بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

ea_mecs

عضو جدید
سلام به همه دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه ....
یه سوال دارم راجع به کتاب ریاضی مهندسی موسسه نصیر .... چون من تو دوره کارشناسی درس ریاضی مهندسی رو پاس نکردم ... میخواستم از دوستانی که این کتاب رو خوندم بپرسم به درد یکی مثل من میخوره یا کتاب ساده تری هم هست ؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ....
کتاب نسبتا خوبی یه . اما اینو هم بگم که به پای معتقدی نمیرسه . بعضی مفاهیم رو اصلا بهش اشاره نکرده . مثلا سری فوریه دوگانه ! خیلی ها فکر نمی کردن که سری فوریه 2 گانه سوال بیاد ، اما پارسال برای کامپیوتر ی ها از این سوال اومد و خیلی ها سورپرایزد شدن !!!!!. اینجوری بگم که اگه معتقدی رو بخونی ، سر جلسه کنکور ، سورپرایزد نمی شین !! ریاضی مهندسی معتقدی واقعا کامله . شما چون ساخت و تولیدی هستین ، فصل فوریه + نگاشت ها رو بخون ( 2 فصل ساده ریاضی مهندسی ) ، 3 تا ازشون سوال میاد .

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب نسبتا خوبی یه . اما اینو هم بگم که به پای معتقدی نمیرسه . بعضی مفاهیم رو اصلا بهش اشاره نکرده . مثلا سری فوریه دوگانه ! خیلی ها فکر نمی کردن که سری فوریه 2 گانه سوال بیاد ، اما پارسال برای کامپیوتر ی ها از این سوال اومد و خیلی ها سورپرایزد شدن !!!!!. اینجوری بگم که اگه معتقدی رو بخونی ، سر جلسه کنکور ، سورپرایزد نمی شین !! ریاضی مهندسی معتقدی واقعا کامله . شما چون ساخت و تولیدی هستین ، فصل فوریه + نگاشت ها رو بخون ( 2 فصل ساده ریاضی مهندسی ) ، 3 تا ازشون سوال میاد .
سلام عزیز .. ممنون از راهنماییت ... حالا این کتاب موسسه نصیر این دو فصلی که گفتید رو کامل داره؟؟؟ پیش نیاز خاصی هم داره که مثلا قبلش فلان فصل رو حتما باید بخونیم؟؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز.
اگه تو يه جمله بخوام بگم براي رياضي مهندسي كتاب از اين ساده تر پيدا نميكني.
منم ساخت و توليدي هستم و متاسفانه به ما هم تدريس نشده اما خودم خوندم.
اكيدا توصيه ميكنم اول كتاب نصير رو بخون اگه وقت اضافه اوردي واسه پارسه رو هم بخون.
پاينده باشيد....

ممنون آقا .... آخه میخوام این کتاب رو بخرم .. دیدم یه مشورتی کنم بهتره ... راستی شما کتاب ارشد سپاهان ساخت و تولید دکتر رازفر رو دارید؟؟ اگه آره از کجا گیر آوردید؟؟

P aYa M

عضو جدید
ممنون آقا .... آخه میخوام این کتاب رو بخرم .. دیدم یه مشورتی کنم بهتره ... راستی شما کتاب ارشد سپاهان ساخت و تولید دکتر رازفر رو دارید؟؟ اگه آره از کجا گیر آوردید؟؟
خواهش ميكنم.
اينجا هر كي يه نظري داره. نظر من اين بود كه اگه اصلا رياضي مهندسي نخوندي اول كتاب كريمي رو بخون بعد اگه وقت زياد اوردي با اين حجم كتاباي ساخت و توليد پارسه رو هم بخون. از نظر كاملي واقا كامله اما يه بدي داره موقع درس مثال حل نكرده و فقط نكته اورده واسه همين كاربرد خيلي هاشو نميفهمي اما كريمي همرام نكته هاش مثال هم حل كرده.
در مورد ساخت سپاهان بايد بگم دارم.
از انقلاب خريدم انتشارات صانعي.من همه كتابام رو از اينجا ميخرم.
واسه ساخت به كتاباي كنكور اعتماد نكن غلط زياد دارن. رفرنس بخون و از اينا به عنوان بانك تست استفاده كن.
پاينده باشيد....

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.آیا مبحث برگشت پذیری کار یا اکسرژی از کنکور حذفه؟از کجا میشه متوجه فصول حذفی درسا شد؟

*Essi*

اخراجی موقت
سلام.آیا مبحث برگشت پذیری کار یا اکسرژی از کنکور حذفه؟از کجا میشه متوجه فصول حذفی درسا شد؟

هرچی تو ترمو راهیان اومده هستش.
به غیر از فصولیکه واسه مهندسی شیمی هست فقط و هیچ تست مکانیک ندارد.

اکسرژی که فکر کنم حذفه.

hughes

عضو جدید
درود بر همه ی دوستان.
کسی میدونه که قضیه ی کنکور سراسری دکتری پیوسته از سال آینده و حذف کنکور کارشناسی ارشد چیه؟

arjmand200

عضو جدید
دوستان من دیروز کتاب محمود کریمی رو پیدا کردم البته ویرایشش قدیمیه و مال 78 هستش اما ناقصه و نگاشتها و بعضی سرفصل هارو نداره دوستانی که این کتاب رو دارن هم این مشکل رو دارن ؟؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچی تو ترمو راهیان اومده هستش.
به غیر از فصولیکه واسه مهندسی شیمی هست فقط و هیچ تست مکانیک ندارد.

اکسرژی که فکر کنم حذفه.
من هم تو هیچ کتاب تستی این مبحث رو ندیدم.ولی برام جالب بود در حالی که این مبحث هم در ون وایلن و هم در سنجل هست چجوری از کنکور حذف شده؟

alimec

عضو جدید
دوستان من دیروز کتاب محمود کریمی رو پیدا کردم البته ویرایشش قدیمیه و مال 78 هستش اما ناقصه و نگاشتها و بعضی سرفصل هارو نداره دوستانی که این کتاب رو دارن هم این مشکل رو دارن ؟؟
78؟
من چاپ اولش رو دارم برای 88 هست 78 دیگه چی بید؟!:surprised::surprised:
برای من که نگاشت رو داره

alimec

عضو جدید
اگر منظورتون سوال 32 کام هست که اصلا سری فوریه نبود تبدیل فوریه بود. اگه اشتباه می کنم بگید.

am2mk

عضو جدید
سلام
در مورد ارتعاشات دوستان پرسیدن
کتاب دکتر نیکخواه بهرامی که استاد مون هم بود (ولی ترسیدیم باهاش برداریم) فقط در یک کتاب فروشی روبروی در دانشگاه تهران داره که فرمتش مشابه با حل المسائل دینامیک مریام هست (ولی نه مسائل پایان فصل کتاب خاصی) از ساده به سخت در هر فصل سوالاتی با حل تشریحی و در انتهای هر فصل چند تست داره) مطالب رو پوشش داده و کامل بخونید ارتعاشاتو مسلط میشید البته من تازه شروع کردم ولی میگن اینطوره. (توضیحات فقط در مورد کتاب قرمز نیکخواه بود )
بچه ها اریاز حذفی داره بگین با علی

ali-1365

عضو جدید
با سلام
می خواستم ببینم با توجه به قبولی در دوره شبانه میتوان بدون انصراف دادن در کنکور ارشد 90 شرکت کرد؟ ;)
با تشکر

pm1

عضو جدید
سلام
در مورد ارتعاشات دوستان پرسیدن
کتاب دکتر نیکخواه بهرامی که استاد مون هم بود (ولی ترسیدیم باهاش برداریم) فقط در یک کتاب فروشی روبروی در دانشگاه تهران داره که فرمتش مشابه با حل المسائل دینامیک مریام هست (ولی نه مسائل پایان فصل کتاب خاصی) از ساده به سخت در هر فصل سوالاتی با حل تشریحی و در انتهای هر فصل چند تست داره) مطالب رو پوشش داده و کامل بخونید ارتعاشاتو مسلط میشید البته من تازه شروع کردم ولی میگن اینطوره. (توضیحات فقط در مورد کتاب قرمز نیکخواه بود )
بچه ها اریاز حذفی داره بگین با علی

سلام یعنی این بهترین منبع برای خوندن ارتعاشاته؟حجمش زیاده یا نه؟.من شهرستانم یه جا پرسیدم کتاب تئوری ارتعاشات و کاربرد آن در مهندسی تالیف نیکخواه رو داشت قرمز نداشت. لطفا دقیق تر اگه میشه اسم و رسمشو بگید، ممنون.
در مورد آریاز سوال منم هست .کسی نمیدونه؟

آخرین ویرایش:

hughes

عضو جدید
درود بر همه دوستان.
کسی در مورد کنکور دکتری پیوسته از کارشناسی و حذف کنکور کارشناسی ارشد خبری داره؟

ea_mecs

عضو جدید
سلام عزیز .. ممنون از راهنماییت ... حالا این کتاب موسسه نصیر این دو فصلی که گفتید رو کامل داره؟؟؟ پیش نیاز خاصی هم داره که مثلا قبلش فلان فصل رو حتما باید بخونیم؟؟

بله ، این 2 فصل رو کامل داره . برای سری های فوریه ، پیش نیاز خاصی نیست . فصل نگاشت هم پیش نیازش اعداد و توابع مختلطه . قیمت کتاب چاپ 88 هم 12500 تومنه .

ea_mecs

عضو جدید
اگر منظورتون سوال 32 کام هست که اصلا سری فوریه نبود تبدیل فوریه بود. اگه اشتباه می کنم بگید.

دوست عزیز ، سوال 31 کامپیوتر به صورت زیر :
سری فوریه دوگانه تابع f(x,y)=xy برای π > x > 0 و π > y > 0 کدام است؟

1. (n=1..∞∑m=1..∞[(4/nm)sin(nx)sin(my)]
2.(n=1..∞∑m=1..∞[(4nm/π^2)sin(nx)sin(my)]
3. (n=1..∞∑m=1..∞[(4(π^2)/nm)sin(nx)sin(my)]
4. (n=1..∞∑m=1..∞[(nm/4)sin(nx)sin(my)]

آخرین ویرایش:

crane

عضو جدید
سلام ارشدیهای 90
منم ارشد 90 ای هستم
خوب بخونیم
با آرزوی موفقیت برای همه

alimec

عضو جدید
دوست عزیز ، سوال 31 کامپیوتر به صورت زیر :
سری فوریه دوگانه تابع f(x,y)=xy برای π > x > 0 و π > y > 0 کدام است؟

1. (n=1..∞∑m=1..∞[(4/nm)sin(nx)sin(my)]
2.(n=1..∞∑m=1..∞[(4nm/π^2)sin(nx)sin(my)]
3. (n=1..∞∑m=1..∞[(4(π^2)/nm)sin(nx)sin(my)]
4. (n=1..∞∑m=1..∞[(nm/4)sin(nx)sin(my)]
دوست عزیز حدس می زدم سال کنکور را اشتباه گفته باشین این سوال برای کنکور دوسال پیش یعنی کنکور 88 کامپیوتر بود نه کنکور 89 با این حال:
این سوال در ص 673 کتاب مهندس کریمی(از نصیر) آمده است گرچه:
1-پاسخ ص در گزینه ها نبود و سازمان این سوال را حذف کرد
2-طراح سوال تعریف سری فوریه دوگانه را در سوال آورده بود.
فکر کنم کتاب معتقدی را خوانده باشیدپیشنهاد می کنم اگر وقت دارید حتما کتاب مهندس کریمی را بخوانید در بسیاری از موارد روش های ذهنی و رد گزینه را مطرح کردن که در افزایش سرعت ...

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
درود بر همه دوستان.
کسی در مورد کنکور دکتری پیوسته از کارشناسی و حذف کنکور کارشناسی ارشد خبری داره؟
پذيرش دانشجوي كارشناسي به دكتري از سال آينده عملي مي شود

1389/07/16

منبع : ايرنا

پذيرش دانشجوي كارشناسي به دكتري از سال آينده عملي مي شود

مديركل دفتر گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: فرآيند پذيرش دانشجويان از مقطع كارشناسي به دكتري از سال آينده اجرايي خواهد شد و پذيرفته شدگان مي توانند بدون نياز به شركت در آزمون كارشناسي ارشد، به طور مستقيم از كارشناسي به دوره دكتري وارد شوند.

'سيد ابوالفضل حسني' افزود: كليات آيين نامه پذيرش مستقيم دانشجويان كارشناسي به دكتري در وزارت علوم به تصويب رسيده و جزييات آن در دست تدوين است.

وي از تعيين 28 مولفه براي پذيرش مستقيم دانشجوي كارشناسي به دكتري در دفتر گسترش آموزش عالي خبر داد و اظهار داشت: تعريف اين مولفه ها اغلب در ارتباط با ميزان استعداد و توانايي آموزشي و پژوهشي دانشجويان، صورت گرفته كه سقف معدل دوره كارشناسي به عنوان يكي از تاثيرگذارترين عوامل ورود متقاضيان از دوره كارشناسي به دكتري در نظر گرفته شده است.

حسني يادآور شد: آزمون پذيرش مستقيم دانشجوي كارشناسي به دكتري به صورت سراسري برگزار مي شود و علاوه بر فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي، دانشجويان ترم آخر اين مقطع تحصيلي نيز مي توانند در آزمون ورودي مذكور شركت كنند.

به گفته وي چنانچه دانشجوياني در آزمون مستقيم كارشناسي به دكتري ورود پيدا كنند اما بنا به دلايلي، موفق به اتمام اين دوره نشوند تحت ضوابط و مقررات خاصي كه درحال تدوين است، مدرك كارشناسي ارشد دريافت خواهند كرد.

مديركل گسترش آموزش عالي خاطرنشان كرد: از روساي دانشگاه ها خواستيم كه آن دسته از رشته هايي كه در آنها داراي قطب علمي و دانشجويان برتر هستند را به ما معرفي كرده تا پس از بررسي و تاييد، در فهرست رشته هاي رقابتي آزمون پذيرش مستقيم دانشجوي كارشناسي به دكتري قرار گيرند.

وي در رابطه با هدف از راه اندازي اين دوره جديد تحصيلي گفت: با اجراي اين طرح، دانشجويان برتر و نخبه مي توانند از ابتداي تحصيل در مقطع كارشناسي، وضعيت و چشم انداز آينده تحصيلي خود را ترسيم كرده و براساس آن برنامه ريزي كنند.

hughes

عضو جدید
پس که این طور.با این وجود این آخرین سالی است که کنکور کارشناسی ارشد برگزار میشود.

pm1

عضو جدید
سلام یعنی این بهترین منبع برای خوندن ارتعاشاته؟حجمش زیاده یا نه؟.من شهرستانم یه جا پرسیدم کتاب تئوری ارتعاشات و کاربرد آن در مهندسی تالیف نیکخواه رو داشت قرمز نداشت. لطفا دقیق تر اگه میشه اسم و رسمشو بگید، ممنون.
در مورد آریاز سوال منم هست .کسی نمیدونه؟

چی شد پس !!

بالا