بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

alimec

عضو جدید
آقا یک کتاب طراحی اجزاء راهیانا بخون اگر نتونستی صد بزنی دیگه از خنگیه خودته...
نویسنده: روح اله حسینی
احتمالاً از دانشجوهای دکترای شریف
کامل همه چیزا گفته
نه ممنون کتابی که مد نظرم بود رو پیدا کردم 100؟ که چی بشه بعد اون وقت باکس دینامیک رو بزنم 60؟
حالت دوم رجحان داره به اولی:
1- ریاضی 100 /سیالات80/جامدات 80 (جز محالاته)/دینامیک 60
2- ریاضی 80/سیالات80/جامدات 80 (جز محالاته)/دینامیک80
اگه نتونستی برتری حالت دوم رو درک کنی از خنگیه خودته:surprised:

inmo

عضو جدید
سلام
خسته نباشید و خدا قوت به همه
ایشالا همه موفق باشید
:gol:

rika2

عضو جدید
سلام:gol:
1 سئوال و 2 تا خواهش از دوستان:

1.كسي خبر داره كه كي دفترچه آزاد مياد؟؟؟

2.اين بحث واسه تبادل اطلاعات و افزايش روحيه براي نتيجه بهتر در ارشد ايجاد شده... پس تا ميتونيد احترام همو نگه داريد و از اين بحث خوب و مفيد استفاده كنيد !!!:cool:

3.اگه از دوستان كسي حل تشريجي آزمون 89 رو بطور كامل داره ،لطفا" اونو تو سايت بزاره تا دوستان استفاده كنند!!!

با تشكر و آرزوي موفقيت براي دوستان خوب كه از اول اين كنكور با هم بوديم و تو اين بحث تبادل اطلاعات كرديم:gol::gol::gol:

am2mk

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان خوب [/FONT]​
[FONT=&quot]یه راهنمایی میخواستم ازتون[/FONT]​
[FONT=&quot]من برنامه ریزی کرده بودم که تا اول بهمن همه درسام یه دور کامل شه[/FONT]​
[FONT=&quot]الان با توجه به اینکه یه مقدارعقب افتادم از برنامه تا 5 بهمن طول میکشه و مربوط به نصف کنترل هست که مونده [/FONT]​
[FONT=&quot]دوره چه جوری باید باشه و اینکه دوباره واسه هر درس چه قدر وقت یزارم؟[/FONT]​
[FONT=&quot] مطالعه من به شرح زیر بود[/FONT]​
[FONT=&quot]ریاضی 1 و 2 دکترمعتقدی( حذف انتگرال 3گانه و روی سطح)[/FONT]
[FONT=&quot]معادلات گاج (بدون حذفی)[/FONT]
[FONT=&quot]مهندسی دکتر کریمی (قسمت های سخت نگاشتو رد شدم بقیه کامل)[/FONT]
[FONT=&quot]مقاومت دکتر نایی (همش با همه مثالا و تستا به جز عمران)[/FONT]
[FONT=&quot]طراحی مدرسان شریف ( همش )[/FONT]
[FONT=&quot]استاتیک حلل مریام و پی دی اف که ریسکو لطف کرد فرستاد(الان در حال مطالعه هستم)[/FONT]
[FONT=&quot]سیالات راهیان ترمو راهیان و انتقال پوران همش[/FONT]
[FONT=&quot]دینامیک سلکشن مریام و دکتر جباری ( سخته)[/FONT]
[FONT=&quot]ارتعاشات دکتر جباری و قرمز (خوبه)[/FONT]
[FONT=&quot]دینامیک ماشین دکتر راستکو ( نکران کننده)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]کنترل اریاز ( که نصفشو خوندم و نصفش به بهمن میافته)[/FONT]
[FONT=&quot]حالا بگین شرایطم چه جوریه و جای من بودین چه می کردین؟ ممنون از راهنماییتون[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

crane

عضو جدید
با سلا و خسته نباشید خدمت همه دوستان
کسی جوابهای مکانیک سال 88 و 89 رو واسه دانلود داره؟(÷اسخ تشریحی)
با تشکر

crane

عضو جدید
رفع اشکال

رفع اشکال

من کلی اشکال دارم.کسی هم مشکل منو داره؟یک تعداد از اشکالهام با مراجعه به منابع دیگه حل شد ولی یه تعدادش موند.یه تعدادیش هم از مقایسه ی منابع مختلف بوجود اومد!یه تعدادش هم خوندم و متوجه نشدم.:(من اشکالای درسهایی که خوندمو تو یه برگ نوشتم.زودم میخوام به جواب برسم.اینجا نوشتن وقت گیر میشه تازه بعدش هم کلی باید منتظر بشم کسی جواب بده.دوستان اگه نظری دارن لطفا منو راهنمایی کنن.
با تشکر

alimec

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان خوب [/FONT]​

[FONT=&quot]یه راهنمایی میخواستم ازتون[/FONT]​

[FONT=&quot]من برنامه ریزی کرده بودم که تا اول بهمن همه درسام یه دور کامل شه[/FONT]​

[FONT=&quot]الان با توجه به اینکه یه مقدارعقب افتادم از برنامه تا 5 بهمن طول میکشه و مربوط به نصف کنترل هست که مونده [/FONT]​

[FONT=&quot]دوره چه جوری باید باشه و اینکه دوباره واسه هر درس چه قدر وقت یزارم؟[/FONT]​

[FONT=&quot]مطالعه من به شرح زیر بود[/FONT]​

[FONT=&quot]ریاضی 1 و 2 دکترمعتقدی( حذف انتگرال 3گانه و روی سطح)[/FONT]

[FONT=&quot]معادلات گاج (بدون حذفی)[/FONT]

[FONT=&quot]مهندسی دکتر کریمی (قسمت های سخت نگاشتو رد شدم بقیه کامل)[/FONT]

[FONT=&quot]مقاومت دکتر نایی (همش با همه مثالا و تستا به جز عمران)[/FONT]

[FONT=&quot]طراحی مدرسان شریف ( همش )[/FONT]

[FONT=&quot]استاتیک حلل مریام و پی دی اف که ریسکو لطف کرد فرستاد(الان در حال مطالعه هستم)[/FONT]

[FONT=&quot]سیالات راهیان ترمو راهیان و انتقال پوران همش[/FONT]

[FONT=&quot]دینامیک سلکشن مریام و دکتر جباری ( سخته)[/FONT]

[FONT=&quot]ارتعاشات دکتر جباری و قرمز (خوبه)[/FONT]

[FONT=&quot]دینامیک ماشین دکتر راستکو ( نکران کننده)[/FONT]

[FONT=&quot]کنترل اریاز ( که نصفشو خوندم و نصفش به بهمن میافته)[/FONT]

[FONT=&quot]حالا بگین شرایطم چه جوریه و جای من بودین چه می کردین؟ ممنون از راهنماییتون[/FONT]​
سلام
خدا قوت
به نظرم دور از انتظار نیست که رتبه زیر 50 (قبولی شریف) بیارید به احتمال زیاد درصدهاتون پخش میشه و این خیلی خوبه
من اگه جای شما بودم سریع کنترل رو تموم می کردم زودتر از 5 بهمن تمامش می کردم چند مورد را به راحتی (فعلا تا اتمام کنترل) رها می کردم مثلا تعطیلی ریاضی
کتاب جامع مکانیک رو از سنجش خریداری می کردم(جلد سبز/من تهیه کردم کنکور کنکور 85 تا 88 رو داره البته اگه الان تهیه کنید شاید برا پارسال هم داشته باشه) تست می زدم و رفع اشکال و مدیریت زمان و همیشه بهشون نگاه کنید نگاه از بالا/ توجه طراح/ سوالاتی که فقط باید زرنگ باشیم و ازشون رد بشیم و...
برای مدیریت زمان بیشتر و... آزمون جامع موسسات مختلف (امسال نشد برا پارسال) رو می زدم و رفع اشکال و مدیریت زمان
نگاشت هم سخت نیست طولانیه فقط/پس حتما تمامش می کردم چون از اون مباحثی هست که همیشه ازش سوال می آد(شاید هم امسال نیاد:surprised:) زیادگیر نمیدم به دینامیک و ارتعاشات ولی اصلا رهاشون نمی کنم
رکورد گیری با تست های جامع /خیلی خوبه مثلا بفهمید 5 تا سوال معادلات رو چند دقیقه می زنید و...

alimec

عضو جدید
احتمال

احتمال

من کلی اشکال دارم.کسی هم مشکل منو داره؟یک تعداد از اشکالهام با مراجعه به منابع دیگه حل شد ولی یه تعدادش موند.یه تعدادیش هم از مقایسه ی منابع مختلف بوجود اومد!یه تعدادش هم خوندم و متوجه نشدم.:(من اشکالای درسهایی که خوندمو تو یه برگ نوشتم.زودم میخوام به جواب برسم.اینجا نوشتن وقت گیر میشه تازه بعدش هم کلی باید منتظر بشم کسی جواب بده.دوستان اگه نظری دارن لطفا منو راهنمایی کنن.
با تشکر
مثلا تو درس سیالات 30 تا اشکال دارین /اشکالات موردی دیگه /فلان سوال کنکور/فلان راه حل /فلان سوال موسسه ماهان و....
تعداد مباحث سیالات رو در نظر بگیرین خیلی زیاده درسته؟ یه آشفته بازاری هست برا خودش نه؟
حالا تعداد تستهای سیالات که تو کنکور می اد 6 یا 7 تا دیگه
احتمال اینکه یکی از این 6 یا 7 تست از اشکالات شما باشه چقدره؟

آخرین ویرایش:

crane

عضو جدید
بازم سلام خدمت دوستان
من طراحی دو فصل ترمزو کفشک و تسمه رو نخوندم.کسی میتونه بگه چه زمانی وقت گذاشتن به این دو مبحث مسلط بشن؟از چی بخونم؟راهیان یا مدرسان؟کسی میشه لطف کنه نکات مهم این فصلها رو بگه؟

crane

عضو جدید
فک میکنم دو روز وقت بزارم البته یکی باشه که هی من ب÷رسم اونم بگه تموم میشه.اگه از هر درسی یکیش بیاد میشه کلی درصد واسه خودش!ارامش روحی هم ÷یدا میکنم اشکالام نموند!!!

am2mk

عضو جدید
بازم سلام خدمت دوستان
من طراحی دو فصل ترمزو کفشک و تسمه رو نخوندم.کسی میتونه بگه چه زمانی وقت گذاشتن به این دو مبحث مسلط بشن؟از چی بخونم؟راهیان یا مدرسان؟کسی میشه لطف کنه نکات مهم این فصلها رو بگه؟
فصلایی که گفتین سخت نیست فقط مشکلش اینه که فرمول زیاد دارن و راهی جز حفظ کردن ندارن چون تعداد تستاش کمه نمیشه گفت مهماش دقیقا کجاست ولی پدیده خود قفلی در ترمز ها و نیرو اصطکاک در تسمه مهم هستند به نظر من. کتاب مدرسان خوندم و این دو فصل نصف روز وقت گرفت . چرخ دنده بد ترین فصل طراحی بود به نظرم با اون فرمولاش

am2mk

عضو جدید
سلام
خدا قوت
به نظرم دور از انتظار نیست که رتبه زیر 50 (قبولی شریف) بیارید به احتمال زیاد درصدهاتون پخش میشه و این خیلی خوبه
من اگه جای شما بودم سریع کنترل رو تموم می کردم زودتر از 5 بهمن تمامش می کردم چند مورد را به راحتی (فعلا تا اتمام کنترل) رها می کردم مثلا تعطیلی ریاضی
کتاب جامع مکانیک رو از سنجش خریداری می کردم(جلد سبز/من تهیه کردم کنکور کنکور 85 تا 88 رو داره البته اگه الان تهیه کنید شاید برا پارسال هم داشته باشه) تست می زدم و رفع اشکال و مدیریت زمان و همیشه بهشون نگاه کنید نگاه از بالا/ توجه طراح/ سوالاتی که فقط باید زرنگ باشیم و ازشون رد بشیم و...
برای مدیریت زمان بیشتر و... آزمون جامع موسسات مختلف (امسال نشد برا پارسال) رو می زدم و رفع اشکال و مدیریت زمان
نگاشت هم سخت نیست طولانیه فقط/پس حتما تمامش می کردم چون از اون مباحثی هست که همیشه ازش سوال می آد(شاید هم امسال نیاد:surprised:) زیادگیر نمیدم به دینامیک و ارتعاشات ولی اصلا رهاشون نمی کنم
رکورد گیری با تست های جامع /خیلی خوبه مثلا بفهمید 5 تا سوال معادلات رو چند دقیقه می زنید و...

سلام ممنون از راهنماییتون
بابا زیر 50 که خیلی رویاییه بهش فکرم نکردم حتی ولی سعیم برا قبولی در تهرانه ایشالا که بشه
اخه الان در حال خوندن استاتیکم و دو روز کار داره بعد باید برم سر وقت منترل
یه چیز دیکه اینکه باید ترمو و سیالات و ... دوباره دوره کنم وقتی کلی فکر می کنم میبینم خیلی چیزا مثلا برایتون و اسکار حاف و ... فقط اسماش تو ذهنمه(من درسارو سری میخوندم یعنی یکی تموم میشد میرفتم بعدی میدونم ومازی بهتره ولی اینجوری سرعتم بهتر بود) واسه همین اونایی که مهر خوندم کم رنگ شدن دوره یکم منو می ترسونه .
بازم ممنون از راهنماییت فکر کنم مدیریت زمان باید بیشتر کنم

آخرین ویرایش:

atre-baroon

عضو جدید
سلام.خوبید ؟انشالله همتون موفق باسید

یه سوال من انتقال حرارت رو هیچچچچچچچی نخوندم .کسی می دونه چکار باید بکنم؟ چی رو باید بخونم چی رو نباید؟ کدوم کتاب رو که خلاصه باشه و مفید
ضمن اینکه من تو دوران تحصیلم این درس رو خلاصه برداری کردم .وپایه هم نسبتا ای بفهمید نفهمید قوی هست

راستی طراحی اجزا رو هم نخوندم .چی بخونم کدوم فصل ها از رو کدوم کتاب با توجه با این فرصت باقی مانده؟

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
فک میکنم دو روز وقت بزارم البته یکی باشه که هی من ب÷رسم اونم بگه تموم میشه.اگه از هر درسی یکیش بیاد میشه کلی درصد واسه خودش!ارامش روحی هم ÷یدا میکنم اشکالام نموند!!!

معلومه که منظورموم خوب نرسوندم و شاید خوب نگرفتی ولی :
ولی من می تونم در مورد 4 درس بهتون کمک کنم (در حد توان)
دینامیک/13 بهمن
ارتعاشات/15 بهمن
انتقال/17 بهمن
دینامیک ماشین/19 بهمن
فقط:
1-اونی که گفتین یکی باشه که هی بپرسم و....اون یکی باید در حد استاد باشه مثلا جباری نایی آقاسی/ وگرنه من ادعایی ندارم برا بعضی از سوالات شما شاید نیاز باشه فکر کنم و....
2-هر درس همون روزی که مشخص کردم نه روز بعدش نه/من هم مثل شما کنکور دارم
3- اون درس هایی که نوشتم تقریبا (در حال حاضر) مسلط تر از بقیه درس هام
4- در مورد باکس جامدات اصلا نمی تونم کمک کنم چون خودم از یکی از استاد های حل مسائل وقت گرفتم و...
5- باکس ریاضی اگه مشکلی دارین ساین آقاسی و کریمی
6- کتاب هایی که در زیر می آرم کدامشون رو دارید برا ارجاع دادن و تسریع در کار(هر کدوم رو ندارین سعی کنید تهیه کنید اگر امکان نداره که اشکال نداره فقط بگید کدوم رو دارین)
دینامیک: جباری /مریام/ هیبلر
ارتعاشات: جباری/ رائو/ تامسون/ ستو
انتقال: اینکروپرا
دینامیک ماشین: مارتین/ حنانه پارسه
و حل المسائل ها که بعضی ها رو می تونید دانلود کنید مثلا تامسون
منتی نیست فقط می خوام دستت رو بگیرم تا در این شرایط سختی که توش هستم خدا دستم بگیرد

راستی اگه تصمیم گرفتین اشکالات خود رو مطرح کنید در تاپیک مربوطه پست بذارید انتقال جای خودش و باکس دینامیک هم ....
میخواهم در پایان کار فریاد بزنم و بگویم تمامی تلاش خود را کرده ام

870023694

عضو جدید
سلام مهندسین
کسی نمونه سوال آزمون تخصصی دکتری از دانشگاه های مختلف نداره؟
حتی نمونه سوال ورودی زبان هم به درد می خوره
چرا من نه تنها سوالا رو دارم دولتی ازاد بلکه جز وه های دکتری تخصصی هم دارم و با قیمت بسیار پایین می فروشم 09365542293 مرادی

crane

عضو جدید
خیلی ممنون از وقتی که برای نوشتن این پیام گذاشتین.ولی متاسفانه برنامه ی من با مال شما جور نیست:( .ولی به هر حال خیلی لطف کردین.ببخشید وقتتونوگرفتم.

آخرین ویرایش:

crane

عضو جدید
دوستان کسی نمیدونه پاسخ تشریحی سال 88 و 89 رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

trinitynim

عضو جدید
سلام دوستان
میشه بگید یه درسی مثل ارتعاشات رو چطور باید دوره کرد؟
من الآن هرچی نگاه می کنم به سوالایی که حل کردم(کتاب جباری) انگار که اصلا نخوندمشون.البته توی زمان زیاد میتونم حلشون کنم.ولی برای زمان کم کنکور به درد نمی خوره.
میشه یه راهنمایی بکنید که برای این درس یا درسهایی مثل ارتعاشات چیکار کنم که روشون مسلط بشم؟
با تشکر

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام.خوبید ؟انشالله همتون موفق باسید

یه سوال من انتقال حرارت رو هیچچچچچچچی نخوندم .کسی می دونه چکار باید بکنم؟ چی رو باید بخونم چی رو نباید؟ کدوم کتاب رو که خلاصه باشه و مفید
ضمن اینکه من تو دوران تحصیلم این درس رو خلاصه برداری کردم .وپایه هم نسبتا ای بفهمید نفهمید قوی هست

راستی طراحی اجزا رو هم نخوندم .چی بخونم کدوم فصل ها از رو کدوم کتاب با توجه با این فرصت باقی مانده؟

سلام.
دوست عزیز قصد خراب کردن روحیتون رو ندارم و نمیدونم سیالات و ترمو رو در چه حد تسلط دارید فقط باید عرض کنم که انتقال مطمئناً آسونترین درس سیالاتی تو کنکور ارشد که میشه بیشترین تست رو زد ضمن اینکه مطلب غیر قابل فهم و تحلیل سنگین هم نداره.
تو این وقت باقیمانده اگه همچنان تمابل به خواندن مطلب جدید دارید جزوه پارسه امسال رو پیشنهاد میکنم

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام دوستان
میشه بگید یه درسی مثل ارتعاشات رو چطور باید دوره کرد؟
من الآن هرچی نگاه می کنم به سوالایی که حل کردم(کتاب جباری) انگار که اصلا نخوندمشون.البته توی زمان زیاد میتونم حلشون کنم.ولی برای زمان کم کنکور به درد نمی خوره.
میشه یه راهنمایی بکنید که برای این درس یا درسهایی مثل ارتعاشات چیکار کنم که روشون مسلط بشم؟
با تشکر
سلام.
ابتدا خلاصه های هر فصل رو به انضمام فرمولها مرور کنید و سپس تستهای مهم (تستهایی که نکته جدیدی رو دارن و یا تستهایی که هنگام مطلاعه در آن زمان نتونسته بودید براحتی حلشون کنید)رو مجددا حل و مرور کنید.
امیدوارم قبلاً خلاصه برداری کرده باشید و این نوع تستها رو علامتگذاری کرده باشید.
موفق باشید دوست عزیز

ariyaii

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی بچه های با انرژی کنکوری امیدوارم همگی موفق باشید.
یه سوال داشتم در مورد اساتید مکانیک آموزشگاه های کنکور ارشد ,میخواسم ببینم کسی کلاسارو رفته؟
کدوم اساتید خوبن, کدوم درسا و کدوم آموزشگاهها(پارسه,ماهان,...) اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم
تا سال بعد با دید باز بچه ها اگر کلاس میرن انتخاب کنن.با ذکر نام دقیق اساتید.
با تشکر

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
سلام
من فوق دیپلم مکانیک خودرو دارم و دفترچه پیام نور رو گرفتم تا برا ادمه تحصیل مشکلی نداشته باشم ظاهرا این دانشگاه کلاس رفتن نمی خواد و اون طور که شنیدم منابع رو معرفی می کنن و بعد تو تاریخ معین امتحان میگیرن
با این اوصاف با شرایط شغلی من هم کنتاکت نداره و میتونم به کارم و درسم باهم برسم
حالا می خواستم بدونم که مدرکش ارزش داره ؟ و میشه برای ارشد فکری کرد یا نه ؟
بعدش هم آیا واحد هایی رو که گذروندم رو مطابقت میدن ؟ (سراسری خوندم)

mashti

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی بچه های با انرژی کنکوری امیدوارم همگی موفق باشید.
یه سوال داشتم در مورد اساتید مکانیک آموزشگاه های کنکور ارشد ,میخواسم ببینم کسی کلاسارو رفته؟
کدوم اساتید خوبن, کدوم درسا و کدوم آموزشگاهها(پارسه,ماهان,...) اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم
تا سال بعد با دید باز بچه ها اگر کلاس میرن انتخاب کنن.با ذکر نام دقیق اساتید.
با تشکر
ریاضی معادلات آقاسی (اگه پایه ت ضعیفه و میخوای خوب بفهمی و خوب بزنی
ولی اگه میخوای مرور کنی و روشهای بهتری یاد بگیری محمود کریمی)
ریاضی مهندسی فقط کریمی
استاتیک مقاومت نایی
اجزا شریعت پناهی
به جز آقاسی بقیه تو نصیرن قیمتهاشم نسبت به سایر آموزشگاهها منصفانه تره

آخرین ویرایش:

rika2

عضو جدید
دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد

طبق آخرین شنیده ها دفترچه دانشگاه آزاد از 4 یا 6 بهمن توزیع میشه!!!!!!!!!!

atre-baroon

عضو جدید
سلام.
دوست عزیز قصد خراب کردن روحیتون رو ندارم و نمیدونم سیالات و ترمو رو در چه حد تسلط دارید فقط باید عرض کنم که انتقال مطمئناً آسونترین درس سیالاتی تو کنکور ارشد که میشه بیشترین تست رو زد ضمن اینکه مطلب غیر قابل فهم و تحلیل سنگین هم نداره.
تو این وقت باقیمانده اگه همچنان تمابل به خواندن مطلب جدید دارید جزوه پارسه امسال رو پیشنهاد میکنم
سلام. خیلی ممنون که وقت دادید .
از کجا باید گیر بیارم ؟ جزوه پارسه مال پارسال بدرد نمی خوره؟

بالا