بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.اینم کار من.

راستی خودم اعتراف کنم.
میدونم اون دو تا خانومهای چادری دارن میرن تو دیوار.:(
بعد از تموم شدن کارم دیدمشون.ببخشید:cry:
:Dآبجی معمار جونم من مطمئنم تو اون دیوار یه اطلاعیه مهم نصب شده بوده که اینا اونطوری توجهشون جلب شده رفتن تو دیوار

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من یه سئوال دارم
ما باید در مورد طرح بچه ها نظر بدیم یا اجازه داریم در مورد راندو و شیت بندی و ....
صحبت کنیم؟؟؟؟؟؟؟
این خیلی مهمه

vorojakجان الآن بیشتر داریم تمرین اسکیس زدن میکنیم تا دستمون راه بیفته ولی به هر حال در هر زمینه ای نظرت رو بگی استفاده میکنیم

rozhann

مدیر بازنشسته
نه خير
اون آقاهه رو ديدن....
يكي شون گفته روم به ديوار و اينا ديگه
خسته نباشي
خيلي خوبه
كار معماري بايد پلان-نما-سايت-پرسپكتيو و البته مقطع داشته باشه
البته كارها بايد لجنت داشته باشه
يعني زير نما بنويسيد نما
جلوي كارت هم حجم نيست انگار
موفق باشيد
سلام.ممنون از راهنماییتون.میشه اینو بیشتر توضیح بدین"جلوي كارت هم حجم نيست"

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من یه سئوال دارم
ما باید در مورد طرح بچه ها نظر بدیم یا اجازه داریم در مورد راندو و شیت بندی و ....
صحبت کنیم؟؟؟؟؟؟؟
این خیلی مهمه
سلام ، وروجک عزیز ممنون از سوال بجا و خوبت .
اینجا کارگاه اسکیس ، مهمترین موضوع در این تاپیک اسکیسه ، موارده دیگه هم میتونن جزو بحث قرار بگیرن اما در درجه های بعدی قرار میگیرند .
اگه صحبت ها در مورد طرح باشه مفید تره ، موارد دیگه در تاپیک های مربوط به خودش مطرح میشه

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابین جان کار مارو که تحویل نمیگیرن
شما کارتو بذار ببینیم لذت ببریم

این چه حرفیه sayah جان اینجا کسی نیست کسیرو تحویل نگیره با اجازت منم نظرمو میگم و اینکه کارت به نظر من خوبه طرحی که واسه دکه زدی خیلی جالبه.من هنوز بلد نیستم فنی نظر بدم
این رابین عزیز هم که احتمالا میخواد یه دفعه همرو با کارش ذوق زده کنه که هنوز نذاشته

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

من میخوام اسکیس حرفه ای یاد بگیرم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

خداحافظ

اگر همین جا آروم آروم شروع کنی به تمرین کردن دستت راه میفته چون مهمتر از همه تمزین زیاده اینجا بچه ها نظرهای خوبیم میدن که میتونی استفاده کنی
تو تاپیک آموزش مقدماتی اسکیس هم بری خیلی به دردت میخوره

آخرین ویرایش:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای وای وای:eek:
از بس غلط املایی گرفتم خودمم این جوری شدم:cry:
ولی خداییش من بین تقلب و تغلب شک داشتم پرسیدم
برم یقشو بگیرم:w02:
ممنون که یادآوری کردی مناره
حالا چرا دعوام میکنی؟:cry::w06:

من که دعوات نکردم:( .نمی دونم کجایی هستی ولی شمالی ها معمولا همه ی ق ها رو غ تلفظ میکنن.همون طوری هم مینویسن.به همین خاطره که از این اشتباه ها پیش میاد.
در کل شیرینی نوشته ها به همین چیزاست.:Dتو هم گیر نده بزار خوش باشیم. ;):gol:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابین جان کار مارو که تحویل نمیگیرن
شما کارتو بذار ببینیم لذت ببریم
sayah جان اختیار داری ، من کارت رو دیدم ! اتفاقا خیلی هم خوشحال شدم ! شما رو کارای بچه ها نظر بده ایشاا... بچه ها هم تا اون وقت شروع میکنن به نظر دادن !
راستش من یکم کارم عقب بود دارم جبران میکنم ... منم دارم اسکیس میزنم ایشاا... همه کارا رو همه با هم مورد بررسی قرار میدیم ... ماشاا... تعداد کارا بالاست ...
بازم اگه من سهل انگاری کردم منو ببخش ...

آخرین ویرایش:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما! واسه كار با آب مركب ما از 4تا تناليته رنگي استفاده ميكنيم كه به ترتيب از روشن به تيره كه تيره ترين رنگ همون مركب خالصه . سعي كنيد رنگتونو رقيق درست كنيد تا موقع رنگ كردن سطوح وسيع به مشكل بر نخوريد. چون در اين صورت تاش قلمو رو كار معلوم ميشه و كارتون از يك دستي در مياد. هميشه به مقدار كافي رنگ بر داريد و سعي كنيد خشك كار نكنيد.
مرز بين سطح ها هميشه بايد سفيد بمونه.
بعد يك سمتو به عنوان جهت نور انتخابب ميكنيمو كارومنو انجام ميديم.
در آخرين مرحله به كمك روان نويس قهوه هاي كارتونو پرداخت كنيد.

ممنون از توضیحات خوبت

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
sayah جان اختیار داری ، من کارت رو دیدم ! اتفاقا خیلی هم خوشحال شدم ! شما رو کارای بچه ها نظر بده ایشاا... بچه ها هم تا اون وقت شروع میکنن به نظر دادن !
راستش من یکم کارم عقب بود دارم جبران میکنم ... منم دارم اسکیس میزنم ایشاا... همه کارا رو همه با هم مورد بررسی قرار میدیم ... ماشاا... تعداد کارا بالاست ...
بازم اگه من سهل انگاری کردم منو ببخش ...

خیلی ممنونم رابین جان با وجود دوستانی مثل شما ادم امیدوار میشه واقعیتش مدتی بود احساس میکردم تالار معماری مریض شده ولی الان کم کم داره سر حال میاد
منتظر کارای شما و همه دوستان هستم موضوع چهاردهم فروردین هم انشا الله که یادتون هست
بعدم سهل انگاری چیه این چه حرفیه ؟از شما به ما رسیده .:victory:
ارزوی موفقیت برای همه دوستان پرتلاشمو دارم

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسکیـــــس

اسکیـــــس

این هم از اسکیس من ، خوب نشد ولی خوب گفتم اگه بعدا بزنم از قافله عقب می افتم ...
ممنون میشم اگه نظراتتون رو بدین
اگه زیاد واضح نیس بگین تا با تیکه تیکه اسکنش کنم
سعی کردم که راندو هم نکنم و تا میتونه ساده باشه تا راحتتر بشه روش نظر داد

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام
کتاب ماکت سازی را می تونم تو کدوم سایت پیدا کنم و خرید کنم

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من معذرت میخوام ولی فکر کنم یه تازه وارد ترم سه ای صفحه ی 42 به علت کم توجهی به کارش افسردگی گرفته:biggrin:
:smile:افسردگی واسه چی هنوز هیشکی نظر نداده حالا کم کم همه میان جلو
من رو کارت یه چیزی بگم؟
تو پرسپکتیوت که به نمای روبروت توجه میشه چون قسمت شیشه ای تا انتها رفته تو بعدی که به کارت دادی باید از داخل حجمت معلوم بشه(از همون نمای شیشت)
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من دیر متوجه شدم یعنی همین امروز فهمیدم سریع اسکیس زدم که بهتون برسم
از دفعه بعد با دقت و وقت بیشتری کار میکنم فعلا اینو از من بپذیرید
مرسی . sayah جان
من در حدی نیستم که بخوام نقد کنم ولی نظراتم رو میدن
آیا ایده خاصی هم داشتی ؟
پوسته هایی که دادی خوبه ...
نمیونم چرا حس میکنم از طرف نمای جانبیت شبیه ایستگاه اتوبوس شده ؛ شاید به این دلیله که نسبت طول و عرضت زیاده و خطی شده )
و به خاطر سقف شیب دارت عرض مفیدت کمتر هم میشه .... عرضت کمه !

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این هم از اسکیس من ، خوب نشد ولی خوب گفتم اگه بعدا بزنم از قافله عقب می افتم ...
ممنون میشم اگه نظراتتون رو بدین
اگه زیاد واضح نیس بگین تا با تیکه تیکه اسکنش کنم
سعی کردم که راندو هم نکنم و تا میتونه ساده باشه تا راحتتر بشه روش نظر داد

سلام رابین عزیز

بهت تبریک می گم . کار خوبی رو شروع کردی و امیدوارم تا انتها همینطور پرقدرت و با انرژی جلو بری .
نکاتی رو در اجرای بهتر کار و کمک به اسکیس پیشنهاد می کنم که برای اجرای هر چه بهتر اون می تونه مد نظر قراربگیره .
1- شاهد مثالها :
اگر قرار به انجام یه کار بدون کرکسیون معماری باشه ، تنها راه استفاده از نظرات بزرگان معماریه . معماری علمی است که باید سینه به سینه بگرده و به ما برسه و هیچ معلمی بهتر از اساتید بزرگ دنیا که کارهاشون به عنوان بهترینها در دنیامطرح شده نمی تونه باشه . قصد کپی کردن کارهانیست ولی بهتر می بینم ، ایده ها طوری شکل بگیره که بتونه به تنهایی حرفی برای گفتن داشته باشه و دیگران رو هم به تفکر و خلاقیت وادار کنه .
هدف از اسکیس تنها ارائه نیست . طرح قوی باید بتونه جوابگوی نیازهای یک بیننده معمار هم باشه .
2- کمیت و کیفیت .
شروع کردن خوبه و لی درست شروع کردن بهتره . توصیه می کنم اسکیسها رو با قاعده و با تمام مدارک ارائه بدین . اصول فونت ، مقطع ف پلان و نما و کمپوزیسیون طرح رو در نظر بگیرن . داشتن یا نداشتن راندو اهمیت نداره ولی سعی کنید کنتراست کار رو برای درک بهتر اون نشون بدید. حتی اگر شده با سایه . عناصر تعریف کننده کار باید درست و منطقی باشه ، استفاده از پرسوناژ ، درخت ، عواملی مثل بافت و یا سایه های با تونالیته خاکستری ، به کار رنگ و لعابی زیباتر می ده .
3- اصول معماری
هدف ، خلق اثر معماری هست و ارائه هنر بیان اونه . پس طرح معماری رو فدای ارائه نکنیم و برای انجام یک کار مناسب زمان کافی بذاریم .

اما در مورد کار شما باید بگم کارتون بی نظمه . با عجله انجام شده و عناصر کارتون در اون درست چیدمان نشده .و فکر می کنم راجع به چیدمان و کمپوزیسیون زیاد حرف زده باشم که این نقص ها از ارزش کار کم می کنه .

مدارک و انالیز سایت در اینجا ناقصه و مطمئنا برای طرح ، یک امتیاز منفیه .
نمی دونم که سایت تعریف کردید یا نه ولی اگر سایتی وجود نداشته باشه ، کار زیاد ارزشی نداره . چون یک بنای معماری وابسته به مکانه و اگر مکانی نباشه ، طراحی هیچ مسیر منطقی رو دنبال نمی کنه .
با همه این توصیفات ، شروع کار و توجه به عوامل مقدماتی در طرح و ایده اولیه به خوبی شکل گرفته و من امیدوارم در طرحهای بعدی قوی تر و قوی تر باشه .
موفق باشید .

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم ايستگاه اطلاع رساني من:

:D

سلام cat عزیز ... کارت دعوت کنندگی خوبی داره ولی به نظر من دو بعدیه ... یعنی کار از اطراف حرفی واسه گفتن نداره ...
خط اسمان و فضاهای پر و خالیت خوبه ولی یکم خام به نظر میرسه
باز هم منتظر اساتید باش تا اونا بیان نظر بدن

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دومان جان
چرا اینقدر سخت نگارش میکنی خوب ساده بنویس منم بفهمم چی می گین
همش فلسفیه
ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
رابین جان یکم عکساتو بزرگتر بزار
دیگه استادم همه چی رو گفته من چیزی نگم بهتره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من که دعوات نکردم:( .نمی دونم کجایی هستی ولی شمالی ها معمولا همه ی ق ها رو غ تلفظ میکنن.همون طوری هم مینویسن.به همین خاطره که از این اشتباه ها پیش میاد.
در کل شیرینی نوشته ها به همین چیزاست.:Dتو هم گیر نده بزار خوش باشیم. ;):gol:
چیکار کنم دست خودم نیست
سعی میکنم

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
پروژه طرح 1 ما مجتمع تجاری تفریحیه اگه اطلاعاتی دارین خوشحال می شم بهم بدین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.