این عکس چیه؟

shahri_376

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام
فكر كنم يك ساختمان بتني يا فولادي با ديوار برشي است واينا هم ميلگرد هاي ديوار برشي و تير و ستونها است .

ahmadi-2010

عضو جدید
می شه کسی در مورد این عکس یه توضیحی بده؟

(همونطور که می دونید اینا آرماتور بندی برای بتن ریزی هستند. چون بتن در مقابل فشار خیلی مقاومه ولی در مقابل کشش خیلی ضعیفه در داخل بتن میل گردهایی با ابعاد مختلف استفاده می کنن تا کشش تو بتن رو این میلگردها تحمل کنند که به این جور بتن ها می گن بتن مسلح یا آرمه.
قبل از بستن قالبهای بتن این میلگردها رو بصورت کلاف درمیارند و بعد قالب دورش می بندند و بعدش بتن ریزی می کنن که این میلگردهای به هم پیچیده رو اصطلاحا خاموت بندی می گن...) البته مطمئنا شما قبلا این اطلاعات رو داشتید .....

حالا تو این شکل اومدن یه ساختمون 6 پر رو درست کردن که احتمالا هسته مرکزی این ساختمان خواهد بود و احتمالا هسته مرکزی ستون هاشه....ولی این هم یه حدسه که می شه زد ولی اون چیزی که مسلمه این یه سازه بتنی صنعتیه نه ساختمانی مثلا می تونه پایه یه کولینگ تاور نیروگاهی یا یه سازه بلند مثل سیلو باشه......

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
توضیحات رو که دادن دوستان .
فک کنم پی برج میلاد بود این ... مطمئن نیستم البت

Alireza_2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
(همونطور که می دونید اینا آرماتور بندی برای بتن ریزی هستند. چون بتن در مقابل فشار خیلی مقاومه ولی در مقابل کشش خیلی ضعیفه در داخل بتن میل گردهایی با ابعاد مختلف استفاده می کنن تا کشش تو بتن رو این میلگردها تحمل کنند که به این جور بتن ها می گن بتن مسلح یا آرمه.
قبل از بستن قالبهای بتن این میلگردها رو بصورت کلاف درمیارند و بعد قالب دورش می بندند و بعدش بتن ریزی می کنن که این میلگردهای به هم پیچیده رو اصطلاحا خاموت بندی می گن...) البته مطمئنا شما قبلا این اطلاعات رو داشتید .....

حالا تو این شکل اومدن یه ساختمون 6 پر رو درست کردن که احتمالا هسته مرکزی این ساختمان خواهد بود و احتمالا هسته مرکزی ستون هاشه....ولی این هم یه حدسه که می شه زد ولی اون چیزی که مسلمه این یه سازه بتنی صنعتیه نه ساختمانی مثلا می تونه پایه یه کولینگ تاور نیروگاهی یا یه سازه بلند مثل سیلو باشه......

آره نظر منم همینه! هسته مرکزی یه ساختمان!

eedeh

کاربر بیش فعال
سلام
فكر كنم يك ساختمان بتني يا فولادي با ديوار برشي است واينا هم ميلگرد هاي ديوار برشي و تير و ستونها است .

من این عکس رو از یه مطلب در مورد دیوار برشی در آوردم . اما موندم این چطور دیوار برشیه ؟ شما میشه در مورد این دیوار برشی یه توضیحی بدین؟ واقعا ممنون.

359072

عضو جدید
سلام به نظر میرسه سازهای بتنی و صنعتی برای نصب حالا یا جرثقیل ثابت غول پیکر یانصب تاور یا برج باشه البته برای زیر سازی مخازن استوانه ای با قطر بالا هم چنین کاری انجام میشه

rasool.civil

مدیر بازنشسته
همونایی که تا حالا دوستان گفتند به نظر میرسه
ولی چند وقت پیش یکی از دوستان عکسهایی از آرماتورگذاری مخزن فاضلاب نشونمون داد همین شکلی بود
حالا دیوار برشی :que:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همونایی که تا حالا دوستان گفتند به نظر میرسه
ولی چند وقت پیش یکی از دوستان عکسهایی از آرماتورگذاری مخزن فاضلاب نشونمون داد همین شکلی بود
حالا دیوار برشی :que:
برا چی ؟ (؟) !!! توضیح میدی رسول جان

rasool.civil

مدیر بازنشسته
می شه کسی در مورد این عکس یه توضیحی بده؟

ینی میگم برا چی نمیتونه دیوار برشی باشه !!!
راستش اولش كم نگا كردم به عكس و بعدشم يه توهم سه بعدي زدم ديدم جور در نمياد
البته هنوزم يه حورايي تو توهمم موندما:D
آخه من اين خطوط ميلگردو كه به اون هسته رسيدن رو ديوار گرفتم چون ارتفاع ميلگردا زياده
ولي شما اون هسته مركزي رو ديوار ميدونيد كه تفريبا (يعني به نظرم) يه 8 ضلعيه
كه البته حرف شما منطقي تره (از من كه توهمه;):biggrin:

ashkan154

عضو جدید
این پایه یه دود کش نیرو گاه حرارتی است من همچین چیزی را در زمانی که داشتن دود کش نیروگاه حرارتی شازند اراک را می ساختند دیدم وبعد دودکش را روی همچین بنایی ساختن

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من هم فوندانسيون برج ميلاده.
چون اون هم يك برج با هسته مركزيه

zibayi

عضو جدید
سلام
امید دارم حالتون خوب باشه و این پیغام به دردتون بخوره
این نوع پی در واقع پی دیوار برشی هاییست که قرار است در ساختمانهای دایره به کا برده شوند
یعنی مقطع افقی سازه به صورت دایره میباشد
زیرا مقطع دایره به خاطر حالت خاص آن در مقابل زلزله مقاوم تر میباشد
و برای مهار بندی آن به وسیله ی دیوار برشی ناچاریم به جای اجرای دیوار برشی در 2 جهت
در سه جهت اجرا کنیم
که اگر سه جهت را ادامه دهیم به شکل بالا میرسیم که پی دیوار برشی دارای شش بر خواهد شد