بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما دیگه این شفافیتو ادویه جاتو حیاطو اینارم بیخیال شدین دیگه...

بقول نقی: چه صحبتیه میکنی؟ مگه ساختمون بدون حیاط میشه؟ اونم تو این اقلیم.
حیاط گذاشتم، وسطش یه شمسه درآوردم، یه استخر نقلی، سونا جکوزیم دیگه ناچارا رفت پایین:D

جدای از شوخی فضاهایی که خواسته بود جا شد(البته من همونطور که گفتم نصف چایخونه رو بردم بالا و توالت و وضوخونه پایین) ولی اونطور که تو 1:100 مانور میدادیم اینجا نمیشد. بقولی جلو عقب چندانی نداشت طرح، در حد سازمان دهی اطراف حیاط مرکزی و ایجاد یکی دو تا رواق بیرونی. آخه نما و مقطع رو هم 1:50 خواسته بود. به نظر من مقطع خیلی داغون تر از پلان در میومد، حتی شیت دوم که نما و برش بود از نظر ارتفاعی هم کم میاورد! با علم به اینکه خواسته بود جنبه نمادین داشته باشه و از دور هم دیده بشه. دیگه 7-8 متر ارتفاع که چیزی نیست.

arcdoc

اخراجی موقت
اتفاقا جسارتش مثال زدنیه! خلاقیت تابع منطق نیس! یهو دیدی همین حرکت چشم هیئت ژوری رو گرفت! از ما گفتن! حالا هی بشینید به این چیزا فک کنید و حرص بخورید!

ببخشیدا ولی فکر کنم این اسمش جسارت نیست...........مثلا بیای بجای گنبد سلام موزه بزنی...بعد بگی من ادم جسوریم و هنجار شکن و قانون شکنم...تو روخدا اسم این رو هرچی میزارید جسارت نزارید....که تومنی صنار توفیر داره..
بابا 1/50 خیلی چیز خوفیه..............اگه بکشی اونوقت میفهمی جسارت به کشیدنه یا در رفتن....
سهراب عشقم ......دلم برات تنگ شده بیا بوس بده.....:w18::w18::w18::w18::w24:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: HOTT

pguzahra68

عضو جدید
bebin in ke vase 50 nafar khaste boodan yani kole afradi ke hamzaman too oon majmooe hastan 50 nafar bashan yani mishe begim behtarin halat 15 nafar salam gahesh bashe dah ta namazkhooneha 5 ta vozookhoone 10 ta servis baghei ham dar rah mandeho kharido in harfa va dar kol ye jaye koochiko sadeho erfani mikhast manam ba nazare bacheha ke migan mikhastan ke ditailo divareye khas tarahi beshe va erfano kholoos dakhelesh bashe movafegham va in ke sc 1:50 behtarin sc vase in kar bood vase kasai ke ghasd dashtan emsal betekoonan

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من خودم زنگ زدم به این دوستمون و رضایتش رو گرفتم.
==========================================
این دوستمون که از بچه های باشگاه هم هستن آدم مطمئنین و تو تاپیک های قبل هم از ایشون نقل قول کرده بودم مثلا سر قضیه آرکی تایپی یا جزییات، ارتقاء دهنده معماری یا کتب خانم قیابکلو و ... که همشون درست بودن
ایشون با یکی از اساتیدشون در دانشگاه تهران که چند سالی طراح سوال اسکیس (و درس دیگه ای) یا داور اسکیس معماری (و دو سال هر دو تا) بودن تماس گرفتن و اوشون (یعنی استاد ایشون:D) علیرغم شهره بودن به نم پس ندادن اطلاعاتی این همه مطلب گفتن: اول اینکه گویا ایشون (استاد) به مقدار زیادی هم از خود سوال صبح پنجشبنه و هم از خواسته های آزمون ناراضی بودن دوم هم گفتن که امسال هفت گروه از هفت دانشگاه مختلف کارها رو به صورت جداگانه قضاوت می کنن ولی در اولین روز یک جلسه هماهنگی پنجشنبه همین هفته دارن که تو اون همه شون یه بار کل کارها رو سریع مرور میکنن تا جو کلی طرح های شرکت کننده ها دستشون بیاد بعد تو اون جلسه تصمیم میگیرن که با چه سیاستی و با چه بارمی قضاوت کنن. این از این.
بعد گفتن تو این چند روزه بس که افراد مختلف از جاهای مختلف تماس گرفتن حسابی کچلش کردن :biggrin: نظر شخصی ایشون این بوده که اگه دیدن 1/100 ها از یه حدی بیشترن(گفتن مثلا بیشتر از نصف بچه ها) در اونصورت 1به100 ها رو از 1 به 50 ها جدا میکنن و به صورت جداگانه (با معیارهای خاص هر مقیاس) داوری میشن منتها هر گروه داوری بعد از اینکه به هر طرح 1/50 ، نمره اولیه رو داد(بر اساس سیاستی که پنجشنبه توافق شده و نیز در مقایسه با سایر کارها چه 1/100 چه1/50)؛ یه نمره یا ضریب دیگه بهش میدن(فقط در مقایسه با 1/50ها) طبعا این نمره یا ضریب دوم رو به کارهای 1به100 نمیدن به این ترتیب کارهای 1/50 از هم رده ای های 1/100 به مقداری(حالا کم یا زیاد) جلو می افتن که حق شون ضایع نشه البته تاکید کردن که این روش امتیازدهی پیشنهاد ایشونه و ممکنه تو جلسه مذکور اصلا رای نیاره یا جرح و تعدیل .
در آخر ایشون ضمن اینکه تاکید کردن حق ویژه بچه های 1/50 نباید ضایع بشه گفتن چون سوال و خواسته هاش جای اشکالات متعددی بوده سعی میشه که 1به 100 ها هم تا جایی که حقوق دسته قبلی زیر سوال نره نمره کارشونو بگیرن.
===============================
به شخصه واسه خود من سوالات جدیدی ایجاد شد؟:huh:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
bebin in ke vase 50 nafar khaste boodan yani kole afradi ke hamzaman too oon majmooe hastan 50 nafar bashan yani mishe begim behtarin halat 15 nafar salam gahesh bashe dah ta namazkhooneha 5 ta vozookhoone 10 ta servis baghei ham dar rah mandeho kharido in harfa va dar kol ye jaye koochiko sadeho erfani mikhast manam ba nazare bacheha ke migan mikhastan ke ditailo divareye khas tarahi beshe va erfano kholoos dakhelesh bashe movafegham va in ke sc 1:50 behtarin sc vase in kar bood vase kasai ke ghasd dashtan emsal betekoonan

لطفا لطفا لطفا فارسی بنویسید .ممنون.

saherem

عضو جدید
هر 20 تا 30 نفر 1عدد... واسه 50 نفر 2عدد... یه دونه هم معلولین... ولی اینارو بیخیال شین به مقیاس بچسپین... behzadkhanha خبر تازه داره... میخواد بگه... در مورد اون مقیاس

خوب این واقا قابل قبول نیس این بین راهی و نمازگاهی هستش اینجوری خیلیل تو صف می مونن:دی

milad-karimi

عضو جدید
اره ایول .... واسه منم سوالای جدیدی ایجاد شد.... یه عده جمع میشن... نظر میدن... میکوبن میریزن میپاشن... وااااییی.... عجب.... ببین تورو خدا یه سوالو خوب طرح کنن مثل داخلی هیچ وقت ازین اشکالا پیش نمیاد....
این دوستمون که از بچه های باشگاه هم هستن آدم مطمئنین و تو تاپیک های قبل هم از ایشون نقل قول کرده بودم مثلا سر قضیه آرکی تایپی یا جزییات، ارتقاء دهنده معماری یا کتب خانم قیابکلو و ... که همشون درست بودن
ایشون با یکی از اساتیدشون در دانشگاه تهران که چند سالی طراح سوال اسکیس (و درس دیگه ای) یا داور اسکیس معماری (و دو سال هر دو تا) بودن تماس گرفتن و اوشون (یعنی استاد ایشون:D) علیرغم شهره بودن به نم پس ندادن اطلاعاتی این همه مطلب گفتن: اول اینکه گویا ایشون (استاد) به مقدار زیادی هم از خود سوال صبح پنجشبنه و هم از خواسته های آزمون ناراضی بودن دوم هم گفتن که امسال هفت گروه از هفت دانشگاه مختلف کارها رو به صورت جداگانه قضاوت می کنن ولی در اولین روز یک جلسه هماهنگی پنجشنبه همین هفته دارن که تو اون همه شون یه بار کل کارها رو سریع مرور میکنن تا جو کلی طرح های شرکت کننده ها دستشون بیاد بعد تو اون جلسه تصمیم میگیرن که با چه سیاستی و با چه بارمی قضاوت کنن. این از این.
بعد گفتن تو این چند روزه بس که افراد مختلف از جاهای مختلف تماس گرفتن حسابی کچلش کردن :biggrin: نظر شخصی ایشون این بوده که اگه دیدن 1/100 ها از یه حدی بیشترن(گفتن مثلا بیشتر از نصف بچه ها) در اونصورت 1به100 ها رو از 1 به 50 ها جدا میکنن و به صورت جداگانه (با معیارهای خاص هر مقیاس) داوری میشن منتها هر گروه داوری بعد از اینکه به هر طرح 1/50 ، نمره اولیه رو داد(بر اساس سیاستی که پنجشنبه توافق شده و نیز در مقایسه با سایر کارها چه 1/100 چه1/50)؛ یه نمره یا ضریب دیگه بهش میدن(فقط در مقایسه با 1/50ها) طبعا این نمره یا ضریب دوم رو به کارهای 1به100 نمیدن به این ترتیب کارهای 1/50 از هم رده ای های 1/100 به مقداری(حالا کم یا زیاد) جلو می افتن که حق شون ضایع نشه البته تاکید کردن که این روش امتیازدهی پیشنهاد ایشونه و ممکنه تو جلسه مذکور اصلا رای نیاره یا جرح و تعدیل .
در آخر ایشون ضمن اینکه تاکید کردن حق ویژه بچه های 1/50 نباید ضایع بشه گفتن چون سوال و خواسته هاش جای اشکالات متعددی بوده سعی میشه که 1به 100 ها هم تا جایی که حقوق دسته قبلی زیر سوال نره نمره کارشونو بگیرن.

saherem

عضو جدید

من 1.100 کشیدم پشیمونم
خودت کارشناسی کجا بودی؟

milad-karimi

عضو جدید
ما که سرویس بهداشتی بین راهی نمیزاریم ما یه سلام گاه میزاریم که سرویساشم در خدمت نمازخونه باشه... نه ساختمون وگرنه اینجوری تقدس فضا پایین میاد من که اینجوری کار کردم:cool:
خوب این واقا قابل قبول نیس این بین راهی و نمازگاهی هستش اینجوری خیلیل تو صف می مونن:دی

milad-karimi

عضو جدید
منم 1:100 کار کردم....ولی شانسم فقط تو معماریه مث شما رتبه خوب نیاوردم که تو گرایشای دیگه با خیال راحت بدونم که قبول میشم...:cry:
من هم 1به 100 کشیدم ولی پشیمون نیستم آخه اصلا مالی نبود که بخوام پشیمون بشم یا نه:biggrin:
منم همون خراب شده خوندم.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوستان گرامی ...:smile: بیاین در مورد مطالعات حرف بزنیم. دیگه سر معماری آب پاکی ریخته شد :D .... بلکه فرجی از اینجاها حاصل بشه.... تازه 1/100 و 1/50 و 1/100000000 هم نداره خوشبختانه ... من از بچگی میدونستم یه روزی کاروانسرا مسیر زندگیمو عوض خواهد کرد:biggrin:

saherem

عضو جدید
خب دوستان گرامی ...:smile: بیاین در مورد مطالعات حرف بزنیم. دیگه سر معماری آب پاکی ریخته شد :D .... بلکه فرجی از اینجاها حاصل بشه.... تازه 1/100 و 1/50 و 1/100000000 هم نداره خوشبختانه ... من از بچگی میدونستم یه روزی کاروانسرا مسیر زندگیمو عوض خواهد کرد:biggrin:

فک کن سوال 3 رو یه عده پل اله وردی خان زدن

milad-karimi

عضو جدید
آقا من نگرانم سال بعد پروژه مطالعات تبدیل بشه به حل جدول... آخه امسال حروف ابجدو... شعرو بیتو اینا میخواستن

milad-karimi

عضو جدید
:biggrin::w07:منظرم که تپه بود این طراحه امسال به تپه و بلندی گیر سه پیچ داده بود عشق تپه....
خب اینم از این .... بیاین در مورد منظر حرف بزنیم ... بلکه فرجی اینجا نصیبمون بشه .... تازه الله وردی خان و عتیق و کاران و ... اینام نداره:D

pguzahra68

عضو جدید
یه چیز بگم روحتون شاد شه من شب ساعت 9 یادم اومد که کلیه وسایل معماریمو یادم رفته بیارم تهران!!!!!!!!!!!آخه داشتیم از پرواز جا میموندیم هول شدم حتی خط کش نداشتم تراش نداشتم صبح کل انقلابو گشتم از دکه چند تا اسنومن و مداد و خودکار خریدم!!!!!!!!!

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 10 تا سرویس گذاشتم اینو کجای دلم بذارم

یکی سر کلاس میگفت که "آخه 50 تا سرویس که اینجا جا نمیشه" منم به شوخی گفتم خب 40 تاش بکن" .... با خوشحالی گفت: آره اون ده نفر هم میرن پشت فروشگاه کارشونو میکنن"

milad-karimi

عضو جدید
خب اینم از این .... بیاین در مورد داخلی حرف بزنیم ... بلکه فرجی اینجا نصیبمون بشه ....:w42:

pguzahra68

عضو جدید
راجع به مقیاسم باید عرض کنم اونایی که تو یک پنجاه کارشون جا نشده مثه مامان من دستو دل بازن واسه هر فضایی ماکسیمم اونو در نظر گرفتن در حالی که پنجاه نفرو میشه تو یه کلاسم جا داد چه برسه اون همه فضا نظر منم اینه که اونا می خواستن طراحی دیواره یا داخلی خاص یا دیتیل خاص داشته باشیم نه یه فضای بزرگ و شکسته و خورد شده

saherem

عضو جدید
یه چیز بگم روحتون شاد شه من شب ساعت 9 یادم اومد که کلیه وسایل معماریمو یادم رفته بیارم تهران!!!!!!!!!!!آخه داشتیم از پرواز جا میموندیم هول شدم حتی خط کش نداشتم تراش نداشتم صبح کل انقلابو گشتم از دکه چند تا اسنومن و مداد و خودکار خریدم!!!!!!!!!

چه بدشانسی بزرگی:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا