار تا 30 تیر می باشد.

وب‌سایت مسابقه : http://contest.floornature.com/awards.php

erisss

عضو جدید
ببخشید دیگه اسپم نمیدم.... منم با شما نبودم... تو دانشگاه داشتیم بحث میکردیم یکی اینو گفت... من از کجا بدونم شما گفتین... اگه بهتون بر خورده معذرت میخوام...
نياري به عذرخواهي نيست ... ايشالا شما هم نتيجه تلاش و اسكيسي كه زدي رو بگيري ،اميدوارم شما هم ناراحت نشده باشي از دستم

النازا

عضو جدید
دوست عزیز هرکسی بر اساس طرحی که زده میگه فلان جهت درسته اما نظر اساتید رو واقعا کسی نمیدونه وباید منتظر اعلام نتایج موند
حالا مگه شما سلام گاه رو در کدام جبهه قرار دادید؟

من محوری طراحی کردم فکرمیکردم حرم درجهت محورم باشه نه سمت چپ جاده

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز

وقتی سایت ندادن یعنی هر جور می تونی سایت رو تصور کنی
حالا مخوای روی شیب تند تصور کنی
روی شیب ملایم....
تپه روبه روی حرم
تپه چرخیده نسبت به حرم
دور از حرم............نزدیک حرم
هزار جور تصور میشه کرد
حتی سر ارتفاع تپه هم هزار طرح متفاوت میشه داد:cool:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نياري به عذرخواهي نيست ... ايشالا شما هم نتيجه تلاش و اسكيسي كه زدي رو بگيري ،اميدوارم شما هم ناراحت نشده باشي از دستم
هرکسی هرجوری زده میگه درسته پس دوستان بحث نداره خود من رندی کردم فضاها رو کوچیک زدم که جا بشه و اصلا نزدم 1:50 یا 1:100 شاید استاد صحیح کننده گیج بشه یا میریم مرجوعیا یا میریم مرحله بعد دیگه:biggrin: در کل 1:50 از نظر من تو همچین فضایی که مبلمان خاصی نداره عجیب بود و عجیب تر کسایی بودند که مبلمان زیادی برای همچین فضایی بدست آوردند. به قول دکتر صارمی کسایی که صحیح میکنند حتما دنبال این نیستند شما پیروی کنی از تمامی سوال وخودت رو محدود کنی یکم بازتر باید نگریست
اما در آخر دوست گرامی کسایی که 1:50 زدند کاراشون رو نمیتونید بگید که بهتره و 1:100 ها اگر ارجحیت داده شوند ظلمه چون شماها وقت گذاشتید نخیر من خودم به شخصه به جای 1پرسپکتیوی که میخواست 4 تا پرسپکتیو زدم اونم نه بی دلیل بلکه دنبال نشان دادن همه جزییات فنیم بودم
امیدورام همه قبول شیم توکل به خدا عزیزان

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست گرامی به قول دوستمون سایت ندادند که و همه هم قم نرفتن لزوما. من خودم در محور شرقی طرح با کمی چرخش نسبت به قبله قرار دادم حالا درسته غلطه نمیدونم نظر اساتید مهمه نه من

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود من رندی کردم فضاها رو کوچیک زدم که جا بشه و اصلا نزدم 1:50 یا 1:100 شاید استاد صحیح کننده گیج بشه

هدف از اسپم اینکه، پستای کورش خیلی باحالن، یوقتی کم توجهی نشه که نکته هاش از قلم بیفتن:D

masoud_architect

عضو جدید

دوست عزیز ، وقتی مقیاس مشخص باشه ! و ابعاد ترسیم هم مثل کاغذ بسته باشه ، میشه نتیجه گرفت زمین کوچیکه! سخته یا بیشتر توضیح بدم؟ یه رابطه معکوس . حالا بعضیا خودشونو راحت کردن 1/100 کشیدن کاری ندارم ! ارزش اونایی که درس کشیدنو زیر سوال نبرید لطفا .

erisss

عضو جدید
هرسکی هرجوری زده میگه درسته پس دوستان بحث نداره خود من رندی کردم فضاها رو کوچیک زدم که جا بشه و اصلا نزدم 1:50 یا 1:100 شاید استاد صحیح کننده گیج بشه یا میریم مرجوعیا یا میریم مرحله بعد دیگه:biggrin: در کل 1:50 از نظر من تو همچین فضایی که مبلمان خاصی نداره عجیب بود و عجیب تر کسایی بودند که مبلمان زیادی برای همچین فضایی بدست آوردند. به قول دکتر صارمی کسایی که صحیح میکنند حتما دنبال این نیستند شما پیروی کنی از تمامی سوال وخودت رو محدود کنی یکم بازتر باید نگریست
اما در آخر دوست گرامی کسایی که 1:50 زدند کاراشون رو نمیتونید بگید که بهتره و 1:100 ها اگر ارجحیت داده شوند ظلمه چون شماها وقت گذاشتید نخیر من خودم به شخصه به جای 1پرسپکتیوی که میخواست 4 تا پرسپکتیو زدم اونم نه بی دلیل بلکه دنبال نشان دادن همه جزییات فنیم بودم
امیدورام همه قبول شیم توکل به خدا عزیزان
اصلا شما درست ميگي ،درصد اسكيس بالا هم ايشالا برسه به شماهايي كه ١:١٠٠ كشيدين....ماها كه ١:٥٠ كشيديم خيلي اشتباه كرديم،ببخشيد مارو .......فقط خواهشا اينقدر ادامه ندين اين بحثو بزارين توويه تايپيك نكات مهم اطلاع رساني بشه.ممنونم

soh-rab

عضو جدید
این بحثا رو ول کنین بیاین فکر یه کار جدید باشین
به این توجه کنین:
مسابقه معماری LANDMARK 2013

مهلت ارسال آثار : 30 تیرماه 1392

FLOORNATURE، پورتال معماری، طراحی و پروژه های فرهنگی معماران، طراحان ، دومین اطلاعیه خود را از مسابقه NEXT LANDMARK 2013 اعلام نمود. مسابقه جهت جلب توجه و نمایش گذاشتن پروژه ها توسط نسل جدیدی از معماران و ترویج آنچه انجام می دهند یا یا برنامه ریزی برای زندگی معاصر سازمان یافته است. در مسابقه دوم همچنین جوایزی برای پژوهش های عکاسی در نظر گرفته شده است که که تصویر بصری از نشانه های جدید شهری ارائه نماید.

این مسابقه در سه بخش انجام می گیرد :

اولین کار : مربوط به پروژه های معماری ساخته شده توسط معماران جوان

پژوهش : پروژه های ساخته نشده تسعه مجدد شهری، ساختمان های ایده آل، پایان نامه و بازتاب تئوری در زندگی معاصر

درجه مهندسی: بدون هیچ محدودیت سنی، با ارائه عکس از نشانه جدید شهری به همراه یک تفسیر نوآورانه و اورجینال

جوایز مسابقه:
- سفر به هلسینکی در هفته طراحی هلسینکی
- نمایش پروژه در SPAZIOFMG در میلان
- انتشار پروژه در سایت FLOORNATURE.COM
- انتشار پروژه در سایت LIVEGREENBLOG.COM

مهلت ارسال آثار تا 30 تیر می باشد.

وب‌سایت مسابقه : http://contest.floornature.com/awards.php

آخ جون بریم هلسینکی پیش مرحوم آلوار آلتو

آخ جون یه نفر دیگه هم پیدا شد مثل من این کار رو کرده ولی با یک فکر دیگه ولی من چون مونده بودم نظر طراح برای سلام به کدوم گنبد هست هر دو و در واقع هر سه تا را در یک محور گذاشتم

baharestan.f

کاربر بیش فعال
چی میگید شما........بابا تموم شد رفت....اگه چیز به درد نخوری ندارید که به دیگران کمک کنه...زیاد این بحث رو کش ندید ...تا بچه های سال بعد بهتر بتونند..از این بحث ها استفاده کنند...

بچه ها بهتره یه سر بیاین اینجا.
بهتره دیگه این تاپیکو ولش کنین. اینقد اسپم به این بیچاره تزریق نکنین. دسته جمعی بیاین اینجا اسپم بدین.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/463552-اسپم-خانه-قانونی-بچه-های-کنکور-معماری-92

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا شما درست ميگي ،درصد اسكيس بالا هم ايشالا برسه به شماهايي كه ١:١٠٠ كشيدين....ماها كه ١:٥٠ كشيديم خيلي اشتباه كرديم،ببخشيد مارو .......فقط خواهشا اينقدر ادامه ندين اين بحثو بزارين توويه تايپيك نكات مهم اطلاع رساني بشه.ممنونم
من اومدم یک به 50 بکشم دیدم جا نمیشه یک به 100 هم دیدم بکشم کوچیک میشه ورداشتم همرو یک به 75 کشیدم با اشل ولی یادم رفت آخر سر مقیاسو بنویسم به نظر شما فیل میشه اسکیسم؟

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اومدم یک به 50 بکشم دیدم جا نمیشه یک به 100 هم دیدم بکشم کوچیک میشه ورداشتم همرو یک به 75 کشیدم با اشل ولی یادم رفت آخر سر مقیاسو بنویسم به نظر شما فیل میشه اسکیسم؟

فکر کنم حبس ابد بهت بدن ... یا کم کمش 200 هزار چوق ناقابل پیاده ات بکنن بلکه درس عبرتی بشی برای بچه های سالهای بعد ... نگران نباش هر هفته با کمپوت میام سراغت

soh-rab

عضو جدید
من اومدم یک به 50 بکشم دیدم جا نمیشه یک به 100 هم دیدم بکشم کوچیک میشه ورداشتم همرو یک به 75 کشیدم با اشل ولی یادم رفت آخر سر مقیاسو بنویسم به نظر شما فیل failمیشه اسکیسم؟

داوری بکنن برگه ات رو مورچه می کنند نه فیل(elphent)

نگران نباش شاید هم واقعا فیل بشی(بزرگ بشی) و نفر یک بشی

erisss

عضو جدید
فيل كه نميشي نگران نباش شما رتبتم خوب بود
به نظر من كسايي كه رتبشون بالا بوده و براي قبولي حتما درصد بالاي اسكيس لازم داشتن بهتر بود مقياسو رعايت ميكردن

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اصلا من نمیگم اشتباه کردین من میگم هرکسی یه کاری کردهو میدونم شماهم استرس دارید اما مطمئن باشید تلاش شماها هم بی نتیجه نمیمونه چون من به شخصه دیدم خیلی ها تو پلان موندن ووقت نکردن جزییات کارای دیگه رو برسونند. من به شخصه دوست دارم هر دو گروه نتیجه کاراشون رو ببینند وقبول شند بازم عذر میخوام اگر استرسی بهتون من وارد کردم منظوری نبود موفق باشید

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز سوال نداره که خب معلومه اگر خوب زده باشی قبول میشی حالا ننوشتی مقیاس رو اساتید دیگه چشمشون مقیاسه میفهمند چه مقیاسی زدی

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

بقول رفیقمون رندی کردی نیما جون، فیل کجا بوده:D

من بعد اسکیس منتظر نظر کارشناسیت بودم، بخصوص که سایت طراحی محل سکونتت بود: Qom-Tehran
ولی بیشتر خودتو وقف جوونای مشتاق کنکور 93 کردی تا ما از حضورت کمتر بهرمند بشیم، جا داشت یه روشنگری اینجا میکردی که آیا ، مردم سلامگاه رو میسازن ، یا سلامگاه مردم رو ؟ بقول دیگر آیا ، گنبدنما ، در طول است؟ یا در عرض؟

nimaart

کاربر بیش فعال
فقط میتونم بگم برا کسی که سوال اسکیس رو طراحی کرده متاسفم. نمیدونم واقعا داورا چطور میخوان کارها رو داوری کنند. نه سوال سایتی داشت که بفهمن طرف بلده به سایت پاسخ بده! نه چهار تا فضا داشت که بفهمن طرف یه پلان عملکردی بلده دربیاره یا نه! نه چهار تا فضا مثل گالری و آمفی تئاتر و.... داشت که مثلا بتونی هنر معماریت رو توش نشون بدی! نه قربونش برم پرسپکتیو خواسته بود که بگی طراحی حجمیم قویه! نه موضوع مفهومی درست درمون بود که دو تا کانسپت خوب بزنی! مقیاس هم قربونش برم 1/50 طرح من رو نابود کرد. کار سر جلسم یک صدم اتودهای تمرینیم هم نشد.
کار همه بچه ها هم چه از نظر کانسپت و چه از نظر محصول نهایی، شبیه هم شده، فکر کنم امسال همه درصدا رو تو رنج 30 تا 40 بدند و یه چند تا هم تک و توک درصد بالا میدن که از سر خودشون باز کنند.

erisss

عضو جدید
دوست عزیز اصلا من نمیگم اشتباه کردین من میگم هرکسی یه کاری کردهو میدونم شماهم استرس دارید اما مطمئن باشید تلاش شماها هم بی نتیجه نمیمونه چون من به شخصه دیدم خیلی ها تو پلان موندن ووقت نکردن جزییات کارای دیگه رو برسونند. من به شخصه دوست دارم هر دو گروه نتیجه کاراشون رو ببینند وقبول شند بازم عذر میخوام اگر استرسی بهتون من وارد کردم منظوری نبود موفق باشید
بحث استرس نيس خوشبختانه من نه قبل و نه بعد اسكيس استرس نداشتم، تلاشمو كردم بقيش دست من نيس،ولي ديگه شرايط اينطوري بوده براي همه و اينكه اينجا بحث كردن درصد هيشكيو بالا نميبره ، بزاريم بچه ها در مورد كارشون توضيح بدن يا اگه كسي با استادي صحبت كرده بياد ٢تا نكته بگه حداقل اين تايپيك براي سال بعدي ها مفيد باشه،شما هم ايشالا موفق باشي

آخرین ویرایش:

erisss

عضو جدید
فقط میتونم بگم برا کسی که سوال اسکیس رو طراحی کرده متاسفم. نمیدونم واقعا داورا چطور میخوان کارها رو داوری کنند. نه سوال سایتی داشت که بفهمن طرف بلده به سایت پاسخ بده! نه چهار تا فضا داشت که بفهمن طرف یه پلان عملکردی بلده دربیاره یا نه! نه چهار تا فضا مثل گالری و آمفی تئاتر و.... داشت که مثلا بتونی هنر معماریت رو توش نشون بدی! نه قربونش برم پرسپکتیو خواسته بود که بگی طراحی حجمیم قویه! نه موضوع مفهومی درست درمون بود که دو تا کانسپت خوب بزنی! مقیاس هم قربونش برم 1/50 طرح من رو نابود کرد. کار سر جلسم یک صدم اتودهای تمرینیم هم نشد.
کار همه بچه ها هم چه از نظر کانسپت و چه از نظر محصول نهایی، شبیه هم شده، فکر کنم امسال همه درصدا رو تو رنج 30 تا 40 بدند و یه چند تا هم تک و توک درصد بالا میدن که از سر خودشون باز کنند.
خيلي خوب ميشد بچه ها مدادي در حد دياگرام پلان مقطع شونو ميكشيدن اينجا بهم نشون ميداديم ،ببينيم واقعا كارا شبيه شده يا متفاوته ،ولي فكر نكنم كسي حوصله داشته باشه

archi_kim

عضو جدید

فقط پلان رو 1/75 کشیدی؟ یا همه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا