از نفر بعدیت یه سوال علمی بپرس ...

jiferjibox

عضو جدید
من 30 سالم نی که

من معلومه چند سالمه

اخه سوالایه من در این محفل نمیګنجه!!!
میدونم همون 15 سالته باش قبول میکنیم ک نیمه خلی......ح:biggrin:;)
پس من سوال میگم ک در این محفل بگنجه

فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

erfan_23

عضو جدید
میدونم همون 15 سالته باش قبول میکنیم ک نیمه خلی......ح:biggrin:;)
پس من سوال میگم ک در این محفل بگنجه

فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

ګزینه سوم:)

سوال: حاچ زنبور عسل قبل از اینکه مادرشو ګم کنه دنباله چی میګشت؟؟

گیلاس خانومی

عضو جدید
خو مم ای دی اسلم پلاس 2!
اونوخت دیر بالا میاد!
این سوالتم ک عین اون قبلیه میشه سنه خوه ادم!! 20 ینی...
یه سوال خوب بپرس

jiferjibox

عضو جدید
خو مم ای دی اسلم پلاس 2!
اونوخت دیر بالا میاد!
این سوالتم ک عین اون قبلیه میشه سنه خوه ادم!! 20 ینی...
یه سوال خوب بپرس
سرعتت 128 یا 256 یا 512؟؟ شاید بخاطر اونه صب کن بالا میاد یا این ک دوباره بیا ...
اورین اورین جواب درستو گفتی
حالا سوال بپرس
بذار من بپرسم

شیب یک طرفِ پشت بام شیروانی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه. اردکی روی این پشت بام تخم گذاشته که تخمش در کمتر از 2 ثانیه به زمین می رسد. تخم مرغ از کدام سمت پرت شده است؟

گیلاس خانومی

عضو جدید
شیب یک طرفِ پشت بام شیروانی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه. اردکی روی این پشت بام تخم گذاشته که تخمش در کمتر از 2 ثانیه به زمین می رسد. تخم مرغ از کدام سمت پرت شده است؟[/QUOTE]
ای ول سوالش سخته من ک بلد نیسم خودت بگو

erfan_23

عضو جدید
سرعتت 128 یا 256 یا 512؟؟ شاید بخاطر اونه صب کن بالا میاد یا این ک دوباره بیا ...
اورین اورین جواب درستو گفتی
حالا سوال بپرس
بذار من بپرسم

شیب یک طرفِ پشت بام شیروانی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه. اردکی روی این پشت بام تخم گذاشته که تخمش در کمتر از 2 ثانیه به زمین می رسد. تخم مرغ از کدام سمت پرت شده است؟

جای اردکه باید بګی خروس

سوال منو جواب بده

پست428

گیلاس خانومی

عضو جدید
باشه باشه یه سوال خوب

شفق قطبی چیست ؟؟؟
قبل از اينکه بتوانيم به ماهيت شفق قطبي پي ببريم، بايد اطلاعاتي درمورد فضاي اطراف زمين داشته باشيم. در اين فضا چيزهاي زيادي هست که ما نمي توانيم آنها را ببينيم. يکي از آنها هوايي است که ما تنفس ميکنيم که به آن Atmosphere گويند. Atmosphere مخلوطي از گازهاي مختلف است. بيشتر شامل اکسيژن، نيتروژن و مقاديري هيدروژن، هليم و ...
يکي از چيزهاي ديگر که ما قادر به ديدن آن نيستيم، ميدانمغناطيسي است که زمين را احاطه کرده. اگر تا به حال با يک آهنرباي ميله اي و مقداري براده آهن بازي کرده باشيد، الگوهاي منحني شکل را که براده هاي آهن ميسازند ديده ايد. درواقع آهنرباي زمين در اعماق هسته آن جاي دارد. ازآنجا که ما قادر به ديدن ميدان مغناطيسي زمين نيستيم، آنرا بصورت يک سري خطوط منحني نمايش ميدهيم. اين خطوط درمحل قطبين زمين به آن وارد و از آن خارج ميشوند.هرجا که خطوط به هم نزديکترند، ميدان قويتر است و برعکس.
سومين چيز نامرئي در فضاي اطراف زمين پلاسما است. پلاسما مجموعه اي از ذرات باردار است. درواقع الکترون ها و يون هاي مثبت همواره ميدان مغناطيسي زمين را احاطه کرده اند. ذرات باردار در يک ميدان مغناطيسي در راستاي خاصي حرکت ميکنند. آنها درواقع بوسيله ميدان مغناطيسي به جهات خاصي هدايت ميشوند. اين ذرات چنان در راستاي ميدان مغناطيسي زمين حرکت ميکنند که گويي اين ميدان يک سيم رساناست.ماده اصلي تشکيل دهنده شفق قطبيهمين ذرات باردارند
يک پاسخ کوتاه به اين سوال که شفق قطبي چگونه بوجود مي آيد اين است که ذرات باردار پر انرژي (اغلب -e) تحت تاثير ميدان مغناطيسي زمين شتاب ميگيرند. اين شتاب گيري در لايه هاي فوقاني جو انجام ميشود. جايي که اين ذرات با اتم هاي گاز برخورد ميکنند و اين برخورد باعث ميشود که اتم ها از خود نور ساطع کنند. اما اگر کمي دقيق تر به قضيه نگاه کنيم، متوجه ميشويم که يکي از عوامل اصلي در بوجود امدن شفق قطبي، پديده اي موسوم به طوفان خورشيدي يا بادهاي خورشيدي است. خورشيد هم مثل زمين جو دارد و نيز يک ميدان مغناطيسي قوي که تا فواصل دوراز خورشيد گسترده شده. جو خورشيد از هيدروژن و هيدروژن از ذرات بنيادي اتم ها ساخته شده. الکترون ها و پروتون ها ذراتي هستند که بطور دائمي از خورشيد ميجوشند و با سرعت بسيار زياد به بيرون جو خورشيد رانده ميشوند. مجموعه اين ذرات پرانرژي و ميدان مغناطيسي خورشيد را طوفان يا باد خورشيدي گويند.
اين بادهاي خورشيدي بطور دائمي ميدان مغناطيسي زمين را تحت فشار قرار ميدهند و باعث تغيير شکل آن ميشوند. درست مثل اينکه به سطح يک حباب صابون با شدت تمام فوت کنيم.اين ميدان فشرده شده در اطراف زمين، Magnetosphere نام دارد.
ميدان مغناطيسي زمين از جهتي که به سمت خورشيد است، يعني نيمه روز زمين فشرده ميشود. چون بادهاي خورشيدي در آن جهت به زمين ميرسند. همچنين اين ميدان فشرده شده در اطراف زمين، مثل رد يک کشتي بطول زياد ادامه پيدا ميکند که به آن اصطلاحا Magnetotail گويند. جهت اين کشيدگي در خلاف جهتي است که خورشيد آنجاست. انقباض ميدان مغناطيسي زمين نياز به صرف انرژي دارد. درست مثل اينکه بخواهيم يک بادکنک پر از باد را فشرده کنيم. جزئيات اين فرآيند هنوز شناخته نشده ولي چيزي که معلوم است اين است که انرژي دريافتي از خورشيد مرتبا در لايه Magnetosphere افزايش مي يابد و اين عامل ايجاد شفق قطبي است.

jiferjibox

عضو جدید
جای اردکه باید بګی خروس

سوال منو جواب بده

پست428
نخیرم خروس تخم میذاره قشنگ......:eek:
سوال تو میشه این شفق قطبی همون خورشید گرفتگیه.....:D
اما جواب سوال خودم
سوال گفته تخم مرغ درحالی ک تخم اردک بوده ن تخم مرغ
سوال اشتباه بوده
ح:biggrin:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.............
یچه ها.............
دست از اسپم بردارید...........
صفحه شخصی رو واسه همین صحبتا گذاشتن......
لطفن
لطفن آخرین سوال مطرح شده رو بیارین بالا..................

Engshimi

عضو جدید
سلام.............
یچه ها.............
دست از اسپم بردارید...........
صفحه شخصی رو واسه همین صحبتا گذاشتن......
لطفن
لطفن آخرین سوال مطرح شده رو بیارین بالا..................

سلام ، دورد بر ....89 ، متاسفانه بعضی ها با محیط اشنا نیستند ،

سوال اینه
:

حالا تو شیوه ی کاره مغزنگاره التریکی رو با رسم شکل توضیح بده!

سوال تخصصی است ، لطفاً خودتون پاسخ دهید

tomas.edison

عضو جدید
الان باید چیکار کنم ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا حالا همچین موقعیتی نداشتم .............................................................................................................................از نفر بعدی میپرسم : قوانین معروف الکترونیک رو نام ببر

گیلاس خانومی

عضو جدید
الان باید چیکار کنم ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا حالا همچین موقعیتی نداشتم .............................................................................................................................از نفر بعدی میپرسم : قوانین معروف الکترونیک رو نام ببر

تو سوال منو بجواب تا منم بجوابمت

tomas.edison

عضو جدید
سوالت چیه خوب ؟فقر همه جا سر میكشد .......فقر ، گرسنگی نیست ، عریانی هم نیست ......فقر ، چیزی را " نداشتن " است ، ولی ، آن چیز پول نیست ..... طلا و غذا نیستفقر ، همان گرد و خاكی است كه بر كتابهای فروش نرفتهء یك كتابفروشی می نشیند

Engshimi

عضو جدید
یه سوال : فرق رشته های مهندسی با علوم پایه چیه ؟

علوم پایه :
مجموعه دانش‏هایی است که به بررسی بنیادین پدیده‏ها یا بررسی ماهیت‏، قوانین و روابط حاکم بین آنها می‏پردازد.

مهندسی :
مهندسی روش و حرفهٔ کاربرد علوم فنی می‌باشد که با استفاده از قوانین طبیعت و منابع فیزیکی به ساخت و طراحی مواد، ساختارها، ماشین‌ها، ابزار و سیستم‌ها و یا پردازش‌ها می‌انجامد.

Engshimi

عضو جدید
سوال:

سوال:

این یه سوال سادست مربوط به قرن 13 :

فرض کنیم خرگوش‌هایی وجود دارند که هر جفت (یک نر و یک ماده) از آنها که به سن ۱ ماهگی رسیده باشند به ازاء هر ماه که از زندگی‌شان سپری شود یک جفت خرگوش متولد می‌کنند که آنها هم از همین قاعده پیروی می‌کنند حال اگر فرض کنیم این خرگوشها هرگز نمی‌میرند و در آغاز یک جفت از این نوع خرگوش در اختیار داشته باشیم که به تازگی متولد شده‌اند حساب کنید پس از n ماه چند جفت از این نوع خرگوش خواهیم داشت.

جوابش راحته با یک بار خواندن حل میشه تازه با گوگل کردن هم بدست میاد :

علاوه بر حواب خواص زیبای این دنباله هم بیارید
:

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این یه سوال سادست مربوط به قرن 13 :

فرض کنیم خرگوش‌هایی وجود دارند که هر جفت (یک نر و یک ماده) از آنها که به سن ۱ ماهگی رسیده باشند به ازاء هر ماه که از زندگی‌شان سپری شود یک جفت خرگوش متولد می‌کنند که آنها هم از همین قاعده پیروی می‌کنند حال اگر فرض کنیم این خرگوشها هرگز نمی‌میرند و در آغاز یک جفت از این نوع خرگوش در اختیار داشته باشیم که به تازگی متولد شده‌اند حساب کنید پس از n ماه چند جفت از این نوع خرگوش خواهیم داشت.

جوابش راحته با یک بار خواندن حل میشه تازه با گوگل کردن هم بدست میاد :

علاوه بر حواب خواص زیبای این دنباله هم بیارید
:

3000000000000 جفت خرگوش ...........