ایران؟؟؟واقعا که

lord70

عضو جدید
بدون مقدمه سر متن
این اولین باره که من با این زبان تند حرف میزنم
اعضای فیتیله دوران خودمان
به دلیل اینکه
یکبار به عنوان جک از ترک استفاده کردند
الان از صدا و سیما بیرون انداخته شده اند
مردم تبریز راهپیمایی کردند و باعث بیرون انداختن اعضا شدند کشور انقدر بی جنبه؟؟؟
مردمی که بیش از 30 سال برای افرادی مثل من و تو کار کردند این جوابشونه؟با اون حقوق کم؟
این همه مردم از کلمه ترک استفاده میکنند ینی یه کلمه انقدر مهم بوده؟
کارشونو از دست بدند؟؟؟
متاسفم برای خودم ... کشورم ... هموطنان ام
همین و بس

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدون مقدمه سر متن
به دلیل اینکه
مردمی که بیش از 30 سال برای افرادی مثل من و تو کار کردند این جوابشونه؟با اون حقوق کم؟
کارشونو از دست بدند؟؟؟
همین و بس
خداوکیلی اینهمه جناب خان شوخی میکرد هزار جوک و لهجه رو بکار برد،من عشق می کردم صداشو میشنیدم...
این فیتیله ای ها وقتی من کوچولو بودم از مدرسه می اومدم منو میخندوندن زندگی میکردم با اینا و عمو قناد......

ته بی انصافی و نامردیه، خوبه معذرت خواهی هم کردن...
نمیدونم راسته اخراج شدنشون یا خیر،ولی این ترک های عزیز هم بیش از حد شلوغش کردن،من مخالف نژاد پرستی هستم بطور حتم، ولی وقتی تو تلویزیون دیگه خود تهرانی ها و مازندرانی ها و شیرازی ها و خوزستانی و جنوبی ها اینقدر ساده و راحت،شوخی ها رو میپذیرن، رفتار فوق العاده سنگین ترک ها، عجیب ـه.من خودم یک رگم ترک (قشقایی) هستش و از این حرکت ترک ها واقعا ناراحت شدم.

خداوکیلی معذرت خواهی کردن!چقدر نامردین شما... گناه دارن وجدانن...
بعدشم واقعا چیز خاصی نبود صدتای اینجور شوخی ها رو با دیگران کردن...
تاسف تاسف تاسف... (امیدوارم خبر برکناری ها،کذب باشه...)

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بدون مقدمه سر متن
به دلیل اینکه
کارشونو از دست بدند؟؟؟
همین و بس

کاری که به اون کلیپ مسواک ندارن :|.....صرفا یه بهانست برای تضاهرات و سوئ استفاده پان ترکیسم از این تضاهرات ;)

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بدون مقدمه سر متن
به دلیل اینکه
کارشونو از دست بدند؟؟؟
همین و بس

بنده ترک زبان نیستم و اعتراضات خارج از روال رو تأیید نمی کنم

اما این حساسیت ها و عکس العمل ها دلیلش تبعیضه ...

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده ترک زبان نیستم و اعتراضات خارج از روال رو تأیید نمی کنم

اما این حساسیت ها و عکس العمل ها دلیلش تبعیضه ...
بنظرم فقط 2قوم توی ایران انصافن حق دارن از تبعیض حرف بزنن،اول کُرد ها، دوم عرب ها (چون خوزستانی هستم هر دو قوم رو باهاشون ارتباط داشتم)

ولی ترک ها.... خداوکیلی آخرین قومی هستن که بخوان از تبعیض بگن...
حالا شاید من اشتباه میکنم نمیدونم...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم فقط 2قوم توی ایران انصافن حق دارن از تبعیض حرف بزنن،اول کُرد ها، دوم عرب ها (چون خوزستانی هستم هر دو قوم رو باهاشون ارتباط داشتم)

و لرها .

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالله تاپیک:biggrin:
اوخی گناه دارن :cool:
اولا فقط مردم تبریز اعتراض نکردن و بقیه شهرها هم بودن
دوم من به شدت مخالف قومیت گرایی هستم به شدت تمام یعنی واقعا افکار جهان سومی هستش اما تو مملکتی که همیشه بقیه ی اقوام تو سری میخورن جز این انتظاری نیست
شما بیرون گود واستادید دارید اظهار نظر میکنید تو خود تلوزیون ایران کم بی لطفی و توهین نصیب مردم ترک زبان نشده اما هیچوقت در این حد اعتراض نکردن که چه عرض کنم اصلا اعتراض نکردن

شما ساده نگر نباشید یکم عمیق فکر کنید متوجه میشید همه ی اینا یک سیاست کشوری هست ولاغیر

چند سال پیش هم تو روزنامه متنی در مورد ترک زبانها نوشته شد و اعتراض زیادی در پی داشت این هم نشات گرفته از همون مطالب هست هر اشتباهی تاوانی داره اینو یادتون باشه که مردم ترک تاوان خیلی اشتباهای نکرده رو دادن پس این تاوان عموهای فیتیله خیلی سنگین نیست در مقابل این مردم
شما میگید بقیه اقوام ایرانی مظلوم هستن نه ترکا میدونید دلیلیش چیه؟چون سعی نکردن تو سری خور باشن البته نه 100در100 ...سعی کردن دفاع کنن از حقوق خودشون وقتی پایه های یه مملکت رو دوش این اقوام مختلف هست کاملا نامردی بی خردی و بی فرهنگی هست به همون پایه ها توهین بشه

اخراج اعضای فیتیله یا عذرخواهی لازم بود تا ریشه ی این حرکات جهان سومی خشکانده بشه این تنها جرقه محسوب میشه امیدوارم اونقدر به فهم و شعور و درک بالا برسیم که بفهمیم به آدماها ورای قومیت و رنگ و نژاد نگاه کنیم بر اساس انسانیت تا بتونیم پیشرفت کنیم نه تو توهم پیشرفت سیر کنیم و حرفای بزرگ بزرگ بزنیم بدون عمل...

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسئله ظرفیت انسان هاست که متاسفانه در ما ایرانیا پایینه

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوم من به شدت مخالف قومیت گرایی هستم به شدت تمام یعنی واقعا افکار جهان سومی هستش اما تو مملکتی که همیشه بقیه ی اقوام تو سری میخورن جز این انتظاری نیست
شما بیرون گود واستادید دارید اظهار نظر میکنید تو خود تلوزیون ایران کم بی لطفی و توهین نصیب مردم ترک زبان نشده اما هیچوقت در این حد اعتراض نکردن که چه عرض کنم اصلا اعتراض نکردن

شما ساده نگر نباشید یکم عمیق فکر کنید متوجه میشید همه ی اینا یک سیاست کشوری هست ولاغیر

چند سال پیش هم تو روزنامه متنی در مورد ترک زبانها نوشته شد و اعتراض زیادی در پی داشت این هم نشات گرفته از همون مطالب هست هر اشتباهی تاوانی داره اینو یادتون باشه که مردم ترک تاوان خیلی اشتباهای نکرده رو دادن پس این تاوان عموهای فیتیله خیلی سنگین نیست در مقابل این مردم
شما میگید بقیه اقوام ایرانی مظلوم هستن نه ترکا میدونید دلیلیش چیه؟چون سعی نکردن تو سری خور باشن البته نه 100در100 ...سعی کردن دفاع کنن از حقوق خودشون وقتی پایه های یه مملکت رو دوش این اقوام مختلف هست کاملا نامردی بی خردی و بی فرهنگی هست به همون پایه ها توهین بشه

اخراج اعضای فیتیله یا عذرخواهی لازم بود تا ریشه ی این حرکات جهان سومی خشکانده بشه این تنها جرقه محسوب میشه امیدوارم اونقدر به فهم و شعور و درک بالا برسیم که بفهمیم به آدماها ورای قومیت و رنگ و نژاد نگاه کنیم بر اساس انسانیت تا بتونیم پیشرفت کنیم نه تو توهم پیشرفت سیر کنیم و حرفای بزرگ بزرگ بزنیم بدون عمل...
متاسفانه به جز قسمتی که بولد کردم، با بقیه ی صحبتت مخالفم.من تو خوزستان دارم زندگی میکنم ولی شما جایی زندگی میکنی که دور و برت اکثرن کپی پیست خودتون هستند.
اینجا ده ها قوم و لهجه های مختلف دارن با هم زندگی میکنن. شما یک دور فقط یکبار برو استان لرستان،برو استان ایلام، بیا خوزستان... ببین تو چه وضعیتی زندگی میکنن..... حالا این زیاد مهم نیست...
میدونستی کل سریال بررره روی لهجه ی ایذه ای و دزفولی و لری ساخته شده بود.آیا مردم این شهر ها مُردن؟ تو خیابونا ریختن؟ نه... فقط خندیدن و گذاشتن بقیه مردم هم بخندن.نه شد جهان سومی شما نه شد بی ظرفیتی.آقو همساده، جناب خان،پایتخت ها، میلیون ها جوک و شوخی های ریز و میز سریال های تلویزیونی....
کل دنیا همین شکله،من طنز های بسیار زیاد خارجی هم نگاه می کنم و اونها هم واقعا با خودشون شوخی میکنن.از ایران هم صد برابر بدتر، ولی تحمل و ظرفیت رو واقعا میشه هم در کمدین و هم در مخاطبان دید.

جهان سومی یعنی جو گیر.یعنی ادعا، یعنی بروز دادن خشم هایی که منطق خاصی هم پشتش ندارن.
شما مثلا بیان می کنید پایه های مملکت روی دوش این قوم هستن.بنده فقط اشاره می کنم به دوره ی قاجار و قومی که بر سر کار بودند، و همینقدر کافیه. چه نوع پایه ای چه کشکی آقای/خانم محترم.والا کل نفت که 150هزار میلیارد تومان از 210هزار میلیارد تومان پول کشور هست از همین خوزستان داره استخراج میشه، مردم سیستان و ایلام و کردستان و خوزستان دارن بخاطر کلمه ی "مرز" تاوان پس میدن، نصف سد های ایران بر روی همین رود کارون زده شده، بنادر جنوبی ایران نبودند که الآن همین لپ تاپ و گوشی دست شما نبود که آقا/خانم محترم...
نصف پالایشگاه و پتروشیمی و هوای کثیف و آلوده ترین شهر جهان (اهواز) در همین نزدیکی های ماهاست،چطور شماها انسان های مظلوم و پایه های این مملکت شدید... البته اگر من اشتباه برداشت کردم،عذر میخوام.

این همون جوّ خود برتر بینی هستش که تو دل همه ی ماها هست،شما بدین طریق،ما اقوام مختلف هم ایرادات خاص خودمون رو داریم.
در ارتباط با اینکه ترک ها از حق خودشون دفاع میکنن،هیچ شکی نیست که کار صحیحی میکنن من ازین بابت واقعا غبطه میخورم که اعراب و لرها و کردهای عزیز و حتی ترک های این سمتی، از این قابلیت بخوبی برخوردار نیستن....

ولی جوّ گیری و ریختن توی خیابون بدلیل اعتراض به فلان مسئله،واقعا سطح پائین و به قول شما جهان سومی هستش.
این مسئله که یه عده پشت پرده یه سیاست تفرقه انداز و توهین به فلان قوم دارن، اینها به دید بنده یک سری توهماتی هستش که از همون توهم دشمن،پدید اومده.این حرفا چیه،کی جرات داره بیاد تو تلویزیون نفوذ کنه واسه اینجور کارها،مملکت صاحاب داره...
از طرفی، این جوّ واقعا بده.توهین یعنی "فلانی تو احمق هستی" توهین یعنی "فلان اقوام شما قوم فلان فلان شده ای هستین" این یعنی توهین.
یکی بچه سالی اومده تو یه برنامه طنز یه کار اشتباهی کرده که اون کار اشتباهش رو فهمیده بعد داشته با یه لهجه ای حرف میزده اونم تو برنامه کودک بعدش هم فهمیدن اشتباه کردن اومدن معذرت خواهی کردن بعدش یهو یه عده میگن نه این به ما منظور داشته توهین کرده اینا برنامه ریزی شدست....
من چی بگم...

ببینید، فاصله بین شوخی تا توهین، فاصله کوتاهیست،ولی فقط یه جهان سومی هستشش که تفاوت این دو رو متوجه نمیشه.

البته بازم میگم صحبتت در مورد اینکه آدم باید از حقش دفاع کنه، صحیحه.
موفق باشین.

lord70

عضو جدید

قبول کنید زیاد شلوغش کردند اگه بدونید با کردها چه کاری کردن هزار بار خدا رو شکر می کنید

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه به جز قسمتی که بولد کردم، با بقیه ی صحبتت مخالفم.من تو خوزستان دارم زندگی میکنم ولی شما جایی زندگی میکنی که دور و برت اکثرن کپی پیست خودتون هستند.
اینجا ده ها قوم و لهجه های مختلف دارن با هم زندگی میکنن. شما یک دور فقط یکبار برو استان لرستان،برو استان ایلام، بیا خوزستان... ببین تو چه وضعیتی زندگی میکنن..... حالا این زیاد مهم نیست...
میدونستی کل سریال بررره روی لهجه ی ایذه ای و دزفولی و لری ساخته شده بود.آیا مردم این شهر ها مُردن؟ تو خیابونا ریختن؟ نه... فقط خندیدن و گذاشتن بقیه مردم هم بخندن.نه شد جهان سومی شما نه شد بی ظرفیتی.آقو همساده، جناب خان،پایتخت ها، میلیون ها جوک و شوخی های ریز و میز سریال های تلویزیونی....
کل دنیا همین شکله،من طنز های بسیار زیاد خارجی هم نگاه می کنم و اونها هم واقعا با خودشون شوخی میکنن.از ایران هم صد برابر بدتر، ولی تحمل و ظرفیت رو واقعا میشه هم در کمدین و هم در مخاطبان دید.

جهان سومی یعنی جو گیر.یعنی ادعا، یعنی بروز دادن خشم هایی که منطق خاصی هم پشتش ندارن.
شما مثلا بیان می کنید پایه های مملکت روی دوش این قوم هستن.بنده فقط اشاره می کنم به دوره ی قاجار و قومی که بر سر کار بودند، و همینقدر کافیه. چه نوع پایه ای چه کشکی آقای/خانم محترم.والا کل نفت که 150هزار میلیارد تومان از 210هزار میلیارد تومان پول کشور هست از همین خوزستان داره استخراج میشه، مردم سیستان و ایلام و کردستان و خوزستان دارن بخاطر کلمه ی "مرز" تاوان پس میدن، نصف سد های ایران بر روی همین رود کارون زده شده، بنادر جنوبی ایران نبودند که الآن همین لپ تاپ و گوشی دست شما نبود که آقا/خانم محترم...
نصف پالایشگاه و پتروشیمی و هوای کثیف و آلوده ترین شهر جهان (اهواز) در همین نزدیکی های ماهاست،چطور شماها انسان های مظلوم و پایه های این مملکت شدید...
البته اگر من اشتباه برداشت کردم،عذر میخوام.

این همون جوّ خود برتر بینی هستش که تو دل همه ی ماها هست،شما بدین طریق،ما اقوام مختلف هم ایرادات خاص خودمون رو داریم.
در ارتباط با اینکه ترک ها از حق خودشون دفاع میکنن،هیچ شکی نیست که کار صحیحی میکنن من ازین بابت واقعا غبطه میخورم که اعراب و لرها و کردهای عزیز و حتی ترک های این سمتی، از این قابلیت بخوبی برخوردار نیستن....

ولی جوّ گیری و ریختن توی خیابون بدلیل اعتراض به فلان مسئله،واقعا سطح پائین و به قول شما جهان سومی هستش.
این مسئله که یه عده پشت پرده یه سیاست تفرقه انداز و توهین به فلان قوم دارن، اینها به دید بنده یک سری توهماتی هستش که از همون توهم دشمن،پدید اومده.این حرفا چیه،کی جرات داره بیاد تو تلویزیون نفوذ کنه واسه اینجور کارها،مملکت صاحاب داره...
از طرفی، این جوّ واقعا بده.توهین یعنی "فلانی تو احمق هستی" توهین یعنی "فلان اقوام شما قوم فلان فلان شده ای هستین" این یعنی توهین.
یکی بچه سالی اومده تو یه برنامه طنز یه کار اشتباهی کرده که اون کار اشتباهش رو فهمیده بعد داشته با یه لهجه ای حرف میزده اونم تو برنامه کودک بعدش هم فهمیدن اشتباه کردن اومدن معذرت خواهی کردن بعدش یهو یه عده میگن نه این به ما منظور داشته توهین کرده اینا برنامه ریزی شدست....
من چی بگم...

ببینید، فاصله بین شوخی تا توهین، فاصله کوتاهیست،ولی فقط یه جهان سومی هستشش که تفاوت این دو رو متوجه نمیشه.

البته بازم میگم صحبتت در مورد اینکه آدم باید از حقش دفاع کنه، صحیحه.
موفق باشین.

:biggrin:به همه میگید جوگیر اما با عرض معذرت یه نیگا هم به صحبت های خودتون بندازید خیلیم بد نمیشه
من عرض کردم پایه های کشور رو همین اقوام هست میدونید دیگه اقوام جمع هست قوم مفرد وقتی میگم اقوام یعنی لر و کرد و ترک فارس و عرب ....این یه نمونه جوگیری :smile:شما متنو میخونید با این دیدگاه که بذا جواب دندان شکن بدم بهش اینجوری نمیخونید که شاید حرف حقی توش نهفته باشه:smile:

اینکه میگید تو کشورهای دیگه هم در قالب طنز این چنین اتفاق هایی میفته درست اما فرمایش شما برا ایران صدق نمیکنه چرا؟چون تو این مملکت از اول رو پایایه ی توهین این جوک ها و عوامل دیگه شکل گرفته دوستان بهتر از بنده میدونن وقتی ذهنیت و بن مایه ی یک اتفاق منفی باشه سخت میشه درستش کرد وقتی پایه ی خیلی افکار منفی باشه نمیشه گفت آغا جوگیر شدی.جالبه تو خیلی از فرهنگای مثبت غربی نمیخوایم مث اونا باشیم اما تو جوک سازی چرا.... از اون گذشته خیلی کم شنیدم از خارج ایران که تو قالب توهین جوک سازی بشه و 100البته قبل اون فرهنگسازی مناسبی برای این قضایا صورت میگیره تا هم طنز سازنده و هم کسی که میخنده بفهمه فقط طنز....

همینکه شما میگید برره و اقا خان و غیره از اقوام مختلف بودن اما شما اعتراض نکردید با این اتفاق برابری نمیکنه چرا که اون ها تبدیل شدن به شخصیتهای دوست داشتنی این مملکت طنز با توهین فرق داره اینو متوجه باشید خواهش میکنم.....تو خیلی فیلما ادمای زیادی رو با لهجه ی ترکی گذاشتن طنز و غیره کی مردم اعتراض کردن؟وقتی قاضی میشید عادل باشید نه تخریب گر ....توهین یعنی فلانی تو فرق برس دستشویی رو با مسواک نمیدونی پس یعنی احمقی چرا خودتونو به کوچه علی چپ میزنید یا میخواید بگید خیلی روشنفکر هستید؟

من با ریختن به خیابونا نه گفتم موافقم نه مخالف حرفم یه چیز دیگه اس شما دارید فقط جبهه میگرید البته نمیدونم چرا

مناطق جنوب کشور و همچنین کردستان و غیره همه میدونن با اینکه منابع خوبی توی منطقه شون دارن اما بهشون کم میرسن دوستان بوشهری و خوزستانی و سنندجی هم دارم و بهشون هم همیشه گفتم که زندگیشون واقعا سخته و حقشون اینی نیست که بهشون میرسه اما این بحثارو باهم قاطی نکنید شما چندتا مقوله ی مختلفو دارید بهم پیوند میدید درصورتی که اصلا جای بحثش الان نیست ....

در اخر عرض کنم خدمتتون که با گفتن اینکه مردم جهان سومی هستم و ادعا دارن و فرهنگ ندارن جوگیر هستن چیزی درست نمیشه من نوعی شمای نوعی جز همین مردم هستیم کسی از فضا نیومده تا تشکیل اجتماع ایران رو بده پس اول از خودمون شروع کنیم بعد انتقالش بدیم به دیگران باشد که رستگار شویم....:)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

:heart:;)

بالا