ایا به نادر شاه افتخار کنیم؟

coherent

عضو جدید
ایا به نادر شاه باید افتخارکنیم ؟ اگر این سوال را از یک هندی بپرسیم! به نظر شما چه خواهد گفت؟
راستی ما به چنگیز و اسکندر و... افتخار میکنیم؟

نمی خواستم نام چنگیز را بدانم

نمی خواستم نام نادر را بدانم
نام شاهان را

محمد خواجه و تیمور لنگ
نام خفت دهندگان را نمی خواستم و

خفت چشیدگان را.
می خواستم نام تو را بدانم.
وتنها
نامی را که می خواستم
ندانستم.
شاملو

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیا میدونستین نادر شاه از اقوام اوشار(افشار) خراسان بوده. این قم یکی از قومهای ترک زبان ساکن منطقه ی خراسان می باشند.

Aras60

عضو جدید
چرا تعجب کردی دوست عزیز؟
همه جز ایارنیا، ژاپنیا، المانیا و ایتالیا یا از سگ پست ترن
باید همشونو بکشیم تا به سعادت ابدی برسیم

آره جز ایرانیا همه پستن نمیبیی چه مملکت گل و بل بلی داریم چه تاریخ پرشکوهی داریم ؟! اصلا ایرانیا جز فرهنگ و شعور و هنر و ادب و پیشرفت و رفاه چیز دیگه ای ندارن

tanb

عضو جدید
آیا میدونستین نادر شاه از اقوام اوشار(افشار) خراسان بوده. این قم یکی از قومهای ترک زبان ساکن منطقه ی خراسان می باشند.
:surprised: این دیگه ازون حرفا بودا
نه عموجان ، نادرشاه اهل مشهد بوده ، فارسی هم حرف میزده .

بهترین شاه ایران در طول تاریخ شاه عباس بوده که حسابی حال عثمانی را گرفت و البته رضاخان کبیر .

آخرین ویرایش:

lord of darkness

عضو جدید
خیلی هم آدم خوبی نبوده ، امیر کبیر به دستور همین آدم کشته شد
http://fa.wikipedia.org/wiki/ناصرالدین‌شاه_قاجار

کیو میگی شما عزیز صحبت الان درمورد نادرشاه بادشاه و بنیانگذار سلسله افشاریه هستش نه ناصرالدین شاه!

آخرین ویرایش:

tanb

عضو جدید
کیو میگی شما عزیز صحبت الان درمورد نادرشاه بادشاه و بنیانگذار سلسله صفویه هستش نه ناصرالدین شاه!
اوه معذرت میخوام ، البته شما هم سوتی دادیا نادرشاه بنیان گذار سلسله افشار بوده نه صفویه .
موسس صفویه شاه اسماعیل بوده

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: این دیگه ازون حرفا بودا
نه عموجان ، نادرشاه اهل مشهد بوده ، فارسی هم حرف میزده .

دوست عزیز نادرشاه از ایل اوشار بود نه مشهد

ایل اوشار و یک ایل دیگر را شاه صفوی از غرب آذربایجان به شمال خراسان برای دفاع از مرز های شمال شرقی کوچ داد چون اهالی آن منطقه جلوی حملات را نمی گرفتند.

به تاریخ مراجعه کنید

http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2482&conid=5695

http://sht.arzublog.com/page-6.html

WOMIS

عضو جدید
چرا تعجب کردی دوست عزیز؟
همه جز ایارنیا، ژاپنیا، المانیا و ایتالیا یا از سگ پست ترن
باید همشونو بکشیم تا به سعادت ابدی برسیم
جدا !برو یکم تاریخ بخون بدونی ایرانیا وهندیا از یک طایفن... زبان ما مثه هندیا سانسکریت بوده و گذشت زمان با جغرافیای متفاوت باعث تفاوت بین این دوتا شده

WOMIS

عضو جدید
اینجوری بخوای حساب کنی تاریخ دان، افغانا هم ایرانی محسوب میشن
حداقل تا یه قرن پیش بودن:)
چقد بگم برو تاریخ بخون زبونم مو در آورد
منظورم اینه که تو به چیزی افتخار میکنی که هندیا هم به همون افتخار میکنن ایشان بسیار اهل علم وبا نزاکت بودند قبل از اینکه انگلیسیا اینجوریشون کنن
کتاب بابر و ایرانو بخون متوجه میشی من چی میگم

lord of darkness

عضو جدید
دوستان بحث منحرف شدا!:)

بله به نادر شاه بزرگ افتخار می کنم چون یه نابغه نظامی و وطن دوسته واقعی بود
یه بزرگ مرد که کشورو از اشغال دراوردو سرو سامون داد کاری که از دست هرکسی برنمیاد مطمئنا;)

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنازم به این ملت تاریخ دان. الحمد لله که قرار نبود راجع به تاریخ قبیله اومبچومبا صحبت کنیم.
فکر کنم خیلی از ما چون اسم کوروش رو شنیدیم یه چیزایی راجع بهش می دونیم وگرنه فکر می کردیم اسم یه جور میوه استوایی هستش.

major7

عضو جدید
من بهش افتخار ميكنم...هروقت خزانه خالي ميشده يه قشون ميكشيده هند طلا بار ميزده ميورده.....دمش جيز....ياد تراوين افتادم

tanb

عضو جدید
درسته که یه سری خدمات را انجامداد ولی اینجوریا هم نیست که بهش افتخار کنیم اواخر حکومتش به هیچکس رحم نمی کرد حتی به پسره خودش و همش در توهم توطئه اطرافیان بود ، تنها کسی که بعد از دوران هخامنش میشه بهش افتخار کرد رضاخان کبیر بود.

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نادر شاه افشار در حال حاضر یکی از دو پادشاه محبوب گذشتگان ایران است نام او و کورش هخامنشی دل ایرانیان را گرم و به شوق می آورد . اندیشمند میهن پرست کشورمان(( ارد بزرگ )) در مورد نادر شاه افشار می گوید : او توانست از خراب آبادی که دشمنان برایمان ساخته بودند کشوری باشکوه بسازد نام او همیشه برای ایرانیان آشنا و دوست داشتنی خواهد بود .

tanb

عضو جدید
من هم تایید میکنم نژادپرستم
و باید باشیم، و باید الگوی ما پیشوا باشه
ولی متاسفانه با شماها نمیدونم چه باید کرد
میدونی شما مثل چی میمونی؟ مثل مردایی که دوره راه افتادن دنبال تساوی حقوق زن و مرد هستن

آخه به چه چیزت افتخار میکنی که بخوای نژادپرست باشی ؟
اونهایی میتونن با افتخار و غرور حرف از برتر بودن وبهتر بودن بزنند که در زمان حال چیزی برای گفتن داشته باشند نه اینکه برای افتخار به 2000 سال قبل که معلوم نیست چه خبر بوده برگردی .

tanb

عضو جدید
تشکرم تموم شد
من به این افتخار میکنم که راه سروری رو بلدیم، اما متاسفانه نادر شاه نداریم، + افرادی هستن که فراموش کردن ما برتر از سایرینیم
و این افراد از هر دشمنی بدترن
با دشمن میجنگیم ولی با این جمعیت چه کنیم؟

از این جمله آخرت خوشم اومد .
ببین داداش کسایی همیشه حرف از گذشته می زنند که ضعفو بدبختی الانشون را بپوشونن .
با این مردمی که ما داریم وبا اون طرز تفکری که اونا دارند اگه بخوایم نژادپرست باشیم مثل این میمونه که یه قورباغه خودش را اشرف مخلوقات تصور کنه .:gol:

coherent

عضو جدید
به این سوال هم جواب بدید که ایا مغول ها و مقدونی ها و یا حتی عربهای غیر ایرانی به چنگیز و اسکندر و صدام و ... افتخار کنند؟

• Like
واکنش ها: tanb
بالا