بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

84235705

عضو جدید
سلام
ما که از مکانیک نا امید شدیم. بچه ها کسی میدونه با رتبه 160 هوافضا کجا میشه قبول شد.
به بچه هایی هم که رتبه های خوبی آوردند تبریک میگم و به بچه هایی هم که نتیجه ی خوبی نیاوردند توصیه میکنم برای سال آینده بخونن. خودم اگه مشکل سربازی نبود حتما برای سال بعد میخوندم.

hamid_b1365

عضو جدید
93 تبدیل.
زبان 2
ریاضی 49
سیالات 61
جامدات 38
دینامیک 28
هدفم اینه که یکی از 3 دانشگاه اصلی برم.تهران،شریف، امیر کبیر
به نظرتون کدوم دانشگاه و رشته می تونم امید داشته باشم؟فقط تحت هیچ شرایطی نمی خوام برم علم و صنعت
تبریک میگم همان طور که گفتم 74 پارسال امیر کبیر قبول شد که احتمال زیاد هم شما امیر کبیر قبولید چون ظرفیت هم زیاد شده. میشه بدونم معدل اعمال شده شما چند بود؟

hamid_b1365

عضو جدید
سلام بر همه

من تو تبدیل 43

طراحی کاربردی 85

به نظرتون کجا میارم؟
تبریک میکم خیلی عالیه یکی از دوستان من دو سال پیش با 36 تبدیل شریف قبول شد شما هم تبدیل شریف میتونید قبول بشید چون ظرفیت هم بالا رفته. بی زحمت درصدا با معدل اعمالیتون هم بذارید.

آخرین ویرایش:

ehsantomcat

عضو جدید
تبدیل:43
طراحی کاربردی:85

ریاضی:60
سیالات :74
جامدات:21.57
کنترل:35

معدل موثر:17.64

ali125

عضو جدید
من رتبه از مهستان نرفتم بگیرم انقدر مطمین بودم چرت میگه
رتبه خودت رو درست گفت؟
اکثر دوستام میگند کمتر شدند
منم همینو میگفتم
من در کل غلامتم

با سلام و عرض تبریک معدلت چند بود کدام دانشگاه درس خوندی برنامه ریزیت چطور بود مشخص است که در طول دوران تحصیلت همش درس میخوندی اوضاع درسیت عالی بوده نه؟؟؟

BARAN 59

عضو جدید
سلام . لطفا من رو راهنمایی کنید! من نمیدونم چه رشته ای واسه ارشد خوب و کاربردی است.چند تا از دوستام میگن رشتهMBA خوبه و بعضی ها میگن تبدیل.من کاملا گیج شدم نمی تونم تصمیم بگیرم.به نظرشما من چه تصمیمی بگیرم که به نفعم باشه.

negar_1986

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه 1800 شبانه جایی قبول میشه یا نه؟
یه سوال دیگه...
با 49 طراحی کاربردی میشه دانشگاه تهران قبول شد؟

farzin23

عضو جدید
چرا آخرین فرد مجاز تبدیل 5600 شده؟؟؟؟
یعنی نسبت به پارسال کاهش ظرفیت داشتیم؟؟؟

killer_pant

عضو جدید
با سلام و عرض تبریک معدلت چند بود کدام دانشگاه درس خوندی برنامه ریزیت چطور بود مشخص است که در طول دوران تحصیلت همش درس میخوندی اوضاع درسیت عالی بوده نه؟؟؟
سلام
من از 7 مرداد شروع کردم روزی 3 ساعت تا اخر شهریور
از مهر هم روزی 6 ساعت ماینگین
2 روز کامل هم میرفتم شهرستان سر کلاس
همه درسامو 2و3 روز مونده به امتحان میخونم و پاس میشم و معدلم 14 هست
چون حس خرخونی و تحقیق و ... ندارم میخوام برم علم و صنعت صفا کنم..اونجا هم همه عین خودمند
استادا هم همه پایند خیلی هم خوب نمره میدند
تازه کلی مزایای دیگه هم داره علم و صنعت که البته شاید برای من...

mojtaba_81

عضو جدید
سلام
من از 7 مرداد شروع کردم روزی 3 ساعت تا اخر شهریور
از مهر هم روزی 6 ساعت ماینگین
2 روز کامل هم میرفتم شهرستان سر کلاس
همه درسامو 2و3 روز مونده به امتحان میخونم و پاس میشم و معدلم 14 هست
چون حس خرخونی و تحقیق و ... ندارم میخوام برم علم و صنعت صفا کنم..اونجا هم همه عین خودمند
استادا هم همه پایند خیلی هم خوب نمره میدند
تازه کلی مزایای دیگه هم داره علم و صنعت که البته شاید برای من...

علم و صنعت خوب نمره میده؟... به همین خیال باش... :biggrin::biggrin::biggrin:

mohaa

عضو جدید
دانشگاه شهید عباسپور از لحاظ سطح علمی چه جوریاست،در مقایسه با دانشگاههای شهرستان مثل دانشگاه گیلان؟
با 695سیستم محرکه خودرو ،643 تعلیق و ترمز و 732 سازه بدنه خودرو میشه روزانه علم و صنعت یا خواجه نصیر قبول شد؟

mohaa

عضو جدید
دانشگاه شهید عباسپور از لحاظ سطح علمی چه جوریاست،در مقایسه با دانشگاههای شهرستان مثل دانشگاه گیلان؟
با 695سیستم محرکه خودرو ،643 تعلیق و ترمز و 732 سازه بدنه خودرو میشه روزانه علم و صنعت یا خواجه نصیر قبول شد؟

reza_13542003

عضو جدید
سلام . لطفا من رو راهنمایی کنید! من نمیدونم چه رشته ای واسه ارشد خوب و کاربردی است.چند تا از دوستام میگن رشتهMBA خوبه و بعضی ها میگن تبدیل.من کاملا گیج شدم نمی تونم تصمیم بگیرم.به نظرشما من چه تصمیمی بگیرم که به نفعم باشه.
به نظر من تبديل بهتره
در صورتي كه الان MBA مد شده ، ولي اين مدرك بدرد مديران ميخوره و براي كسايي كه كارشناس هستند مفيد نيست البته لازم به ذكره كه اين مدرك در كشور هاي جهان اول خيلي رو بورس هست چون به نوعي مدرك كار آفريني هست ولي در اينجا چون دانشجويان فقط مي خونند كه مدرك بگيرند لذا كاريي مناسبي نداره (فقط مدرك گرايي هست) البته اين مواردي كه گفتم نظر شخصي من هست كه مي تونه اشتباه باشه

KIANJAHAN

عضو جدید
ثعقاقبلا

ثعقاقبلا

[FONT=&quot]نظر من[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]

[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]زبان خارجه[/FONT][FONT=&quot] :[/FONT]
[FONT=&quot]منبع خاصی نداره باید پایه زبان خودتون قوی باشه... در صورتی که زبانتون خیلی خوبه تستهای زبان را بزنید در غیر این صورت ارزش نداره براشون وقت بذارید[/FONT]​

[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]ریاضی : برای ریاضی حتما جزوات پارسه را تهیه کنید اگر یک دلیل برای اینکه بتوانم از پارسه دفاع کنم وجود داشته باشد، آن یک دلیل جزوات ریاضی پارسه است که واقعا خوب و جامع هستند ( در صورتی که می خواهید از تابستان شروع کنید و وقت کافی دارید توصیه می کنم کتابهای ریاضی پارسه را تهیه کنید که کامل تر از جزوات پارسه هستند این کتابها را در هیچ کتاب فروشی نمی توانید پیدا کنید! فقط دفاتر نمایندگی پارسه آنها را می فروشند)[/FONT]
[FONT=&quot]جزوات پارسه تست ریاضی ندارند برای تست زدن می توانید از کتابهای راهیان ارشد یا کتابهای ریاضی دکتر نیکوکار استفاده کنید[/FONT]​

[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]جامدات[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]
[FONT=&quot]الف) استاتیک: من جلد اول کتابهای مکانیک راهیان ارشد رو خوندم و راضی هم بودم[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]​

[FONT=&quot]ب) طراحی اجزا: برای این درس هم از کتاب جلد اول مکانیک راهیان ارشد و کتاب طراحی اجزا مدرسان شریف استفاده کردم. به نظرم هر دو تا کتاب کمبودهایی داشتند ولی در کل کتاب مدرسان به نظرم بهتر اومد[/FONT]​

[FONT=&quot]ج) مقاومت مصالح : برای مقاومت مصالح توصیه می کنم فقط و فقط و فقط[/FONT][FONT=&quot]!!! [/FONT][FONT=&quot]کتاب مقاومت مصالح پوران پژوهش تالیف دکتر حسن نائی رو بخونید این کتاب فوق العاده و خارج از حد توصیف من است! خواندن هر کتاب و جزوه دیگری به جز این کتاب ظلم به خودتان است[/FONT][FONT=&quot]![/FONT]​

[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]سیالات[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]​

[FONT=&quot]الف) سیالات 1 و 2 : من کتاب سیالات راهیان ارشد تالیف بهزاد خداکرمی رو پیشنهاد می کنم جزوه نسبتا کامل و خوبی داره و تستهای کنکور رو هم آورده اما این کتاب دو مدل مختلف داره یک مدلش سیالات جامع 2 جلدی است که تستهای کلیه رشته هایی که مکانیک سیالات دارند آورده (مکانیک و شیمی و عمران و...) و حجمش نسبتا زیاده و مدل دیگرش جلد هشتم از مجموعه مکانیک راهیان ارشده که جزوه اش دقیقا همون جزوه نوع دو جلدی کتابه منتها فقط تستهای مکانیک سالهای قبل رو داره و مال بقیه رشته ها رو نیاورده انتخاب با خود شماست اگر وقت زیادی دارید و می خواهید تستهای سیالات سایر رشته ها را هم ببینید کتاب دو جلدی را تهیه کنید در غیر اینصورت کتاب یک جلدی کفایت می کند[/FONT]​

[FONT=&quot]ب) ترمودینامیک 1 و 2 و ج) انتقال حرارت: در اینجا دو انتخاب وجود دارد اگر در پارسه شرکت می کنید و جزوات پارسه را دارید برای این دو درس من فکر می کنم جزوات پارسه کفایت می کنند پارسه برای ترمودینامیک و انتقال حرارت جزوات قابل قبولی ارائه کرده است. اما در صورتی که می خواهید کتاب تهیه کنید برای ترمودینامیک و انتقال حرارت من کتابهای راهیان ارشد را پیشنهاد می کنم منتها حجم این کتابها بالاست و فرصت زیادی برای مطالعه می طلبند[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]در ضمن این کتابها تستهای تمام رشته ها را آورده اند[/FONT]​

[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]دینامیک[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT]​

[FONT=&quot]الف) دینامیک و ب) ارتعاشات: برای این دو درس من کتاب دینامیک و ارتعاشات پوران پژوهش تالیف دکتر جباری را پیشنهاد می کنم این کتاب واقعا کتاب جامع و بسیار خوبی است و حتما توصیه می کنم آن را تهیه کنید[/FONT]​

[FONT=&quot]ج) دینامیک ماشین : بهترین کتابی که من برای دینامیک ماشین دیدم کتاب پوران پژوهش تالیف دکتر عباس راستگو است که واقعا کتاب بسیار خوب و جامعی است با تهیه این کتاب از سایر منابع برای دینامیک ماشین بی نیاز می شوید[/FONT]​

[FONT=&quot]د) کنترل : برای کنترل من کتاب کنترل تالیف آریاز برادرانی از انتشارات آزاده را پیشنهاد می کنم. توضیحات این کتاب فوق العاده و بی نظیر است اما تستهای مکانیک در آن زیاد نیامده است و بیشتر تستهای کنترل مربوط به مهندسی برق آمده که البته تستهای کنترل برق به طور کلی خیلی مشکل تر از تستهای مکانیک هستند و نیز در بعضی از مباحث کنترل در مهندسی برق برای مکانیک سوالی مطرح نمی شود توصیه می کنم در کنار ای[/FONT]​

mosy_m2006

عضو جدید
من 276 طراحی کاربردی آوردم
شکه شدم وقتی رتبمو دیدم.... خیلی بهتر از چیزی که فکر میکردم شدم.....
:gol::gol::gol:هذا من فضل ربی....:gol::gol::gol:
چی قبول میشم؟
تهران روزانه ها کدوما رو قبول میشم؟؟؟
شبانه تهران چی؟

ea_mecs

عضو جدید

مسلما طراحی کاربردی خیلی بهتر از MBA هست.
در کشور های پیشرفته ای مانند آمریکا و اکثر کشورهای اروپایی ، MBA یکی از تاپ ترین رشته های دانشگاهی به حساب می یاد.
MBA خوندن تو ایران ، همون وقت تلف کردنه. خیلی سخت می تونین کار پیدا کنین.
چون اساس کار این رشته ، مدیریت هست. از اونجایی هم که می دونید در کشور ما افرادی که کارهای مدیریتی انجام می دن و یا به این پست می رسن، افرادی مثل من و شما نیستن!!!!!!!!:surprised:
حالا اگه شما هم آشنا و پارتی کلفتی دارین ، می تونین MBA بخونین.
من که شخصا به هیچ وجه دنبال چنین رشته ای نمیرم.
البته این نظر شخصی منه . قصد جسارت به کسی رو ندارم.

ea_mecs

عضو جدید
بچه ها به نظرتان با رتبه 933 سیالات جایی می شه قبول شد اگه می شه بگید چون دارم از ناراحلی سکته می کنم

آره بابا امید وار باش. دوستم با 910 تبدبل پارسال شبانه صنعتی سهند تبریز رو آورد.
امسال هم که ظرفیت ها رو افزایش دادن. شانست خیلی بالاست.

coriolis

عضو جدید
بچه ها ،
کسی از میزان افزایش ظرفیتها خبری داره؟
نکنه آموزش محور و پژوهش محور اضافه بشه در حالیکه معمولیها رو کم کنن اما در کل ظرفیتها بالا رفته باشه ؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من توی ساخت 800 شدم به نظرت کجا قبول می شم؟
ساختو 30 درصد زدم
سلام.... چون خیلی از کسایی که رتبشون ازت بالا تره از ساخت و تولید نیستند ....... پس نا امید نباش ...انشاالله شبانه قبولی...

بالا