بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشید
بچه ها ماهان امروز خیلی سوالاش سخت بود
یا واسه من سخت بود
سیالاتش خیلی سوالاش جدید بود
امسال فک کنم سیالات جوندار سوال بیاد
من الان خیلی ترسیدم
خیلی

آره سخت بود
ولی خیلی از آزمون قبلیش بهتر بود
آزمون قبلی زیادی راحت بود
به جای ترسیدن سعی کن از این فرصت باقیمونده استفاده بهینه کنی
بچه ها برای آزمون غیر از آمادگی علمی چیزای دیگه هم لازمه،مثل روحیه و آمادگی ذهنی
خوب من هم مثل همه نگرانم
اما با روحیه بالا آماده مبارزه ام
:neutral:

__x7yp__

عضو جدید
:cry: سلام من سنجش که همون اکسین داادم خیلی سخت بود سوال الان میزارم تا 30 مین دیگه
بچه دیگم اگه برای ماهان بزار ممنون میشم

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
دوستان خوب کسی می تونه به من کمک کنه که درصد ها و رتبه قبولی ، ساخت علوم تحقیقات رو پیدا کنم.؟
برو تو تاپیک ارشد آزاد ... اونجا پیدا میکنی ..... صفحات حدود 50-60 رو بگرد .....

__x7yp__

عضو جدید

ostureh

اخراجی موقت
سلام به همه ی دوستان.امیدوارم همگی مواظب خودتون باشید تا مثل من مریض نشید که از کارو زندگی بیفتید.اینجور که من مریض شدم فکر کنم بعد کنکور سراسری خوب شم!!!.
منم میخوام آزاد شرکت کنم فقط نمیدونم سطح سوالات،بودجه بندیش چه فرقهایی با سراسری داره.اگه کسی دفترچه سوالات سالهای قبل رو داره ،لطف کنه لینکشو بذاره.پیشاپیش ممنون

ostureh

اخراجی موقت
سلام به همه ی دوستان.امیدوارم همگی مواظب خودتون باشید تا مثل من مریض نشید که از کارو زندگی بیفتید.اینجور که من مریض شدم فکر کنم بعد کنکور سراسری خوب شم!!!.
منم میخوام آزاد شرکت کنم فقط نمیدونم سطح سوالات،بودجه بندیش چه فرقهایی با سراسری داره.اگه کسی دفترچه سوالات سالهای قبل رو داره ،لطف کنه لینکشو بذاره.پیشاپیش ممنون

alimec

عضو جدید
بچه ها شایعاتی مبنی بر کم شدن زمان کنکور هست
ظاهرا قراره دفترچه ها جدا بشه
مثلا دفترچه زبان جدا میشه و دیگه نمیشه وقت اون رو برای درسای دیگه گذاشت
البته همونطور که گفتم در حد شایعه هست و اگر تغییراتی قرار باشه اتفاق بیوفته روز کنکور مشخص میشه
اینو گفتم یه موقع سر جلسه جا نخورید
2-3 سال پیش که تعداد سوالا از 30 تا به 20 تا کاهش یافت گویا هیچ گونه اطلاع رسانی نشده بود

ای لعنت به ...
همیشه از چنین چیزی می ترسیدم
انگاری یه جورایی می خوان حال اونهایی که زبان نخوندن رو بگیرن وگرنه باید حداقل مهر ماه اعلام می کردن واقعا اوج خودکامگی هست و...
اصلا کلا باید زبان رو حذف کنن ریاضی هم ... وقتی نفر کنکور زبان رو می زنه 10 درصد یعنی چی ؟ تازه خیلی از نفرات اول صفر زدن ...
فقط تغییرات پایدارن:قبلا در مورد خوندن زبان یه چیزی هایی نوشتم الان نظرم تغییر کرد می خوام گرامر رو بخونم هر کی وقت داره گرامر رو بخونه ( البته فک نکنم خوندن گرامر زیاد وقت گیر باشه سریع می خونیم و بعدش تا کنکور تست گرامر می زنیم)این شایعات رو باید جدی گرفت آخه کنکور ارشد بی در و پیکره / مث کنکور لیساس نیست که بابا ننه ها بیان اعتراض کنن و سازمان سنجش هم اهمیت بده
اونی که شما فرمودین تعدات سوالات یک دفعه 20 تا شد زیاد آزار دهنده نیست (ولی یادمه اون موقع خیلی از بچه های سال آخر دانشگاه ما خیلی معترض بودن به این موضوع)ولی زبان ...
ضریب زبان رو فقط افزایش ندن

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
ببخشید این کتابه چیه ؟ میشه توضیح بدید؟ اسم دقیقش چیه؟ به چه درد می خوره ؟ کاربردش چیه ؟ میشه مفصل توضیح بدید که دیگه نخوام بپرسم؟:redface::redface:
مجموعه سوالات و پاسخ تشریحی آزمون های کارشناسی ارشد
مجموعه مهندسی مکانیک
به همراه لوح فشرده نرم افزار سوالات آزمون های کارشناسی ارشد از سال 1379 (خب من از این سی دی اسفاده نمی کنم پاسخ کلیدی داره)
ولی کتابش شامل کنکور های 85 تا 88 مکانیک هست(یعنی 4 دوره) که پاسخ تشریحی هم داره تست های حذف شده رو هم گفته
من چند ماه پیش خریدم الان اگه بخرید شاید برا کنکور پارسال رو هم داشته باشه
همین دیگه

ostureh

اخراجی موقت
سلام به همه ی دوستان.امیدوارم همگی مواظب خودتون باشید تا مثل من مریض نشید که از کارو زندگی بیفتید.اینجور که من مریض شدم فکر کنم بعد کنکور سراسری خوب شم!!!

hamid19395

عضو جدید
ای لعنت به ...
همیشه از چنین چیزی می ترسیدم
انگاری یه جورایی می خوان حال اونهایی که زبان نخوندن رو بگیرن وگرنه باید حداقل مهر ماه اعلام می کردن واقعا اوج خودکامگی هست و...
اصلا کلا باید زبان رو حذف کنن ریاضی هم ... وقتی نفر کنکور زبان رو می زنه 10 درصد یعنی چی ؟ تازه خیلی از نفرات اول صفر زدن ...
فقط تغییرات پایدارن:قبلا در مورد خوندن زبان یه چیزی هایی نوشتم الان نظرم تغییر کرد می خوام گرامر رو بخونم هر کی وقت داره گرامر رو بخونه ( البته فک نکنم خوندن گرامر زیاد وقت گیر باشه سریع می خونیم و بعدش تا کنکور تست گرامر می زنیم)این شایعات رو باید جدی گرفت آخه کنکور ارشد بی در و پیکره / مث کنکور لیساس نیست که بابا ننه ها بیان اعتراض کنن و سازمان سنجش هم اهمیت بده
اونی که شما فرمودین تعدات سوالات یک دفعه 20 تا شد زیاد آزار دهنده نیست (ولی یادمه اون موقع خیلی از بچه های سال آخر دانشگاه ما خیلی معترض بودن به این موضوع)ولی زبان ...
ضریب زبان رو فقط افزایش ندن
باز هم اگر جدا بشه فرقی نداره وقتی ضریبش برای شما یک هست!خیلیا برای ضریبش هست میگذارند کنار
راستی یادمه اسی میگفت اگر مدرک تافل ندارید طرف زبان نرید که بدتر ضربه میخورید و فایده نداره
به نظرم همون دروس قبلیتون رو مرور کنید و با زبان درگیر نشید
صلاح مملکت خویش خسروان دانند...

Hossein_b5717

عضو جدید
باز هم اگر جدا بشه فرقی نداره وقتی ضریبش برای شما یک هست!خیلیا برای ضریبش هست میگذارند کنار
راستی یادمه اسی میگفت اگر مدرک تافل ندارید طرف زبان نرید که بدتر ضربه میخورید و فایده نداره

خوب ما که نمیدونیم دقیقا قراره چی بشه، شاید ضریبشو ببرن بالا
البته فکر کنم اسی منظور صحبتش زبان عمومیش بوده وگرنه متن هاش زیاد سخت نیست و من با اینکه فرسنگ ها با تافل فاصله دارم ولی راحت 20 درصد رو میتونم بزنم( البته چون تست خیلی کم زدم سرعت عملم تو تست زدن پایینه و احتمالا وقت نکنم برم طرف زبان ولی سعی میکنم حداقل یکی از متنا رو جواب بدم)

البته به نظر من یه جورایی منطقیه که زبان جدا بشه یعنی عادلانه هست
حتی اعتقاد دارم ضریب زبان باید بره بالا چون زبان خیلی خیلی مهمه و کسی که میخواد تو مقطع ارشد تحصیل کنه باید حتما تا یه حدی زبان بدونه
خیلی از درسایی که ما الان میخونیم شاید دیگه به کارمون نیاد اما زبان حتما لازمه

ولی بحث اصلی اینجاست که هر تغییری میخوان بدن از چند ماه قبل اعلام کنن :mad:

arjmand200

عضو جدید
رتبم تو این آزمون ماهان 6 شد :w15:
(البته تو ساخت)
جدا خیلی خوبه شما حتما قبول میشین
رتبه من شد 280 نمیدونم چرا اینطوری شد راستش خیلی از سوالای ریاضی رو خودم تو خونه حل کردم ولی نمیدونم چرا سر جلسه اونارو اشتباه زدم
شاید عجله کردم وگرنه ریاضیم بالای 30 میشد
اما یه چیزی هست میگن که رتبه تو ماهان هر چی باشه تو کنکور 3 برابر اون میشه یا چیزی حول اونور ایا این درسته ؟؟
منم ساختم

am2mk

عضو جدید
خوندم.دوبار!اما دوره نکردم.
احساس می کنم هیچییییییییییییییییی یادم نیست...

سلام احساس مشترکی داریم ولی همین که شروع به دوره کنی یادت میاد یواش یواش.با اینکه هر چی جلو تر میریم بهتر میشه اوضام ولی استرسم بیشتر بعضی تستایی که قبلا مشکل داشتم الانم دارم و بعضایا حل شده . تستای بذون علامت هم گاهی ی نگاه میندازم میبینم بلدم. سعی میکنم به استرسم محل ندم . تو هم نگران نباش ایشالا موفق میشیم​

am2mk

عضو جدید
این کنکور ازاد هنوز زمان ثبت نامش هست؟
چی باید گرفت واسه ثت نام و چه جوری و از کجا و
چه سایتی برم و اینا
خانواده اصرار دارن که ریسک نکنو و از این حرفا

alimec

عضو جدید
اگر ضریبش بیشتر نشه ولی دفترچه زبان جدا بشه چرا باز هم فرق داره برام:w13:
رتبم تو این آزمون ماهان 6 شد :w15:
(البته تو ساخت)
خیلی خوبه که/ موفق باشید
خوب ما که نمیدونیم دقیقا قراره چی بشه، شاید ضریبشو ببرن بالا
البته فکر کنم اسی منظور صحبتش زبان عمومیش بوده وگرنه متن هاش زیاد سخت نیست و من با اینکه فرسنگ ها با تافل فاصله دارم ولی راحت 20 درصد رو میتونم بزنم( البته چون تست خیلی کم زدم سرعت عملم تو تست زدن پایینه و احتمالا وقت نکنم برم طرف زبان ولی سعی میکنم حداقل یکی از متنا رو جواب بدم)

البته به نظر من یه جورایی منطقیه که زبان جدا بشه یعنی عادلانه هست
حتی اعتقاد دارم ضریب زبان باید بره بالا چون زبان خیلی خیلی مهمه و کسی که میخواد تو مقطع ارشد تحصیل کنه باید حتما تا یه حدی زبان بدونه
خیلی از درسایی که ما الان میخونیم شاید دیگه به کارمون نیاد اما زبان حتما لازمه

ولی بحث اصلی اینجاست که هر تغییری میخوان بدن از چند ماه قبل اعلام کنن :mad:
اصلا در مورد زبان موافق نیستم اینکه دوره ارشد برا پروژه و ... زبان لازمه یه بحث دیگه ای است/ خب یعنی کسی که زبان صفر بزنه برا زبان ارشد عقب می افته ؟ اصلا اینطوری نیست تازه مترجم هست و...تابستون هم هست /مثلا فرض قبل از مهر امسال تا یه حدودی زبان بلدیم بعد تو این 5 ماه زبان بخونیم مگه چقدر زبانمون قوی تر میشه ؟ قرار نیست که اگه مثلا روزی 8 ساعت درس می خونیم برا کنکور ارشد هر 8 ساعت رو زبان بخونیم (تازه اینا همه برا اونی که برا زبان سرمایه گذاری کرد تو این چند ماه)

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرتون بهتر نیست قبل از اینکه اتفاقی بیوفته یه نامه دسته جمعی برای سازمان سنجش بنویسیم و بگیم همچین شایعاتی هست نظر شما چیه و آیا نباید از چند ماه پیش اعلام میشد؟
اینجوری اگه تغییری ایجاد نشد که ما چیزی رو از دست ندادیم ولی اگر تغییری هم ایجاد شد ما از پیش اعلام اعتراض کردیم

mziarp

عضو جدید
دفترچه امسال اصلا ظرفيت توش نداره. دليل خاصي داره؟ يا اينكه برگزار كننده ها خواستن زياد دروغ نگن!!!

alimec

عضو جدید
بنظرتون بهتر نیست قبل از اینکه اتفاقی بیوفته یه نامه دسته جمعی برای سازمان سنجش بنویسیم و بگیم همچین شایعاتی هست نظر شما چیه و آیا نباید از چند ماه پیش اعلام میشد؟
اینجوری اگه تغییری ایجاد نشد که ما چیزی رو از دست ندادیم ولی اگر تغییری هم ایجاد شد ما از پیش اعلام اعتراض کردیم
من که پایه ام حالا اگه آب در هاون کوبیدن نباشه
پاسخ تشریحی باکس سیالات کنکور پارسال سایت:
pasokh.org

?Why

عضو جدید
دفترچه امسال اصلا ظرفيت توش نداره. دليل خاصي داره؟ يا اينكه برگزار كننده ها خواستن زياد دروغ نگن!!!

"یا اینکه خواستن زیاد دروغ نگن " ؛ که درستe .
ولی اولاش نوشته هر گرایشی 15 تا ، خیال خودشو راحت کرده .

آخرین ویرایش:

mashti

عضو جدید
سنجش آزمون اولش ساخت نداشته 110دقیقه بوده
دومی و سومیش که ساخت داشته 150دقیقه و آخریش که سوالای مربوط به بیومکانیکو مهندسی پزشکی داشته 180 دقیقه بوده
نتیجتا تغییری نداشته

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که پایه ام حالا اگه آب در هاون کوبیدن نباشه
پاسخ تشریحی باکس سیالات کنکور پارسال سایت:
pasokh.org
ما دو راه حل بیشتر نداریم.یا اینکه این قضیه رو فراموش کنیم و بگیم هر چه پیش آمد خوش آید.یا اینکه اگر برامون مهمه یه تلنگری به سازمان سنجش بزنیم
دومی و سومیش که ساخت داشته 150دقیقه و آخریش که سوالای مربوط به بیومکانیکو مهندسی پزشکی داشته 180 دقیقه بوده
نتیجتا تغییری نداشته
سالهای گذشته این آزمون چگونه بوده؟این مهمه؟زمان بایستی 180 میبوده،نه؟

alimec

عضو جدید
ما دو راه حل بیشتر نداریم.یا اینکه این قضیه رو فراموش کنیم و بگیم هر چه پیش آمد خوش آید.یا اینکه اگر برامون مهمه یه تلنگری به سازمان سنجش بزنیم

سالهای گذشته این آزمون چگونه بوده؟این مهمه؟زمان بایستی 180 میبوده،نه؟
خب الان باید چکار کنیم؟ بچه ها کجان؟ یکسری که حدود یک ماه پیش منصرف شدن از کنکور / یکسری هم کلا ککشان نمی گزد یکسری ....

نتیجتا تغییری نداشته
یعنی چه؟ چی شد؟110/150 /180 بدون ساخت و بیو مکانیک هم باید 180 دقیقه باشه
یعنی تا الان کسی نبود بیاد بگه این موضوع رو؟ وقتی اون آزمون اول 110 دقیقه بود یعنی کسی شک نکرد
حالا این سنجش که می گید سنجش تکمیلی یا تعاونی سازمان سنجش؟
110 ؟ امتحان آز سیالات بود؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب الان باید چکار کنیم؟ بچه ها کجان؟ یکسری که حدود یک ماه پیش منصرف شدن از کنکور / یکسری هم کلا ککشان نمی گزد یکسری ....
خوب به نظرتون چه جوری میشه در این مورد اطلاع دقیق تری بدست آورد؟؟؟
بعید میدونم ای میلی به سازمان سنجش بدیم و اونها جواب بدن .....

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی تا الان کسی نبود بیاد بگه این موضوع رو؟ وقتی اون آزمون اول 110 دقیقه بود یعنی کسی شک نکرد
حالا این سنجش که می گید سنجش تکمیلی یا تعاونی سازمان سنجش؟
110 ؟ امتحان آز سیالات بود؟
این رو میشه از کسی که سال گذشته سنجش داده بهتر نتیجه گرفت.
خوب به نظرتون چه جوری میشه در این مورد اطلاع دقیق تری بدست آورد؟؟؟
بعید میدونم ای میلی به سازمان سنجش بدیم و اونها جواب بدن .....
آخه من یادمه سال گذشته بچه ها بعد از ارشد اینجا یه تاپیک گذاشته بودند که میخواستن سوالاتی که غلط بوده و یا دوجوابی بوده رو با سنجش مکاتبه کنند.نمیدونم گروهشون چقدر موثر بوده ولی بهر حال سنجش کوتاه اومد

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه من یادمه سال گذشته بچه ها بعد از ارشد اینجا یه تاپیک گذاشته بودند که میخواستن سوالاتی که غلط بوده و یا دوجوابی بوده رو با سنجش مکاتبه کنند.نمیدونم گروهشون چقدر موثر بوده ولی بهر حال سنجش کوتاه اومد
خوب آخه پارسال تو سایت سنجش خودشون یه قسمتی رو برای رسیدگی به اعتراضات به سوالات گذاشته بودند .... ولی الان چی؟؟؟
اما خدا کنه تغییری نکنه .... 180 دقیقه واسه این سوالات زیاد نیست که بخوان با جابجایی سوالات و دفترچه ها یا هر چیزه دیگه ای وقت رو کم کنن ....

Hossein_b5717

عضو جدید
اصلا در مورد زبان موافق نیستم اینکه دوره ارشد برا پروژه و ... زبان لازمه یه بحث دیگه ای است/ خب یعنی کسی که زبان صفر بزنه برا زبان ارشد عقب می افته ؟ اصلا اینطوری نیست تازه مترجم هست و...تابستون هم هست /مثلا فرض قبل از مهر امسال تا یه حدودی زبان بلدیم بعد تو این 5 ماه زبان بخونیم مگه چقدر زبانمون قوی تر میشه ؟ قرار نیست که اگه مثلا روزی 8 ساعت درس می خونیم برا کنکور ارشد هر 8 ساعت رو زبان بخونیم (تازه اینا همه برا اونی که برا زبان سرمایه گذاری کرد تو این چند ماه)
غیر از پروژه هم لازمه و کلا فاکتور بسیار مهمیه
اگر هم زبان صفر بزنیم عقب نمیوفتیم مثل بقیه که عقب نیوفتادن
اما مثلا ریاضی هم نزنیم عقب نمیوفتیم، میشه بعدا جبران کرد
من نظرم اینه که باید به زبان بها داده بشه
تو این چند ماه هم فرصت زبان یاد گرفتن نیست مسلما
اما اگر تاثیر زبان بالا باشه کسی برای ارشد برنامه داره تو دوره 4 سال لیسانس خودشو آماده میکنه و کلا باعث جهت دهی میشه به سمت تقویت زبان
حالا بیخیال این بحثا رو الان وقتش نیست..........

در مورد اعتراض به سنجش هم اگر اونا تصمیمی گرفته باشن و برنامه ریزی کرده باشن با یه اعتراض ما بیخیال میشن؟
ولی اگر خواستید حرکتی کنیم من هستم

بالا