برای چی دارید زندگی میکنی؟

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اگه میتونستی همون اول انتخاب کنی که باشی یا نباشی...میخواستی نباشی؟
از این فرصتی که برای زندگی بهت داده شده راضی نیستی...؟
حالا که هستی...حتی به اجبار ... بالاخره یه فرصت...میخوای چطور ازش استفاده کنی؟

شاید انتخاب نمی کردم!

نمی خوام منفی بافی کنم،بله هیچکی از فرصت بدش نمی آد،اما از این اگه ها تو زندگی زیاده!
واقعیت اینه که مجبوریم

دلم می خواد استفاده بهینه کنم اما هی نمی شه،تقصیر هیچ کسیم نیست و به گردن کسی نمی ندازم

که بگم آره وضعیت بدی و دولت فلان و از این توجیح ها،نمی شه استفاده کرد،مگر اینکه شانس بات یار باشه

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شبي از شبها، شاگردي در حال عبادت و تضرع وگريه و زاري بود.

در همين حال مدتي گذشت، تا آنکه استاد خود را، بالاي سرش ديد، که با تعجب و حيرت؛ او را، نظاره مي کند!استاد پرسيد : براي چه اين همه ابراز ناراحتي و گريه و زاري مي کني؟
شاگرد گفت : براي طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم، و برخورداري از لطف خداوند!
استاد گفت : سوالي مي پرسم ، پاسخ ده؟
شاگرد گفت : با کمال ميل؛ استاد.
استاد گفت : اگر مرغي را، پروش دهي ، هدف تو از پرورشِ آن چيست؟

شاگرد گفت: خوب معلوم است استاد؛ براي آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم .
استاد گفت: اگر آن مرغ، برايت گريه و زاري کند، آيا از تصميم خود، منصرف خواهي شد؟
شاگردگفت: خوب راستش نه...!نمي توانم هدف ديگري از پرورش آن مرغ، براي خود، تصور کنم!
استاد گفت: حال اگر اين مرغ ، برايت تخم طلا دهد چه؟ آيا باز هم او را، خواهي کشت، تا از آن بهره مند گردي؟!
شاگرد گفت : نه هرگز استاد، مطمئنا آن تخمها، برايم مهمتر و با ارزش تر ، خواهند بود!
استاد گفت :پس تو نيز؛ براي خداوند، چنين باش!
هميشه تلاش کن، تا با ارزش تر از جسم ، گوشت ، پوست و استخوانت؛ گردي.
تلاش کن تا آنقدر براي انسانها، هستي و کائنات خداوند، مفيد و با ارزش شوي تا مقام و لياقتِ توجه، لطف و رحمتِ او را، بدست آوري .
خداوند از تو گريه و زاري نمي خواهد!
او، از تو حرکت، رشد، تعالي، و با ارزش شدن را مي خواهد ومي پذيرد
نه ابرازِ ناراحتي و گريه و زاري را.....!

محمدم1

عضو جدید
سوال سختیه.ولی انسان ثابت کرده که میتونه موفق بشه.به شرط اینکه اصول و روشش رو یاد بگیره.من فکر میکردم پول که داشته باشی پولداری ولی الان نظرم کلا عوض شده

نازی معمار

عضو جدید
سوال سختیه.ولی انسان ثابت کرده که میتونه موفق بشه.به شرط اینکه اصول و روشش رو یاد بگیره.من فکر میکردم پول که داشته باشی پولداری ولی الان نظرم کلا عوض شده

من فکر میکنم ....و در واقع مطمئنم که آدمی اگه تمام دنیا رو هم داشته باشه باز هم راضی نمیشه و به آرامش نمی رسه.
به نظر من این دنیا و هر چیزی که در اون هست فقط وسیله ایست برای رشد و حرکت ما... و اینکه ما چطور ازش بهره بگیریم ...کاملا به خودمون بستگی داره

یه زمانی دلم می خواست بی نیاز باشم...از هر چیز و از هر کسی...و همون موقع فهمیدم که چقدر نیازمندم....و چقدر ضعیف و کوچکم در این هستی... و از همه بد تر که چقدر اسیرم...

آرزوم که آزاد بشم....آزاد آزاد....آزاد از خودم

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هدفم اینه که یه چیزِ مفید واس کشور بذارم بعد بمیرم :D

ازون هدفای والا دارم من :D

نازی معمار

عضو جدید
هدف من از زندگی ,لذت بردنه.

تقریبا همه ی آدم ها دنبال لذت بردن هستند...اما اینکه از چی و چطور لذت میبرن...خوب یه وقتایی با هم کاملا متفاوت. و البته مهم که از چی لذت می بری....و این رو همون ارزش ها و اهداف آدم مشهص میکنه و جهت میده.
اگه هدف آدم صرفا لذت بردن باشه...فکر نمیکنم به جای خوبی برسه چه چیزهایی که ما از اون ها لذت می بریم اما اونها برای ما مضر اند و بالعکس.

نازی معمار

عضو جدید
من هدفم اینه که یه چیزِ مفید واس کشور بذارم بعد بمیرم :D

ازون هدفای والا دارم من :D

خیلی خوبه... میتونی بیشتر راجع به هدفت صحبت کنی؟
البته اگه دوست داری....چون واقعا دوست دارم بدونم که وقتی هدف داری یعنی داری به چی فکر میکنی و چه چیزی اونقدر به تو انرژی و انگیزه میده که شده هدف زندگیت؟

Green Head

عضو جدید
هدف ادامه‌ی تحصیل تا دکترا و فراتر از اون مثل خون تو رگهای زندگی من جاریست و به من انرژی می‌ده.

نازی معمار

عضو جدید
ینی بهتر شدن شرایط شغلی ==> افزایش حقوق ==> افزایش ثروت

افزایش آگاهی در زمینه رشته تحصیلی هم کمک میکنه به سیر بالا

پس نهایتا می خواید به ثروت بیشتری برسید...خوب این خوبه. حالا با این ثروت چکار می خواید بکنید ؟

ruhina

عضو جدید
میخوام یه روز بشم یه کارافرین و هم شغل ایجاد کنم واسه جوونا همم یه خیر بشم و احساس خوب بخشیدن رو تا اخر عمرم حس کنم و لذت ببرم

Schneider

مدیر بازنشسته
پس نهایتا می خواید به ثروت بیشتری برسید...خوب این خوبه. حالا با این ثروت چکار می خواید بکنید ؟
با این ثروت اول رفاه خودم و خونوادمو تامین میکنم

باز اگر امکانش بود پس انداز میکنم بشه سرمایه آیندگانم

باز اگر راه داشت دست فقیر فقرا هم باش میگیرم

نازی معمار

عضو جدید
هدف ادامه‌ی تحصیل تا دکترا و فراتر از اون مثل خون تو رگهای زندگی من جاریست و به من انرژی می‌ده.

خیلی خوب...همین که ازش انرژی میگیرید...اما یه سوال...با مدرک تحصیلیتون میخواید چکار کنید؟ یا بهتر بگم ادامه تحصیل برای شما چه مفهومی بالاتر از یه مدرک تحصیلی داره؟

Green Head

عضو جدید
خیلی خوب...همین که ازش انرژی میگیرید...اما یه سوال...با مدرک تحصیلیتون میخواید چکار کنید؟ یا بهتر بگم ادامه تحصیل برای شما چه مفهومی بالاتر از یه مدرک تحصیلی داره؟

به دست آوردن اعتبار کافی برای تألیف کتاب (نه ترجمه) و اختراعات و ابداعاتی در زمینه‌ای که بهش علاقه دارم و با کمال تعجب حس می‌کنم خلا شدید و مشکوکی در اون وجود داره.

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای اینکه آرزو دارم.میخوام بهشون برسم.برای اینکه امید مادرم هستم.خودش نمیدونه اما خیلی دوسشدارم.
برای اینکه نامزدمو خیلی دوسدارم

heroo

عضو جدید
برای اینکه آرزو دارم.میخوام بهشون برسم.برای اینکه امید مادرم هستم.خودش نمیدونه اما خیلی دوسشدارم.
برای اینکه نامزدمو خیلی دوسدارم

پس بگو این همه به ازدواج تاکید داری چون نامزدی ای ناقلا مبارکه خانومی