استخدامی شرکت نفت

siavashbehzad2

عضو جدید
سلام دوستان ... من تازه لیسانسمو گرفتم فارغ التحصیل دانشگاه نفتم ولی متاسفانه هیچ وقت در مورد حقوق مزایا و سایر چیزایی که خیلی از مهندسان کم تجربه مثه من دوست دارن بدونن تحقیق نکردم ... حس میکنم کمبودش احساس میشه آخه تویه نت هر چی گشتم چیز مفیدی پیدا نکردم !!!! فکر میکنم دوستانی که میرن سر کار و بقولی خرشون از پل میگذره یا دوست ندارن یا بفکر ما جوونا نیستن اطلاعاتی بهمون بدن :razz: حالا میرسیم به سوالا :

1 ) حقوق یه مهندس تازه استخدام شده تو پالایشگاه ، پتروشیمی ، شرکت گاز و ... تویه جنوب کشور ( اهواز ، ماهشهر ، آبادان ، عسلویه .... ) چقدره ؟

2 ) حقوق هر سال چقدر بش اضافه میشه ؟

3 ) مرخصی ها به چه شکلیه ؟ چند روز در سال .. چند ساعت در روز ...

4 ) روند پیشرفت تو مراکز نفتی چجوره ، به عنوان مثال ارتقا از مهندسی به سرپرست یه بخش شدن ...

5 ) مسایل و مشکلاته رایج در شرکت نفت واسه یه مهندس ....

6 ) خوبی ها و حسن های شرکت نفت ( مزایای شرکت نفت )

از دوستان هر کس اطلاعی در این زمینه ها داره هر چند خیلی کم خوشحال میشم بشنوم و همچنین مرجع خوبی میتونه بشه واسه خیلی از مهندسین تازه فارغ شده و بیکار عزیز .... خودمم سعی میکنم برم پالایشگاه چند تا مهندس گیر بیارم ازشون سوال کنم و نتیجشو تو همین تایپیک بنویسم :w13:... از بازدید کننده های تایپکم میخوام که دوستی آشنایی کسیو اگه میشناسین که اطلاعی داره حتما ازش جویا بشین و بنویسین تو این قسمت :w27:

3peh

عضو جدید
خب پارسال ازمون استخدامی شرکت نفت برگزار شد
متقاضیان هم فکر کنم حدود 20 برابر ظرفیت پذیرش بودن
یه بنده خدایی هم من میشناختم که قبول شد (البته رشتش نفت بود) مصاحبه هم رفته بود فکر کنم قبول شد، تا چند ماه پیش که میگفت هنوز رو هوا معلقم!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان ... من تازه لیسانسمو گرفتم فارغ التحصیل دانشگاه نفتم ولی متاسفانه هیچ وقت در مورد حقوق مزایا و سایر چیزایی که خیلی از مهندسان کم تجربه مثه من دوست دارن بدونن تحقیق نکردم ... حس میکنم کمبودش احساس میشه آخه تویه نت هر چی گشتم چیز مفیدی پیدا نکردم !!!! فکر میکنم دوستانی که میرن سر کار و بقولی خرشون از پل میگذره یا دوست ندارن یا بفکر ما جوونا نیستن اطلاعاتی بهمون بدن :razz: حالا میرسیم به سوالا :

1 ) حقوق یه مهندس تازه استخدام شده تو پالایشگاه ، پتروشیمی ، شرکت گاز و ... تویه جنوب کشور ( اهواز ، ماهشهر ، آبادان ، عسلویه .... ) چقدره ؟

2 ) حقوق هر سال چقدر بش اضافه میشه ؟

3 ) مرخصی ها به چه شکلیه ؟ چند روز در سال .. چند ساعت در روز ...

4 ) روند پیشرفت تو مراکز نفتی چجوره ، به عنوان مثال ارتقا از مهندسی به سرپرست یه بخش شدن ...

5 ) مسایل و مشکلاته رایج در شرکت نفت واسه یه مهندس ....

6 ) خوبی ها و حسن های شرکت نفت ( مزایای شرکت نفت )

از دوستان هر کس اطلاعی در این زمینه ها داره هر چند خیلی کم خوشحال میشم بشنوم و همچنین مرجع خوبی میتونه بشه واسه خیلی از مهندسین تازه فارغ شده و بیکار عزیز .... خودمم سعی میکنم برم پالایشگاه چند تا مهندس گیر بیارم ازشون سوال کنم و نتیجشو تو همین تایپیک بنویسم :w13:... از بازدید کننده های تایپکم میخوام که دوستی آشنایی کسیو اگه میشناسین که اطلاعی داره حتما ازش جویا بشین و بنویسین تو این قسمت :w27:

بزاری فعلا جواب ارشدت بیاد بهتر نیست؟!

منم با تو همدردم...کلا مزایای نفت باید خوب باشه...حالا خوبه تو شرایطشو داری...ما چکار کنیم که شرایطشو نداریم!!

شما هم دست ما رو بگیر!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب پارسال ازمون استخدامی شرکت نفت برگزار شد
متقاضیان هم فکر کنم حدود 20 برابر ظرفیت پذیرش بودن
یه بنده خدایی هم من میشناختم که قبول شد (البته رشتش نفت بود) مصاحبه هم رفته بود فکر کنم قبول شد، تا چند ماه پیش که میگفت هنوز رو هوا معلقم!

عجججب

3peh

عضو جدید
ظرفیت پذیرش برای ارشد ها خیلی کمتره...
تو ازمون نفت و گاز که من دیدم که اینطوری بود (گاز و شک دارم درست یادم نیست!)

siavashbehzad2

عضو جدید
بزاری فعلا جواب ارشدت بیاد بهتر نیست؟!

منم با تو همدردم...کلا مزایای نفت باید خوب باشه...حالا خوبه تو شرایطشو داری...ما چکار کنیم که شرایطشو نداریم!!

شما هم دست ما رو بگیر!

ارشد که پذیرشش کمتره واسه شرکت نفت ! من رتبم خیلی خوب شد حتی انتخاب رشته نکردم:w39: ... تصمیم گرفتم اول برم سر کار بعد اقدام کنم واسه ارشد ... :wallbash::w05:
همه کار لازم شدیم امیر جان

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارشد که پذیرشش کمتره واسه شرکت نفت ! من رتبم خیلی خوب شد حتی انتخاب رشته نکردم:w39: ... تصمیم گرفتم اول برم سر کار بعد اقدام کنم واسه ارشد ... :wallbash::w05:
همه کار لازم شدیم امیر جان

چرا انتخاب رشته نکردی؟
رتبت چند شد؟
جوونی کردی...دیگه پس چرا زحمت کشیدی و امتحان دادی!

siavashbehzad2

عضو جدید
چرا انتخاب رشته نکردی؟
رتبت چند شد؟
جوونی کردی...دیگه پس چرا زحمت کشیدی و امتحان دادی!
اصن حوصله درس و خوابگاهی شدنو نداشتم دیگه گفتم یه بریکم داده باشم ...
بعد امتحانا ترم سه هفته ای فرصت شد خوندم .. پایم خوب بود سیالاتم که گلاب بود ... سیصد .... خداییش پی گیر بشه هر کی تایپیکو میخونه:gol: ... راهنمایه خوبی میشه

canopus1373

عضو جدید
سیاوش جون اول تشکر ازت بابت این تاپیک مفید. دوم این که چند تا سوال ازت داشتم....... وضعیت دانشگاه نفت چجوریاس؟ می ارزه ارشد رو برای اونجا تلاش کنیم؟ من خیلی دوس داشتم کارشناسی رو اونجا باشم که نشد......
راستی این تبلیغاتی که از دانشگاه نفت میشه(استخدام بدون ازمون و حقوق دادن به دانشجوها و امریه و ....) تا چه حد حقیقیت داره؟ خوشحال میشم جوابمو بدی.:D

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خیلی از مزایا شرکت نفت شنیدم، اگه واقعا حقوق و مزایاش خوب باشه تحمل سختیش می ارزه...البته منم منتظر جواب ارشدم..یه جورایی قبولیم صددرصده....اما خب برا شرکت نفت هم خیلی دوس دارم بدونم اوضاع از چه قراره...زبونم لال! زیاد که از بند پ استفاده نمی کنن اونجا؟؟؟؟

siavashbehzad2

عضو جدید
سیاوش جون اول تشکر ازت بابت این تاپیک مفید. دوم این که چند تا سوال ازت داشتم....... وضعیت دانشگاه نفت چجوریاس؟ می ارزه ارشد رو برای اونجا تلاش کنیم؟ من خیلی دوس داشتم کارشناسی رو اونجا باشم که نشد......
راستی این تبلیغاتی که از دانشگاه نفت میشه(استخدام بدون ازمون و حقوق دادن به دانشجوها و امریه و ....) تا چه حد حقیقیت داره؟ خوشحال میشم جوابمو بدی.:D
درود ... بنظرم اگه هدفت رفتن سر کاره که دانشگاهه خوبیه !! چون تا امسال که ارشدامون مستقیم میرفتن سر کار بعد چند ماه ولی کارشناسی یکم دیرو زود داره ... البته اینم بگم که مشخص نیس وضعیت ارشدمون تا چند سال دیگه که بخوای فارغ بشی چجوره ... مکانیکم با رتبه 100 200 گرفته سال اولش تا 500 .. اگه اشتباه نکنم 6 نفرم بیشتر ظرفیت نداره ... امسالم که ساله دومشه ارشد میگیره ... ولی در کل حیفه با رتیه دویس سیصد بزنی نفت ... امریه هم واسه ارشدا اوکیه واسه کارشناسیم باید گروه A باشی تا بهت بدن .. به ما که سال آخر ماهی 110 120 میدادن .. ارشدا احتمالا ماهی 150 باشه !!! که ارزشی نداره پولشم

mm.caffee

عضو جدید
درود ... بنظرم اگه هدفت رفتن سر کاره که دانشگاهه خوبیه !! چون تا امسال که ارشدامون مستقیم میرفتن سر کار بعد چند ماه ولی کارشناسی یکم دیرو زود داره ... البته اینم بگم که مشخص نیس وضعیت ارشدمون تا چند سال دیگه که بخوای فارغ بشی چجوره ... مکانیکم با رتبه 100 200 گرفته سال اولش تا 500 .. اگه اشتباه نکنم 6 نفرم بیشتر ظرفیت نداره ... امسالم که ساله دومشه ارشد میگیره ... ولی در کل حیفه با رتیه دویس سیصد بزنی نفت ... امریه هم واسه ارشدا اوکیه واسه کارشناسیم باید گروه A باشی تا بهت بدن .. به ما که سال آخر ماهی 110 120 میدادن .. ارشدا احتمالا ماهی 150 باشه !!! که ارزشی نداره پولشم

من خودم همون رتبه 193 هستم که زدم ارشد مکانیک نفت!!
بسته به انتظارات هر کسی هست
من که راضی هستم و خیلیا رو میشناسم با رتبه زیر 400 امسال میزنن نفت رو دوباره!!

canopus1373

عضو جدید
به لحاظ حقوقی هم هر کس که استخدام می‌شود، با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کاری یک پایه حقوقی برای او مشخص می‌گردد. هر منطقه و شرکت ضریب مخصوص به خود را دارد که ضریب مورد نظر حاصل اعمال بعضی موارد از جمله حق محرومیت، حق اولاد، حق کارگاهی، ایاب و ذهاب، سختی محیط کار، شب‌کاری، حق اقماری، حق جنوب و... می‌باشد. به عنوان مثال برای شرکت نفت مناطق مرکزی ضریب بین ۲٫۸ تا ۳٫۵ است. یعنی حقوق پایه در این عدد ضرب می‌شود. برای منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، ضریب بین ۵ تا ۵٫۵ است. برای شرکت نفت فلات قاره ضریب حدوداً ۴٫۵ تا ۵ و برای شرکت‌های گازرسانی ضریب نزدیک به ۲ می‌باشد. همچنین این ضریب برای شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب بین ۲٫۵ تا ۳٫۵ و برای شرکت ملی حفاری بین ۴ تا ۵ است.

بالا