بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

naser1990

عضو جدید
من خودم کلاس طایفه رفتم ..ولی دنبال بقیه بچهام
خیلی ممنون شما هم همینطور saherem

soh-rab

عضو جدید
دوستان یه کار دیگه هم می شه توی این دو ماه کرد

بیاید برای قبولی در دانشگاه یه تفعل بزنیم به دیوان حافظ بعد همه با هم بشینیم روش بحث کنیم تا نتایج بیاد ببینیم حافظ حافظ حال و فالش چه طوره اولی رو خودم می زنم

و برای اینکه در نوشتن صرفه جویی بشه می تونید از این صفحه http://ganjoor.net/ بیتتون رو پیدا کنید و بذارید اینجا

فقط لطفا دستی تفعل بزنید از نرمافزار استفاده نکنید ممنون

برای من این اومد

عشقبازی و جوانی و شراب لعل فام......................مجلس انس و حریف همدم و شرب مدام

ساقی شکردهان و مطرب شیرین سخن..................همنشینی نیک کردار و ندیمی نیک نام

شاهدی از لطف و پاکی رشک آب زندگی.................دلبری در حسن و خوبی غیرت ماه تمام

بزمگاهی دل نشان چون قصر فردوس برین.................گلشنی پیرامنش چون روضه دارالسلام

صف نشینان نیکخواه و پیشکاران باادب...............دوستداران صاحب اسرار و حریفان دوستکام

باده گلرنگ تلخ تیز خوش خوار سبک........................نقلش از لعل نگار و نقلش از یاقوت خام

غمزه ساقی به یغمای خرد آهخته تیغ.......................زلف جانان از برای صید دل گسترده دام

نکته دانی بذله گو چون حافظ شیرین سخن.........بخشش آموزی جهان افروز چون حاجی قوام

هر که این عشرت نخواهد خوشدلی بر وی تباه....وان که این مجلس نجوید زندگی بر وی حرام

البته من هر دو صفحه رو می ذارم هم چپ هم راست

مرحبا طایر فرخ پی فرخنده پیام...............................خیر مقدم چه خبر دوست کجا راه کدام

یا رب این قافله را لطف ازل بدرقه باد.....................که از او خصم به دام آمد و معشوقه به کام

ماجرای من و معشوق مرا پایان نیست..................................هر چه آغاز ندارد نپذیرد انجام

گل ز حد برد تنعم نفسی رخ بنما..........................سرو می‌نازد و خوش نیست خدا را بخرام

زلف دلدار چو زنار همی‌فرماید................................برو ای شیخ که شد بر تن ما خرقه حرام

مرغ روحم که همی‌زد ز سر سدره صفیر...........................عاقبت دانه خال تو فکندش در دام

چشم بیمار مرا خواب نه درخور باشد....................................من له یقتل داء دنف کیف ینام

تو ترحم نکنی بر من مخلص گفتم...................................ذاک دعوای و ها انت و تلک الایام

حافظ ار میل به ابروی تو دارد شاید.............................جای در گوشه محراب کنند اهل کلام

دوستان به نظرتون من قبول می شم حافظ چی داره می گه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: HOTT

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز

بیاید برای قبولی در دانشگاه یه تفعل بزنیم به دیوان حافظ بعد همه با هم بشینیم روش بحث کنیم تا نتایج بیاد ببینیم حافظ حافظ حال و فالش چه طوره اولی رو خودم می زنم

و برای اینکه در نوشتن صرفه جویی بشه می تونید از این صفحه http://ganjoor.net/ بیتتون رو پیدا کنید و بذارید اینجا

برای من این اومد

عشقبازی و جوانی و شراب لعل فام......................مجلس انس و حریف همدم و شرب مدام

ساقی شکردهان و مطرب شیرین سخن..................همنشینی نیک کردار و ندیمی نیک نام

شاهدی از لطف و پاکی رشک آب زندگی.................دلبری در حسن و خوبی غیرت ماه تمام

بزمگاهی دل نشان چون قصر فردوس برین.................گلشنی پیرامنش چون روضه دارالسلام

صف نشینان نیکخواه و پیشکاران باادب...............دوستداران صاحب اسرار و حریفان دوستکام

باده گلرنگ تلخ تیز خوش خوار سبک........................نقلش از لعل نگار و نقلش از یاقوت خام

غمزه ساقی به یغمای خرد آهخته تیغ.......................زلف جانان از برای صید دل گسترده دام

نکته دانی بذله گو چون حافظ شیرین سخن.........بخشش آموزی جهان افروز چون حاجی قوام

هر که این عشرت نخواهد خوشدلی بر وی تباه....وان که این مجلس نجوید زندگی بر وی حرام

حافظ در فال هایش هنوز اصرار دارد که خبر خوشی در راه است

… تو کجای دنیای منی که هنوز در راهی …

راستش زیاد خاطره خوشی از حافظ ندارم..............یه مدت هم هست که رابطه ام باهاش شکرآب شده
:w13:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نه .... من میگم خیلیا این کارو کردن... حتی دوست من.... ولی احسان طایفه گفته که سلام به گنبد حضرت منظوره متن سوالم اینو گفته من تعجب میکنم خیلیا به گنبد خودشون سلام دادن
میدونم دوست عزیز منظورم این بود که مثلا من در جبهه شرقی بنا سلام گاه رو گذاشتم ویک چرخشی دادم به سمت گنبد که هم گنبد نمای من از حرم راه داشته باشه هم از اتوبان منظورم این بود حتما در جبهه جنوبی نباید قرار میگرفت

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
گنبد نما که واسه گنبد حضرت معصومه هستش نه اونجا... طایفه میگن گفته
با عرض معذرت اما من طایفه رو قبول ندارم چون واقعا در حد استاد تدریس نیست. مرکز معماری به این خوبی والا. بعدشم گنبد نما که گنبد واسه حرمه درسته اما شما یه نوشنی از گنبد حالا میتونه تداعی صعود باشه رو نشون بدید اما نه سنتی

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر شما دراماتیک میکنید قضیه رو. اصل مساله اینه که یه سلامگاه میخواد رو به حرم، یه فضای رواق دار یا مسقف نیمه باز یا یه همچین چیزی که بشه از اونجا حرم رو دید. والسلام. قرار نیست که دقیقا بدونید رو مدار چند درجه هست حرم. کلیت جاده تهران-قم شمالی جنوبیه، ولی همش سیخ پایین نمیاد که، پیچ و خم داره، کج و راست داره. یجایی ممکنه اصلا زاویش به افقی نزدیک بشه. اینا اهمیتی نداره، مهم اینه که ویو داشتن و اهمیت فضای سلام رو لحاظ کنی. حالا میخوای به غرب بگیر، میخوای به شرق.
اگر سلام گاه تنها مهم بود طرح میشد سلام گاه نه گنبد نما به نظرم طرحی میخواستند که اصول اقلیمی ومذهبی در قالب مدرن رعایت بشه وگرنه رواق که یه چیز سنتیه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل هرکسی همونطور که طرح زده داره کار خودش رو توجیه میکنه وفکر میکنه همون درسته منم همینطورم:D
در مورد سوتی هم امسال فکر کنم تنها سالیه که همه یه سوتی دادن تو طرح ها:biggrin:
بیچاره کسایی که صحیح میکنند. راستی من چون 3 تا سوتیه فاحش بد دارم نمیگم آبروم نره

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب کورش... بعضی از دوستای منم سلامگاهو جلوی بنا در نظر گرفتن ولی در اصل سلامگاه واسه گنبد و حرم حضرته.... بچه های احسان طایفه گفتن... که اون نظر داده... حالا دروغ یا راستش به گردن خودشون

میلاد جان نه اینطور نیست. طایفه فقط اسمی از این مکان اورده در کنار 100تا مکان دیگه اونم نه با عنوان گنبد نما. حتماً کسی که این شایعه رو انداخته خواسته طایفه رو بزرگ کنه.(البته نظر خودمه) من که با یکی دو تا از بچه هاش صحب کردم اینطور میگفتن

برای من این اومد

البته من هر دو صفحه رو می ذارم هم چپ هم راست

مرحبا طایر فرخ پی فرخنده پیام...............................خیر مقدم چه خبر دوست کجا راه کدام

یا رب این قافله را لطف ازل بدرقه باد.....................که از او خصم به دام آمد و معشوقه به کام

ماجرای من و معشوق مرا پایان نیست..................................هر چه آغاز ندارد نپذیرد انجام

گل ز حد برد تنعم نفسی رخ بنما..........................سرو می‌نازد و خوش نیست خدا را بخرام

زلف دلدار چو زنار همی‌فرماید................................برو ای شیخ که شد بر تن ما خرقه حرام

مرغ روحم که همی‌زد ز سر سدره صفیر...........................عاقبت دانه خال تو فکندش در دام

چشم بیمار مرا خواب نه درخور باشد....................................من له یقتل داء دنف کیف ینام

تو ترحم نکنی بر من مخلص گفتم...................................ذاک دعوای و ها انت و تلک الایام

حافظ ار میل به ابروی تو دارد شاید.............................جای در گوشه محراب کنند اهل کلام

به به عجب فالی افتاده برات سهراب:)
حافظ رو همیشه به تصحیح فروغی بخون من یه حافظ جیبی داشتم که 6-7سال پیشم بود عاشقش بودم اما دادمش به پژمان شکوهی;)
گرچه حافظ رو لذتش به رسا و صحیح خوندنشه اما چه کنم که دستم بنده:D
تفسیر خودم رو از شعر اول میگم:)
صراحتاً بگم که اشاره داره که در موضوعی که همه طالب اونند کمتر کسی لایقشه و شما از جمله لایقانید;)
و اشاره داره که شما تو این مسیر به موفقیت میرسید. ثابت قدم باش;)

بعد 6ساعت یه سیستم 6تومنی بستم ولی چه فایده:( فردا باید ازش دل بکنم و بدمش دست مشتری:( از هرچی آدم پولداره چاقه متنفرم:cry:

soh-rab

عضو جدید
میلاد جان نه اینطور نیست. طایفه فقط اسمی از این مکان اورده در کنار 100تا مکان دیگه اونم نه با عنوان گنبد نما. حتماً کسی که این شایعه رو انداخته خواسته طایفه رو بزرگ کنه.(البته نظر خودمه) من که با یکی دو تا از بچه هاش صحب کردم اینطور میگفتن

حافظ رو همیشه به تصحیح فروغی بخون من یه حافظ جیبی داشتم که 6-7سال پیشم بود عاشقش بودم اما دادمش به پژمان شکوهی;)
صراحتاً بگم که اشاره داره که در موضوعی که همه طالب اونند کمتر کسی لایقشه و شما از جمله لایقانید;)

بعد 6ساعت یه سیستم 6تومنی بستم ولی چه فایده:( فردا باید ازش دل بکنم و بدمش دست مشتری:( از هرچی آدم پولداره چاقه متنفرم:cry:

خدایی من برم یه دو ماه شاد باشم تا ببینیم خدا چه می خواد
بعد هم اینکه خوب شد نگفتی من وزیر لهو لعب می شم:biggrin:

حالا شما که توی کار سیستم هستی یه سیستم کورای سون با 16 گیگ رم و 1 ترا هارد و یه کارت گرافیک خوب که من نمی دونم چی هست حدودا چند در میاد

baharestan.f

کاربر بیش فعال
خدا بگم چیکارت نکنه دونفی ... من الان اینجا شلوار از کجا پیدا کنم؟؟؟ هان .... نیگا ... تا زیر میز بغلی هم رفته

همون به قول آرک داک.....
چرا این همه اسپم مسپم میدین.:mad:
این روزا اعصاب آرک داک خیلی خیلی خط خطی شده.یهو دیدی با سیگارش میاد مانیتور همتونو خطی میکنه. سهراب هم که سیگار و صفحه کلیداتونو میخاد از عرض تو دماغتون کنه که از حلقتون بیاد بیرون.:D
این دنفی هم اگه نباشه چراغ باشگاه رو باید خاموش کنن درشو تخته کنن برن با این لطایف السخن المعراج البلاغه ش.
بهزاد خان هم که این روزا هم نشیمنگاهش درد می کنه هم باید ایزی لایف به خودش ببنده. بهزادخان از ما گفتن زودتر اقدام کن....:biggrin:
پیرامیدس هم که طفلی با اینکه سرش شلوغه هر از گاهی طبق سابق پیام بازرگانی میده.
به به چشممون به جمال ابرام خان روشن. جناب می گفتی یه قربونی پیشکش عالی کنیم.
منم دلم بیشتر از همه برا شلوغی های تیکی تنگ شده.:(
بابا این سرویسو بی خیال شین مقیاس هم . خدا کنه این داورا بیان از دریچه ی نگاه ما قیاس کنن. اینقد مارو سر 100/1 و 50/1 نچرزونن. خدا از سر تخسیرات این داورا نگذره که این جوونای گل سر مقیاس به جون هم می ندازن . آمین

masoud_architect

عضو جدید
دوستان نظر خودمو میگم . گنبد نما ینی یه جایی که برن روش یا داخلش گنبد حرم حضرت معصومه رو ببینن ! لزومی نداره در مقابل گنبد به اون عظمت و با ارزشی یه گنبدک طراحی کنیم و به مخاطب نشونش بدیم . من یه تراس سرپوشیده گذاشتم بدون هیچ مزاحمت بصری به سمت حرم حضرت معصومه و نیز اشاره به جمکران!
خودتونم انقد اذیت نکنین سر مقیاس و سرویس و ... ! به قول دوستی مصحح ها معمارن ! امیدوار باشیم که درک کنن یه چیزایی رو ;)

mahan98

عضو جدید

آقا اگه شما تو کار سیستم هستی ، واسه ما هم یه سیستم ببند با قیمت خوب.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی من برم یه دو ماه شاد باشم تا ببینیم خدا چه می خواد
بعد هم اینکه خوب شد نگفتی من وزیر لهو لعب می شم:biggrin:

حالا شما که توی کار سیستم هستی یه سیستم کورای سون با 16 گیگ رم و 1 ترا هارد و یه کارت گرافیک خوب که من نمی دونم چی هست حدودا چند در میاد

اگه به شراب لعل فام بود که از کابینه پرت میشی بیرون:biggrin: تازه ببین چقد حافظ برات خواسته که شراب لعل فام و شرب مدام روبرات تو یه بیت اورده.;)
البته این ایهام یکم مشکوکه و معنی صریح بیت رو مستتر میکنه و با جزالت نمیتوان بر منظور خواجه تسلط یافت. در این هنگام این التذاذ ادبی را هرکه به ظن خود تفسیر میکند و من خودم رو به حریف همدم یافتم:gol:
ایناهاش بیا ورشدار 4.700.000 با led سامسونک گرافیکشم 7870 sapphire :biggrin:
بیا مفت چنگ خودت من که رئیس جمهور نشدم به وزیرام سکه بدم بیا ابن کیس مفت چنگت;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا اگه شما تو کار سیستم هستی ، واسه ما هم یه سیستم ببند با قیمت خوب.

یه شعبه هم باید تو اینجا بزنم انگار اینجا همه کیس میخوان:biggrin:
آقا بحث گنبد نما تعطیل هرکی کیس میخواد بگه برم از تایوان عمده بیارم:biggrin:
الان اسم تاپیکم عوض میکنم.
هرکی خواست از گنبد نما حرف بزنه بره تالار سخت افزار:biggrin:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان انگار دیگه از فاز گنبد و مقیاس و این برنامه ها کشیدین بیرون!
اگه یه مسلمونی لطف کنه این بحثا رو جمع بندی کنه و نکته وار بگه ثواب داره والا. برای بچه های سال بعد هم یه رفرنسه تحلیلی میتونه باشه.
بهزاد خان شما دست به جمع بندیت خوبه:Dاگه میشه زحمتشو بکش.
چیزایی مث ریز فضا ، مقیاس، ایده ، اقلیم ، شیب ، بام:biggrin: و هر چیز دیگه ایی که اینجا دربارش بحث شد و میتونه تو تحلیل موضوع کمک کنه.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ديگه اينا رو ول كنين
لطفا يه سر به امضاي من بزنين
منتظر شنيدن نظراتتون هستم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان انگار دیگه از فاز گنبد و مقیاس و این برنامه ها کشیدین بیرون!
اگه یه مسلمونی لطف کنه این بحثا رو جمع بندی کنه و نکته وار بگه ثواب داره والا. برای بچه های سال بعد هم یه رفرنسه تحلیلی میتونه باشه.
بهزاد خان شما دست به جمع بندیت خوبه:Dاگه میشه زحمتشو بکش.
چیزایی مث ریز فضا ، مقیاس، ایده ، اقلیم ، شیب ، بام:biggrin: و هر چیز دیگه ایی که اینجا دربارش بحث شد و میتونه تو تحلیل موضوع کمک کنه.
گفتید شیب یاد یکی از دوستانم افتادم که از آزمون اومد بیرون گفت عجب طرحی زدم یه بام شیبدار زدم وتوضیحاتش نوشتم تا به دلیل بارش زیاد منطقه مناسب است:biggrin: اینجا بود که فهمیدیم قم رو با رشت اشتباه گرفته بنده خدا:biggrin:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

razi.n

عضو جدید

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. این که دوست شما این طور شده نمیتونیم کلا نتیجه گیری کنیم که هرکی با مقیاسی که اعلام شده نکشه درصدش کم میشه! شاید یه نفر واسه جا دادن مدارک بیاد یه مقیاس دیگه بزنه. یه سری از دیتیل هایی که تو 1/50 میزارن رو میشه با کمی اغماض و ... تو 1/100 هم نشون داد.
من خیلیا رو دیدم که مقیاسشونو تغییر داده بودن. اسکیسشون هم به قول بعضیا out!!!! نشده بود! بی خود نگران این چیزای جزیی نباشید!

اتفاقا اونی که 49 زده بود و مقطعش 1.100 بود میگفت با دقیقترین دیتیلها کشیده بوده یعنی دیتیلاش در حد 1.50 بوده حالا خودتونو نگران نکنید منم همینجوری گفتم هرچی بود گذشت.........

arch1

عضو جدید
فک کنم چون سایتو نداده بود موضوع جهت آفتاب و جهت اتوبان مهم نبوده فقط می خواسته بدونی که از یه اتوبان قابل رویته و از گنبد نما حرم حضرت معصومه ؛چون واقعا از کجا باید بدونیم که اتوبان شمالی جنوبی:surprised::eek::huh:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی لایه لایه یعنی همین دیگه:) تو مرکز به ما مدام میگفتن فضاها رو تعین کنید و بعضی فضاهارو خالی بزارید. فرهانی حتی حرف رو بالاتر برد گفت حتی اسکیستونم نبندید و بزارید ادامش معلوم شه. تو تحلیل سایتهای صدیق هم میبینیم یه رکن مهمش مسیر گسترشه;)
نگرانش نباش چیزی که نیازه رو کشیدی;)

مهم اینکه از خودت راضیی;)
ما معماریم و قدرتمون اینکه بهترین تصمیم رو مناسب خودمون تو اون زمان گرفتیم. شاید من تو 1به 100 گند میزدم و شاید شما طرحت تو 1به 50 جا میشد و بهتر از این ولی تصمیما این بوده که خودمون چیو صلاح دیدیم و داور هم هر کاریو به یه دید میبینه:)
ایشالا که موقع نتیجه همه رازی باشن

من به جرات میگم رتبه های زیر 100 اکثراً سال دومی یا سال سومی اند رتبه 22 مدیریت پروژه که دوست من بود که سال 87معماری شده بود 10ولی تو اسکیس خراب کرده بود الان باز نشست خوندو از خودش راضی بود

من که سال اولم بود!:smile:

arch1

عضو جدید
اتوبان تهران قم شمالی جنوبیه و حرم سمت چپ جاده است پس خورشید میافتاد پشت مجموعه(تقریبا) پس نظر گاه بطبع سایه میشد. حالا یه سقف همه کاره هم داشتی که هم نورو هم گرما رو تهویه میکرد عالی میشد:)

فک کنم چون سایتو نداده بود موضوع جهت آفتاب و جهت اتوبان مهم نبوده فقط می خواسته بدونی که از یه اتوبان قابل رویته و از گنبد نما حرم حضرت معصومه ؛چون واقعا از کجا باید بدونیم که اتوبان شمالی جنوبی:surprised::eek::huh:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که سال اولم بود!:smile:

پس باید به هوش و استعدادتون افتخار کنید;)

بدون شک شمالی جنوبی بودن جاده زیاد اهمیت نداره تو چندتا پست بعد این موضوع توضیح کامل دادم که چرا:)
شما دلنگران این نباشد;)

arch1

عضو جدید
پس اگه اینجوری باشه تو اقلیم گرم و خشک تو یزد تو حیاط مرکزی نباید حوض بزارن (که اگه توجه کنی تو همه جاش چه مدرسه خونه مسجد و....میزارن):lol:
یه چیزم بگم درمورد دوستانی که حوض کار کردن به نظرمن وسط بیابون خدا حوض میخواین بزنین چیکار؟ اب بریزید توش نیم ساعت بعد تبخیر شده رفته حالا بازم نظر من بود هرجور صلاح میدونید!

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این قدر خودتون را اذیت نکنید طبق اطلاعات رسیده داوری کارها امشب به پایان می رسه:redface::redface:
البته داوری اصلی که دیشب تموم شده
امروز صبح رو 50 شیت اول نمره می دادند و امشب هم روی 10 شیت اول
به خاطر همین این بحثا را دیگه ول کنید بشینید منتظر نتیجه ها:victory:

milad-karimi

عضو جدید
شما از کجا میدونید.... یعنی کل داوری تموم شد؟؟ مال همه کارا؟؟؟ چه جوری میشه بیشتر توضیح بدین؟؟
بچه ها این قدر خودتون را اذیت نکنید طبق اطلاعات رسیده داوری کارها امشب به پایان می رسه:redface::redface:
البته داوری اصلی که دیشب تموم شده
امروز صبح رو 50 شیت اول نمره می دادند و امشب هم روی 10 شیت اول
به خاطر همین این بحثا را دیگه ول کنید بشینید منتظر نتیجه ها:victory:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شتر حيوان صبوري است
هميشه آدم را از وسط صحرا عبور مي دهد.
هر چند كه مي داند در صحرا چيزي نيست
او هميشه دلش مي خواهد بپرسد:
« مگر در صحرا چه چيزي است،
كه آدم هميشه مي خواهد از وسط آن بگذرد؟ »