بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahshidsa

عضو جدید
خسته نباشی به دوستان...
من خوب نبودمتاسفانه...خیلی بی دقتی کردم
آخه چرا کور شدم و چای خونه و فروشگاه رو ندیدم؟؟؟سرانه چی بود؟؟؟من فقط تونستم بگم ابعاد سجاده چند و هر 25 نفر برا سرویس یه دونه میخوایم...ای داد بیداد...دیاگرام هم ک هیچی...رفتم دیدم حیفه دید پرنده نزارم یه دونه پرنده هم زدم...
عکس گرفتم اما اینقدر بده ک نمیزارم:cry:

بابا تو خودت نمره ی بیستی:):w38:

mahan98

عضو جدید
مشکل جوانان نه!!!!!!!!!!!! اما مشکل مسافران بین راه آره !!!!! باور نداری بپرس
اگه دستشویی مشکل نیست، شما خودت پیاده شی تو این مکان میری سلام میدی؟نه جون من وایسادی سلام بدی یا بری دستشویی؟

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دستشویی مشکل نیست، شما خودت پیاده شی تو این مکان میری سلام میدی؟نه جون من وایسادی سلام بدی یا بری دستشویی؟

:eek:
شاید شما اینطوری باشید ولی...

بهتره همون سر اصل طرح بحث کنیم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه عضو شدم اینجا
در مورد کنکور اسکیس امسال چند نکته مهم بود
1. استفاده از انرژی پایدار به دلیل اسلامی بودن وجلوگیری از اسراف
2. توجه به زوایای شکسته وقبله
3. گنبد نما یعنی یک گنبد کوچک والبته مدرن ودوری از هرگونه گنبدهای سنتی در طرح
4.پلان 1:50 کاملا انحرافی بوده وگرته یک گنبد نما فضای خاصی نداره که شما بخواهید توش جزییات بکشید پس میتونستید 1:100 هم بکشید
5. خیلی ها پرسپکتیو پرنده رو نزدند چون میگند نخواسته بود اما زمانی که فضای باز وبسته وپر وخالی رو تو سوال میگه یعنی وستان پرسپکتیو پرنده لازم بوده
6. امیدوارم همگی قبول بشید ودرصدهای خوبی آورده باشید
7. دوستی درصدهای قوبلی رو گفتند که متاسفانه غلط بود چون پارسال دوستی با رتبه 1800 واسکیس 70% شبانه تهران قبول شد. پس لطفا آمار درست رو بگیم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اینطوری نیستی ؟ یعنی نمیری دستشویی؟
اصل مطلب هم که منو کشته: 1/50 کشیدی یا 1/100

مطمئنا اگه بخوام برم هدفم سلامه
یا شده حتی اگه هدفم مثل شما باشه دلم نمیاد سلام نداده برم
به هر حال بسته به اعتقادات هر کسی داره
اصل طرحم تحلیل موضوع بود نه مقیاس

mahan98

عضو جدید
مطمئنا اگه بخوام برم هدفم سلامه
یا شده حتی اگه هدفم مثل شما باشه دلم نمیاد سلام نداده برم
به هر حال بسته به اعتقادات هر کسی داره
اصل طرحم تحلیل موضوع بود نه مقیاس
من گفتم سلام نداده میرم؟
فک نکنم اعتقاداتمون با هم منافاتی داشته باشه.
من میگم مردمی که اینجا وایمیستن بیشتر این طورین، یعنی نباید تعداد دستشویی ها رو کم گذاشت!فک کنم منظورمو بد گفتم!

• Like
واکنش ها: HOTT

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید وارد بحثتون میشم اما سلام گاه رو خیلی ها همون ابتدای وروردی در نظر گرفتند اما یک سلام گاه مدرن اگه تو زیرات گاه های جدید برید میبینید در جبهه های شرقی وغربی با یک تغییر زاویه میتونه باشه

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم سلام نداده میرم؟
فک نکنم اعتقاداتمون با هم منافاتی داشته باشه.
من میگم مردمی که اینجا وایمیستن بیشتر این طورین، یعنی نباید تعداد دستشویی ها رو کم گذاشت!فک کنم منظورمو بد گفتم!

هر کسی برداشت خودشو از طرح داره
که البته مهم اینکه علف به دهن بزی خوش بیاد
که اینجا هم بزی همون داوران محترم اسکیس هستند
تا ببینیم علف کی به دهن بزی خوش میاد
ولی وقتی نتیجه بیاد مطمئنا خیلی هامون سوپرایز میشیم:w00:
من خودم به شخصه کلی اشتباه داشتم:w37:اینم منم

mahan98

عضو جدید
هر کسی برداشت خودشو از طرح داره
که البته مهم اینکه علف به دهن بزی خوش بیاد
که اینجا هم بزی همون داوران محترم اسکیس هستند
تا ببینیم علف کی به دهن بزی خوش میاد

ولی وقتی نتیجه بیاد مطمئنا خیلی هامون سوپرایز میشیم:w00:
من خودم به شخصه کلی اشتباه داشتم:w37:اینم منم
کاش این بزی رو بدونیم اخلاقاشو، طبق نظرش علف بذاریم جلوش (طرح بزنیم)!

• Like
واکنش ها: HOTT

milad-karimi

عضو جدید
جناب کورش... بعضی از دوستای منم سلامگاهو جلوی بنا در نظر گرفتن ولی در اصل سلامگاه واسه گنبد و حرم حضرته.... بچه های احسان طایفه گفتن... که اون نظر داده... حالا دروغ یا راستش به گردن خودشون
ببخشید وارد بحثتون میشم اما سلام گاه رو خیلی ها همون ابتدای وروردی در نظر گرفتند اما یک سلام گاه مدرن اگه تو زیرات گاه های جدید برید میبینید در جبهه های شرقی وغربی با یک تغییر زاویه میتونه باشه

soh-rab

عضو جدید
جناب کورش... بعضی از دوستای منم سلامگاهو جلوی بنا در نظر گرفتن ولی در اصل سلامگاه واسه گنبد و حرم حضرته.... بچه های احسان طایفه گفتن... که اون نظر داده... حالا دروغ یا راستش به گردن خودشون
یعنی سلام بدیم به گنبد بنای خودمون

milad-karimi

عضو جدید
این طرح مجازیه... جنابا هم خواستن مجازی جواب بدین... هدف ما هم طراحی سلام گاهه... واسه طراحو داورا... به قول ماژیک مدرسه 500 نفره با این همه آدم 6تا7 توالت داره... اونجا 50 نفره... اگه توالت زیاد شه میشه... مستراح گاه تا سلام گاه... میشه توالت بین راهی
آین آدما برای سه منظور میان اینجا:
1-دستشویی
2-نماز اول وقت
3-خریدن قاقالی لی
که همین طور که میبینید واسه دو مورد اول به دستشویی نیازه.
واقعا فک کردین کسی میاد اینجا سلام بده؟
خب اگه میخاست این کارو کنه که گازشو میگیره سریع تر برسه از نزدیک( تو خود حرم) سلام میداد، دیگه چرا وایسه وسط جاده!

milad-karimi

عضو جدید
نه نه .... من میگم خیلیا این کارو کردن... حتی دوست من.... ولی احسان طایفه گفته که سلام به گنبد حضرت منظوره متن سوالم اینو گفته من تعجب میکنم خیلیا به گنبد خودشون سلام دادن
یعنی سلام بدیم به گنبد بنای خودمون

milad-karimi

عضو جدید
گنبد نما که واسه گنبد حضرت معصومه هستش نه اونجا... طایفه میگن گفته
سلام دوستان من تازه عضو شدم اینجا
در مورد کنکور اسکیس امسال چند نکته مهم بود
1. استفاده از انرژی پایدار به دلیل اسلامی بودن وجلوگیری از اسراف
2. توجه به زوایای شکسته وقبله
3. گنبد نما یعنی یک گنبد کوچک والبته مدرن ودوری از هرگونه گنبدهای سنتی در طرح
4.پلان 1:50 کاملا انحرافی بوده وگرته یک گنبد نما فضای خاصی نداره که شما بخواهید توش جزییات بکشید پس میتونستید 1:100 هم بکشید
5. خیلی ها پرسپکتیو پرنده رو نزدند چون میگند نخواسته بود اما زمانی که فضای باز وبسته وپر وخالی رو تو سوال میگه یعنی وستان پرسپکتیو پرنده لازم بوده
6. امیدوارم همگی قبول بشید ودرصدهای خوبی آورده باشید
7. دوستی درصدهای قوبلی رو گفتند که متاسفانه غلط بود چون پارسال دوستی با رتبه 1800 واسکیس 70% شبانه تهران قبول شد. پس لطفا آمار درست رو بگیم

milad-karimi

عضو جدید
ایول بابا کف کردم انقد خندیدم.........:w17::thumbsup2:
ماشالله به این همه اسپم:D

سوال سال بعد مطالعات پیدا کردن کلید گنجه، لطفا تحریف نفرمایید آینده رو. سوال منظرم همیشه ثابته، هرچی گفتن شما چند تا درخت خوشگل بکشین که از وسطش نهری روان هست، مطمئن باشید جواب میده. در مورد معماری داخلی من جسارت نمیکنم با چیزایی که سر جلسه دیدم:D میمونه همین معماری خودمون. بگردیم ببینیم چه فضایی رو تو تاریخمون نداشتیم ولی تو تخیلمون دوست داریم که داشته باشیم، نظرگاه، گنبدگاه، محفل شعر و موسیقی ... من فکر کنم سال بعد میگن در ایام قدیم نیاکان ما عادت داشتند خانه های خود را روی کره ماه بسازن، و از روی تپه ای که اونجا هست هر از گاهی به کویر لوط نگاه کنن. ولی با گذر زمان این رسم نکو به فراموشی سپرده شد، شما در این اسکیس خانه ای بر روی تپه ای در کره ماه طراحی کنید که داخلش چایگاه و نظرگاه و محلی برای خوردن هنونه داشته باشه و همینکه از زمین به صورت یک نشانه و هویت روی کره ماه قابل دیدن باشه. مدارک خواسته شده: پلان طبقه و احتمالا طبقات در مقیاس 1:20 ، برشی که از زمین و کره ماه رد بشه و رابطه این 2 رو نشون بده در مقیاس 1:10 ، یک پرسپکتیو از سیاره زحل به سمت زمین(اصلا لازم نیست بنا هم دیده بشه)، سایت پلان کره ماه با مقیاس 1:100، برای تنوع نقشه تاسیسات در مقیاس 1:25.

soh-rab

عضو جدید
نه نه .... من میگم خیلیا این کارو کردن... حتی دوست من.... ولی احسان طایفه گفته که سلام به گنبد حضرت منظوره متن سوالم اینو گفته من تعجب میکنم خیلیا به گنبد خودشون سلام دادن

من به دلیل اینکه نمی دونستم سایت چه طوریه یه کار وحشتناک دیگه کردم هر سه رو در یک محور گذاشتم یعنی اول سلام گاه دیگه فرقی نمی کنه کنبد خودم باشه یا حضرت بعد گنبد طرح خودم رو گذاشتم و درنهایت گنبد حضرت در دور دست دیده می شه

تقریبا این کار یه کار عجیب هست شاید عجیب ترین طرح مال من باشه یا جواب می ده یا نمی ده حالا باید منتظر جوابا بود

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
بابا جسووورر این یه جسارت در معماریه...;)...آره درسته منم جهتو قاطی کردم بعد دیگه از بغل دستیم پرسیدم گفتم که قم کجاس گف جنوب منم که یه بار از تهران رفته بودم اتوبانو درکش کردم... ولی هرچی به مخیله ام فشار میارم توی اون صحرا تپه ای وجود نداره.... تازه از اتوبانم که خیلی خیلی نا واضح دیده میشه...
من به دلیل اینکه نمی دونستم سایت چه طوریه یه کار وحشتناک دیگه کردم هر سه رو در یک محور گذاشتم یعنی اول سلام گاه دیگه فرقی نمی کنه کنبد خودم باشه یا حضرت بعد گنبد طرح خودم رو گذاشتم و درنهایت گنبد حضرت در دور دست دیده می شه

تقریبا این کار یه کار عجیب هست شاید عجیب ترین طرح مال من باشه یا جواب می ده یا نمی ده حالا باید منتظر جوابا بود

soh-rab

عضو جدید
خب من خودم زنگ زدم به این دوستمون و رضایتش رو گرفتم.
==========================================
این دوستمون که از بچه های باشگاه هم هستن آدم مطمئنین و تو تاپیک های قبل هم از ایشون نقل قول کرده بودم مثلا سر قضیه آرکی تایپی یا جزییات، ارتقاء دهنده معماری یا کتب خانم قیابکلو و ... که همشون درست بودن
ایشون با یکی از اساتیدشون در دانشگاه تهران که چند سالی طراح سوال اسکیس (و درس دیگه ای) یا داور اسکیس معماری (و دو سال هر دو تا) بودن تماس گرفتن و اوشون (یعنی استاد ایشون:D) علیرغم شهره بودن به نم پس ندادن اطلاعاتی این همه مطلب گفتن: اول اینکه گویا ایشون (استاد) به مقدار زیادی هم از خود سوال صبح پنجشبنه و هم از خواسته های آزمون ناراضی بودن دوم هم گفتن که امسال هفت گروه از هفت دانشگاه مختلف کارها رو به صورت جداگانه قضاوت می کنن ولی در اولین روز یک جلسه هماهنگی پنجشنبه همین هفته دارن که تو اون همه شون یه بار کل کارها رو سریع مرور میکنن تا جو کلی طرح های شرکت کننده ها دستشون بیاد بعد تو اون جلسه تصمیم میگیرن که با چه سیاستی و با چه بارمی قضاوت کنن. این از این.
بعد گفتن تو این چند روزه بس که افراد مختلف از جاهای مختلف تماس گرفتن حسابی کچلش کردن :biggrin: نظر شخصی ایشون این بوده که اگه دیدن 1/100 ها از یه حدی بیشترن(گفتن مثلا بیشتر از نصف بچه ها) در اونصورت 1به100 ها رو از 1 به 50 ها جدا میکنن و به صورت جداگانه (با معیارهای خاص هر مقیاس) داوری میشن منتها هر گروه داوری بعد از اینکه به هر طرح 1/50 ، نمره اولیه رو داد(بر اساس سیاستی که پنجشنبه توافق شده و نیز در مقایسه با سایر کارها چه 1/100 چه1/50)؛ یه نمره یا ضریب دیگه بهش میدن(فقط در مقایسه با 1/50ها) طبعا این نمره یا ضریب دوم رو به کارهای 1به100 نمیدن به این ترتیب کارهای 1/50 از هم رده ای های 1/100 به مقداری(حالا کم یا زیاد) جلو می افتن که حق شون ضایع نشه البته تاکید کردن که این روش امتیازدهی پیشنهاد ایشونه و ممکنه تو جلسه مذکور اصلا رای نیاره یا جرح و تعدیل .
در آخر ایشون ضمن اینکه تاکید کردن حق ویژه بچه های 1/50 نباید ضایع بشه گفتن چون سوال و خواسته هاش جای اشکالات متعددی بوده سعی میشه که 1به 100 ها هم تا جایی که حقوق دسته قبلی زیر سوال نره نمره کارشونو بگیرن.
===============================
به شخصه واسه خود من سوالات جدیدی ایجاد شد؟:huh:

بهزاد این استاد در مورد ندادن سایت هیچ صحبتی نکرد
خدایی نامردیه شاید یه آدم تا حالا از این جاده رد نشده باشه و قم هم نرفته باشه مثل خود من ... من همیشه با قطار میام تهران خدایی نامردیه اگه بخوان به خاطر سایت از من نمره کم کنند

اساتید مصصح همه از تهران هستن

اگه ممکنه این سوال رو ازش بپرس و بپرس نظرش در مورد ندادن سایت چیه

بابا جسووورر این یه جسارت در معماریه...;)...آره درسته منم جهتو قاطی کردم بعد دیگه از بغل دستیم پرسیدم گفتم که قم کجاس گف جنوب منم که یه بار از تهران رفته بودم اتوبانو درکش کردم... ولی هرچی به مخیله ام فشار میارم توی اون صحرا تپه ای وجود نداره.... تازه از اتوبانم که خیلی خیلی نا واضح دیده میشه...
انشالله که به اساتید جسارت نشه

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
درسته این ناحقه که سایتو ندادن.... منم موافقم... کلا امسال گیر داشت.. میگن خیلی از استادام با این نوع طرح سوال اعتراض کردن ولی مای بدبخت نصل سوخته ایم... ما مورد آزمایش و تجربه قرار میگیریم و سال بعد بچه ها با خیال راحت اسکیس استاندارد شرکت میکنن نگران نباشید... همه یه جورایی تو طرحشون سوتی دادن تو هم اینجوری....منم که 1:100 طراحی کردمو...توالتم واسه بنا نزاشتم فقط واسه نمازخونه بوده ... از همه مهم تر.... مبلمانو عشقست که از یاد رفت و بر باد دادم....:w15:
بهزاد این استاد در مورد ندادن سایت هیچ صحبتی نکرد
خدایی نامردیه شاید یه آدم تا حالا از این جاده رد نشده باشه و قم هم نرفته باشه مثل خود من ... من همیشه با قطار میام تهران خدایی نامردیه اگه بخوان به خاطر سایت از من نمره کم کنند

اگه ممکنه یه سوال دیگه ازش بپرس

soh-rab

عضو جدید
درسته این ناحقه که سایتو ندادن.... منم موافقم... کلا امسال گیر داشت.. میگن خیلی از استادام با این نوع طرح سوال اعتراض کردن ولی مای بدبخت نصل سوخته ایم... ما مورد آزمایش و تجربه قرار میگیریم و سال بعد بچه ها با خیال راحت اسکیس استاندارد شرکت میکنن نگران نباشید... همه یه جورایی تو طرحشون سوتی دادن تو هم اینجوری....منم که 1:100 طراحی کردمو...توالتم واسه بنا نزاشتم فقط واسه نمازخونه بوده ... از همه مهم تر.... مبلمانو عشقست که از یاد رفت و بر باد دادم....:w15:

من هم
و من دیگه روم نمی شه سوتی هام رو بگم
اول امید به خداست و همیشه و اینکه تا ایده طرحم چقدر نظرات روجلب کنه

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی نامردیه شاید یه آدم تا حالا از این جاده رد نشده باشه و قم هم نرفته باشه مثل خود من ...

چقدر شما دراماتیک میکنید قضیه رو. اصل مساله اینه که یه سلامگاه میخواد رو به حرم، یه فضای رواق دار یا مسقف نیمه باز یا یه همچین چیزی که بشه از اونجا حرم رو دید. والسلام. قرار نیست که دقیقا بدونید رو مدار چند درجه هست حرم. کلیت جاده تهران-قم شمالی جنوبیه، ولی همش سیخ پایین نمیاد که، پیچ و خم داره، کج و راست داره. یجایی ممکنه اصلا زاویش به افقی نزدیک بشه. اینا اهمیتی نداره، مهم اینه که ویو داشتن و اهمیت فضای سلام رو لحاظ کنی. حالا میخوای به غرب بگیر، میخوای به شرق.

soh-rab

عضو جدید
چقدر شما دراماتیک میکنید قضیه رو. اصل مساله اینه که یه سلامگاه میخواد رو به حرم، یه فضای رواق دار یا مسقف نیمه باز یا یه همچین چیزی که بشه از اونجا حرم رو دید. والسلام. قرار نیست که دقیقا بدونید رو مدار چند درجه هست حرم. کلیت جاده تهران-قم شمالی جنوبیه، ولی همش سیخ پایین نمیاد که، پیچ و خم داره، کج و راست داره. یجایی ممکنه اصلا زاویش به افقی نزدیک بشه. اینا اهمیتی نداره، مهم اینه که ویو داشتن و اهمیت فضای سلام رو لحاظ کنی. حالا میخوای به غرب بگیر، میخوای به شرق.

آخه من هم روی همین پیچ و خمه جاده حساب کردم و طرحم رو این کار کردم
حالا واقعا به نظرت اشکال داره که همه در یک راستا هستن

naser1990

عضو جدید
سلام به همگی از بچه های که کلاس طایفه می رفتن کسی اینجا هست؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا