اموزش مربوط به:SKETCHUP

jey_jey

عضو جدید
چقدر خوب می شد که همین عکس رو اینجا آموزش می دادین.چون فکر کنم این کار از رندر هایی که حالت واقعی دارند هم جالب تر و جذاب تر باشه . باز هم ممنون

استاد با پلاگین Piranesi5 می شه اینجوریاز su رندر گرفت؟

azam

عضو جدید
من توی 3 بعدی اتوکد کارمو کشیدم واونو توی sketch up بردم...حالا می خوام ازobject پنجره استفاده کنم ولی مشکلی که دارم اینه که نمی تونم object پنجره رو دقیقا به مقیاس دلخواهم در بیارم و اونو با جای قاب پنجره خودم fix کنم...می شه راهنمایی کنید...
به object نمی تونم ابعاد و اندازه های دلخواه بدم؟
چون با مقیاس(scale) دقیق نمی شه object رو به اندازه دلخواه در آورد؟:redface::confused:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
با دوبل کلیک اون کامپوننت رو باز کنید و با متر اون قطعه ای رو که میخواهید تغییر اندازه بدبید متر کنید . حالا اندازه موردنظرتون رو تایپ و اینتر کنید . به آنچه رو صفحه میاد ( درمورد تغییر اندازه کامپوننت ) جواب yes بدید . به این ترتیب کامپوننت به اندازه جدید در میاد. در مورد کامپوننتای بازشونده مثل پنجره نکات ریز دیگه ای هم هست.
در مورد اون نحوه رندر : دو تصویر از یک زاویه از su خروجی بگیرید . یکی فقط رنگ ( یا تکسچر) یکی فقط خط. هر دو رو تو فتوشاپ روی هم بگذارید . لایه خطی بالای لایه دیگه باشه و به صورت multiply باشه. حالا اطرافشونو پاک کنید یا با ماسک ها کار کنید . اینجا بیشتر نمیشه توضیح داد.

nino

مدیر بازنشسته
میشه با استفاده از خصلت پروجکت کردن متریال اینکارو کرد. سادهترین راه اینه که یه تصویر رو تو su ایمپورت کنید ، بعد با scale به اندازهیه کره بزرگش کنید .بعد با راست کلیک اونو explode کنید.
حالا b رو تایپ کنید و با shift از روی این تصویر متریال بگیرید و به کره بدید......میبینید که متریال روی کره پروجکت شده..

مرسی من این کارو انجام دادم منتها بعضی جاها عکس کشیده شده . درسته یا من اشتباهی کردم ؟

پیوست ها

• material.rar
    433.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
درست انجام شده . project کردن مثل این میمونه که با دستگاه اسلاید تصویری رو روی چیزی بتابونید . مسلما جاهایی که با دستگاه زاویه دارن اون تصویر کش میاد. در su هم همینطوره ... وقتی یه متریال پروجکت شده باشه ، بعضی جاها کش میاد . درین موارد بهتره از پلاگین استفاده کنید.

• Like
واکنش ها: nino

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
شاید همه شما آرزو داشتید کاش میشد روی صفحه منحنی هم offset کرد یا مثلا دایره کشید . این مجموعه پلاگین اینکارو میکنه . به فایل راهنمای داخل فایل زیپ مراجعه کنید . این بهترین مجموعه پلاگینیه که من تاحالا دیدم.

پیوست ها

• ToolsOnSurface - v1[1][1].2 - 04 Jun08.zip
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

azam

عضو جدید
با دوبل کلیک اون کامپوننت رو باز کنید و با متر اون قطعه ای رو که میخواهید تغییر اندازه بدبید متر کنید . حالا اندازه موردنظرتون رو تایپ و اینتر کنید . به آنچه رو صفحه میاد ( درمورد تغییر اندازه کامپوننت ) جواب yes بدید . به این ترتیب کامپوننت به اندازه جدید در میاد. در مورد کامپوننتای بازشونده مثل پنجره نکات ریز دیگه ای هم هست.
در مورد اون نحوه رندر : دو تصویر از یک زاویه از su خروجی بگیرید . یکی فقط رنگ ( یا تکسچر) یکی فقط خط. هر دو رو تو فتوشاپ روی هم بگذارید . لایه خطی بالای لایه دیگه باشه و به صورت multiply باشه. حالا اطرافشونو پاک کنید یا با ماسک ها کار کنید . اینجا بیشتر نمیشه توضیح داد.

ممنون استاد یگانگی...:)
فقط در مورد بعضی از کامپوننت ها وقتی yes رو می زنم پیغام می ده که نمی شه اندازه رو تغییر بدم...:(

azam

عضو جدید
من با vray مشکل پیدا کردم:redface: از اول که نصب کردم توی منوی plugins میومد ولی درست کار نمی کرد...واسه این که درست بشه دوباره نصبش کردم حالا دیگه توی منوی plugin هم نمیاد:(
چی کارش کنم؟؟؟
وقتی su رو باز می کنم واسه VRAY از من activation response code می خواد که از هیچ کدوم از سایت های SU هم نمی تونم دانلودش کنم.

nino

مدیر بازنشسته
من با vray مشکل پیدا کردم:redface: از اول که نصب کردم توی منوی plugins میومد ولی درست کار نمی کرد...واسه این که درست بشه دوباره نصبش کردم حالا دیگه توی منوی plugin هم نمیاد:(
چی کارش کنم؟؟؟
وقتی su رو باز می کنم واسه VRAY از من activation response code می خواد که از هیچ کدوم از سایت های SU هم نمی تونم دانلودش کنم.

با crack تریال 30 روزه هست

• Like
واکنش ها: azam

azam

عضو جدید
با crack تریال 30 روزه هست
ممنون نوشین جون.از سایت http://asgvis.com هم نمی تونم فعال یا دوباره دانلودش کنم...error می ده...فعلا تصمیم گرفتم از پودیوم استفاده کنم...:smile:
مثل این که کار با پودیوم خیلی راحت تره...من تازه امروز پودیوم رو نصب کردم...و البته با کمک توضیح های استاد یگانگی توی قسمت رندرهای su فعلا دارم با پودیوم کار می کنم...;)
راستی نوشین جون از بابت آموزش های شما و استاد یگانگی باز هم ممنون...
:w11::w40:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
piranesi پلاگین نیست و یه برنامه کاملتر از فتوشاپه که از suوارد میکنه و chanel عمق رو هم ذخیره میکنه . از سایتای ایرانی میتونید dvd که شامل برنامه و آموزشاس رو سفارش بدید ( ممنون از هکرا).:)
واسه اونایی که متریالا یا کامپوننتای بیشتری میخوان میتونن این بونوس پک ها رو دانلود و نصب کنن (ip رو مخفی کنید لطفا )
http://sketchup.google.com/download/bonuspacks.html

آخرین ویرایش:

jey_jey

عضو جدید
piranesi پلاگین نیست و یه برنامه کاملتر از فتوشاپه که از suوارد میکنه و chanel عمق رو هم ذخیره میکنه . از سایتای ایرانی میتونید dvd که شامل برنامه و آموزشاس رو سفارش بدید ( ممنون از هکرا).:)
واسه اونایی که متریالا یا کامپوننتای بیشتری میخوان میتونن این بونوس پک ها رو دانلود و نصب کنن (ip رو مخفی کنید لطفا )
http://sketchup.google.com/download/bonuspacks.html

ممنون از راهنمایی که کردین می شه لطف کنین بگید از کجا می شه شفارش برنامه رو داد و اینکه چطور مشه ip رو مخفی کرد

jey_jey

عضو جدید
استاد به نظر شما piranesi ارزش وقت گذاشتن و یاد گرفتن داره ممنون

jey_jey

عضو جدید
طراحی اشکال مختلف با Autodesk Sketchbook Pro 2009
مطمئنا روزی خواهد رسید که شما اراده کنید و طرحی را در ذهنتان مجسم کنید بعد آن را به راحتی بر روی صفحه نمایشگر به دیگران نمایش دهید. د حال حاضر هم میشود این کار را کرد ولی این کار احتیاج به تخصص زیادی دارد و برای هر کسی امکان پذیر نیست. هدف توسعه دهندگان نرم افزار این است که مراحل انجام کارها راحت تر راحت تر شود. زمانی بود که شما برای کشیدن نقشه خانه ای که در ذهنتان است باید تا موقعی که خانه ساخته شود صبر میکردید ولی اکنون به جایی رسیده ایم که با نرم افزار های سه بعدی حتی خانه مان را پیش از ساخت میتوانیم مبله کنیم. کمپانیهای ساخت نرم افزار پا را از این هم فراتر گذاشتند و پیاده سازی و به نمایش در آوردن ایده مان را برای ما راحت تر کرده اند.
فرض کنید که یک قلم و کاغذ جادویی دارید، یک قلم و کاغذ دیجیتالی. شما میتوانید آن را همه جا ببرید و طرح تان را هر لحظه ای که دوست دارید اتود بزنید. نرم افزار Autodesk Sketchbook Pro راهیست برای آزاد کردن خلاقیت شما. ابزاریست برای ترسیم و نقاشی، و طراحی شده برای کامپیوتر های tablet PCs یا digitized pen tablets.
امکانات:
* رابط کاربری مخصوص نقاشی.
* ابزارها و قلموهای حرفه ای
* امکان حاشیه نویسی
* هماهنگی با نرم افزار Adobe Photoshop

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
کافیه یه سری تو اینترنت سرچ کنید تا از سایتایی مثل navabegh یا ..... سفارش بدید :
http://www.google.com/search?hl=fa&q=piranesi&btnG=جستجوي+Google&lr=lang_fa
اینکه ارزش یاد گیری داره یا نه ... نمی تونم راحت نظر بدم بیشتر تو ایران رندر فتورئال پسند مشتریه ولی خیلی از شرکتای بزرگ رندر معماری امریکا و اروپا از پیرانسی استفاده میکنن
الان فتو شاپ 9 cs3 امکان ایمپورت کردن فایلای 3ds رو هم میده و شاید خیلی هم از پیرانسی دور نباشه :)
ضمنا میشه از پلاگین

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
کافیه یه سری تو اینترنت سرچ کنید تا از سایتایی مثل navabegh یا ..... سفارش بدید :
http://www.google.com/search?hl=fa&q=piranesi&btnG=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%D9%8A+Google&lr=lang_fa
اینکه ارزش یاد گیری داره یا نه ... نمی تونم راحت نظر بدم بیشتر تو ایران رندر فتورئال پسند مشتریه ولی خیلی از شرکتای بزرگ رندر معماری امریکا و اروپا از پیرانسی استفاده میکنن
الان فتو شاپ 9 cs3 امکان ایمپورت کردن فایلای 3ds رو هم میده و شاید خیلی هم از پیرانسی دور نباشه :)
در مورد مخفی کردن hp ازونجا که ایران تحریمه و این یه سایت امریکائیه لزوما باید اینکارو بکنید ولی من اینجا چنین چیزی رو نمی تونم آموزش بدم ( معذرت ) ;)

آخرین ویرایش:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستای عزیزم

من تو تبریز هر قدر گشتم دنبال این نرم افزار نتونستم پیدا کنم ولی یکی از فروشنده ها قول داده برام تا

چند روز پیدا کنه به نظرتو می تونم تو 1 ماه و نیم این نرم افزارو یاد بگیرم؟؟

تا بتونم از این ترم پروژه هامو با این نرم افزار ارایه بدم؟؟

دوستانی که با این نرم افزار کار کردن به نظرتون نرم افزار پیچیده ایی؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

jey_jey

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستای عزیزم

من تو تبریز هر قدر گشتم دنبال این نرم افزار نتونستم پیدا کنم ولی یکی از فروشنده ها قول داده برام تا

چند روز پیدا کنه به نظرتو می تونم تو 1 ماه و نیم این نرم افزارو یاد بگیرم؟؟

تا بتونم از این ترم پروژه هامو با این نرم افزار ارایه بدم؟؟

دوستانی که با این نرم افزار کار کردن به نظرتون نرم افزار پیچیده ایی؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

اگر منظورتون sketchup كه راحتر از پست هاي قبلي دانلود كنيد .در مورد يادگيريش هم مي تونم بگم راحتر از اين برنامه وجود نداره مي توني در عرض 1ساعت تمامشو ياد بگيري

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون جوابمو دادین

از پست های قبلی نتونستم دانلود کنم لینک بدون دردسر سراغ دارین از اونجا دانلود کنم؟

من با deail upوصل میشم نت باز می تونم دانلود کنم

سـعید

مدیر بازنشسته
مدل 3 بعدی ساختمانی با ارتفاع 304 متر در بانکوک

مدل 3 بعدی ساختمانی با ارتفاع 304 متر در بانکوک

ساختمانی که نمای ۳ بعدی آن در google sketchup6 مدل شده است که آنرا می توانید از لینک انتهای پست دانلود نمایید

توضیحات:
The Baiyoke Tower II, located on 222 Rajprarop Road in the Ratchathewi district of Bangkok, Thailand, is the country's tallest building. It contains the Baiyoke Sky Hotel, the tallest hotel in Southeast Asia and the third-tallest all-hotel structure in the world, with 673 guest rooms. The building is 304 m (997 ft) tall, or 328 m (1,076 ft) tall if its antenna is included. It has 85 floors, with a public observatory on the 77th floor, a bar called "Roof Top Bar & Music Lounge" on the 83rd floor, and a 360-degree revolving roof deck on the 84th floor. Construction on the building ended in 1997, with the antenna being added two years later, in 1999. The Baiyoke Sky Hotel website itself lists the height without the antenna as 309 m (1,014 ft), but the Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH), Emporis, and SkyscraperPage list it as 304 m (997 ft), with SkyscraperPage stating that this height was supplied by the structural engineering company

دانلود مدل سه بعدی حجم ۱.۷ مگابایت

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها من اين لينك پيدا كردم
اموزش انگليسي اسكچ اپ خيلي تعريف ميكردن
اما هيچ فرمت مشخصي نداره شما ميدونيد قضيش چيه؟
اينم لينكش
http://www.ebookshare.net/download.php?id=3925

عزیزم این کتاب هست
http://www.ebookshare.net/graphic-d...chUp-For-Dummies-Jul-2007-eBook-BBL-3925.html
نمی دونم چرا دانلود نمیشه ؟:(
این چه جوریه ؟ قابل دانلوده ؟ کسی میدونه ؟
به نظر میاد کتاب خوبی باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: leon

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها من اين لينك پيدا كردم
اموزش انگليسي اسكچ اپ خيلي تعريف ميكردن
اما هيچ فرمت مشخصي نداره شما ميدونيد قضيش چيه؟
اينم لينكش
http://www.ebookshare.net/download.php?id=3925

عزیزم این کتاب هست
http://www.ebookshare.net/graphic-d...chUp-For-Dummies-Jul-2007-eBook-BBL-3925.html
نمی دونم چرا دانلود نمیشه ؟:(
این چه جوریه ؟ قابل دانلوده ؟ کسی میدونه ؟
به نظر میاد کتاب خوبی باشه

:)پیدا کردم از اینجا دانلود کنید
http://dl1.s27.mihd.net/9d85ecba/for.dummies.google.sketchup.for.dummies.jul.2007.ebook-bbl.rarhttp://rs212.rapidshare.com/files/47432870/For.Dummies.Google.SketchUp.For.Dummies.Jul.2007.eBook-BBL.rar

آخرین ویرایش:

jey_jey

عضو جدید
مایکروسافت جایگزین مجانی برای 3d max رو کرد
یک نرم‌افزار مدل‌سازی و تولید انیمیشن سه بعدی است که به شما اجازه می‌دهد تصاویر سه بعدی واقع‌گرایانه‌ای را خلق کنید. شما هم‌چنین می‌توانید کاراکترها‌ی ساخته شده با دیگر ابزارهای 3d هم‌چون AutoCAD, 3ds Max, Adobe Illustrator و غیره را به این برنامه‌ Import (درون ریزی) نمایید. True Space پیش‌تر‌ها به قیمت 600 دلار فروخته می‌شد اما سپس مایکروسافت این شرکت را خرید و هم‌اکنون به عرضه رایگان این نرم‌افزار می‌پردازد. به نظر می‌رسد اقدام مایکروسافت در جهت قرار دادن این نرم‌افزار برای دانلود به صورت رایگان در پاسخ به اقدام گوگل در راه‌اندازی محصول خود Google Sketch up باشد.
ایده‌ی اصلی در قرار دهی رایگان این نرم‌افزار در اختیار مردم این است که آن‌ها ساختمان‌ها و مناظر محیط خود را جهت استفاده در Microsoft Virtual Earth به صورت سه بعدی طراحی کنند همان گونه که امکان طراحی مشابه جهت Google Earth پیش‌تر توسط نرم‌افزار Google Sketch up در اختیار کاربران گوگل قرار گرفته بود.

binahayat_m

عضو جدید

اين لينك شما هم كه تاريخش گذشته
لينك كه من دادم سالم بود اما فرمتش نميدونم چيه؟
چون حجمش بالا بود و منم سرعت اينترنت نتونستم بگيرم

binahayat_m

عضو جدید
SU Podium
نسخه كرك شدش نيست؟
اني كه كه من از سايتش گرفت خيلي كوچيك مگيره و ميگيه براي سايز بيشتر بايد ريجيستر كني
ممنون

nino

مدیر بازنشسته
من یک سری plug in رو تو قسمت plug in skrtch up ریختم . ولی وقتی sk رو باز میکنم این error رو میده . من باید اونا رو تو یه فلدر بریزم ؟

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من اصلا سی دی این برنامه رو نمی تونم گیر بیارم

یه سایتی معرفی کنید تا راحت من بتونم این برنامه رو دانلود کنم یه دنیا ممنون:redface: