بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mehran_456

عضو جدید
مولفش کیه؟ فصل یک و دو کلا چند صفحه هست؟
بابا طراحی اجزا که درس شیرین و خوبیه. من خودم تو ترمو موندم. اسم انتروپی که میاد تنم می لرزه. من چون جامداتی بودم تو درسای سیالاتی مخصوصا ترمو می لنگم

kingi

عضو جدید
راهیان یه سری کتاب به اسم 20 ازمون داره که واسه هر باکس جدا هست،مثلا دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل تو یه کتاب و سیالاتی ها هم تو یه کتاب،کسی اطلاعی از این کتاب داره؟

alimec

عضو جدید
روح اله حسینی ....
با تست هاش مجموعا 102 صفحه هست ....
متشکرم
لطفا بگید کل کتاب چند صفحه است؟چون حجم کتاب برام مهمه
در مورد نویسنده اول کتاب چیزی نوشته؟ مثلا نفر اول المپیاد و از این چیزا
و هر اطلاعات مفیدی دیگر/ باز هم ممنون

alimec

عضو جدید
بابا طراحی اجزا که درس شیرین و خوبیه. من خودم تو ترمو موندم. اسم انتروپی که میاد تنم می لرزه. من چون جامداتی بودم تو درسای سیالاتی مخصوصا ترمو می لنگم
ریاضی رو بذاریم کنار همه ی دروس مکانیک شیرینه:w16: البته دروس عمرانی(استاتیک و مقاومت) ملسه
نه دیگه لرزه و ارتعاش برای ارتعاشاته البته من جاذب گذاشتم:surprised:
یکی از بچه ها تو تاپیک رفع اشکال دروس سیالاتی در مورد آنتروپی توضیح دادن میگن قانون دوم ترمو و فک کنم همین آنتروپی هم به فلسفه مربوط میشه:surprised:

farshid992006

عضو جدید
راهیان یه سری کتاب به اسم 20 ازمون داره که واسه هر باکس جدا هست،مثلا دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل تو یه کتاب و سیالاتی ها هم تو یه کتاب،کسی اطلاعی از این کتاب داره؟
من خود کتاب ها رو ندیدم اما اگر برای جمع بندی می خواین مدرسان شریف هم کتابی با عنوان مجموعه سوالات کنکور داره که از سال 78 تا 89 رو شامل میشه
که کنکور هر سال رو به صورت ازمونی داره و جواباش هم قانع کنندست از خرید حداقل 3 تا کتاب مجزا هم به نظرم به صرفه تر هست

hamid_b1365

عضو جدید
آقا یکی به ما در مورد طراحی اجزا کمک بده.
اشکال از منه یا از درسش؟
هر کاری میکنم نمیتونم تستاشو جواب بدم.
تا حالا 2 فصلشو از کتاب راهیان خوندم. ولی تستای آخر فصلشو نمیتونم جواب بدم.
کسی میتونه یه راهنمایی مارو بکنه که چیکار کنیم یا نه؟
کتاب طراحی راهیان خوبه من کامل خوندم درسته همه تستا رو حل نکردم اما میشد حل کرد و گذاشتم این 2ماه حل کنم که مرور بشه

sh_mohamadzade

عضو جدید
من دروس جامداتشو دارم. 20تا آزمون داره. تو هر آزمون 30تا سوال.عین کنکور از هر سه درس تو هر آزمون سوال اومدا. ولی سوالاش تالیفیه.

alimec

عضو جدید
اون درسی هم که تن من را همچنان می لرزونه درس ارتعاشاته.....

رفع اشکال دینامیک-دینامیک ماشین-ارتعاشات-کنترل-ارشد
سلام.دوستان سوالات خود رو در مورد این دروس اینجا مطرح فرمایید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...کال-دینامیک-دینامیک-ماشین-ارتعاشات-کنترل-ارشد

alimec

عضو جدید
10 سوال مقاومت
مقاومت هم مفهومی/ تجسم نیاز داره
هر کسی حتی اگر فقط به یکی از این سوالات پاسخ کامل دهد استاد من محسوب می شود.
سوالات در:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...استاتیک-و-مقاومت-مصالح-(کارشناسی-ارشد)/page28

برای حرفه ای شدن باید آماتور بودن را تجربه کرد:surprised:

simaaaa

عضو جدید
یه سوال داشتم از کجا می تونم سوالای کنکور سال قبل و کلیدشو پیدا کنم؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزمون جامع شماره 1 (برای کنکور سراسری) در تاریخ 24 دی 1389 رایگان
این هم تاریخ آزمون که مشخص شد:biggrin:

Risko

عضو جدید
متشکرم
لطفا بگید کل کتاب چند صفحه است؟چون حجم کتاب برام مهمه
در مورد نویسنده اول کتاب چیزی نوشته؟ مثلا نفر اول المپیاد و از این چیزا
و هر اطلاعات مفیدی دیگر/ باز هم ممنون

کلا 469 صفحه هست ....در مورد نویسنده به جز مقدمه ای که خودشون نوشتن و در مورد کتاب توضیح دادن مطلب خاصه دیگه ای نیست ....

Hossein_b5717

عضو جدید
آزمون جامع شماره 1 (برای کنکور سراسری) در تاریخ 24 دی 1389 رایگان
این هم تاریخ آزمون که مشخص شد:biggrin:

اگر اشتباه نکنم با دومین آزمون جامع ماهان تداخل داره
اگر اینطور باشه خیلی بده
من میخوام 2 تا جامع آخر ماهانو بنویسم

alimec

عضو جدید
قهوه:

قهوه:

با سلام:surprised:
هر جا نوشتم قهوه منظورم قهوه و محصولاتی که شامل قهوه می شن هست مثلا کاپوچینو نسکافه قهوه ترک فرانسه اسپرسو...با شکربدون شکر کم شکر با طعم فندق و...
1-کافیئن موجود در قهوه تا 6 ساعت(بعضی جاها نوشته 8 ساعت) در بدن باقی می مونه همونطور که می دونید کافین باعث هوشیاری میشه و جلوی خواب رو هم می گیره پس مثلا اگه قراره ساعت 10 شب بخوابید بعده 4 بعداظهر دیگه قهوه نخورید
البته بعضی اوقات اینقدر از نظر ذهنی خسته هستیم که قهوه تاثیری ندارد مثلا من بعضی اوقات اینقدر فکرم خسته هست که قهوه می خورم پشت سرش می خوابم:surprised:
2-خب وقتی از خواب بیدار میشیم ذهنمون هنوز تو حال و هوای خوابه/ تو کتاب قدرت اراده (پل ژاگو) خوندم که تا یک ساعت بعده بیداری از قهوه برای هوشیاری استفاده نکنید که اگر این کار رو کنید یه جورهایی رو سلامتی خودتون چک کشیدین:crying2:
پس بهتره بذاریم به صورت طبیعی هوشیار شویم مثلا قدم زدن تو حیاط یا دوره خلاصه نویسی تست ریاضی
اگر یه ساعت نتونستیم تحمل کنیم :surprised:حداقل تا یه ربع بعده بیداری قهوه نخوریم این ربع هم تاثیر داره من امتحان کردم
مثلا تو اون یه ربع می تونید بیاین تو همین تالار و به سوالات مقاومت من فکر کنید!:) جواب بدین دیگه:smile::
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/205340-پاسخگویی-به-اشکالات-دروس-استاتیک-و-مقاومت-مصالح-(کارشناسی-ارشد)/page28
3-در مورد میزان مصرف قهوه هم مختلف نوشتن خب بسته به میزان کافین موجود تو قهوه هم داره نوع قهوه
خودتون می تونید تنظیم کنید به میزان فعالیت ذهنی هم بستگی داره کسی که 6 ساعت درس می خونه با کسی که 12 ساعت باید فرق بکنه دیگه نههههههههههههه
4- یه نکته دیگه هم هست در مورد مصرف قهوه در سفر/خب یه سری از دوستان قبل از دوره جمع بندی یه مسافرت دو سه روزه می رن (اصطلاحا دورخیز می کنن برای پرش بزرگ) الان فراموش کردم هر کی خواست بهم بگه تا...
تا یادم نرفته بگم که سیب هم کافیین داره
چای هم داره منتها مقدارش ار قهوه کمتر بید

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس من سیب میخورم.البته جالبه دیروز داشتم یه مطلب در مورد تاثیر قهوه با شکر بر هوش هم مطالعه میکردم ولی باز ارزش نداره ،اینجوری قندمون بالا میره.همون سیب بی ضررتره.

alimec

عضو جدید
خب پس من سیب میخورم.البته جالبه دیروز داشتم یه مطلب در مورد تاثیر قهوه با شکر بر هوش هم مطالعه میکردم ولی باز ارزش نداره ،اینجوری قندمون بالا میره.همون سیب بی ضررتره.
فقط شب کنکور سیب نخورید
آره اگه قهوه بخوریم و فعالیت ذهنی به اون صورت نداشته باشیم یه جورهایی ضرر داره ولی فک کنمهر چه بیشتر مطالعه کنیم به همون نسبت قند بیشتری می سوزه

سپهررادمهر

عضو جدید
فقط شب کنکور سیب نخورید
آره اگه قهوه بخوریم و فعالیت ذهنی به اون صورت نداشته باشیم یه جورهایی ضرر داره ولی فک کنمهر چه بیشتر مطالعه کنیم به همون نسبت قند بیشتری می سوزه
1)چه قهوه ای بخریم؟اسم و مشخصاتش را دقیقا بگین؟
2)چگونه باید ان را دم کنیم؟دقیق بگید.
3)به تنهایی مصرف میشه یا مثلا با بیسکویت شیرینی ....؟

آخرین ویرایش:

sahand147

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه پاسخ های تشریحی سوالات ساخت و تولید سال پیش رو از کجا میشه گیر آورد؟ :)

alimec

عضو جدید
در مورد حنانه: من هنوز دینامیک ماشین رو شروع نکردم پس نمی تونم نظر بدم
1-اگر تونستی برزیلی بخر شهر ما که چند جا گشتم نداشت/من که نسکافه شرکت نستله
2-نمی دونم تا حالا دم ندادم/ من نسکافه(قهوه فوری) خرجش هم یه فنجون آب جوشه
3- هر جور میلتونه شرکت نستله که فعلا چهار نوع نسکافه می زنه طعم فندق/شکلاتی/معمولی که هر سه تا باشکر هستن آخری هم تلخ/
فقط بعده قهوه آب بخور تا معده ات اذیت نشه

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط شب کنکور سیب نخورید
برای من جای سواله که صبحانه روز آزمون چی بخورم؟در ضمن این قندها مصنوعی هست و مصرف نمیشه;)
تاپیک داره به بیراهه میره،فکر کنم از فردا بچه ها فال قهوه هم بگیرن.....(مزاح بود به دل نگیرید)
در مورد حنانه: من هنوز دینامیک ماشین رو شروع نکردم پس نمی تونم نظر بدم
1-اگر تونستی برزیلی بخر شهر ما که چند جا گشتم نداشت/من که نسکافه شرکت نستله
2-نمی دونم تا حالا دم ندادم/ من نسکافه(قهوه فوری) خرجش هم یه فنجون آب جوشه
3- هر جور میلتونه شرکت نستله که فعلا چهار نوع نسکافه می زنه طعم فندق/شکلاتی/معمولی که هر سه تا باشکر هستن آخری هم تلخ/
فقط بعده قهوه آب بخور تا معده ات اذیت نشه
نستله اسرائیلی هستا:cool:

hamid19395

عضو جدید
برای من جای سواله که صبحانه روز آزمون چی بخورم؟در ضمن این قندها مصنوعی هست و مصرف نمیشه;)

تاپیک داره به بیراهه میره،فکر کنم از فردا بچه ها فال قهوه هم بگیرن.....(مزاح بود به دل نگیرید)

نستله اسرائیلی هستا:cool:
شما که یه بار کنکور دادی قاعدتا:Dبرای کارشناسی البته:smile:هنوز جای سواله؟:D
شوخی کردم
توصیه میشه که از آب مرکبات،مثل آب پرتغال استفاده بشه،به علت قند و انرژی زیادی که داره و عادت غذاییتون رو به هیچ وجه تغییر ندید
:cool:

سپهررادمهر

عضو جدید
باز هم سریال ناکامی های ما در ازمونهای ماهان ادامه داره
ازمون 25 درصد سوم همین امروز جمعه 12 اذر ماهان
سطح ازمون به نظر ساده می امد ...ساده ....حتی ساده تر از کنکور اینم در صد های من:(:
ریاضی 25 درصد
سیالات 10 درصد
جامدات 40 درصد
دینامیک و ارتعاشات صفر درصد

اینم کارنامه یکی از نفرات برتر
ریاضی 63 درصد
سیالات 32 درصد
جامدات 63 درصد
دینامیک و ارتعاشات 43 درصد
دیگه کم کم نا امیدی داره میاد سراغم......خدایا......چی کار کنم....؟!!!چرا این طوری میشه اخه .....؟!!:(:(؟!!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که یه بار کنکور دادی قاعدتا:Dبرای کارشناسی البته:smile:هنوز جای سواله؟:D
شوخی کردم
توصیه میشه که از آب مرکبات،مثل آب پرتغال استفاده بشه،به علت قند و انرژی زیادی که داره و عادت غذاییتون رو به هیچ وجه تغییر ندید
:cool:
آزمون کارشناسی خانواده محترم من رو یکساعت و نیم زودتر بردند محل آزمون و از اولین نفرات حاضر در پشت درب محل آزمون بودم دیگه وقت آزمون ضعف کرده بودم،ولی یادم هم نمیاد چی خورده بودم.فکر کنم عسل

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز هم سریال ناکامی های ما در ازمونهای ماهان ادامه داره
ازمون 25 درصد سوم همین امروز جمعه 12 اذر ماهان
سطح ازمون به نظر ساده می امد ...ساده ....حتی ساده تر از کنکور اینم در صد های من:(:
ریاضی 25 درصد
سیالات 10 درصد
جامدات 40 درصد
دینامیک و ارتعاشات صفر درصد

اینم کارنامه یکی از نفرات برتر
ریاضی 63 درصد
سیالات 32 درصد
جامدات 63 درصد
دینامیک و ارتعاشات 43 درصد
دیگه کم کم نا امیدی داره میاد سراغم......خدایا......چی کار کنم....؟!!!چرا این طوری میشه اخه .....؟!!:(:(؟!!

خوبه که پیشرفت کردید،اگر یادتون باشه،آزمونهای اول 16 درصد بیشترین بود،باز هم به تلاش ادامه بدید.یعنی اینقدر سیالات ماهان سخته که نفر برتر هم پایین میزنه؟

narges khatun

عضو جدید
کمک

کمک

من یه مجموعه خلاصه ی کامل واسه مرور میخوام.دوستانی که تو کنکور موفق شدن لطفا کمک کنن یا اگه کتابی هست راهنمایی کنن.پیشاپیش ممنون:gol:

narges khatun

عضو جدید
من یه مجموعه خلاصه ی کامل واسه مرور میخوام.دوستانی که تو کنکور موفق شدن لطفا کمک کنن یا اگه کتابی هست راهنمایی کنن.پیشاپیش ممنون:gol:

بالا