با آرایش موافقید یا مخالف؟!

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آرایش کردنو خیلی دوس دارم ولی مثل خیلی از دوستان موافقم که هر چیزی جایی وحدی داره...بعضیا آرایشایی رو که خواننده های عرب یا حتی امریکایی واسه روی صحنه یا توی کلیپاشون استفاده میکنن و میزنن میان دانشگاه!!!یا میان خیابون!!!که نه تنها زیبا نیست که زشتو بعضی وقتا ترسناکم هست!!آرایش باید ملیح وجذاب باشه نه که بدتر زهره ترک کنه

frooh

عضو جدید
جالبه همه اینجا ادعا می کنند کم ارایش می کنند و ساده و ماتش خوبه ، پس اینایی که تو خیابونا و سطح دانشگاهها با اون قیافه ها می چرخن لابد از فضا اومدن دیگه!
خوبه ادم حرفش و عملش یکی باشه

Belle Fille

عضو جدید
منم آرایش ملایم و طبیعی رو می پسندم. راستش قیافه ام هم خوبه و کلا با نمک و جذاب هستم و خیلی نیازی به آرایش آنچنانی نمی بینم. و اصولا وسواس خاصی ندارم مثل بعضی دخترها که حتما باید همه جا آرایش کامل داشته باشند و یک جورایی بهش معتاد شدند و مسئله براشون حیثیتی شده!
یکی از دوستام همیشه ی خدا حتی وقتی با تب 40 درجه اومده بود امتحان بده دست کم تازه اونطوری که خودش می گفت یک ساعت روی آرایش خودش وقت می ذاشت. :eek::biggrin:
و با اینکه قیافه ش معمولی بود اما بدون آرایش احساس زشتی می کرد. چون همه به چهره ی با آرایشش عادت کرده بودیم و تا حدی هم حق داشت.:(
ما هم بهش گفتیم که باید کم کم آرایشش رو کم کنه تا هم خودش هم بقیه به چهره ی طبیعی ش عادت کنند.:redface:

arman23

عضو جدید
بقول دوستمون اونا پس کجایی هستن

آرایش واسه چی؟؟

بنظر من زن باید واسه شوهرش خوشگل باشه نه رهگذران....

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه همه اینجا ادعا می کنند کم ارایش می کنند و ساده و ماتش خوبه ، پس اینایی که تو خیابونا و سطح دانشگاهها با اون قیافه ها می چرخن لابد از فضا اومدن دیگه!
خوبه ادم حرفش و عملش یکی باشه
شاید از نظر بعضی ها آرایششون زیاد نباشه...شاید زیاد از نظر شما یه تعریفی داشته باشه از نظر یه نفر دیگه اون تعریفو نداشته باشه...از نظر مادربزرگه من توی هرجایی غیر از مهمونی و عروسیه آرایش داشته باشی زیاد و بیهوده است ولی از نظر خیلیا یه رژ وپودر و کرم و سایه و مدادو رژگونه و چی وچی...برای دانشگاه یا بیرون خیلیم خوب واندازه است

iran-eng1

عضو جدید
شرمنده تو کار دخترا دخالت میکنم ولی 100afجان چون نظر خواهی کردی نظرم رو میگم:
یک دختر باید یاد بگیره چه طور دل ربایی کنه و چه شکلی واسه یه پسر تنوع داشته باشه
آرایش چهره و موی دخترا به چهره ی جامعه شادابی و نشاط میده و پسرا رو مجبور میکنه به خودشون برسن و خوش تیپ باشن.تمامی این چیزایی که گفتم واسه پسرا هم صدق میکنه.
پس خوشگل و خوشتیپ باشیم تا یک جامعه ی زیبا داشته باشیم.

arman23

عضو جدید
شرمنده تو کار دخترا دخالت میکنم ولی 100afجان چون نظر خواهی کردی نظرم رو میگم:
یک دختر باید یاد بگیره چه طور دل ربایی کنه و چه شکلی واسه یه پسر تنوع داشته باشه

:w15::w15:
ببخشید خیلی خنده دار بود

یعنی تو ارزش یه دختر رو در حد همین میبینی که دلربایی کنه؟

چقدر تحقیر

این چه دیدیه واقعا این دید از کجا نشات میگیره

من واقعا متاسف شدم وقتی خوندم و هینجا از همه دخترای باشگاه عذر میخوام

دید ابزاری تر از این ممکن بدو؟

یعنی دخترا تموم دنیاشون باید این باشه که دل کسیو ببرن؟
همین؟؟

بنا به گفته شما وقتی دل یکیو بردن باز هم آرایش تا بعدی؟؟؟

:exclaim::exclaim:

آرایش چهره و موی دخترا به چهره ی جامعه شادابی و نشاط میده و پسرا رو مجبور میکنه به خودشون برسن و خوش تیپ باشن.تمامی این چیزایی که گفتم واسه پسرا هم صدق میکنه.
پس خوشگل و خوشتیپ باشیم تا یک جامعه ی زیبا داشته باشیم.

این یکی نظرت هم مثل اون یکی

آرایش دخترا به جامعه شادابی و نشاط میده؟؟؟

این استدلال های شاذ از کجا اومده؟؟؟

iran-eng1

عضو جدید
با عرض پوزش arman23
یعنی سطح فکر شما اینقدر بدوی که از جند جمله ی من این برداشت های مسخره رو دارین؟
اگر به مغز صحبت های من کمی بدون تعصبات عصر جاهلیت و با خرد اندیشه کنی
حتما منظور کلی این چند جمله رو درک میکنی.
در ضمن یکی از چیزایی که ماباید یاد بگیریم دل ربایی وتنوع واسه جنس مخالفه نه همه ی اون چیزایی که بایید بیاموزیم.

terajedi21

عضو جدید
خوب منظور از ارایش چیه!رُژ لب؟!رمل؟!من با این ارایش ها مخالفم باید به خود رسید و صورتت همینطور زیباست و معصوم!

frooh

عضو جدید
شاید از نظر بعضی ها آرایششون زیاد نباشه...شاید زیاد از نظر شما یه تعریفی داشته باشه از نظر یه نفر دیگه اون تعریفو نداشته باشه...از نظر مادربزرگه من توی هرجایی غیر از مهمونی و عروسیه آرایش داشته باشی زیاد و بیهوده است ولی از نظر خیلیا یه رژ وپودر و کرم و سایه و مدادو رژگونه و چی وچی...برای دانشگاه یا بیرون خیلیم خوب واندازه است

اتفاقا این قضیه اصلا تعریف شخصی نداره. بلکه یک عرف جا اقتاده هست. مثلا در انگلیس اگر دختری ارایش در اون حدی که شما می گید برای بعضی ها ممکنه معمولی یاشه داشته باشه، بلافاصله ازش می پرسن، "کجا مهمونی دعوتی"
یعنی این قیافه تعریف شده برای مهمونی. شما در طول روز ارایش خاصی در خیابان نمی بینید، فقط خانمهای مسن در روز ارایش تند می کنند بالای 50 سال اما جوانان در شب که معمولا به مهمانی و کلوپ می روند ارایش می کنند.
در محیط دانشگاههاشون اصلا ارایش معنا نداره چون اونجا جای این کارا نیست. یکی از دانشجویان دختر به علت ارایش داشتن از دادن پرزنت منع شد، چون گفتن تو قصد داری با ارایش زیاد توجه رو جلب کنی و ضعف علمی خودت رو بپوشونی. پس این یک عرف است و تعریف دارد و اصلا شخصی نیست. به کارمندانی که سر کار آرایش تند می کنند و زیر 50 سال دارند می دونید چی می گن؟ به علت ادب مجبورم نگم.
اما در ایران قیافه اکثر خانمهای جوان در صف نانوایی ویقالی و عروسی یکی است و این نشانه بی فرهنگی است نه نشانه تمدن و زیبا دوستی. ایران بزرگترین مصرف کننده لوازم ارایش دنیاست. جمعیت 75 میلیونی ایران رو با 300 میلیونی امریکا و 1.5 میلیاردی چین مقایسه کنید تا عمق فاجعه معلوم بشه ! از همه بدتر اینکه 99% این لوازم تقلبی است و پولی که حتی در حد اصل و در مغازه های به اصطلاح نمایندگی پرداخت می کنید همه تقلبی است و بر باد رفته.
این رو خودم به چشمم دیدم سالها از یک مارک خاص استفاده می کردم و معادل همون یورو پول می دادم اما بعد اینکه از ایران خارج شدم و به نمایندگی در کشور تولید کننده رفتم فهمیدم چه کلاهی سالها سرم رفته.

آخرین ویرایش:

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرایش در حدیکه جلب توجه زیاد نکنه خوب که چی بگم لازمه:biggrin::biggrin:دخترا اصولا نباید چهره واقعیشونو به پسرا نشون بدن:w41::w16:

qasedak7007

عضو جدید
salam agha ya khanome....mafia...... jomalati ke ba zabane kordi neveshte bodid kheili ziba bod
mitonam beporsam shoma ahle kojaeid

arman23

عضو جدید
با عرض پوزش arman23
یعنی سطح فکر شما اینقدر بدوی که از جند جمله ی من این برداشت های مسخره رو دارین؟
اگر به مغز صحبت های من کمی بدون تعصبات عصر جاهلیت و با خرد اندیشه کنی
حتما منظور کلی این چند جمله رو درک میکنی.
در ضمن یکی از چیزایی که ماباید یاد بگیریم دل ربایی وتنوع واسه جنس مخالفه نه همه ی اون چیزایی که بایید بیاموزیم.

نمیدونم شما به چی میگی بدوی

ولی اگر یه بار دیگه به اون پستت مراجعه کنی و شاهکارتو ببینی متوجه میشی چی گفتی

یا شاید هنوز متوجه نشدی؟؟؟؟

بالاخره تخریب سوال کننده هم نوعی جوابه

من نه از دیگران بپرس

صحبت های شما مگه مغز هم داره؟ اینکه دیگران رو به بدویت محکوم میکنی جالبه
جواب بده

qasedak7007

عضو جدید
تعادل در هر کاری لازم حتی ارایش کردن
البته شرایط مکان و زمان رو هم باید در نظر گرفت

known

عضو جدید
نمی تونم با قطعیت بگم خوب یا بد , ولی خداوکیلی بعضی دخترا خودشونو مثل دلقک می کنن:smile:

Belle Fille

عضو جدید
منم قبول دارم که بعضی آرایش ها و مد ها خیلی افراطی هست. البته کلا آدمی هستم که به آزادی های فردی دیگران احترام می گذارم. و معتقدم طرز پوشش آدم ها به خودشون ارتباط داره.

اما اگر بخواهیم این مسئله رو ریشه یابی کنیم. به نظر من علت اصلی ش برمی گرده به محدودیت ها و فشارهایی که روی جوون هاست. به خصوص برای خانم ها که این فشار مضاعف هست. به طور مثال دخترهای اروپایی به این دلیل آرایش زیادی نمی کنند که می تونند در عوض هر لباس زیبایی که خواستند بپوشند و موهاشون رو آزادانه آرایش کنند. خب این ها کلی به زیبایی آدم اضافه می کنه. و لزومی به آرایش آنچنانی صورت ندارند.

این نوع تیپ های عجیب و غریبی که می بینیم در واقع نوعی اعتراض به سیستم دیکتاتوری جامعه ست که حق آزادانه زندگی کردن رو از آدم ها سلب می کنه!

iran-eng1

عضو جدید
arman23
شما به جای کمی فکر کردن سعی میکنید بیجا موضع بگیرید اونایی که سطح فکرشون از شما بالا تر هست متوجه شدن من چی گفتم.ولی در کل نظر شما بسته به وسعت دید شما که گویا دو قدم جلوی پاهات محترمه.
به امید روزی که به حرف من برسی(آرمان جان در پشت این آرزو چیزهای زیادی مستتره که خدا انشا الله بهت بده)

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا این قضیه اصلا تعریف شخصی نداره. بلکه یک عرف جا اقتاده هست. مثلا در انگلیس اگر دختری ارایش در اون حدی که شما می گید برای بعضی ها ممکنه معمولی یاشه داشته باشه، بلافاصله ازش می پرسن، "کجا مهمونی دعوتی"
یعنی این قیافه تعریف شده برای مهمونی. شما در طول روز ارایش خاصی در خیابان نمی بینید، فقط خانمهای مسن در روز ارایش تند می کنند بالای 50 سال اما جوانان در شب که معمولا به مهمانی و کلوپ می روند ارایش می کنند.
در محیط دانشگاههاشون اصلا ارایش معنا نداره چون اونجا جای این کارا نیست. یکی از دانشجویان دختر به علت ارایش داشتن از دادن پرزنت منع شد، چون گفتن تو قصد داری با ارایش زیاد توجه رو جلب کنی و ضعف علمی خودت رو بپوشونی. پس این یک عرف است و تعریف دارد و اصلا شخصی نیست. به کارمندانی که سر کار آرایش تند می کنند و زیر 50 سال دارند می دونید چی می گن؟ به علت ادب مجبورم نگم.
اما در ایران قیافه اکثر خانمهای جوان در صف نانوایی ویقالی و عروسی یکی است و این نشانه بی فرهنگی است نه نشانه تمدن و زیبا دوستی. ایران بزرگترین مصرف کننده لوازم ارایش دنیاست. جمعیت 75 میلیونی ایران رو با 300 میلیونی امریکا و 1.5 میلیاردی چین مقایسه کنید تا عمق فاجعه معلوم بشه ! از همه بدتر اینکه 99% این لوازم تقلبی است و پولی که حتی در حد اصل و در مغازه های به اصطلاح نمایندگی پرداخت می کنید همه تقلبی است و بر باد رفته.
این رو خودم به چشمم دیدم سالها از یک مارک خاص استفاده می کردم و معادل همون یورو پول می دادم اما بعد اینکه از ایران خارج شدم و به نمایندگی در کشور تولید کننده رفتم فهمیدم چه کلاهی سالها سرم رفته.

کسیم نگفت آرایش نشونه تمدن یا فرهنگه بالاست :surprised:ومن فکر میکنم هنوزم سلیقه ای هستش...عرف تهران با عرف شهرستان با عرف یه روستا فرق داره....پس سلیقه آدمایی که توش زندگی میکنن هم با هم فرق داره مثلا تویه یه روستا حتی اگه یه رژ هم بزنی ممکنه زننده باشه اما تویه تهران خودتون دیدین که بعضی ها چطوری میان بیرون یا دانشگاه.... درضمن خارج از ایران با داخل ایران فرق داره...اینا رو هیچ وقت با هم مقایسه نکن چون ما همه چیزمون به هم میاد و اونا هم همه چیزشون با هم هماهنگه...به قول خودت اونا وقتی مهمونی میرن کلاب میرن آرایش میکنن و موهاشونو درست میکنن و وقتی میخوان درس بخونن مدرسه و کالج و دانشگاه میرن اما توی ایرانه ما اینا وجود نداره...متاسفانه کلاب ومهمونی و تفریگاهو محل درس و دوست یابی و همه اینا یه جاست ... واونم دانشگاهه... من اینو تایید نمیکنما...اتفاقا فک میکنم خیلیم بد و زنندست ولی اگه قراره فرهنگی اصلاح بشه باید زیر ساختش اصلاح بشه وقتی یه چرخه ای وجود داره تو نمیتونی یکی از عناصر اون چرخه رو به تنهایی اصلاح کنی...

neda9658

عضو جدید
ارایش

ارایش

منتظر نظرات تون هستم
من فکر میکنم توی دنیای امروز که همه به سر ووضع خودشون میرسن خیلی خوبه که آدما همرنگ جماعت باشن اما این همرنگ شدن نباید پا روی همه ارزشهای ما بذاره در حدی که تمیز بودن طرف را برسونه عالیه.

فردی

عضو جدید
ارایش هر کسی نشون میده که چقد به خودش ارزش و احترام قایل و به همین صورتم درجه بندی داره دیگه اگه خودشو نقاشی میکنه معلوم اصلا اعتماد به نفس نداره که خودش نیست فقط یه عروسک.من خودم بدون ارایش بیرون نمیرم کسی هم که ارایش نمیکنه میذارم جز ادمایی که اصلا اهمیتی به ظاهر نمیدن اما جبهه نمیگیرم .باید باشه خیلی واجب یه اصل باید همه رعایت کنن اره چرا نباید به خودمون برسیم هم به خاطر خودمون هم به خاطر برخورد بقیه ادما نسبت به خودمون دخترای گل همیشه ارایش ملیح وساده داشته باشین

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
منتظر نظرات تون هستم
پسرا تا جائی که من میدونم دختری که آرایش زیاد داشته باشه و خودشو بیشتر عرضه کنه بیشتر تحویل میگیرن چون واسه ازدواج نمی خوان اون دخترارو واسه دوستی میخوان. اما من دختری که آرایش ملایم داشته باشه خیلی بیشتر به دلم میشینه تا دختری که آرایش آنچنانی داشته باشه و از آرایش هایی که اصلا معلوم نباشن یعنی انگار طبیعیه خیلی بیشتر خوشم میاد.;)

آخرین ویرایش:

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
به عنوان مثال این خیلی بیشتر به دل میشینه

تا اینیکی

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته....دومی شاید به خاطر زرق و برقش بیشتر جذب کنه اما مصنوعیه اولی دلنشین تره ....

arman23

عضو جدید
arman23
شما به جای کمی فکر کردن سعی میکنید بیجا موضع بگیرید اونایی که سطح فکرشون از شما بالا تر هست متوجه شدن من چی گفتم.ولی در کل نظر شما بسته به وسعت دید شما که گویا دو قدم جلوی پاهات محترمه.
به امید روزی که به حرف من برسی(آرمان جان در پشت این آرزو چیزهای زیادی مستتره که خدا انشا الله بهت بده)

البته شما اینو نگی کی بگه

متاسفم برای شما که مثل برده و ابزار به زن نگاه میکنی

متاسف تر شدم که دخترای باشگاه هم عین خیالشون نبود(لابد اینم از سطح فکر بالاست:whistle:)

دخترا باید دلبری رو یاد بگیرن:w15::w15:

از قدیم هم گفتم که کافر*****د

اگر ووسعت دید به اینه که از زنا انتظار داشته باشیم نقش *** رو تو جامعه برای مردا بازی کنن(خدایا من وسعت دید نمیخوام)

ممنون از لطفت

خوش باش:biggrin::gol:

loe kan

عضو جدید
آرایش خوبه در صورتی که برا ی زیباتر شدن استفاده شه نه برای تابلو شدن.......