بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.
اینم از کار من لطفا" ایرادهاش رو بگید البته می دونم تنه و برگها نسبت به هم متناسب نیستند

کارت خوبه عزیزم.من نه راندوم خوبه نه کسی هستم که اینجا آموزش می ده ولی فکر می کنم خودتو خیلی در بند طرح اصلی می کنی.انگار می خوای دقیقا همون بشه.یه کم دست تو راحت تر بزار تا کارت شبیه نقاشی نشه.بازم ببخشید اگه نتونستم خوب نقد کنم یا از نظرت حرفام اشتباه بود.

setareharchitect

عضو جدید
کارت خوبه عزیزم.من نه راندوم خوبه نه کسی هستم که اینجا آموزش می ده ولی فکر می کنم خودتو خیلی در بند طرح اصلی می کنی.انگار می خوای دقیقا همون بشه.یه کم دست تو راحت تر بزار تا کارت شبیه نقاشی نشه.بازم ببخشید اگه نتونستم خوب نقد کنم یا از نظرت حرفام اشتباه بود.
درست می گید حق با شماست
تازه شروع کردم چند هفته است تا راه بیوفتم طول می کشه نظراتتون منجر به بهتر شدن کارام می شه ممنون ار نقد بجاتون:gol:

setareharchitect

عضو جدید
دوستان اگر ممکن کاراتون و تجربیاتتون در رابطه با پلکسی رو واسمون بگذارید من می خواهم با پلکسی کار کنم اما هیچ تجربه ای ندارم

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان چرا کار جدید نمی گذارید????????
من تا حالا با تكنيكهاي اب مركب - اكولين-زغال و براش پنسل كار كردم كه فكر نميكنم زياد به درد اينجا بخوره
اما ستاره جان يه نكته هست و اون اينكه هيچوقت درخت رو اينقدر بسته كار نكن در واقع برگها رو يكم ازاد كار كن تا درخت نمود بهتري در راندو يا كروكيهايي كه ميكشي داشته باشه
ولي كارات خوبن و پشتكارت ضامن موفقيتت:gol:
شاد باشي:gol:

setareharchitect

عضو جدید
به نظر من دیگه راندو کار کردن وقت تلف کردنه.وقتتو بزار رو کروکی و اسکیس که خربزه آبه !!!;)
آخه بالاخره باید یاد بگیرم کروکی و اسکیسامم رنگ کنم
ماژیک پهناها مختلفی داره که هر کدامش به کاری می یاد
اما درست می گیید بهتره بیشتر کروکی و اسکیس کار کنم در واقع باید اول کروکی و اسکیس کار می کردم بعد راندو
چه کنم حالا یکم دیر شده پس چاره ای نیست باید 2تا رو کار کرد
ممنون از راهنماییتون

setareharchitect

عضو جدید
می دانم کارم بده و اصلا" بلد نیستم گنبد بکشم
اما نسبت به گذشته خیلی بهتر شده کارام و در ضمن همه رو بدون استفاده از مداد و مستقیما" با راپید می کشم

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه بالاخره باید یاد بگیرم کروکی و اسکیسامم رنگ کنم
ماژیک پهناها مختلفی داره که هر کدامش به کاری می یاد
اما درست می گیید بهتره بیشتر کروکی و اسکیس کار کنم در واقع باید اول کروکی و اسکیس کار می کردم بعد راندو
چه کنم حالا یکم دیر شده پس چاره ای نیست باید 2تا رو کار کرد
ممنون از راهنماییتون

سلام
ببخشید که نظر میدم
اما

شما هر جایی هم که کلاس برید ابتدا به شما راندو درس میدن
که این راندو شامل مراحل اصلی میشه که میگم :
1- تمرینات خط
2-نحوه کشیدن درخت(پرسوناژ گیاهی)
3نحوه کشیدن آدم(فیگور)
4- پرسپکتیو
5- سایه
6- رنگ با ماژیک
7- رنگ با آبرنگ و وایتکس

که هرکدوم توی یه جلسست

و توی اتلیه های تهران واسه همین 7 جلسه نزدیک 250 تا 300 تومن میگیرن که تقریبا چیزی هم یاد نمیدن

فقط به تمرین و تلاش خودتون بستگی داره

setareharchitect

عضو جدید
سلام
ببخشید که نظر میدم
اما

شما هر جایی هم که کلاس برید ابتدا به شما راندو درس میدن
که این راندو شامل مراحل اصلی میشه که میگم :
1- تمرینات خط
2-نحوه کشیدن درخت(پرسوناژ گیاهی)
3نحوه کشیدن آدم(فیگور)
4- پرسپکتیو
5- سایه
6- رنگ با ماژیک
7- رنگ با آبرنگ و وایتکس

که هرکدوم توی یه جلسست

و توی اتلیه های تهران واسه همین 7 جلسه نزدیک 250 تا 300 تومن میگیرن که تقریبا چیزی هم یاد نمیدن

فقط به تمرین و تلاش خودتون بستگی داره
اما اهواز کلاس کروکی و اسکیس و راندو از هم جداست
صدیق-ضیاء...
این بهتره آخه کسی که بلد نیست خط بکشه یعنی اصلا" درکی از جسم نداره دیدتش اما انگار ندیده یک مداد بدی دستش بکشه حتی کپ هم بلد نیست چون اصلا" نمی دانه چطور باید دید و چطور دیده رو کشید
پس چطور این آدم می تونه مفهومه سایه پرسپکتیو و غیره رو بفهمه
ما کلاس طرحمون 2سکشن بود واسه پرزانته پروژم از دوستام کمک گرفته بودم استاد که دیده بود تو کلاس طرح که 1سکشنش اسکیس بود نتونستم خودم اون طور که باید نشتن بدهم موقع تحویل پروند تو که آنقدر پرژانتت خوبه چطور نتونستی با مداد کار کنی منم می گی:whistle:

rahaashiyan

عضو جدید
ازايرادگرفتن از كار ديگران احساس خوبي ندارم كاش هممون بي عيب ونقص بوديم
پس جلو تر از ايرادي كه ميگيرم عذرخواهي مي كنم
سايه روي گنبد سمت راست
سايه روي بدنه سمت چپ
پرسپكتيو تون هم يكم ايراد داره
ولي روحيه ات رو از دست نده فقط با مطالعه كردن خوب ديدن وتمرين خيلي زود به نتيجه دلخواهت ميرسي:gol:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سايه روي گنبد سمت راست
سايه روي بدنه سمت چپ
ولي روحيه ات رو از دست نده فقط با مطالعه كردن خوب ديدن وتمرين خيلي زود به نتيجه دلخواهت ميرسي:gol:

دوستان کسی میدونه برای اینکه موقع کشیدن کروکی از نزدیک یا از روی کتاب از لحاظ پرسپکتیو کار خوب در بیاد چکار باید کرد؟
تمرینی در این باره بلدین به ما هم یاد بدین؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه برای اینکه موقع کشیدن کروکی از نزدیک یا از روی کتاب از لحاظ پرسپکتیو کار خوب در بیاد چکار باید کرد؟

خوب دیدن! تنها راهش همینه. اطرافتو خوب ببین. از روی کتاب هم کروکی نزنید این خودش باعث میشه پرسپکتیو رو درک نکنی. کروکی میدانی از یه بنای معمولی یا حتی کم ارزش از کروکی زدن از روی کتاب بهتره

setareharchitect

عضو جدید
سايه روي گنبد سمت راست
سايه روي بدنه سمت چپ
خیلی خوشحال می شم معایب کارم بدانم چون می تونم برطرفشون کنم و این یعنی پیشرفت
چیزی هم که هست می دانم کارام بده و نباید انقدر جسورانه در معرض دید عموم بگذارم اما واسه به پیشرفت رسیدن این کار می کنم
کاش می گفتید چیش ایراد داره و چطور برطرفش کنم
ممنون از راهنماییت دوست من:gol:

setareharchitect

عضو جدید
خوب دیدن! تنها راهش همینه. اطرافتو خوب ببین. از روی کتاب هم کروکی نزنید این خودش باعث میشه پرسپکتیو رو درک نکنی. کروکی میدانی از یه بنای معمولی یا حتی کم ارزش از کروکی زدن از روی کتاب بهتره
منم موافقم
اما می خواهم دستم راه بیفته جون اول خط کشیدن هم بلد نبودم
به لطف دوستان تو باشگاه از جمله ایتوک جونم تونستم پیشرفت کنم حتی مستقیما" با راپید بکشم نه مثل ترسوا با مداد

ایتوک

عضو جدید
منم موافقم
اما می خواهم دستم راه بیفته جون اول خط کشیدن هم بلد نبودم
به لطف دوستان تو باشگاه از جمله ایتوک جونم تونستم پیشرفت کنم حتی مستقیما" با راپید بکشم نه مثل ترسوا با مداد

دوست خوبم. همت و تلاش خودته که داری موفق میشی.تو کشیدن گنبد هم سعی کن قرینه بکشی.یعنی یه دفه یه نیم دایره نکش. بلکه برا خودت گنبد رو تقسیم کن.به دو قسمت .بعد از هر طرف که راحتی.یا از چپ یا راست.شروع کن به ترسیم تا وسط گنبد(قسمت بالا)بعد ادامه اش رو بکش.
دوست خوبم تمرین کن.

niloufary

کاربر فعال
سلام بچه ها ;)
راستش چيزي كه براي ما دانشجويانه معماري مهمه داشتن دست و ذهن قوي هست كه اين كار هم جز با تمرين حاصل نميشه .
تمرين اينكار هم جز اسكيس زدن مداوم حاصل نميشه . :cool:
پس چون احتمالا همه ما سرمون خيلي شلوغه و تنبليمون مياد تنهايي بشينيم تمرين كنيم پس اينجا كه جمعمون جمع ميتونيم يه گروه اسكيس و در حقيقت كارگاه اسكيس داشته باشيم .
به اين ترتيب كه هر دفعه يك موضوع مطرح ميشه و با تعيين زماني براي طراحي هر كس طرح خودشو ميذاره تو تاپيك و بعد از پايان مهلت بهترين اسكيس انتخاب ميشه و براي جايزه هم از فرد برنده همه شركت كنندگان ازش تشكر ميكنن .

البته قرار نيست خيلي وقت بذاريم فقط براي اينكه ذهنمون با موضوعات مختلف درگير بشه ميگم

حالا اگه موافقين و كسي شركت ميكنه موافقت خودتون رو اعلام كنيد تا ان شاء الله شروع كنيم ;)

سلام
من که خیلی موافقم دوست جون

niloufary

کاربر فعال
سلام:
من دانشجوی رشته معماری هستم و فرانسه درس میخونم.برای تعطیلات تابستون اومدم ایران وخیلی دوست دارم با کارای دانشچوهای معماری ایران از نزدیک اشنا بشم اما اینجا دانشجوی معماری نمیشناسم.میخواستم خواهش کنم اگه دانشجوی معماری از اصفهان میشناسید بم معرفی کنید.(از مطالب جالبی که گزاشتید هم ممنون)
سلام
این خیلی عالیه شما هم در مورد اونجا و معماریش بگو ما هم اشنا بشیم:gol:

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام همشیره . الان واستون میگم . . .

نظر پلیداس آرچ دقیقا درسته

اما ببینین من چی میگم و اینجوری تمرین کنین ببینین چی میشه
من خودم اینجوری کار کردم

واسه شروع مهم نیست که از روی کتاب یا از روی عکس یا از روی کروکی کشیده شده بکشین
بلکه من بهتون پیشنهاد میدم که از روی کروکی کشیده شده بکشین
و از 3تا گزینه ای که وجود داره کروکیهای کسی ر که از سبکش خوشتون میاد
من که فقط کتابای مهندس سیحون و آرتور و صدیق ر دیدم بین اینا اونیکه بیشتر میپسندید ر انتخواب کنید

2- کروکی هاش ر با حفظ ابعاد بکشید

3 - یه عکس از طرح خودتون و یه عکس هم از طرح اون بگیرید

4- عکسها ر ببرید توی cad و خطوط اصلیش ر با دو رنگ بکشید . فقط خطوط اصلی ر ها...
خطوطی که معرف پرسپکتیون

حالا خطوط اصلی کار شما آبی و خطوط اصلی کار فلان استاد مثلا قرمزه
حالا این دوتا ر باهم مقایسه کنید و میزان خطای خودتون ر محاسبه کنید
البته ایشاللا که آبی برنده بشه(چشمک)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

هر بار که این کار ر تکرار کنید به شکل خارقالعادهای دستتون بهتر میشه
چون میفهمید که چه زاویه ها و خطوطی ر با انحراف میکشید

@@@@@@@@@@@@

اما اگه از محیط واقعی میخوان کروکی بزنید:

از همون زاویه ای که میکشید یه عکس بگیرید

با این عکس و کروکی خودتون مراحل بالا ر تکرار کنید

@@@@@@@@@@@@

باز بهتون توصیه میکنم : در کروکی شروع با کروکی کشیده شده اساتید بکنید

تکنیکای کروکی کشیدن اونها ر یاد بگیرید

بعد خودتون به یه چیز شخصی خواهید رسید

@@@@@@@@@@@@

حالا من میگردم یکی از تمرینای قدیما ر که اینجوری تحلیل میکردم ر پیدا میکنم واستون میزارم آبجی تا ببینین
معمولا همه چیز ر نگه میدارم ولی باید بگردم

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یادم رفت :

معلومه اون روندی که سری قبل گفتم ر اصلا رعاین نمیکنید
معل.مه اصلا بهش توجه نکردید

عزیز من شما برای کشیدن اول باید بتونید با ماژیک سیاه و نوک پهنش و کشیدن فقط سایه های یک عکس حجمش ر نشون بدین

این مرحله اول کشیدن کروکی هست بخداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

اگه فکر میکنین من اشتبا ه م ی ک ن م برید جلد یک آموزش کروکی صدیق ر بگیرید ببینید که اولین چیزاش همینه

اگه روند کار ر رعایت نکنید به نتیجه دلخواه میرسید ولی خیلی سخت تر

setareharchitect

عضو جدید
راستی یادم رفت :

معلومه اون روندی که سری قبل گفتم ر اصلا رعاین نمیکنید
معل.مه اصلا بهش توجه نکردید

عزیز من شما برای کشیدن اول باید بتونید با ماژیک سیاه و نوک پهنش و کشیدن فقط سایه های یک عکس حجمش ر نشون بدین

این مرحله اول کشیدن کروکی هست بخداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

اگه فکر میکنین من اشتبا ه م ی ک ن م برید جلد یک آموزش کروکی صدیق ر بگیرید ببینید که اولین چیزاش همینه

اگه روند کار ر رعایت نکنید به نتیجه دلخواه میرسید ولی خیلی سخت تر

مخاطب این پستتون کیه؟
من که نیستم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.