اگر از خدا گله دارید یا اعتراضی به کارهایش دارید اینجا مطرح کنید و پاسخ بگیرید بإذنِ الله

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام دوستانِ عزیز .
ممنون از حضورتون.

حقِ هر انسانی هست که بیاندیشه در امور دنیا و سوال مطرح کنه و به دنبال پاسخ بگرده .
اگر به کارهایِ خدایِ متعال گله یا اعتراضی دارید یا به عدالتِ مطلق او شک دارید اینجا مطرح کنید و پاسخ بگیرید إن شاء الله .

Mohammad.aryan

اخراجی موقت
مسخره تر از این تو دنیا تاپیک ندیده بودم

خدا همه چی بهمون داده ما عرضه استفاده از اون رو نداریم می ایم به خدا اعتراض میکنیم!

اون وقت گوشه دیگه دنیا کسی که ادعای دین و باخدائی نداره

اومده تمام ثروت خدا رو گرفته توی دستش و به ریش اونهائی که به خدا شک دارن یا اعتراض دارن میخنده!

خدا توی قران میگه

هر خوبی به شما میرسد از سوی ماست

و هر بدی میرسد به خاطر ندانم کاری و اشتباه خودتونه

من یک زمانی نادان بودم و به خدا ایراد میگرفتم

وقتی فهمیدم کی هستم و خدا کی هست و چه اختیاراتی دارم

از اینکه به خدا ایراد بگیرم همیشه شرمم میشه

که انقدر ازادی و اختیار وا مکانات بهم داده که میتونم نامحدود دست به هر کاری بزنم

ولی وقتی میام چاقو رو میکشم روی دستم و دستم بریده میشه
میام به خدا اعتراض میکنم که چرا چاقو تیزه

اما وقتی میام میخوام یک تیکه گوشت رو بریده کباب کنم چاقو تیز نیست میام به خدا اعتراض میکنم که چرا چاقو تیز نیست

وقتی به این رفتار خودم نگاه میکنم از رفتار ضد و نقیض خودم شرمم میشه

چه برسه به رفتار دیگران در مقابل خدا

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان چی داره که بخواد از خدا شکایت کنه
به جز لطف و رحمت بی کران
رحمانیت و رحیمیت چیزه دیگه ای دیدیم؟
خدا الرحم الراحمینه
خدا به حکمتش کاری میکنه که ما شاید به مزاجمون خوش نیاد
ما در هخمه حال باید شکر کنیم

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام دوستان

:gol::gol::gol::gol:

تشکر از نظراتتون

کسانی هستند در این دنیا که معتقدند خدا به بندگانش ظلم میکنه . تبعیض قائل میشه در برخورد با بندگانش . کارهای خطا انجام میده و مواردِ دیگه .

رویِ سخنِ بنده , با این دوستان هست .

اونها حق دارند در موردِ خداوند سوال بپرسند

حضرتِ موسی کلیم الله ع که تنها انسانی هست که در زمین خداوند با او بی واسطه سخن گفت , پس از پایانِ کار فرعون و غرق شدن و نابود شدنش , به خداوند فرمود : خودت را به من نشان بده تا نگاهت کنم .

حضرتِ ابراهیم ع به خداوند فرمود نشانم بده چگونه مردگان را زنده میکنی

طبق آیات قرآن کریم , يكي از صالحان از روستایی فرو ریخته گذر کرد و گفت چکونه خداوند اینها را دوباره زنده کند ؟

خودش و الاغش برای مدت صد سال مردند و زنده شدند .

اجازه بدین اون دوستان تشریف بیارند و سوالاتی رو که دارند و حق مسلمشان هست که انها را مطرح کند , بپرسند .

دین و ایمان فقط وقتی ارزش دارد که با اندیشه و تحقیق و جستجو به دست بیاد وگرنه ایمانِ ارثی و تقلیدی و طوطی واری و زوری بدردِ در کوزه هم نمیخورد .

موفق باشید

:gol::gol::gol:

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
قراره "بإذنِ الله" جوابشو شما بدید؟

سلام

ممنون از حضورتون و نظرتون

:gol:
بله . بنده و همه ی کسانی که خداوند بر اونها منت گذاشته و چیزهایی رو در این مورد بهشون یاد داده تا امتحانشون کنه که چگونه رفتار میکنند
.

حق یارتان

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام بر همگی

یک موضوع هست که بسیار مهم و حیاتی و سرنوشت ساز ولی در کمال تأسف عده ای از مردم ازش غافلند :

موضوعِ توقعاتِ بیجای عده ی زیادی از مردم از خدای متعال .

دسته ی اول :

◼️عده ای از مردم به خیالشون آمده‌اند به این دنیا فقط برای مهمونی و خوشگذرانی و لذت !

این افراد به خیال خودشون می‌خوان:

همیشه همه چیز و همه‌ی امور بر وفقِ مرادشون باشه !!!

همه‌ی نیازهاشون و خواسته‌هاشون همیشه فراهم باشه !!!

همه‌ی آرزوهاشون بی چون و چرا و راحت برآورده بشه حتی اگر آرزوی خبیث و شَر باشه !!

ابداً هیـــــــچ مشکلی در زندگی براشون پیش نیاد و اگر هم پیش اومد ، زود و تند و آسون و ارزون حل بشه بره پی کارش !!!

چه خیالِ باطلی. این فکر و خیال چیزی نیست جز کورخواندن.

◼️این افراد به دلیل علم و دانشِ کم و یا به دلیلِ حق پذیر و حقدوست نبودنشون و بیمار بودنِ دلهاشون همیشه یا در غم و اندوه هستند و یا در حالت سرشکستگی و ناامیدی و یا حسرت و یا خشم و کینه و یا ترس و نگرانی و دلهره و یا طمع و یا حسادت و یا غرور تکبر و یا بخل و خساست و یا هَویٰ و هَوَس (شهوت و لذت گرایی)

دلهای این افراد و روح و روانشون آرامش نداره حتی اگر ثروتمندترین و قدرتمندترین و زیباترین و مشهورترین انسان باشند .

این فقط گوشه ی کوچکی از هشدار و مجازات و عذابِ خدای متعال هست برای کسانی که هدایت شدنی نیستند و از حقیقتِ جهان هستی و حقیقتِ زندگی در دنیا و علتِ بودن در این دنیا غافلند و تمایلی هم به زحمت کشیدن و وقت صرف کردن برای بالا بردن علم و دانششون و پی بردن به این حقایق ندارند و یا دلیلها و نشانه ها و علامت‌های این حقایق رو انکار می‌کنند .

ادامه دارد ،،،

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
دسته ی دوم :

◼️ کسانی هستند که به خیالشون اگر ایمان بیارند به خدای یکتا و ایمان بیاورند به امتحان بودنِ زندگیِ دنیا و قیامت و از گناهانِ کبیره کاملاً دوری کنند و کارهای خیر و خداپسندانه ( عبادات) انجام بدند ، بعدش دیگه زندگی براشون گل و بلبل میشه ! و همه ی خواسته‌هاشون فراهم میشه و همه‌ی آرزوهاشون برآورده میشه و همه ی مشکلاتشون حل میشه و دیگه هم هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد و اگر هم پیش اومد ، زود و تند و آسون و ارزون حل میشه می‌ره پی کارش !

چه خیالِ باطلی .

◼️این افراد وقتی در زندگی سختی براشون پیش میاد و به مشکلات می‌افتند و یا چیزی یا عزیزی رو از دست میدند میگن :

خدایااااا ! مگه من چه گناهی به درگاه تو مرتکب شدم که این بلا و مشکل رو بر سرم نازل کردی ؟؟؟

این سوالشون و توقعِ بیجاشون ناشی از جهل و نادانی و یا کمبود علم و دانش هست و و ناشی از غافل بودن از حقیقتِ جهان هستی و حقیقتِ زندگی و امتحانِ دنیا .

◼️ آخه کجای تاریخ بشریت و در کدام کتابِ آسمانی ، خدای متعال به یک انسان یا یک ملت قول داده و تعهد داده که اگر ایمان بیارند به خدای یکتا و ایمان بیارند به امتحان بودنِ زندگیِ دنیا و وجودِ قیامت و از گناهان کبیره دوری کنند و با تمام توان ، کارهای خیر و خداپسندانه انجام بدند بعدش دیگه خوش و خُرّم و بدون هیچ مشکلی در این دنیا زندگی خواهند کرد ؟؟؟!!!

◼️ انسانها بایستی زحمت بکشند و وقت صرف کنند و علم و دانششون رو افزایش بدند تا برسند به درجه ای از علم و دانش که کاملاً درک کنند که قسمتی از سختیها و مشکلات که برای انسانها پیش میاد فقط برای سنجش صداقت و اخلاصِ انسان در ادعای ایمان به خدا و ایمان به امتحانِ دنیا و وقوع قیامت هست .

خوش بُوَد گر مَحکِ تجربه ( امتحان ) آید به میان ، تا سیه روی شود هر که در او غَش باشه .

قسمت دیگر سختیها و مشکلات انسان در این دنیا علتش اشتباهات و گناهان و خطاهای خودش هست .

این هم سخنان خدای متعال در قرآن کریم در مورد امتحانِ انسانها در دنیا برای راستی آزمایی و مشخص شدنِ ریاکاران و منافقان از مؤمنان واقعی :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

◼️أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ

◼️مردم فکر کرده‌اند که به حالِ خودشون رها می‌شند که بگویند ایمان آورده‌اند و امتحان نمی‌شوند ؟

◼️وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ ۗ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ

◼️با ترس و نگرانی و گرسنگی و از دست دادنِ مال و اموال و عزیزان امتحانشان می‌کنیم و به صابران بشارت بده که پاداش عظیمی در انتظارشان هست به پاس صداقت و اخلاصشان در ایمانِ به خدا .
( کسانی که در همه حال ، در فقر و ثروت ، در سلامتی و بیماری ، در آسایش و خوشی و در سختی و مشکلات ، ایمان دارند به خدای متعال و صفاتِ او و وقوع قیامت و امتحان بودنِ زندگیِ دنیا و هرگز نمی‌گویند خدایا چرا چنین شد ؟ خدا چرا چنان نشد ؟ خدایا این چه عدالتی هست ؟ خدایا ... )

◼️إِنَّا جَعَلْنَا مَا عَلَى الْأَرْضِ زِينَةً لَهَا لِنَبْلُوَهُمْ أَيُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا

◼️هر چیزی بر روی زمین هست (زیباییها ، جذابیت ها ، مال و اموال ، فرزندان ، لذتها و خوشی‌ها و غیره ) فقط برای زینت و دکور هست تا امتحانشان کنیم که کدام انسانها رفتار و کردارِ بهتر و خداپسندانه تری دارند

صدق الله العلیم الحکیم

ادامه دارد ،،،

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
با عرض سلام خدمت همگی

◼️ اگر سوالی در مورد موضوع این تاپیک داشتین ، بفرمایید مطرح کنید.

اگر به نظرتون خدا عادلِ مطلق نیست ، بفرمایید علت این عقیده رو مطرح کنید .

اگر به نظرتون ایرادی وارد هست به خلقت خدای متعال ، علت این عقیده رو مطرح کنید .

اگر به نظرتون خدا ظلم کرده به شما یا دیگری ، بفرمایید علت این عقیده رو مطرح کنید .

اگر سوالی دارین که خدایا چرا چنین شد ، چرا چنان نشد ، بفرمایید مطرح کنید .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستانِ عزیز .
ممنون از حضورتون.

حقِ هر انسانی هست که بیاندیشه در امور دنیا و سوال مطرح کنه و به دنبال پاسخ بگرده .
اگر به کارهایِ خدایِ متعال گله یا اعتراضی دارید یا به عدالتِ مطلق او شک دارید اینجا مطرح کنید و پاسخ بگیرید إن شاء الله .
شما از طرف خدا ماموریت گرفتید و جانشین خدا شدی؟

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
شما از طرف خدا ماموریت گرفتید و جانشین خدا شدی؟
با سلام به هدایت شده ها و هدایت شدنی ها

◼️ . انسانها خلیفة الله در زمین هستند و در حالِ امتحان شدن تا مشخص بشه چه کسانی لایق نعمتهای لایتناهیِ خدای متعال هستند .

◼️هر انسانی فقط اندکی میداند از علم و دانش مطلق خدای متعال که با اذن و اجازه ی خدای متعال به اون علم و دانش ها دست پیدا می‌کنه تا امتحان بشه که چگونه ازش استفاده می‌کنه .

برای حق یا باطل ؟
برای خیر یا شر ؟
برای عدل یا ظالم ؟
برای حلال یا حرام ؟
برای گناه یا ثواب ؟
برای رضای خدای متعال یا فقط برای دستیابی به اندکی از لذتهای گذرای دنیا و مال و منالِ دنیا ؟

◼️هر انسانی که به خدای متعال و امتحان بودنِ زندگیِ دنیا و آخرت ایمان داره ، وظیفه داره و باید این رو در عمل ثابت کنه یعنی با رعایت حد و مرزهای تعیین شده توسط خدای متعال و دوری از گناهان با تمام قدرت و توانایی و انجام کارهای خیر و خداپسندانه (عبادات ) با تمام قدرت و توان و امکاناتش.

یکی از این وظایف ، کنم به کافران و مشرکان و منافقان و گمراهان و فاسدان و مفسدان و ... هست تا اگر هدایت شدنی هستند ، هدایت بشند به مسیرِ اعتقادیِ درست و صحیح ، قبل از اینکه مهلتشون در امتحان دنیا به پایان برسه .

◼️و همه چیز هم برای همه ثبت و ضبط میشهتا روز حسابرسی .
گفتار و کردارش حتی نیتها و هدفها و پندارش.

◼️دوربین‌های بینهایتِ خدای متعال خیلی خیلی قدرتمندتر و توانمندتر و پیشرفته‌تر از دوربین‌های بشر هست .

◼️انسانی تحت تعقیب ، فراری ، آواره ، بی بضاعت ، فقیر و گوسفند چران رسید به جایی که خدای متعال بی‌واسطه یعنی بدون وحی و جبرئیل و خواب و رؤیا با او سخن گفت ( موسیٰ ع کلیمُ الله) و شد یکی از بهترینِ بهترینها .

◼️انسانی یتیم ، بیسواد و فقیر شد اشرفُ الأنبیاء والمرسلین (محمد ص )

◼️بنده هم مثلِ شما و سایر انسانها به لطف خدای دانای مطلق چیزهایی از علم و دانشِ مطلقِ خدای متعال میدانم .

◼️ خیلی از مردم هم اونقدر نادان و گمراه شده‌اند که نه تنها عدالت مطلق خدای متعال رو قبول ندارند بلکه به خیال خودشون منتظرند تا اگر با خدا ملاقات کردند ، خدای متعال رو به سین جیم و محاکمه هم بکشند !!

آخرین ویرایش:
بالا