بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hasanpogc

عضو جدید
اینکه 100 نفر رو پذیرش کنه شنیدم. هم خوبه و هم اینکه بد:cool::razz:

بستگی داره چه طوری به موضوع نگاه کنی. قطعا پذیرش بالا موجب خوشحالی همه مخصوصا افرادی که با رتبه ی پایین تری قبول میشن، میشه ولی به جاش مطمئن باشید که توی کیفیت دوره و آموزش تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بنده که امیدوارم اگه بنا بر قبولی هستش نیمه ی اول قبول شم;):gol:
fبه هر حال اميدوارم كه موفق باشي وتوي نيمه اول قبول بشي

hasanpogc

عضو جدید
بجه ها من احساس ميكنم كه كنكور امسال رياضي خيلي موثر باشه البته تويجامدات وسيالات
فكر ميكنم اكثر بچه ها پائين زدنورياضي تعيين كننده است

ea_mecs

عضو جدید
سلام بچه ها
من لیسانس فیزیک دارم ولی میخوام تو مکانیک ادامه بدم
کمکم کنین م تو کنکور89 هم شرکت کردم خونده بودم ولی حتی مجاز نشدم!
چجوری بخونم
واسه طراحی 1کتاب خوب پیشنهاد بدین
مرسی

اولا باید رک و رو راست بگم که شما کار خیلی سختی در پیش دارید.
به این دلیل که شما باید دروس رو از کتاب های مرجع بخونین و سپس برید دنبال نکات و تست زنی و ... . یعنی اینکه باید چندین برابر وقت بزارین.
یه بحث دیگه اینه که شما از الان باید به این فکر باشید که می خوایید کدوم گرایش مکانیک رو در مقطع ارشد ادامه بدید؟ چون در گرایشهایی مثل طراحی کاربردی و ساخت و تولید و گرایش های خودرو به نظر من ، داشتن پایه مکانیک کاملا ضروری یه.
من شخصا ، تبدیل انرژی رو بهتون پیشنهاد می کنم. یا اینکه مهندسی هسته ای(باضرایب تبدیل انرژی)
اما در کل ، شما باید ببینید که به کدوم دروس علاقه مند هستید.و طبق خواسته ها و علایق خودتون جلو برید.
حتما که در مورد دروس و مواد امتحانی ، اطلاعاتی دارید. به طور کلی:
درس زبان عمومی و تخصصی : به پایه زبان خودتون بر میگرده.

ریاضیات:
این درس می تونه نقطه قوت شما محسوب بشه . چون شما باید دروس ریاضی عمومی 1و2 + معادلات دیفرانسیل رو در دوره کارشناسی ، خونده باشین. فقط می مونه ریاضیات مهندسی . برای این درس باید وقت بزارین و از کتاب مرجع و کتاب های ویژه کنکوری استفاده کنید.
:warn: یه تذکر دوستانه: روی درس ریاضیات خیلی سرمایه گذاری کنید.

دروس تخصصی مکانیک:
دروس سیالات(ترمودینامیک 1و2 -سیالات 1و2 - انتقال حرارت):
دروس جامدات ( استاتیک - مقاومت مصالح 1و2 - طراحی اجزا 1و2 )
دروس دینامیک( دینامیک - دینامیک ماشین- ارتعاشات - کنترل)

کلا در مورد دروس تخصصی مکانیک ، من نظرم اینه که شما باید کتاب های تست و نکته رو همراه با کتاب مرجع هر درس ، مطالعه کنید. ( کاری است زمان گیر ). اما چاره ای نیست.
البته شما می تونید مباحث غیر مهم هر درس رو نخونید.
البته نمیدونم سال قبل تا چه حد این دروس رو مطالعه کردین، اما اگه بتونید وقت بزارید ، مطمئنا نتیجه میگرید. نمیدونم امکان این رو دارید که برای دروس مهم ، بتونید برید دانشگاه و سر کلاس های این درس ها حاضر بشید یا نه .
اگه انگیزه تون به حد کافی بالا باشه ، میتونید خیلی خوب جلو برید. من خودم چند نفر رو مثل شما دیدم که موفق هم شده اند. اما باید واقع بین بود. به توانایی های خودتون نگاه کنید . با خودتون روراست باشید. اگه این توانایی رو در خودتون دیدید که می تونید ادامه بدید، اون وقت ، زمانتون رو هدر ندید. با قدرت جلو برید.

یه نکته : این مطالب نظر شخصی منه. قطعا از خیلی ها مشورت بخواین. آینده خودتون رو فدای نظر چند نفر نکنید. برای تصمیم گیری ،خیلی تحقیق کنید. چون شما حدود 1 سال از عمرتون رو بابت این کنکور ، صرف خواهید کرد. آرزوی قلبی ام اینه که موفق باشید;)

*Essi*

اخراجی موقت
آیا دانشگاه های تهران و شریف امسال به شیوه آموزش محور دانشجو نمیگیرند؟
من در دفترچه چیزی نمیبینم!!!!!!
خواهشا شما هم نگاه کنید و مرا کمک کنید.
شنیده بودم با رتبه های کمتر هم میشد این رشته ها را قبول شد.

mosy_m2006

عضو جدید
معدل تاثیرشو گذاشت. دیگه کاری با معدلت ندارند.
تبدیل: شریف- تهران- امیرکبیر- علم و صنعت- مدرس- خواجه نصیر
طراحی: رتبه های خوب میرن شریف ام قطب ترموالاستیسیته امیرکبیر هست.
ولی بهتر بیشتر تحقیق کنی.
آقا دمت گرم خیلی حال دادی......
انشاا... عروسیت جبران کنم....:gol:

jabr

عضو جدید
سلام.بين 3 دانشگاه صنعتي اصفهان-خواجه نصير-تربيت مدرس به ترتيب سطح كدوم بالاتره/من 57 ساخت شدم/لطفا راهنماييم كنيد:cry:.ممنون:gol:

hasanpogc

عضو جدید
يه سوال توي سيالات بود كه مكانيزم انتقال حرارت يه صفحه رو خواسته بود
اون سوال رو اكثر بچه ها گزينه تشعشع وجابجائي رو انتخاب كردن كه اشتباه هست
مكانيزم غالب هدايت وتشعشع هستژ
چون سيال بالاي صفحه حركت نداره ومكانيزم غالب هدايته البته جابجائي طبيعي داريم كه اگه فرض كنيم دماي سيال بالاست هدايت مكانيزم غالب هست به جابجائي طبيعي

hasanpogc

عضو جدید
]
بچه ها سلام
يه سوال يه صفحه داريم كه دماش tsهست ودر فضاي ازاد مكانيزم غالب انتقال حرارت چيه (سوال ارشد ازاد تبديل انرژي)
لطف كنيد نظر بديد

dictatore_bozorg

عضو جدید
]
بچه ها سلام
يه سوال يه صفحه داريم كه دماش tsهست ودر فضاي ازاد مكانيزم غالب انتقال حرارت چيه (سوال ارشد ازاد تبديل انرژي)
لطف كنيد نظر بديد

بستگی به مقدار Ts داره
اگر مقدار دمای صفحه خیلی زیاد باشه تشعشع غالب هست
در غیر اینصورت جابجایی

hasanpogc

عضو جدید
بستگی به مقدار Ts داره
اگر مقدار دمای صفحه خیلی زیاد باشه تشعشع غالب هست
در غیر اینصورت جابجایی

سيال ساكنه ودر مورد دماي سطح هم اشارهاي نشده
گزينه ها
الف:تابش وجابجائي
ب:تابش وهدايت
ج:هدايت وجابجائي
د:جابجائي

alzizou

عضو جدید
سلام.بين 3 دانشگاه صنعتي اصفهان-خواجه نصير-تربيت مدرس به ترتيب سطح كدوم بالاتره/من 57 ساخت شدم/لطفا راهنماييم كنيد:cry:.ممنون:gol:

من کارشناسی ، جامدات صنعتي اصفهان خوندم. بطور کلي سطح علمی و امکانات دانشگاه صنعتی اصفهان، از دو تا دانشگاه دیگه بهتره. ولی در مورد گرايش ساخت تا اونجایی که من می دونم، استادهای خیلی تاپ نداره.
درضمن من شنیدم که ساخت تربیت مدرس بالاست.
از لحاظ محیط صنعتی هم فکر نکنم بین تهران و اصفهان تفاوت محسوسی باشه. ولی خوب، تهران ، تهرانه دیگه !.

• Like
واکنش ها: jabr

sam245

عضو جدید
با سلام وخسته نباشید به همه ارشدی ها و تبریک به دوستان موفق
آیا کسی اطلاع دارد که کدام یک از جزوات ماهان برای ارشد مفید است؟

*Essi*

اخراجی موقت
با سلام وخسته نباشید به همه ارشدی ها و تبریک به دوستان موفق
آیا کسی اطلاع دارد که کدام یک از جزوات ماهان برای ارشد مفید است؟

باور کن هیچ کدام از جزوه هاش به درد نمیخوره.
از غلطهای نگارشی فراوان در متن درس و فرمولها و پاسخ تستها بگیر تا شیوه تدریس بسیار ناشیانه!!!!
من خودم ماهان بودم.
به نظر من فقط سه آزمون جامع آخرش میتونه بهت کمک کنه.
البته سه آزمون جامع آخر گاج را هم ثبت نام کن.
وقتی تو زمینه سیالات راهیان ارشد و تو جامدات پوران پژوهش و تو ریاضی کتابهای گاج و پارسه (معتقدی) هست اصلا طرف چیز دیگه ای نرو.همین هارو کامل بخونی رتبه عالی میاری.

فقیر

عضو جدید
اولویت بندی...

اولویت بندی...

سلام به همه مهندسان موفق!خدا قوت.
به همه تبریک میگم
برادر من 670 طراحی آورده.
میخوام بدونم تو این گرایش کدوم دانشگاه ها دکتری دارن؟ و کدوم یکی ازاون ها استاد تمام دارن؟اگر لطف کنین یه اولویت بندی هم برام کنین ممنون میشم.
مثلا تو این جاها:مشهد-تبریز-کرمان-ارومیه-همدان-بوشهر-کرمانشا-زنجان-شهرکرد-سمنان-اهواز-یزد-گیلان-کاشان

به نظرتون روزانه طراحی کجاها میاره؟ مشهد میاره؟
ممنون میشم زود جواب بدین آخه خیلی نا امیده!!!

reza_13542003

عضو جدید
سلام بچه ها
من لیسانس فیزیک دارم ولی میخوام تو مکانیک ادامه بدم
کمکم کنین م تو کنکور89 هم شرکت کردم خونده بودم ولی حتی مجاز نشدم!
چجوری بخونم
واسه طراحی 1کتاب خوب پیشنهاد بدین
مرسی

همان طور كه دوستمونم گفتن كار سختيه ولي با توجه به اشخاص مختلف فرق داره ، يعني اگه كسي واقعا همت كنه كار ندشدني نيست . اميدارم كه موفق بشيد

mahdi_aryayi

عضو جدید

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان موفق!خدا قوت.
به همه تبریک میگم
برادر من 670 طراحی آورده.
میخوام بدونم تو این گرایش کدوم دانشگاه ها دکتری دارن؟ و کدوم یکی ازاون ها استاد تمام دارن؟اگر لطف کنین یه اولویت بندی هم برام کنین ممنون میشم.
مثلا تو این جاها:مشهد-تبریز-کرمان-ارومیه-همدان-بوشهر-کرمانشا-زنجان-شهرکرد-سمنان-اهواز-یزد-گیلان-کاشان

به نظرتون روزانه طراحی کجاها میاره؟ مشهد میاره؟
ممنون میشم زود جواب بدین آخه خیلی نا امیده!!!
من می دونم که رشت تبدیل رو میاره ..روز...استاداشم بد نیستنهد...اما گیلان طراحیش قوی تره چون که 2 تا پروفسور کله گنده داره...اما تو سیالاتم که گرایش خودم بود چند تا استاد عالی داره...

fullclassic

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم با 980 هوافضا امام حسین قبولم؟ با 1330 سیالات و 1400 جامدات کجا قبول میشم؟لطفا راهنماییم کنید.
سفيد زبان عمومي وتخصصي
30/00 رياضي
41/67 حرارت وسيالات /ترموديناميك -مكانيك سيالات
21/57 جامدات /استاتيك -مقاومت مصالح -طراحي اجزا/
10/53 ديناميك وارتعاشات /ديناميك -

essim

عضو جدید
سوال های ساخت و تولید آزاد

سوال های ساخت و تولید آزاد

سلام دوستان
کسی میتونه سوال های امسال ارشد ساخت و تولید آزاد امسال رو بزاره اینجا؟
من درصدام به نظرم اینه ریاضی 60 ساخت و تولید هم 60 تا 70 زبان هم 10 بقیه سفید
به نظرتون برای علوم تحقیقات شانس دارم

rattling_boy

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه سوال های امسال ارشد ساخت و تولید آزاد امسال رو بزاره اینجا؟
من درصدام به نظرم اینه ریاضی 60 ساخت و تولید هم 60 تا 70 زبان هم 10 بقیه سفید
به نظرتون برای علوم تحقیقات شانس دارم

اگه از بابت درصدات مطمئن هستی میشه هنوز امیدوار بود که با توجه به افزایش ظرفیت شما هم پذیرفته بشید;)

بالا