** اینجا ، ایران ، آزادی **

** اینجا ، ایران ، آزادی **

• بله

رای: 17 29.8%
  • خیر

رای: 40 70.2%

• مجموع رای دهندگان
    57

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که تغییری نمیکنم چون الانم همونیم که دوست دارم و آزادم و هیچ زور و اجباری هم برام نبوده کلا بر اساس چیزایی که خودم خوندم از قران که خدا چی گفته عمل میکنم و بهش اعتقاد قلبی دارم پس تغییرشم نمیدم

sepehr2222

اخراجی موقت
بحث کاملا کلیشه ای هستش....
من به شخصه همینم که هستم....

ولی بی شک هستند کسانی که دوست دارند راحت بپوشند....
امــــــا
منی که کلا تی شرت می پوشم چرا باید برای رفتن به ادارات دولتی حتما آستین داشته باشم؟ یعنی خانم های این مرز و بوم این قدر ............ که طاقت دیدن دست من رو ندارن؟
واقعا این بزرگترین توهین به خانمهای ایران هستش....
آزادی پوشش با آزادی بیان و قلم باید اجرا بشه....
بعضیا هنوز تو یه وجب آستین موندن نمونش نمونش دوست خوب و عزیزمون آقا مصطفی

آخرین ویرایش:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
واس پسرا اونقد توفير نميكرد ولي باز حداقل يه صد درصدي تغير ميكرد پوششمون ولي خب دخترايي كه من ميشناسم حداقل حداقلش دويست سيصد هزار و سيصد و بيست درصدي فكر كنم تغير داشته باشن بگو انشاالله

sepehr2222

اخراجی موقت
پس روسری و مانتوی ما هم توهین به آقایون محسوب میشه؟؟!!

حرفتون درست ولی دلیلتون بی منطقه!

من آزادی پوشش و دوست دارم اما دوستم دارم که هم وطن من که عقیدش با من متفاوته بتونه اونی باشه که میخواد ، اینکه هرکی میاد ایران به اجبار باید روسری

به سر داشته باشه یا اینکه هر کی میره بیرون اونقدر آزادی ندیدس که نرسیده به فرودگاه خارجه پوشش عوض میشه رو دوست ندارم

همه با هم میتونیم زندگی کنیم اگه تحمل دیدن عقاید متفاوتو داشته باشیم تحمیل و اجبار کاری رو پیش نمی بره من با آزادی پوشش عوض نمیشم چون تو پوشش

اجبار بالا سرم نیست واسه پوششم همونی هستم که میخوام...

اما آیا همه همینطورن؟!
بله به نظر من روسری برای من توهینه مثلا موی یه خانومو ببینم تحریک میشم ؟اگه کسی اینجوریه بمیره بهتره.متاسفانه تو کشور ما بد حجابی وجود داره که از بی حجابی بدتره.شما یه سفر برو خارج از کشور ببین یه دختره مثلا روس که هیچ دختره ایرانی ندیدم که تو قد و هیکل و قیافه بهش برسه انقدر ساده لباس میپوشه که کوچکترین جلب توجهی نمیکنه ولی ایرانیا یه شلوار میپوشن که یه جوش رو پاش زده باشه معلوم میشه و این زشته نه بی حجابی نه موی باز نه نپوشیدن مانتو

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرد های ما هم هیچکدوم نم یتونن با آستین حلقه ای یا شلوارک بیان تو خیابون دیگه

یا مثلا کراوات رو در مکان های دولتی نمی تونن استفاده کنن

واسه مردا گفتم تغییرات کمه

ولی خوب من همه چیزو که پیش بینی نکردم گفتم شاید برای آقایون هم به موارده جالبی بر بخوریم
پس چي همين قبل عيد زمزمه هايي مبني بر ممنوعيت دوباره ورود با استين كوتاه به دانشگاه ما بود سواي ايين نامه هفت من مثنوي كه به در و ديوارا زدن . بارها و بارها من به خاطر موهام مورد سوال قرار گرفته ام . بسيار گير دادن هاي الكي به انواع اقسام مدهاي لباس رنگ هاي لباس عكس و طرح و نوشته هاي لباس ديدم و همه اينها سواي اين است كه همه اينها پوشش هاي كامل و مثلا در راستاي اهداف جمهوري اسلامي بود و پوشيدن شلوارك و لباس هاي باز و چند تيكه و ... كه استغفرالله

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كه ارزو دارم يه بار با شلوارك بيام بيرون اخه مگه چه اشكالي داره؟
يه بار نصف شب تو كوچه ما دعوا شد و مردم ريختن بيرون و كمي بعد مامور پامورا هم رسيدن ما هم رفته بوديم تماشا و نصف شب تابستان من با شلوارك بودم و داشتيم تماشا ميكرديم كه يهو يكي از مامورا متوجه شد و دعوا رو ول كرد شروع كرد به ما كه برو تو اين چه وضعشه با شلوارك اومدي بيرون و از اين خزعبلات منم گرفتم به تمسخر كه بابام به زور كشيد برد تو گفت ولشون كن بابا :biggrin:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین الان اگه همچین ازادیو بدن... فاتحه این مملکت خوندس:D
اول باید فرهنگارو درست کنن که یه 20-30 سالی زمان میبره
همین که ملت وقتی از کشور خارج میشن یه دفه خیلی ببخشید افسار گسیخته مییشن همش عقده هایی که تو دلشون مونده...اول باید فکرا رو درست کرد...
ادامه این بحث بی معنیه... حالا یکی دوس داره با شلوارک بیاد یکیم با نقاب
با فرهنگ سازي و اين حرفا نميشه و بايد يه بار همينطور دفعتا ازادي اعلام بشه فوق فوقش ده بيست سالي دوره گذار طول ميكشه و مردم هر چي عقده دارن ميريزن بيرون و به مرور درست ميشه خودش مهم اينه كه هزينه اين دوره گذار رو بايد پرداخت و بدون گذر از اون نميشه به ازادي رسيد و هر كسي ميخواد مفت مجاني و فقط با فرهنگ سازي و ... به اين مرحله برسه نميتونه

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدی خداییش از این النگ و دولنگا و همون چیز مارکدارا؟

یارو یه شلوار پوشیده که فاقش 2 سانتی متره، به زور نگهش داشته رو کمرش، یه لباس هم پوشیده که از بس کوتاست نافش پیداست، فقط کافیه دولا بشه چیزی رو از رو زمین برداره یا دستشو بیاره بالا، کل بدنش و چیز مارکدارش پیدا میشه!

سه تا انگشتر دستشه، دو دور طناب بسته دور دستش (همون دستبند) یقش تا اعماق شکمش بازه، یه گردنبند هم انداخته که همه بفهمن این چیکاره است.
بعضی وقتها هم موهاشو اتو میکنه با کش میبنده...

ابروهاشو نخ کرده، رژگونه و رژلب هم میزنه، لباش تو زمستون خشک نشه!!!
اصلا مشكلي نيست اين ماها هستيم كه بايد ياد بگيريم تو كار هيچكس و رفتارهاي هيچكس زوم نكرده و دخالت نكنيم
من خودم از سشوار زياد خوشم نمياد و تنها وقتايي كه ميرم ارايشگاه سشوار ميگيره اما اخيرا چند باريه موهامو اتو هم ميكنه حالا بنا به پست المسائل شما حكمش چيه و چيكار بايد بكنم ؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچ وقت فراموش نکمیکنم یه سفر ناپرهیزی کردیم بریم آنتالیا تو هواپیما تا بلندشد همه خانمها روسری و مانتو و ... فرتی پرید ...تو هتل که استخر هم داشت خواهران مکرمه هم وطن همه با این مایوهای زنونه تو لابی پلاس بودن تو گشت وگذارارا هم خدا بده برکت یکیشون که یه زخم خفن رو پاش بود و هی انگار ....بگذریم رسیدیم تو حریم هوایی مملکت دوباره همه اضافات رو خواهران مکرمه مثل روسری و مانتو رو پوشیدن ....جالب اینجا بود اروپایی هایی که اونجا بودن یک ذره آرایش نمیکردن ...:gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ وقت فراموش نکمیکنم یه سفر ناپرهیزی کردیم بریم آنتالیا تو هواپیما تا بلندشد همه خانمها روسری و مانتو و ... فرتی پرید ...تو هتل که استخر هم داشت خواهران مکرمه هم وطن همه با این مایوهای زنونه تو لابی پلاس بودن تو گشت وگذارارا هم خدا بده برکت یکیشون که یه زخم خفن رو پاش بود و هی انگار ....بگذریم رسیدیم تو حریم هوایی مملکت دوباره همه اضافات رو خواهران مکرمه مثل روسری و مانتو رو پوشیدن ....جالب اینجا بود اروپایی هایی که اونجا بودن یک ذره آرایش نمیکردن ...:gol:

گفتم كه اين واقعيته هر نو سلب ازاديه و يه دوران گذاري ميخواد تا رفع بشه و با بد گفتن و نفرين و لعنت كردن و با اون جور ادما (اگ بدمون بياد) درگير شدن و ... هيچي رو حل نميكنه

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدی خداییش از این النگ و دولنگا و همون چیز مارکدارا؟

یارو یه شلوار پوشیده که فاقش 2 سانتی متره، به زور نگهش داشته رو کمرش، یه لباس هم پوشیده که از بس کوتاست نافش پیداست، فقط کافیه دولا بشه چیزی رو از رو زمین برداره یا دستشو بیاره بالا، کل بدنش و چیز مارکدارش پیدا میشه!

سه تا انگشتر دستشه، دو دور طناب بسته دور دستش (همون دستبند) یقش تا اعماق شکمش بازه، یه گردنبند هم انداخته که همه بفهمن این چیکاره است.
بعضی وقتها هم موهاشو اتو میکنه با کش میبنده...

ابروهاشو نخ کرده، رژگونه و رژلب هم میزنه، لباش تو زمستون خشک نشه!!!

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
گفتم بخندیم کمی دور هم باشیم
به دوستان خواهشا بر نخوره
بنده یه چند تایی از این دوستان داشتم که با تو تیپ کاملا متفاوت می چرخیدیم
تازه دوستای ما دست می کردند تو پریز برق موهاشون سیخ می شد اتو موتو در کار نبود اون موقع ها که
در حدی بود که اگر کسی نمی دونست فکر میکرد ما رو بزور کنار هم گزاشتند
این از این در حد مزاح فقط
.
.
اما یک مسئله ای رو باید بیان کنم هر چند اکثر دوستان مخالفت می کنند
مسلما با عقل و عرف می توان سنجید که هر چیزی باید حدودی داشته باشه
فقط در تعریف حدود است که ماها مشکل داریم
پس خواهشا بیان نکنید که هر کی هر جور دوست داره بپوشه
.
اما این جور پوشش (زنجیر تریلی و ش.. مارکدار و یقه چاک دار و ....) هم در عرف جایی نداره و هم در عقل
در عرف برای مثال می تونید بخودتون برگردید که کدوم یک از شما بعد از ازدواج حاضرید این طور بپوشید
یا مثلا در یک مراسم رسمی و یا حتی پیش کسی که براتون عزیزه
من خودم از دوستام این سوال رو پرسیدم و جواب جالبی دادند
متاسفانه برای ما متفاوت بودن اشتباه تعریف شده
این نکته ی مهمی که متاسفانه در پرده آزادی پنهان شده که البته ازادی اشتباه تعریف شده
.
یک مثال ساده می زنم
شما با خانمت داری می ری بیرون می گردی
بعد یهو چند تا مرد پیدا می شن که بلند بلند عربده می کشند و فحش می دن
اونم خواب آور:biggrin::biggrin:
عکس العملتان چیست
آیا می توانید بگید ازادند بگویند
من به شخصه اگر خودم باشم اگر بتونم که جلوی اونا رو می گیرم اگر نتونم اونجا رو ترک می کنم
.
چرا
دلیلش چیست
مگر آزاد نیستند
پس چرا چنین عکس العملی از خود نشان می دهیم
پوشش هم همین است
چه برای مرد چه برای زن
مطمئنم خیلی از خانم ها هستند که در عذابند وقتی می بینند یه پسری خم می شه و تمام بدنش معلومه
تازه مارک .... هم معلومه
و یا خیلی از مرد ها هستند که می بینند ........... خانم ها معلومه
.
آزادی را برای خود تعریف کنیم

ansarweb

عضو جدید
فرهنگ سازی نمیتونه بشه تا وقتی که آزادی ایجاد نشه

ازادی که ایجاد بشه اولش خوب مسلما وضعیت داغونه اما بعدش خوب میشه

هر تغییری یک سری مسائل رو هم به همراه خودش داره

اینطوری هم فکر کنم یکی دو تا نسل این وسط باید بسوزند

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینطوری هم فکر کنم یکی دو تا نسل این وسط باید بسوزند
ازادی هزینه دارد
فکر میکنی اروپا و سایر ممالک متمدن از اول اینطوری بودن؟؟؟ دهها نسل هزینه دادن تا امروز اروپا حالا ما باید به یکی دو نسل راضی باشیم تا به ازادی برسیم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با فرهنگ سازي و اين حرفا نميشه و بايد يه بار همينطور دفعتا ازادي اعلام بشه فوق فوقش ده بيست سالي دوره گذار طول ميكشه و مردم هر چي عقده دارن ميريزن بيرون و به مرور درست ميشه خودش مهم اينه كه هزينه اين دوره گذار رو بايد پرداخت و بدون گذر از اون نميشه به ازادي رسيد و هر كسي ميخواد مفت مجاني و فقط با فرهنگ سازي و ... به اين مرحله برسه نميتونه

دقیقا ......................

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که به شخصه همین جوری میمونم

هرجای این دنیاهم برم همینجوری میمونم

نظر دیگران هم محترمه ولی تا چند دهه مملکت به هم میریزه وخیلی چیزا رو از دست میدیم

Sarp

مدیر بازنشسته
معلوم نیست این شعار «هرکس مختاره هرجور خودش میخواد رفتار کنه » کی از دهن این ملت میفته !!!
خدائیش اصلا وقتی اینو به زبون میارید فکر میکنید که چی میگید ؟

آخرین ویرایش:

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلوم نیست این شعار «هرکس مختاره هرجور خودش میخواد رفتار کنه » کی از دهن این ملت میفته !!!

هر کس مختاره هر جور که دلش میخواد در حد عرف رفتار کنه

موضوع اینه که عرف ما مشکل داره

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما مشکلت با این جمله چیه؟؟؟
درازی موی من یا حتی شلوارک پوشیدنم چه ایرادی میتونه داشته باشه که براش این جمله رو به کار نبرم؟؟؟
هر کس مختاره هر جور خودش میخواد رفتار کنه به شرطی که به کسی اسیب نزنه و به شرطی که اسیب ها واضح و روشن باشند

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا از روی تفکر این چنین سخن گفتی
اروپا جلوی چشته
مگر نمی بینید
واقعا فکر می کنید که اروپا الان ازادند
تازه به فکر رسیدند برای دختر هاشون یه سری محدودیت تو دانشگاه ها و نوع پوشش بزارند
حالا ما راه رفته اونا رو هوتوتو
به همین راحتی
فکر می کنی چه اتفاقی می افته
اولین اسیب رو خودت با خواهر و مادر و دخترت می خورید
چه اتفاقی می افته اگر کسی با خواهرت حتی رسما ازدواج کنه و بعد از دو ماه جدا بشوند
و یا برای خودت که می بینی نامزد عزیزت در آغوش کسی دیگه است و در جواب تو می گه آزادی
و یا دخترت در سن 9 سالگی با دوست پسرش بروند و در همان سن جشن باکرگی بگیرند
واقعا این ها را می طلبی

درازی موی من یا حتی شلوارک پوشیدنم چه ایرادی میتونه داشته باشه که براش این جمله رو به کار نبرم؟؟؟
هر کس مختاره هر جور خودش میخواد رفتار کنه به شرطی که به کسی اسیب نزنه و به شرطی که اسیب ها واضح و روشن باشند

پس حاضری یک سری قوانین رو هم بزاری
خوبه
حالا چه قوانینی
همون هایی که غرب گزاشته یا نه هر چی باشه اسلام نباشه
یعنی چی اسیبش واضح و روشن باشه
برای کی
چطور مشخص بشه که روشنه
چه کسی این اعتبار و ارزش رو داره که حرف اون سند بشه
طبق چه معیار هایی؟
اسیب به چی ؟
خواهشا این ها رو هم توضیح بدهید

Sarp

مدیر بازنشسته
هر کس مختاره هر جور که دلش میخواد در حد عرف رفتار کنه

موضوع اینه که عرف ما مشکل داره
عرف رو شخص شما تعیین نمیکنید
عرف جامعه رو ما باهم تعیین میکنیم
عرف رو اکثریت تعیین میکنه
عرف جامعه حتی اگر زور هم بالا سرش نباشه (همین زوری که الان هست) همینی هست که الان وجود داره !
حالا شد یه چیزی !

روز سوم عید شب حدودای ساعت 12 خونه پر مهمون بود
رفتم تو کوچه که کمی هوا بخورم از دست شلوغی توی خونه
دیدم یه جوون ایستاده وسط کوی و یه موبایل رو گذاشته دم گوشش و داره فحش میده
اون هم چه فحشهایی
اون هم با چه صدایی
کمی که دقت کردم دیدم از بس مسته حتی نمیتونه حرکت کنه از سرجاش
برداشتم زنگ زدم به نگهبان شب که گشت پلیس رو خبر کنه
که بعد مدت کمی گشت پلیس اومد و ورش داشت برد !

حالا به نظر شما کار م درست بوده ؟ یا اشتباه :que:

zhilamo

عضو جدید
عرف رو شخص شما تعیین نمیکنید
عرف جامعه رو ما باهم تعیین میکنیم
عرف رو اکثریت تعیین میکنه
عرف جامعه حتی اگر زور هم بالا سرش نباشه (همین زوری که الان هست) همینی هست که الان وجود داره !

حالا شد یه چیزی !

روز سوم عید شب حدودای ساعت 12 خونه پر مهمون بود
رفتم تو کوچه که کمی هوا بخورم از دست شلوغی توی خونه
دیدم یه جوون ایستاده وسط کوی و یه موبایل رو گذاشته دم گوشش و داره فحش میده
اون هم چه فحشهایی
اون هم با چه صدایی
کمی که دقت کردم دیدم از بس مسته حتی نمیتونه حرکت کنه از سرجاش
برداشتم زنگ زدم به نگهبان شب که گشت پلیس رو خبر کنه
که بعد مدت کمی گشت پلیس اومد و ورش داشت برد !

حالا به نظر شما کار م درست بوده ؟ یا اشتباه :que:

من حرف شما رو قبول دارم ولی شاید مشکل از ساختاره...
اول اینکه طرف یهو که مشروب میبینه شوکه میشه و تا می تونه می خوره چون فکر می کنه غنیمت هستش....
دوم اینکه اگر مکانی باشه برای مشروب خوردن اون موقع طرف می ره اونجا ..... و دیگه صورت مست و النگ به خیابون نمی یاد ....
پس من می گم ساختار و فرهنگ غلطه...
عوضش بابک جان در اروپا با وجود آزادی هرگز از این صحنه هعا نمی بینی یا ببینی هم به نسبت خیلی کم هستش موافقی؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم بلوز شلواره ساده پوشیدن تو خیابون جلب توجه خیلی کمتر از مانتو تنگ پوشیدنه

من میگم عرف جامعه باید جوری بشه که همه لباس رنگی بپوشن تا دیگه اگه هر کسی رنگ شادی پوشید تو خیابون تابلو نشه

من میگم بی روسری بودن جلب توجهش کمتر از با روسری بودنه با آرایشه غلیظ و یه عالمه موی دکور شده هست

من میگم سادگی تو جامعه ی ما کمه همه اش هم به خاطر عقده ای بودنه

حالا سوال

چرا فقط مردایه ایرانی خیره به آدم نگاه می کنن و این رفتار توی مناطق آزاد وجود نداره ؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا از روی تفکر این چنین سخن گفتی
اروپا جلوی چشته
مگر نمی بینید
واقعا فکر می کنید که اروپا الان ازادند
تازه به فکر رسیدند برای دختر هاشون یه سری محدودیت تو دانشگاه ها و نوع پوشش بزارند
حالا ما راه رفته اونا رو هوتوتو
به همین راحتی
فکر می کنی چه اتفاقی می افته
اولین اسیب رو خودت با خواهر و مادر و دخترت می خورید
چه اتفاقی می افته اگر کسی با خواهرت حتی رسما ازدواج کنه و بعد از دو ماه جدا بشوند
و یا برای خودت که می بینی نامزد عزیزت در آغوش کسی دیگه است و در جواب تو می گه آزادی
و یا دخترت در سن 9 سالگی با دوست پسرش بروند و در همان سن جشن باکرگی بگیرند
واقعا این ها را می طلبی

پس حاضری یک سری قوانین رو هم بزاری
خوبه
حالا چه قوانینی
همون هایی که غرب گزاشته یا نه هر چی باشه اسلام نباشه
یعنی چی اسیبش واضح و روشن باشه
برای کی
چطور مشخص بشه که روشنه
چه کسی این اعتبار و ارزش رو داره که حرف اون سند بشه
طبق چه معیار هایی؟
اسیب به چی ؟
خواهشا این ها رو هم توضیح بدهید

من همه حرفام از روی فکره البته نه فکری مشابه افکار شما بلکه افکاری مطابق ذهنیات خودم
اینکه دیگه اروپا ازاده یا نه بسته به دیدگاهها داره از دید شما در زنجیرهای شهوت اسیرند و از دیدگاه ما در ازادگی کامل انسانی هستند
این بحث خواهر و مادر اصلی ترین حربه همفکران شما در مواجهه با ازادی خواهان هست که در تایپیک چه نوع حجاب یا پوششی دوست دارید نیز به من گفتند دوست داری خواهر مادرت اینطوری بیان بیرون ؟ و بارها در تایپیک ها و موارد دیگر و من تو همه ان تایپیک ها میگم که جوابم به این سوال چون هنوز در ظرفیت و جنبه این نوع سایت ها و حتی ملت ایران نیست جواب نمیدم ولی همیشه در مباحث خصوصی جواب این سوالو میدم که شاید بتونی حدس بزنی چیه
قوانین یه چیزهای قراردادی و نسبی هستند و من قبول دارم که در همه جاهایی که انسانها هستند (حتی در بین حیوانات نیز قوانینی حاکم هست) اکثریت میتوانند با توافق قوانینی را وضع و اجرا کنند و حتی این قوانین میتواند قوانین اسلام باشد و تنها تفاوت من و همفکرانم با شما این است که قوانین اسلام شما مطلق هستند و غیر قابل تغیر و حتی اکثریت حق تغیر انها را ندارند ولی ما میگیم قوانین برای بشریت در هر محل و هر زمانی بسته به اکثریت میتونه تغیر کنه و و و و و مهمتر از همه اینکه قوانین نمیتونه بر احوال شخصی حاکم بشه که این احوال شخصی کاملا روشن و مبرهن هستند ولی شماها میگید حتی احوال شخصی نیز باید تحت سیطره قوانین اسلام که از قضا نوشته شده مردم هر دوره ای نیز نیست و یکبار نوشته شده باید باشد پس میبینی که ما معتقد به قوانین هستیم همانطور که در ممالک متمدن مانند اروپا قوانین خیلی محکم تر و محترم تر از کشورهای اسلامی هستند
قوانین باید واضح و روشن باشه یعنی دارای مصادیق قابل فهم باشه مثلا تصادف یه امر کاملا ملموس است و میشه برای تمامی مواردش قانون نوشت همانطور که نوشته شده اسیب به عابر اسیب به ماشین اسیب به اموال عمومی مثل گارد ریل مثل درخت کنار جاده و ... همه میتوانند محاسبه تبیین و بررسی شوند در نتیجه میشه براشون قانون نوشت اما استفاده از عبارت کلی مغایر با شئونات اسلامی واضح و روشن نیست و مثلا یه اداره چادر رو شئونات اسلامی میدونه یه جا روسری و یه جا مقنعه پس باید قوانین اول خودشون روشن بشن بعد دلیل وضع و اسیبی که میرسونه و سالهاست من در مورد اسلام بحث کردم کسی دلیلی برام نیاورده که شلوارک پوشیدن من چه اسیبی به دیگران میزنه یا روزه خواری من چه زیانی به روزه داری دیگران داره یا کسی که تو خونه اش مشروب میخوره و نه بیرون میاد نه عربده میکشه نه به کسی مزاحمت ایجاد میکنه چه اسیبی به جامعه وارد میکنه؟؟؟
ارزش و اعتبار این قوانین نیز توسط همون اصل اکثریت و تدوین قوانین در هر دوره ایجاد میشه که گفتم و وقتی که مردم هر دوره ای خودشون قوانین حاکم بر خود رو وضع کنند پس خودشون هم ارزش و اعتبار اون قوانین میشن اما وقتی شما قوانین هزار یا پانصد یا دو هزار سال قبل رو به ذات ارزشمند بدونین و امروز با تمایل اکثریت مواجه نشین ارزشی ذاتی انها هیچ سودی نخواهد داشت
فکر کنم کافیه

Sarp

مدیر بازنشسته
من حرف شما رو قبول دارم ولی شاید مشکل از ساختاره...
اول اینکه طرف یهو که مشروب میبینه شوکه میشه و تا می تونه می خوره چون فکر می کنه غنیمت هستش....
دوم اینکه اگر مکانی باشه برای مشروب خوردن اون موقع طرف می ره اونجا ..... و دیگه صورت مست و النگ به خیابون نمی یاد ....
پس من می گم ساختار و فرهنگ غلطه...
عوضش بابک جان در اروپا با وجود آزادی هرگز از این صحنه هعا نمی بینی یا ببینی هم به نسبت خیلی کم هستش موافقی؟
حالا چه اصراری به خوردن مشورب و لخت شدن و . . .هست ؟

مگه این عرفی که داریم 15 قرن واسش فرهنگ سازی نشده ؟
یعنی اگه فرهنگ سازی در خلاف جهت این چیزا (مشروب و برهنگی و . . . )باشه فرهنگسازی محسوب نمیشه ؟
چون مشروب و گردوندن سگ و لخت گشتن واسه اکثر مردم غیرعادیه پس یعنی ساختار و فرهنگمون اشتباهه ؟

چند بار سفر کردین به اروپا ؟

Sarp

مدیر بازنشسته
حالا سوال

چرا فقط مردایه ایرانی خیره به آدم نگاه می کنن و این رفتار توی مناطق آزاد وجود نداره ؟
از کجا میدونی وجود نداره ؟

و شما چن بار به این مناطق ازاد مسافرت داشته اید ؟!!؟!

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کجا میدونی وجود نداره ؟

و شما چن بار به این مناطق ازاد مسافرت داشته اید ؟!!؟!

دختر عموم 10 سالی هست که هلند زندگی میکنه

هر باری که ایران میاد کلی راجع به این مسائل با هم صحبت می کنیم

از اون شنیدم

حتی تو دورانه دانشجوییش با 2 تا پسر هم خونه بود

اونجا این مسائل حل شده اس

خودش می گفت تو این مدتی که باهاشون هم اتاق بوده حتی یک بار هم قصد بد بهش نداشتن

اما فرض کن این حالت تو ایران پیش بیاد

نتیجه اش چی میشه ؟

اصلا دختری باقی میمونه ؟

zhilamo

عضو جدید
حالا چه اصراری به خوردن مشورب و لخت شدن و . . .هست ؟

مگه این عرفی که داریم 15 قرن واسش فرهنگ سازی نشده ؟
یعنی اگه فرهنگ سازی در خلاف جهت این چیزا (مشروب و برهنگی و . . . )باشه فرهنگسازی محسوب نمیشه ؟
چون مشروب و گردوندن سگ و لخت گشتن واسه اکثر مردم غیرعادیه پس یعنی ساختار و فرهنگمون اشتباهه ؟

چند بار سفر کردین به اروپا ؟

بابک عزیز من همین الانش ایران نیستم....
من فلاند پیش پرفسورایرانی تبار رضا داودی برای مطالعه 6 ماه بر روی فرمانتور اومدم....
در ضمن سگ و لخت شدن ربطی به مشروب خوردن غیر عادی نداره....
آره اشتباه هستش....
من اینجا کسی رو غیر معمولی نمی بینم ولی تو ایران همه غیر عادی هستن بخصوص خانم ها با روپوش های چسبناک و تنگشون دلیلشم خفقان و محدودیت هستش...

Sarp

مدیر بازنشسته
دختر عموم 10 سالی هست که هلند زندگی میکنه

هر باری که ایران میاد کلی راجع به این مسائل با هم صحبت می کنیم

از اون شنیدم

حتی تو دورانه دانشجوییش با 2 تا پسر هم خونه بود

اونجا این مسائل حل شده اس

خودش می گفت تو این مدتی که باهاشون هم اتاق بوده حتی یک بار هم قصد بد بهش نداشتن

اما فرض کن این حالت تو ایران پیش بیاد

نتیجه اش چی میشه ؟

اصلا دختری باقی میمونه ؟
بله