این ترم چه واحدهایی دارید ؟

googooli

عضو جدید
سلام به همه
شرمنده ما تازه وارد اظهار نظر ميكنيما
ولي واقعا بزرگترين اشتباها را و انتخاب واحدت كردي

پروژه ها رو حتما در يك ترمي بگيريد كه از لحاظ كلاسي سرتون خلوت باشه (حداكثر 14 واحد ايده آله )
بعد شما زلزله پاس نكرده چرا پروژه برداشتين (چون واقعا نياز هست و باعث ميشه شديدا تو پروژ عقب بيوفتين دانشگاه ما پيش نياز بود )

و بدتر از اون شما اين ترم ميخوايين بارگذاري تازه بخونيد همزمان پروژه هم كار كنيد واقعا پروژه عقب ميوفتين

ولي يه شانس خوب دارين كه ترم بهمن برداشتين تا خرداد درسا تمومه ولي پروژه ها تا شهريور مهلت ميدن اكثرا
منم واسه همین پروژهارو برداشتم که تابستون انجام بدم زلزله و بارگذاریم فقط واسه فولاد و بتن نیاز که اونم فکر نکنم زیاد مشکل داشته باشه.به هر حال ممنون!:)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب ، حالا که واحدها گفته شد ، بهتره بریم سراغ سرفصل دروستون ... مثلاً توی دروس تخصصی ، چیا بهتون درس دادند یا چیا قراره درس بدند ؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب ، حالا که واحدها گفته شد ، بهتره بریم سراغ سرفصل دروستون ... مثلاً توی دروس تخصصی ، چیا بهتون درس دادند یا چیا قراره درس بدند ؟
واقعا سوال هیجان انگیزیه ایشالا اخر ترم بهتون میگم اخه الان 4 هفتهمیگذره من هنی کتابام رو نخریدم:D

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
هدف اصلی پرسیدن سوال من و جمع آوری، اجرای طرح ماموریت بود!
هر کی موافقه اعلام کنه، البته در دفتر تالار، نه در اینجا!
حالا اگه طرح با موافقت حداقل 5نفر شروع شد، درست و حسابی توضیح می دم چیه!
فقط 1کوچیک بگم که هر کی هر واحدی داره، در صورت قبول ماموریت باید حداقل 1جزوه از یکی از دروسش بیاره یا اون هایی که پروژه داشتند، حداقل 2پروژه در مورد درس مربوطه بذارند!
منتظرتون در تاپیک دفتر تالار هستم!

mohamad_ch

عضو جدید
سلام.
منم ترم 5 هستم.

مکانیک خاک
مکانیک سیالات
تحلیل سازه ها 1
محاسبات عددی
امار و احتمالات مهندسی
از مقاومت مصالح
تکنولوژی بتن و ازمایشگاه

کلا 16 واحد.

دوستان کسی می تونه یک کتاب جمع و جور و تر و تمیز واسه سیالات و تحلیل بگه؟

سیالات که استاد گفت که وایت رو بخونید که خداییش قشنگ توضیح داده.
تحلیلم که طاحونی رو گرفتم که خیلی راحت توضیح داده .

ولی می خوام فراتر برم و خوره این دو درس بشم. یه مقدار فضایی فکر می کنم ولی تا الان
الکی درس می خوندم ولی می خوام این ترم بتکونم.

برای خاک و محاسبات هم اگه میشه معرفی کنید.
برای خاک هم طاحونی گرفتم.

ببخشید که زیاد شد و اگه اینجا جاش نیست .تازه واردم تا بیام با فروم اشنا بشم یه چند بار فکر کنم باید اخطار بگیرم.

ممنون.:smile:

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
منم ترم 5 هستم.

مکانیک خاک
مکانیک سیالات
تحلیل سازه ها 1
محاسبات عددی
امار و احتمالات مهندسی
از مقاومت مصالح
تکنولوژی بتن و ازمایشگاه

کلا 16 واحد.

دوستان کسی می تونه یک کتاب جمع و جور و تر و تمیز واسه سیالات و تحلیل بگه؟

سیالات که استاد گفت که وایت رو بخونید که خداییش قشنگ توضیح داده.
تحلیلم که طاحونی رو گرفتم که خیلی راحت توضیح داده .

ولی می خوام فراتر برم و خوره این دو درس بشم. یه مقدار فضایی فکر می کنم ولی تا الان
الکی درس می خوندم ولی می خوام این ترم بتکونم.

برای خاک و محاسبات هم اگه میشه معرفی کنید.
برای خاک هم طاحونی گرفتم.

ببخشید که زیاد شد و اگه اینجا جاش نیست .تازه واردم تا بیام با فروم اشنا بشم یه چند بار فکر کنم باید اخطار بگیرم.

ممنون.:smile:

به نظر من برای تحلیل کتاب تئوری مقدماتی سازه ها ترجمه مجید بدیعی رو بخون واقعا کتاب
کاملیه
برای سیالات هم کتاب نبهانی رو پیشنهاد می کنم بگیری
برای محاسبات کتاب محاسبات عددی دکتر نیکوکار شاهکاره
وبرای خاک بهتر از طاحونی سراغ ندارم ولی کتاب داس رو بهنیا هم ترجمه کرده که دوستانی که این کتاب رو گرفتن ازش راضی بودن

Azhang

عضو جدید
منم ترم3 هستم
مقاومت 1
ديناميك
فيزيك 2!!!!
مهندسي محيط زيست
طراحي معماري
مصالح ساختماني
از مصالح ساختماني
امار واحتمالات
محاسبات عددي

arkana

عضو جدید
من:):
هیدرولیک،
آز مصالح،
خاک 2،
فولاد1،
تحلیل1،:redface::redface::redface:
هیدرولوژی،
ترابری،
پروژه راهسازی
+3واحد عمومی دارم.از راهنماییتون هم خوشحال می شم..

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خاک 2 رو دانشگاه ما ارائه نمی ده وگرنه من عاشق درس های ژئوتکنیکم(البته سازه جای خودش رو داره:)) کسی می دونه فتوگرامتری در مورد چیه؟چون یکی از درس های گروه عمرانه

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
کسی می دونه فتوگرامتری در مورد چیه؟چون یکی از درس های گروه عمرانه
بفرمایید، این هم در مورد فتوگرامی:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=685507&postcount=46

http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=685510&postcount=47

http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=685522&postcount=48

خدا رو شکر تالارمون به 1خود کفایی کوچولو رسیده!:w27:

hany

عضو جدید
سلام .دستتون درد نکنه که کمک می کنید.منم ترم 6 هستم.
درسهای این ترم منم بتن 2 _ فولاد2_بارگذاری_متره_زلزله_هیدرولیک و آزش_اقتصاد مهندسی_روسازی
ولی خیلی از پروژه بارگذاری می ترسم باید تو عید شروعش کنم.لطفا کمکم کنین.
راستی برای ماشین حسابم که گفتین.من الان 3400 دارم ولی باید یکی دیگه بخرم.چون معادله حل نمی کنه.چی بگیرم؟ 4800 خوبه؟
خیلی خیلی ممنون از وقتتون:):smile:

hitech

عضو جدید
پس اینجور که معلومه من خیلی خر خونم!
ترم 4: مکانیک خاک/تحلیل سازه/متره و براورد / طراحی معماری / مصالح و آز / انقلاب / روخوانی
قران / نقشه برداری و عملیات 1

PS: من بیشترین واحدی که تو یه ترم برداشتم 16 واحده. که اونم این ترمه! ولی مثل اینکه عقبم نیوفتادم!

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .دستتون درد نکنه که کمک می کنید.منم ترم 6 هستم.
درسهای این ترم منم بتن 2 _ فولاد2_بارگذاری_متره_زلزله_هیدرولیک و آزش_اقتصاد مهندسی_روسازی
ولی خیلی از پروژه بارگذاری می ترسم باید تو عید شروعش کنم.لطفا کمکم کنین.
راستی برای ماشین حسابم که گفتین.من الان 3400 دارم ولی باید یکی دیگه بخرم.چون معادله حل نمی کنه.چی بگیرم؟ 4800 خوبه؟
خیلی خیلی ممنون از وقتتون:):smile:

اگه می خوای یه چیز درست و حسابی بخری که تا آخرش برات بمونه TI-89 TITANIUM بخر
اگه می خوای کارتو برای کارشناسی راه بندازه یه fx-5800 بخر...ماشین حساب کامل و خوبیه

منم این ترم بارگذاری دارم پروژه اش 8 نمره داره منم باید کم کم برم سراغش

• Like
واکنش ها: hany

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همیشه و همه جا گفتم ، 4500 و 4800 برای عمران کافیه و بس :) بیشترش به درد نمیخوره :)

وقتی یه امتحانی مثل اصول تصفیه آب و فاضلاب داری و می خوای اون عددهای کذایی بار سطحی و ارتفاع استخرها رو ببری سر جلسه اون وقت دیگه 4500 جواب نمیده با 4800 کار نکردم...
ولی قبول دارم عمران ماشین حساب خفن زیاد به دردش نمی خوره

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نمیدونم والله ... آخه ماشین حساب فقط برای بردن عدد سر جلسه هستش ؟ راستی ، منظور از عدد بردن و اینا یعنی چی ؟ من برای درس مهندسی زلزله و اینا همیشه برنامه مینوشتم تو 4500 میبردم سر جلسه ، تحلیل دینامیکی میرکدم سازه رو ، معادله درجه 3 و 4 حل میکردم باهاش و دترمینان 4 در 4 میگرفتم و این جنگولک بازیا ... ولی نمیدونم چه کارایی دیگه ای باید داشته باشه ..
پریروز که رفته بودم دانشگاه توی آموزش دیدم برگه زدند ماشین حسابهای الجبرا و کلاس پد و ... ممنون شده بردنش سر جلسه !

elaheh-98

عضو جدید
سلام آقا مصطفی .جالبه ما ترم قبل مقاومت2 وریاضی2 داشتیم این ترم اجباری به همه ریاضی1 و مقاومت1 دادند؟:eek:
معادلات دیفرانسیل وطراحی معماری:eek:وبرنامه نویسی رو هم به اجبار بهمون دادن!:confused:
التماس دعا

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام آقا مصطفی .جالبه ما ترم قبل مقاومت2 وریاضی2 داشتیم این ترم اجباری به همه ریاضی1 و مقاومت1 دادند؟:eek:
معادلات دیفرانسیل وطراحی معماری:eek:وبرنامه نویسی رو هم به اجبار بهمون دادن!:confused:
التماس دعا
دانشگاه آزاد؟!

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه ما هم الجبرا و کلاس پد و تگزاس رو ممنوع کردن...ولی به 5800 کاری ندارن...کلا قیافه ماشین حساب تابلو باشه بد گیر میدن...سر جلسه خاک استاده اومده بود ته همه ماشین حساب ها سوزن می زد:biggrin:

fari_civil

عضو جدید
من كه هنوز اولاي پنجم ولي خداييش5 خوف تر ميزنه
تحليل2
فولاد1
بتن 1
مقاومت 2
هيدروليك
راهسازي
هيدرولو‍ژي
آز هيدروليك
19 واحد
(افا مدير اجازه !!! لطفا نگين بايد تو چه واحدايي دارين ميزدين!! خواستم عمق فاجعه رو نشون بدم!!!!)
و بوي مشروطيت جاريست...!!!!!!!!:)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من كه هنوز اولاي پنجم ولي خداييش5 خوف تر ميزنه
تحليل2
فولاد1
بتن 1
مقاومت 2
هيدروليك
راهسازي
هيدرولو‍ژي
آز هيدروليك
19 واحد
(افا مدير اجازه !!! لطفا نگين بايد تو چه واحدايي دارين ميزدين!! خواستم عمق فاجعه رو نشون بدم!!!!)
و بوي مشروطيت جاريست...!!!!!!!!:)

حالا من عمق فاجعه رو فرستادم اینجا :) اما یادمه این واحدایی کف گفتی رو من ترم 9 داشتم !!!! ااا :) خودتون تنبلید ، ترم 9 من اینا رو داشتم :
محاسبات
تاسیسات
هیدرولیک
هیدرولوژی
متره
بتن 1
آمار
فولاد 1
آز تکنولوژی
راه سازی
البته هم مشروط شدم ، ولی فقط هیدرولیک رو افتادم :( اونم برای 1 صدم :( باورتون میشه ؟ شدم 39 از 100 ، استاد 40 رو 10 میداد :( بهم نداد نامرد .....

ala-engineer

عضو جدید
سلام
ببخشيد كمي دير به اين تاپيك جواب دادم!!!!!!
تحليل سازه ها 1
مقاومت2(اختياريه ولي براي ما اجباري!)
سيالات
خاك
معادلات
تكنولوژي بتن و آز
آز مقاومت1
يه مسأله اي::( استاد خاك ما كه دكتري خاك داره استاد معادلات ما هم هست به نظرتون براي ما مشكلي پيش نمياد؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ، خوش اومدی به جمع ما :) سال نو هم مبارک .. نه چه مشکلی پیش بیاد ؟ آها چرا ، یک اتفاق خوب هم میافته ، برای نمره گرفتن لازم نیست دنبال 2 استاد بری :)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
اگه بگم استاد سيالاتمون هم هست چي ميگي!!!!!!؟؟؟؟؟:D
شبیه ابتدایی شدا!
همه ی درس ها رو یکی درس می داد! :thumbsup2:
خوب، توی یکی از دروسش خیلی موفق باشی، واسه نمره می تونی مخش رو بزنی، اما جون هر کی دوست داری سعی کن درست رو متوجه شی!:razz:

رفعت

عضو جدید
سلام

اين ترم درسهاي بتن 2 - فولاد 2 - هيدرولوژي - بارگذاري - زلزله - پي و يكي دو تا عمومي

meibudy

عضو جدید
سلام
عید همگی مبارک
من که بد بختانه 14 واحد دارم
الان هم در خدمت دانشگاهم

zoro.tornado2005

عضو جدید
منم الان ترم 4 هستم:
سیالات
تکنولوژی بتن و آز
آز مقاومت1
آز فیزیک
خاک
محاسبات
تحلیل 1
مقاومت1
تفسیر
مجموعا 20 تا.دانشگاه آزاد قزوین
ماشین حساب 5800 d:
دیدم درباره این موضوعات هم بحث شده آخه (ماشین حساب و ..)
آقا mmbidhendi نظرتونو می خوام بدونم.و راهنمایی!:smile:

آخرین ویرایش: