اسلام , منطق , انسان

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی این تاپیک همونطوری که از اسمش معلومه میخوایم راجب این سه عنصر حرف بزنیم:D
درست و حسابی خودمم نمیدونم اینایی که میوام بگم ربطی به عنوان داره یا نه ولی خیلی از جاهای زندگی با خیلی چیزا روبرو شدم بعدش یهو احساس کردم بابا دمش گرم عجب منطقی داره این دینمون:D
ولی خوب خیلی وقتا هم بدون توجه به این منطق دچار خرافات شدم و گیر کردم توی حرف خاله زنکی
حالا از اینا که بگذریم با هم بحث میکنیم و حرف میزنیم تا به امید خدا به یه جایی برسیم:D
این از اون تاپیکای والکانویی میباشد:D
توی این تاپیک میخوایم روی یه مو همون حد فاصل کفر و ایمان قدم بزنیم:D

آخرین ویرایش:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین چیزی که میخوام بگم راجب یه سوالی بود که خیلی وقته توی ذهنمه که همین چند وقت پیش جوابشو توی پا ورقی یه کتابی دیدم
همیشه از خودم پرسیدم چرا ما میگیم الله اکبر(خدا بزرگتر از) چرا نمیگیم الله کبیر(خدا بزرگترین است)؟؟؟
به نظر سوال جالبی میاد ولی جوابش جالب تره
کبیر صفت تفضیلی همون طوری که از معنی بزرگترین بر میاد یعنی یه تعدادی هست که این کلمه ای که ما بهش این صفت رو دادیم از اونا بزرگتره
در مورد الله کبیر میشه یه سری خدا وجود داره که این خدای ما از اونا بزرگتره که این عین کفر میشه
من پدر بزرگم تا صدای الله اکبر بلند میشه میگه الله کبیرا کبیرا
اون چون نمیدونه میگه ولی چند وقت پیش بهش گفتم باباجون اینی که میگی اشکال داره و از این حرفا حال جدیدا همون میگه الله اکبر:D

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام بیام در مورد شفاعت صحبت کنم شفاعتی که اینقدر توی گوش ما خواندن که یکی از کسایی که همش توی جلسات قرآنی و به قول معروف با خانوم سر و کار داره میگفت شفاعت جزو اصول دین منو میگی شاخ در آوردم:D
اول شما نظتونو در مورد شفاعت بگید لطفا منطقی

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
میخوام بیام در مورد شفاعت صحبت کنم شفاعتی که اینقدر توی گوش ما خواندن که یکی از کسایی که همش توی جلسات قرآنی و به قول معروف با خانوم سر و کار داره میگفت شفاعت جزو اصول دین منو میگی شاخ در آوردم:D
اول شما نظتونو در مورد شفاعت بگید لطفا منطقی

سلام،
راستش الان بحث شفاعت بین مردم مصداقی مثل کار کشیش ها در مسیحیت پیدا کرده. همه فکر می کنن که هر غلطی دلشون بخواد، می تونن انجام بدن، پیامبر و اهل بیت شفاعتشون رو می کنن برن بهشت.
اول از همه اینکه، خدا توی قرآن فرموده که کسی بی اذن او اجازه شفاعت کردن نداره،

دوم، پیامبر و اهل بیت بسیار شرط گذاشتن برای شامل شدن در حلقه کسانی که شفاعت میشن. کسی که به ولایت علی اعتقاد داشته باشد، نماز را سبک نشمارد، همسایه را نیازارد و ... . کسی که تمام این شرط ها رو انجام بده، کارش اون دنیا درسته حالا اگر یه جا گیر داشت، شفاعتش رو می کنن تا کارش راه بیفته. مثل اینه که یکی تو امتخان گرفته 19 اما چون تو طول سال کارش درست بوده بهش میدن 20. اما اونی که گرفته 10، هیچ کاری هم نکرده که بهش 20 نمی دن.

سوم، در مورد این بحث ارتباط داشتن و گفتن اینکه شفاعت جز اصول دینه! خوب این خانم جلسه ای گویا یک شاخه جدید از دین با 6 اصل پایه گذاری کردن.

یا علی

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ممنون از این همه استقبال:D
من یه سوالی دارم شفاعت توی این دنیا اتفاق میافته یا اون دنیا؟؟؟؟
فکر کنید بعد بگید:D

بالا