در کشور عجیبی زندگی میکنی!

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها این متن رو امروز دیدم به نظرم جالب بود گفتم اینجا هم بذارم! فقط به علت محدودیت شکلکی هر پست مجبور شدم تیکه تیکه اش کنم!!! :confused:

------------------------------------------------------

دیروز با یکی از بازدید کننده ها از طریق چت ساید بار سایتم آشنا شدم

داستان از اینجا شروع میشه …

دیشب یعنی حدودای 1 نصف شب از قضا ایشون بیدار بودن خلاصه مخ ما رو گیر آوردن…

ایشون که در کشور دوست و برادر و …! هندوستان زندگی میکنن …18 سال سن دارند و از مردم امریکا و انگلیس متنفر هستن!

همچنین به شغل شریف هکری مشغول میباشند هکرهای هندی هم که دیگه میدونید!مخ تعطیل کرداهه!

اسم شون هم جیت چادری یا یه همچین چیزی هست که من اینجا فقط جیت مینویسم…

انقدرم آدم ریلکسی هست که حتی مکان خونش رو روی گوگل ارث گذاشته !!

خیلی دوست داشتم ببینیم در این کشور شلوغ با خیابان های کثیف و پر از دوره گرد و فقیر چه میگذره…

ولی در آخر قضیه برعکس شد!

هیچ کدوممون به انگلیسی تسلط نداشتیم بعضی جاها دیگه یه جوری با ایما و اشاره و اسمایل با هم صحبت میکردیم..

خلاصه قسمت هایی خنده دار و البته گریه دار! از گفتگوی خودم با ایشون رو اینجا مینویسم تا شما هم بیشتر درک کنید در چه کشوری زندگی میکنیم…….

ادامه…——-

جیت: بیا برو این ویدئو رو توی یوتیوب ببین خیلی خنده داره…

من: باشه (الان دیدم یه ویدئو بود که توش نشون میداد ماکروسافت توی ویندوز ویستا از ایده های سیستم عامل اپل دزدی کرده!)

جیت: بیل گیتس یه احمقه! استیو هم یه میمون ! ویستا su*k ! ( احتمالا به خاطر علاقه وافر به ماکروسافت از این الفاظ بکار برد!)

من: !!

جیت: چی شد دیدی؟

من: فعلا نمیتونم دانلود کنم … باشه بعدا دانلودش میکنم…

جیت: احتیاج نداری دانلود کنی فقط ببین دیگه…

من: مجبور میشم دانلود هام رو قطع کنم ( خیر سرم نمیخواستم آبروی خودم رو ببرم این بنده خدا نمی دونست تو این مملکت هم این یوتیوب مادر مرده نیمه چیلتره و هم سرعت اینترنت بنده در حدی نیست که بتونم ویدئو رو ببینم!)

ادامه در پست بعد...!

archi_arch

مدیر بازنشسته
جیت:اوکی… نظرت راجع به ubuntu چیه؟
من: متاسفانه نمیتونم از این سیستم عامل استفاده کنم… بیشتر نرم افزار ها و بازی های مورد علاقم تحت ویندوز هستن!

جیت: منم همینطور … لینوکس گیم ها رو ساپورت نمیکنه (اسمایل گریه!)

جیت: من فردا ویستا روفرمت مینم و XP میریزم! سیستمم روی ویستا سرعتش پایینه… ویستا یه سیستم عامل احمقانه هست!

من: چرا؟سرعتش که خوبه؟ سخت افزار سیستم چی هست؟

جیت:
CPU: Intel Core 2 Quad QX6700 2.66GHz CPU Cooler: Cooler Master Hyper 6+ Motherboard: Asus Striker Extream RAM: 2x 2GB Corsair Dominator TWIN2X2048-9136C5D Graphics Card: 2x Asus Nvidia Geforce 8800 Ultra Hard Drives 1 & 2: 2x Western Digital Raptor 150GB WD1500ADFD Hard Drives 3 & 4: 2x Segate Barracuda 7200.10 750 GB SATA Optical Drive: Samsung 2x Blue Ray Writter SH-B0QQ PSU: Cooler Master Real Power Pro 850w Cabinet: Cooler Master Stacker 830 Display: Viewsonic VX2255wmv Speackers: Creative Gigaworks Progamer G550W Keyboard: Logitech G15 Mouse: Logitech Revolution MX​
من:اسمایل تعجب! (متاسفانه یاهو اسمایل مرگ نداره!
یعنی واقعا سیستم ازاین قوی تر نمیشد!!)
من: آدم پولداری هستی؟
جیت: نه منم مثل تو هستم… این سیستم رو هم با پول تبلیغات خریدم..

من: تبلیغ؟ چه جوری؟ چقدر در آمد داری؟
جیت: از طریق تبلیغات گوگل… 4 ماه 230 دلار یا 460 دلار الانم 1200 دلار که هنوز برام نیومده! تو چقدر درآمد داری؟
من: هیچی !! .
.. مالک سایت معروفی و پر بازدیدی هستی؟
جیت: نه یه فروم کوچیک دارم 23 نفر از دوستام عضو هستن… همشون هم روی تبلیغات کلیک میکنن…
من: جدی با 23 نفر کاربر اینهمه پول درمیاری؟ برای هر کلیک چقدر پول به حسابت میره؟منم میتونمتبلیغ بگذارم روی سایت؟
جیت:البته تبلیغات انگلیسی گرونتره 5 دلار (فکر کنم به واحد پول خودشون میگفت!نه دلار ولی بازم پول زیادی میشه) برای هر کلیک هست
جیت: برای تبلیغ هم باید قسمت Adsense گوگل عضو بشی و آدرس پستی رو بنویسی….
من: رفتم که عضو بشم تمام فرم رو پر کردم وقتی به قسمت انتخاب کشور رسیدم هر چقدر گشتم اثری از اسم ایران رو ندیدم! ( باعث خوشحالی هست که نام کشور افغانستان و عراق و چند چلقوزستان دیگه توی لیست بود!
)​
خلاصه بیخیال شدم برگشتم بهش بگم که تحریمیم! حالا نمیدونستم تحریم به انگلیسی چی میشه اونم سریع پیدا کردم و نوشتم تحریممون کردن!!
بعد از یک ساعت وات وات گفتن تازه دوزاریش افتاد!

و ادامه ....!

archi_arch

مدیر بازنشسته
جیت: خوب اشکال نداره یه سایت دیگه رو امتحان کن! این آدرسشه http://www.adbrite.com
من: با خوشحالی لینک رو باز کردم… ولی با صحنه ای تکراری و البته دردناک مواجه شدم! بله بازم تحریم! ولی نه از خارج بلکه از داخل! مشترک گرامی تو غلط میکنی اصلا که به تو اجازه داده و این حرفا!!
خلاصه با هزار بدبختی بهش فهموندم که این سایت مسدود هست تو ایران و ما با خودمون مشکل داریم!
جیت: (اسمایل تعجب) وات !! وات!! میتونم یه سوال بپرسم! چرا کشورتون این سایت رو مسدود کرده؟
من: نمیدونم این کارا قانون خاصی نداره … یا ثکصی! بوده یا صیاثی و یا طجاری (حرام)!! و یا اینکه اشتباه شده! :دی

جیت: کشور تو اورکات رو هم بلاک کرده؟
من:کاش فقط اون بود… به این لیست یوتیوب … فیس بوک ، مای اسپیس ، تکنوراتی ،و مترجم گوگل و هزار تا سایت و وبلاگ بدرد بخور … رو اضافه کن…
جیت: یار (بجای friend میگفت yaar ) بیا هند!!
من: نه من کشورم رو دوست دارم ! :دی(خواستم تیریپ وطن دوستی و ازین حرفا بگذارم… خداییش خیلی ضایعه آدم جلوی هندی ها سوسک بشه!)
جیت: در کشور عجیبی زندگی میکنی … قوانین عجیبی دارین… حتی در پاکستان اینترنت بدون چیلتره !

جیت: نسبت واحد پولیتون به دلار چقدره..​
من:تقریبا 9000=1 دلار!
جیت: (اون اسمایل که ناخوناشون میجوه!!) عجب اقتصاد ضعیفی دارین! به واحد پول ما یک دلار برابر 38 روپیه هست!
من: اسمایل حقارت!
( نمیدونستم چی بگم بهش! شاید باید میگفتن ما پول نمیخوایم پول چرک کف دسته !!…)
جیت: سرعت اینترنتت چقدره؟
من: تو اول بگو! ( میخواستم دیگه ضایع نشم!)
جیت: 2mbps میتونم تا 213 کیلو بایت در ثانیه دانلود کنم!
من: کشور من طبق قوانین سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت رو ممنوع کرده…الان سرعت من 64adsl کیلوبیت هست!!
جیت: اسمایل انفجاری خنده!! =)) واقعا؟! کشور عجیبی داری یار! اونا فکر نمیکنن؟!
من: حق داری واقعا کشور عجیبی هستیم … ماهانه چقدر پول اکانت اینترنتت میدی؟
جیت: 12 دلار ماهانه…اینجا 2mbps حدود شش دلار میشه… تو چقدر ؟​
من: (اسمایل کندن مو!) مثل تو همون حدود 12 دلار با هزار بار قطعی و مشکل سرعت شبکه در روز!

ادامه ....!

archi_arch

مدیر بازنشسته
چی کارش کنم دیگه ببخشید از این خلاصه تر نمیشه!!!:wallbash:

-----------------------------------------------------

دیگه نمیدونستم چی بگم… واقعا حرفی برای گفتن نداشتم! که ناگهان نکته ای به ذهنم خطور کرد که میتونستم بهش ببالم!!
من: جیت میدونستی ما قانون کپی رایت نداریم؟
جیت: وات ! وات!! یعنی حق نشر و کپی رایت اجرا نمیشه؟!
من: آره یعنی کپی نرم افزارها و فیلم و موسیقی خارجی غیر قانونی نیست..
جیت: پس بخاطر همینه که بهترین هکر های دنیا رو دارین!

—————-…​
این فقط قسمتیش بود… بقیش دیگه بحث سیاسی شد
ولی امروز خیلی چیزها بهم ثابت شد! واقعا در کشور عجیبی زندگی میکنیم!
جالبه الان هر سایت ایرانی رو میگردم برای تبلیغ برای هر کلیک رو لینک تبلیغ بیشتر از 20 تا تک تومنی نمیدن!
کسی که این متن رو میخونه اگر میدونه بگه گوگل برای هر کلیک بر روی لینک تبلیغ چقدر میده؟
سرم درد گرفت… بیخیال جامعه بشری …
تنها با این جمله هست که دلم آروم میشه!ما که دستمون به جایی نمیرسه…
به هر حال آش کشک خالمونه … بخوریم پامون نخوریمم چک میخوریم!

اخیش!!!!
:w21:
منبع!!!

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایول .فوق العاده بود .
واسه من هم چنین اتفاقی افتاده
.چه میشه کرد خودمان کردیم که لعنت ...

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم منظور دوستان از جالب بود چیه؟
دیدن این همه مشکلات و تبعیض اصلا جالب نیست
فکر کنید هندوستانیه از ما می خواد بریم اونجا:mad:
کاش تمام این مشکلات حل میشد:razz:

nimaparham

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگه تو ایران بتونید با کلیک از گوگل یا هر سایت دیگری بصورت دلاری پول دریافت و به حساب ارزی خود واریز نمایید . بدلیل ارتباط با بیگانگان و صهیونیسم بازداشت خواهید شد و اگه شانس بیاورید و اوضاع کشور آرام باشد با عنوان جاسوس ناآگاه تعزیری خواهید خورد بعد مورد عفو و رافت اسلامی قرار خواهید گرفت. اما اگه اوضاع کشور شلوغ باشد برای زهر چشم گرفتن با عنوان معاند و عوامل بیگانگان و برانداز به اعدام محکوم خواهید شد، مخصوصا که گناه بزرگتری هم دارید و آن این هست که مونث هستید و اتهام اغفال دیگران هم در پرونده شما ثبت خواهد گردید. پس لطفا این منبع درامد را فراموش نمایید و هوس امتحان کردن به سرتون نزند
مانا و مستدام باشید

archi_arch

مدیر بازنشسته
شما اگه تو ایران بتونید با کلیک از گوگل یا هر سایت دیگری بصورت دلاری پول دریافت و به حساب ارزی خود واریز نمایید . بدلیل ارتباط با بیگانگان و صهیونیسم بازداشت خواهید شد و اگه شانس بیاورید و اوضاع کشور آرام باشد با عنوان جاسوس ناآگاه تعزیری خواهید خورد بعد مورد عفو و رافت اسلامی قرار خواهید گرفت. اما اگه اوضاع کشور شلوغ باشد برای زهر چشم گرفتن با عنوان معاند و عوامل بیگانگان و برانداز به اعدام محکوم خواهید شد، مخصوصا که گناه بزرگتری هم دارید و آن این هست که مونث هستید و اتهام اغفال دیگران هم در پرونده شما ثبت خواهد گردید. پس لطفا این منبع درامد را فراموش نمایید و هوس امتحان کردن به سرتون نزند
مانا و مستدام باشید
شوخی میکنی!!!! :eek: :eek: :eek: