برای شما کراوات نماد چیه؟

برای شما کراوات نماد چیه؟

• مجموع رای دهندگان
    192

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریش و سبیل معدنه میکروب هست. این در علمه پزشکی اثبات شده . تو گوگل بزنید میبینی.
بعدشم ما تو قرن 21 هستیم. باید همه دولتمردای کشور وکارکنان ازکراوات استفاده کنند
نه از این لباسای کثیف
کراواتش شد تمیز بقیه لباسا شدن کثیف؟
چه بحثیه اصلا را انداختین؟
مثلا پاپیون بده یا دستمال گردن؟کثیفه؟

Sarp

مدیر بازنشسته
کسی که کراوات میبنده ، کراوات نباید از سینه و شکمش فاصله داشته باشه
و این یعنی شخص نباید قوز کرده باشه
و این یعنی سینه جلو و شونه ها راست و . . .
خلاصه اینکه یعنی سلیقه و درهم برهم نبودن

SAMIFAR

عضو جدید
به نظر من کراوات مرد ها روبه جنتلمن بودن نزدیکتر می کنه. البته از نظر ظاهری چون کراوات زدن نشونه جنتلمن بودن همه مردها نیست!
معمولا با کراوات پیراهن سفید می پوشن که همیشه پیراهن سفید باید تمیز باشه و در نتیجه زود به زود شسته می شه!
همون طور که دوستان فرمودند باعث می شه که کمر راست باشه و جلوی حالت زشت قوز کردن رو می گیره!
به تبع اون معمولا کت و شلوار می پوشن که خیلی رسمی تره ( من خودم لباس رسمی برای آقایون رو خیلی دوست دارم)
و خوب 1 تاثیر روانی هم می تونه داشته باشه و اون اینه که به اقایون اعتماد به نفس می ده و ممکنه به خاطر ظاهر متشخصی که دارن، سعی کنن محترمانه برخورد کنن!
( البته این قسمت آخر در مورد همه صدق نمی کنه، فقط خواستم بگم می تونه به کسانی که رفتار اجتماعی درستی ندارن کمک کنه!)

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب تو گزینه های بالا شیک بودن رو زدم چون نزدیک تره............

ولی مثل اینه که بگی پاشنه بلند و یا لباس شب نماده چیه؟!
خوب یه رده بندی لباسی و "تیپی" هست برای مردا توی اماکنی که میخوان اثر مثبت رو روی مخاطب خودشون داشته باشن.............

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
وزير بهداشت ايتاليا :پزشکان کراوات نزنند

جام جم آنلاين: وزير بهداشت ايتاليا براي حفظ سلامت بيماران از پزشکان اين کشورخواست کراوات نزنند.

به گزارش واحد مرکزي خبر، "فروچو فاتسيو" وزير بهداشت ايتاليا گفت: کراوات بزرگترين کانون تجمع ميکروب و رشد باکتري ها در پوشاک انسان است و به همين علت پزشکان در بيمارستان ها نبايد با کراوات بيماران را معاينه کنند.

وي تاکيد کرد: از آنجايي که اين امر از نظر علمي به اثبات رسيده، در انگليس ، سال هاست که استفاده از کراوات در بيمارستان ها ممنوع شده است.

وي با اشاره به اين که تعداد کمي از استفاده کنندگان از کراوات آن را به طور مرتب مي شويند، گفت: غير بهداشتي بودن کراوات يکي از عوامل اصلي انتقال بيماري هاي عفوني و واگيردار است.

اين در حاليست که تعدادي از نشريات پرشمارگان ايتاليا، وزير بهداشت کشورشان را به علت آنچه ضديت وي با کراوات توصيف کردند، مورد انتقاد قرار داده اند.

وزير بهداشت ايتاليا در پاسخ به اين انتقاد که اگر زدن کراوات جايز نيست پس چرا خود شما کراوات مي زنيد، گفت: من تا 2 سال پيش که در هيات دولت نبودم از کراوات استفاده نمي کردم اما حالا که وزير هستم، مجبورم کراوات بزنم.

انجمن پزشکی مالزی: کراوات بهداشتی نیست

انجمن پزشكي مالزي اعلام کرد: بستن کراوات خطرات بهداشتی برای انسان به همراه دارد.
پزشكان مالزيايي اعلام كردند: بستن كراوات خطرات بهداشتي براي انسان به دنبال دارد.

به گزارش عصر ايران به نقل از رويترز، انجمن پزشكي مالزي با استناد به مطالعاتي كه نشان مي دهد كراوات هاي غيربهداشتي و كثيف عامل شيوع بيماري هاي عفوني هستند، اعلام كرد: كراوات ها اغلب از سوي صاحبان آنها شست و شو نمي شوند كه همين امر باعث انتقال ميكروب به انسان و ايجاد بيماري سينه پهلو و عفونت هاي خوني مي شود.

بر همين اساس پزشكان مالزيايي از وزارت بهداشت اين كشور خواسته اند كه به آنها اجازه دهد از بستن كراوات خودداري كنند.

با اين حال يك مقام وزارت بهداشت مالزي گفت: مدارك بيشتري در خصوص اثبات اين مساله كه كراوات يك خطر بهداشتي است، نياز بوده و فعلا نمي توان پزشكان را در بستن يا نبستن كراوات آزاد گذاشت.

Sarp

مدیر بازنشسته
كراوات هاي غيربهداشتي و كثيف عامل شيوع بيماري هاي عفوني هستند، اعلام كرد: كراوات ها اغلب از سوي صاحبان آنها شست و شو نمي شوند كه همين امر باعث انتقال ميكروب به انسان و ايجاد بيماري سينه پهلو و عفونت هاي خوني مي شود.
جوراب و شلوار و کت و پیرهن رو هم نشوری بیماری میارند

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان ها عقاید و دیدگاه های مختلفی دارن.
اینکه کروات یک نماد غربی هست موضوعی بدیهیه.
حالا برای یکی مهمه که از نمادهای متناسب با فرهنگ خودش استفاده کنه و از نمادهای بیگانه استفاده نکنه.
برای یکی هم مهم نیست.
به شخصه نظرم اینه که ظاهر هر شخص پیامی داره .
من دوست دارم این پیام این باشه که من فرهنگ وطنم رو با هیچ فرهنگی معامله نمی کنم .

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوراب و شلوار و کت و پیرهن رو هم نشوری بیماری میارند

درسته.
اما انواع پوشاک یا مواضع بدن در جذب میکروب و باکتری به یک اندازه مستعد نیستند.
کروات طبق تحقیقات غربی ها مشخصا" محل تجمع میکروب و باکتری هست.

nima.trojan

عضو جدید
اگه تعداد افراد زیادی تو یه محل ازش استفاده کردن یعنی اونجا عروسیه:biggrin:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ادمی که کروات میزنه مثه ماشینیه که ارم جلوش سر جاشه ولی ادمی که کت و شلوار داره ولی کروات نمیزنه مثه ماشینیه که ارمشو کندن.یه جورایی ادمو انکادر میکنه .کلا خوبه من دوسش دارم ولی متاسفانه تو کشور ما اگه در حالت عادی کروات بزنی همه یه جوری نگات میکنن

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بعید میدونم این دعواها سر خود کراواته باشه
خودتون هم میدونید که ان قدرها مهم نیست.
دعوای اصلی سر یه چیز دیگه است.
خودتونم میدونید:biggrin:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان ها عقاید و دیدگاه های مختلفی دارن.
اینکه کروات یک نماد غربی هست موضوعی بدیهیه.
حالا برای یکی مهمه که از نمادهای متناسب با فرهنگ خودش استفاده کنه و از نمادهای بیگانه استفاده نکنه.
برای یکی هم مهم نیست.
به شخصه نظرم اینه که ظاهر هر شخص پیامی داره .
من دوست دارم این پیام این باشه که من فرهنگ وطنم رو با هیچ فرهنگی معامله نمی کنم .
پس یه لطفی کنید ازین به بعد کت و شلوار هم نپوشید... مگه اینکه واسه کت و شلوار هم ریشه ی اسلامی-ایرانی پیدا کرده باشین!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
درسته.
اما انواع پوشاک یا مواضع بدن در جذب میکروب و باکتری به یک اندازه مستعد نیستند.
کروات طبق تحقیقات غربی ها مشخصا" محل تجمع میکروب و باکتری هست.
اگه از این جهت نگاه کنیم ، بهتره لباس زیر هم پوشیده نشه

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس یه لطفی کنید ازین به بعد کت و شلوار هم نپوشید... مگه اینکه واسه کت و شلوار هم ریشه ی اسلامی-ایرانی پیدا کرده باشین!!!

کت و شلوار پوشاک غربی نیست و امروزی شده ی شلوار و بالاپوش هست که با ظاهری متفاوت در اغلب ملت ها و فرهنگ ها از جمله ایران رایج بوده.

اگه از این جهت نگاه کنیم ، بهتره لباس زیر هم پوشیده نشه

همین طور که از اسم لباس زیر مشخصه این لباس زیر لباس های دیگه پوشیده میشه و یکی از وظایفش کنترل نظافت لباس رو هست.
در ضمن اطلاعاتی که در مورد کروات از منابع علمی غرب ذکر کردم در پاسخ به ادعای برخی دوستان بود که می گفتن کروات عامل حفظ بهداشت و نظافته!
نگفتم چون کروات محل تجمع باکتری و میکروبه پس نباید ازش استفاده کرد.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
کت و شلوار پوشاک غربی نیست و امروزی شده ی شلوار و بالاپوش هست که با ظاهری متفاوت در اغلب ملت ها و فرهنگ ها از جمله ایران رایج بوده.

همین طور که از اسم لباس زیر مشخصه این لباس زیر لباس های دیگه پوشیده میشه و یکی از وظایفش کنترل نظافت لباس رو هست.
در ضمن اطلاعاتی که در مورد کروات از منابع علمی غرب ذکر کردم در پاسخ به ادعای برخی دوستان بود که می گفتن کروات عامل حفظ بهداشت و نظافته!
نگفتم چون کروات محل تجمع باکتری و میکروبه پس نباید ازش استفاده کرد.

به هر حال لباس ایرانیها این نبودهخ و این کت و شلوار از غرب امده
بابا خدا خودش محرمات را اعلام کرده.
انها هم بخاطر ضررهایی که داشته اند حرام شده اند
چه لزومی دارد این دایره را وسیعترش کنیم

mohammad sabri

کاربر بیش فعال
به نظر من هم نماد نظم و شیک بودنه. وقتی از کراوات استفاده می کنیم ، خود به خود مجبور می شیم یه پیراهن تمیز و خوشرنگ که با رنگ کراوات ست باشه بپوشیم. نمی تونیم پیراهنمونو بندازیم رو شلوارمون ، نمی تونیم یقمونو باز بزاریم و... همه اینها نشون دهنده نظم و شیک بودن یک مرد می تونه باشه .
کلا کاری ندارم از کجا اومده و مهم هم نیست اما هر چی که هست روی نظم و تمیزی تآثیر زیادی داره . در ضمن هر لباسی اگر نظافت نشه می تونه محل تجمع میکروب باشه

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
حالا هی من میخوام وارد بحث نشما. این لباس آخوندا از کجا اومده؟ اونم مال وطن خودمون بوده؟ چادر مال وطنمون بوده؟ هر چی که بشه مال غربیا میشه تهاجم فرهنگی هرچی مال عربای سوسمار خور باشه میشه هدیه ی دین اسلام؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی که کت بدون کراوات بپوشه مثل اینه که کت پوشیده بازیر شلواری کت و کراوات وصله ی هم هستن بدون هم معنا ندارن.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا هی من میخوام وارد بحث نشما. این لباس آخوندا از کجا اومده؟ اونم مال وطن خودمون بوده؟ چادر مال وطنمون بوده؟ هر چی که بشه مال غربیا میشه تهاجم فرهنگی هرچی مال عربای سوسمار خور باشه میشه هدیه ی دین اسلام؟

قربونه دهنت باهات موافقه صدو بیست درصدم.

مخالفانه کراوات شاید از اون نظر که فکر میکنن کراوات به کار نمیاد مخالفت کنن شایدم کراواتو یه نماد میدونن .... ولی انصافا چه فرقی میکنه که یقه اخوندی بپوشی یا یقه تو با کراوات سفت کنی ؟؟ هر دوش که به پوششه اسلامی نزدیکتره ...

در ضمن هرچی که ماله عربا باشه رو که نباید به اسلام چسبوند داداشه من ... لباس اخوندی یه نشانه از لباسه اونوقتایه اولیایه دینه فلسفه شو منم نمیدونم خوبه از اساتیده گرامیه دانشگاتون بپرسین اگه به نتیجه رسیدین ما رو هم بی خبر نذارین ... چادرم که یه حجابه کامله و هیچ ربطی به عربا نداره اصلا یه جورایی تو تاریخ مربوط میشه به ایران و هخامنشیان و اینا ... که منم اطلاعه دقیقی ندارم ادامه ندم بهتره

ولی کلا ادم کاراشو یا از سره ذوق میکنه یا با دلیل .. لباس پوشیدنم همینطوره ممکنه ما کراواتو از سره ذوق بپسندیم ولی برا بعضیا پوشیدنه کراوات دلیل داشته باشه ... من خودمم به شیک بودنه کراوات اعتقاد دارم ولی تا نفهمم که چه معنایی برا اطرافیانم داره نمی پوشم اگه همه یه جور به کراواتو اینجور لباسا نگاه میکردن من الان کراواتی بودم .. به هر حال ادم خودش لباس میپوشه ولی این دیگرونن که لباسو میبینن پس باید حواسمون به دیگرونم باشه .. تا فرهنگه چیزی جا نیفتاده و دقیقا مشخص نشده که چه عواقبی داره بهتره بیخیاله این موارده مشکوک بشیم ...

sadeghol

عضو جدید
پز الکی

پز الکی

کسی که خودش هیچ زیبایی نداره که هیچ خیلی هم زشته و چاق

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال لباس ایرانیها این نبودهخ و این کت و شلوار از غرب امده
بابا خدا خودش محرمات را اعلام کرده.
انها هم بخاطر ضررهایی که داشته اند حرام شده اند
چه لزومی دارد این دایره را وسیعترش کنیم

من ادعا نکردم استفاده از کروات حرامه.
در مورد کت و شلوار هم عرض کردم با ظاهر متفاوت در اغلب فرهنگ ها رایج بوده .

لباس آخوندا لباس مخصوص همون قشر محسوب میشه و پوشاک عمومی مردم نیست که با کروات مقایسه می کنید. مثل روپوش پزشک ها یا سایر مشاغل .
در ضمن اسلام به عنوان یک دین فرهنگ پذیرفته شده و غالب مردم ایران هست و هیچ تفکر و راه و روشی نیست که محدود به مرز جغرافیایی باشه.
مثلا" کارل مارکس متولد آلمان بود و در انگلستان تفکراتش رو منتشر کرد و در شوروی بر اساس مکتب مارکسیسم حکومتی بنا شد. آیا جایی شنیدید که مارکسیسم رو متعلق به آلمان ها بدونند؟!
خلاصه اینکه اسلام دینی هست که از منشایی الهی داره نه عربی!
همانطور که همین حجاب کامل برای زنان عرب که شاید در دوران جاهلیت برهنه تر از زنان ایرانی بودند دستور و فرهنگی جدید بود.
بنابراین فرهنگ اسلامی با تمام ظواهرش فرهنگ عمده ی غالب مردم ماست و بحثش با فرهنگ نوظهور غرب که منشایی انسانی و دنیایی داره متفاوته.

sadeghol

عضو جدید
با کروات اجبارا باید یه سری خصوصیات مسخره رفتاری رو هم داشته باشی مثل معدب بودن یا کمتر چرخوندن سرو بدن کدوم دیجی یا آدم باشخصیت جالبی تاحالا کت و شلوار پوشیده غیر از دهاتیا یا بدقیافه های فرنگ رفته

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
کراوات ! زین پس بجای واژه ی نامأنوس و بیگانه ی کراوات از معادل فارسی آن "دراز آویز زینتی" استفاده کنید. :w16:باتشکر فرهنگستان زبان و ادب فارسی

اگه یه تاپیک دیگه راجع به "پاپیون "بزنید ! معادل فارسی اونم میگم:D

دو وَر پف کرده ی تزئینی :D

ولی مثل اینه که بگی پاشنه بلند و یا لباس شب نماده چیه؟!
خوب یه رده بندی لباسی و "تیپی" هست برای مردا توی اماکنی که میخوان اثر مثبت رو روی مخاطب خودشون داشته باشن.............

کراوات توی دنیا جزئی از لباس محسوب میشه ولی توی ایران چی؟
فکر کنم استارتر اگه عنوان تاپیک رو این میذاشت بهتر میشد:
کراوات در ایران نماد چیست؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
کراوات میزنم مجبورم صورتم رو سه تیغ کنم موهام ژل بزنم و کت شلوار و پیراهن اتوکشیده بپوشم و کفش واکس بزنم و کمی هم با کلاس تر صحبت کنم!!
ولی کلا کراوات بهم میاد و یه جورایی نماد شیک پوشی هست.

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من عاشق کروات کارلو انجلوتی زمانی که تو چلسی بود میزدش بودم، خیلی قشنگ بود

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کراوات نشانه ی شخصیت و شیک بودنه آقایونه به نظرم....

من که خیلی دوس دارم....