>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

یونس313

عضو جدید
الکترونیک

الکترونیک

سلام
من هیچ موقع خودم را صاحب نظر نمی دانم :evil:
از میان کتاب های الکترونیک موسسه راهیان ارشد سه کتاب که نویسنده های ان مهندس ناصح و مهندس بهرام و مهندس اسلام پناه میاشد البته کتاب مهندس اسلام پناه تازه چاپ شده و من هفته دیگه که به تهران برای امدن امتحان ارشد می یام ان را می خرم و نظرم را در مورد ان میدم .
در مقایسه کتاب های راهیان ارشد با کتاب مهندس باغستانی بسیار کتاب راهیان بخصوص کتاب مهندس ناصح کاملتر است . کتاب و جزوه مهندس باغستانی خیلی خلاصه نوشته شده و بیشتر رابطه ها برای مدارهای خاصی طراحی شده و اگر کوچکترین تغییر در مدار منجر به این می شه شما ان تست را حل نکنید . البته کتاب ناصح هم متاسفانه در بعضی از جاها همین کار کرده البته نسبتا کمتر .
کتاب پردازش دکتر روی فرد بسیار بسیار خلاصه گفته که اصلا کتاب خوبی نیست .
شاید بهترین کتاب الکترونیک موجود در بازار کتاب مهندس اشرفیان باشد . من یک بار دیگه گفتم برای مطالعه الکترونیک بهتر است از یکی از کتاب های موجود در بازار مثلا کتاب مدرسان مهندس کاشی استفاده کنید و بعد از از خواندن هر فصل دوباره ان فصل را از روی کتاب مهندس اشرفیان را بخوانید و روابط نگفته شده را و راه حل کلی حل یک مسئله را یاد بگیرید .
موفق باشید

یونس313

عضو جدید
سلام
چند روزی است شروع ثبت نام کلاس های موسسه بینش و موسسه نصیر شروع شده
در مقایسه ابتدایی قیمت ها موسسه بینش هزینه کمتر می گیره اما موسسه نصیر هم دارای تخفیفات مخصوص خودش است که یک جورایی 10 الی 20 درصد پای همه را می گیره
مدارهاي الكتريكي كد 1110113520000دكتر جبه دار64 پنج شنبه 18-13
مدارهاي الكتريكي كد2110123520000دكتر كارو زرگر64 يكشنبه 21-16
مدارهاي الكتريكي كد3110133520000دكتر كارو زرگر64 سه شنبه 21-16
مدارهاي الكتريكي كد4110143520000دكتر كارو زرگر64 پنج شنبه 21-16
مدارهاي الكتريكي كد 5110153520000مهندس کهن64 دوشنبه 21-16
كنترل خطي كد1110212200000دکتر سجادیان40 شنبه 20:30-16:30
كنترل خطي كد2110222200000دکتر سجادیان40 دوشنبه 12-8
كنترل خطي كد3110232200000دکتر سجادیان40 چهارشنبه 12-8
كنترل خطي كد 4110242200000دکتر جاهدمطلق40 جمعه 11:30-7:30
الكترونيك كد1110313300000مهندس اشرفیان60 يكشنبه 19-14
الكترونيك كد2110323300000مهندس اشرفیان60 پنج شنبه 13-8
الكترونيك كد3110333300000مهندس کهن60 چهارشنبه 21-16
الكترونيك كد 4110343300000مهندس کهن60 جمعه 16:30-11:30
الكترومغناطيس كد1110413300000مهندس اشرفیان60 يكشنبه 13-8
الكترومغناطيس كد2110423300000مهندس اشرفیان60 دوشنبه 12:30-7:30
الكترومغناطيس كد3110433300000مهندس اشرفیان60 دوشنبه 18:30-13:30
الكترومغناطيس كد 4110443300000مهندس اشرفیان60 پنج شنبه 19-14
ماشينهاي الكتريكي كد1110512420000مهندس انتصار44 چهارشنبه 21- 17
ماشينهاي الكتريكي كد2110522420000دكتر حلم زاده44 سه شنبه 16-12
بررسي سيستمهاي قدرت كد1110611650000مهندس انتصار30 دوشنبه 21-17
بررسي سيستمهاي قدرت كد2110621650000دكتر حلم زاده30 سه شنبه 20:30-16:30
تجزيه و تحليل سيستمها كد1110713300000مهندس کهن60 يكشنبه 21-16:30
تجزيه و تحليل سيستمها كد2110723300000مهندس کهن60 جمعه 21-16:30
تجزيه و تحليل سيستمها كد3110733300000مهندس تقدسي60 سه شنبه 21-16
تجزيه و تحليل سيستم ها كد 4110743300000مهندس تقدسي60 پنج شنبه 13-8
زبان تخصصي110811650000دکتر حاج رسولیها30 چهارشنبه 15-12
آمار احتمالات مهندسي110911320000مهندس محبی کیا24 جمعه 11:30-8
معادلات ديفرانسيل كد1200211930000مهندس کریمی35 شنبه 21-17
معادلات ديفرانسيل كد2200221930000مهندس کریمی35 يكشنبه 16-12
معادلات ديفرانسيل كد3200231930000مهندس کریمی35 دوشنبه 21-17
معادلات ديفرانسيل كد 4200241930000استاد آقاسي35 چهارشنبه 20:30-17
معادلات ديفرانسيل كد5200251930000مهندس انصاري35 سه شنبه 20:30-17
رياضيات مهندسي كد1200312860000مهندس کریمی52 شنبه16:30-12
رياضيات مهندسي كد2200322860000مهندس کریمی52 يكشنبه 12-7:30
رياضيات مهندسي كد3200332860000مهندس کریمی52 دوشنبه 17-12:30
رياضيات مهندسي كد4200342860000مهندس کریمی52 سه شنبه 21:30-17
رياضيات مهندسي كد5200352860000مهندس کریمی52 پنج شنبه 12:30-

موسسه بینش
bargh%20tabestan.jpg
دوستان حتما قبل از رفتن به کلاس به نکات زیر توجه کنید
1-سعی کنید حداکثر سه درس را انتخاب کنید که واقعا پایه ضعیفی در ان درس دارید
2- مطمئن باشید اساتیدی که کتاب دارند جزوه کنکوری که در کلاس می گویند بسیار خلاصه و ضعیفتر از کتابشان است
3-دوران تابستان دوران طلایی است که نباید ان را بی خود از دست داد !!!!!!!!!!
4- متاسفانه تازگی اساتیدی پیدا شده اند که ادعای معجزه می کنند می گویند شما کافی است به کلاس من بیایید و..... .... اینها کاسه داغ تر از اش هستند دوستان هر کسی از خود تعریف کرد ان انسان بیسوادی است من بارها با مشاهده اساتید دانشگاهی ام ثابت شده . متاسفانه نمی توانم اسم آنها را بیارم در عوض خیلی از اساتید که من ندیده ام که کاسه داغ تر از اش بشوند مثل مهندس تقدسی مهندس مومن زاده مهندس اسلام پناه که واقعا همه از انها راضی هستند .
موفق باشید

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام . از بچه ها سوالی داشتم . کسی تا حالا چیزی خونده ؟ من که هنوز وقت نکردم شروع کنم . دیر نشده برای شروع ؟ از کی خوبه شروع کنیم ؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام . از بچه ها سوالی داشتم . کسی تا حالا چیزی خونده ؟ من که هنوز وقت نکردم شروع کنم . دیر نشده برای شروع ؟ از کی خوبه شروع کنیم ؟

سلام
دوستان
من یه چیزایی خوندم و دارم کم کم پیش میرم.
اکثر کسانی که واسه ارشد میخونند از اول تابستون شروع می کنند و پیش میرند.
به نظرم سوالاتی از این دست که میرسیم یا نه بدلیل نداشتن برنامه ریزی ست.
اول ببینید که تا ازمون ارشد چند هفته وقت دارید بعد سعی کنید طوری دروستون رو بخونید که تا 2 ماه مونده به آزمون دروس خودتون رو تموم کرده باشید و اون 2ماه اخر تست های مجموعه ای رو حل کنید.(چون اون 2ماه استرس پیدا میکنید و نمیتونید درست روی دروستون تمرکز کنید)
موفق باشید

milad mansoury

عضو جدید
امروز این کتاب به دست من رسید
در یک نگاه گذرا متوجه شدم سوالات تالیفی خوبی در کتاب قرار گرفته ( چندین سوال که در جبه دار و رهیافت دیده بودم اینجا هم نوشته شده بود)
در بعضی سوالات چندین روش برای حل سوال در نظر گرفته بود

در کل به نظرم کتابی هست که شاید سال های دیگه پیشنهاد اول رتبه های برتر باشه
:gol:
مهندس در مقابل کتاب مدرسان چګونست؟من مدرسان رو دیدم اونم به نظرم سوالات رهیافت رو در خودش داشت.

EECi

مدیر بازنشسته
مهندس در مقابل کتاب مدرسان چګونست؟من مدرسان رو دیدم اونم به نظرم سوالات رهیافت رو در خودش داشت.
سبک دو کتاب متفاوت هست و نمیشه مقایسه شون کرد
سبک کتاب تست تالیفی اقای کاروزرگر شبیه کتاب راهیان ارشد مهندس تقوی هست
فقط سوال داره و درسنامه در پاسخ تست ها دیده میشه
سوالاتش هدف دار تر هست ... البته تا اینجایی که من دیدم
به جرات می تونم بگم سوالات مهم رهیافت حداقل درش وجود داره و البته جبه دار ( در اخر کتاب هم در بخش منابع همین رو نوشته)

milad mansoury

عضو جدید
با زهم یک سوال در مورد منابع.
به نظر شما منابع مدار چی باشه؟راهیان \وران(کاروزرګر) مدرسان و بانک تست \وران.
راهیان که حل های قوی دره در درسنامه ضعیف
\وران درسنامه خوب در حل قوی
مدرسان اینګونه که می ګویند در همه چیز خوب
بانک تستم که ۱۰۰ درصد نیاز داریم.البته جهش و\ردازشم حالا بیخیال.
الیته اینا با توجه به ګفته های بچه هاست.به نظر شما کدوم؟:confused:

EECi

مدیر بازنشسته
با زهم یک سوال در مورد منابع.
به نظر شما منابع مدار چی باشه؟راهیان \وران(کاروزرګر) مدرسان و بانک تست \وران.
راهیان که حل های قوی دره در درسنامه ضعیف
\وران درسنامه خوب در حل قوی
مدرسان اینګونه که می ګویند در همه چیز خوب
بانک تستم که ۱۰۰ درصد نیاز داریم.البته جهش و\ردازشم حالا بیخیال.
الیته اینا با توجه به ګفته های بچه هاست.به نظر شما کدوم؟:confused:
ابتدا کتاب راهیان ارشد رو کامل بخونید اگر وقت اضافه اوردید تمرینات جبه دار رو حل کنید( فعلا نمیشه در مورد کتاب اقای کاروزرگر نظر قطعی داد)

اولویت سوالات کنکور هست

EECi

مدیر بازنشسته
این منابع نهایی خودم هست که خواهم خواند( بقولی عقایدمان را اصلاح کردیم:D) ، البته چند تا جزوه و کتاب دیگر هم هست که گفتنش فقط باعث فکر مشغولی شما میشه که اسمی ازشون نمیارم ، چون واقعا لازم نیستند و همین کتاب ها کفایت می کنند( روزی که این کتاب ها را خوندید همین جا اعلام کنید تا دلتون بخواد واستون کتاب مختلف معرفی خواهم کرد!):
منابع پیشنهادی من:
زبان: کتاب زبان تخصصی پارسه + لغات عمومی کنکور برق + کتاب گرامر نوین ( نویسنده :طلوع) و خواندن متن های متنوع

ریاضی مهندسی : کتاب راهیان ارشد مهندس مومن زاده + سوالات کنکور های کامپیوتر و ابزار دقیق و....
معادلات : کتاب پارسه دکتر معتقدی و یا کتاب پوران پژوهش اقای عزیزی
آمار و احتمال : کتاب پارسه اقای طورانی

مدار های الکتریکی: کتاب راهیان ارشد مهندس تقوی ( دو جلد) + سوالات مهم کتاب دکتر جبه دار

الکترونیک : بزودی اعلام می کنم( بدلیل بررسی کتاب اقای اسلام پناه که گویا کتاب خوبی هست)

سیگنال و سیستم : کتاب راهیان ارشد مهندس مومن زاده + بانک تست پوران پژوهش

الکترومغناطیس: کتاب پارسه + کتاب پردازش

کنترل خطی: یک مرجع یا جزوه خوب برای یادگیری+ کتاب کنترل راهیان ارشد مهندس تقوی

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام / من هم دوست دارم نظرمو بگم / من هنوز شروع نکردم اما اگه ان شاالله چشم دشمن کور بخوام چند روز دیگه شروع کنم از این کتاب ها استفاده می کنم و به قطعیت رسیدم .

معدلات دیفرانسیل =

کتاب نصیر محمود کریمی

مدار الکتریکی =

کتاب راهیان ارشد ( 2 جلد ) مصطفی تقوی کنی
کتاب پوران پژوهش ( 2 جلد ) کارو زرگر

سیستم های کنترل خطی =

کتاب راهیان ارشد مصطفی تقوی کنی
کتاب اریاز برادرانی ( فکر کنم انتشارات ازاده باشه )

الکترومغناطیس =

جزوه دانشگاه خودم و کتاب پارسه علی عبدالعالی ( شاید جلد اول این کتاب رو فقط خوندم )

بررسی سیستم های قدرت =

کتاب پردازش و کتاب راهیان ارشد ( مولف ها رو دقیق نمی دونم )

ریاضیات مهندسی =

کتاب مدرسان شریف حسین نامی
کتاب راهیان ارشد امیر علی مومن زاده
کتاب تست پارسه محمد صادق معتقدی

ماشین الکتریکی =

اول از روی کتاب های دکتر مهرداد عابدی می خونم و بعد
کتاب مدرسان شریف رضا پژ مان فر
کتاب گاج دکتر حمید لسانی
کتاب راهیان ارشد

حقیقت توی این دو تا درس اخر هم کمی ضعیفم و هم واسم مهم هستن / مجبورم از چند کتاب استفاده کنم .

و در کل =

1 - اگر وقت شد درس آمار و احتمال مهندسی رو می خونم .
2 - احتمالش هست که درس الکترو مغناطیس رو فقط 50% اون یعنی فقط جلد اول پارسه رو بخونم .
3 - و توی درس های دیگه باز یه فصل هایی رو شاید نخوندم مثلا درس معادلات دیفرانسیل فصل سری ها رو نمی خونم .
4 - برای زبان هم حقیقت موندم خودم / برنامه خاصی ندارم چون خیلی ضعیفم توی این درس / و این درس هم باید خیلی خیلی واسش تلاش کرد که معلوم هم نیست جواب بگیرم یا نه
...................
اتفاقا دارم با یکی از بچه های قدیمی سایت که توی همین تالار مهندسی برق قبلا ها فعال بود می خونم .

آخرین ویرایش:

milad mansoury

عضو جدید
راستی اینطور که میګن مثل اینکه نصیر قراره با یک سری کتاب جدید تو نمایشګاه بیاد.
كتاب سيستم هاي كنترل خطي، مؤلف: دكتر جاهد مطلق و خانم دکتر رحمانی(انتشارات نصير)
تجزیه و تحلیل سیستم ها.مولف مهندس رضا کهن (انتشارات نصیر)
الکترو مغناتیس - مهندس احمد علی اشرفیان (انتشارات نصیر)

NARGES ELEC

عضو جدید
چند تا چیز دیگه هم می نویسم چون احتمال زیاد دیگه باشگاه مهندسان نمیام / شاید به درد کسی خورد

1 - حتما از سه جلد کتاب تست دانشگاه تهران استفاده می کنم .

2 - به نظر من انتشارات راهیان ارشد توی برق خیلی قوی شده / اکثر کتاب هاش کتاب های گل بازارن / به خاطر همین من توی تمام درس هام کتاب راهیان رو دارم .

3- کتاب های راهیان ارشد یه امتیاز خیلی خیلی عالی که دارن اینه که تمام تست های آزمون دولتی از سال 67 به بعد تا اخرین کنکور رو به صورت کاملا منظم دارن / چیزی که هیچ کدام از کتاب های پارسه یا پردازش یا مدرسان شریف ندارن / حالا بماند که درس کنتر ل و مدار رو اقای تقوی حل تست هاش به چند روش بوده و کلی توضیح داده

4 - هیچ کلاسی شرکت نمی کنم . سر اغ هیچ جزوه ای هم نمیرم و فقط اولویتم با کتاب هست

5 - برای کنکور ازمایشی هنوز تصمیمی نگرفتم نمی دونم کدوم شرکت کنم پارسه که نمیرم فقط پول زور میگیره

6 - از کتاب های رهیافت در اولویت اول استفاده نمی کنم اگر وقت اضاف اومد ( که بعیده ) مثلا از رهیافت کنترل چند تا مسئله سخت حل می کنم

چون تعداد درس ها خیلی زیاد هست / سختی هر درس به کنار / تعداد تست های دولتی که از سال 67 به بعد طرح شده به کنار

هنر کنم همین کتاب های کنکوری رو مسلط شم و چند دور برنم یعنی شاهکار کردم / دیگه مرجع و رهیافت و جزوه و کلاس و این ها نخواستم .

hoomif

عضو جدید
بهترین کتاب انتشارات >> راهیان ارشد << چیست؟؟؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

کدوم جزوه ی خوب کنترل خطی رو با کتاب کنترل راهیان ارشد بخونیم؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

جزوه دکتر شیرین آبادی رو از کجا تهیه کنیم؟؟
سلام

فعلا جزوه دکتر جبه دار را از سایت باشگاه مهندسان پیدا کنید و بخونید فکر کنم کافی باشد برای یادگیری
جزوه مهندش شیرین ابادی رو اطلاعی ندارم که می فروشند یا نه

در تاپیک قبلی لینکی از جزوه دکتر جبه دار را قرار داده بودم...

milad mansoury

عضو جدید
به نظرم کتاب دکتر عابدی تو ماشین فایده نداره.من خودم کتاباش رو خوندم.مسایلش به شدت کمه و توضیحات الکی زیادی داره.
من مسایل بیم بهارار رو ترجیح میدم
اګه امکان داره راجع به برتری کتاب عابدی نسبت به سایر توضیح بدهید.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

فعلا جزوه دکتر جبه دار را از سایت باشگاه مهندسان پیدا کنید و بخونید فکر کنم کافی باشد برای یادگیری
جزوه مهندش شیرین ابادی رو اطلاعی ندارم که می فروشند یا نه

در تاپیک قبلی لینکی از جزوه دکتر جبه دار را قرار داده بودم...
ببخشید اسم تاپیگی که جزوه استاد جبه دار رو گذاشتید چیه؟

NARGES ELEC

عضو جدید
به نظرم کتاب دکتر عابدی تو ماشین فایده نداره.من خودم کتاباش رو خوندم.مسایلش به شدت کمه و توضیحات الکی زیادی داره.
من مسایل بیم بهارار رو ترجیح میدم
اګه امکان داره راجع به برتری کتاب عابدی نسبت به سایر توضیح بدهید.

به نظر من در مورد کتاب و منابع خیلی وسواس به خرج ندن بچه ها بهتره / مثلا من برای ریاضیات مهندسی خیلی از کتاب کریمی خوشم نیومد نمیدونم

چرا / با هر کتابی که راحت ترین بخونید / من هم فقط منابع خودم رو اعلام کردم / حالا ممکنه کسی این کتاب ها رو نپسنده / من اول متن کتاب عابدی

رو میخونم اگر وقت داشتم مسائل پ س سن رو حل می کنم / من هم گفتم توی درس ماشین ضعیفم از طرفی کتاب عابدی خیلی شمرده شمرده و

ابتدایی و اسون مطالب رو درس داده / همین که سه فصل ترانسفورماتور و موتور القایی و ماشین دی سی رو از کتاب عابدی خوب یاد گرفتم دیگه میرم

سراغ تست / من حقیقا خیلی خیلی تحقیق کردم از کسی که فارغ التحصیل علم و صنعت روزانه تا امیر کبیر و خیلی های دیگه / نظر مشترک همه

تست هست و بس و مرور تست ها / من که دیگه اصلا سراغ رهیافت و مرجع جزوه فلان استاد معروف و کلاس فلانی که تاپه نمیرم /فقط اولویتم کتاب

های کنکوری هست / برای درس ماشین هم چون می خوام کامل مسلط شم از منبع شروع می کنم وگرنه توی همه درس ها فقط کتاب های راهیان

ارشد و کتاب های دانشگاه تهران / همین /به نظر من هم بچه ها توی هر درسی از چند منبع استفاده نکنن / مثلا اگه توی یه درس خاصی ضعیفن برن

سراغ کتاب دوم / من فقط ماشین و ریاضیات مهندسی که هم ضریب 4 هستن هم قوی نیستم میخوام از 3 تا استفاده کنم / وگرنه بقیه درس ها فقط

خلاصه برداری و تست از روی راهیان /

NARGES ELEC

عضو جدید
کتاب های مدار و کنترل و زبان تخصصی راهیان ارشد که تالیف اقای تقوی هست جزو بهترین کتاب های بازار هستن
فقط کتاب مدار ایشون بخش درسنامه خیلی خلاصه ای داره . من به خاطر همین تنها استفادم از کتاب مدار پوران فقط برای حل مسائل داخل فصل ایشون
هست کتاب ریاضیات مهندسی اقای مومن زاده هم کتاب کاملی هست .
اگه از قبل شک داشتم وقتی این کتاب رو دیدم مشخصه با دقت خاصی این کتاب رو برای بچه های برق نوشتن .

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب های مدار و کنترل و زبان تخصصی راهیان ارشد که تالیف اقای تقوی هست جزو بهترین کتاب های بازار هستن
فقط کتاب مدار ایشون بخش درسنامه خیلی خلاصه ای داره . من به خاطر همین تنها استفادم از کتاب مدار پوران فقط برای حل مسائل داخل فصل ایشون
هست کتاب ریاضیات مهندسی اقای مومن زاده هم کتاب کاملی هست .
اگه از قبل شک داشتم وقتی این کتاب رو دیدم مشخصه با دقت خاصی این کتاب رو برای بچه های برق نوشتن .

مهندس مومن زاه واقعا در تالیف کتاب حرفه ای و خاص عمل میکنن.خیلی سخته کتاب رو برای ((همه ذهن ها)) نوشت

arshad92

اخراجی موقت
سلام
بچه ها من نمی تونم به کلاس ارشد برم از کجا می تونم جزوه الکترو مغناطیس مهندس اشرفیان را بخرم . لطفا اگر کسی فایل pdf ان را داره برام بفرسته

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا