اگر فرض کنیم بی حجابی خوبه. دلیل بیارید چرا خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

lireza@

عضو جدید
سلام دوستان.
همیشه هروقت پیش دخترا یا پسرا از پوشش مناسب حرف زده میشه همه زود موضع میگیرن
که بدرد نمیخوره و خوشمون نمیاد. سوال من از همه اینه که اگه بی حجابی خوبه دلیل بیارید چرا خوبه؟؟؟؟؟؟

لطفا بحثو منحرف نکنیدو سیاسیش نکنید منظورم افکار خودمونه. نظر و افکار هر کسیم واسه خودش محترمه.

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب یه حس جلب توجه میاره که بعضیا دوست دارن.
شاید از اینکه بقیه ببیننشون و بگن وه چه باربی ه,)طرف خوشش بیاد.
و یا واقعا خیلی باربیه و میخواد نشون بده.

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا یه دختری تو خیابون بی حجابه .... به دیگران چه مربوطه ...... متاسفانه مردم ما بیشتر پسرا جوان ... چشم پاکی ندارند .... ومتاسفانه الوده هستند .... و نگاه میکنند .... وشاید هم حرفی بزنند .. که موجب ناراحتی انها بشه .... به نظر من ... به خودشون مربوطه ... مرد باید واقعا مرد باشه ... که چشم چرونی نکنه...

lireza@

عضو جدید
مثلا یه دختری تو خیابون بی حجابه .... به دیگران چه مربوطه ...... متاسفانه مردم ما بیشتر پسرا جوان ... چشم پاکی ندارند .... ومتاسفانه الوده هستند .... و نگاه میکنند .... وشاید هم حرفی بزنند .. که موجب ناراحتی انها بشه .... به نظر من ... به خودشون مربوطه ... مرد باید واقعا مرد باشه ... که چشم چرونی نکنه...

حرفت درسته دوست عزیز.
ولی چرا اون خانوم بی حجابیو خوب میدونه؟؟؟؟ میخوام ببینم دلیل عقلانی واسه اینکار داره؟؟؟ منظورم فقط خانوما نیستا خیلی از پسرا الان از دخترا بدترن.

lireza@

عضو جدید
خب یه حس جلب توجه میاره که بعضیا دوست دارن.
شاید از اینکه بقیه ببیننشون و بگن وه چه باربی ه,)طرف خوشش بیاد.
و یا واقعا خیلی باربیه و میخواد نشون بده.

منظورتون اینه که ضعف کسیو میرسونه که ازین طریق بخواد جلب توجه کنه درسته؟؟؟
و ازون ضعیفتر کسیه که جزب همچین کسی ازین طریقو تفکر میشه.

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که ضعف کسیو میرسونه که ازین طریق بخواد جلب توجه کنه درسته؟؟؟
و ازون ضعیفتر کسیه که جزب همچین کسی ازین طریقو تفکر میشه.

دقیقا درسته.همینه.کسی که جذب یه آدم ضعیف میشه یعنی اونو یجورایی قوی میدونه.فکرکن که خودش چقدر ضعیفه؟؟؟؟؟؟؟

arghavantree

عضو جدید
من از اکثر دخترایی که پرسیدم چرا ؟ اینطور میگن که همه اینطوریند ما هم میخوایم اینطوری باشیم
بیشتری میگن گر خواهی نشوی رسوا همرنگ..................
ولی خوب به نظرم اینطور آدمها که نگاه میکنند ببینند بقیه چکار میکنند اونا هم همون کارا کنند یا اعتماد بنفسشون پایینه و یا انسانهای نادانی هستند

به نظرم بیشتر بی حجابا اینکار را از روی عادت انجام میدهند
و خوب ترک عادت موجب مرض است

lireza@

عضو جدید
من از اکثر دخترایی که پرسیدم چرا ؟ اینطور میگن که همه اینطوریند ما هم میخوایم اینطوری باشیم
بیشتری میگن گر خواهی نشوی رسوا همرنگ..................
ولی خوب به نظرم اینطور آدمها که نگاه میکنند ببینند بقیه چکار میکنند اونا هم همون کارا کنند یا اعتماد بنفسشون پایینه و یا انسانهای نادانی هستند

به نظرم بیشتر بی حجابا اینکار را از روی عادت انجام میدهند
و خوب ترک عادت موجب مرض است
اگه یکم فکرو تامل بابت این موضوع بشه که دیگه انجام نمیشه...
بدبختی اینه که هرکی یه مقدار ازینکارا میکنه ادمای نادون میگن که فلانی با کلاسه ها........

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک نمیکنم کسی با بد حجابی موافق باشه..
کاری که الان دارن انجام میدن فقط جم کردن دختراست فک کنم
چون واقعا احساس میکنم نمیدونن باید جلو کیا رو بگیرن..

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفت درسته دوست عزیز.
ولی چرا اون خانوم بی حجابیو خوب میدونه؟؟؟؟ میخوام ببینم دلیل عقلانی واسه اینکار داره؟؟؟ منظورم فقط خانوما نیستا خیلی از پسرا الان از دخترا بدترن.

بازم به ما چه .... هر کاری میخون بکنند ..... با ما کاری ندارند ... خودشو میدونند .. خدای خودشونو .... اونایی که این مملکتو اداره میکنند........اونا دوست داشته باشند برخورد میکنند ... دوست نداشته باشن هم نه ... خودشون میدونند ... نباید تو کار دیگران دخالت کرد....

lireza@

عضو جدید
فک نمیکنم کسی با بد حجابی موافق باشه..
کاری که الان دارن انجام میدن فقط جم کردن دختراست فک کنم
چون واقعا احساس میکنم نمیدونن باید جلو کیا رو بگیرن..
حق با شماست.
اکثر این اتفاقا از بد دفاع کردن از دین نشأت میگیره.
مگه زمان هخامنشیان اسلامی بود که همه حجاب داشتن؟ حجاب یه عمل اخلاقی که بلوغ ذهنی وفرهیختگی فرد رو میزسونه.
منظورم از حجاب فقط پوشش نیستا اینکه ذات ادم باید عفت و حجاب داشته باشه مهمه.

lireza@

عضو جدید
بازم به ما چه .... هر کاری میخون بکنند ..... با ما کاری ندارند ... خودشو میدونند .. خدای خودشونو .... اونایی که این مملکتو اداره میکنند........اونا دوست داشته باشند برخورد میکنند ... دوست نداشته باشن هم نه ... خودشون میدونند ... نباید تو کار دیگران دخالت کرد....
دوست عزیز من مثال زدم وگرنه تو کار کسی دخالت نکردم.

هرکسو تو قبر خودش میذارن به ما ربطی نداره هرکسیم نظرو افکارش محترمه.

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با شماست.
اکثر این اتفاقا از بد دفاع کردن از دین نشأت میگیره.
مگه زمان هخامنشیان اسلامی بود که همه حجاب داشتن؟ حجاب یه عمل اخلاقی که بلوغ ذهنی وفرهیختگی فرد رو میزسونه.
منظورم از حجاب فقط پوشش نیستا اینکه ذات ادم باید عفت و حجاب داشته باشه مهمه.

حرفاتون درسته
اما کسایی هم هستن که شعار میدن حجاب باید ال باشه نه بل باشه
بیخیال
هرچی از این بحث دوری میکنم باز میام طرفش
بیخیال

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من مثال زدم وگرنه تو کار کسی دخالت نکردم.

هرکسو تو قبر خودش میذارن به ما ربطی نداره هرکسیم نظرو افکارش محترمه.

خوب دیگه منم اینو میگم .... ما فقط می تونیم .. تو اینجا راجشون نظر بدیم ... دیگه تو بیرون حق نداریم چیزی بگیم....

pari khano0m

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من این تاپیک نتیجه نداره چون حتی کسی که بی حجابه خوب میدونه بی حجابی بده و هیچ دلیل عقلانیم نداره براش.
تنها دلیلی که میشه براش بیان کرد همون آزادی و راحتی و زیباییه (البته بستگی داره زیبایی و چی ببینن) که عقلانی نیست.

lireza@

عضو جدید
حرفاتون درسته
اما کسایی هم هستن که شعار میدن حجاب باید ال باشه نه بل باشه
بیخیال
هرچی از این بحث دوری میکنم باز میام طرفش
بیخیال
زمان پیامبر (ص) چون مردم جاهل بودن پیامبر (ص) نمیتونست واسه اون ادما با فلسفه توضیح بده که اخلاقیات چیه و ضررای مخرب بی حجابی چیه فقط بصورت کلی گفت که انجام ندیدو گناه داره.
اما الان که همه ادعاشون میشه فرهیخته اند یکم به عاقبت اینکار فکر کنند.

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمان پیامبر (ص) چون مردم جاهل بودن پیامبر (ص) نمیتونست واسه اون ادما با فلسفه توضیح بده که اخلاقیات چیه و ضررای مخرب بی حجابی چیه فقط بصورت کلی گفت که انجام ندیدو گناه داره.
اما الان که همه ادعاشون میشه فرهیخته اند یکم به عاقبت اینکار فکر کنند.

داداش یه مرد مثه فرزاد جسنی پیدا شد که دیدین چجوری از حقه مردمش دفاع کرد و دیدی چی شد
پس راجبه این چیزا نحرفیم بهتره

lireza@

عضو جدید
داداش یه مرد مثه فرزاد جسنی پیدا شد که دیدین چجوری از حقه مردمش دفاع کرد و دیدی چی شد
پس راجبه این چیزا نحرفیم بهتره
چرا نباید راجبه این چیزا بحرفیم؟؟؟؟
یه جامعه از اونجایی پیشرفت میکنه که هر شخصی ارزش خودشو بدونه و خودشو درست کنه تا جامعه درست بشه.....
متاسفانه بلا نسبت خیلی ها الان ایرانیها فقط بلدن بدون فکرو مطالعه از خیلی چیزاو فرهنگای مختلف تقلید کنن نه اینکه با تمدن و فرهنگ ایرانیمون الگو بشن.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بخواهید بدونید چرا حجاب خوبه بهترین کار اینه که از خانمهایی سوال کنید که بد حجابن و محجبه میشن که در این صورت برای پیدا کردنش کار سختی دارید.

ولی اگر خواستید ببینید چرا بده دلیلش رو باید از دخترهایی که مادرشون چادریه و خودشون مانتوی کوتاه میپوشند بپرسید یا از خانومهای چادری بپرسید که از یه روز به بعد یکدفعه با مانتوی کوتاه میبینیدشون.

lireza@

عضو جدید
اگر بخواهید بدونید چرا حجاب خوبه بهترین کار اینه که از خانمهایی سوال کنید که بد حجابن و محجبه میشن که در این صورت برای پیدا کردنش کار سختی دارید.

ولی اگر خواستید ببینید چرا بده دلیلش رو باید از دخترهایی که مادرشون چادریه و خودشون مانتوی کوتاه میپوشند بپرسید یا از خانومهای چادری بپرسید که از یه روز به بعد یکدفعه با مانتوی کوتاه میبینیدشون.
این مثل اینی میمونه که شما میخوای بری مثلا تو اتاق درس بخونی. همینکه داری طرف اتاقت میری باباتم بگه برو تو اتاق درستو بخون.
با اینکه خودت قصد درس خوندن داشتی ولی دل و دماغ درس خوندن دیگه نمیاد که بخوای چیزی بخونی چون حس میکنی بخاطر حرف باباته و ارزش اونکار از بین میره.
قبلا هم گفتم مشکل ما بد دفاع کردن از دینه وگرنه چرا کسی پیدا نمیشه که یه دلیل درست واسه بی حجابی بیاره و بگه بی حجابی خوبه؟؟؟؟؟

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟

من نه میتونم بگم بده نه میتونم بگم خوبه.یه مثال میزنم
الان یه دختری رو در نظر بگیر داره تو جامعه زندگیشو میکنه حالا یه دفعه یه خواستگار پیداش میشه این وسط بابائه میگه من میگم تو باید با کی ازدواج کنی و عشق این وسط هیچ کارست.خب این الان تو جامعه ما کاملا ضد ارزش و بر خلاف روابط انسانی هست
ولی در نظر بگیر قرن 18 میلادی هست و دختره می خواد ازدواج کنه.اینجا تصمیم گیری پدر بسیار مهم هست چرا؟چون کلا یه دختر و یه زمین کشاورزی بیشتر نداره.باید خیالش راحت باشه که وقتی دختره ازدواج میکنه یا پسرش تو اخر عمری یکی باشه که به زمینشون برسه و از نون خوردن نیفته
کلا عقاید و ارزش ها متفاوت و بر اساس شرایط همون قدر اون عقیده پدر دو قرن پیش درسته که عقیده ضد ارزش بودن خواسته پدر امروزی درسته.
الانم همینه یکی با شرایط محاطی و محیطی که داره حفظ حجاب همون قدر واجب و مهمه که طرف با شرایط دیگه میتونه کاملا عقاید ضد این فرد داشته باشه کسی میتونه مسلمون باشه ولی معتقد باشه نه حجاب لزومی به حفظش نیست (کاری ندارم مسلمونی واقعی چی هست فقط نظر فرد رو گفتم)یا برعکس
دنیای منو شما(نوعی) خیلی راحت میتونه هم پوشانی نداشته باشه یعنی طوری که یک مثلا ملاصدرا حرف ریچارد ررتی رو درک نکن چون پایه های فکریشون متفاوته
مسئله مهم اینه که اولا باید ببینیم گفتمان غالب کدومه و اینکه ایا من این حق رو دارم دیگرانو میجبور به بی حجابی (مثل رضا خان)و یا حجاب بکنم یا نه.چیزی که اهمیت داره حق ازادی و حقوق اولیه هر انسانی هست که باید رعایت بشه و در دنیای امروز ضد ارزش همینه :نقض حقوق انسانی
تعریف غالب حقوق انسانی هم امروزه مشخص شده حالا اینکه دیگران با تبلیغ تونستن نظرشونو به مردم ما دیکته کنن یا اصلا اینکه ایا گفتمان ما قدرتی برای ارز اندام از لحاظ فکری داره یه چیز دیگست

آخرین ویرایش:

lireza@

عضو جدید
من نه میتونم بگم بده نه میتونم بگم خوبه.یه مثال میزنم
الان یه دختری رو در نظر بگیر داره تو جامعه زندگیشو میکنه حالا یه دفعه یه خواستگار پیداش میشه این وسط بابائه میگه من میگم تو باید با کی ازدواج کنی و عشق این وسط هیچ کارست.خب این الان تو جامعه ما کاملا ضد ارزش و بر خلاف روابط انسانی هست
ولی در نظر بگیر قرن 18 میلادی هست و دختره می خواد ازدواج کنه.اینجا تصمیم گیری پدر بسیار مهم هست چرا؟چون کلا یه دختر و یه زمین کشاورزی بیشتر نداره.باید خیالش راحت باشه که وقتی دختره ازدواج میکنه یا پسرش تو اخر عمری یکی باشه که به زمینشون برسه و از نون خوردن نیفته
کلا عقاید و ارزش ها متفاوت و بر اساس شرایط همون قدر اون عقیده پدر دو قرن پیش درسته که عقیده ضد ارزش بودن خواسته پدر امروزی درسته.
الانم همینه یکی با شرایط محاطی و محیطی که داره حفظ حجاب همون قدر واجب و مهمه که طرف با شرایط دیگه میتونه کاملا عقاید ضد این فرد داشته باشه کسی میتونه مسلمون باشه ولی معتقد باشه نه حجاب لزومی به حفظش نیست (کاری ندارم مسلمونی واقعی چی هست فقط نظر فرد رو گفتم)یا برعکس
دنیای منو شما(نوعی) خیلی راحت میتونه هم پوشانی نداشته باشه یعنی طوری که یک مثلا ملاصدرا حرف ریچارد ررتی رو درک نکن چون پایه های فکریشون متفاوته
مسئله مهم اینه که اولا باید ببینیم گفتمان غالب کدومه و اینکه ایا من این حق رو دارم دیگرانو میجبور به بی حجابی (مثل رضا خان)و یا حجاب بکنم یا نه.چیزی که اهمیت داره حق ازادی و حقوق اولیه هر انسانی هست که باید رعایت بشه و در دنیای امروز ضد ارزش همینه :نقض حقوق انسانی
تعریف غالب حقوق انسانی هم امروزه مشخص شده حالا اینکه دیگران با تبلیغ تونستن نظرشونو به مردم ما دیکته کنن یا اصلا اینکه ایا گفتمان ما قدرتی برای ارز اندام از لحاظ فکری داره یه چیز دیگست
ممنون دوست عزیز استفاده کردم.
من با حرفتون کاملا موافقم که اجبار حق ازادیرو گرفته و خیلیا هم از روی محدودیت خیلی خطاهای جبران ناپذیرو تو جامعه ما انجام میدن!!

joline

عضو جدید
بی حجابی داریم تا بی حجابی یکی دلش میخواد جوری بی حجاب باشه که عالمو ادم اونو با انگشت نشونشون بدن
یکی واقعا مثلا روسری اذیتش میکنه عذابش میده
البته حجاب بیشتر به چشم مربوط میشه تا به پوشش
خیلی ها طبق علایقشون اونجوری که دوست دارند هستند ما نباید به خودمون اجازه بدیم که حجاب چشممون کنار بره و درباره ی طرف قضاوت بکنیم که مثلا : اون دختره رو نگاه چجوری بیرون اومده خجالت نمیکشه حیا نداره و خیلی حرفای دیگه
اصلا ماها نباید خودمون در حکم قاضی قرار بدیم
بی حجابی هم مثل حجاب یه جایی خوبه یه جایی بد
مثلا اگه تو کشوری مث المان باشه به نظر من بده
ولی اگه توی عربستان باشه خوبه
نمیتونیم بگیم این خوبه اون بده
هر کدوم رو باید جای خودشون استفاده کرد

a.inkare

عضو جدید

جامعه اسلامی حدود و قوانینی دارد که لزوما باید رعایت شوند نمی شود یک جامعه اسلامی باشد و حجاب برایش مورد مهمی نباشد
نمیشود یک طرفه به قاضی رفت که چشم باید پاک باشد و ...............................
یعنی شرط نگاه داشتن چشم از گناه در این مورد لازم است ولی کافی نیست
نمیشود در یک جامعه زمینه فساد را ایجاد کرد وبعد گفت اگر کسی فاسد شد فقط وفقط تقصیر خودش است
چنین چیزی که میگویید در یک مدینه فاضله امکان پذیر است و ما هیچ وقت در مدینه فاضله نزیسته ایم

بالا