استفاده از dll در C#

kerberos2023

عضو جدید
سلام
چطوری میشه از dll که خودمون ننوشتیم توی برنامه سی شارپ استفاده کرد؟؟؟؟
چه جوری میشه فهمید چه توابعی داره و چه مقادیری رو باید به توابع فرستاد و چه مقادیری رو توابع بر می گردونن؟؟؟
من خودم یه دی ال ال ساعت دیجیتال دانلود کردم ولی نمی تونم ازش توی برنامم استفاده کنم!!!!!!!!!!!!!:(:(!!!!!!!!!!!!!!

_narjes

عضو جدید
سلام
در قسمت Solution Explorer روی نام پروژه کلیک راست کرده و بر روی گزینه Add Referenc... کلیک کرده و از پنجره باز شده ، تب Brows را کلیک کرده و از قسمت Lookin در ادرس موردنظر رفته و dll های خود را انتخاب و ok کنید.

• Like
واکنش ها: !...

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
دوست عزیز توضیحا کاملی رو گفتن!
اما اگه بخواین بفهمین که داخلش چه چیزهایی داره, از قسمت object Browser برید, همه چیزش و خصوصیات و کلاس ها و اینترفیس هایی که ایمپلیمنت میکنه و... رو ببینین!!!
موفق باشین!
یا حق...!

kerberos2023

عضو جدید
سلام!
دوست عزیز توضیحا کاملی رو گفتن!
اما اگه بخواین بفهمین که داخلش چه چیزهایی داره, از قسمت object Browser برید, همه چیزش و خصوصیات و کلاس ها و اینترفیس هایی که ایمپلیمنت میکنه و... رو ببینین!!!
موفق باشین!
یا حق...!
سلام
ممنون ولی من منظورم این بود که چطوری میشه از کلاسهای این دی ال ال ها توی برنامه استفاده کرد ؟؟؟؟
مثلاً این دی ال الی که من ضمیمه کردم یه ساعت دیجیتاله
حالا می خوام بدونم این ساعت توی برنامه من چه جوری باید نشون داده بشه؟؟؟؟

پیوست ها

• Clock.rar
    22.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

_narjes

عضو جدید
سلام
خوب فقط کافیه که هر جا می خواهیم از dll مورد نظر استفاده کنیم نام اون dll رو تایپ کنیم بعدش با گذاشتن یه نقطه راهنمای برنامه ظاهر میشه ، در مورد این dll هم باید بگم که هیچی ازش نفهمیدم. ;)

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
بعضی از dll ها رو میتونی در جعبه ابزار اضافه کنی بعضی ها رو نمیشه. اگه به صورت کامپوننت به جعبه ابزار اضافه شه که مشخصه و اگر نشه همونطور که دوستان گفتن باید add refrence کنید و بعد از اسم فضای نام اضافه شده استفاده کنی تا فهرست کلاس ها رو ببینی و به قول دوستمون از object browser هم میشه استفاده کرد

mohebbi310

عضو جدید
سلام . من امروز عضو شدم و نمی دونم کسی به این تاپیک قدیمی جواب میده یا نه .
به هر حال از دوستان درخواست می کنم به من کمک کنن
من یک دی ال ال دارم که از اسکنر استفاده می کنه و عکس رو اسکن می کنه . می خوام پنجره ای رو که باز می کنه فارسی بشه اما نمی دونم با دی ال ال باید چطور کار کنم و ایا میشه اون رو فارسی کرد یا نه . اسم دی ال ال من wia است که از مایکروسافت اون رو برداشتم .
متشکرم