اطلس زیبایی دختران، سوژه عکاس رومانیایی

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"اطلس زیبایی" نام پروژه‌ایست که در آن ایده‌آل‌های زیبایی که به زنان در مجله‌های مد و زیبایی تحمیل می‌شود به چالش کشیده می‌شوند. یک عکاس رومانیایی به نام Mihaela Noroc در یک ماموریت عکاسی به 37 کشور جهان سفر کرده تا زنان زیبای متفاوتی را در دهه 20 زندگیشان عکاسی کند و نشان دهد که زیبایی، در چشمان کسی نهفته که به دنبال آن می‌گردد. او می‌گوید: "من جوانان بسیاری را می‌بینم که سعی می‌کنند کس دیگری باشند و به جای اینکه خودشان باشند و میراث و پیش زمینه فرهنگی خودشان را نگه دارند مدهای جهانی را دنبال می‌کنند. پیغامی که من می‌خواهم با اجرای این پروژه برسانم این است که اصل همیشه بهتر از یک کپی است."

او می‌گوید هنگامی که سفری به اتیوپی داشته، ایده این پروژه به ذهنش رسیده است. در این کشور، زنان رسوم خود را بدون توجه به مدهای روز جهان دنبال کرده و زنده نگه می‌دارند: "من متوجه شدم که زیبایی، متفاوت بودن، خود بودن و زنده نگه داشتن میراث فرهنگی است."

زنانی که نوروک به آن‌ها مراجعه کرده به پروژه او واکنش‌های متفاوتی نشان داده، بعضی خوشحال و بعضی دیگر به سختی قانع شده‌اند تا در پروژه شرکت کنند. او می‌گوید: "لحظات جالبی بود که من به بعضی از آن‌ها عکس‌هایم را نشان می‌دادم و آن‌ها باور نمی‌کردند که این عکس‌ها را من گرفته‌ام؛ هرچند این که خودم هم یک زن هستم کمک زیادی کرد. اوایل کار بسیار نگران بودم و تمامی مسائل را شخصی برداشت می‌کردم."

او ادامه می‌دهد: "به نظر من زیبایی به معنای حفظ اصالت، فرهنگ، طبیعی بودن، صمیمی و خاص و قابل اعتماد بودن است، و لزوما به معنای لاغر و مُدگرا بودن نیست." نوروک این پروژه را با استفاده از پس انداز‌های خود به اجرا درآورده اما حالا با کمبود بودجه مواجه شده و به دنبال راه‌هایی می‌گردد تا کمک‌های مالی را برای ادامه دادن آن جمع آوری کند. او قصد دارد با دریافت کمک هزینه های سفرش عکس های بیشتری از سایر کشور های دنیا تهیه کند و سپس این عکس ها را با عنوان اطلس زیبایی به چاپ برساند.

لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مارامورس، رومانی

کولکا وَلی، پرو

سن فرانسیسکو، آمریکا

نصیرالملک، شیراز، ایران

دریای بالتیک

هارلم، نیویورک، آمریکا

استرالیا

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فلات تبت، چین

آکسفورد، انگلستان

بوگوتا، کلمبیا

نیویورک، آمریکا

شمال رومانی

اکوادور

مائوری، نیوزیلند

سوماترا، اندونزی

شیراز، ایران

لیما، پرو

ماولامین، میانمار

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دریای جاوه، اندونزی

تبیلیسی، گرجستان

اتیوپی

ریودژانیرو، برزیل

نصیرالملک، شیراز، ایران

تبت، چین

مارامورس، رومانی

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سعی کن زیبایی در نگاه تو باشد.....
هیچ زشتی ای وجود نداره چون خالقش زیباست
ممنونم استارتر:gol:

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب بود .. ولی کاش از هر شهر یا کشور تقریبا زیبا ترین رو انتخاب میکرد .. چون فکر نکنم زیاد گشته باشه :دی...

و کاش واسه هی همه ی کشور ها روهم میذاشتید شاید واسه آینده لازم شد :دی .... البته استرالیاییه یکم بهتر بود .. اغا اگه فیس استرالیاییه رو بذاری رو اون دریای بالتیک خوبه ها :دی.. موردی اینچنینی پیدا شد یه خبر به من بدید خخخخخخخخ.. حالا پیام تاپیک داره میگه اصل بهتر از کپیه و من دارم اینارو میگم :D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب بود .. ولی کاش از هر شهر یا کشور تقریبا زیبا ترین رو انتخاب میکرد .. چون فکر نکنم زیاد گشته باشه :دی...

و کاش واسه هی همه ی کشور ها روهم میذاشتید شاید واسه آینده لازم شد :دی .... البته استرالیاییه یکم بهتر بود .. اغا اگه فیس استرالیاییه رو بذاری رو اون دریای بالتیک خوبه ها :دی.. موردی اینچنینی پیدا شد یه خبر به من بدید خخخخخخخخ.. حالا پیام تاپیک داره میگه اصل بهتر از کپیه و من دارم اینارو میگم :D

خجاالت بکش.خخ