بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

ea_mecs

عضو جدید
سلام به همه منم ميخوام ارشدساخت وتوليد شركت كنم به نظرتون چه منابعي خوب هستند؟ من پك كامل كتابهاي پارسه رو دارم اوناروبخونم كافيه؟؟؟؟

ریاضی ها رو که از پارسه بخون. البته باید یه کتاب تست برا ریاضی پیدا کنی. چون جزوه های ریاضی پارسه تست ندارن. چون شما ساخت و تولیدی هستی و نیاز داری که دروس جامدات رو هم خوب بزنی ، من پیشنهاد می کنم که برای مقاومت مصالح کتاب دکتر نائی از انتشارات پوران پژوهش رو تهیه بکنین. در مورد دروس تخصصی ساخت ، باید بگم که جزوه های پارسه رو ندیدم. اما بعضی از دوستان زیاد تاییدش نمی کردن. دوستای ساخت و تولیدی من ، کتاب راهیان ارشد + کتاب ساخت و تولید تالیف جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان ( انتشارات ارکان دانش ) رو می خوندن.اما باید بگم که تو این 3 - 2 سال ، سوال های ساخت و تولید ، اصلا منبع مشخصی نداره و خود طراح سوال می دونه که سوال چی می خواد.!!!!!! موفق باشین

*Essi*

اخراجی موقت
به نظر من شما فقط بلدید دیگران رو نا امید کنید و اسمش رو هم میزارید واقع بینی...
باران 59 ، شما نیازی به مطالعه زیاد ندارید.
به خدا توکل کنید هرچه صلاح میدانید مطالعه کنید،کنکور ارشد یک بخش کوچکی از زندگی است.
اصلا به خود استرس هم وارد نکنید.
با دو ساعت شروع مطالعه هم انشاالله قبول میشوید. مهم پشتکار و انگیزه است که شما دارید.

am2mk

عضو جدید
سلام
بچه ها چند روز دیگه بیشتر نمونده تا نتیجه ها اعلام بشه به نظر من بهتره این چند روز فکر و خیال رو بیخیال شیم مگه این چند روز جزو زندگی نیست ؟
نگران اتفاقی که نیفتاده نباشیم .
گذر زمان به خودی خود خیلی از نگرانی ها را بر طرف می کند .
امیدوارم همه به هدفی که از کنکور داشتیم برسیم.

با تشکر از تمام بچه های باشگاه مهندسان مکانیک. امین

jamal212

عضو جدید
میگن زندگی شاید اون جشنی نباشد که آرزویش را داشتی,ولی حال که به آن دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص......
به امید موفقیت همه دوستان خوب مکانیکی این تالار.....

rattling_boy

عضو جدید
خوب بالاخره نوبت کنکور آزاد هم رسید:cry:

منکه الان دارم میرم اصفهان تا حداقل یه روز زودتر بتونم اونجا یه تفریحی با رفقای قدیمی داشته باشم.

امیدوارم که همه ی دوستان موفق باشن:gol::heart:

با آرزوی موفقیت در کنــــــــــــــــــــــــــکـــــــــــــــــــــــــــور:heart::gol:

nader2552

عضو جدید
dooste aziiz age momkene taraze oloomo tahghighat (sakhto tolid) dar sal ya salhaye gozashtaro elam kon
azet kheili mamnoon misham

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
سلام
بچه ها چند روز دیگه بیشتر نمونده تا نتیجه ها اعلام بشه به نظر من بهتره این چند روز فکر و خیال رو بیخیال شیم مگه این چند روز جزو زندگی نیست ؟

چرا کلید نهایی رو نمیدن.
کسی دفترچه از جایی نخریده.
ببینیم سوالات غلط چی میشه؟!

ea_mecs

عضو جدید
سلام
چه کتابی برای طراحی و دینامیک ماشین خوبه بخونیم؟

انتشارات پوران یه کتاب طراحی تالیف دکتر نائی در دست چاپ داره.
تو نمایشگاه ، من از مسئول غرفه اشون پرسیدم. گفت که این کتاب ، تابستان امسال چاپ خواهد شد. فکر کنم کتاب خوبی باشه.

shahinjet

عضو جدید
سلام خدمت بچه ها
این بسته های ماهان که توی نمایشگاه هست کسی قبلا استفاده کرده و موفق شده یا نه ؟
یکی از رفقام میگفت منبعی که میخونی زیاد اهمیت نداره و خوندن درست هر منبعی که در دسترس داره اهمیت داره . به نظر شما این حرف درسته؟

محمد23456

عضو جدید
سلام به همه منم ميخوام ارشدساخت وتوليد شركت كنم به نظرتون چه منابعي خوب هستند؟ من پك كامل كتابهاي پارسه رو دارم اوناروبخونم كافيه؟؟؟؟ازشماكه شركت كرديد وتجربه داريدكمك ميخوام مرسي

*Essi*

اخراجی موقت
کسی جایی واسه انتخاب رشته ارشد نمیدونه؟
اگه رتبه ها هفته دیگه اومد به کجا مراجعه کنیم؟

موسسه ماهان برای کسانیکه در آزمونها وکلاسهای این موسسه شرکت کرده اند،با تعیین وقت قبلی(از 25 اردیبهشت) ، از شنبه 1 خرداد مشاوره و انتخاب رشته را انجام میدهد.

ea_mecs

عضو جدید
سلام خدمت بچه ها
این بسته های ماهان که توی نمایشگاه هست کسی قبلا استفاده کرده و موفق شده یا نه ؟
یکی از رفقام میگفت منبعی که میخونی زیاد اهمیت نداره و خوندن درست هر منبعی که در دسترس داره اهمیت داره . به نظر شما این حرف درسته؟

دوست عزیز، من با این گفته دوستتون هم مخالفم و هم موافق!:warn: مخالفم به این دلیل که هر منبعی برای خوندن مناسب نیست.
به صورت کلی ، منابع اصلی برای دروس ، همون کتاب های رفرنس یا مرجع هست. اما حالا چرا از این کتاب ها استفاده نمیکنیم؟ به دلیل زیر:
چون این کتاب ها ، اصول ، مبانی و روابط حاکم بر مسائل فیزیکی رو به صورت کلی ارائه میدن ، بدرد خوندن برای کنکور نمیخورن. یعنی چی؟ :que:
یعنی اینکه شما اول اصول کلی درس رو باید یاد بگیرین .بعد باید تمام مسائل آخر هر فصل کتاب رو حل کنین تا : بتونین با نکات ،روش حل مسئله و استثنا ها و ... آشنا بشین. بعد از این مراحل ، شما آمادگی نسبی ، در مورد او درس خواهین داشت. لذا این کار بسیار زمان گیر هست.( مگر در موارد خاص : مثل درس دینامیک که توصیه می شه کتاب مرجع خونده بشه). پس با این حساب قضیه کتاب رفرنس یا منبع مرجع ، منتفی میشه.
حالا در مورد منابع غیر مرجع:
این منابع به صورت ریز به ریز جلو میرن و تمام نکات تست های کنکورهای سال قبل رو هم بررسی می کنن ، لذا هر سال نسبت به سال قبل ، بهتر می شن. حالا به فرض چرا گفته می شه که مثلا جزوه ریاضی پارسه ، جزوه خوبی یه؟ چون سعی شده که کسی که از این جزوه استفاده می کنه ، با صرف حداقل زمان ، حداکثر استفاده و بهره رو از مطالب گفته شده ، ببره. لذا بر خلاف نظر دوستتون ، منبع مناسب ، یکی از کلید های دستیابی به موفقیت در کنکور هست.
اما با بخش دوم نظر دوستتون موافقم ، به این دلیل که باید منبع مورد نظر رو درست خوند.
یعنی حتی اگه شما ، خود سوالات کنکور رو هم داشته باشین:eek: و درست نخونین ، اصلا نمی تونین به اونها جواب بدین. منظور از درست خوندن هم اینه که ، مطالب رو حفظ نکنیم. به صورت مفهومی ، بخونیم.;)

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
یک سئوال داشتم به نظر شما کتاب های دسته دوم برای پارسال
که دروسه جامداتیش پوران پژوهش و سیالتیش و دروس سیالاتش و ریاضیش برای راهیان ارشد باشه و بدون کنترل و با آزمونهای پارسه
صد تومان می ارزه؟

vahidsiasia86

عضو جدید
انتشارات پوران یه کتاب طراحی تالیف دکتر نائی در دست چاپ داره.
تو نمایشگاه ، من از مسئول غرفه اشون پرسیدم. گفت که این کتاب ، تابستان امسال چاپ خواهد شد. فکر کنم کتاب خوبی باشه.
بعید می دونم نایی کتاب طراحی بده. الان چند وقته داره کتاب استاتیک می نویسه.منظورشون احتمالا کتاب استاتیک بوده.

asgharax

عضو جدید
اره.کلید می خوای چی کار؟
اگه نگران اون دو سه سوال اشتباه جامداتی..خیالت راحت.
هیچ کدومشون درست نشده.پس همون درصدی که با کلید اولیه حساب کردی همونه.

*Essi*

اخراجی موقت
1- کلید می خوای چی کار؟

2- اگه نگران اون دو سه سوال اشتباه جامداتی..خیالت راحت.
هیچ کدومشون درست نشده.

1- میخوام ماشین ارشدم را روشن کنم

2- خودت داری میگی اشتباه.
اصلا جوابش تو گزینه ها نیست.مگه میشه درست نشه.
البته نکته مهم اینه که اینجا ایرانه، شاید هم باید احتمال این را هم بدهیم..

شیر فرهاد

عضو جدید
1- میخوام ماشین ارشدم را روشن کنم

2- خودت داری میگی اشتباه.
اصلا جوابش تو گزینه ها نیست.مگه میشه درست نشه.
البته نکته مهم اینه که اینجا ایرانه، شاید هم باید احتمال این را هم بدهیم..

مواظب باش ماشین ارشدت پنچر نشه.;)
مثل اینکه یادت رفته تو جاده سازمان سنجش پر از میخ و شیشه بیده. :cry:

ea_mecs

عضو جدید
بعید می دونم نایی کتاب طراحی بده. الان چند وقته داره کتاب استاتیک می نویسه.منظورشون احتمالا کتاب استاتیک بوده.

نه . من خودم ازشون پرسیدم . تالیف نائی یه. کاش کی زودتر چاپ بشه.من که نمی دونم طراحی رو چجوری بخونم!

vahidsiasia86

عضو جدید
نه . من خودم ازشون پرسیدم . تالیف نائی یه. کاش کی زودتر چاپ بشه.من که نمی دونم طراحی رو چجوری بخونم!
قصد بحث ندارم ولی هنوز میگم اینطوری نیست.اگه کتابی هم چاپ کنه استاتیکشه.من از نزدیک نایی رو می شناسم.
طراحی پوران رو دکتر کبیریان داره می نویسه
خواستی سایتشون رو هم ببین تا مطمئن شی
موفق باشی دوست من

*Essi*

اخراجی موقت
مواظب باش ماشین ارشدت پنچر نشه.;)
مثل اینکه یادت رفته تو جاده سازمان سنجش پر از میخ و شیشه بیده. :cry:

راست میگی.
ولی حوصله دوباره خوندن ندارم.
:w10::w10::w10::w10::w10:

اگه کلید را تصحیح نکنن معتاد میشم.
:w18::w18::w18: