بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

saeedvalentino

عضو جدید
پس با ریاضی شروع کنیم.
خیلی خوشحال شدم که یکی هم مثل من پیدا شد!!
راستی شما این ترم چند واحد برداشتین؟
من 16 فکر کنم باید 3 تاشو حذف کنم!؟

من 14 واحد دارم که 6 واحدش کارآموزی و پروژه هست و 4واحد دیگش هم عمومیه که مهم نیست. خلاصه سرم زیاد شلوغ نیست. به شما هم پیشنهاد میکنم زیاد وقت خودتون را تلف نکنید و زودتر شروع کنید .

Risko

عضو جدید
از دوستان کسی میتونه مفهوم فرایند برگشت پذیر داخلی و تفاوتش با فرایند برگشت پذیر خارجی رو برام توضیح بده ؟؟
دوست عزیزم ea_mecs که ترمو رو خوندی لطفا داداشتو دریاب که این دو تا مفهوم برام گنگ مونده .....
ممنون .....

narges khatun

عضو جدید
سلام ... فکر کنم با توجه به اینکه ترم 7 هستی , هم درس داری و هم اینکه هنوز بعضی از درسا رو پاس نکردی(البته میدونم طبق اون چیزی که گفتی اکثر درسای مهم رو گذروندی)
باید سعی کنی رو درسایی و حتی مباحث و فصلهایی سرمایه گذاری کنی که شانس بیشتری برات ایجاد میکنه ...
ریاضی یکی از ایناست .... درسهای جامدات رو هم که پاس کردی .. میمونه سیالات و دینامیک ... واسه آخر ترم هم که همین درسای این ترمت(کنترل و انتقال حرارت) که تو کنکور میاد رو میخونی پس فکر کنم این 2تا رو بزار واسه همون موقع ... از بچه هایی که سالهای گذشته سیالات و جامدات امتحان دادن بپرس که کدوم فصل ها رو میتونی حذف کنی و به جای اونا فصلهای مهمتری رو بخونی ...
اینکه بتونی به 80درصد از مطالب تسلط 100درصدی پیدا کنی بهتر از اینه که به 100 درصد مطالب تسلط80درصدی پیدا کنی (قلم چی)
ممنون از راهنماییتون:gol:

weird

عضو جدید
کمک.............

کمک.............

سلام من دارم برای سومین بار این سوالا رو میپرسم اما هیچ کس جوابمو نمیده:cry::cry::cry::cry:
من ترم 5 ام و مخوام شروع کنم به تهیه کتاب وجزوه برای ارشد(تبدیل)
هر کتابی که میدانید مناسبه و نتیجه بخشه معرفی کنید
(مقاومت دکتر نائی-ریاضی آقاسی_معادلات گاج _سیالات راهیان ارشد)این هارو میدونم
اما بری استاتیک و دینامیک و ترمو و انتقال و طراحی اجزا چی خوبه؟؟؟؟
برای زبان نصفه 504 لغت را خوندم .اصلا خوندن زبان کار درستیه یا وقت تلف کردنه؟؟؟؟؟؟:confused:

آخرین ویرایش:

narges khatun

عضو جدید
پس با ریاضی شروع کنیم.
خیلی خوشحال شدم که یکی هم مثل من پیدا شد!!
راستی شما این ترم چند واحد برداشتین؟
من 16 فکر کنم باید 3 تاشو حذف کنم!؟
دوست عزیز نگران نباش و با اعتماد به نفس شروع کن.
من این ترم13واحد دارم اما همچین سبک نیست!کنترل،انتقال حرارت2،تهویه مطبوع،سیستم های انتقال آب+2واحد سبک اما وقت گیر آزدینامیک و کارگاه اتومکانیک...
خلاصه اینکه در مجموع اکثرا در یه سطحیم.
موفق باشید...:)

narges khatun

عضو جدید
سلام من دارم برای سومین بار این سوالا رو میپرسم اما هیچ کس جوابمو نمیده:cry::cry::cry::cry:
برای زبان نصفه 504 لغت را خوندم .اصلا خوندن زبان کار درستیه یا وقت تلف کردنه؟؟؟؟؟؟:confused:
ترمو و انتقال حرارت هم راهیان ارشد بگیر.
طراحی اجزا که خیلی گستردس،به من پیشنهاد شد از یه کتاب مرجع بخونم،اما من همون جزوه کلاسیمو میخونم.
دینامیک هم پوران پژوهش دارم،خوبه اما اگه کتاب بهتری هست نمیدونم.
استاتیک هم که کتاب ارشد فکر کنم فقط راهیان ارشده،اونم تو مجموعه جامدات.

farshid992006

عضو جدید
استاتیک و دینامیک رو پیشنهاد میکنم همون کتاب مریام رو بخونی و مسائلی که برات چالش انگیزه حل کنی طراحی اجزا هم کتاب مدرسان هست اما نباید به اون بسنده کرد و خوندن مرجع کار مناسبتریه
ترمودینامیک 1 راهیان خوبه اما من شخصا از ترمودینامیک 2 راهیان اصلا راضی نیستم
و در حین مطالعه تاکیدم بیشتر رو کتاب مرجع بود
انتقال حرارت هم کتاب پوران پژوهش خوبه
ارتعاشات هم کتاب مرجع رو به همراه کتاب دینامیک و ارتعاشات پوران با هم بخون

turk qızı

عضو جدید
دوست عزیز نگران نباش و با اعتماد به نفس شروع کن.
من این ترم13واحد دارم اما همچین سبک نیست!کنترل،انتقال حرارت2،تهویه مطبوع،سیستم های انتقال آب+2واحد سبک اما وقت گیر آزدینامیک و کارگاه اتومکانیک...
خلاصه اینکه در مجموع اکثرا در یه سطحیم.
اتفاقا منم مثل شما سیالاتم!
وبا حذف 3 واحدم منم 13 واحدی میشم.خیلی ممنون از شما.:gol:
قصد دارم با ریاضی شروع کنم و تا آخر آذر انشا.. تقریبا یک دور تموم کرده بعد مرور کنم.
امیدوارم با توکل به خدا و اراده محکم بتونم وقت از دست رفته رو جبران کنم!
موفق باشید دوستان.;)
:w30:

ea_mecs

عضو جدید
از دوستان کسی میتونه مفهوم فرایند برگشت پذیر داخلی و تفاوتش با فرایند برگشت پذیر خارجی رو برام توضیح بده ؟؟
دوست عزیزم ea_mecs که ترمو رو خوندی لطفا داداشتو دریاب که این دو تا مفهوم برام گنگ مونده .....
ممنون .....

کلا فرآیند برگشت پذیر 2 نوعه:
1 - برگشت پذیر داخلی ( درون مرز های سیستم)
2 - برگشت پذیر خارجی( درون مرزهای سیستم + محیطش)

زمانی فرآیند به صورت داخلی ، برگشت پذیر خواهد بود که درون مرز های سیستم ، هیچگونه عامل برگشت ناپذیری ( اختلاف دما ، اختلاط ، و ... ) وجود نداشته باشد و تمام عوامل برگشت ناپذیر در خارج از مرز های سیستم واقع بشه .
زمانی فرآیند به صورت خارجی ، برگشت پذیر خواهد بود که ، علاوه بر اینکه درون مرز های سیستم ، عوامل برگشت ناپذیری وجود نداشته باشه ، بلکه در خارج از مرز های سیستم( محیط) نیز هیچگونه عامل برگشت ناپذیری نباشه ( انتقال گرما بین محیط و سیستم نباشد )
به عنوان نمونه :

یه سیلندر پیستون داریم که آب 50 درجه توش هست :
این سیستم رو در 2 محیط قرار می دیم :

محیط 1:دمای محیط ، 55 درجه (اختلاف دمایی بین محیط و سیستم ، محسوس است)
تو این حالت ، واضحه که درون مرز های سیستم ، هیچ عامل برگشت ناپذیری وجود نداره ، اما به دلیل اینکه محیط ، دارای دمایی بالاتر از دمای سیستم هست ، به دلیل وجود اختلاف دما( عامل برگشت ناپذیری ) ، انتقال حرارت وجود خواهد داشت . پس فرآیند به صورت برگشت پذیر داخلی خواهیم داشت.

محیط 2 : دمای محیط 50 درجه ( اختلاف دما بین محیط و سیستم یا صفر است یا محسوس نیست ، یعنی اختلاف دما به صورت بسیار جزئی ، در حد چند دهم درجه )
تو این حالت ، واضحه که درون مرز سیستم ، عامل برگشت ناپذیر نداریم ، از طرفی چون دمای محیط با دمای سیستم یکسان است ، به دلیل نبودن اختلاف دما (عامل برگشت ناپذیری ) و یا وجود اختلاف دمای بسیار ناچیز ، تبادل حرارتی هم صورت نمی گیره ، پس فرآیند به صورت برگشت پذیر خارجی خواهیم داشت .
تذکر : درسته که عوامل برگشت ناپذیری زیادند ، اما تنها عامل برگشت ناپذیری که می تونه از درون مرز های سیستم بگذره، انتقال گرما به واسطه وجود اختلاف دما هست . به همین دلیله که در قسمت هایی که گفته شده : عامل برگشت ناپذیر ، اصرار بر روی اختلاف دما هست ، وگرنه ، تعریف های گفته شده برای فرآیند های برگشت پذیر ( داخلی یا خارجی ) برای هرکدام از عوامل برگشت ناپذیری صادقه .

weird

عضو جدید
استاتیک و دینامیک رو پیشنهاد میکنم همون کتاب مریام رو بخونی و مسائلی که برات چالش انگیزه حل کنی طراحی اجزا هم کتاب مدرسان هست اما نباید به اون بسنده کرد و خوندن مرجع کار مناسبتریه
ترمودینامیک 1 راهیان خوبه اما من شخصا از ترمودینامیک 2 راهیان اصلا راضی نیستم
و در حین مطالعه تاکیدم بیشتر رو کتاب مرجع بود
انتقال حرارت هم کتاب پوران پژوهش خوبه
ارتعاشات هم کتاب مرجع رو به همراه کتاب دینامیک و ارتعاشات پوران با هم بخون

زبان رو چی کار کنم ؟ 504 لغت رو بخونم خوبه یا اصلا زبان رو بی خیال شم

آخرین ویرایش:

P aYa M

عضو جدید
زبان رو چی کار کنم ؟ 504 لغت رو بخونم خوبه یا اصلا زبان رو بی خیال شم
سلام دوست عزيز.
اگه پايه زبان مناسبي داريد با همون دونسته هاتون تست بزنيد و گر نه كلا بي خيال زبان شيد و وقتتون رو رو درس‌هاي ديگه بزاريد.
اگه درصدهاي رتبه هاي برتر سالهاي قبل رو هم ببينيد متوجه ميشيد كه زبان ارزش انچناني نداره.
504 كه براي زبان عمومي هستش جوابگوي سوالهاي عمومي زبان ارشد نيست و بايد تافل بخونيد. براي همينه كه همه ميگن ارزش وقت گذاشتن نداره.
اما سوال هاي زبان تخصصي به نصبت اسون تره و اگه سر جلسه وقت اضافه اورديد ميتونيد بهشون نگاه كنيد.
پاينده باشيد.....

mss.saleh

عضو جدید
کتاب مکانیک!

کتاب مکانیک!

سلام،
می دونم که همه این کتاب رو می شناسید ولی من اسمش رو توی این تاپیک کم شنیدم.
!کتاب مکانیک! من چاپ سال 86 دارم که تمام تست های دوازده سال قبلش رو دسته بندی کرده و حلش رو به تشریح اورده و یک خلاصه کنارش هم هست. چاپ دو تا انتشارات موسسه علمی دانش پژوهان برین و ارگان دانش هست.

پیشنهاد می کنم این کتاب رو به عنوان یه چاشنی اوقات فراغت قرار بدید و هر چند وقت فقط برای این که با سوال های کنکور آشنا بشید چند تا رو حل کنید یا حداقل بخونید و یه نظری درباره حلش بدید و رد شید. این چاپی که من دارم سوال کنکور بعد 80 اش خیلی خوبه.

به نظر من در کنار برنامه مطالعه شخصی مون هر چی سریع تر با سوال های کنکور سال های گذشته آشنا بشیم خیلی بهتره چرا که اهمیت یه موضوع و ضعف انتخاب کتاب هامون رو سریع تر می فهمیم، علاوه بر این معمولا تست های آزمون های آزمایشی یه جورایی به همین تست ها بر می گرده و باعث می شه آزمون ها رو بهتر بدیم و امید و شوق بیشتری برای ادامه دشته باشیم علاوه بر همه این ها سوال ها کنکور معمولا تکرار می شن و بد نیست قبل از کنکور یکی دو بار این سوال ها رو حداقلش یه نگاهی بندازیم.

آخرین ویرایش:

vishkak

عضو جدید

دوست عزیز اگر همین درس های باقی مونده در 3-4 ترمی که داری رو عمیق از روی رفرنس بخونی و،دم کنکور میتونی از هر کتابی که تو بازار هست (و ترجیحا اینایی که دوستان معرفی میکنند) یه دور دوره کنی. اینطوری خیلی نتیجه بهتری میگیری.از حالا به فکر کنکور نباش.

alimec

عضو جدید
دوست عزیز اگر همین درس های باقی مونده در 3-4 ترمی که داری رو عمیق از روی رفرنس بخونی و،دم کنکور میتونی از هر کتابی که تو بازار هست (و ترجیحا اینایی که دوستان معرفی میکنند) یه دور دوره کنی. اینطوری خیلی نتیجه بهتری میگیری.از حالا به فکر کنکور نباش.
من هم نظرم همینه

arjmand200

عضو جدید
با سلام
راستش یه چیزی تازگیا شنیدم که خیلی متعجب شدم و اون اینه که میگن اوناییکه رتبه یک ورودی خودشون تو دانشگاه رو از نظر معدل میارن یعنی مثلا اگه یکی ورودی مهر سال 86 باشه و بعد از فارغ التحصل شدن رتبه یک از نظر معدل تو اون ورودی باشه رتبش تو ارشد به 8 تقسیم میشه ، و این قانون رو سنجش خودش گذاشته ، میخواستم صحت این خبر رو بدونم ، از دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دقیق دارم خواهشمندم بنده رو اگاه کنن و در ضمن این قانون برای چه نوع مقاطعی صادقه یعنی کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
خیلی خیلی ممنون

hughes

عضو جدید
درخواست معرفی کتاب برای ارتعاشات و کنترل

درخواست معرفی کتاب برای ارتعاشات و کنترل

سلام به همه ی دوستان.
کتاب مرجع و کنکوری خوب برای ارتعاشات و کنترل؟

hughes

عضو جدید
سلام
بچه ها من ساخت و تولید علوم و تحقیقات قبول شدم. ولی نمی خوام برم . از همین الانم می خوام شروع کنم دوباره بخونم برای کنکور امسال.;) برای یه دانشگاه دولتی خوب:D
واسه چی میخوای این کارو کنی؟اگر به تهران نزدیک هستی و بودجت به دانشگاه آزاد میرسه،اگر از من میشونی حتما ثبت نام کن.دانشگاه دانشگاست دیگه،چه فرقی میکنه؟ارزششو نداره یه سال دیگه عمرت رو تلف کنی.
چاکریم

P aYa M

عضو جدید
با سلام
راستش یه چیزی تازگیا شنیدم که خیلی متعجب شدم و اون اینه که میگن اوناییکه رتبه یک ورودی خودشون تو دانشگاه رو از نظر معدل میارن یعنی مثلا اگه یکی ورودی مهر سال 86 باشه و بعد از فارغ التحصل شدن رتبه یک از نظر معدل تو اون ورودی باشه رتبش تو ارشد به 8 تقسیم میشه ، و این قانون رو سنجش خودش گذاشته ، میخواستم صحت این خبر رو بدونم ، از دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دقیق دارم خواهشمندم بنده رو اگاه کنن و در ضمن این قانون برای چه نوع مقاطعی صادقه یعنی کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
خیلی خیلی ممنون
اين جوري هم كه شما ميگين نيست.
كسايي كه رتبه 1 وودي رشته خودشون
(بالاترين معدل در ورودي خودشون)رو ميارن اگه 80% نمره علمي اخرين فرد قبولي دانشگاهي رو كه انتخاب كردن رو بيارن قبول ميشن .
اگه به صورتي كه شما حساب كرديد بخوام بگم نمره علميشون تو 1.2 ضرب ميشه . گزينش رتبه بندي بر حسب نمره علمي هست.
يعني يه جورايي رتبشون تو 4/5 ضرب ميشه.
پاينده باشيد....

fullclassic

عضو جدید
دوستان من امسال سال اولم بود که شبانه بوعلی قبول شدم.میخاستم بدونم اگه امسال کنکور بدم و جای بهتری قبول شم میتونم واحدامو تطبیق بدم یااینکه بایدازاول شروع کنم؟اصلا به نظرتون برای خوندن امسال وقت بذارم یانه؟
ممنون

شیر فرهاد

عضو جدید
اگه میتونی قبول شی و زمان و انگیزه خواندن را برای سال بعد داری، بخوان .
فکر کنم واحدها را بشه انتقال داد.

MechanicJJ

عضو جدید
دوستان من امسال سال اولم بود که شبانه بوعلی قبول شدم.میخاستم بدونم اگه امسال کنکور بدم و جای بهتری قبول شم میتونم واحدامو تطبیق بدم یااینکه بایدازاول شروع کنم؟اصلا به نظرتون برای خوندن امسال وقت بذارم یانه؟
ممنون
سلام.میشه درصدها و رتبتون رو بگید؟
ممنون

*Essi*

اخراجی موقت
کارنامه نهایی کارشناسی ارشد که رتبه ها را در شهرها و رشته های مختلف شما نشان میدهد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

دوستان در صورت تمایل رتبه قبولی خود و آخرین رتبه قبولی در رشته را اعلام بفرمایند.

با تشکر فراوان. :gol:

http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=207477

*Essi*

اخراجی موقت
کارنامه نهایی کارشناسی ارشد که رتبه ها را در شهرها و رشته های مختلف شما نشان میدهد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

دوستان در صورت تمایل رتبه قبولی خود و آخرین رتبه قبولی در رشته را اعلام بفرمایند.

با تشکر فراوان. :gol:

http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=207477

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد فصل معادلات با مشتقات جزئی (ریاضی مهندسی) آیا ارزش وقت گذاشتن رو داره؟ (توی یکی دوسال اخیر یک تست بیشتر نیومده )

mss.saleh

عضو جدید
یه سوال غلط تو ریاضی 1 پارسه، یا یه راه حل بهتر!

یه سوال غلط تو ریاضی 1 پارسه، یا یه راه حل بهتر!

سلام،

شاید شما هم سوال 5 فصل اول ریاضی عمومی 1 رو مثل من حل کرده باشید، بد نیست یه نگاهی بندازید اگه اشتباه بود به من خبر بدید. این موضوع نوشتم که یادمون نره نامساوی مثلث جواب دقیق نمی ده. البته صورت سوال مشکل منطقی هم داره.

این هم فایل حل سوال مشاهده پیوست SC_3.pdf.

fullclassic

عضو جدید
البته يك باردرتاپيك قرار دادم.
زبان عمومي وتخصصي 0
رياضي 30
41.67 حرارت وسيالات /ترموديناميك -مكانيك سيالات
21.57 جامدات /استاتيك -مقاومت مصالح -طراحي اجزا/
10.53ديناميك وارتعاشات /ديناميك -ارتعاشات -دي
بارتبه 1390 طراحي كاربردي و1332 تبديل انرزي

weird

عضو جدید
سلام دوستان کسی از آخرین رتبه های قبولی در رشته تبدیل انرژی اطلاعی داره ؟;)

MechanicJJ

عضو جدید
البته يك باردرتاپيك قرار دادم.
زبان عمومي وتخصصي 0
رياضي 30
41.67 حرارت وسيالات /ترموديناميك -مكانيك سيالات
21.57 جامدات /استاتيك -مقاومت مصالح -طراحي اجزا/
10.53ديناميك وارتعاشات /ديناميك -ارتعاشات -دي
بارتبه 1390 طراحي كاربردي و1332 تبديل انرزي
ممنون.میتونم بپرسم چقدر برای کنکور وقت گذاشتید و روزی چند ساعت؟
مطالعه رو از کی شروع کردید و این که بعد از ترم 8 کنکور دادید یا قبلش؟

بالا