بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

atre-baroon

عضو جدید
ببخشید اصلا میشه کلا در مورد نحوه خوندنش توضیح بدید با توجه به فرصت کجاها رو بخونم کدوم مباحث مهمه ؟ چطور سولا می اد مفهومیه یا تحلیلی(حل عددی)؟ چه بخش هایی بخونم .این هم بگم که به ما مبدل و تشعشع درس داده نشده .میشه یه راهنمایی کلی بکینید

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام. خیلی ممنون که وقت دادید .
از کجا باید گیر بیارم ؟ جزوه پارسه مال پارسال بدرد نمی خوره؟

سلام.
این جزوه رو میتونید از دوستانتون بگیرید.
نمایندگیها جزوه ها رو به کسانی میدن که واسه امتحانات ثبت نام کردن،شاید با توجه به اینکه کنکور امسال در حال اتمام،بتونی یکجوری مخشون بزنی.
جزوه امسال یا پارسالشون قوی و خوب،نگران نباش جزوش چندان حجیم نیست میتونی تمامش بخونی.
مبدل چندان تو کنکور مهم نیست،ولی تشعشع خیلی مهم سعی کن همش بخونی خصوصاً ضریب دید
موفق باشی

= nAviD =

عضو جدید
سلام
راستش میون تاپیک ها دیدم یه نفر ارشد مکانیک همدان قبول شده .... (پارسال) اما در دفترچه سال گذشته و امسال اثری ازش نیست ... چطوریه ؟؟؟ هایدن شده تو دفترچه؟ یا شایدم افراد خاص رو میگیرن؟
کدش چنده؟:que::que:

mziarp

عضو جدید
يكي از دوستان كه در مركز تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد كار ميكنه آمار پذيرش سال جديد رو تا دو روز ديگه بهم ميده. انتخاب رشته نكنيد تا جدول رو برا همه تو سايق قرار بدم

divoone1985

عضو جدید
بچه ها آزمون دكتري چطوريه؟
فقط از ارشد مياد؟
يا از كارشناسي هم مياد؟
قبوليش راحته؟
منظورم تو گرايش ساخت وتوليد هست
25 فروردینه.
فقط زبان و ریاضی و فیزیک کارشناسیه. به اضافه استعداد تحصیلی که معلوم نیست چیه.
فعلا که اولین باره و نمیشه پیش داوری کرد که سخته یا آسون.
ولی نباس آسون باشه قبول شدنش.
راستی ثبت نامش هم از 3 بهمن شروع میشه.

alimec

عضو جدید
سلام.
این جزوه رو میتونید از دوستانتون بگیرید.
نمایندگیها جزوه ها رو به کسانی میدن که واسه امتحانات ثبت نام کردن،شاید با توجه به اینکه کنکور امسال در حال اتمام،بتونی یکجوری مخشون بزنی.
جزوه امسال یا پارسالشون قوی و خوب،نگران نباش جزوش چندان حجیم نیست میتونی تمامش بخونی.
مبدل چندان تو کنکور مهم نیست،ولی تشعشع خیلی مهم سعی کن همش بخونی خصوصاً ضریب دید
موفق باشی
سلام پیمان جان
مبدل رو بخون اتفاقا براشون مهمه.
پیش بینی من:surprised::
امسال یکی از سوالات از مبدل هست:smile:/ سوالات انتقال هم امسال کمتر جنبه فرمولی داره بیشتر مفهومیه
به هر حال انتقال در 4 بخش می شود: هدایت/جابجایی/ تشعشع/ مبدل

reza-e

عضو جدید
گرایش انتخابی من تبدیل هست . و شدیدا نیاز به دونستن تراز حدودی قبولی تاکستان و ساری دارم . بین این دو تا موندم ! کدوم راحت تر میشه قبول شد ؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش میون تاپیک ها دیدم یه نفر ارشد مکانیک همدان قبول شده .... (پارسال) اما در دفترچه سال گذشته و امسال اثری ازش نیست ... چطوریه ؟؟؟ هایدن شده تو دفترچه؟ یا شایدم افراد خاص رو میگیرن؟
کدش چنده؟:que::que:
بعضی از دانشگاهها فقط واسه نیمه دوم و یا همون نیمه اول اما تو تکمیل ظرفیت از دانشگاهای دیگه دانشجو جذب میکنن .....
مثلا من پارسال ارشد نجف آباد واسه ساخت و تولید امتحان دادم .. اونجا رتبه نیاوردم .. سنندج قبولم کردن .. در حالی که اصلا تو دفترچه چیزی از ساخت و تولید سنندج نبود ....

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
يكي از دوستان كه در مركز تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد كار ميكنه آمار پذيرش سال جديد رو تا دو روز ديگه بهم ميده. انتخاب رشته نكنيد تا جدول رو برا همه تو سايق قرار بدم
آقا ما منتظریم .... حتما این کارو کن ... و اینکه شما یه تاپیکی زدی ....ارشد آزاد امسال ... چرا تو همون پست نمیدی؟؟ اینجا ماله پارساله ...... فکر کنم اونجا ادامه بدیم بهتر باشه ... این البته تاپیک دوست خوبم حسن آقاست که بعد از قبولیش تو ارشد دیگه ما رو تحویل نگرفت و ازش خبری نیست .......

alimec

عضو جدید
دارم به این نتیجه میرسم(یعنی هنوز مطمئن نیستم) که یکی از فرمول های انتقال از بین این همه فرمول همیشه ازش سوال طرح میشه:surprised: الانه که ملت برن دنبال اون فرمول :) فقط یه جایگزینی می خواد و 5 درصد راحت
خواستم اینجا بذارم /تقویم رو دیدم گفتم بلکه یه عیدی ... باشه اون فرمول رو به دوستان بگم (مثلا هدیه بدم) دیدم اووووو شهادت چه خبره 27 بهمن که میلاد هست ولی دیره پس میشه 22 بهمن:)

am2mk

عضو جدید
و اما دوره ...

و اما دوره ...

سلام به همه دوستان خوب كنكوري
به حول و قوت الهي آخرين درس باقيمانده يعني كنترل هم ( اگر چه كه خيلي تسلط ندارم روش )ولي تموم شد.
از فردا دوره رو شروع مي كنم :smile:
من پارسال يه اشتباهي كردم انتقال رو خذف كردم و ترمو رو از خلاصه هاي پارسه خوندم(2 روز) بيشتر سيالات خوندم و درصدم 30 شد امسال كه انتقالو تموم كردم رفتم تستاي 89 رو زدم از 7 تا 5 تا درست و يكي شك بين دو گزينه و ترمو رو كه مفصل خوندم رفتم سر وقت تستاش 4 تا از هفتا :surprised: حالا اگه پارسال اينارو كامل مي خوندم ببينين درصد چند مي شد:smile: . امسال كتاب هاي سيالاتيو با وسواس كامل خوندم و تو دوره هم كامل مي خونم (البته به همون روش هاي گفته شده در قبل) . اينو گفتم كه يه وقت كسي اتقالو حذف نكنه حيفه به خدا ( راحت ميتونه يه شبانرو روزانه كنه)
در مورد طراحي هم كه خيلي ها گفتن بله اين درس بد قلق هست ولي واسه همه همينه شما بخونيد فوقش سخته نميزنيم ديگه :cry: . من كه همشو خوندم به اندازه سيالاتيا اطمينان نميدم ولي خوندنش بي تاثير نيست (15 درصد به جامداتم اضافه ميكرد اگه پارسال مي خوندمش )
رياضيات هم كه جاي خود دارد و همه ميگن سرنوشت سازه من اول بدم ميومد ولي الان راحت شده خوندنش برام و همشو خوندم .
ضعفمو در باكس ديناميك احساس ميكنم اگر چه كه همشو خوندم و دوره هم ميكنم توكل به خدا .
در پايان اينكه دوره مهمترين بخش كنكوره
فكر كنيد كه چه روزايي سختي كشيدين و درس خوندين ولي وقت نكنين دوره كنين و تو كنكور نتونين اون مبحثو كه تست ساده اي ازش اومده پاسخ بدين اين دقيقا معادل اينه كه اون روزها خوردين و خوابيدين پس زحمات خودتونو بي ارزش نكنين و برنامه ريزي كنين واسه دوره.
ايشالا همه جاي خوبي قبول شيم . :smile:

atre-baroon

عضو جدید
سلام.ببخشید . برای فصل تغییر مکان تیرها از مقاوممت با ید تغییر مکان و شیب ها برای هر تیر را حفظ باشیم؟

مثلا تغییر مکان تیر یک سر گیر دارو....؟

omid khan

عضو جدید
سلام بچه های عزیز
بابا بیخیال
همش درس؟
ما که تا حالا همش درس خوندیم ارشدمونم تبدیل انرژی گرفتیم رفت از علوم تحقیقات
منتظرم برم سربازی
تا حالا هم که 25 سالمه تو کف موندم عجیب
همش درس درس درس درس
تصمیم گرفتم تا تاریخ اعزام برم خیابون گردی ی مخی بزنم ی دلی از عزا در بیارم که ناکام از دنیا نریم تو سربازی شهید شیم
ولی درس بخونید
موفق باشید

• Like
واکنش ها: ?Why

ansarweb

عضو جدید
سلام دوستان
من کاردانی ماشین افزار خوندم در سال 84
الان اگه بخونم می تونم دانشگاه برا کارشناسی قبول بشم ؟
و اگر می تونم چ دانشگاهایی رشته منو دارند که با کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته میتونم قبول بشم ؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه های عزیز
بابا بیخیال
همش درس؟
منتظرم برم سربازی
همش درس درس درس درس
تصمیم گرفتم تا تاریخ اعزام برم خیابون گردی ی مخی بزنم ی دلی از عزا در بیارم که ناکام از دنیا نریم تو سربازی شهید شیم
ولی درس بخونید
موفق باشید
چقدر روحیه.دادید.ممنون
کمترین نتیجه ای که در این چند ماه گرفتم.مطالعه دروس 4 سال تحصیلی بصورت درست بود.اقلا حالا مطمئنم یه چیزی یاد گرفتم و الکی مدرک یدک نمیکشم.

alimec

عضو جدید
سلام.ببخشید . برای فصل تغییر مکان تیرها از مقاوممت با ید تغییر مکان و شیب ها برای هر تیر را حفظ باشیم؟

مثلا تغییر مکان تیر یک سر گیر دارو....؟
آره من که نصفه کاره نایی رو رها کردم منتها فنایی تو کتابش گفته حفظ کنید یه نکته:
اون فرمول ها برای تئوری اویلر-برنولی هست یعنی اثر برش رو در نظر نمی گیره پس اگر تست اومد و با این فرمول ها جوابتون شد مثلا ایکس و در گزینه ها هم ایکس بود هم بزرگتر از ایکس / گزینه ی "بزرگتر از ایکس" جواب صحیح است که از تئوری تیر تیمو شنکو استفاده شده که علاوه بر اثر خمش اثر برش رو نیز در نظر می گیرد
البته تئوری تیمو شنکو تو جانستون نبود(احتملا تو مقطع ارشد مثلا مقاومت پیشرفته بهش می رسیم) یعنی جز سر فصل ها کنکور ارشد نیست منتها نمونه تستی که بالا گفتم تو کنکور اومد یعنی طراح می خواست بگه آیا داوطلب می دونه این موضوع رو یا نه همین
این یکی از نکاتی بود که قبلا تو تاپیک رفع اشکال جامدات گفتم اگر کسی ندونه غلط می زنه(ایکس رو می زنه) و...
سلام بچه های عزیز
بابا بیخیال
همش درس؟
منتظرم برم سربازی
همش درس درس درس درس
ولی درس بخونید
موفق باشید
سلام
همش که درس نمی خونیم تفریح هم داریم مثلا تماشای فوتبال ایران و کره:surprised: اههههه ولش همون بهتر تفریح نکنیم:)

ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد شروع شده است.
:surprised::surprised: دارم وسوسه میشم شرکت کنم

omid_khosrowshah

عضو جدید
دوستان سلام؛
يه سوالي داشتم ،من مي خوام تا 15بهمن آزمون 100%دوم پارسه تا اونجا كه مي تونم دورهكنم و اگه مطلب جديد و راحتي مونده باشه بخونم از 16 بهمن هم يه روز در ميون تستهاي كنكور رو از 85-89 بزنم كه بين دو تا تست زدنم باز يه دورهاي بر درسا داشته باشم
نظرتون درباره ش چيه

ariyaii

عضو جدید
یعنی کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟؟؟(کوبیده شدن به زمین...)
با سلام خدمت همه ی بچه های با انرژی کنکوری امیدوارم همگی موفق باشید.
یه سوال داشتم در مورد اساتید مکانیک آموزشگاه های کنکور ارشد ,میخواسم ببینم کسی کلاسارو رفته؟
کدوم اساتید خوبن, کدوم درسا و کدوم آموزشگاهها(پارسه,ماهان,...) اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم
تا سال بعد با دید باز بچه ها اگر کلاس میرن انتخاب کنن.با ذکر نام دقیق اساتید.
با تشکر

alimec

عضو جدید
ریاضی معادلات آقاسی (اگه پایه ت ضعیفه و میخوای خوب بفهمی و خوب بزنی
ولی اگه میخوای مرور کنی و روشهای بهتری یاد بگیری محمود کریمی)
ریاضی مهندسی فقط کریمی
استاتیک مقاومت نایی
اجزا شریعت پناهی
به جز آقاسی بقیه تو نصیرن قیمتهاشم نسبت به سایر آموزشگاهها منصفانه تره

یعنی کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟؟؟(کوبیده شدن به زمین...)
با سلام خدمت همه ی بچه های با انرژی کنکوری امیدوارم همگی موفق باشید.
یه سوال داشتم در مورد اساتید مکانیک آموزشگاه های کنکور ارشد ,میخواسم ببینم کسی کلاسارو رفته؟
کدوم اساتید خوبن, کدوم درسا و کدوم آموزشگاهها(پارسه,ماهان,...) اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم
تا سال بعد با دید باز بچه ها اگر کلاس میرن انتخاب کنن.با ذکر نام دقیق اساتید.
با تشکر
دوستمون که جواب دادن منم تقریبا با مهندس مشتی موافقم . البته من کلاس نمی رفتم یعنی می خواستم برم تابستون به بهانه ی گرما و ماه مبارک نرفتم پاییز به خاطر سرما و جایی برا اقامت و ... اگه تهرانی هستین حتما برین ولی به خودتون هم بستگی داره خیلی ها کلاس می رن ولی خوب استفاده نمی کنن از کلاس و...
شنیده های و... من:
محمد پناه تو ارتعاشات پیشنهاد یکی از نفرات برتر کنکور بود تو مصاحبه اش گفته بود
ریاضی استاتیک مقاومت و اجزا همون که دوستمون گفتن ...
دینامیک هم استاد مریام و شاگردانش:surprised:
سیالات هم استاد مانسون و همکارانش:surprised:
انتقال هم بر شانه های غولی:surprised: همچون اینکروپرا قرار بگیری کفایت می کنه
می دونم اطلاعتم کافی نبود خب کلاس نرفتم

atre-baroon

عضو جدید
سلام.
ببخشید تو این فرصت باقی مونده ترمو 2 چه فصولی رو شما پیشنهاد می دید بخونم که هم اسون باشه هم سوال خیز؟ الا ن ترمو 1 رو کامل خوندم فقط ترمو2 مونده

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ببخشید تو این فرصت باقی مونده ترمو 2 چه فصولی رو شما پیشنهاد می دید بخونم که هم اسون باشه هم سوال خیز؟ الا ن ترمو 1 رو کامل خوندم فقط ترمو2 مونده
فکر میکنم فصل سیکلهارو بخونید خوبه

omid khan

عضو جدید
چقدر روحیه.دادید.ممنون
کمترین نتیجه ای که در این چند ماه گرفتم.مطالعه دروس 4 سال تحصیلی بصورت درست بود.اقلا حالا مطمئنم یه چیزی یاد گرفتم و الکی مدرک یدک نمیکشم.

هنوز داغی متوجه اوضاع نیستی
موفق باشی

ostureh

اخراجی موقت
امید خان مگه علوم تحقیقات چش بود که میخوای بری تو خیابون مخ بزنی؟ یکم از تجربیاتت برا بچه ها بگو

hamid19395

عضو جدید
هنوز داغی متوجه اوضاع نیستی
موفق باشی
سلام و عرض احترام
دوست من الان تو این زمان که دوستانتون حدود 20 روز با کنکور فاصله دارند
زدن اینگونه پستها فقط مایوسشون میکنه،حداقال الان وقتش نبود!
شما هم یک زمانی داغ بودی
من کاری ندارم چون نه سمتی ونه مقامی اینجا دارم،خودم هم دارم به عنوان آزمایشی شرکت میکنم و زیاد نخوندم
اما حداقل این بچه ها رو میبینم که 6-7ماه دارند زحمت میکشند و هدفشون رو تعیین کردند...
پست قبلتون هم بیشتر مناسب تاپیکهای گفتگوی آزاد بود تا کنکورارشد90!مخ زدن و خیابون گردی و....:razz:
با احترام(حمید):gol:

بالا