بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

ea_mecs

عضو جدید
سلام اقا دو تا کتاب استاتیک خوب خوب خوب بهم معرفی کنین یکی حل المسایل خود استاتیک مون(البته حل هاش خوب و با توضیحات کامل باشه) یکی هم کنکوری لطفا خوب باشه ها... اخه دیگه میخوام هرچی را شما اینجا معرفی کردین بخرم لطفا دقیق هم معرفی کنین نویسنده انتشارات ویرایش...
ببخشیدا بازم میگم حل المسایلش خیلی خوب باشه ...(قبلا از پاسختون بسیار سپاسگزارم)

دوست عزیز ، کلا مسئله خوب بودن یا نبودن کتاب ،کاملا نسبی یه.
به هر حال برای استاتیک 2 تا رفرنس اصلی خوب داریم:
1- مریام 2- بیر جانسون
که مریام متداول تره.
هر دو این کتاب ها یه مزایا و معایبی دارن.
کتاب بیر جانسون ، درس رو بیشتر و کامل تر توضیح داده. البته ممکنه این توضیحات بیش از حد،باعث خستگی و نوعی دل زدگی از کتاب بشه. از طرفی با نگاه کردن به سوالات چند دوره اخیر کنکور ،می بینیم که اکثر سوالات استاتیک ، عین تمرین های مریام و یا شبیه به اونها است. لذا توصیه می شه که تمرینات مریام ، حل بشه. مریام کمی هم جذاب تره!!
البته من خودم منتظر کتاب دکتر نائی از انتشارات پوران پژوهش ام. می گن همین تابستون چاپ می شه. فعلا هم دارم تمرینات مریام رو حل می کنم. به نظرم همین کافییه.
معمولا بچه ها برای کتاب مریام ، ویرایش 4 ، ترجمه حسن حقیقی تاجور، نشر کتب دانشگاهی رو تهیه می کنن.
برا بیر جانسون هم ویرایش 7 ، ترجمه ابراهیم واحدیان ، نشر علوم دانشگاهی ، متداوله.
در مورد حل المسائل ، نظر خاصی ندارم به جز اینکه برای مریام اگه خواستی حل المسائل تهیه کنی ،کتاب اتشارات ناقوس ، مهندس علی کلانتری رو نخر . من این کتاب رو دارم. اما دریغ از توضیح 1 سوال!!!!:surprised:

mziarp

عضو جدید
كسي نتونست سوالارو با كيفيت بالا پيدا كنه؟
هنوز معلوم نيست كي نتيج اعلام ميشه؟

KHOSROJOOLAFIAN

عضو جدید
بچه ها سلام لطفا برای درس دینامیک ماشین و ریاضات مهندسی منو راهنمایی کنید منم مثل شماها دارم برای ارشد میخونم ممنون

ea_mecs

عضو جدید
بچه ها سلام لطفا برای درس دینامیک ماشین و ریاضات مهندسی منو راهنمایی کنید منم مثل شماها دارم برای ارشد میخونم ممنون

کلا برای دروس ریاضی ، کتاب های دکتر معتقدی حرف ندارن.
می تونین از نمایندگی پارسه تو شهر خودتون تهیه کنید.
جلد اولش درس رو توضیح داده .جلد دومش تسته.
البته کتاب مهندس کریمی ، انتشارات نصیر هم کتاب خوبی یه.
برای دینامیک ماشین ، منبع خوبی نداریم!!!!!

هستي 8707

عضو جدید
ارشد قواي محركه

ارشد قواي محركه

سلام مي خواستم بدونم براي آزمون ارشد قواي محركه چه كتابهايي رو بايد خواند

ea_mecs

عضو جدید
سلام مي خواستم بدونم براي آزمون ارشد قواي محركه چه كتابهايي رو بايد خواند

می شه منظورتون رو واضح تر بیان کنید؟
منظورتون گرایش های خودرو هست؟
یا احتمالا تو تاپیک اشتباهی سوالتون رو مطرح کرده اید. این تاپیک مربوط به داوطلبان ارشد مکانیه.

*Essi*

اخراجی موقت
کتاب پارسه منظورتون همون جزوه های پارسه است یا یه چیز دیگست

جزوه ها نه.کتاب های انتشارات پارسه.
یک سری کتاب آقای معتقدی چاپ کرده،یک کتاب درس یک کتاب تست.
به نظر من فقط ریاضی مهندسی پارسه را بگیر.

برای ریاضی 1و2 برو سراغ مسعود آقاسی.

برای معادلات فقط گاج.خیلی کامله و مفید.

یوسی طلا

عضو جدید
من یکی که گیج شدم.کسی از رتبه اول سال پیش ساخت خبر نداره:que:کجا درس میخونده:que:معدلم 14 امیدی به ارشد داشته باشم:que:

arjmand200

عضو جدید
سلام دوباره خدمت دوستان خودم ، راستش این چند روزه به این فکر میکردم که من که به هیچ کلاس یا ازمونی ثبت نام نکردم ایا شانسی ندارم یا نه این کلاسها یه بهونس میخواستم از دوستام بپرسم ایا واقعا خیلی مهمه این کلاسا یا نه میشه یکی بدون رفتن به کلاس یا ازمون شانسی هم داشته باشه خیلی دوست دارم دوستان در این مورد بهم مشاوره بدن
ممنون میشم ;)

ea_mecs

عضو جدید
سلام دوباره خدمت دوستان خودم ، راستش این چند روزه به این فکر میکردم که من که به هیچ کلاس یا ازمونی ثبت نام نکردم ایا شانسی ندارم یا نه این کلاسها یه بهونس میخواستم از دوستام بپرسم ایا واقعا خیلی مهمه این کلاسا یا نه میشه یکی بدون رفتن به کلاس یا ازمون شانسی هم داشته باشه خیلی دوست دارم دوستان در این مورد بهم مشاوره بدن
ممنون میشم ;)

دوست عزیز ، قطعا این طوری که شما فکر می کنید ، نیست.
کنکور فقط یه آزمونی یه که برای موفقیت تو اون باید درس ها رو درست و به صورت پیوسته بخونی + مرتب تست بزنی. فقط همین!! می دونم ، شاید خیلی جمله کلیشه ای باشه ،اما :برای موفقیت تو کنکور ،پشتکار حرف اول رو می زنه.
تو همین باشگاه ،کسانی رو می شناسم که نه کلاس رفتن و نه آزمون آزمایش دادن و رتبه های خوبی کسب کرده اند. همه که امکان شرکت تو کلاس ها رو ندارن. در غیر این صورت که باید همه قبولی ها از دوستان تهرانی باشن!
البته در مورد آزمون های با جامعه آماری بالا ، نظرم اینه که می تونه در مورد سنجش خودتون ، پیش بردن مطالعه با برنامه ، مفید باشه.
از امروز تا کنکور ، حدود 7 ماه زمان داریم. تو این مدت می شه درس ها رو در حد تیم ملی خوند!!!!!!! :D
پس اصلا انرژی منفی به خودتون ندین. اگه باورداشته باشید، حتما موفق می شین.;)

MSS13

عضو جدید
دوستان من میخام زیر شاخه ساخت و تولید شرکت کنم اما نمیدونم کدوم درسای تخصصیمونو باید بخونم با کدوم کتابا رو ممنون میشم اگه کمک کنید .:biggrin:

ea_mecs

عضو جدید
دوستان من میخام زیر شاخه ساخت و تولید شرکت کنم اما نمیدونم کدوم درسای تخصصیمونو باید بخونم با کدوم کتابا رو ممنون میشم اگه کمک کنید .:biggrin:
دروس تخصصی ساخت ، شامل:
کنترل عددی،تولید مخصوص،قالب پرس،سیستم اندازه گیری،توانایی ماشینکاری،علم مواد،تکنولوژی جوشکاری،هیدرولیک و پنوماتیک،عملیات حرارتی و اونیورسال.
در مورد منابع ،چون تو تخصصم نیست ، نمی تونم زیاد کمک کنم.اما انتشارات راهیان ارشد و ارکان دانش ، در این زمینه کتاب هایی دارن.
برای اطلاعات بیشتر می تونید به بخش ساخت و تولید یه سری بزنید.

KHOSROJOOLAFIAN

عضو جدید
باز هم سلام ببخشید میشه در مورد عملگر نابلا توضیح بدید که چی هست مربوط به ریاضی است ممنون

بیگلی

عضو جدید
برای طراحی اجزا به نظرم کتاب طراحی اجزا اسپاتز خیلی کامل و جامع توضیح داده و خیلی از شیگلی کامل تر و سادهتر مطالب رو بیان کرده.

بیگلی

عضو جدید
برای درس سیالات هم کتاب وایت خوب و کافیه برای کنکور برای تست هم راهیان ارشد کافیه.برای ترمو هم کتاب بینظیر سنجل وبرای تست هم باز هم راهیان ارشد وبرای انتقال حرارت هم باز هم سنجل چون هم از نظر درس و توضیحات خیلی از هولمن و اینکروپرا بهتره تازه جدیدتر هم است برای تست هم باز هم راهیان.

بیگلی

عضو جدید
خوب بودن یک کتاب بستگی به طرف هم داره من در دانشگاه در درس سیالات 1 استریتر خوندم ولی در سیالات 2 فاکس رو استادمون کار می کرد ولی برای کنکور اکثریت قبولی های گذشته وایت رو تایید می کنند.حتی کتاب دکتر نبهانی هم بر اساس کتاب وایت پی ریزی و تالیف شده.

بیگلی

عضو جدید
برای درس دینامیک ماشین کتاب بی نظیر والدرون پیشنهاد میکنم چون تقریبا کامل ترین کتاب دینامیک ماشین می باشد چون مسائلش خیلی به کنکور نزدیک تر می باشد.

بیگلی

عضو جدید
برای درس سیالات کتاب زیاد است از استریتر وفاکس وشیمزو وایت گرفته تا این اواخر کتاب سیالات مانسون.کتاب مانسون به نظرم از نظر ساختار تا حدودی شبیه وایته هم ساده گفته و کامل ولی وایت مسائلش عمومی تر و کنکوری تر نسبت به مانسون.من باز هم وایت رو قوی ترین کتاب سیالات می دونم.مثلا شیمز سیالات رو با ریاضی محض اشتباه گرفته یا فاکس خیلی ساده و گذران از مطلب گذشته و مسائلش تنوع کنکوری نداره .استریتر هم واقعا فاجعه است.

بیگلی

عضو جدید
ترمو دینامیک هم مثله سیالاته.ونوایلن .سنجل و شپیرو.من خودم اون دو تای اخر رو ترجیح می دم ون وایلن خیلی مطالبش قدیمیه و مسائلش به کنکور نزدیک نیست .من خودم ترمو 1 سنجل و ترمو 2 ر. ون وایلن استادام گفتند اما برای کنکور اکثریت سنجل و شپیرو رو تایید می کنند.البته ترجمه ترمو شپیرو رو ندیدم ولی زیاد از نظر ساختار با سنجل فرقی نمی کنه.فقط جان من ون وایلن نخونید از فاجعه هم گذشته.حتی ترمو راهیان هم خلاصه سنجل و شپیرو می باشد.

بیگلی

عضو جدید
برای ارتعاشات هم کتاب زیاده.از رائو گرفته تا تامسون -تیموشنکو-اشتایدل-وپالم وتازگی ها هم ارتعاشات محجوب برای دانشگاه رائو و پالم خوبه من خودم استادم رائو کار می کرد ولی برای کنکور فقط نیکخواه خوبه.از خوب هم خوب تره.

بیگلی

عضو جدید
فقط محجوب نخونید که فاجعه هست .چون اگر جامدات باشید در ارتعاشات دوره ارشد رشته طراحی کاربردی به مشکل بر می خورید..

ali-10

عضو جدید
با سلام
امروز 4 مرداد 89
میخوام سرسخت برای ارشد وقت بزارم و ترم بعدی هم که ترم آخرمه مرخصی بگیرم ! چند تا سوال داشتم !
1- مشکل در انتخاب جزوه و آزمون خوب (سر درگم شدم ) ، اگه کسی میتونه همه درسها با هم بگه (منبع) !
2- از کی شروع کنم (درسم متوسط رو به بالا)!
3- برنامه ریزی مناسب !
4- مرخصیم تصمیم مناسبیه !
رشتم : جامدات
متقاضی : طراحی کاربردی یا هوا فضا

بیگلی

عضو جدید
برای درس کنترل 2 منبع خوب برای کنکور هست یکی کنترل برادرانی و دیگری کنترل دکتر غفاری که اگر پایه کنترلتون ضعیفه پیشنهاد می کنم از کتاب غفاری شروع کنید.
کتب خارجی هم هست مثل اوگاتا -دورف-ریون- گیبسون-بن جامینکو که همش فقط بدرد دانشگاه می خوره نه کنکور.

negar_1986

عضو جدید
سلام.کسی میدونه اگه یه نفر تو انتخاب رشته اشتباه کرده باشه و بخواد انتقالی بگیره و بره به انتخاب بعدی که اونم قبول شده امکان پذیر هست یا نه . دانشگاه دوم از اولی بالاتر باشه.البته قبل از شروع ترم اول باشه.
منم اشتباه تورو كردم حالاهم خيلي ناراحتم....فك مي كنم زمان انتخاب رشته اونقد كمه كه آدم نميرسه بعضي چيزارو در نظر بگيره...منم زدم اول شريف بعد تهران ولي الان كه فكر مي كنم روحيه رفتن به اين دانشگاهو اصلا ندارم ...ميدوني كه دانشگاهمون چه طور بود...ولي خوب اون موقع به اين جاش فكر نكردم حالا روزي صدبار فكر مي كنم يه وقت قبول نشم اونجا ...الان تهرانو ترجيح ميدم....ولي با اين وجود فكر كنم برخلاف ليسانس اگه يه انتخاب قبول شي انتخاباي بعديت رو كامپيوتر بررسي نمي كنه..اينو يه جا خوندم....بهش فك نكن حتي اگه اونجاهم قبول شي باز با وجود اينكه دكترا تو ايران واست سخت ميشه ولي بورس كه شايد بتوني بگيري بسته به خودت داره اونم البته كار اونچنان راحتي نيس ولي كار نشد نداره:victory:

بالا