استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اول هم همین فکر رو میکردم. ولی اگه واقعا قصدشون از دیر اعلام کردن نتایج همینی که فکر میکنیم باشه حرکت خوبیه ;)
وحید جان واسه من و شما خوبه اما اون بیچاره ای که گاز قبول نشده و الان ارزوی قبولی تو نفت رو داره هر روز تو دلش اشوبه و کنتر میندازه بنده خدا :(

Korosh_Sepehri

عضو جدید
عجبا!
آقا من تو شرکت گاز، تو دوران کارآموزی، کارم همین ویرایش متون بود! یعنی میگی شرکت گاز بلد نیست به کارآموزاش کار یاد بده : ))))))
2- داوطلبان گرامي ضمن عرض پوزش به جهت تاخير ايجاد شده در اعلام نتايج آزمون استخدامي بدينوسيله به اطلاع مي ر ساند نتايج آزمون مذكور پس از اخذ مجوزهاي قانوني اطلاع رساني خواهد گرديد.
آهان یه فاصله زیاد زده راست میگی .تو هم بیا با هم بریم نفت .

وحیدوحید

عضو جدید
وحید جان واسه من و شما خوبه اما اون بیچاره ای که گاز قبول نشده و الان ارزوی قبولی تو نفت رو داره هر روز تو دلش اشوبه و کنتر میندازه بنده خدا :(

اتفاقا واسه همونا خوب میشه! فکر کن از این 700 800 نفری که گاز رو قبول شدن در بدترین حالت 40 درصدشون کتبی نفت رو هم قبول میشن که تعدادشون کم هم نیست. حالا اگه اینا برن سر کار دیگه توی آزمون کتبی اسمشون رو نمیزنن و شانس بقیه واسه قبولی بیشتر میشه

Yadavaran

عضو جدید
در گفتگو با مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب مطرح شد:

گلایه حمید بورد از تغییر سیستم جذب کارکنان جدیدالاستخدام

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به جذب تدریجی و متناسب با تعداد بازنشستگان نیروهای جدید در سال های گذشته، از تصمیم مسئولان در تغییر سیستم جذب گلایه کرد.

به گزارش پانا نیوز، حمید بورد با تاکید بر اینکه جذب یکباره بیش از هزار نفر در یک شرکت مشکلات عدیده ای را به همراه دارد، گفت: چرا که این هزار نفر که استخدام شوند همگی باهم به منزل مسکونی نیاز دارند، درخواست ارتقا خواهند داشت و مشکلات عدیده‌ای برای شرکت درست خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با رد موضوع کاهش تعداد نفرات استخدامی در صنعت نفت، به آزمون اخیر شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و افزود: حدود 750 نفر از این سه هزار نفر که قرار است استخدام شوند، سهمیه مناطق نفت‌خیز جنوب است که منتظریم تا بیایند و مصاحبه با این عزیزان صورت بگیرد.

وی درباره گلایه برخی کارکنان این شرکت مبنی بر اینکه افراد جذب شده در آزمون سال 91 در سمت‌هایی غیر از رشته تحصیلی خود به کار گمارده شده‌اند، توضیح داد: شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و یا به عبارتی شرکت ملی نفت یکی از قدیمی‌ترین و قوی‌ترین سیستم‌های جذب را داشته است اما متأسفانه چند سالی است که به دلیل برخی سیاست‌های خاص، جذب نیرو در این شرکت برنامه‌ریزی نشده است.

بورد در ادامه اظهار کرد: به این معنی که در گذشته مناطق نفت‌خیز جنوب به این صورت برنامه‌ریزی می‌کرد که مثلاً سالی 300 نفر بازنشسته خواهیم داشت و بر همین اساس، همین تعداد و با یا فرمول معینی باید نیرو جذب کنیم. جذب نیرو هم به این صورت بود که سه مجموعه برای این شرکت نیرو پرورش می‌دادند. آموزشگاه‌های حرفه‌ای، هنرستان و دانشگاه نفت و مابقی نیازهای خود را از جای دیگر جذب می‌کردند. حتی دانشگاه حسابداری هم در وزارت نفت داشتیم.

به گفته وی، به نظر بنده بهترین سیستم جذب یک سیستم برنامه‌ریزی شده بود که شرکت را با یک هجمه وسیعی از نیرو به یک‌باره مواجه نکند. بنابراین اگر برنامه‌ریزی وجود داشته باشد می‌توان برای این نیروها آموزش مناسب در نظر گرفت و جایگاه مناسبی برای نیرو طراحی و می‌توان گردش شغلی مناسبی برایشان تعریف کرد و همچنین می‌توان از خروجی این نیروها بهره‌برداری مناسب را انجام داد.

بورد با گلایه از این تغییر در سیستم جذب، خاطرنشان کرد: این تصمیم ما نبود بلکه بعضی از مسئولان تصمیم گرفتند و شیوه جذب با برنامه‌ریزی را قطع کردند و ناگهان می‌بینیم که سال گذشته 1700 نفر جذب می‌شوند. بنابراین وقتی 1000 نفر به یک باره استخدام می‌شوند معلوم است که ممکن است سمت‌ها با رشته تحصیلی هماهنگ نباشد. اما برنامه ما این است که تمام این موارد را به جایگاه مناسب خود بازگردانیم و مطمئن باشید که این عدم هماهنگی برای درازمدت نخواهد بود و موقتی و کوتاه مدت خواهد بود.

وی با بیان اینکه راه علاج هم این است که به سمت جذب با برنامه‌ریزی حرکت کنیم، تصریح کرد: چرا که این هزار نفر که استخدام شوند همگی باهم به منزل مسکونی نیاز دارند، درخواست ارتقا خواهند داشت و مشکلات عدیده‌ای برای شرکت درست خواهد شد. در حال حاضر هم به دلیل اینکه سازمان خالی است مجبور هستیم نیرو استخدام کنیم ولی در طول زمان برای رفع مشکلات این عزیزان تلاش خواهیم کرد و این مشکلات رفع خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به این سوال که «چرا دانشجویان نفتی بدون کمترین سابقه و تجربه و پس از فارغ‌التحصیل شدن مستقیماً در ادارات مهم با سمت‌های 15 و 16 مشغول کار می‌شوند ولی کارکنان باسابقه عملیاتی که هم تجربه دارند و هم مدرک دارند جهت انتقال به واحدهای مهندسی با مشکل مواجه هستند و اغلب سمت سازمانی در اختیارشان قرار داده نمی‌شود؟» تاکید کرد: البته به نظرم این یک مورد خاص است؛ چرا که بنده اعتقاد دارم که فارغ‌التحصیلان دانشکده نفت فارغ‌التحصیلان قوی هستند و در حال حاضر طبق قانون فقط گروه الف این دانشکده را بدون آزمون می‌توانیم جذب کنیم و حتی گروه ب هم باید برای استخدام آزمون بدهند.

به گفته وی بنابراین یک شرایط مساوی برای استخدام وجود دارد. قانون این است که باید نگاه مساوی برای جذب نیرو باشد ولی هر اداره و سازمانی برای خود یک سری پنل‌های تخصصی دارد که نوعاً بر اساس توانایی و مصاحبه‌های تخصصی که با افراد انجام می‌دهند و بر اساس تراز علمی نیرو جذب می‌کنند. ولی گفته این دوست عزیز هم درست است که باید به عامل تجربه دقت بیشتری داشته باشیم و البته ما به این مهم توجه داریم.

بورد امکان استخدام بدون آزمون فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد مهندس نفت دانشگاه‌های دولتی را منوط به حضور آنها در لیست نخبگان دانست و افزود: بر طبق یک قانون باید استخدام می‌شدند اما این قانون اخیراً لغو شده است. به هر حال باید این سؤال را معاون منابع انسانی شرکت ملی نفت پاسخ بدهد. ولی در حال حاضر گروه الف دانشکده نفت که معدل مورد نظر را به دست بیاورند را بدون آزمون استخدام می‌کنیم.

کارشناسان نفتی نیاز به توجه بیشتری دارند

وی در خصوص اختلاف چند برابری حقوق کارکنان صنعت نفت در ایران در مقایسه با آنچه در شرکت های قطری، عربستان و کویت به همین مهندسان پرداخت می کنند، توضیح داد: ما به این بحث‌ها آگاهی داریم و به مراجع ذی‌صلاح هم اعلام کرده‌ایم؛ چرا که اعتقاد ما بر این است که کارشناسان نفتی کارشناسان ویژه هستند، ضمن اینکه شرایط کار در شرکت‌های نفت شرایط ویژه‌ای است و باید به این عزیزان توجه بیشتری شود.

به گفته وی البته تمام تلاش خود را برای بهبود این وضعیت انجام داده‌ایم و تجربه هم این را می‌گوید که باید تمام این موارد را به نحو مقتضی حل کنیم تا بتوانیم این کارشناسان را حفظ کنیم. ضمن اینکه در کشورهای همسایه، شرکت‌های غربی مشغول کار هستند و شرکت‌های غربی هم پول خوبی از قطر گرفته‌اند بنابراین خرج می‌کنند که بیشتر بتوانند برداشت کنند. ولی برای آن‌ها به صرفه است که این هزینه بالا را پرداخت کنند و از خود محل‌ها نیرو جذب کنند.

sandis

عضو جدید
اینا که گفتی به ریال یا تومن؟
از کجا اینقد دقیق سراغ داری؟
داری مسخره میکنی؟

جدول مربوط به حقوق پایه رو دارم از دیپلم تا دکترا
اصلش هم حقوق پایت هست که حقوقت چقدر باشه رو مشخص می کنه لیسانس سه نمونه داریم غیر فنی نمیه فنی و فنی که فنی میشه 4080700 ریال و این ضرب میشه در ضریب که برات در نظر میگیرن ضریب مربوط به رشته فنی هم با بقیه فرق فکوله مثلن اگه برای تو 4.4 در نظر بگیرن برای کسی که فنی نیست کمتر میشه

راسی ساندیس رفتین بوشهر ؟ چه خبر ؟
چه گفتن چی شد؟

والا سه نفر اومده بودم یکی از منابع انسانی شرکت نفت که اسمش رو نمی دونم و دو نفر از گاز که یکیش اسمش حیدری بود فکر کنم و مرتب یادداشت می کرد یکی دیگه هم که مراد کرمی بود این همش داشت حرف می زد
والا یه سری جداول داشت در مورد تمام رشته هایی که قبول شدن به ترتیب داشت می خوندش هر کی مشکلی که براش درست کرده بودن رو می گفت اونم می گفت که ما هه درصد های بومی مربوط به استان بوشهر رو گرفتیم بعدش قرار شد شنبه اسامی بچه هایی که بومی هستن به تفکیک هرمزگان ، فارس و بوشهر رو جدا کنه و تو سایت اسمشون رو بزنه مجوز استخدامی گاز هم 994 تا گفت بوده این اسامی نفت هم برای همین مورد داره بررسی میشه برای همین دارن طولش می دن بحث در مورد کارشناسی ارشد شد که اگه کم بوده قبولی های کارشناسی ارشد چرا تو کاردانی یا کارشناسی ظرفیت بومی رو نبردن بالاتر و اینه یه موضوع دیگه خود یارو هم نتونست جواب بده این بود که بعضی استان ها مثل خوزستان و فارس فقط نیرو خودشون رو می خوان ولی بوشهر از همه جا مییشه امتحان داد گفت این دست ما نبوده از بالا صادر شده که یه دستور فراسازمانی بوده ما نتوستیم کاری کنیم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببخشید ما کند ذهن شدیم حالا شما که نخبه سوخته هستی ببینیم تو آزمون نفت چه گلی به سرت میزنی پروفسور شاکی خووووووووووووووووووووو
:mad::redcard::evil::exclaim::w13::neutral::w43:

عزیز من نخبه نیستم.ولی از هیچکدوم از کسایی که قبول شده بودن هم بدتر امتحان نداده بود.هفتاد درصد سوالا که تکراری بودن و 10 درصد یکم خلاقیت میخواست و 10 درصدشم متوسط بودن!!!آره 100 نمیشد زد ولی راحت 90 رو میشد زد!!!
من مطمئنم نفت هم قبول نمیشم چون بازم سهمیه نداشتم!!
در ضمن این همه هم خوووووووووووو خووووووووووو نکنین بیشتر سر اعصاب آدم راه میرین.
من کاری به کسایی که قبول شدن ندارم مبارکتون فقط فکر نکنین از بقیه سرتر بودین که قبول شدین چون کسی نمیدونه نمرش چند شده که قبول شده یا مردود!!!بحث اینه!!!

آزمون نفتم امثال شمایی که گاز قبول شدین قبول میشن.بخدا من اصن منتظر نتیجشم نیستم چون میدونم اصن برگه ها تصحیح نمیشه.

Yadavaran

عضو جدید
جدول مربوط به حقوق پایه رو دارم از دیپلم تا دکترا
اصلش هم حقوق پایت هست که حقوقت چقدر باشه رو مشخص می کنه لیسانس سه نمونه داریم غیر فنی نمیه فنی و فنی که فنی میشه 4080700 ریال و این ضرب میشه در ضریب که برات در نظر میگیرن ضریب مربوط به رشته فنی هم با بقیه فرق فکوله مثلن اگه برای تو 4.4 در نظر بگیرن برای کسی که فنی نیست کمتر میشه

والا سه نفر اومده بودم یکی از منابع انسانی شرکت نفت که اسمش رو نمی دونم و دو نفر از گاز که یکیش اسمش حیدری بود فکر کنم و مرتب یادداشت می کرد یکی دیگه هم که مراد کرمی بود این همش داشت حرف می زد
والا یه سری جداول داشت در مورد تمام رشته هایی که قبول شدن به ترتیب داشت می خوندش هر کی مشکلی که براش درست کرده بودن رو می گفت اونم می گفت که ما هه درصد های بومی مربوط به استان بوشهر رو گرفتیم بعدش قرار شد شنبه اسامی بچه هایی که بومی هستن به تفکیک هرمزگان ، فارس و بوشهر رو جدا کنه و تو سایت اسمشون رو بزنه مجوز استخدامی گاز هم 994 تا گفت بوده این اسامی نفت هم برای همین مورد داره بررسی میشه برای همین دارن طولش می دن بحث در مورد کارشناسی ارشد شد که اگه کم بوده قبولی های کارشناسی ارشد چرا تو کاردانی یا کارشناسی ظرفیت بومی رو نبردن بالاتر و اینه یه موضوع دیگه خود یارو هم نتونست جواب بده این بود که بعضی استان ها مثل خوزستان و فارس فقط نیرو خودشون رو می خوان ولی بوشهر از همه جا مییشه امتحان داد گفت این دست ما نبوده از بالا صادر شده که یه دستور فراسازمانی بوده ما نتوستیم کاری کنیم
آقاجان چی میگی واسه خودت شرایط آزمون مگه نخوندی خوو برا خوزستان و شیراز هم غیر بومی ها می تونستند شرکت کنند خووو:mad:

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
عزیز من نخبه نیستم.ولی از هیچکدوم از کسایی که قبول شده بودن هم بدتر امتحان نداده بود.هفتاد درصد سوالا که تکراری بودن و 10 درصد یکم خلاقیت میخواست و 10 درصدشم متوسط بودن!!!آره 100 نمیشد زد ولی راحت 90 رو میشد زد!!!
در ضمن این همه هم خوووووووووووو خووووووووووو نکنین بیشتر سر اعصاب آدم راه میرین.
من کاری به کسایی که قبول شدن ندارم مبارکتون فقط فکر نکنین از بقیه سرتر بودین که قبول شدین چون کسی نمیدونه نمرش چند شده که قبول شده یا مردود!!!بحث اینه!!!

آزمون نفتم امثال شمایی که گاز قبول شدین قبول میشن.بخدا من اصن منتظر نتیجشم نیستم چون میدونم اصن برگه ها تصحیح نمیشه.

دیگه داری توجیه میکنی شکستتو خو اینجا ما دانشگاه نفت وشریفی و دیگر دانشگاهای :biggrin:دولتی داریم عدم تلاشتو گردن دیگران ننداز خووووو:mad:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا واسه همونا خوب میشه! فکر کن از این 700 800 نفری که گاز رو قبول شدن در بدترین حالت 40 درصدشون کتبی نفت رو هم قبول میشن که تعدادشون کم هم نیست. حالا اگه اینا برن سر کار دیگه توی آزمون کتبی اسمشون رو نمیزنن و شانس بقیه واسه قبولی بیشتر میشه

ببخشید آقای دکتر اون سه برابر ظرفیت برای عمه من که نمیزنن ....میزنن برای ریزش همچین نیروهایی .....
من فکر می کنم فعلا این موضوع دلایلش وصب له دلایل از کار افتادگی نفت ...
2. شرکت گاز که حدود 20 روز نتایج اش رو اعلام کرده ...
3. یه نیگاهی اگه به جدول رشته های مورد نیاز نفت و گاز بکنی متوجه میشی حدود نصف شما بگیر 400 نفر آزمون گاز قبول شدند و مشترک اند ...و با توجه به سوالات گاز و نفت این اشتراک به 200 نفر هم نمیرسه که ممکنه باشند یا نه ...
حالا از اون ور 6000 نفر میخوان ...200 نه 300 تا هیچ آقا اصلا 500 تا ..... میشه 5500 اعلام قبولی ..به غیر اینه ؟؟؟؟
بعدشم سال 90 هم که من قبول شدم همینجوری بود ....
من فکر می کنم نگران تغییرات درون سازمانیشونن برا همین فعلا دست نگه داشتند

mansour.mm20

عضو جدید
این توصیه یکی از دوستان که توی گزینش شرکت کرده والان مشغول کاره/
سوالایی که از من تو مصاحبه عقیدتی سیاسی پتروشیمی از من پرسین:
۱- درباره زندگیت مختصر توضیح بده ۲- اسم اعضای خانوادت و کارشون چیه ۳- وضع مالیتون در چه حدیه ۴- پدرت چیکارست ۵- فعالیت فرهنگی داشتی ۶- مشروط شدی تو دانشگاه و چرا ۷- تو دانشگاه عضو انجمن خاصی بودی ۸- سابقه محکومیت داری ۹- تا حالا دعوا کردی ۱۰- عضو بسیج بودی ۱۱- قران میخونی ۱۲- حمد و سوره رو بخون ۱۳- نماز آیات چجوریه ۱۴ دفه آخر که ایات خوندی کی بود ۱۵-مرجع تقلیدت و نحوه دسترسی بهش ۱۶- اصول دین ۱۷- ارکان نماز ۱۸- امامت یعنی چی ۱۹- مقدمات برپایی نماز ۲۰- شک در نماز دو رکعتی حکمش چیه ۲۱-ولایت یعنی چه ۲۲- راهپیمایی شرکت کردی کدومش ۲۳- نظرت در مود احمدی نژاد چیه چقدر قبولش داری ۲۴- بیداری اسلامی یعنی چی ۲۵- چرا ایران به کشورهای همسایه مثل سوریه و لبنان کمک میکنه ۲۶- تو انتخابات اخیر شرکت کردی ۲۷- معیارهای یک رییس جمهور خوب برای انتخاب ۲۸- بیداری اسلامی چیه ۲۹- تعداد اعضای شورای نگهبان ۳۰- رییس قوه قضاییه رو چجوری انتخاب میکنند ۳۱-منظور از حماسه سیاسی و اقتصادی چیه ۳۲- معیارهات برای انتخاب همسر
کلا ۴۰ دقیقه طول کشید

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز

بابا نگران نباش ما گاز قبول بشیم نفت رو انصراف میدیم خودمون و جا برای بقیه باز میشه یکم ;)

Yadavaran

عضو جدید

تداوم بلاتکلیفی جدیدالاستخدام‌های نفت و گاز پارس

بی‌برنامگی در آزمون استخدامی و مصاحبه در شرکت نفت و گاز پارس موجب جذب نیروهای کم تخصص و بی تجربه شده است، در این بین نیمی از نیروهای استخدام شده بعد از گذشت یک سال برای ادامه فعالیت بلاتکلیف هستند.

به گزارش پانا نیوز، "شرکت نفت و گاز پارس"در سال 90 و در زمان مدیریت موسی سوری اقدام به برگزاری آزمون و استخدام بیش از 1000 نفر به منظور فعالیت در منطقه عملیاتی عسلویه و پارس جنوبی کرد که پس از انجام مصاحبه و آموزش های لازم این تعداد از نیروها به منطقه پارس جنوبی فرستاده شدند و از تیرماه سال 91 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کردند.

براساس این گزارش هم اکنون پس از گذشت نزدیک به یک سال از زمان اشتغال این افراد و با تغییر مدیریت در شرکت "نفت و گاز پارس" حدود 500 نفر از این افراد در حال تعدیل و جابه جایی به شرکتهای دیگر تابعه وزارت نفت هستند.

این گزارش حاکی است که پس از اشتغال این افراد در پارس جنوبی عده ای از استخدام شدگان جدید همراه با خانواده به این منطقه مهاجرت کردند و هم اکنون نمی دانند که تکلیفشان چیست؟ برای اشتغال به کجا و کدام منطقه عملیاتی باید مراجعه کنند و از این بابت بسیار ناراحت هستند.

پیگیری‌های انجام شده از شرکت "نفت‌ و گاز پارس" حاکی از آن است که این 1000 نفر که در سال 90 در آزمون استخدامی شرکت نفت وگاز پارس شرکت کردند و در نهایت پذیرفته شدند به منظور کار در شرایط سخت استخدام شدند به طوری که 50 درصد از این نیروها بومی، 25 درصد نیز نیروهای سهمیه ای از قبیل خانواده ایثارگران،شهدا و آزدگان هستند و 25 درصد مابقی نیز به صورت نیروی آزاد در این آزمون شرکت کرده بودند.

براین اساس استخدام این تعداد از نیروها تنها به منظور انجام امور کارفرمایی و نظارت برفعالیت پیمانکاران بود زیرا همانطور که از وظایف شرکت نفت و گاز پارس برمی آید این شرکت تنها وظیفه کارفرمایی را در منطقه پارس جنوبی دارد.

این گزارش اضافه می کند: استخدام این تعداد نیرو اگرچه باید با مدارک مرتبط با صنعت نفت بوده است،اما تعداد کمی از آنها دارای تجربه کاری در شرایط سخت بودند و اساسا استخدامشان تنها با دید بلند مدت صورت گرفت اما پس از گذشت یک سال و ارزیابی کار نیروهای تازه به خدمت گرفته شده منجر به این شد که نیمی از این نیروها تعدیل شوند و در مدیریت جدید شرکت نفت و گاز پارس این نیروها برای استخدام به مناطق دیگر و حتی شرکتهای دیگر تابعه وزارت نفت فرستاده شوند،البته در بند قرارداد استخدامی این نیروها آمده است در صورت عدم نیاز شرکت نفت و گاز پارس باید به شرکتهای دیگر تابعه وزارت نفت که نیازمند نیرو هستند مهاجرت کنند که براساس این بند نباید این افراد شرکت نفت و گاز پارس را مقصر بدانند.

فارغ از مسائل مطرح شده از سوی دو طرف که در بالا شاهد هستید باید گفت به نظر می رسد شرایط استخدام در این شرکت چه با دید بلند مدت و چه با دید کوتاه مدت بسیار سهل و آسان بوده است و صرف داشتن مدرک مرتبط و پذیرفته شدن در آزمون مصاحبه این افراد توانسته اند در شرکت استخدام شوند.

عده زیادی از این پذیرفته شدگان حتی آشنا به زبان انگلیسی در حد مبتدی و کار با رایانه نبوده و نیستند و پس از استخدام در این شرکت به فکر آموزش رایانه افتادند، بنابراین این سوال مطرح است که این افراد چگونه در این آزمون استخدامی این شرکت بزرگ کارفرمایی قبول شده اند.

به گزارش فارس، از طرفی نیز برای استخدام در شرکت نفت و گاز پارس باید ضوابطی وجود داشته باشد تا نیروهایی که برای استخدام به این شرکت مراجعه می کنند حداقل چند سالی هر چند اندک متناسب با رشته تحصیلی خود تجربه کاری داشته باشند و به صورتی نباشد که نیروی تازه فارغ التحصیل بدون هیچ تجربه کاری برای فعالیت به سخت ترین منطقه های عملیاتی و حتی برروی سکوهای گازی فرستاده شوند.

همچنین باید گفت بی برنامه‌گی در شرکت نفت گاز پارس در استخدام نیروهای جدید موجب شده است تا وضعیت نیروهای تازه استخدام شده مشخص نباشد که برای ادامه فعالیت به کدام منطقه عملیاتی کشور باید منتقل شوند زیرا به نظر می رسد نیروهایی که به شرکتهای تابعه وزارت نفت نیز گسیل شده اند تنها عده ای محدودی از آنها پذیرفته شده اند و عده ای نیز باید در آزمون استخدامی و مصاحبه شرکتهای تابعه نیز شرکت کنند.

از این رو در برنامه های آتی استخدامی این شرکت باید تجدید نظرهای اساسی صورت پذیرد تا هم این شرکت بتواند نیروهای مورد نیاز خود را جذب کند و هم تکلیف نیروهای استخدام شده مشخص باشد.

Yadavaran

عضو جدید
این توصیه یکی از دوستان که توی گزینش شرکت کرده والان مشغول کاره/
سوالایی که از من تو مصاحبه عقیدتی سیاسی پتروشیمی از من پرسین:
۱- درباره زندگیت مختصر توضیح بده ۲- اسم اعضای خانوادت و کارشون چیه ۳- وضع مالیتون در چه حدیه ۴- پدرت چیکارست ۵- فعالیت فرهنگی داشتی ۶- مشروط شدی تو دانشگاه و چرا ۷- تو دانشگاه عضو انجمن خاصی بودی ۸- سابقه محکومیت داری ۹- تا حالا دعوا کردی ۱۰- عضو بسیج بودی ۱۱- قران میخونی ۱۲- حمد و سوره رو بخون ۱۳- نماز آیات چجوریه ۱۴ دفه آخر که ایات خوندی کی بود ۱۵-مرجع تقلیدت و نحوه دسترسی بهش ۱۶- اصول دین ۱۷- ارکان نماز ۱۸- امامت یعنی چی ۱۹- مقدمات برپایی نماز ۲۰- شک در نماز دو رکعتی حکمش چیه ۲۱-ولایت یعنی چه ۲۲- راهپیمایی شرکت کردی کدومش ۲۳- نظرت در مود احمدی نژاد چیه چقدر قبولش داری ۲۴- بیداری اسلامی یعنی چی ۲۵- چرا ایران به کشورهای همسایه مثل سوریه و لبنان کمک میکنه ۲۶- تو انتخابات اخیر شرکت کردی ۲۷- معیارهای یک رییس جمهور خوب برای انتخاب ۲۸- بیداری اسلامی چیه ۲۹- تعداد اعضای شورای نگهبان ۳۰- رییس قوه قضاییه رو چجوری انتخاب میکنند ۳۱-منظور از حماسه سیاسی و اقتصادی چیه ۳۲- معیارهات برای انتخاب همسر
کلا ۴۰ دقیقه طول کشید
آقاجان فکرنکنم این شرکت گاز مصاحبه گزینشی داشته باشه برای بچه های گاز 90 که اینجور بوده خوو

farhad1989

عضو جدید
آقاجان فکرنکنم این شرکت گاز مصاحبه گزینشی داشته باشه برای بچه های گاز 90 که اینجور بوده خوو

آره اونطوری که منم شنیدم مصاحبه عقیدتی نداره مگر اینکه طرف تو تحقیقات مشکلی چیزی داشته باشه دعوتش میکنن واسه مصاحبه.
کسه دیگه ای از اینکه مصاحبه عقیدتی داره یا نه اگه خبر دار بگه؟

وحیدوحید

عضو جدید
ببخشید آقای دکتر اون سه برابر ظرفیت برای عمه من که نمیزنن ....میزنن برای ریزش همچین نیروهایی .....
من فکر می کنم فعلا این موضوع دلایلش وصب له دلایل از کار افتادگی نفت ...
2. شرکت گاز که حدود 20 روز نتایج اش رو اعلام کرده ...
3. یه نیگاهی اگه به جدول رشته های مورد نیاز نفت و گاز بکنی متوجه میشی حدود نصف شما بگیر 400 نفر آزمون گاز قبول شدند و مشترک اند ...و با توجه به سوالات گاز و نفت این اشتراک به 200 نفر هم نمیرسه که ممکنه باشند یا نه ...
حالا از اون ور 6000 نفر میخوان ...200 نه 300 تا هیچ آقا اصلا 500 تا ..... میشه 5500 اعلام قبولی ..به غیر اینه ؟؟؟؟
بعدشم سال 90 هم که من قبول شدم همینجوری بود ....
من فکر می کنم نگران تغییرات درون سازمانیشونن برا همین فعلا دست نگه داشتند

متاسفانه بنده دکتر نیستم و آخرین مدرکی که گرفتم لیسانس هستش :)
حرف شما کاملا متین؛ همون سه برابر ظرفیتی هم که میزنه باز 200 نفر هم عدد کمی نیست و ممکنه اون 200 نفر جای بقیه رو بگیرن.
در ضمن همه چیز در حد حدس و گمان بود و لزومی نداشت شما این طومار بلند بالا رو بنویسی و از عمه تون مایه بذارید ;)

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره اونطوری که منم شنیدم مصاحبه عقیدتی نداره مگر اینکه طرف تو تحقیقات مشکلی چیزی داشته باشه دعوتش میکنن واسه مصاحبه.
کسه دیگه ای از اینکه مصاحبه عقیدتی داره یا نه اگه خبر دار بگه؟
مطلبی که گفتین درسته.

nimaza

اخراجی موقت
کسی می دونه کتاب خوب واسه مصاحبه نفت چیه ؟

جنایتکار

اخراجی موقت

.به پايگاه اينترنتي آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران خوش آمديد
شركت ملي نفت ايران به منظور تامین یارانه مورد نياز خود جهت پراخت آن از کسری بودجه و همچنین جهت سرکارگذاشتن افراد بی کار از بين داوطلبان واجد شرابط مرد و زن در مقاطع تحصيلي كارداني و بالاتر از طريق برگزاري آزمون کتبی و با پارتی در مصاحبه استخدامی و گزینش و طب صنعتی استخدام نمی نماید.

نکات مهم در خصوص آزمون کتبی
1- به اطلاع شركت كنندگان در آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران مي رساند كليه اطلاع رساني در خصوص آزمون صرفاً از طريق همين پايگاه اينترنتي صورت نمي پذيرد.
2- داوطلبان احمق هنوز منتظر استخدام شدن هستید مگه ما گوشامون درازه شما رو استخدام کنیم؟ برید دست بردارید و از خدا بترسید و به فکر کار باشید که شرکت نفت آب است ، دفعه دیگه هم به این سایت سرزدید IP شما رو میدیم پلیس سایبری تا پوستتون رو بکنن مگه مملکت بی صاحابه بخوات هر کی از راه رسید رو استخدام کنه ، برو عمو دست خدا !!! واما کارهایی که ما انجام دادیم رو سایت مگه یادتون رفته ی چند وقتی هم سایت فیلتر کردیم که بخندیم بعدشم الان پروژه کجا بود که بخواهیم استخدام کنیم برید اول سران کشور رو راضی کنید که بتونیم نفت بفروشیم بعد تازه نفت میخواید چیکار برید داخل شرکت ملی انرژی هسته ای ثبت نام کنید مگه نگفتید انگشت میزنیم تو چشم دشمن و دشمن رو با انگشتامون نابود کردیم حالا برید با همون انگشت یه کاری واسه خودتون جور کنید ، دلم بگه براتون که چند روز دیگه هم اینجا بیاید براتون جوک میزاریم بخندید کلا ما دوست داریم بزاریمتون سرکار.

Yadavaran

عضو جدید
شركت ملي نفت ايران به منظور تامین یارانه مورد نياز خود جهت پراخت آن از کسری بودجه و همچنین جهت سرکارگذاشتن افراد بی کار از بين داوطلبان واجد شرابط مرد و زن در مقاطع تحصيلي كارداني و بالاتر از طريق برگزاري آزمون کتبی و با پارتی در مصاحبه استخدامی و گزینش و طب صنعتی استخدام نمی نماید.
1- به اطلاع شركت كنندگان در آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران مي رساند كليه اطلاع رساني در خصوص آزمون صرفاً از طريق همين پايگاه اينترنتي صورت نمي پذيرد.
2- داوطلبان احمق هنوز منتظر استخدام شدن هستید مگه ما گوشامون درازه شما رو استخدام کنیم؟ برید دست بردارید و از خدا بترسید و به فکر کار باشید که شرکت نفت آب است ، دفعه دیگه هم به این سایت سرزدید IP شما رو میدیم پلیس سایبری تا پوستتون رو بکنن مگه مملکت بی صاحابه بخوات هر کی از راه رسید رو استخدام کنه ، برو عمو دست خدا !!! واما کارهایی که ما انجام دادیم رو سایت مگه یادتون رفته ی چند وقتی هم سایت فیلتر کردیم که بخندیم بعدشم الان پروژه کجا بود که بخواهیم استخدام کنیم برید اول سران کشور رو راضی کنید که بتونیم نفت بفروشیم بعد تازه نفت میخواید چیکار برید داخل شرکت ملی انرژی هسته ای ثبت نام کنید مگه نگفتید انگشت میزنیم تو چشم دشمن و دشمن رو با انگشتامون نابود کردیم حالا برید با همون انگشت یه کاری واسه خودتون جور کنید ، دلم بگه براتون که چند روز دیگه هم اینجا بیاید براتون جوک میزاریم بخندید کلا ما دوست داریم بزاریمتون سرکار.

جنایتکار جون جوش الکی نزن نتایج می آید ولی با تاخیر احتمالا بعد از ماه مبارک که فکرنم مرادماه باشه;)

sandis

عضو جدید

خیلی باحال بود دمت گرممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

loooooop

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوالی در مورد طب صنعتی داشتم اگه یه کسی تعریق شدید کف دست داشته باشه توی طب صنعتی رد میشه ؟ لطف کنید جواب بدید ممنون

mansour.mm20

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوالی در مورد طب صنعتی داشتم اگه یه کسی تعریق شدید کف دست داشته باشه توی طب صنعتی رد میشه ؟ لطف کنید جواب بدید ممنون

احتمالش بسیار کمه
اگه ازت پرسید مشکل خاصی داری این مشکلتو نگو
چون فکر نکنم آزمایش خاصی وجود داشته باشه که باهاش پی ببرن دست تو زیاد عرق میکنه .
این نظر من بود حالا بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن این دوست عزیزمون از نگرانی در بیاد

loooooop

عضو جدید
احتمالش بسیار کمه
اگه ازت پرسید مشکل خاصی داری این مشکلتو نگو
چون فکر نکنم آزمایش خاصی وجود داشته باشه که باهاش پی ببرن دست تو زیاد عرق میکنه .
این نظر من بود حالا بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن این دوست عزیزمون از نگرانی در بیاد
ممنونم از شما دوست عزیز آخه معافیت من از همین نوع پزشکی هست یعنی معافیت پزشکی دارم!:cry:

vahidmanu

عضو جدید
چجوری

منم این مشکل رو دارم. وقتی تو ارتش معافم نکردند اینجا هم معاف نمی کنند! یکی از دلایل تعرق دست پرکاری تیروئید هست که با آزمایش مشخص میشه. خود پرکاری تیروئید میتونه مشکل ساز بشه تو استخدام.
با این حال نگران نباشید.
اولا 20 درصد تعریق ها مربوط به پرکاری تیروئید و مابقی ارثی هست که مشکلی تو استخدام پیش نمیاره.
ثانیا پرکاری تیروئید نشانه های حادی داره که زندگی عادی افراد رو مختل می کنه و قطعا شما اینطور نیستید.
ثالثا من سر این قضیه رفتم طب صنعتی شرکت نفت شهرمون. طرف گفت که برخی بیماری ها برا بعضی پستهای سازمانی مشکل ساز است و برای بعضی از سمتهای دیگه بلامانع است. اینها جداولی دارند که توش نوشته واسه هر پستی کدوم بیماریها مهمه. در مورد تعریق دست برای من که مهندس مکانیک هستم گفت که مشکلی نیست.

vahidmanu

عضو جدید
ظاهرا تحقیقات محلی من هم شروع شده;)

امروز صبح یک نفر از کارمندای شرکت گاز استانمون زنگ زد به موبایلم و از من شماره موبایل یکی دو نفر از معرفهایم را پرسید.
به معرفهام که زنگ زدم تا بهشون آماده باش بدم، گفتند که از شرکت گاز باهاشون وقت قرار تنظیم کردند که بیان پیششون واسه تحقیق.

sandis

عضو جدید
آقاجان چی میگی واسه خودت شرایط آزمون مگه نخوندی خوو برا خوزستان و شیراز هم غیر بومی ها می تونستند شرکت کنند خووو:mad:

آره غیر بومی ها می تونستن ولی سهمیه نداشتن ولی دیگه چیزی به نام شعاع و قطر و دایره و مسیر و ... برای بومی بودن وجود نداره و فقط و فقط کسانی که تو استان خودشون ساکن هستند می تونند سهمیه بومی داشته باشند ;)

بالا