اسکیزوفرنی فرهنگی

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر شما چند درصد مردم به معنی کامل کلمه واقع بین هستند؟
وضعیت امروز ما چند درصدش نتیجه روان پریشی مونه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این نوع مباحث که تحلیلش نیاز به واقع بینی داره ،اکثرا بی جواب میمونه ،چون بقول اون مثل معروف ، هیچ بقالی نمیگه من ماستم ترشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهمترین دلیل نداشتن دیدگاه واقع بینی ، داشتن رفتار هیجانی است.
رفتار هیجانی عبارت است از انگیزشی شدید که موجب پیدایش واکنشهای فیزیولوژیک در ارگانیزم میشه. مراحل پیدایش هیجان ،یکیش برخورد با محرک هست و دیگری انتقال محرک از گیرنده حسی به تالاموس و کرتکس مفز هست.
رفتار هیجانی به شخص اجازه نمیده که نوشته ها ، گفتار و رفتارش رو ارزیبابی کنه و منطقی ترین ش رو بکار ببره و معمولا بدور از واقع بینی فکر و عمل میکنه.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=5]تفکر واقع بینانه به معنای بررسی و دنبال کردن تمام جوانب یک وضعیت (مثبت،منفی،خنثی،…)قبل از نتیجه گیری است.
به عبارتی دیگر ،واقعی فکر کردن، یعنی نگاه کردن به خودتان، دیگران و جهان به صورت عادلانه و متعادل باشد.
اگر به موضوعی فکر می کنید علاوه بر منافع و سودهایی که خواهد داشت به ضرر و زیان و خطراتی که ممکن است برای شما داشته باشد نیز فکر کنید.
[/h]يکي از چيزهايي که اين روزها شاهدش هستيم اين تصور است که اخبار بد، واقعي تر از اخبار خوب است.
آنهايي که خوبي ها را مي بينند "خوش خيال" و آنهايي که بدي ها را مي بينند "واقع بين" تلقي مي شوند. خيلي ها مدام به علت خوش بيني معنويشان درباره بشر مورد انتقاد قرار گرفته اند. پيام هاي روحيه بخش آنان مورد نياز بوده، اما اغلب اوقات احساساتي و خام تلقي شده و مورد حمله قرار گرفته است. تا به حال بسياري از فيلم هايي با مضمون دردناک، جايزه اسکار گرفته اند، اما کمدي رمانتيک هاي عالي نه.

• Like
واکنش ها: ayja

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه استارتر ابتدا معنی اسکیزوفرنی را گذاشتم تا بچه ها بهتر بتونن نظر بدن

اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی (به فارسی روان گسیختگی) که اکثر روانپزشکان و روانشناسان به آن سرطان خاموش نیز می‌گویند یک اختلال روانی شایع است که از ویژگی‌های بارز آن فقدان توانایی در اندیشیدن، عاطفه ضعیف، انجامرفتارهای نامعقول و ناتوانی در درک واقعیت است.[SUP][۱][/SUP] البته باید اضافه شود که منظور از ناتوانی در درک واقعیت به معنای توهمات مغزی فرد بیمار می‌باشد . این بیماری در بین همهٔ بیماری‌های عمدهٔ روان‌شناختی از همه وخیم‌تر و شدیدتر می‌باشد و معمولاً خود را به صورت توهم شنیداری، توهم‌های جنون آمیز یا عجیب و غریب، یا تکلم و تفکر آشفته نشان می‌دهد، و با اختلال در عملکرد اجتماعی یا شغلی قابل توجهی همراه است و فرد را از همه جوانب زندگی عقب می‌اندازد. شروع علائم معمولاً در دوران نوجوانی رخ می‌دهد، با یک شیوع در طول زندگی جهانی در حدود ۰٫۳–۰٫۷٪.[SUP][۲][/SUP] تشخیص بر اساس مشاهدهٔ رفتار و تجارب گزارش‌شدهٔ بیمار است.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من واقع بینی مطلق کار درستی نیست و منطقی هم نیست
واقع بینی اسمش رو خودشه یعنی دیدن واقعیات و همون طور که میدونید هرچیزی با چشم دیده بشه واقعیت حساب میشه در حالی که در این دنیا چیزهایی وجود دارن که دیده نمیشن مثل باد روح امواج وای فای برق افکار و فرکانس تفکر انسان یوفوها و... پس چون نمیبینیم دلیل بر نفی شون نداریم در جهان متافیزیک و ماوا طبیعه هم همینطوره و...
واقع بینی محض ادم رو دیوونه میکنه چون ممکنه زندگی یک فرد اونطور که میخاد نباشه
اگه اونو به عنوان واقعیت زندگیش قبول کنه به نا امیدی میرسه گاهی نیاز هست واقعیات رو کنار گذاشت و... البته غرق شدن در خیال بافی مطلق هم درست نیست

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من واقع بینی مطلق کار درستی نیست و منطقی هم نیست
واقع بینی اسمش رو خودشه یعنی دیدن واقعیات و همون طور که میدونید هرچیزی با چشم دیده بشه واقعیت حساب میشه در حالی که در این دنیا چیزهایی وجود دارن که دیده نمیشن مثل باد روح امواج وای فای برق افکار و فرکانس تفکر انسان یوفوها و... پس چون نمیبینیم دلیل بر نفی شون نداریم در جهان متافیزیک و ماوا طبیعه هم همینطوره و...
واقع بینی محض ادم رو دیوونه میکنه چون ممکنه زندگی یک فرد اونطور که میخاد نباشه
اگه اونو به عنوان واقعیت زندگیش قبول کنه به نا امیدی میرسه گاهی نیاز هست واقعیات رو کنار گذاشت و... البته غرق شدن در خیال بافی مطلق هم درست نیست
من نظرم اینه که خود واقع بینی هم مبنای آموزشی داره. یعنی میشه از مدرسه این آموزش رو پی گرفت و به انسان تعلیم داد که بتونه مهارت واقع بینی رو در خودش تقویت کنه. البته واقع بینی که منظور استاتر هست ،واقع بینی در جنبه های انسانی و معرفتی و آزاد اندیشی هست .

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداخیرتون بده که اطلاعاتمون رو زیاد می کنین .انشالله هرچی میخوایین امام رضا بهتون بده ........................................:smile:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظرم اینه که خود واقع بینی هم مبنای آموزشی داره. یعنی میشه از مدرسه این آموزش رو پی گرفت و به انسان تعلیم داد که بتونه مهارت واقع بینی رو در خودش تقویت کنه. البته واقع بینی که منظور استاتر هست ،واقع بینی در جنبه های انسانی و معرفتی و آزاد اندیشی هست .

بله متوجه شدم منظور شما چی بوده من مبنای جواب رو پست اول شما قرار دادم باید نقل قول میگرفتم ببخشید

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله متوجه شدم منظور شما چی بوده من مبنای جواب رو پست اول شما قرار دادم باید نقل قول میگرفتم ببخشید
اختیار دارید. بهر حال هر مطلبی که در تکمیل موضوع بیان بشه ،کمک کننده است و به غنای بحث و گفتگو کمک میکنه و خیلی هم عالیه.