بالاخره مسلمان هستید یا نه؟؟؟؟

hsnkhaki

عضو جدید
جواب

جواب

سلام
این طور که از بحث های آخر پیداست داره بحث به بیراه می ره! ولی من بازم در راستای فروم جواب می دم:;)

اول باید حواسمون باشه که اسلام واقعی مشکلی نداره و مشکل از ماهاست که اسلام قلابی بعضی جاها داریم!

دوم اگه کسی گناهی می کنه و بعد ناراحت میشه و حداقل به گناهش فکر می کنه و پیش خودش ازش پشیمون میشه (ولو دوباره انجامش بده) این یعنی به اثر بد گناه اعتقاد داره و حتما به یه دینی --حالا آسمونی (اسلام، مسیح ...) یا زمینی (بودا، هندو یا حتی وجدان خودمون)-- اعتقاد داره. برای درک این حالتها بهترین راهش رجوع به خودمونه که بعضی گناه ها رو هر چه فدر کوچک ولی بعضی وقتا انجامش می دیم. البته این جور که از دوست طراح بحث مشخصه منظورشون این حالت نیست.
پس حالت سوم: یعنی طرف بعد از گناهش اون رو توجیه می کنه! یعنی مثلا شراب می خوره ولی بعدش شراب خوردن رو نوعی دوا برای درد کلیه اش معرفی می کنه و ادامه میده!:surprised:
خوب این آدما دو دسته اند:
یه عده واقعا اطلاعات دینی کاملی نسبت به اون موضوع ندارند و اگر شما آشناشون کنی دست از کارشون بر می دارن و حتما شما رو هم دعا می کنن.
و عده دوم کسانی هستن که به تمام ابعاد اسلام اعقاد ندارن! برای درکش این داستان رو ببین:
می گن همه ی مداح های قم نزدیک محرم که شده بوده می رن خونه ی آقای بروجردی برای عرض ارادت. آقا بعد از صحبت ها ازشون می پرسه: آقایون شما مقلد کی هستید؟ همه مداح ها با احترام خاصی می گن شما حاج آقا. بعد آقا ازشون می خواد که اگه مقلد من هستید من این نوع عزاداری همراه با یک سری اغراق گویی ها درست نمی دونم. این جا بود که یکی از مداح ها بلند میشه و میگه: آقا ما 355 روز سال رو از شما تقلید می کنیم و 10 روز محرم رو از خودمون!!!!

فکر می کنم این مداح از همون جنس. یعنی این دسته از آدم ها کل اسلام رو قبول دارن اما به خاطر رایج شدن اسلام قلابی توی کشور فکر می کنن به جزییات اسلام ایرداتی وارده و سعی می کنن با توجیهات از جنس کلاه شرعی کارشون رو توجیه کنن.

حالا چاره ی کار برای این آدما: از نظر من باید اول خودمون با اسلام واقعی آشنا شیم و سعی کنیم خودمون رو درست کنیم و بعد با استدلال های دقیق (بیشتر با قرآن) طرف مقابل رو به اسلام واقعی نزدیکش کنیم. و اگر که باز هم جواب نداد احتمالا این شخص مصداق کر و کوران دل است.:(

خدا هممون رو به راه راست هدایت برفرماید:smile:

phalagh

مدیر بازنشسته
نمی دونم چرا این اتفاقات فقط برای تو رخ میده .
با خالی بندیات روی عکس آواتارتم کم کردی
نه عزيز
فقط براي ايشون رخ نميده.اگه دور و بر خودتو با دقت بيشتري نگاه كني زياد ميبيني.
مثلا خود من تو دانشگاه يه همكلاسي داشتم كه هميشه لاك ميزد. يه بار تو سلف باهاش در اين مورد حرف زدم. و گفتم خب تو كه لاك ميزني كه اينجوري وضوت صحيح نيست. گفت نه من همچين اعتقادي ندارم. دل بايد پاك باشه. مهم نيته. حالا هر چي هم من نشستم واسش حرف زدم كه فايده نداره. اون يه اعتقاد .واسه خودش داره.
يا به فرض يكي رو ميشناسم اهل نماز و روزه اصلا نيست. يه بار خانومش يه چيزي تو گوشيش داشت كه يه شعر طنز رو نعوذ بالله مثل صوت قرآن خونده بودن. اون آقاهه تا شنيد با عصبانيت گوشي رو از خانومش گرفت و اونو پاكش كرد بهش گفت ديگه از اين چيزا نريزي تو گوشيتا. برادر خانومش شاخ در آورده بود گفت نه بابا تو هم؟ اونم جواب داد درسته اهل نماز و روزه نيستم اما به يه چيزايي اعتقاد داره.

من به شخصه فكر ميكنم چنين مسئله اي ار زاحت طلبي ما آدما سرچشمه ميگيره. يعني ميدونيم چي درسته ها. اما تنبلي و راحت طلبي اجازه نميده اون درسته رو انجام بديم. و برا خودمون توجيه ميسازيم.
مثل كسي كه شب امتحان تا يه خورده احساس كسلي ميكنه كتاب درسيشو ميبنده و ميره ميخوابه و برا خودش توجيه ميكنه كه چون حالم خوب نيست درس نميخونم. در صورتي كه ميدونه نتيجه اينكارش چيه.

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه عزيز
مثلا خود من تو دانشگاه يه همكلاسي داشتم كه هميشه لاك ميزد. يه بار تو سلف باهاش در اين مورد حرف زدم. و گفتم خب تو كه لاك ميزني كه اينجوري وضوت صحيح نيست. گفت نه من همچين اعتقادي ندارم. دل بايد پاك باشه. مهم نيته. حالا هر چي هم من نشستم واسش حرف زدم كه فايده نداره. اون يه اعتقاد .واسه خودش داره.
يا به فرض يكي رو ميشناسم اهل نماز و روزه اصلا نيست. يه بار خانومش يه چيزي تو گوشيش داشت كه يه شعر طنز رو نعوذ بالله مثل صوت قرآن خونده بودن. اون آقاهه تا شنيد با عصبانيت گوشي رو از خانومش گرفت و اونو پاكش كرد بهش گفت ديگه از اين چيزا نريزي تو گوشيتا. برادر خانومش شاخ در آورده بود گفت نه بابا تو هم؟ اونم جواب داد درسته اهل نماز و روزه نيستم اما به يه چيزايي اعتقاد داره.

من به شخصه فكر ميكنم چنين مسئله اي ار زاحت طلبي ما آدما سرچشمه ميگيره. يعني ميدونيم چي درسته ها. اما تنبلي و راحت طلبي اجازه نميده اون درسته رو انجام بديم. و برا خودمون توجيه ميسازيم.
مثل كسي كه شب امتحان تا يه خورده احساس كسلي ميكنه كتاب درسيشو ميبنده و ميره ميخوابه و برا خودش توجيه ميكنه كه چون حالم خوب نيست درس نميخونم. در صورتي كه ميدونه نتيجه اينكارش چيه.

کاش این جمله هیچ وقت نبود
تن به هرکاری میدن....دست به هر راحت طلبی میزنن
بعد میگن دل باید پاک باشه
یکی نیست دلی که دنبال راحت طلبیه
دلی که حاضر نیست به خاطر عشقش(خدا)تن به یک سختی بده
حاضر نیست سختی رو برای لذت عشقش بخواد
کجاش پاکه؟
نگاه بد داره...افکار بد داره...دروغ میگه....حرام میخوره...میگه دلم پاکه
چون فکر مکینم خدایی هست...اونم فکر میکنم...که فقط موقع سختی ها میره

این که میگم واسه خودم ثابت شده ها.....من از راهنمایی نماز روزه همه چی انجام میدادم
اما پارسال یکسال نماز تعطیل بود....هنوزم ترکش هاش هست یکم بی نظمی توش و جهت دادن به افکارم
اما حالا لذت بودن خدارو درک میکنم.......از حالت عادت به درک وجود رسیدم...همین برای من کافیه....با خدا بودن یعنی شاد باشی و یاد خدا باشی...یاد نعمات خدا باشی

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و در اخر بگم
من هنوز با مسلمونی خیلی فاصله دارم
اما تلاشم رو میکنم
چیزی که خداوند بهم دستور داده همین بوده که ما برای هدفی تلاش میکنیم هرچند دوردست اما خواهیم رسید
تو این راه رسیدن شرط نیست...تلاش برای رسیدن شرطه
توکل به خدا پیش میریم

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
و در اخر بگم
من هنوز با مسلمونی خیلی فاصله دارم
اما تلاشم رو میکنم
چیزی که خداوند بهم دستور داده همین بوده که ما برای هدفی تلاش میکنیم هرچند دوردست اما خواهیم رسید
تو این راه رسیدن شرط نیست...تلاش برای رسیدن شرطه
توکل به خدا پیش میریم

زود باش بگو به ولایت فقیه التزام داری یا نه ؟ :D :D :D

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:
هـــــــــــــــــرگـــــــــــــــــــــــــــــــــــز نخواهم داشت که از یک نفر تقلید کنم....اونم با این خط فکر

یه بنده خدایی تو تلویزیون میگفت انجام فرایض دینی و التزام به ولایت مثل دو رشته سیم برقه!!! اگه یکیش نباشه اون دنیا لامپت روشن نمیشه.

پس تو هم مثل من چراغ خاموشی ;)

یه بنده خداهای دیگه ای هم که میگن کلا کارت تمومه. پس بیا بیخودی نماز نخونیم دیگه. بریم کار بد کنیم چون فرقی نداره:biggrin:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه بنده خدایی تو تلویزیون میگفت انجام فرایض دینی و التزام به ولایت مثل دو رشته سیم برقه!!! اگه یکیش نباشه اون دنیا لامپت روشن نمیشه.

پس تو هم مثل من چراغ خاموشی ;)

یه بنده خداهای دیگه ای هم که میگن کلا کارت تمومه. پس بیا بیخودی نماز نخونیم دیگه. بریم کار بد کنیم چون فرقی نداره:biggrin:
حرف بندشو میخوای چی کار؟تا وقتی که خودش و گفته هاش هست
دستور احکام با اقلید افکار فرق داره
احکام رو باید تا اونجا میشه رعایت کرد.....اما تقلید افکار هرگز
اینکه کسی به ناحق بگه این کارو کن هرگز
فقط نفر حق دستور دادن به من رو دارن
خدا..پیامبر...امام
که مشخص هستن...هیچ واسطه ای هم نیست
هزاران نفر تو تاریخ اومدن گفتن من امام هسام..من امام رو خواب دیدم...اما همشون تخیلی بودن
.........بقیه جملشو خودت میدونی...شرایط سایت نمیزاره بگم;)

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
نه عزيز

:gol::gol::gol::gol::gol:

کاش این جمله هیچ وقت نبود
تن به هرکاری میدن....دست به هر راحت طلبی میزنن
بعد میگن دل باید پاک باشه
یکی نیست دلی که دنبال راحت طلبیه
دلی که حاضر نیست به خاطر عشقش(خدا)تن به یک سختی بده
حاضر نیست سختی رو برای لذت عشقش بخواد
کجاش پاکه؟
نگاه بد داره...افکار بد داره...دروغ میگه....حرام میخوره...میگه دلم پاکه
چون فکر مکینم خدایی هست...اونم فکر میکنم...که فقط موقع سختی ها میره

این که میگم واسه خودم ثابت شده ها.....من از راهنمایی نماز روزه همه چی انجام میدادم
اما پارسال یکسال نماز تعطیل بود....هنوزم ترکش هاش هست یکم بی نظمی توش و جهت دادن به افکارم
اما حالا لذت بودن خدارو درک میکنم.......از حالت عادت به درک وجود رسیدم...همین برای من کافیه....با خدا بودن یعنی شاد باشی و یاد خدا باشی...یاد نعمات خدا باشی

:gol::gol::gol::gol::gol:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
ان الصلاة تنهی عن الفحشاء و المنکر

اگر دیدید نماز شما را از این گونه کارها باز نداشت ، بدونید مسلمان نما هستید

واقعا چه می کنه این نماز
خیلی سخته که انسان 5 وعده نمازش رو بخونه و باز هم دنبال بعضی گناه ها بره
یا آدم از نماز بریده میشه یا بالاخره دست از اون گناه ها بر می داره
برای من که همیشه همین طور بوده، هر وقت از نماز فاصله گرفته ام، به گناه افتادم

italy.omid

اخراجی موقت
از خدا می ترسی و به دینش همچین چیزایی نسبت می دی؟
اگه نمی ترسیدی چیکار می کردی؟

دقیقا مشکل همین جاست که این دین خدایی نیست چون خدا هیچوقت نمیگه بنده اش سنگسار بشه ، شلاغ بخوره یا دست وپاش در جهت مخالف قطع بشه.

در ضمن دوست عزیز می دونستی عکسی که تو آواتارت هست (روبرتو باجو) یه همجنس بازه نکنه اسلام با همجنس بازی هم موافقه :surprised:.

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا مشکل همین جاست که این دین خدایی نیست چون خدا هیچوقت نمیگه بنده اش سنگسار بشه ، شلاغ بخوره یا دست وپاش در جهت مخالف قطع بشه.

در ضمن دوست عزیز می دونستی عکسی که تو آواتارت هست (روبرتو باجو) یه همجنس بازه نکنه اسلام با همجنس بازی هم موافقه :surprised:.
1)اگه به تاریخ و زمان های دین نگاه کرده باشی اینرو نمی گفتی
اگه تکامل دین رو دیده باشی این رو نمیگفتی
دین زرتشت بهدش یهود و مسیح رو اگه به خونی و به تکاملاتش فکر کرده باشی متوجه میشی چرا خدا تو اخرین دینش به نام اسلام اینقدر صریح صحبت میکنه
مطمئن باش اگر غیر خدایی بود طبق شرایط خیلی تغییر میکرد...مثله اینکه بر فرض بگیم حکم سنگسار دیگه داره حذف میشه...و بدون انسان از قدیم فطرت داشته و هیچکس از سنگسار خوشش نمیاد....و مطمئن باش اگر توسط انسان بود تا الان این حکم ها باقی نمی موند
2)قبلش گفتم...خداوند تو اسلام صریح تر نسبت به ادیان دیگه صحبت کرده
و هزاران جای قران چیزهایی رو نهی کرده
غیبت....زنا.....دزدی
درمورد بعضی هاشون گفته راه برگشتی هست...اما در مواردی مثله زنا شدیدا مخالفت کرده
دلیل مخالفت هم میتونیم الان به راحتی حس کنیم
البته بخش کوچیکی از اینو
به هرحال چیزی که صریحا و محکم جلوش وایساده و شدیدترین حالت هارو براش گذاشته مطمئنا مجازات سنگینی هم خواهد داشت
3) خداوند بسیار مهربان هستش اما در عین حال جبار
من این تفسیر رو کپی میکنم واسط
جبار از ماده جبر گرفته شده که گاه به معنی قهر و غلبه و نفوذ اراده می‏آید و گاه به معنی جبران و اصلاح و راغب در مفردات هر دو معنی را به هم آمیخته، می‏گوید: اصل جبر، اصلاح کردن چیزی است با غلبه و قدرت، این واژه هنگامی که در مورد خداوند به کار رود بیانگر یکی از صفات بزرگ او است که با نفوذ اراده و کمال قدرت به اصلاح هر فسادی می‏پردازد و هرگاه در مورد غیر او به کار رود، معنی مذمت را دارد و به گفته راغب به کسی گفته می‏شود که می‏خواهد نقصان و کمبود خود را با ادعای مقاماتی که شایسته آن نیست جبران کند، این واژه در قرآن مجید در ده مورد به کار رفته که نه مورد آن در باره افراد ظالم و گردنکش و مفسد است و تنها یک مورد آن در باره خداوند قادر متعال ( آیه مورد بحث ) می‏باشد.[1]
پس میبینی...هر 2 حالت در کنار هم قرار دارن
و این دلیلی نیست که بگیم قران از غیر خداست
ضمنا...اواتار دوستمون رو تفسیر نکنین........هرکسی یه بعد از یک چیز رو میبینه...قرار نیست همه بعد هارو اون بودنه..شاید ایشون هم مثله من اصلا نمی دونستن ایشون اینکاره بودن

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف بندشو میخوای چی کار؟تا وقتی که خودش و گفته هاش هست
دستور احکام با اقلید افکار فرق داره
احکام رو باید تا اونجا میشه رعایت کرد.....اما تقلید افکار هرگز
اینکه کسی به ناحق بگه این کارو کن هرگز
فقط نفر حق دستور دادن به من رو دارن
خدا..پیامبر...امام
که مشخص هستن...هیچ واسطه ای هم نیست
هزاران نفر تو تاریخ اومدن گفتن من امام هسام..من امام رو خواب دیدم...اما همشون تخیلی بودن
.........بقیه جملشو خودت میدونی...شرایط سایت نمیزاره بگم;)

حجت الاسلامی هستیا;)

حاج آقا مسئلتن:D

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز:
از کجا میشه متوجه شد که خدا هست و بعدش بفهمیم که میشود خدا را در خود و پیرامون یافت
:gol::gol::gol::gol::gol::smile:

نگاه کن دوست من
قبلا هم راجع به این موضوع من با دوستام صحبت کردم
میخوام خلاصه شده اون حرفارو واسه شما بنویسم
امیدوارم کافی باشه
اول از همه فرض میکنیم خدایی نیست....و این که ما هم به هر شرایطی خلق شدیم.....یا تکمیل شدیم..منظور که الان ما اینجایمم و ما داریم بحث میکنیم
اگه شما توی مسیری قرار بگیری....چه کاری چه فکری چه اجتماعی به یک بن بستی میرسی
که درستی رو نمی تونی تعریف کنی
برای مثال میگم.:مثلا شما کلمه ای به نام عدالت رو بیان میکنی.....بدون اینکه این کلمه رو بتونی معنی کنی
و یا میگی چیزی خوبه و چیزی بد بدون اینکه بتونی برای خوب یا بد تعریفی بیاری و حتی خوب یا بد رو به فطرت و درونت بر میگردونی....و میگی این خوبه...اما زمانی میرسه که 2 خصلت از فطرت با هم به نقطه اشتراکی میرسن که تو عمل مخالف هم هستن و تو نمی تونی تعیین کنی کدوم مسیر درسته
و یا مثال جالب تری بزنم از محدودیت عقل که فلاسفه میگن:2جمله سادس
1)هیچ چیز در این دنیا قطعیت ندارد
2)پس جمله بالا هم قطعیت ندارد
پس همه چیز در دنیا قطعیت دارد
پس جمله بالا هم قطعیت دارد
و
.
.
.
.
متوجه منظورم شدی؟مغز محدوده...انسان ها همه مکمل هم هستن
فکری که شما داری تو مسیری بسیار قوی و فکری که من دارم تو یک مسیر دیگه بسیار قوی تر از شما عمل میکنه
پس اینجا یه چیز پیش میاد...بلاتکلیفی
چیزی هست که من نه میگم یک نفر و نه میگم یک چیز چون نمی دونم
که برترین هستش.....یعنی از مجموعه افکاران رو بزار روب هم...تمامی انسان هارو کنار هم قرار بده مغزشونو که هرکدون نقاط ضعف اون یکی رو بپوشونن
این مجموعه به نقطه ای میرسه که ما ازش به نام منبع قدرت اسم میبریم
حالا این منبع قدرت تا حدیه که ما باز هم میگیم منبعی که ما در نظر میگیریم باید جامع تر از این باشه تا همه چیز رو شامل بشه
ما از این منبع قدرت به نام خدا نام میبریم
اما
سوالی که پیش میاد این دین چیه؟کی اورده؟
خوب زمانی قران رو باز میکنیم بر فرض مثال میبینیم این نه از فکر یک انسان و نه از فکر یک بخشی از انسان ها بلکه از فکر همه انسانها هم برتر ناشی شده...چون یکبار اگه به عواقب کاری که منع کرده و یا بهتر شدن اون چیزی که دستور داده نگاه کنی میبینی راهی رو مشخص میکنه که نه هدفی داره نه ابتدایی اما راه، راه درستیه
چیزی که انسان داره...ابتدا رو داره...هدف رو داره...اما راه رو نمی تونه درستشو انتخاب کنه..چون محدوده
پس مطمئنا باید از جانب همون چیز یا فردی باشه که ما ازش به نام منبع قدرت برتر یا خدا نام میبریم که خدا گذاشتیم اسمش رو
خدایی هست.....به این معنا
:gol:
اما در مورد قسمت دوم حرفت
گفتم انسان بخش بسیار بسیار بسیار ریزی از وجودیت خدا تو درونیشون دارن..چیزی که به نام فطرت تو علم اسلامی بیان میشه...چیزی که درستی و خوبی رو برات تعریف میکنه
تو خودت بخشی از خدایی....خدای درونی تو....از این نزدیک تر کی میتونه بهت باشه؟
و بخش دیگه ای هستی به نام جسم....که تو میشی تصمیم گیرنده راه ..... چیزی که خدا به شما داده....یعنی اختیار
مبحث رو بازتر از موضوع نمی کنم
امیدوارم برات مفید باشه

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگاه کن دوست من
قبلا هم راجع به این موضوع من با دوستام صحبت کردم
میخوام خلاصه شده اون حرفارو واسه شما بنویسم
امیدوارم کافی باشه
اول از همه فرض میکنیم خدایی نیست....و این که ما هم به هر شرایطی خلق شدیم.....یا تکمیل شدیم..منظور که الان ما اینجایمم و ما داریم بحث میکنیم
اگه شما توی مسیری قرار بگیری....چه کاری چه فکری چه اجتماعی به یک بن بستی میرسی
که درستی رو نمی تونی تعریف کنی
برای مثال میگم.:مثلا شما کلمه ای به نام عدالت رو بیان میکنی.....بدون اینکه این کلمه رو بتونی معنی کنی
و یا میگی چیزی خوبه و چیزی بد بدون اینکه بتونی برای خوب یا بد تعریفی بیاری و حتی خوب یا بد رو به فطرت و درونت بر میگردونی....و میگی این خوبه...اما زمانی میرسه که 2 خصلت از فطرت با هم به نقطه اشتراکی میرسن که تو عمل مخالف هم هستن و تو نمی تونی تعیین کنی کدوم مسیر درسته
و یا مثال جالب تری بزنم از محدودیت عقل که فلاسفه میگن:2جمله سادس
1)هیچ چیز در این دنیا قطعیت ندارد
2)پس جمله بالا هم قطعیت ندارد
پس همه چیز در دنیا قطعیت دارد
پس جمله بالا هم قطعیت دارد
و
.
.
.
.
متوجه منظورم شدی؟مغز محدوده...انسان ها همه مکمل هم هستن
فکری که شما داری تو مسیری بسیار قوی و فکری که من دارم تو یک مسیر دیگه بسیار قوی تر از شما عمل میکنه
پس اینجا یه چیز پیش میاد...بلاتکلیفی
چیزی هست که من نه میگم یک نفر و نه میگم یک چیز چون نمی دونم
که برترین هستش.....یعنی از مجموعه افکاران رو بزار روب هم...تمامی انسان هارو کنار هم قرار بده مغزشونو که هرکدون نقاط ضعف اون یکی رو بپوشونن
این مجموعه به نقطه ای میرسه که ما ازش به نام منبع قدرت اسم میبریم
حالا این منبع قدرت تا حدیه که ما باز هم میگیم منبعی که ما در نظر میگیریم باید جامع تر از این باشه تا همه چیز رو شامل بشه
ما از این منبع قدرت به نام خدا نام میبریم
اما
سوالی که پیش میاد این دین چیه؟کی اورده؟
خوب زمانی قران رو باز میکنیم بر فرض مثال میبینیم این نه از فکر یک انسان و نه از فکر یک بخشی از انسان ها بلکه از فکر همه انسانها هم برتر ناشی شده...چون یکبار اگه به عواقب کاری که منع کرده و یا بهتر شدن اون چیزی که دستور داده نگاه کنی میبینی راهی رو مشخص میکنه که نه هدفی داره نه ابتدایی اما راه، راه درستیه
چیزی که انسان داره...ابتدا رو داره...هدف رو داره...اما راه رو نمی تونه درستشو انتخاب کنه..چون محدوده
پس مطمئنا باید از جانب همون چیز یا فردی باشه که ما ازش به نام منبع قدرت برتر یا خدا نام میبریم که خدا گذاشتیم اسمش رو
خدایی هست.....به این معنا
:gol:
اما در مورد قسمت دوم حرفت
گفتم انسان بخش بسیار بسیار بسیار ریزی از وجودیت خدا تو درونیشون دارن..چیزی که به نام فطرت تو علم اسلامی بیان میشه...چیزی که درستی و خوبی رو برات تعریف میکنه
تو خودت بخشی از خدایی....خدای درونی تو....از این نزدیک تر کی میتونه بهت باشه؟
و بخش دیگه ای هستی به نام جسم....که تو میشی تصمیم گیرنده راه ..... چیزی که خدا به شما داده....یعنی اختیار
مبحث رو بازتر از موضوع نمی کنم
امیدوارم برات مفید باشه

اول :gol: چند تا :gol::gol::gol::gol: بدم

حرف من این بود البته از دوست دیگه پرسیدم چون هدف دیگه ای داشتم:
[از کجا میشه متوجه شد که خدا هست و بعدش بفهمیم که میشود خدا را در خود و پیرامون یافت]

درباره اثبات خدا گفتی که دلایلی که آوردی به هیچ وجه اثبات کننده وجودش نیست.
با دلایلی که آوردی میتونه . . . نباشه

درباره دین آوردی و چون اثبات کرده بودی وجود خدا رو بدون دلیل پذیرفتی که این دین رو همون خدایی که اثبات کردی آورده.

به چیزی بنام فطرت و جسم رجوع کردی و گفتی با اون میشه خدارو یافت و شناخت.
شاید بشه با فطرت یک هستی بزرگتر رو اثبات کرد اما نمیشه اون رو واقعا یافت و اون رو واقعا شناخت.

:gol::gol:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول :gol: چند تا :gol::gol::gol::gol: بدم

حرف من این بود البته از دوست دیگه پرسیدم چون هدف دیگه ای داشتم:
[از کجا میشه متوجه شد که خدا هست و بعدش بفهمیم که میشود خدا را در خود و پیرامون یافت]

درباره اثبات خدا گفتی که دلایلی که آوردی به هیچ وجه اثبات کننده وجودش نیست.
با دلایلی که آوردی میتونه . . . نباشه

درباره دین آوردی و چون اثبات کرده بودی وجود خدا رو بدون دلیل پذیرفتی که این دین رو همون خدایی که اثبات کردی آورده.

به چیزی بنام فطرت و جسم رجوع کردی و گفتی با اون میشه خدارو یافت و شناخت.
شاید بشه با فطرت یک هستی بزرگتر رو اثبات کرد اما نمیشه اون رو واقعا یافت و اون رو واقعا شناخت.

:gol::gol:
پس خرابکاری کردم:d
خوب من گفتم همون اول
خلاصه میگم
که به بخش اثبات وجود خدا وارد نشم که از بحث تاپیک خارج نشه
تا اینجای حرفم یعنی باید خدایی باشه...حالا یا هست یا نیست...اما به خاطر محدودیت انسان در مقابل قوانین موجود در طبیعت باید باشه
حالا اینکه حتما هست رو توضیح ندادم
قسمت دومت تو قسمت اول حرفام جای میگیره که کامل نگفتم
و وقتی خدا اثبات بشه مطمئنا دینش اثبات میشه
من رابطه اول خدارو گفتم..و اخر دینش...مابین رو بخاطر تاپیک صحبتی نکردم که خیلی از بحثش ممکنه دور بشه
درسته....خوشناسی کلید بر خداشناسی هستش.......و بخش کوچیکی رو از اون شامل میشه
اما این رو باید قیول کرد...تو تمام نظریه هایی که تو جهان ثبت شده به خصوص تو علم ریاضی چیزی به نام ملموس بودن حذف میشه
و به پشتوانه فرضیات میگن این باید اینطور باشه
نمی دونم منظورم رو متوجه شدی یا نه
مفهوم شناخت خدا عین مفهوم ازادی میمونه که تعریفش اینطوره حرکت تو این جهت و تو این حرکت اشنایی پیدا میشه بدون اینکه انتهایی داشته باشه
وقتی هزاران فرضیه به یک نقطه مشترکی میرسن اون موضوع رو اثبات شده میگیریم و میشه نظریه
شما نمی تونی بگی این خداست و هست
شما وقتی تو مجموعه ای از فرضیات قرار میگیری که به یک نقطه وجوریه خدا میرسه به این نتیجه میرسی که اون هست

.MosTaFa.

کاربر ممتاز

جواب قسمت رو که دوستمون دادن

اما در مورد آواتار
قبلا هم زیاد به آواتار من گیر دادن که همیشه کسانی بودن که می خواستن بحث رو به بیراهه بکشن، مثلا یکی می گفت پرچما مال کشورهایی هس که به ایران خیانت های زیادی کردن، من رفتم دیدم پرچم ها مال میکرونزی مالت و مولداوی و جزایر مارشال !!!! و ... هست !!!!!!!! (البته نمیدونم کی بود چون تاپیک حدف شده)

اما در مورد باجو:
دوست خدا ترس من:
باجو به دین بودا هست و توی سال های جوانی از مسیحیت برگشت. منهم جایی نشنیدم تو بوداییان همچین چیزی رواج داشته باشه
توی سال های اخیر هم اکثر وقتش رو صرف کمک به گرسنگان و زلزله زدگان و ... کرده ، کمک به هائیتی آخریش بود (کمک به برگونووو بازیکن قدیمی ایتالیا رو که یادتون نرفته)

این عکس هم مربوط به اجلاسی است علیه فقر و گرسنگی در روز جهانی غذا در 16 اکتبر 2008
این هم یه عکس دیگه از اون روز

من هم گذشته از همه این حرفا به فوتبال باجو علاقه دارم و دینش برام مهم نیست، هر چند که از لحاظ انسانی هم مرد بزرگیه، عکس هم به خاطر ایام جام جهانی انداختم،
شما هم که خیلی از خدا می ترسی الکی تهمت به کسی نزن

این هم سایت رسمی باجو:
http://www.robertobaggio.com/en/

این هم آخرین مطالب سایت:

<LI class=module-list-item>FAO: Sign the petition to end hunger now!<LI class=module-list-item>IO CHE SARO' ROBERTO BAGG10<LI class=module-list-item>Happy Birthday Roberto Baggio!<LI class=module-list-item>HAITI EARTHQUAKE<LI class=module-list-item>FAO: 1 billion hungry petition<LI class=module-list-item>Burma court finds Suu Kyi guilty<LI class=module-list-item>Aung San Suu Kyi's Birthday<LI class=module-list-item>Aung San Suu Kyi<LI class=module-list-item>Football against Hunger<LI class=module-list-item>Happy Birthday Roberto!
ای کاش بدون غرض و با مطالعه صحبت می کردی دوست من

italy.omid

اخراجی موقت
جواب قسمت رو که دوستمون دادن

اما در مورد آواتار
قبلا هم زیاد به آواتار من گیر دادن که همیشه کسانی بودن که می خواستن بحث رو به بیراهه بکشن، مثلا یکی می گفت پرچما مال کشورهایی هس که به ایران خیانت های زیادی کردن، من رفتم دیدم پرچم ها مال میکرونزی مالت و مولداوی و جزایر مارشال !!!! و ... هست !!!!!!!! (البته نمیدونم کی بود چون تاپیک حدف شده)

اما در مورد باجو:
دوست خدا ترس من:
باجو به دین بودا هست و توی سال های جوانی از مسیحیت برگشت. منهم جایی نشنیدم تو بوداییان همچین چیزی رواج داشته باشه
توی سال های اخیر هم اکثر وقتش رو صرف کمک به گرسنگان و زلزله زدگان و ... کرده ، کمک به هائیتی آخریش بود (کمک به برگونووو بازیکن قدیمی ایتالیا رو که یادتون نرفته)

این عکس هم مربوط به اجلاسی است علیه فقر و گرسنگی در روز جهانی غذا در 16 اکتبر 2008
این هم یه عکس دیگه از اون روز

من هم گذشته از همه این حرفا به فوتبال باجو علاقه دارم و دینش برام مهم نیست، هر چند که از لحاظ انسانی هم مرد بزرگیه، عکس هم به خاطر ایام جام جهانی انداختم،
شما هم که خیلی از خدا می ترسی الکی تهمت به کسی نزن

این هم سایت رسمی باجو:
http://www.robertobaggio.com/en/

این هم آخرین مطالب سایت:

<LI class=module-list-item>FAO: Sign the petition to end hunger now!<LI class=module-list-item>IO CHE SARO' ROBERTO BAGG10<LI class=module-list-item>Happy Birthday Roberto Baggio!<LI class=module-list-item>HAITI EARTHQUAKE<LI class=module-list-item>FAO: 1 billion hungry petition<LI class=module-list-item>Burma court finds Suu Kyi guilty<LI class=module-list-item>Aung San Suu Kyi's Birthday<LI class=module-list-item>Aung San Suu Kyi<LI class=module-list-item>Football against Hunger<LI class=module-list-item>Happy Birthday Roberto!
ای کاش بدون غرض و با مطالعه صحبت می کردی دوست من

1- من خودم کلکسیونی از عکسهای روبرتو باجو دارم و مطمئن باش اگه بحث ایتالیا و فوتبالش باشه من هم بیشتر از تو طرفدارشم هم خفن تعصب دارم هم اطلاعات اینجا هم کلوپ ورزشی نیست که این همه عکس می گذاری
2- روبرتو باجو یک همجنس بازه اینم منبع: http://www.goalmaniac.com/en/bios/archive_players/baggio/
البته منم نگفتم آدمه بدیه

italy.omid

اخراجی موقت
دوست عزیز:
از کجا میشه متوجه شد که خدا هست و بعدش بفهمیم که میشود خدا را در خود و پیرامون یافت

واقعاً این سوالت بچه گونه بود ، آقای مهندس می دونستی که سنجاقک آیرودینامیک ترین موجود در جهان هست چیزی که پیشرفته ترین جت های جنگنده جهان نتونستند بهش دست پیدا کنند.
آیا ساختمان هر نوع موجوده زنده ای رادیدی؟
حتی اگه همون قرآنم قبول داشته باشی گفته: آیا بوجود آمدن روز وشب برای شما نشانه ای برای وجود خدانیست

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعاً این سوالت بچه گونه بود ، آقای مهندس می دونستی که سنجاقک آیرودینامیک ترین موجود در جهان هست چیزی که پیشرفته ترین جت های جنگنده جهان نتونستند بهش دست پیدا کنند.
آیا ساختمان هر نوع موجوده زنده ای رادیدی؟
حتی اگه همون قرآنم قبول داشته باشی گفته: آیا بوجود آمدن روز وشب برای شما نشانه ای برای وجود خدانیست

گفتی :
خدا را در خودت و در پیرامونت می تونی جست و جو کنی هیچ نیازی به واسطه نیست.

ومن هم منظورم این بود که چطور نیاز به واسطه نداری واسه شناخت خدا وقتی خودت حرفت رو نقض می کنی؟ متوجه منظورم شدی؟ :smile::gol:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس خرابکاری کردم:d
خوب من گفتم همون اول
خلاصه میگم
که به بخش اثبات وجود خدا وارد نشم که از بحث تاپیک خارج نشه
تا اینجای حرفم یعنی باید خدایی باشه...حالا یا هست یا نیست...اما به خاطر محدودیت انسان در مقابل قوانین موجود در طبیعت باید باشه
حالا اینکه حتما هست رو توضیح ندادم
قسمت دومت تو قسمت اول حرفام جای میگیره که کامل نگفتم
و وقتی خدا اثبات بشه مطمئنا دینش اثبات میشه
من رابطه اول خدارو گفتم..و اخر دینش...مابین رو بخاطر تاپیک صحبتی نکردم که خیلی از بحثش ممکنه دور بشه
درسته....خوشناسی کلید بر خداشناسی هستش.......و بخش کوچیکی رو از اون شامل میشه
اما این رو باید قیول کرد...تو تمام نظریه هایی که تو جهان ثبت شده به خصوص تو علم ریاضی چیزی به نام ملموس بودن حذف میشه
و به پشتوانه فرضیات میگن این باید اینطور باشه
نمی دونم منظورم رو متوجه شدی یا نه
مفهوم شناخت خدا عین مفهوم ازادی میمونه که تعریفش اینطوره حرکت تو این جهت و تو این حرکت اشنایی پیدا میشه بدون اینکه انتهایی داشته باشه
وقتی هزاران فرضیه به یک نقطه مشترکی میرسن اون موضوع رو اثبات شده میگیریم و میشه نظریه
شما نمی تونی بگی این خداست و هست
شما وقتی تو مجموعه ای از فرضیات قرار میگیری که به یک نقطه وجوریه خدا میرسه به این نتیجه میرسی که اون هست

:gol:فقط مورد سومی که گفتی رو تاحدودی میشه روش حساب باز کرد ولی هیچ کدوم دلایل قانع کننده نیست.
شرمنده که طولانی شد.:gol:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
1- من خودم کلکسیونی از عکسهای روبرتو باجو دارم و مطمئن باش اگه بحث ایتالیا و فوتبالش باشه من هم بیشتر از تو طرفدارشم هم خفن تعصب دارم هم اطلاعات اینجا هم کلوپ ورزشی نیست که این همه عکس می گذاری
2- روبرتو باجو یک همجنس بازه اینم منبع: http://www.goalmaniac.com/en/bios/archive_players/baggio/
البته منم نگفتم آدمه بدیه

شما که من رو نمیشناسی از کجا می دونی اطلاعاتت بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توی منبعی که گذاشتی همچین چیزی ندیدم، حتی چیز مربوطی هم ندیدم، کجای لینک همچین چیزی نوشته؟

من کلی تو اینترنت سرچ کردم هیچ کجا همچین چیزی ندیدیم

شما که هم از خدا ترس داری هم خفن تعصب داری به ایتالیا و کلی هم اطلاعات داری درباره فوتبال ایتالیا همین یه حرفت رو میشه اثبات کنی؟؟؟؟؟؟؟

نگفتی آدم بدیه؟؟؟؟؟ تهمت به این بزرگی زدی می گی نگفتم آدم بدیه؟؟؟؟؟