بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

rattling_boy

عضو جدید
[
تبريك ميگم اموزش پرورش قبول شدي:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

قربانت حسن جان.

باور کن فقط به خاطر دستگرمی رفته بودم آزمون دادم و شایدم یکی از دلایل مهم دیگش این بود ثبت نامش برام رایگان بود:redface::lol:

و خوشبختانه چون بعد از دوره ی درس خوندنم برای کنکور بود یه بار شانس بهم رو کرد و نصف سوالات تخصصیش رو تو برهه ی مربوط به درس خوندنم برای کنکور خونده بودم:victory:

حالا ببینیم تا خدا چی می خواد:victory:

hasanpogc

عضو جدید
قربانت حسن جان.

باور کن فقط به خاطر دستگرمی رفته بودم آزمون دادم و شایدم یکی از دلایل مهم دیگش این بود ثبت نامش برام رایگان بود:redface::lol:

و خوشبختانه چون بعد از دوره ی درس خوندنم برای کنکور بود یه بار شانس بهم رو کرد و نصف سوالات تخصصیش رو تو برهه ی مربوط به درس خوندنم برای کنکور خونده بودم:victory:

حالا ببینیم تا خدا چی می خواد:victory:

حالا ان شا الله مرحله بعد هم قبول ميشي وميري سر كار راستي خدمت سربازي رو چيكار كردي:)

سپهررادمهر

عضو جدید
سلام
از درس معادلات دیفرانسیل به نظرتون روش اپراتورها و اپراتورهای معکوس و معادله دیفرانسیل بسل و معادله دیفرانسیل لزاندر را بخونیم یا نه؟؟

1356216

عضو جدید
پسر جان كنكور يعني چه ؟كنكور كه دست ما نيست بايستي هر جه تو كتاب باشه باستي بخوني بهترين راهي كه بتوني بدوني تو كنكور چه سوالاتي مياد باستي سوالات 15 سال كنكور مكانيك را درس به درس نگاه كني بعد يه نتيجگيري كلي از سوالات احتمالي سال 90را بكني

سپهررادمهر

عضو جدید
پسر جان كنكور يعني چه ؟كنكور كه دست ما نيست بايستي هر جه تو كتاب باشه باستي بخوني بهترين راهي كه بتوني بدوني تو كنكور چه سوالاتي مياد باستي سوالات 15 سال كنكور مكانيك را درس به درس نگاه كني بعد يه نتيجگيري كلي از سوالات احتمالي سال 90را بكني
سلام ممنون که پاسخ دادی میشه این کتاب که گفتی سوالات 15 سال کنکور مکانیک را داره را بیشتر معرفی کنی و از چه انتشاراتیه؟ایا کنکورها را سال به سال اورده یا درس به درس؟

streeter

عضو جدید
یا علی بگیمو مسه مرد شروع کنیم
من از همین الان تصمیمو گرفتم و همین امروز شروع میکنم میخوام تبدیل انرزی شرکت کنم
به امید موفقیت همه ی شما دوستان;)

farshid992006

عضو جدید
سلام بچه ها می خوام بدونم مکانیک سیالات 2 هم و کنکور می اد یا نه
اگه می اد ارزش وقت گذاشتن رو داره یا نه

ea_mecs

عضو جدید
سلام بچه ها می خوام بدونم مکانیک سیالات 2 هم و کنکور می اد یا نه
اگه می اد ارزش وقت گذاشتن رو داره یا نه

البته که بله. هر سال یه سوال از مبحث جریان های چرخشی و غیر چرخشی و پتانسیل سرعت می یاد. از مبحث لایه مرزی هم هر سال حتما سوال می یاد. از فصل های توربوماشین و کانال رو باز ، زیاد سوال نمی یاد. از بقیه فصل ها هم 2-1 تا سوال میدن.

ea_mecs

عضو جدید
سلام به همگی.
من می خوام شروع کنم به خوندن دینامیک از روی مریام. به نظرتون بهترین ویرایش کتاب مریام کدومه؟ چون می خوام بخرم .:)
از بچه ها کسی هست که ترمو رو تموم کرده باشه؟

kingi

عضو جدید
سلام،بچه ها من خیلی تو محاسبات ریاضی ضعیفم،واسه همین خیلی وقتم گرفته میشه،ولی روش حل مساله به سرعت حدس میزنم،به نظرتون چیکار کنم؟نظرتون در مورد روش های محاسبات ذهنی چیه؟

ea_mecs

عضو جدید
سلام،بچه ها من خیلی تو محاسبات ریاضی ضعیفم،واسه همین خیلی وقتم گرفته میشه،ولی روش حل مساله به سرعت حدس میزنم،به نظرتون چیکار کنم؟نظرتون در مورد روش های محاسبات ذهنی چیه؟

خب ، اینکه روش حل مسئله رو به سرعت حدس میزنین ،یعنی اینکه 70 % مسئله ،حل شده. اما در مورد محاسبات مربوطه ، به نظرم فقط با تمرین کردن می شه این ضعف رو جبران کرد.خود من هم بعضا با مشکلاتی مواجه میشم. در مورد به کار بردن روش های محاسبات ذهنی ، نظرم اینه که درصد خطا بالاست. خصوصا در مورد کنکور ،با این زمان کم و تنوع مطالب بالا . البته این قضیه نسبی یه و در افراد مختلف فرق می کنه.

tanha60

عضو جدید
سلام به همگی.
من می خوام شروع کنم به خوندن دینامیک از روی مریام. به نظرتون بهترین ویرایش کتاب مریام کدومه؟ چون می خوام بخرم .:)
از بچه ها کسی هست که ترمو رو تموم کرده باشه؟

کتاب مکانیک برداری برای مهندسان جلد دوم(دینامیک)
فردیناند پی.بی یر.ای.راسل جانستون
اگه استاتیک هم نخوندی جلد اول این کتاب رو بخون.عالیه.من یه دور مریام خوندم.متنش ثقیل وترجمش کمی مشکل داره.
این کتاب رو اتفاقی دیدم ویه نگاهی کردم دیدم عالیه وشروع به خوندنش کردم واصلا خسته نشدم.
ترمو1 رو از روی راهیان ارشد خوندم(خدا کرمی) وترمو 2 رو تازه شروع کردم.اگه کمکی از دستم بر بیاد دریع نمی کنم.

آخرین ویرایش:

kingi

عضو جدید
من دیروز رفتم ویرایش 6 مریام گرفتم،بد نیست،به قول خود اقای مریام نصف سوالای این ویرایش جدید;)من استاتیک جانستون خوندم ولی مریام خیلی بهتره،دینامیکشو ندیدم

santimanatal

عضو جدید
سلام بچه ها!
من دنبال کتابی هستم برای کنکور که تست تالیفی داشته باشه
مثلا برای سیالات و دینامیک و ارتعاشات و ترمو و اینا کتابی هست که تست تالیفی داشته باشه؟؟؟؟؟
چون تست های کنکور رو تو کتابهای راهیان ارشد می شه خوند
یه سوال هم داشتم
اگر تست تالیفی وجود نداشته باشه مجبوریم برای تمرین بیشتر از کتابهای مرجع استفاده کنیم ...درسته؟

ea_mecs

عضو جدید
سلام بچه ها!
من دنبال کتابی هستم برای کنکور که تست تالیفی داشته باشه
مثلا برای سیالات و دینامیک و ارتعاشات و ترمو و اینا کتابی هست که تست تالیفی داشته باشه؟؟؟؟؟
چون تست های کنکور رو تو کتابهای راهیان ارشد می شه خوند
یه سوال هم داشتم
اگر تست تالیفی وجود نداشته باشه مجبوریم برای تمرین بیشتر از کتابهای مرجع استفاده کنیم ...درسته؟

من دیروز رفتم کتاب بخرم. انتشارت راهیان ارشد یه کتابی داره با عنوان 20 دوره آزمون که همه تست هاش تالیفی یه.من دروس سیالاتش رو دیدم. اما عیبش اینه که اولا درس ها تفکیک نشده اند و برای تک تک درس ها موجود نیست. یعنی تو کتاب سیالاتیش ، ترمو ،انتقال و سیالات با هم آورده شده. ثانیا باید همه درس رو تموم کنی بعد بری سراغش.
چون که بر طبق سر فصل ها ، ترتیب بندی نشده. در یک کلام ، مثل سوالات کنکور.
من هم به شدت دنبال تست های تالیفی جوندار هستم. البته من از خود خداکرمی هم در مورد تست تالیفی ، به خصوص ترمو و سیالات پرسیدم. گفت که منبع طرح تست تالیفی ،همون کتاب و تست های سال های قبله.

سپهررادمهر

عضو جدید
سلام اقا دو تا کتاب استاتیک خوب خوب خوب بهم معرفی کنین یکی حل المسایل خود استاتیک مون(البته حل هاش خوب و با توضیحات کامل باشه) یکی هم کنکوری لطفا خوب باشه ها... اخه دیگه میخوام هرچی را شما اینجا معرفی کردین بخرم لطفا دقیق هم معرفی کنین نویسنده انتشارات ویرایش...
ببخشیدا بازم میگم حل المسایلش خیلی خوب باشه ...(قبلا از پاسختون بسیار سپاسگزارم)

بالا