بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اولا که خسته نباشی
دوما راندو بیشتر کار کن
سوما تا دومان نیاد من چیزی نگم مهندس

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب اين درسته
ولي فكر نكن بازم بيست خط نياز داشته باشه
راستي اينها رو از روي كتاب خاصي مي گين؟
اگر مي شه اونو به من معرفي كنين:)
نه اینا رو از حرف های استادم نت برداشتم

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
آتپته ی عزیزم خیلی خوب شده

نوشی کارت تحلیل اثر بوده؟
در مورد کی؟(البته اگه بوده)

نوشی کارت تحلیل اثر بوده؟
در مورد کی؟(البته اگه بوده)
دوس جون کدومشو داری می گی؟:confused:

زرناز جونم فونتشو این توری بگیرم خوبه یا نه.
این منظورم بود
نونوش میگم بزنم به تخته تاپیکی رو پر کردیا:w16:

راستی میشه یه عکس از کل شیتت بزاری من آلبومتو ببینم؟

راستی میشه یه عکس از کل شیتت بزاری من آلبومتو ببینم؟
دوس جونم این تحلیل کارای استاد پیرنیا,البوم چی رو ببینی؟:confused:

دوس جونم این تحلیل کارای استاد پیرنیا,البوم چی رو ببینی؟:confused:
آلبوم کار تحلیلتو دیگه

آلبوم کار تحلیلتو دیگه
دوس جونم تحلیلم روی فقط همین شیت بود,اخه استاد پیرنیا به غیرازکارای پژوهشی کاری نداشت من تحلیل کنم:Dبه خاطر همین یه شیت بیشترنشد.:redface:

ممنون نوشی جون من وروجکم بچه ها ووری جون صدام می کنن
زری هنو نظر ندادی من منتظرما

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسابقه اسکیسی که توی دانشگاهمون برگزار شد ( عکس از کارهای بچه ها )

مسابقه اسکیسی که توی دانشگاهمون برگزار شد ( عکس از کارهای بچه ها )

این کارهای بچه های دانشگاه آزاد ورامین هستش . البته دخترا هم شرکت کردند که نرفتم عکس بگیرم :D

موضوع مسابقه طراحی سوله ورزشی یا همون سالن ورزشی

شاخ ترین کار این بود . پسره خیلی کارش درسته توی طراحی و پرزانته !

----------
این دوست ما هم که رشتش معماری فقط توی کارهای بیزانس و مینیاتور و .. هستش اصلا کارهاش معماری نیست ولی قشنگ طراحی میکنه

اینم کار خودم . البته من توشون ترم 3 هستم و همه ترم 4 و 5 بودند !!

آخرین ویرایش:

elham89

عضو جدید
سلام.........
من اولين پستيه که تو اين تاپيک ميدم.....
ما براي تمرين هاي معماري کتابخانه (کتابخانه دانشگاه) داشتيم که من پلان طرح خودم رو با با پرسپکتيوهاي داخلي براتون ميزارم( راندو با آبرنگ ... البته اين اولين کارم با آبرنگ بود اميدوارم خيلي بد نشده باشه).... منتظر نظرات سازندتون هستم
در ضمن دوستان عزيز نظراتتون رو اگه ميشه تو سه بخش مجزا بگين ( طراحي پلان - رسم پرسپکتيوها - راندو ) ممنون......

salam az inke karatono neshon dadid kheili mochakeramchon shayad karaton kheili ghavi nabashe vali haminke darid talash mikonid kheili khobe vaghean lezat bordam az :)in ke karatono neshon dadid
age khotote perspektivato saf bekeshi karet behatr mishe
:victory:moafagh bashi

آخرین ویرایش:

سحر جون

عضو جدید
میتونم من یه چی بگم ..

اون چیزایی که من از استادم یاد گرفتم اینه که دراستفاده با ماژیک باید سرعت عمل داشته باشی وجسور باشی شما کاراتونو تیکه تیکه انجام میدین انگاری اخرایه مازیکتونه ببخشید من نظر دادم اینارو استادمون یاد داده بود منم گفتم :redface:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونم من یه چی بگم ..

اون چیزایی که من از استادم یاد گرفتم اینه که دراستفاده با ماژیک باید سرعت عمل داشته باشی وجسور باشی شما کاراتونو تیکه تیکه انجام میدین انگاری اخرایه مازیکتونه ببخشید من نظر دادم اینارو استادمون یاد داده بود منم گفتم :redface:

ممنون سحر جان
والا همونطور که گفتم اين کار با آبرنگه نه با ماژيک ........ در ضمن اولين کارم با آبرنگ بود .. ايشالا بهتر ميشه:redface:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این دکتر صدیق کیه؟
میشه یه مقدار معرفی شون کنین؟ آیا؟

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.........
من اولين پستيه که تو اين تاپيک ميدم.....
ما براي تمرين هاي معماري کتابخانه (کتابخانه دانشگاه) داشتيم که من پلان طرح خودم رو با با پرسپکتيوهاي داخلي براتون ميزارم( راندو با آبرنگ ... البته اين اولين کارم با آبرنگ بود اميدوارم خيلي بد نشده باشه).... منتظر نظرات سازندتون هستم
در ضمن دوستان عزيز نظراتتون رو اگه ميشه تو سه بخش مجزا بگين ( طراحي پلان - رسم پرسپکتيوها - راندو ) ممنون......

کارت خوبه. فقط با اجازت چند تا نکته که همیشه استادا به ما یاد اوری میکننو بهت بگم.
اول اینکه برای کار با ابرنگ باید حتما یه پالت بزاری کنار دستت و رنگهارو با هم ترکیب کنی. طوری که اصلا رنگها خام به چشمم نیان. چون خیلی رو کار تاثیر میزاره.
کف سازی هارو خیلی خوب کار کردی. اما دیوار ها و مبلمان نباید این طوری باشن. و تکه تکه رنگ بخورن. مثلا تو رنگ کردن یک دیوار باید کل سطح دیوارو اب بزنی. بعد از قسمتی که یمخوای تیره تر باشه رنگو با قلم روی کار بریزی. شیب دادن به مقوایی که داری روش کار میکنی یادت نره. جریان رنگ کارو خیلی زیبا میکنه.
و اینگکه توی رنگ زدن اول باید قسمتهای روشن رنگ بشه و بعد تیره رنگ بشه. که بعد از اب زدن رنگها با هم قاطی نشن.

نکته زیاده برا گفتن. اما الان دیگه چیزی به ذهنم نمیاد. حتما تو قسمت راندو سعی مکیکنم این نکاتو قرار بدم.
موفق باشی.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عالیه فقط با اجازه چند تا مورد که به نظرم میاد بگم.
اول اینکه پرسپکتیوت خط انرژی نیاز داره. اگه براش بزاری خیلی شیتو حرفه ای میکنه. و اینکه بهتره پلانهارو با یه زاویه کمی بچرخونی حالا به راست یا چپش دیگه بستگی به بقیه گزینه هایی که تو شیتت گذاشتی برمیگرده. و اینکه زیر سکشن یا نماهات خط زمینو خیلی قوی بزار. تقریبا چهار برار ضخامت بقیه خطوطت. این طوری پایین کارت بسته میشه. و البته پایین کارت سنگین تر میشه و خیلی روی ظاهر کار تاثیر داره.
از فلش های گرافیکی بیشتر استفاده کن. و خطی که استفاده میکنی به تیپ خاصی داشته باشه و توی کارت همون خط تکرار بشه. حالت عادی ننویس.
دیگه اینکه سعی کن شیتت یه نقطه گریز نداشته باشه. الان هم پرسپکتیوت به یه نقطه رفته هم دید پرندت.
باز هم اگه چیزی به نظرم اومد میگم. البته با اجازت.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارت خوبه. فقط با اجازت چند تا نکته که همیشه استادا به ما یاد اوری میکننو بهت بگم.
اول اینکه برای کار با ابرنگ باید حتما یه پالت بزاری کنار دستت و رنگهارو با هم ترکیب کنی. طوری که اصلا رنگها خام به چشمم نیان. چون خیلی رو کار تاثیر میزاره.
کف سازی هارو خیلی خوب کار کردی. اما دیوار ها و مبلمان نباید این طوری باشن. و تکه تکه رنگ بخورن. مثلا تو رنگ کردن یک دیوار باید کل سطح دیوارو اب بزنی. بعد از قسمتی که یمخوای تیره تر باشه رنگو با قلم روی کار بریزی. شیب دادن به مقوایی که داری روش کار میکنی یادت نره. جریان رنگ کارو خیلی زیبا میکنه.
و اینگکه توی رنگ زدن اول باید قسمتهای روشن رنگ بشه و بعد تیره رنگ بشه. که بعد از اب زدن رنگها با هم قاطی نشن.

نکته زیاده برا گفتن. اما الان دیگه چیزی به ذهنم نمیاد. حتما تو قسمت راندو سعی مکیکنم این نکاتو قرار بدم.
موفق باشی.

اوکي ممنون............... ايني که گذاشتم اولين کارم با آبرنگ بود ولي وقتي تحويل استاد دادم پرزانته ي کار رو عوض کردم ولي استاد با خودش برد دوشنبه اگه آورد ميزارم تو سايت;)

کدخدا

مدیر بازنشسته
اول اینکه پرسپکتیوت خط انرژی نیاز داره. اگه براش بزاری خیلی شیتو حرفه ای میکنه. و اینکه بهتره پلانهارو با یه زاویه کمی بچرخونی حالا به راست یا چپش دیگه بستگی به بقیه گزینه هایی که تو شیتت گذاشتی برمیگرده. و اینکه زیر سکشن یا نماهات خط زمینو خیلی قوی بزار. تقریبا چهار برار ضخامت بقیه خطوطت. این طوری پایین کارت بسته میشه. و البته پایین کارت سنگین تر میشه و خیلی روی ظاهر کار تاثیر داره.
از فلش های گرافیکی بیشتر استفاده کن. و خطی که استفاده میکنی به تیپ خاصی داشته باشه و توی کارت همون خط تکرار بشه. حالت عادی ننویس.
دیگه اینکه سعی کن شیتت یه نقطه گریز نداشته باشه. الان هم پرسپکتیوت به یه نقطه رفته هم دید پرندت.
باز هم اگه چیزی به نظرم اومد میگم. البته با اجازت.
سلام مرسی بابت نظرات کاملا حرفاتو قبول دارم به جز یکیش که چرخوندن پلان بود اکثر چیزای دیگه ای که گفتیم اشکالات کاملا به جایی بود خب وقتی 4 ساعتش تموم شد دیگه شیتو می ذارم کنار شاید ایراد باشه

archi_arch

مدیر بازنشسته
اول اینکه پرسپکتیوت خط انرژی نیاز داره. اگه براش بزاری خیلی شیتو حرفه ای میکنه.
زری جان مرسی خیلی نکته های خوبی میگی به من که هیچ کدومو تو این دوسال و نیم دانشجوییم نگفتن! از پستات خیلی استفاده کردم ممنون.
فقط درباره ی این یه تیکه یه توضیح میدی؟ :redface:
اول اینکه خط انرژی چیه؟ و اینکه دید پرنده و پرسپکتیو چه فرقی با هم دارن!؟ (من تا حالا فکر میکردم یکی ان!:redface:)
بازم ممنون:gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام مرسی بابت نظرات کاملا حرفاتو قبول دارم به جز یکیش که چرخوندن پلان بود اکثر چیزای دیگه ای که گفتیم اشکالات کاملا به جایی بود خب وقتی 4 ساعتش تموم شد دیگه شیتو می ذارم کنار شاید ایراد باشه
کدخدا جان یعنی جدا فقط 4 ساعت واسه طراحی و ترسیم وقت گذاشتی؟! :surprised:
خیلی عالیه! تبریک میگم!:w30:
میشه بگی ترم چندی و کجا میخونی؟ (البته اگه ایرادی نداره!:redface:)

کدخدا

مدیر بازنشسته
کدخدا جان یعنی جدا فقط 4 ساعت واسه طراحی و ترسیم وقت گذاشتی؟! :surprised:
خیلی عالیه! تبریک میگم!:w30:
میشه بگی ترم چندی و کجا میخونی؟ (البته اگه ایرادی نداره!:redface:)
نه بابا چه اشکالی داره ;)
من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته معماریم از دانشگاه زنجان کاردانیم دزفول بودم.
آره برا همه کارایی که می ذارم اینجا 4 ساعت وقت می ذارم مگه اینکه توی پستم ساعتشو بگم.
مرسی لطف داری ;)هنوز راه زیادی تا معمار بودن هست.:eek:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب دیگه 2 نمونه دیگه از شیت بندی و ارائه ی کار من در هفته ای که گذشت : :w15:

طراحی 1 حجم با نخ - میله و صفحه :

اینم یه پرسپکتیو دید پرنده :

اینم 1 پرسپکتیو که دید پرنده هم نیست ( آقای کدخدا فرقشون اینه البته ببخشید که من گوشزد میکنم چون خودتون پرسیده بودین گفتم )

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
البته برا هر دو تا کار ماکت هم هست ولی اونا رو تو قسمت ماکت ها میزارم

وضعیت
موضوع بسته شده است.