ایا پسرها با دوست دختر خود ازدواج میکنن و بالعکس؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tala1988

عضو جدید

گفتم که اون تقصیر اون بیچاره نیست که تو مملکت ما بخصوص پایتخت و کلان شهرها پاکی و نجابت دیگه برا کسی معنا نداره و همه به........نگاه میکنن:(
ولی به این فکر کن: که مثلا اون دختر این موضوع اعتقادش هست و بلخره یه روز بهش میرسه - حالا وقتی تشکیل خانواده داده نگاه کدوم همسر ارزشی تره؟ اونی که با دوست دخترش ازدواج کرده و بعد متوجه رابطه های قبلی و تمسخر پنهانی بقیه میشه یا اونی که با یه دختری ازدواج کرده که هر روز که زندگیشون میگذره نکات مثبت و قابل تامل تری ازش میفهمه و حیرت میکنه از اینکه چه موجود ارزشمندی رو تقدیر به دستش داده و حالا بر خودش واجب میدونه که با چنگ و دندون نگهش داره- ;)
البته دخترا خصلت های زشتی هم دارن که باعث این تفکر تو جامعه شده که چیزی ازش نمیگم چون ممکنه به مزاج برخی خوش نیاد:D
و البته شما هم نمیتونید از تفکر یه پسر هرگز آگاه بشید چون خود پسرا هم از کار هم سردرنمیارن
:biggrin:
جای بحث خیلی داره منم الان گشنمه مغزم کار نمیکنه ایشالا یه تو فرصت بهتر اگه خاستید تو صندوق خصوصی با هم تبادل نظر میکنیم;)

به شدت با قسمتی که واستون بولد کردم موافقم،بله حتما اگه فرصتشو داشتین خوشحال میشم که این موضوع واسم روشن تر بشه چون واقعا آدم دیگه نمی دونه چی درسته چی غلطه :gol:

missysanaz

عضو جدید
من فکر میکنم جواب دادن به این سوال کار سختیه.چون امروز جامعه بین سنت و مدرنیته داره دست و پا میزنه.بستگی داره به شخص.نه اینکه به طیف خاصی نسبت داده بشه که پسرا اینجور دخترا اونجور..من فکر میکنم اگه تعریف درستی از دوست دختر/پسر موجود باشه برای شخص و بدون تعصب و احساسات تصمیم بگیره با کسی دوست بشه چرا که نه

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم جواب دادن به این سوال کار سختیه.چون امروز جامعه بین سنت و مدرنیته داره دست و پا میزنه.بستگی داره به شخص.نه اینکه به طیف خاصی نسبت داده بشه که پسرا اینجور دخترا اونجور..من فکر میکنم اگه تعریف درستی از دوست دختر/پسر موجود باشه برای شخص و بدون تعصب و احساسات تصمیم بگیره با کسی دوست بشه چرا که نه

متاسفانه همه ما جوونا دچار عقده شدید هستیم
(به قول هیچکس راست گفت نصف عقده ای و نصف وحشی)
البته سیاست غلط کشور و.. به این روز انداختشمون و تهاجم خارجی هم از آب گل آلود ماهی میگیره
فرهنگمون امروز اسمش املی بودن و عقب ماندگی و بی فرهنگیه و بی بندباری و بی وفایی و تقلید از فیلم های ####.... اسمش مد روزه
از برنامه های ماهواره مردم فقط اون قسمت هایی که ترویج بی بندباری و خیانت و... هست رو میچسبن بهش و به هرکی هم میرسن به اسم مد بودن و آزاد بودن و اونوریا اینجورین و .... تازه به اون کار تشویق هم میکنن که یه وقت تو این موضوع تنها نباشن

وایی که چی شدیم و چه خواهیم شد

• Like
واکنش ها: etnn

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
با سلام

قایون از پیدا کردن دختری آقتاب و مهتاب ندیده دلسرد شدن و فکر میکنن تقریبا همه دخترا دیگه مثل قدیم پاک نیستن بنابر این ترجیح میدن بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنن-- ولی اگه مردی بتونه اون دختری که شما گفتی رو پیدا کنه مطمئن باش حاضر بخاطرش خیلی کارا بکنه در حالی که بقیه دخترا براش اهمیتی ندارن

نمیدونم آقایون ایرانی چطور به خودشون جرات میدن دنبال دختری بگردن که آفتاب مهتاب ندیده باشن؟ مگر مردی پیدا میشه که خودش این واژه رو دربرگرفته باشه؟ چرا همیشه تو افکار ما ایرانیها اینو پرورش دادند که همیشه دختر باید متانت داشته باشه. نجیب باشه.. و یا تا قبل از ازدواج رابطه ای با کسی نداشته باشه ؟!!!و آقایونی که خودشون با هزار نفر بودن و خوش گذروندن حالا بیان دنبال دختری بگردن که آفتاب مهتاب ندیه باشه؟ آیا ما دخترها هم نباید بگیم کو اون پسری که تا قبل از اردواج با هیچ دختری رابطه ای نداشته؟ حتی........

چرا؟ چون این فرهنگ غلط در جامعه ما رشد کرده که مرد هرکاری بخواد میتونه انجام بده اما دختر نه... از نظر من این کاملا غلطه... دوستان منو ببخشید اگر رک حرف میزنم.. اما اگر همیشه دخترها به بد بودن معروفن اما آیا مرد بدکاره وجود نداره؟
پس اون آقایی که خودش هزار راه رو رفته یا به قول اون آقا زیاد خورده تا سیر شده نباید این جرات به خودش بده که بره خواستگاری اون دختری که تا حالا با پسری دوست نبوده وبه قول عامیانه آفتاب مهتاب ندیده یاشه

اما کاش پسرهای ایرانی ما اونقدر معرفت داشتن که با احساس دخترها بازی نمیکردند و از همون اول مسیر آشنایی خودشون رو نشون میدادن.. و دخترهای ساده دل هم فریب بعضی از جون هارو نمیخوردن
مشکل ما این هست که برای گفتن دروغ اونقدر شهامت داریم که برای حرف راست نه...
رابطه دختر پسر اگر سالم باشه هیچ اشکالی نداره ... گاهی میشه دوتا دوست خوب برای هم باشن حتی تا بعد از ازدواج...
آمار روانشناسی نشون داده که خیلی از رابطه های دوست پسر دختری به ازدواج منجل شده.. خب وقتی تو فاصله دوستی شناخت بیشتر میشه و طرفین میبینن که به معیار های دلخواهشون نزدیک هستن برای ازدواج اقدام میکنن..
اگر انتخاب از روی عقل باشه و در مسیر دل مطمانا به طلاق ختم نمیشه
موفق باشید

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

نمیدونم آقایون ایرانی چطور به خودشون جرات میدن دنبال دختری بگردن که آفتاب مهتاب ندیده باشن؟ مگر مردی پیدا میشه که خودش این واژه رو دربرگرفته باشه؟ چرا همیشه تو افکار ما ایرانیها اینو پرورش دادند که همیشه دختر باید متانت داشته باشه. نجیب باشه.. و یا تا قبل از ازدواج رابطه ای با کسی نداشته باشه ؟!!!و آقایونی که خودشون با هزار نفر بودن و خوش گذروندن حالا بیان دنبال دختری بگردن که آفتاب مهتاب ندیه باشه؟ آیا ما دخترها هم نباید بگیم کو اون پسری که تا قبل از اردواج با هیچ دختری رابطه ای نداشته؟ حتی........

چرا؟ چون این فرهنگ غلط در جامعه ما رشد کرده که مرد هرکاری بخواد میتونه انجام بده اما دختر نه... از نظر من این کاملا غلطه... دوستان منو ببخشید اگر رک حرف میزنم.. اما اگر همیشه دخترها به بد بودن معروفن اما آیا مرد بدکاره وجود نداره؟
پس اون آقایی که خودش هزار راه رو رفته یا به قول اون آقا زیاد خورده تا سیر شده نباید این جرات به خودش بده که بره خواستگاری اون دختری که تا حالا با پسری دوست نبوده وبه قول عامیانه آفتاب مهتاب ندیده یاشه

اما کاش پسرهای ایرانی ما اونقدر معرفت داشتن که با احساس دخترها بازی نمیکردند و از همون اول مسیر آشنایی خودشون رو نشون میدادن.. و دخترهای ساده دل هم فریب بعضی از جون هارو نمیخوردن
مشکل ما این هست که برای گفتن دروغ اونقدر شهامت داریم که برای حرف راست نه...
رابطه دختر پسر اگر سالم باشه هیچ اشکالی نداره ... گاهی میشه دوتا دوست خوب برای هم باشن حتی تا بعد از ازدواج...
آمار روانشناسی نشون داده که خیلی از رابطه های دوست پسر دختری به ازدواج منجل شده.. خب وقتی تو فاصله دوستی شناخت بیشتر میشه و طرفین میبینن که به معیار های دلخواهشون نزدیک هستن برای ازدواج اقدام میکنن..
اگر انتخاب از روی عقل باشه و در مسیر دل مطمانا به طلاق ختم نمیشه
موفق باشید

درود

دوست من شما رک صحبت نکردی!! ببخشید اینو میگم ولی خیلی سخیف حرف زدی
همچین میگی کو آن مردی که ..........انگار ایران رو زیر رو کرده باشی و پیداش نکردی
بیا تا بهت نمونه نشون بدم که دقیقا همینه که میگی وجود نداره!!
فقط حیف که پسرا ویژگی جسمی خاصی ندارن که شما با تستش بهت ثابت بشه حرف من رو
ولی اینو بدون که آره هست - انقدر قاطعانه نگو نیست و از موضع بالادست نگا نکن
در مورد دخترهای ساده دل هم که گفتی فریب میخرن انقدر به کرات راجع بهش صحبت شده که حتی خودت هم جواب خودتو میدونی......و لازم نیست تکرار کنم چون دوباره داستان میشه

بازم میگم نگاهت رو عوض کن - اگرچه بهت میگم مردی که مد نظره صحبتهاته وجود داره حتی اگه خیلی مصری میتونم بهت معرفی کنم
---------------------
در مورد دوستی و شناخت و.... فقط بگم اینا همش جوک هست برای توجیه رفتارهای افسار گسیخته که هر بی مغزی هم میدونه واقعیت نداره
شما چطور میتونی انقدر قاطعانه در مورد دوستت صحبت کنی !!! دوستی که حتی ممکنه بیش از 1 سال تداوم داشته باشه ولی شما به عنوان دختر همش سعی در ظاهر سازی داشتی که نشون بدی خیلی کامل و لایق هستی و اون پسر هم خودشو یه جنتل من بی رقیب نشون میداده
وقتی تازه به زیر سقف مشترک میرید و همه چیز قطعی میشه اونوقت تازه نقاب هاتون رو برمیدارید و هرکدوم میفهمید چه باخت بزرگی کردید و چه خبره -- میتونم بهت 100 مثال بزنم
مثلا شما دختر تا قبل ازدواج بشدت مراقب رفتار و کردارت هستی خیالی متین و با شخصیت رفتار میکنی و وزنت رو کنترل میکنی ! میری ورزش و.......10000 جور ترفند دیگه که یوقت طرف پشیمون نشه -- پسر هم همینطور
بعد ازدواج همش کشک
ببخشید رک بهت بگم - میشی مثل بشکه !! حتی رقبت نمیکنی 1 کیلو وزن کم کنی اخلاق که ####- رفتارت هم با خانواده همسرت بشدت وحشتناکه اینا ادامه داره تا اینکه بوی تجدید فراش همسرت به مشامت میرسه!!
دوباره شروع میکنی تبدیل شدن به یه دختر آس شدن و نمونه
البته اون مرده هم بعد ازدواج 180 درجه تغییر میکنه - انقدر که تو بعضی موارد دختره به ##### میوفته
میشناسم دختره بعد 5 سال دوستی به خانوادش به خاطر پسره پشت کرد حالا بعد ازدواج باید قیافشو ببینی !!!
حتی روش نمیشه بره پیش خانوادش بگه غلط کردم - بگه پشتم باشید همین الان طلاق میگیرم
اونم مثل شما فکر میکرد
مورد مرد هم دیدم که از خجالت به خاطر رسوایی زنش که بعد ازدواج متوجهش شد حتی دیگه توسط هیچکس رویت نشد
اینا همش نتیجه شناخت قبل ازدواج در دوستی هامونه---- کدوم دوستی!!؟ هر 2 طرف میدونن رابطشون به خاطر چی تشکیل شده و بعدش هم تموم میشه فقط خودشون رو گول میزنن و کار خودشونو سخت تر میکنن

آخرین ویرایش:

m.bateni

عضو جدید
جالبه.....به نظرم وقتی دوست داشتن باشه با شناخت بیشتر میتونه منجر به ازدواج بشه.....
ربطی نداره کی بودیم.... مهم اینه الان کی هستیم و کی خواهیم بود....
به نظرم اگه کسی گذشته ی یه ادم براش مهمه پس بره با همون گذشته اش هم ازدواج کنه....
چرا اومده و میخواد با زمان حال یه دختر باشه ؟؟؟اگه گذشته مهمه....:que:
حرفم مختص هر دو جنس(دختو و پسر بود)
بای بای

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه.....به نظرم وقتی دوست داشتن باشه با شناخت بیشتر میتونه منجر به ازدواج بشه.....
ربطی نداره کی بودیم.... مهم اینه الان کی هستیم و کی خواهیم بود....
به نظرم اگه کسی گذشته ی یه ادم براش مهمه پس بره با همون گذشته اش هم ازدواج کنه....
چرا اومده و میخواد با زمان حال یه دختر باشه ؟؟؟اگه گذشته مهمه....:que:
حرفم مختص هر دو جنس(دختو و پسر بود)
بای بای

ببخشید اینو میگم ولی مگه میشه گذشترو نادید گرفت
این حرف رو شما بهش فکر کنید!! مگه میشه از گذشته همسرتون بعد ازدواج چیزی رو بدونید که نمیدونستید و بعد بگید ولش کن اون گذشته!!؟
محاله
اولین حس بدی که ایجاد میکنه حس دروغ هست- که این خودش آغاز مشکلات
بله اگه طرف صادقانه گذشتش رو کنه و شما بگی عیبی نداره آره-- تازه بازم ممکنه تو زندگی از گذشته تاثیر بگیرید و رو رفتارتون تاثیر گذار باشه

Yuri Boyka

عضو جدید

ببخشید اینو میگم ولی مگه میشه گذشترو نادید گرفت
این حرف رو شما بهش فکر کنید!! مگه میشه از گذشته همسرتون بعد ازدواج چیزی رو بدونید که نمیدونستید و بعد بگید ولش کن اون گذشته!!؟
محاله
اولین حس بدی که ایجاد میکنه حس دروغ هست- که این خودش آغاز مشکلات
بله اگه طرف صادقانه گذشتش رو کنه و شما بگی عیبی نداره آره-- تازه بازم ممکنه تو زندگی از گذشته تاثیر بگیرید و رو رفتارتون تاثیر گذار باشه

دوست عزیز کاملا با شما موافقم.
یه آدم تو 7سالگیش هرچی باشه تو 70 سالگیشم همونه.
شخصیت و طرز نگاه آدما غیر قابل تغییرند.

khanum gol

عضو جدید
من ترجیح میدم با کسی ازدواج کنم که باهاش دوست باشم و اصلا از این ازدواجای که کسی معرفی معرفی کرده یا همینطوری ندیده خواستگاری بیان خوشم نیاد.
بابا یه خورده دید باز داشته باشید

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ترجیح میدم با کسی ازدواج کنم که باهاش دوست باشم و اصلا از این ازدواجای که کسی معرفی معرفی کرده یا همینطوری ندیده خواستگاری بیان خوشم نیاد.
بابا یه خورده دید باز داشته باشید

وقتی با N نفر دوست شدی و N بار منتظر بودی یکیش بیاد خاستگاریت ولی هیشکدوم نیومد چی؟
اونوقت به اولین خاستگار از ###### بله میگی و با کله میری (اگه بیاد)
حالا شما یکم زاویه دیدت رو عوض کن
من به عنوان یه پسر بهت بگم! محاله یه پسر با نیت قلبی ازدواج با دختری دوست بشه (اگرم بشه بلخره فکرش به جاهای باریک میکشه و....)- اونچه که تو فکرشه چیز دیگست!! اگرم به ازدواج منتهی بشه استثنا محسوب میشه و دختر باید شرایط خیلی آسی رو داشته باشه

اینم بگم دوستان تعریف دوستی تو ایران بین 2 غیر همجنس با 2 همجنس متاسفانه خیلی خیلی فرق میکنه
اگه 2غیر همجنس تو رابطشون مثل 2 همجنس رفتارکنن بنده با دوستی 1000000% موافقم و حتی بهش تاکید هم میکنم ولی متاسفانه اینجوری نیست

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی با N نفر دوست شدی و N بار منتظر بودی یکیش بیاد خاستگاریت ولی هیشکدوم نیومد چی؟
من به عنوان یه پسر بهت بگم! محاله یه پسر با نیت قلبی ازدواج با دختری دوست بشه (اگرم بشه بلخره فکرش به جاهای باریک میکشه و....)- اونچه که تو فکرشه چیز دیگست!! اگرم به ازدواج منتهی بشه استثنا محسوب میشه و دختر باید شرایط خیلی آسی رو داشته باشه

اینم بگم دوستان تعریف دوستی تو ایران بین 2 غیر همجنس با 2 همجنس متاسفانه خیلی خیلی فرق میکنه
اگه 2غیر همجنس تو رابطشون مثل 2 همجنس رفتارکنن بنده با دوستی 1000000% موافقم و حتی بهش تاکید هم میکنم ولی متاسفانه اینجوری نیست

یعنی شما اگه کسی شرایط خیلی آسی داشته باشه به نظرتون مناسب ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!!!1
واقعا ملاک انتخابتون اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببینین هر انسانی یه اخلاقی داره یه سلایقی داره همه ی ادما از ماهی خوششون نمیاد...همه ی ادما عاشق رنگ زرد نیستند....همه ی ادما از یه موزیک خوششون نمیاد..قطعا همه ی افراد هم از یک مدل افراد خوششون نمیاد...اگه اینجوری بود همه با یه نفر ازدواج می کردند و بقیه ادما تا ابد مجرد بودند!!!!!!!!!!!!11
این شرایط آسی که شما می گین از دید هر فردی می تونه یه ویژگی باشه که به همه چیز ترجیح میده..
دلیلی نداره چون شما این دیدگاه رو دارین همه ی ادما مثل شما فکر کنن..با نوشته های شما من این طور استنباط کردم که شما کاملا با ازدواج سنتی موافق هستین و یه اخطاری رو بهتون می دم سعی کنین حساسیت و دیدی که دارین رو تا حدی کنترل کنین چون تو همون ازدواج سنتی هم مشخص نیست بعد از یه مدت چه رفتار هایی رو از طرفتون مشاهده کنین.جامعه امروز ما جامعه ای نیست که وقتی از خونه بیرون میری فقط با خانما یا فقط با اقایون صحبت کنی و همکار باشین..میشه کنترل بشه ولی باید این طور باشه ولی حساسیت و دید منفی اعتماد رو از بین میبره..

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمونه ای که همین اواخر خودم برام پیش اومد این بود که یکی از فامیل ها ازدواج کردند(ازدواج سنتی) و اطرفیان شروع کردند به تعریف کردن از او خانومی که تازه وارد خانواده شده بودند یعنی به حدی که ایشون شده بودند ملاک خانوم بودن و متانت...بعد از چند ماهی تئو یه مهمونی خانوادگکی من ایشون رو دیدم ..هر دو تامون در لحظه اول اخشکمون زد..من واقعا باورم نمی شد که کسی که این همه تعریفشون رو شنیده بودم ایشون باشن..
شاید باور نکنین ولی ادمی که رو به روی من ایستاده بوود کسی بود که دوران دبیرستان بی نهایت رابطه داشت!!!!!!!!!!!!از افرادی بود که حتی چند بار اخراج شده بود...
ولی اون پسر از کجا میدونست که این خانم اینجوری بوده؟؟ایا چون ازدواجش سنتی بوده یعنی اینکه کسی که انتخاب می کنه پاک تر از فرشته هاست؟؟؟؟؟؟

من نمی گم ازدواج سنتی خوب یا بدو نمی گو ازدواج مدرن خوب یا بد..فقط این رو می دونم هر کسی باید با خودش کنار بیاد که معیار و ملاکش از همسر ایندش چیه و بعد انتخاب کنه ..و تا اخر عمر این رو بپذیره که انتخاب خودش بوده.. و باید شرایط رو کنترل کنه ...

گل بی خوار خداست...همه ی ما ادما یه خوبی ها و یه بدی هایی داریم...

عسل خانوم

عضو جدید
اگر دختر و پسر موقع دوستی و انتخاب اولیه حواسشون رو خوب جمع کنن چرا که ازدواج نکنن؟؟؟؟ متاسفانه این که می بینیم اغلب پسرا نمیخوان با دوست دخترشون ازدواج کنن واسه اینه که همون اول که دارن دختری رو انتخاب میکنن واسه دوستی هدفشون فقط یه خوشی ساده و گذرا هست و دیگر هیچ و بعد میبینن این دختر به درد زندگی با اونا نمیخوره و قید ازدواج رو میزنن .... دخترا هم همین طور .... دهها مورد رو اطرافم دیدم که با دوست پسرشون ازدواج کردن و بعد افسرده شدن سر اینکه پسره اونی نیست که توی دوستی بود و از این حرفا
خلاصه همه چی به اون انتخاب اولی بر میگرده و اینکه ببینی هدفت از دوستی چیه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونی که مسلمون باشه به قران اعتقاد داشته باشه باید به این آیه قران عمل کنه: "و لا متخذی اخدان" (و نه آنکه زنان را در پنهان دوست خود بگیرید...سوره مائده آیه 5)
هر کی هم فک میکنه که خیلی مدرنیته است و اینا همش حرفه و تمام پسرا(من خودم پسرم میدونم چه خبره) دخترا رو برا ازدواج میخوان و نیتشون خالصه و قلبی مثل گنجشک دارن،بسم الله.این گوی و این میدان

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی شما اگه کسی شرایط خیلی آسی داشته باشه به نظرتون مناسب ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!!!1
واقعا ملاک انتخابتون اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببینین هر انسانی یه اخلاقی داره یه سلایقی داره همه ی ادما از ماهی خوششون نمیاد...همه ی ادما عاشق رنگ زرد نیستند....همه ی ادما از یه موزیک خوششون نمیاد..قطعا همه ی افراد هم از یک مدل افراد خوششون نمیاد...اگه اینجوری بود همه با یه نفر ازدواج می کردند و بقیه ادما تا ابد مجرد بودند!!!!!!!!!!!!11
این شرایط آسی که شما می گین از دید هر فردی می تونه یه ویژگی باشه که به همه چیز ترجیح میده..
دلیلی نداره چون شما این دیدگاه رو دارین همه ی ادما مثل شما فکر کنن..با نوشته های شما من این طور استنباط کردم که شما کاملا با ازدواج سنتی موافق هستین و یه اخطاری رو بهتون می دم سعی کنین حساسیت و دیدی که دارین رو تا حدی کنترل کنین چون تو همون ازدواج سنتی هم مشخص نیست بعد از یه مدت چه رفتار هایی رو از طرفتون مشاهده کنین.جامعه امروز ما جامعه ای نیست که وقتی از خونه بیرون میری فقط با خانما یا فقط با اقایون صحبت کنی و همکار باشین..میشه کنترل بشه ولی باید این طور باشه ولی حساسیت و دید منفی اعتماد رو از بین میبره..

نمونه ای که همین اواخر خودم برام پیش اومد این بود که یکی از فامیل ها ازدواج کردند(ازدواج سنتی) و اطرفیان شروع کردند به تعریف کردن از او خانومی که تازه وارد خانواده شده بودند یعنی به حدی که ایشون شده بودند ملاک خانوم بودن و متانت...بعد از چند ماهی تئو یه مهمونی خانوادگکی من ایشون رو دیدم ..هر دو تامون در لحظه اول اخشکمون زد..من واقعا باورم نمی شد که کسی که این همه تعریفشون رو شنیده بودم ایشون باشن..
شاید باور نکنین ولی ادمی که رو به روی من ایستاده بوود کسی بود که دوران دبیرستان بی نهایت رابطه داشت!!!!!!!!!!!!از افرادی بود که حتی چند بار اخراج شده بود...
ولی اون پسر از کجا میدونست که این خانم اینجوری بوده؟؟ایا چون ازدواجش سنتی بوده یعنی اینکه کسی که انتخاب می کنه پاک تر از فرشته هاست؟؟؟؟؟؟

من نمی گم ازدواج سنتی خوب یا بدو نمی گو ازدواج مدرن خوب یا بد..فقط این رو می دونم هر کسی باید با خودش کنار بیاد که معیار و ملاکش از همسر ایندش چیه و بعد انتخاب کنه ..و تا اخر عمر این رو بپذیره که انتخاب خودش بوده.. و باید شرایط رو کنترل کنه ...

گل بی خوار خداست...همه ی ما ادما یه خوبی ها و یه بدی هایی داریم...

دوست من شما مختار هستی هر جور دوست داری از حرفای من استنباط کنی !!
هرکس به اندازه وسعت فکرش از صحبتهای دیگران برداشت میکنه - شماهم به همون اندازه

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان نهایتا بعد از کلی نوشتن متوجه شدم این حرفا بی فایدست و خودم رو فقط خسته میکنم تا چیزی رو به دیگران بفهمونم که تقریبا فهموندنش محاله

موفق باشید

آخرین ویرایش:

khanum gol

عضو جدید

ببخشید شما منو چی فرض کردین اینطوری حرف می زنید اول جمله رو درست بخون بعد اظهار نظر کن. من ازn دوستی حرف نزدم وگرنه با یه آدم ناحسابی آدم چه فرقی میکنه من از یک رابطه سالم که منجر به ازدواج میشه حرف زدم. واسه ذهن عقب افتادتون متاسفم.

Moonlight3311

عضو جدید
ما تو فامیلمون دوتا زوج بودن یکیشون با هم از قبل دوس بودن همدیگه رو کاملا می شناختن و دارن ازدواج می کنن تا الان که مشکلی نداشتن (پسره فامیلمون با آخرین دوس دخترش) . اون یکی زوج سنتی عقد کردن بدون اینکه از قبل با هم در ارتباط باشن . پسره که میشه فامیل ما نمی دونست که عروس خانوم به شدت شکاکه و وسواسیه و درست بعد از یک سال دختره رو طلاق داد . در صورتی که اگه با هم دوس بودن پسر می فهمید که دختره اینجوری و الکی مراسم عقد و خرج راه نمی نداختن .

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
انگار به شما خیلی بر خورده.. من قصدم جسارت به کسی نبود در جواب آقایی حرف زدم که دنبال خانم آفتاب مهتاب ندیده میگرده.
خیلی جالبه که شما میگید پسرهایی هستند که حرف منو نقض میکنند.. اولا حرفم کل آقایون نبود. بله پیدا میشه اما خیلی کم.. پس حرف شما هم شامل خانم ها میشه...
پس قبول کنید همه دختر ها هم بد نیستند یا اگر خانمی با پسری دوست میشه دلیل بد بودن اون دختر نیست. اون هم حق انتخاب داره مثل هر پسری.

دوستی پاک وجود داره آقا..دوستی که هیچ غرض ورزی در بین نباشه. من خودم دوست اجتماعی زیاد دارم. که نه اون جوون دید منفی به من داره نه من..
تو جامعه ما هنوز جا نیفتاده دو جنس مخالف هم میتونن دوست خوب برای هم باشند... که باز هم این برمیگرده به طرز فکر هر شخصی

من سخیف حرف نزدم واقعیت جامعه رو بیان کردم.... اگر ازدواجهای سنتی قدیم دوام داشته چون اونقدر تو خانواده ها پایبند این جمله بودن که با لباس سفید اومدی با کفن باید برگردی.. حالا اگر اون زن کتک میخورد شوهر بد دل بود دست بزن داشت شکاک یود یا... زن باید می سوخت و می ساخت.. چرا؟ چون طلاق ننگ بود ..
اما الان دیگه فرق میکنه افکار اکثرمردم رشد کرده دیگه مرد یا زن اگر نتونن با هم کنار بیان طلاق میگیرن.. و زندگی و عمرخودشونو برای یه ازدواج نا فرجام خراب نمیکنند
. این ربطی به رابطه و آشنایی قبل از ازدواج نداره...
من که حاضر نیستم با مردی ازدواج کنم که تا قبل از ازدواج شناختی ازش نداشته با شم..به قول شما طرف بعد از ازدواج رفتارش تغییر میکنه وای به حال اینکه نشناخته باش ازدواج کنی
درسته شناخت کامل به وجود نمیاد اما اگر زرنگ باشی خیلی از رفتارهای آدمهارو میشه محک زد

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
.شما حتما یه دفتر مشاوره بزنید
جناب.. گذشته ای که به آینده مربوط میشه مثل ازدواج سابق.. بله گفتنش مهمه..
اما گذشته یعنی چیزی که طی شده. زمان حال دریاب.. شاید یکی در گذشته اشتباهات زیادی داشته اما الان دیگه مبرا شده و خودش اصلاح کرده.. دلیل نمیشه ما اونو بر مبنای گذشتش بشناسیم
گذشته مال خودم ادمه هر کس تو گذشته برای خودش مسری خاص طی کرده لزومی نداره کرنا کنه و به همسرش همه چیزو بگه
..

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال داشتم.. اگه کسی جوابشو میدونه لطفا منو هم در جریان بذاره

برام جالبه بدونم چند درصد از اون پسر ها و دخترهایی که دوستی دختر و پسر (رابطه ی 2 طرفه پنهان) رو بلا مانع می دونن... و به نظرشون کار خوبیه...اگه یه وقت اون دوستی به ازدواج خطم نشد (یا اصلا هدف از دوستی ازودج نبود).. واسه شروع رابطه ی جدید مخصوصا واسه ازدواج اگه طرفشون پرسید که قبل از من با کسی دوست بودی یا نه..یا حدود دوستی رو پرسید.... صادقانه جوابشو میدن؟.... و اگه کارشون درسته و منطقیه پس چرا کتمان می کنن؟..اگه درست نیست پس چرا انجام میدن؟!!!!
( این رو هم در نظر بگیرید که فرضا و همچنین طبق آمار بیشتر دختر ها و پسرها رابطه ی پنهان دارن)

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز چون دیگران نظری مخالف نظر و تفکر شما رو دارن باید برن به مشاور و پزشک مراجعه کنن؟ باید اونا اول فکر کنن و بعد بنویسن چون شما اینطور فکر میکنید؟
چون شما منطق مطلق انسانی هستید و این شمایید که از نهان و آشکار آگاهید؟ این شمایید که میدانید صلاح انسان در چیست؟
دوست من نظرات شما محترمه اما برای خودت صرفا!!
من نمیخاستم دیگه باکسی بحث کنم چون چندبار از این بحث ها پیش اومده و آخرش به توهین کشیده شده و فایده ای هم نداره
اونچه که مصلمه شما یه طرز فکری داری و طبق اون تا امروز زندگی کردی! درست یا غلط بودنش به من هیچ ربطی نداره ولی اینو تو طی سالیان دراز فهمیدم که تغییر تفکر اشخاصی که فکر میکنن همه چی تمومن و خیلی میدونن و کلا مسیر اونا راه سعادت بشر هست و دیگران باید از اونها الهام بگیرند غیر ممکنه
شما در واقع داری از خودت دفاع میکنی
پس خواهش میکنم دیگه بحث رو ادامه ندید
من فقط نظرم رو گفتم برام هیچ اهمیتی نداره شما چه برداشتی کردی و چطور رفتار میکنی تو زندگیت - برای من گذشته خیلی مهمه و نظر من این بود
نوشته های کاربران مثل خوندن کتابیه که میتونی بخونی و شوتش کنی اونور یا بخونی و حداقل بهش فکر کنی ببینی شاید کلمه ای حقیقت باشه که شما شاید بخای بهش عمل کنی یا..........

شبتون شیک

ehsan_htc

عضو جدید

سلام خدمت دوستان عزيز شايد چيزيو كه من ميخوام بگم ربط زيادي به اين موضوع نداره اما حقيقتا من ٢٧سال سن دارمو مجردم ،من هميشه اعتقاد براين داشتم كه نميشه ازدواج باكسيو داشت كه قبل از محرميت باهات دوست باشه حالا به هردلايلي،منم تا به حالا كه قصد ازدواج نداشتم متاسفانه دنبال دوست دختر نرفتم،الان كه ميخوام ازدواج كنم بازم متاسفانه نميتونم كسيو انتخاب كنم وتوش موندم بيشتراز يك ساله كه قصد ازدواج دارمو اما كسيو پيدا نكردم،خيلي از دوستام خواستن بهم كمك كنن وپيشنهادهاي متفاوتي بهم دادن اما نميدونمو نميتونم كسيو انتخاب كنم ،الان نظرم اينه اگه قبلا بايكي دوست بودم ديگه دچار چنين سردرگمي نميشدم ،

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزيز شايد چيزيو كه من ميخوام بگم ربط زيادي به اين موضوع نداره اما حقيقتا من ٢٧سال سن دارمو مجردم ،من هميشه اعتقاد براين داشتم كه نميشه ازدواج باكسيو داشت كه قبل از محرميت باهات دوست باشه حالا به هردلايلي،منم تا به حالا كه قصد ازدواج نداشتم متاسفانه دنبال دوست دختر نرفتم،الان كه ميخوام ازدواج كنم بازم متاسفانه نميتونم كسيو انتخاب كنم وتوش موندم بيشتراز يك ساله كه قصد ازدواج دارمو اما كسيو پيدا نكردم،خيلي از دوستام خواستن بهم كمك كنن وپيشنهادهاي متفاوتي بهم دادن اما نميدونمو نميتونم كسيو انتخاب كنم ،الان نظرم اينه اگه قبلا بايكي دوست بودم ديگه دچار چنين سردرگمي نميشدم ،

درود بر شما
دختر خوب و شایسته هست نه اینکه نیست ولی کم یابه !! باید بگردید
دختر مناسب شما تو خیابون بعیده پیدا بشه عزیز
اگرم موردی رو به تفاهم رسیدیت حداقل 1یا 2 سال رفت و آمد کنید و ازدواج عجولانه نکنید ؛صیغه محرمیت بخونید و حتی سعی کنید همون روز اول عقد نکنید!!
عجله نداشته بااشید و تو مدت پیش از ازدواج سعی کنید طرفتون رو کامل بشناسید و حتما سعی کنید سفر و... برید چون یعضی خصلت ها تو سفر بروز میکنه
به خانواده طرف به همون اندازه که به خودش نگاه دارید نگاه کنید - خیلی خانواده مهمه
اگه دیدید خانواده طرف خیلی بالاپایین میکنن تا شرایط خاصی رو به بهانه محکم کاری بهتون تحمیل کنن ترجبحا بیخیال بشید چون ممکنه یه جای کار بلنگه
مثلا دوست من هم مثل شما تو عمرش دنبال دختر بازی و.....اینا نبود همش میگفت شان من #### توی خیابون و... نیست
باور کن 100 جا رفتن خاستگاری و از همه ایراد میگرفت ! یکی از مموردایی که تا حدودی با خانوادش به تفاهم رسیده بود خانوادش خعلی عجله داشتن برای عقد و... و اینم مشکوک شد! خلاصه یکن کنکاش کرد و آمار گرفت متوجه شد دختره قبلا نامزد داشته و اینا به این بنده خدا نمیگفتن و میخاستن تو عمل انجام شده بزارنش اینم گفت اگه با صداقت میگفتید من قبول میکردم ولی چون همتون بهم دروغ گفتید و... همونجا دیگه بیخیال شد و نرفت ! اتفاقا چندبار خانواده طرف به مادرش زنگ زدن عذر خواهی و....ولی دیگه فایده نداشت
رفت از شهرستان زن گرفت الانم اینجا زندگی میکنن - چند ساله ازدواج کردن بچه هم دارن و خانوم فوق العاده با شخصیتی دارن - بسیار هم از زندگی لذت میبره و این لذت تو رفتار و اخلاق و... کاملا مشهوده و خیلی آدم شاددتر و با روحیه تری شده
این خیلی مهمه که بدونید هدفتون از ازدواج چیه - امیدوارم هدفتون فقط شادتر بودن و لذت بردن از زندگی در کنار کسی باشه که دوستش دارید
بلخره قسمت هرچی باشه داداش همون میشه
دعا میکنم شما هم که آدم سربه زیر و.. بودید یه خانوم مثل خودتون نصیبتون بشه

ehsan_htc

عضو جدید

ازراهنماييتون بسيار ممنونم دوست عزيز اما منظورم از پيدا نكردن يه همسر دليلش بي اعتماد بودن به دخترها نيست مشكلم اينه كه يجورايي وسواس پيدا كردم نميتونم به كسي همينجوري دل ببندم،بعدشم خودم بچه شهرستانم ومتا سفانه محدوديت زيادي داريم تويه شهر كوچكي هستيم كه همه همديگرو ميشناسيم

P.K.H

عضو جدید

درود بر شما
دختر خوب و شایسته هست نه اینکه نیست ولی کم یابه !! باید بگردید
دختر مناسب شما تو خیابون بعیده پیدا بشه عزیز
اگرم موردی رو به تفاهم رسیدیت حداقل 1یا 2 سال رفت و آمد کنید و ازدواج عجولانه نکنید ؛صیغه محرمیت بخونید و حتی سعی کنید همون روز اول عقد نکنید!!
عجله نداشته بااشید و تو مدت پیش از ازدواج سعی کنید طرفتون رو کامل بشناسید و حتما سعی کنید سفر و... برید چون یعضی خصلت ها تو سفر بروز میکنه
به خانواده طرف به همون اندازه که به خودش نگاه دارید نگاه کنید - خیلی خانواده مهمه
اگه دیدید خانواده طرف خیلی بالاپایین میکنن تا شرایط خاصی رو به بهانه محکم کاری بهتون تحمیل کنن ترجبحا بیخیال بشید چون ممکنه یه جای کار بلنگه
مثلا دوست من هم مثل شما تو عمرش دنبال دختر بازی و.....اینا نبود همش میگفت شان من #### توی خیابون و... نیست
باور کن 100 جا رفتن خاستگاری و از همه ایراد میگرفت ! یکی از مموردایی که تا حدودی با خانوادش به تفاهم رسیده بود خانوادش خعلی عجله داشتن برای عقد و... و اینم مشکوک شد! خلاصه یکن کنکاش کرد و آمار گرفت متوجه شد دختره قبلا نامزد داشته و اینا به این بنده خدا نمیگفتن و میخاستن تو عمل انجام شده بزارنش اینم گفت اگه با صداقت میگفتید من قبول میکردم ولی چون همتون بهم دروغ گفتید و... همونجا دیگه بیخیال شد و نرفت ! اتفاقا چندبار خانواده طرف به مادرش زنگ زدن عذر خواهی و....ولی دیگه فایده نداشت
رفت از شهرستان زن گرفت الانم اینجا زندگی میکنن - چند ساله ازدواج کردن بچه هم دارن و خانوم فوق العاده با شخصیتی دارن - بسیار هم از زندگی لذت میبره و این لذت تو رفتار و اخلاق و... کاملا مشهوده و خیلی آدم شاددتر و با روحیه تری شده
این خیلی مهمه که بدونید هدفتون از ازدواج چیه - امیدوارم هدفتون فقط شادتر بودن و لذت بردن از زندگی در کنار کسی باشه که دوستش دارید
بلخره قسمت هرچی باشه داداش همون میشه
دعا میکنم شما هم که آدم سربه زیر و.. بودید یه خانوم مثل خودتون نصیبتون بشه

من حرفای شما رو خوندم احساس می کنم یه تناقضی توش هست شما از اشنایی پنهانی دفاع می کنید بعد میگید خوانواده طرفو خیلی خوب بشناس وباهاشون رفت وامد کن!
میگید صیغه بخونید ولی برای یه مدت عقد نکنید بعد باهم سفر برید تا بیشتر بشناسید همدیگرو !شما به وابسته شدن دختر فکر نمی کنید مگه دختر مردم عروسک شماست که اگه بعد یه مدت خوشتون نیومد بندازیدش دور!این رابطه ها فقط حس تنوع طلبی مردها رو بیشتر می کنه و برای نه تنها جامعه بلکه زندگیه اینده خود اون مرد هم ضرر داره.توی این را بطه ها دخترا لطمه های روحی شدیدی می خورن وبرای اروم کردن خودشون یا دیگه به هیچ پسری اعتماد نمی کنن یا بی بندوبار میشن وبا همه رفاقت می کننمن از این مورد ها بسیار دیدم.اگه با همسر ایندتون بعد ازدواج توی خیابون قدم بزنید بعد یه مرد غریبه بیاد با همسرتون دست بده وبعد بگه من قبلا داداشش بودم:smile: عکس العمل شما چیه؟میگید عیب نداره عزیزم منم قبلا خواهر خیلیا بودم نوش جونتون!

آخرین ویرایش:

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نظرمن اینه ک اگر دوستی از روی علاقه و ی دوستی منطقی باشه میتونه ب ازدواج ختم بشه
اما محاله دوستی های هوسی ب ازدواج بکشه چون هر دو طرف 90% با چند نفر دوستن .............

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
تو سریال مادرانه یه دیالوگ بود که به حقیقت این موضوع اشاره کرده بود -پسری که تو خیابون عاشقت بشه تو همون خیابون هم رهات میکنه-

تو دانشگاه از این موارد زیاد دیدم که بیشتر ان ها هدفشون ازدواج نبوده ( من موردی که برای ازدواج باشه ندیدم‏) مسلما در این روابط دخترا بیشتر ضرر میکنند
برعکس مواردی دیدم که چون دختر سنگین و با وقار برخورد کرده بعضی که واقعا قصدشون ازدواج بوده اون رو به عنوان یک گزینه مد نظر داشتند اما راه دوستی رو انتخاب نکردند بلکه قصد داشتن از راه و رسمش وارد بشن...
در هر دو مورد دخترا گزینه بودند اولی برای سرگرمی اما دومی برای ازدواج...

آخرین ویرایش:

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من حرفای شما رو خوندم احساس می کنم یه تناقضی توش هست شما از اشنایی پنهانی دفاع می کنید بعد میگید خوانواده طرفو خیلی خوب بشناس وباهاشون رفت وامد کن!
میگید صیغه بخونید ولی برای یه مدت عقد نکنید بعد باهم سفر برید تا بیشتر بشناسید همدیگرو !شما به وابسته شدن دختر فکر نمی کنید مگه دختر مردم عروسک شماست که اگه بعد یه مدت خوشتون نیومد بندازیدش دور!این رابطه ها فقط حس تنوع طلبی مردها رو بیشتر می کنه و برای نه تنها جامعه بلکه زندگیه اینده خود اون مرد هم ضرر داره.توی این را بطه ها دخترا لطمه های روحی شدیدی می خورن وبرای اروم کردن خودشون یا دیگه به هیچ پسری اعتماد نمی کنن یا بی بندوبار میشن وبا همه رفاقت می کننمن از این مورد ها بسیار دیدم.اگه با همسر ایندتون بعد ازدواج توی خیابون قدم بزنید بعد یه مرد غریبه بیاد با همسرتون دست بده وبعد بگه من قبلا داداشش بودم عکس العمل شما چیه؟میگید عیب نداره عزیزم منم قبلا خواهر خیلیا بودم نوش جونتون!

وا:surprised:
البته تو گفته های هرکسی گاهی تناقض دیده میشه ولی این دلیلش بر اصل بودن تناقض نیس شاید من نمیتونم خیلی چیزا رو خوب توضیح بدم که باعث برداشت غلط میشه
ببینید ایشون گفت ازدواج!! مثل 100 سال پیش که نیست پدر و مادر یکی رو انتخاب کنن و 2 طرف شب عروسی تازه همو ببینن!!
من کی گفتم دوستی پنهانی؟ چرا حرف تو دهن میزاری؟
من گفتم داشتن رابطه؛ اونم نگفته پیداس که کسی که قصدش ازدواجه اول میره پیش خانواده طرف و صحبت میکنه و باید اونا رو قانع کنه به داشتن رابطه ای چند ماهه مثل محرمیت و عقد و...و بعد عقدرو و بعدش توافق برای زمان عروسی
البته اگه توافق کنن سرمهریه یا مهریه ای درکار نباشه از روز اول عقد کردن رو خیلی بیشتر قبول دارم تا رابطه چون دیدم بعضی خانواده ها با دخترشون کاسبی میکنن!! واسه همین سر عقد حساسیت نشون میدم وگرنه عقد رسمی بهترین گزینس- حتی میتونن تو شناسنامه درج نکنن
البته اینا به این راحتی ها نیست ها ! اینم بگم - مسلما دختری که به قولی دست نخوردس رو نمیشه مثل بقیه دخترا درخواست این جور شرایط رو داد چون ممکنه از طرفی اون پسر هم سوء استفاده کنه و بزنه زیر همه چی اونوقت خیلی دیگه زشت میشه
راستش خیلی سخته هرجوری فکر کنی نمیشه به راه درست رسید ! از هر طرف که بگیری طرف دیگه خراب میشه
ولی درکل یک چیز مسلمه اینه اگه هر کاری زیر نظر و با مشورت خانواده هایی که با فرهنگ هستن و ماهیت اصلی ازدواج رو درک میکنن انجام بشه حتی اگه شکستی هم باشه ولی احساس بهتری نسبت به حالت خودسرانه رفتار کردن هست چون یه جورایی شریک داریم تو شکستمون و تنها نیستیم :دی
آدمای باتجربه بهتر از دیگران نیت واقعی آدما رو درک میکنن
البته تو همه چی استثناهم هست
- هیچی مطلق نیست:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا