از نمایشگاه کتاب چه کتابی بخریم؟

sarake

عضو جدید
هرکسی که کتابی خونده که به نظرش خوب ومفید بوده برا یه صنایعی معرفی کنه.
و اینکه برای یادگیری نرم افزارهای رشتمون کتاب میتونه مفید تر باشه یا نرم افزارهای اموزشی کامل هم داریم وبا ذکر انتشارات.
شما چی استفاده کردین؟
ممنون:gol:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
تایپیک خیلی خوبی هست

در مورد تفکر سیستمی من 2 تا کتاب معرفی می کنم .
1- پویا شناسی کسب و کار - Business dynamic اثر جان استرمن ترجمه کروش برارپور زیر نظر علی نقی مشایخی (کامل ترمین کتاب در این زمینه که ترجمه شده است )
2- پنجمین فرمان اثر پیتر سنگه ترجمه شده توسط حافظ کمال روشن انتشارات مدیریت صنعتی (کتاب خیلی خوبی هست و عمومیت داره به نظر من نیاز تمام مهندسای صنایع هیت که اینو بخرند )

کلا تفکر سیستمیک خیلی موضوع جدید در باب تحلیل سیستم هاست . که خیلی هم پرکاربرد در جهان هست .

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
سلام
من کتاب هاب زیر رو پارسال از نمایشگاه خریدم همشون هم عالی بودند ! البته مرتبط با علاقه خودمه !

تولید ناب......دکتر رضا مهربان

تویوتا 50 سال تلاش....ایجی تویودا

مهندسی فعالیت های سوپر 5s .....کازوئو تسوچیا

به نظرم خیلی عالی بودند !

1716

عضو جدید
منم امسال میخوام در کنار کتب منابع ارشد این کتابا رو بگیرم، که همشون برای انتشارات مدیریت صنعتی هست
20 کلید بهبود کارخانه
مدیریت ژاپن
ابزارهای کنترل کیفیت آماری
و بهتر از خوب ( انتشارات فرا )

sed ali

کاربر ممتاز
کتاب **بهتر از خوب** نویسنده اش کیه ؟ توسط کی ترجمه شده ؟
در چه موردی هست ؟

من یه چیزایی در موردش نیده بودم ولی فکر نکردم که ترجمه شده !

در مورد ابزارهای کنترل کیفیت آماری کتاب ساپکو در این زمینه به طور عملی توضیح داده برای کار خیلی خوبه .

sed ali

کاربر ممتاز
در چه موردی هست ؟

من یه چیزایی در موردش نیده بودم ولی فکر نکردم که ترجمه شده !

در مورد ابزارهای کنترل کیفیت آماری کتاب ساپکو در این زمینه به طور عملی توضیح داده برای کار خیلی خوبه .

m.f.s

کاربر فعال
سلام دوستان یکی یه کتابی به من معرفی کرد به اسم pm bok حالا من نمیدونم در ارتباط باچیه کسی اطلاعاتی داره یکم معرفیش کنه ؟ممنون.

آخرین ویرایش:

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان یکی یه کتابی به من معرفی کرد به اسم pm book حالا من نمیدونم در ارتباط باچیه کسی اطلاعاتی داره یکم معرفیش کنه ؟ممنون.

سلام!!

اول لازم میدونم از استارتر محترم تشکر کنم و اگر اجازه بدم جواب سوال دوستمون رو بدم ... :

یه انجمن مدیرت پروژه در آمریکا وجود داشت و داره که یه سری تحقیقات ارزشمند انجام داده و بطور کلی نظرات همه مدیران موفق در زمینه پروژه رو جمع کرده یک جا ...

اولین نسخه این اقدام سال های خیلی دور چاپ شد و هرچی جلو تر اومدن نسخه های جدیدش رو ارائه دادن ...

تا حدی پر طرفدار شد که در سال 2004 یک میلیون ازش چاپ شد!!

Project Management Body Of Knowledge

معروف به PMBOK شد ...

خیلی کلی بگم که این کتاب مراحل انجام پروژه را به 5 فرایند به شرح میده و خیای عالیه ... ;):smile:

m.f.s

کاربر فعال
سلام!!

اول لازم میدونم از استارتر محترم تشکر کنم و اگر اجازه بدم جواب سوال دوستمون رو بدم ... :

یه انجمن مدیرت پروژه در آمریکا وجود داشت و داره که یه سری تحقیقات ارزشمند انجام داده و بطور کلی نظرات همه مدیران موفق در زمینه پروژه رو جمع کرده یک جا ...

اولین نسخه این اقدام سال های خیلی دور چاپ شد و هرچی جلو تر اومدن نسخه های جدیدش رو ارائه دادن ...

تا حدی پر طرفدار شد که در سال 2004 یک میلیون ازش چاپ شد!!

Project Management Body Of Knowledge

معروف به PMBOK شد ...

خیلی کلی بگم که این کتاب مراحل انجام پروژه را به 5 فرایند به شرح میده و خیای عالیه ... ;):smile:

ممنون دوست عزیز پس واجب شد بخرمش ;)

1716

عضو جدید
در چه موردی هست ؟

من یه چیزایی در موردش شنیده بودم ولی فکر نکردم که ترجمه شده !

اتفاقا من تو یکی از پستای شما اسمش رو شنیدم ....علاقه مند شدم رفتم گشتم

بهتر از خوب: پژوهشی در راز و رمز شرکت های برتر

نوشته: جیمز کالینز
[SIZE=-2]ترجمه: [/SIZE]فضل اله امینی
[SIZE=-2]ناشر: [/SIZE]سازمان فرهنگی فرا

درباره کتاب:
دشمنی میان خوب و بهتر فقط مشکل کسب و کار نیست، مشکل انسان است. اگر بتوانیم راز و
رمز جهیدن به مرتبه بزرگی را کسب کنیم، برای دیگر سازمان ها نیز ابزاری با ارزش به
دست می آوریم. چه بسا به این ترتیب مدارس خوب به مدارس عالی تبدیل شوند، روزنامه
های خوب به روزنامه های برجسته، کلیساهای خوب به کلیساهای عالی، سازمان های خوب
دولتی به سازمان های بزرگ و شرکت های خوب به شرکت های برجسته.
رهبران شرکت های برجسته هرگز نخواسته اند قهرمانی بی همتا باشند. آن ها هرگز دنبال
این نبوده اند که تندیسشان را بتراشند و بر سکویی بگذارند یا به نمادی بی مثال
تبدیل شوند. آن ها انسان هایی به ظاهر عادی و آرام با دستاوردهایی شگفت آور
بودهاند.
فهرست مطالب:
مقدمه ناشر
مقدمه مترجم
سر سخن
1- خوب دشمن عالی است
2- رهبری تراز پنج
3- اول چه کسی ... بعد چه کاری
4- رویارویی با واقعیات تلخ
5- انگاره خارپشت
6- فرهنگ انضباط
7- شتاب دهنده های فن آوری
8- چرخ طیار و چرخه زوال
9- از "بهتر از خوب" تا "ساختن برای ماندن"
10- پی نوشت: پرسش های مکرر
پیوست ها

اینم لینکش که می تونید اینترنتی هم خریداری کنید(که تخفیف هم داره)

مهريان

عضو جدید
معرفی کتاب های مفید نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

معرفی کتاب های مفید نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

سلام
چند روز دیگه نمایشگاه کتاب آغاز بکار میکنه و توی این فرصت چه خوبه که دوستان و مهندسین صنایع توی این تاپیک کتابهایی که فکر میکنند مفیده به ما معرفی کنند. از همه دوستان میخوایم کتابهای مورد نظرشون رو چه در زمینه درسی ( کارشناسی، ارشدو...) و چه غیر درسی حتی الامکان با ذکر نویسنده و ناشر نام ببرند.

sed ali

کاربر ممتاز
یه کتاب دیگه که جنبه عمومی داره اما برای مدیران و مهندسین صنایع خیلی کاربرد داره

- تیکنیک های شخصیت خوانی - نویسنده پل تایگر اتشارات بهار
من این کتاب رو قبلا خوندم ولی دیگه هرچی دنبالش گشتم پیداش نکردم !
این کتاب به راحتی کمک می کنه تا ما شخصیت طرف مقابلمان رو بشناسیم و بدونیم اگه می خوایم ازش استفاده کنیم در کجا ها بهتره !

vatanparast

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

در مورد نمایشگاه کتاب اولا دوستانی که میتونن برن نمایشگاه خوش به سعادتشون دست ما کوتاه و خرما بر نخیل ، ثانیا در مورد کتاب به نظر من کتاب های مرتبط با الگوریتم های متا هیوریستیک خیلی میتونن مفید باشن و همچنین کتاب های مرتبط با TSP که تنوع بالایی دارن و انتخابش بستگی داره به نوع نیاز خواننده

1716

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

در مورد نمایشگاه کتاب اولا دوستانی که میتونن برن نمایشگاه خوش به سعادتشون دست ما کوتاه و خرما بر نخیل ، ثانیا در مورد کتاب به نظر من کتاب های مرتبط با الگوریتم های متا هیوریستیک خیلی میتونن مفید باشن و همچنین کتاب های مرتبط با TSP که تنوع بالایی دارن و انتخابش بستگی داره به نوع نیاز خواننده

TSP چیه؟

hamid051

کاربر ممتاز
سلام
من کتابهای که مربوطه به یکپارچه کردن و زنجیره تامین بود که 2 تا کتاب مجازا بود معرفی میکنم که یکشو خریدم
طراحی زنجیره تامین و مدیریت زنجیره تامین که اثر ران باسو و نیوان رایت که ترجمه دکتر حسین صفرزاده رو با خودش داره
درباره طراحی میشه گفت که تقریبا با ترکیب و برگشتن به اصول مدیریت های کلاسیک و پایه ای پرداخته و نظری ها رو انالیز میکنه
اما مدیریت زنجیره مفاهیم نظریه و کاربردها را در نظر داره
البته در بخش کتابهای بین الملی یک کتاب با عنوانsupply chin یا همان زنجیره تامین که البته ویرایش 2009 بود و به مثالهای کیفیتی هم پرداخته بودبرخورد کردم ولی به دلیل وقت کم برای ترجمه و هزینه زیاد کتاب نتونستم اونو خریداری کنم - چرا اینقدر گران شده بود باور کنید یک کتاب 100 صفحه ای بدون ترجمه فارسی 50 هزار تومن یکم زیاد نیست؟

mycobacter

عضو جدید
اون جا یک بیابون به تمام معناست....دوتا کتاب میکروب شناسی میخواستم که پیدا نشد...همون انقلاب بهتره!!!

sarake

عضو جدید
خیلی ممنون از همه.
من بالاخره جمعه میرم نمایشگاه کتاب و حتما کتابهایی که شما گفتید رو پیدا کنم و در حد توان مالی بخرم.
بازم ممنون

• Like
واکنش ها: 1716

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از همه.
من بالاخره جمعه میرم نمایشگاه کتاب و حتما کتابهایی که شما گفتید رو پیدا کنم و در حد توان مالی بخرم.
بازم ممنون

ممنون میشم بعد از خریدتون بیاید و توضیحاتی در مورد کتابها بدید!!

منتظریم ... :redface::gol:

1716

عضو جدید
من کتاب مدیریت زمان رو هم خریدم برای من خیلی مفید بود. از انتشارات فرا
رفتید یه نگاه هم به این کتاب بندازید

kkkaktoos

عضو جدید
کتاب تجلیل تکنیکال در بازار سرمایه نشر چالش نوشته جان مورفی.
به نظرم کتاب خوبیه و به درد علاقه مندان به این حوزه میخوره.

sarake

عضو جدید
من اصلا یادم نبود اگه انشارات رو بدونم راحت میتونم پیدا کنم. و فقط این راه رو برا پیدا کردن بلد بودم.
که انتشارات پویا شناسی کسب وکار و
تولید ناب
تویوتا 50 سال تلاش
مهندسی فعالیت های سوپر 5s انتشاراتشون ذکر نشده بود.
و مدیریت ژاپن. انتشارات مدیریت صنعتی نبود.
ابزارهای کنترل کیفیت اماری و20 کلید بهبود کارخانه تموم شده بود. و گفتند 20 کلید بهبود کارخانه به صورت ebook هفته اینده رو سایت مدیریت صنعتی قرار می گیره.
و من فقط کتاب پنجمین فرمان رو پیدا کردم.
که سر فصل هاش عبارتند از
_چگونه اعمال ما واقعیات را می سازند و چطور می توان انها را تغییر داد.
_پنجمین فرمان : سنگ بنای سازمانهای فراگیر
_ساختن سازمان فراگیر
_مدلها و الگوها
_دستورات

آخرین ویرایش:

sed ali

کاربر ممتاز
من اصلا یادم نبود اگه انشارات رو بدونم راحت میتونم پیدا کنم. و فقط این راه رو برا پیدا کردن بلد بودم.
تولید ناب
تویوتا 50 سال تلاش
ابزارهای کنترل کیفیت اماری و20 کلید بهبود کارخانه تموم شده بود. و گفتند 20 کلید بهبود کارخانه به صورت ebook هفته اینده رو سایت مدیریت صنعتی قرار می گیره.
که سر فصل هاش عبارتند از
_ساختن سازمان فراگیر
_مدلها و الگوها
_دستورات

کتاب پنجمین فرمان پیتر سنگه رو خوندم خوبه .
کتاب پویا شناسی کسب و کار هم توانتشارات سمت یه اندازه کافی بود .
کتای تولید ناب و TPS (toyota production system )رو ندیدم ولی بچه ها گرفته بودند .
کل بخش دانشگاهیش بدک نبود ولی بخش عمومیش افتضاح بود ! (البته نظر من هست )

1716

عضو جدید
تولید ناب
تویوتا 50 سال تلاش
که سر فصل هاش عبارتند از
_ساختن سازمان فراگیر
_مدلها و الگوها
_دستورات

من روز دوم رفتم ابزارهای کنترل کیفیت و پنجمین فرمان رو گرفتم اما 20 کلید بهبود رو نداشت
مدیریت ژاپن هم انتشارات مدیریت صنعتی هست اما ظاهرا برای نمایشگاه چاپ نکرده بودن یا چی که نیاورده بودن اما برید سایتشون این کتاب هست.
البته احتمالا انتشاراتی های دیگه هم چاپش میکنن شاید با اسمی دیگه که من نمیدونستم

sed ali

کاربر ممتاز
یه چیز رو فراموش کردم بگم من برای کیفیت کتاب های انتشارات ساپکو رو گیر آوردم
واقعا عالین ! من قبلا مطالعه کرده بودم . هم کاربردی هستن و هم موضوعات علمی کابردی رو گفتن .
جالبتر اینکه فرمهای مورد استفاده هم در این کتاب اومده و اگر به نرم افزار نیاز باشه توضیح داده و در مورد تحلیل نمودارها هم گفته !
دوستانی که می خوان پروژه درس کنترل کیفیت آماری رو بدن کتاب SPC خیلی بدردشون می خوره .
من کتاب SPC , MSA , FMEA رو گرفتم .

17behi

عضو جدید
هرچند الان نمایشگاه تموم شده ولی این4 کتاب عالی اند:
1 - سيستم توليد تويوتا،داستان گذار از توليد انبوه به توليد ناب، اثر تائی چی اوهنو، ترجمه کاظم موتابيان، ويراسته آزاده رادنژاد
2- 20 کلید بهبود کارخانه، دکتر غضنفری، نشر سازمان مدیریت صنعتی(مربوط به طرح ریزی،اینو نخریدی هم نخریدی!!!!)
3- هدف،آموزش مدیریت تولید در قالب یک داستان، دکتر گلدرت، ترجمه داریوش نقشینه، نشر پیک آوین.
4- پنجمین فرمان، پیتر سنگه، ترجمه حافظ کمال هدایت - محمد روشن، نشر سازمان مدیریت صنعتی

sarake

عضو جدید
سلام به همه دوستان
بازم نمایشگاه کتاب و فرصتی برای نگاه کردن به کتاب
من از دوستان میخام کتابهای تاریخی که تقریبا کامل باشن و تقریبا بیطرف از نگاه نویسنده
و کتاب روانشناسی موفق معرفی کنن.
:gol:

nima_285

عضو جدید
من روز دوم رفتم ابزارهای کنترل کیفیت و پنجمین فرمان رو گرفتم اما 20 کلید بهبود رو نداشت
مدیریت ژاپن هم انتشارات مدیریت صنعتی هست اما ظاهرا برای نمایشگاه چاپ نکرده بودن یا چی که نیاورده بودن اما برید سایتشون این کتاب هست.
البته احتمالا انتشاراتی های دیگه هم چاپش میکنن شاید با اسمی دیگه که من نمیدونستم
سلام. اين كتاب مديريت ژاپن كجاي سايت مديريت صنعتي هست؟ من پيداش نكردم

بالا