اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

• مجموع رای دهندگان
    41
  • نظرسنجی بسته .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای senaps
منتظر جوابتون هستم
داره خوابم میگیره

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینطور که من متوجه شدم پس برای شما مثالهایی از حضرت مسیح و حضرت موسی و کلا تاریخ پیامبران نیارم .چون هیچ کدوم رو قبول ندارید.درسته؟؟؟

شما مثالی نزدین! گفتین به نظرتون،چرا مردم حضرت مسیح رو با سنگ زدن؟ منم گفتم به خاطر اینکه فکر میکردن که حرف حق رو گروه مقابل دارن میزنن نه این اقا....
شما دلیلی نیاوردین که مثلا،اون حکام،طبق این سند تاریخی،یکی یه دونه شمشیر رو گردنشون بوده که اگر سنگ نمی زدن،خودشون می مردن یا یه همچین چیزی!!!......

پس اگه به جايي برسي كه ديگه كسي براي كمك به تو حاضر نباشه قدم بذاره يا يه زماني بشه كه دست نيازتو همه رد كنن به كي پناه ميبري؟؟؟
با اینکه هیچوقت،هیچ مشکلی ایجاد نکردم که کسی بخواد ازم فرار کنه،بهم اعتماد نداشته باشه،یا فکر بکنه که من ادم بدیم،ولی همیشه تنها بودم به خاطر ذات تنهای خودم!!معمولا با کسی حرف زدن رو شروع نمیکنم،مگر اون شروع بکنه....ولی دوست خوبی برای تقریبا تمام دوستانم هستم......
همیشه،از لحاظ مالی،با اینکه وضعم عالی نبوده،به دوستام و دیگران کمک کردم،از لحاظ درسی و از لحاظ کاری، و معمولا عادت ندارم که کسی کمکم بکنه......
شرایطی که شما میگین،زندگی روزمره و عادی منه.....اینکه خودم مشکلاتم رو حل میکنم....

اقای senaps
منتظر جوابتون هستم
داره خوابم میگیره

شرمنده! همزمان یه ماجرای عشقی رو از سر خریت رقم زدم که حالا توش موندم که چه گلی به سرم بگیرم.....ذهنم بیشتر درگیر اونجاست که دل دختر خالمو نشکنم.....خواستم دلش رو نشکنم و بهش نگم یه اس ام اس شوخی بوده مثل بقیه، حالا باید یه جوری جمع کنم که بابا خواستم دلت رو نشکنم و گرنه خبری نیست.....

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مثالی نزدین! گفتین به نظرتون،چرا مردم حضرت مسیح رو با سنگ زدن؟ منم گفتم به خاطر اینکه فکر میکردن که حرف حق رو گروه مقابل دارن میزنن نه این اقا....
شما دلیلی نیاوردین که مثلا،اون حکام،طبق این سند تاریخی،یکی یه دونه شمشیر رو گردنشون بوده که اگر سنگ نمی زدن،خودشون می مردن یا یه همچین چیزی!!!......

با اینکه هیچوقت،هیچ مشکلی ایجاد نکردم که کسی بخواد ازم فرار کنه،بهم اعتماد نداشته باشه،یا فکر بکنه که من ادم بدیم،ولی همیشه تنها بودم به خاطر ذات تنهای خودم!!معمولا با کسی حرف زدن رو شروع نمیکنم،مگر اون شروع بکنه....ولی دوست خوبی برای تقریبا تمام دوستانم هستم......
همیشه،از لحاظ مالی،با اینکه وضعم عالی نبوده،به دوستام و دیگران کمک کردم،از لحاظ درسی و از لحاظ کاری، و معمولا عادت ندارم که کسی کمکم بکنه......
شرایطی که شما میگین،زندگی روزمره و عادی منه.....اینکه خودم مشکلاتم رو حل میکنم...
.

دوست عزيز منظورم اين نبود من جواب سوالمو نگرفتم
ميگم اگه زماني بشه كه اصلا دوستي نداشته باشي و كمك بخواي اينكه احتياج به يه قدرت مطلق داشته باشي چي كار ميكني؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای senpas
توضیحات کامل رو میدم .
تا دیگران درباره منطق شما و سطح اون قضاوت کنن:

شما میگی جمعیت یه تفکر ملاک حق بودن اون فکر هست و وقتی که مثلا امام علی یا امام حسن یا امام حسین تنها میمونه و اکثریت اونور هستن پس مشکل از اونهاست!!!
و از طرفی این قاعده رو برای حضرت مسیح که در تنهایی به صلیب کشیده شد(به اعتقاد مسیحی ها) و سنگ بهش زدن هم در حق نبوده و مردم و جمعیت و اکثریت در حق بودند.

و بعد هم میگی که به هیچ خدایی اعتقاد نداری.

خب همین حرف شما و جمع بندی اونها ما و خود شما به این نتیجه میرسیم که شما هم کلا اشتباه میکنی و حرفاتون هم کلا اشتباهه و در جبهه ناحق هستی.
به اعتراف خودتون.
چرا؟؟؟

چون شما معیار حق بودن رو اکثریت میدونی.
اکثریت مردم (بالغ بر شش میلیارد نفر) به خدا و پیامبران اعتقاد دارند. ولی شما و جمعیتی اقلیتی نه.
و کی بر حقه؟؟؟
کسی که در اکثریت باشه.(دقیقا حرف خودتون)
پس وقتی که شما خودتون خودتون رو نفی میکنید چطور با شما بحث کنیم؟؟؟شمایی که بر حق نیستید(به گفته خودتون)

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگم اگه زماني بشه كه اصلا دوستي نداشته باشي و كمك بخواي اينكه احتياج به يه قدرت مطلق داشته باشي چي كار ميكني؟

شما می ترسی از روزی که دوستی نداشته باشی و قدرت مطلق بهت پشت کرده باشه،چون بهش اعتقاد داری!!! من هم نماز خون بودم،من هم مذهبی دو اتیشه بودم! ولی وقتی درخواست های ساده ام از خدا،چند رقمی شد و هنوز هیچی،بنابراین،یه روزی دیگه نماز نخوندم.....یه مدت گذشت و دیگه از خندیدن و انتقاد کردن خرافات نترسیدم.....روزها گذشت و موفقیت من صد چندان شده بود و اعتقاد من به یه قدرت مطلق،بهیه کتاب مقدس و به ادم های مقدس از بین رفت.....
امروز،هیچ اعتقادی ندارم که قدرت مطلقی هست......امروز،احتیاجی به اون قدرت مطلق ندارم! هرچند،گاهی ارزو میکنم که ای کاش این قدرته بود و من رو یه جوری نجات میداد!

خب همین حرف شما و جمع بندی اونها ما و خود شما به این نتیجه میرسیم که شما هم کلا اشتباه میکنی و حرفاتون هم کلا اشتباهه.

افرین..خیلی پیش میاد من هم مجموعه سوالاتی بپرسم که از حرف های خود طرفم،برای محکوم کردنش استفاده کنم!!! البته،اینبار به شما امتیازی نمیرسه چون قبلا گفتم که این مسئله،موجب نمیشه که حرف دیگری،به طور مطلق غلطه!!! البته،در اینجا،بحث ما هم کاملا رد کننده ی همدیگه هست!! یعنی یا خدایی هست یا نیست!!!
یا امام حسین،ادم خوبی می بود،یا نمی بود.....
و ما،راجع به من و شعور من یا سطح دلایل من حرف نمی زنیم!! راجع به اون مردم و دلایلشون برای عدم همراهی با امام حسین حرف میزنیم......اینکه چرا بهش پشت کردن!!!!

و درضمن،من فکر میکنم که راجع به اعداد و ارقام،باید قدری تامل کرد!! من فکر نمیکنم 6 میلیارد نفر به خدا اعتقاد داشته باشن!!!! من فکر نمیکنم که حتی 100 میلیون نفر تو این دنیا وجود داشته باشن که یه خدا رو بپرستن!!چه برسه به 6 میلیارد!

آخرین ویرایش:

rgho

عضو جدید
اصلا حرفاتون برام قابل درک نیست!من اگه یه ثانیه خدارو نداشته باشم دیوونه میشم چون بنده هاش هیچ وقت بدردم نخوردن و گره از کارم باز نکردن اگه هم یه موقع کمکم کردن بعد این بوده که من از خدا کمک خواستم.اگه بنای حق بودنو بذاریم بر جمعیت پس با این تفسیر امام حسین حقه چون بعد این همه سال شیعیان و حتی بعضی از مذاهب دیگه براشون عزاداری میکنن،نذر میکنن و چهل روز سیاه پوششون میمونن!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای محترم سنپاس
بحث رو پیچیده نکنید.
شما منطقتون اینه که هر کی جمعیتش بیشتر هست پس اون بر حقه.

پس امام حسین بر حق نبود.

خب من هم میگم شمایی که این نظر رو داری و این منطق رو داری اول به قول هکرها باگ نظریه خودت رو حل کن و اشکال نظریه خودت رو برطرف و بعد بر اساس اون نظریه به محکوم کردن یا تائید کردن دیگران بپردار.
چرا که با همون نظریه خودت خودت رو و افکارت و منطقت و نظریه هات رو زیر سوال میبری.

اینکه مردم در عمل بعضی وقتها خدا رو یادشون میره فرق میکنه با اینکه کلا بگن وجود نداره.اینها با هم تابلو هست که فرق داره.

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی این،باعث نمیشه که دیگری،حق نگه یا لیاقت نداشته باشه!!بلکه،نسبت به طرف مقابلش،کمتره

همون اول،من نظر خودم رو اعلام کردم! شاید از لحاظ جمعیتی،من نسبت به شما کمتر باشم،ولی من با شما وارد جنگ نشدم که بخواد این مسئله تعیین کننده باشه!! من حتی تمایلی به به رای گرفته شدن این مسئله هم ندارم!!!

از لحاظ شناس نامه ای،من یکی از همون 6 میلیاردی هستم که شما می فرمایی!! از نظر فرم هایا دانشگاهی هم!!! ولی از نظر اعتقادات واقعی و باور ها، این داستان خیلی فرق میکنه....اتفاقا خیلی های دیگه رو در دنیای کوچیک اطراف خودم میشناسم که اینجورین........
همچنین،بحث ما برسر به حق بودن یا نبودن من نیست! اصلا باشه من هم حق نمیگم و خدایی وجود داره!! ولی این مسئله،این حقیقت رو که امام حسین هم بر حق نبود،عوض نمیکنه
برای من،اصلا مهم نیست که کی چه اعتقاداتی رو دنبال میکنه! جز اعتقادات خودم،و دختری که در اینده باهاش زندگی خواهم کرد......

ولی موسی،نوح،عسی، (حضرات) محد،علی و حسین،برای این مسئله جنگیدن و هر بار،ر اقلیت قرار گرفتن! هر بار شکست خوردن.....:cool:

اصلا حرفاتون برام قابل درک نیست!من اگه یه ثانیه خدارو نداشته باشم دیوونه میشم چون بنده هاش هیچ وقت بدردم نخوردن و گره از کارم باز نکردن اگه هم یه موقع کمکم کردن بعد این بوده که من از خدا کمک خواستم.اگه بنای حق بودنو بذاریم بر جمعیت پس با این تفسیر امام حسین حقه چون بعد این همه سال شیعیان و حتی بعضی از مذاهب دیگه براشون عزاداری میکنن،نذر میکنن و چهل روز سیاه پوششون میمونن!
حرف های شما هم برای من قابل درک نیست!! من هم از سمت کسی بهم کمک چندانی نشده،ولی اونهایی هم که شده،بدون خواستن از خدا بوده! خوب که چی؟!از کجا میدونید که اون شخص خودش بهتون کمک نکرده و کار خدا بوده؟!......
ایا مردم برای همون امام حسینی سیاه میپوشن که هزار سال پیش،مردم باهاش جنگیدن یا با یه اسطوره ی تخیلی؟!!

rgho

عضو جدید
حرف های شما هم برای من قابل درک نیست!! من هم از سمت کسی بهم کمک چندانی نشده،ولی اونهایی هم که شده،بدون خواستن از خدا بوده! خوب که چی؟!از کجا میدونید که اون شخص خودش بهتون کمک نکرده و کار خدا بوده؟!......
ایا مردم برای همون امام حسینی سیاه میپوشن که هزار سال پیش،مردم باهاش جنگیدن یا با یه اسطوره ی تخیلی؟!!

بخاطر اینکه بارها ازشون خواستم و کمکم نکردن ولی وقتی از خدا خواستم بدون گفتن من کمکم کردن.این توی زندگی من به اثبات رسیده!
پ نه پ برای کشته شده های سپاه یزید سیاه میپوشن؟اسطوره از کجا اومده؟از اسناد و مدارکی که مطمئنا شما بهش اعتماد نداری اومده!
درضمن خدا واحده مذاهب باهم فرق میکنه که اون هم چنگانگی در خدا نمیاره همه به دین پیامبران مختلفی ایمان دارن که همشون از جانب یک خدا اومده پس اکثریت با خداپرستان است.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
درضمن خدا واحده مذاهب باهم فرق میکنه که اون هم چنگانگی در خدا نمیاره همه به دین پیامبران مختلفی ایمان دارن که همشون از جانب یک خدا اومده پس اکثریت با خداپرستان است.

بله....
و بنده هستم که اسرائیل و یهودی ها رو برای مرگ ارزو میکنم،بهایی ها رو میندازم زندان،به سونی ها اجازه ی برگذاری مراسم های مذهبیشون رو نمیدم،شخصی رو به جرم زرتشتی بودن،یک ماه بعد از ازدواجش دستگیر میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

شاید تو حرف،بگین که خدا یکیه.....ولی واقعیت اینه که حتی اعتقاد ندارید که سونی ها دارن همون خدایی رو می پرستن که شما می پرستین!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من با شما وارد جنگ نشدم که بخواد این مسئله تعیین کننده باشه!! من حتی تمایلی به به رای گرفته شدن این مسئله هم ندارم!!!

!!

اصلا بحث جنگ نیست.
شما یه نظریه کلی دادید.
که بحث جنگ اتفاقی بعد از تقابل نظریه ها هست.

در ضمن شما به طور قاطع گفتید دقیقا معیار حق جمعیته و در این نقل قولی که از خودتون گرفتید هم باز معیار حق رو بیشتر بودن جمعیت گفتید.
در ضمن ما نمیتونیم بگیم که هر دو جبهه متقابل بر حق هستند.
مثلا بگیم هم خدا هست و هم خدا نیست.
هم امام حسین حق بود وهم یزید. (ولی یزید حق تر بود!!!!)

ببینید منطق شما اینطوره که صفر و یک و بودن یا نبودن و هستی و نیستی رو دارید میگید یکی ست.

این خیلی تعجب داره!!!
هم شما حقی و هم من!!!!هم امام حسین حق بوده و هم یزید. هم خدا هست و هم خدا نیست.

جمعیت هم هر طرفی باشن اون حق تره!!!!

خب دیگران قضاوت میکنن.
من خوابم گرفت.شب بخیر.

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا مردم برای همون امام حسینی سیاه میپوشن که هزار سال پیش،مردم باهاش جنگیدن یا با یه اسطوره ی تخیلی؟!![/QUOTE]

من تو زندگی ام همیشه روی پای خودم بودم و بدترین لحظه هم ازهیچ کس کمک نگرفتم اما وقتی نگاه می کنم که چطوری اتفاق ها کنار هم دیگه چیده می شه و گاهی اصلا آن چیزی نیست که من می خوام از دنیا و آدم هاش خسته شدم قط یک چیز آرامم می کنه آن را شما می توانید بگویید چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا گفتم که این مسئله،موجب نمیشه که حرف دیگری،به طور مطلق غلطه!!! البته،در اینجا،بحث ما هم کاملا رد کننده ی همدیگه هست!! یعنی یا خدایی هست یا نیست!!!

اینها حرف های خود من هست!!
و بعله!! دقیقا و مطلقا،جمعیت بیشتر تعیین میکنه که چه کسی بر حقه،گاهی تعیین میکنه که چه کسی بر حق تره،مثلا، بین دو کاندید،هر دو برحقن،ولی یکی بیشتر مورد قبول مردمه و اون میشه رئیس جمهور......
ولی گاهی بحث ما،مثل بحث حاضر،رفراندومه....یعنی یکی درسته،یکی غلط......

حرف شما اینه که اکثریت به اتفاق مردم میگن خدایی وجود داره! من هم قبول دارم این حرف رو که حرف من اشتباه..... همچنین،میتونم قبول بکنم که امام حسین،حرف حق رو میزده و در اون روزگار،هزاران نفر حرف اشتباه رو.....

اما،یه تفاوتی هست......
تفاوت در اینه که من،نمیگردم که کدوم حرف درسته!! من میگردم که ببینم کدوم حرف،زندگی من رو رو بهتر تامین میکنه،زندگی من رو بهتر میگردونه و اون رو سر لوحه ی زندگیم و برنامه ریزی هام قرار میدم.....
برای من،این ایده که خدایی نیست،عاقلانه تره...
روزی،به خاطر نماز خوندن در نمازخونه ی خالی مدرسه،جایزه گرفتم و فرداش، همراه 80 نفر دیگه.....پس فرداش 79 نفر دیگه که من غایبش بودم جایزه رو گرفتن......
چون فهمیدم،به هر صورت،همه ی ماهایی که خالصانه یا برای یه دفتر و مداد نماز خوندیم،به یه اندازه پاداش گرفتیم......
پس سعی کردم نمراتم رو روی همون رنج 20 نگه دارم و دفتر و مداد رو به جای از طریق نماز خوندن،از طریق مادرم دریافت بکنم.....

کشورهایی مثل اتریش،فنلاند یا سوئد،جزو بی خدا ترین کشور های دنیا و اتفاقا بهترین کشورهای دنیا برای زندگی هستن....

ایده همونیه که همیشه بوده!! خدا و حرف هاش،و کارهایی که باید بکنی تا اون رو راضی نگه داری،تو رو از زندگی نرمال و خوب دور میکنه! این دلیلیه که باعث میشه من با وجود میلیون ها مذهبی،بی خدا باشم، دلیلیه که باعث شد هزاران نفر بین خدا و حسین، و یزید و زندگی بهتر،دومی رو انتخاب کنن.....به همین سادگی!

من تو زندگی ام همیشه روی پای خودم بودم و بدترین لحظه هم ازهیچ کس کمک نگرفتم اما وقتی نگاه می کنم که چطوری اتفاق ها کنار هم دیگه چیده می شه و گاهی اصلا آن چیزی نیست که من می خوام فو از دنیا و آدم هاش خسته شدم قط یک چیز آرامم می کنه آن را شما می توانید بگویید چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای شما یا برای من؟! برای شما،خداتونه......
ولی برای من،این تفکره که بالاخره یه جوری میشه حلش کرد....
من چون ادم روکیم،عبارت"عذر میخوام،نتوسنتم انجامش بدم" رو چندین بار خیلی ها از دهنم شنیدن.....اگر کاری رو نتونتم انجام بدم،به خدایی پناه نمیبرم،به کسی هم التماس نمیکنم!! فقط ناتوانیم رو قبول میکنم!

memar_lahijani

عضو جدید
وقتی میرم سمتش بدجور آرومم می کنه . با این که خیلی سر به هوایی می کنم تو ارتباط گرفتن باهاش ، ولی وقتی باهاش خلوت می کنم ، عجیب نورش قلبمو روشن می کنه . این فطریه... من هرچقدرم بخوام نمی تونم منکرش بشم که با رسیدن به خداست که کامل می شم . احساس می کنم نیمی از وجودم با بودن با اونه که ظاهر میشه . کاش جدی تر بودم تو این مسئله .

حرفاتون قابل تامله آقای senaps.

memar_lahijani

عضو جدید
میتونم بپرسم چرا؟!

این قسمت منو به فکر بیشتری واداشت

روزی،به خاطر نماز خوندن در نمازخونه ی خالی مدرسه،جایزه گرفتم و فرداش، همراه 80 نفر دیگه.....پس فرداش 79 نفر دیگه که من غایبش بودم جایزه رو گرفتن......
چون فهمیدم،به هر صورت،همه ی ماهایی که خالصانه یا برای یه دفتر و مداد نماز خوندیم،به یه اندازه پاداش گرفتیم......
پس سعی کردم نمراتم رو روی همون رنج 20 نگه دارم و دفتر و مداد رو به جای از طریق نماز خوندن،از طریق مادرم دریافت بکنم.....

نمی دونم چی بگم . تجربه و اطلاعات این بحث ها رو هم ندارم . اون چیزی رو که به ذهنم می رسید گفتم و ... همین . تقریبا پست ها رو خوندم . همه موفق باشن .;)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
میتونم بپرسم چرا؟!
طرف حق شما مردم کوفه ای هستند که بنده زر وزیور بودند؟!!!
از اون جایی که تو بحث باید اشتراکی باشه وگرنه بحث هیچ نتیجه ای نمیده میتونم بپرسم شما بشر را معلول میدانی یا علت؟؟؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه 2 نفر گفتن طرف لشگر یزید برای کشتن امام حسین!!
2 نفر هم گفتند اهل کوفه
و 2 نفر هم گفتند در لحظه اخر تنها میگذاشتیم

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینها حرف های خود من هست!!

برای شما یا برای من؟! برای شما،خداتونه......
ولی برای من،این تفکره که بالاخره یه جوری میشه حلش کرد....
من چون ادم روکیم،عبارت"عذر میخوام،نتوسنتم انجامش بدم" رو چندین بار خیلی ها از دهنم شنیدن.....اگر کاری رو نتونتم انجام بدم،به خدایی پناه نمیبرم،به کسی هم التماس نمیکنم!! فقط ناتوانیم رو قبول میکنم!
من توانایی هام را باور دارم و کاری که نتوانم انجام بدم اصلا سمتش نمی رم هیچ وقت هم از کسی معذرت نخواستم چرا که من مسول ناتوانی دیگران نیستم
همیشه از آدم های که به دیگران التماس می کنند متنفرم ;)
اما یک بار موقع مسافرت ضروری توی جاده فرعی ماشین چپ کرد منم گیر افتاده بودم نزدیک بود زنده زنده تو آتیش بسوزم و آن لحظه ماندم چکار کنم وقتی داشت بابام داد می زد باک بنزین داره می ترکه آن موقع کدام توانای من می توانست کمکم کنه یا اصلا فردی بود که بخوام التماسش کنم آن جا هیچکس نبود به دادم برسه فقط یاد یک جمله افتادم یاد خدا آرامش دهنده قلب هاست

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرف حق شما مردم کوفه ای هستند که بنده زر وزیور بودند؟!!!

ایا دلیلی هست که اینجوری بوده؟! من از دوستمون پرسیدم که ایا کسی شمشیری رو پشتشون گذاشته که اگر نکنین،میکشیمتون؟!!!
ایشون به این نتیجه رسیدن که چون حق اکثریت با دینداران هست،پس حق با نیست که اکثریت مردم مخالف امام حسین بودن پس همه چیز از بن و بیخ اشتباهه و اینا.....

از اون جایی که تو بحث باید اشتراکی باشه وگرنه بحث هیچ نتیجه ای نمیده میتونم بپرسم شما بشر را معلول میدانی یا علت؟؟؟
از چه لحاظی؟! خلقت؟ تاثیرش روی سایر چیزا؟ این علت و معلول رو یادمه کلاس 8 کنفرانس دادم،ولی هیچوقت بهش اعتقاد نداشتم و نتونستم سوالاتمو از معلمم بپرسم چون سر سوالات قبلی کتکم زد!!!

جالبه 2 نفر گفتن طرف لشگر یزید برای کشتن امام حسین!!
3 نفر هم گفتند اهل کوفه
و 2 نفر هم گفتند در لحظه اخر تنها میگذاشتیم

قبلا در تاپیک بازیگری که گفته بود مجبوریم چادر سرمون بکنیم و در حالت عادی چادری نیستین هم گفتم!! جامعه اونقد خراب و پر از بازیگر شده،که شخصیت های واقعی داستان،به دلیل گفتن واقعیت بازخواست میشن!!!!!

اما یک بار موقع مسافرت ضروری توی جاده فرعی ماشین چپ کرد منم گیر افتاده بودم نزدیک بود زنده زنده تو آتیش بسوزم و آن لحظه ماندم چکار کنم وقتی داشت بابام داد می زد باک بنزین داره می ترکه آن موقع کدام توانای من می توانست کمکم کنه یا اصلا فردی بود که بخوام التماسش کنم آن جا هیچکس نبود به دادم برسه فقط یاد یک جمله افتادم یاد خدا آرامش دهنده قلب هاست

من از این مباحث خیلی خوشم میاد....همیشه میشه راجع بهشون تا سالها حرف زد...ایا،خدا اومد و باک رو خنک کرد که نسوزه؟ من شخصا دیدم که ماشینی تصادف کرد،مردی از بیرون،در عقب رو باز کرد،سرنشین ها رو پیاده کرد.....شاگرد رو پیاده کرد....در سمت راننده باز نشد،سعی کرد راننده رو از شیشه در بیاره......ماشین اتیش گرفت....پاور ویندوز احمق ماشین،شیشه رو بالا داد و اون مرد،گیر کرد و من زنده زنده سوختن ادمی رو دیدم که داره دست و پا میزنه...... ایا خدا،اون لحظه نمیخواست کمک کنه؟!(اضافه میکنم الان که ایا اونها هم دعا نکردن؟ ایا اونها هم از خدا کمک نخواستن؟! و اینکه میدونین ده ها نفر دیگه وایساده بودن که بدون اینکه ما رو بشناسن،همراه ما داشتن نذری میدادن که اتفاقی که داره می افته،متوقف بشه؟ ولی چرا نشد؟)
اگر بگم از خونواده ی هر دو برادر که با هم سوختن خبر دارم و ادم های خوبی بودن،قبول میکنین که گناهکار هم نبودن؟؟؟
همیشه عادت داریم خدا رو در مباحثی ببینیم که نقشی نداشته!!!!
وقتی کمربند ایمنی ما رو نجات بده،جای تشکر از مخترعش،از خدا تشکر میکنیم که جونمون رو نجات داد....
و وقتی باک ماشینی نمی ترکه،به جای طراحش،از خدا تشکر میکنیم!!

بر خلاف شما،من سعی میکنم توانایی هام رو بیشتر و بیشتر بکنم در هر مورد و تنها راهش رو حضور در پروژه ها و برنامه ها پیدا کردم....التماس نکردم،ولی وقتی اشتباهی کردم عذرخواهی چرا!

آخرین ویرایش:

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاشکی‌ یه هیچکدام هم میذاشتی :)

من که عاشق قیمه روز عاشورا‌م , یاد اون روزا بخیر...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما داریم راجع به امام حسین،حسن و پدرشون امام علی صحبت میکنیم!
چرا بعد از اینشون،که در حکمومتشون به طور مطلق،عدالت بر پا بود،مردم چرا قبول کردن معاویه خلیفه بشه؟! خوب چرا بعد از مردن ایشون،مردم به پسر هاشون اعتماد نکردن؟!!!!!
چرا عمده ی مردم،همراه یزید شدن تا امام حسین ؟!!! ایا اون همه هزاران نفر،احمق بودن و فقط 70 نفر می فهمیدن؟!
مردن نه شهادت!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ایا دلیلی هست که اینجوری بوده؟! من از دوستمون پرسیدم که ایا کسی شمشیری رو پشتشون گذاشته که اگر نکنین،میکشیمتون؟!!!
ایشون به این نتیجه رسیدن که چون حق اکثریت با دینداران هست،پس حق با نیست که اکثریت مردم مخالف امام حسین بودن پس همه چیز از بن و بیخ اشتباهه و اینا.....

از چه لحاظی؟! خلقت؟ تاثیرش روی سایر چیزا؟ این علت و معلول رو یادمه کلاس 8 کنفرانس دادم،ولی هیچوقت بهش اعتقاد نداشتم و نتونستم سوالاتمو از معلمم بپرسم چون سر سوالات قبلی کتکم زد!!!

قبلا در تاپیک بازیگری که گفته بود مجبوریم چادر سرمون بکنیم و در حالت عادی چادری نیستین هم گفتم!! جامعه اونقد خراب و پر از بازیگر شده،که شخصیت های واقعی داستان،به دلیل گفتن واقعیت بازخواست میشن!!!!!
من میگم بنده دنیا بودند اونوقت شما میگی زور بالا سرشون بوده!!!
همه آنها سفارشات پیامبر رو در مورد اهل بیتش و خلافت میدونستند ولی عده ای بنده دنیا بودند عده ای هم تحت تاثیر دستگاه معاویه که به حق در طول تاریخ از لحاظ تبلیغ کم نظیر بوده شده بودند به طوری که بعد شهادت حضرت علی میگفتند مگه علی(ع) نماز هم میخواند!!!
اعتقاد نداشتن به صرف کلمه واژه ایست مبهم چون باید با برهان ثابتش کنید!!
علت انسان چیست؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
کاشکی‌ یه هیچکدام هم میذاشتی :)

من که عاشق قیمه روز عاشورا‌م , یاد اون روزا بخیر...
نوش جون شما و بقیه دوستان که عاشق قیمه عاشورا هستند
فقط خواهشی که دارم اینه تا مادامی که حس میکنید گشنه هستید بخورید!

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اگر هم برگردیم به اون دوران ما که ایرانی‌ بودیم و
خبری هم از این جنگ ندشتیم
ولی‌ یک سوال,
راستی‌ این جنگ خانوادگی بین امام حسین و فامیل هاشون ( همه با هم فامیل بودن دیگه نه‌ ؟ )
مصادف با چه دوره‌ای از تاریخ ایران می‌شده ؟

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوش جون شما و بقیه دوستان که عاشق قیمه عاشورا هستند
فقط خواهشی که دارم اینه تا مادامی که حس میکنید گشنه هستید بخورید!
خوب آخه چرا دروغ بگم من نمیخوام هیچ کدوم باشم
چون من عرب نیستم ایرانی‌ هستم همین جای خودم باشم کلیه

... ولی‌ واقعا روز‌های خوبی‌ بود یادش بخیر ...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مگه من حرفی زدم؟!!!
هیتلر هم نازی بود!!!
ولی خب چون گفتی غذاش کیف میده گفتم تا حس گشنگی دارین تعارف نکنید!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

... ولی‌ واقعا روز‌های خوبی‌ بود یادش بخیر ...
ایشال... منم یهروز قیمه تورو بخورم....:D

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه من حرفی زدم؟!!!
هیتلر هم نازی بود!!!
ولی خب چون گفتی غذاش کیف میده گفتم تا حس گشنگی دارین تعارف نکنید!!!

ای بابا دیگه الان که دستم نمیرسه
ولی‌ اگر میرسید حتما میخوردم

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردن نه شهادت!!!

ما اینجا با کلمات بازی نمی کنیم!

من میگم بنده دنیا بودند اونوقت شما میگی زور بالا سرشون بوده!!!

اهان! ببخشید حواسم نبود....میگم این ماجرای موازی مخمو تیلیت کرده....
بله! به طور قطع،هر ادم عاقلی بین این دنیا،و دنیای احتمالی بعدی،دنیای حاضر رو می چسبه!(به قول معروف،نقد رو بچسب و نسیه رو ولش!).......

همه آنها سفارشات پیامبر رو در مورد اهل بیتش و خلافت میدونستند ولی عده ای بنده دنیا بودند عده ای هم تحت تاثیر دستگاه معاویه که به حق در طول تاریخ از لحاظ تبلیغ کم نظیر بوده شده بودند به طوری که بعد شهادت حضرت علی میگفتند مگه علی(ع) نماز هم میخواند!!!
ده همین رو دارم میگم........سوال و بحث من هم همینه!!
چرا باید هزاران نفر که حرف های پیامبر رو می دونستن،بیان یه کاری خلاف اون رو انجام بدن؟!(هرچند،با وجود تمام این بحث ها،تعداد سونی ها از شیعه های خیلی بیشتره!!!).....
ایا اونها یادشون رفت که این علی (حضرت علی) بوده که براشون شب غذا می اورده و اونها نمی شناختنش و نمی فهمیدن کی بوده؟
ایا اونها،اون عدالت و خوبی مطلق که در حکومت ایشون بوده رو یادشون رفته؟! اگر همه چیز در عدالت خلاصه میشه و زندگی ها خوب میشه،حتی افرادی که چشمشون به این دنیا بوده هم باید با پسرای ایشون می موندن نه اینکه برن تو گروه مقابل!!!
خوب لابد یه مشکلی بوده دیگه.....یه مشکلی که باعث شد مردم به پسراش پشت بکنن.....

علت انسان چیست؟
گفتم که،سوال شما از حد من خارجه!!ساده تر بپرسین،تا نظرم رو بگم!

بالا