اطلاعات پزشکی سانی

saghar*20*

عضو جدید
آهان الان متوجه منظورشون شدم................ممنون از اینکه منظورشو برام آشکار کردین...........

ولی این نوشته ی من نیست و بهم ایمیل زدن.............منم بدون کم و کاستی کپی کردمو گذاشتم اینجا

خواهش میکنم...........:)..ولی بهتربودقبلش یه نیمچه مطالعه ای میکردینونقوص آشکارشوبرطرف میکردین:biggrin:
هرچندباهاتون موافقم اینروزابچه ها برخلاف گذروندن وقت زیادی توی اینترنت استفاده ای که بایدو نمیبرن..........من واقعانگران آینده ی این نسلم.....این یکیوجدی گفتم.

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود.
ممنون از بحث مفید و اموزندتون.
:gol:

خوشحالم که مسمرثمر واقع شده.........تشکر از حضورتون آقای شهابی:gol:

بسیار عالی بود به اطلاعاتم اضافه شد
ممنون

خوشحالم که اینو شنیدم صبا جان............ممنوناز اینکه تشریف آوردی:gol:

خواهش میکنم...........:)..ولی بهتربودقبلش یه نیمچه مطالعه ای میکردینونقوص آشکارشوبرطرف میکردین:biggrin:
هرچندباهاتون موافقم اینروزابچه ها برخلاف گذروندن وقت زیادی توی اینترنت استفاده ای که بایدو نمیبرن..........من واقعانگران آینده ی این نسلم.....این یکیوجدی گفتم.

اتفاقآ خودم خوندم بعد گذاشتم اینجا.............اول خواستم پاک کنم گفتم شاید برا بعضیا اینطوری باشه , پس بهتره که بمونه..............و اینطوری شد که پاک نکردم............

منم باهاتون موافقم......ماها قشر تحصیلکرده جامعه هستیم و باید از وقتمون نهایت استفاده ی صحیحو بکار بگیریم

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنونم........
راستی بهتون یه تشکر ویژه هم بدهکارم : بابت فرستادن آدرس به بقیه............تشکر:gol::gol:

خواهش میکنم خانومم.............ممنون از حضورت:gol:

سلام گلم ممنون خیلی جالب بود برام ،همیشه بهت سر میزنم

سلام عزیزم....................قابل شما رو نداره.............قدمتون رو چشم:gol:

جالب بود خیلی
ممنون استارتر;)

خواهش میکنم..............خوشحالم که اومدین

عرفان 444

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی کاربردی بود ممنون.............:gol:

ببینید تمام داروهایی که میخوریم عوارض دارن..........حالا بهتر بود عوارض دگزا رو نمیگفتید چون خیلیا استفاده میکنن....

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قربان شما.
خواهش میکنم، کاری نکردم.
ولی از کجا متوجه شدین؟؟!:surprised:

نه خیلی کار بود , ممنون...........
من متوجه میشم:D

مرسی دوست عزیز

خواهش میکنم..........:gol:

ممنون از حضورتون..........:gol:

عالي بود مرسي

ممنون از نظر لطفتون..............:gol:

خیلی کاربردی بود ممنون.............:gol:

ببینید تمام داروهایی که میخوریم عوارض دارن..........حالا بهتر بود عوارض دگزا رو نمیگفتید چون خیلیا استفاده میکنن....

ممنون از حضورتون آقا عرفان...........:gol:

بله اونکه درسته آقا دکتر......................بله استفاده میکنیم ولی بهتر دونستم که خبر بدم بعد هر کسی خودش تصمیم بگیره

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ساناز عزیز
اطلاعات جالب و مفیدی بود

جدا دگزامتازون تو اروپا ممنوع الفروش شده؟؟:eek:
پارسال سه چار دفه استفاده کردم

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ساناز عزیز
اطلاعات جالب و مفیدی بود

جدا دگزامتازون تو اروپا ممنوع الفروش شده؟؟:eek:
پارسال سه چار دفه استفاده کردم

خواهش میکنم آقا احسان.............ممنون از حضورتون........

بله ................
ما هم استفاده کردیم

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر تابستان ها افسرده میشوید, بخوانید

اگر تابستان ها افسرده میشوید, بخوانید

بسیاری از افراد در طول روزهای سرد و کوتاه و کم‌نور زمستان، دچار حالات افسردگی می‌شوند. در واقع این نوع از

افسردگی اسم هم دارد: اختلال عاطفی فصلی یا به اختصار: SAD. در این اختلال، علائم افسردگی با رسیدن فصل بهار از

بین می‌روند. البته مطالعات جدید نشان می‌دهند که این موضوع محدود به افسردگی نیست و بسیاری دیگر از اختلالات

روانی هم در طول زمستان بدتر می‌شوند. اما مطالعه جدید محققین دانشگاه کالیفرنیا در سن‎دیه‌گو نشان می‌دهد موش‌ها در این

مورد برعکس رفتار می‌کنند و در روزهای گرم و طولانی و آفتابی تابستان است که دچار حالات افسردگی می‌شوند.

دیوید دالسیس،عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم زیست‌شناسی و همکارانش، گروهی از موش‌ها را هر روز هفته به مدت 5

ساعت در معرض نور و 19 ساعت در معرض تاریکی قرار دادند. گروه دیگری از موش‌ها در همین دوره، یک هفته را

کاملا برعکس گذراندند، یعنی 19 ساعت روشنایی و 5 ساعت تاریکی در هر شبانه‌روز.

زیست‌شناسان به این نتیجه رسیدند که در مغز موش‌هایی که اغلب ساعت‌های هفته را در تاریکی گذرانده بودند، سلول‌های

عصبی بیشتری به انتقال دوپامین مشغول بودند. دوپامین نوعی ناقل شیمیایی عصبی است که با سیستم پاداش و لذت مرتبط

است. در مقابل، موش‌هایی که بیشتر زمان هفته خود را در نور گذرانده بودند، دوپامین کم‌تری در مغز ساخته بودند و در

عوض، ماده ناقل دیگری به نام سوماتوستاتین را بیشتر تولید کرده بودند که به احتمال زیاد با اضطراب مرتبط است. همچنین

موش‌هایی که زمان بیشتری با تاریکی مواجه شده بودند، علاقه بیشتری به شنا کردن و گشت و گذار در یک ماز انتهاباز از

خود نشان دادند، که نشان می‌دهد احساس راحتی بیشتری داشتند و استرس کم‌تری تجربه می‌کردند.

نیکلاس اشپیتزر، استاد زیست‌شناسی و یکی از نویسندگان این مقاله در این‌باره می‌گوید: «ما موجودات روز هستیم و

موش‌ها موجودات شب. بنابراین برای یک موش، روزهای طولانی و پرنور استرس ایجاد می‌کند، در حالی که برای ما،

شب‌های بلند استرس ایجاد می‌کند.»

این که بدانیم نور دقیقا چه‌طور روی تولید ناقل‌های شیمیایی مغز اثر می‌گذارد، می‌تواند در آینده به درمان‌های تازه برای

اختلالاتی مانند پارکینسون برسد، اختلالی که به مرگ سلول‌های تولیدکننده دوپامین در مغز مربوط می‌شود.

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عالیییییییییییییییییییییی

بود میسسسسسسسسسسسسسسسسیییییییییی سانازی

تشکرام تموم شده

اما تشکر فراوان دارم

قابل شمارو نداره شهلا جان..........

ندیگه ما نسیه نداریم:D

:gol::gol:

ممنون از حضورت خانومم............

سپاس دوست من عالی بود....!

ممنون از حضورتون..........:gol:

ممنونم عالی بود

خواهش میکنم...........خوشحالم که پسندیدید..........:gol:

نیازی ب معذرت نیست
من ب شوخی گفتم
موفق باشید

:gol:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصرف یک لیوان شیر روزانه به بهبود حافظه کمک می کند

مصرف یک لیوان شیر روزانه به بهبود حافظه کمک می کند

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات جدید نشان داده است که شیر همانند “بنزین” مغز نقش مهمی در پیشگیری یا آهسته کردن فرایند زوال نورولوژیکی ایفا می کند.

نوشیدن حداقل یک لیوان شیر در روز ذهن و عملکرد حافظه را بهبود می بخشد و می تواند از زوال نورولوژیکی پیشگیری کرده یا فرایند آن را آهسته تر کند.

دانشمندان دانشگاه “ماین” به منظور دستیابی به این نتایج، کارایی مغزی بیش از ۹۰۰ مرد و زن بین ۲۳ تا ۹۸ سال را با تجویز تستی که در آن ۸ پارامتر کلیدی مختلف را ارزیابی می کرد اندازه گیری کردند.

این محققان دریافتند کسانی که شیر یا فراورده های لبنی بیشتری مصرف می کردند به طور قابل توجهی نتایج بهتری به دست آوردند. به خصوص، نسبت به کسانی که شیر نمی نوشیدند، افرادی که این نوشیدنی را مصرف می کردند ۵ برابر با خطر کمتری در انجام اشتباه تستها مواجه بودند.

نتایج این یافته ها به بیانی ساده نشان می دهد که یک تغییر ساده در سبک زندگی و روش تغذیه می تواند به یک فرصت بزرگ برای به تاخیر انداختن یا پیشگیری از اختلال در عملکرد نورونها تبدیل شود.

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهترین زمان مصرف قرص آهن...

بهترین زمان مصرف قرص آهن...

یک متخصص تغذیه اعلام کرد: برای درمان کم‌خونی بهتر است از منابع آهن از قبیل گوشت و تخم مرغ، غلات، سبزیجات و میوه‌ها استفاده شود و در این میان مصرف قرص آهن و ویتامین C نیز توصیه می‌شود.

مریم محسنی گفت: فقر آهن در بین کم خونی‌ها شایع ترین نوع کم‌خونی است که نه تنها در ایران بلکه در جهان هم اینگونه است و از آنجایی که آهن در بدن وظایف مهم و متعددی را بر عهده دارد تلاش برای رفع کمبود آهن اهمیت بسزایی دارد. وی ادامه داد: به همین دلیل استفاده از منابع آهن از قبیل گوشت و تخم مرغ، غلات، سبزیجات و میوه ها توصیه می‌شود.

این متخصص تغذیه گفت: کم خونی وضعیتی است که در آن تعداد یا اندازه گلبول های قرمز و مقدار هموگلوبین موجود در خون کاهش یافته و تبادل اکسیژن و دی اکسیدکربن بین خون و سلول‌ها دچار اختلال می‌شود. محسنی ادامه داد: از علل ایجادکننده کم خونی می‌توان به کمبودهای تغذیه‌ای، خونریزی، ناهنجاری‌های ژنتیکی، بیماری‌های مزمن و مسمومیت‌های دارویی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: کم خونی‌های تغذیه ای کم خونی هایی است که در اثر دریافت ناکافی مواد مغذی ایجاد می‌شوند و از مهم ترین مواد مغذی که برای خون سازی مفید است می توان آهن، ویتامین ب 12 و اسیدفولیک را نام برد.

محسنی افزود: همچنین مصرف قرص آهن نیز توصیه می‌شود که بهتر است در آخر شب قبل از خواب استفاده شود تا عوارض ناشی از آن کاهش یابد. ویتامین C نیز جذب آهن را افزایش می‌دهد به همین دلیل معمولا مصرف ویتامین C به همراه آهن پیشنهاد می‌شود.

این متخصص تغذیه در مورد برخی از علایم کم خونی فقر آهن گفت: رنگ پریدگی پوست، خستگی زودرس، سرگیجه و سردرد، خواب رفتن و سوزن سوزن شدن دست و پاها و حالت تهوع از علائم کم خونی است که در کم خونی های شدید گود شدن روی ناخن هم مشاهده می‌شود.

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گیاهی مفید برای بهبود نفخ

گیاهی مفید برای بهبود نفخ

استفاده از
افشره زیره
، شدت درد ناشی از نفخ را پس از جراحی سزارین کاهش می دهد.

دو تن از پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار و مشهد ، تاثیر افشره زیره را بر شدت درد ناشی از نفخ پس از جراحی سزارین بررسی کردند.

پژوهشگران با بررسی 124 زن پس از جراحی سزارین ، افشره زیره را هر20 دقیقه به میزان 40 قطره برای آنان تجویز کردند.

بر پایه این بررسی که مشروح آن در مجله زنان، مامایی و نازایی ایران منتشر شد، استفاده از افشره زیره شدت درد را پس از جراحی سزارین به میزان درخور توجهی کاهش می دهد.

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر نیست سانی مطالبتو تو بخش پزشکی در منطقه خودش قرار دهی تو یه تاپیک شلوغ دنبال کردن مطلب سخته
اگر جدا جدا باشه مطالبه بهتره

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتر نیست سانی مطالبتو تو بخش پزشکی در منطقه خودش قرار دهی تو یه تاپیک شلوغ دنبال کردن مطلب سخته
اگر جدا جدا باشه مطالبه بهتره

بهتره ولی اونوقتم فضای تاپیک زیادی گرفته میشه من یه راه حل بهتردارم...........اون کارو میکنم..............ولی بازم تشکر از پیشنهادت...........

Savalancivil

کاربر بیش فعال
بهتره ولی اونوقتم فضای تاپیک زیادی گرفته میشه من یه راه حل بهتردارم...........اون کارو میکنم..............ولی بازم تشکر از پیشنهادت...........
ساناز تو چرا پزشکی نخوندی؟
حداقل متخصص تغذیه میشدی...
با معماری سنخیت نداره
مطالبت خیلی خوب بود
مرررررسیییییییییییی.....;)

بالا