ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

armin moradiyan

عضو جدید
ی جاهای از گفته هات درسته ی جاهایی غلط
از اول برات همه چی رو توضیح میدم
پارسه 3نوع خدمات داره
1- ازمون اینترنتی pse ( چهار تا 25 درصد میشه کل کتاب مرور)
2- ازمون حضوری (25 درصدا 50 درصدا 100 درصدا)
3-همپا

مورد 1 دلبخواهی هستش . حدود 80 تا 90 هزار تومن میشه پولش (البته الان دیگه وقتش گذشته فکر کنم ) ( برا تابستون بود)
مورد 2 ازمون حضوری . برای این شما اگر ثبت نام کنی از پشتیبانی برخوردار نمیشی . و فقط یک نام کاربری و رمز بهت میده که بتونی کارنامتو ببنیی . نحوه درس خوندن انالیزت با خودته (قیمت این اوایل بود 440 یا 340 دقیق یادم نیست چقد نوشتم :دی )
مورد 3 که میشه همپا . اینجاست که مشاور میاد وسط . همپا سامانه ای که خانم بهارلو میشه پشتیبانت و هر دو هفته یک بار بهت زنگ میزنه و ریز کاریها رو بهت میگه (خود این همپا اگر ثبت نام کنی 4 تا ازمون مشاوره ای داره (جدای ازمونای قبلی ) که برای عضو بودن پارسه ای قیمتش میشه 70 هزار تومن . برای غیر پارسه ای میشه 140 تومن

پس اگر شما مورد 2 رو ثبت نام کنی ، مشاوره ای در کنارت نیست . مگر اینکه مورد 3 رو هم ثبت نام کنی
مورد 2 به خودی خود یک مشاوره 45 دقیقه ای داره ک ولی پولی میشه اونم توسط یکی از همشهریای خودته (نمیشه گفت رتبه برتر میشه )

در ضمن من ک ندیدم بگن باکسی رو حذف کن . من ک همچین پیشنهادی بهم نکردن ( اگر منظورت زبان میشه چرا این حذفه )
سوالی دیگه بود بگید جواب بدم

دوست عزیز این تبلیغاتو باور نکن اینا همش دروغ و تبلیغات واسه پر کردن جیب خودشونه .

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
سلام
این چند روز تعطیلی حسابی عقبمون انداخت .

دارم درسا رو از اول مرور میکنم و بعدش این درسایی که مونده رو تموم کنم .

دینامیک ماشین راهیان چطوره ؟ کسی دینامیک ماشین راهیان رو خونده ؟

دینامیک ماشین پوران که خیلی داغونه .

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام
این چند روز تعطیلی حسابی عقبمون انداخت .

دارم درسا رو از اول مرور میکنم و بعدش این درسایی که مونده رو تموم کنم .

دینامیک ماشین راهیان چطوره ؟ کسی دینامیک ماشین راهیان رو خونده ؟

دینامیک ماشین پوران که خیلی داغونه .

اره واقعا خیلی عقب انداخت
ازفردا دیگه درست میشه,
منم دارم درسایی ک خوندمو مرور میکنم بعد درسای باقی مونده رو تموم کنم
طراحی چ کتابی بگیرم؟مبحثی میخوام بخونم وقت نمیکنم کامل.بخونم
دینامیک ماشینو حذف کردم نمیدونم ولی بچه ها میگفتن راهیان خیلی بده ولی بینشون از بقیه بهتره
یعنی بین بی و بدتر باید بدو انتخاب کنی ک میشه راهیان

saeedhashemi1371

عضو جدید
ازفردا دیگه درست میشه,
دینامیک ماشینو حذف کردم نمیدونم ولی بچه ها میگفتن راهیان خیلی بده ولی بینشون از بقیه بهتره

به نظر من به هیچ عنوان این دو درس رو حذف نکنین
برای هر دو کتاب راهیان خوب هستش

r.mob

عضو جدید
ازفردا دیگه درست میشه,

طراحی بهترین کتاب فکر کنم همین کتاب حسینی باشه . کتاب خوبیه . هم تستاش هم درسنامش

khorshid_mech

عضو جدید
[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط وضوابط ، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 و دوره بيستم المپياد علمي دانشجويي كشور[/h]
1393/08/11

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 و المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از روز شنبه مورخ 17/08/93 آغاز و تا ساعت 24 روز يكشنبه مورخ 25/08/93 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط عمومي واختصاصي به شرح ذيل مي‌باشند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند. شرايط ثبت‌نام‌: علاقمندان به تحصيل در دوره هاي تحصيلات تكميلي مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان و ايثارگران (مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون كه در سايت سازمان قرار دارد) در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ارشد حداكثر در دو رشته امتحاني (رشته امتحاني اول و رشته امتحاني دوم طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي آزمون) متقاضي شوند. ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1394، منحصراً به روش ذيل امكان پذير مي‌باشد: 1- مراجعه به سايت سازمان به نشاني: gro.hsejnas.www. 2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از سايت سازمان. 3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام. 4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً بصورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 000.052 (دويست و پنجاه هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون يك كدرشته امتحاني، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. 5- داوطلباني كه علاوه بر رشته‌ انتخابي‌ يا امتحاني‌ اصلي (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحاني‌ دوم ‌مي‌باشند، ضرورت‌ دارد كه‌ كدرشته‌ امتحاني دوم را نيز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمايند. اين دسته از داوطلبان مي‌بايست براي رشته امتحاني‌ دوم يك‌ كارت اعتباري ديگر ، به مبلغ 000.052 (دويست و پنجاه هزار) ريال علاوه بر كارت اعتباري اول خريداري نمايند. تذكر: داوطلباني كه متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون كدرشته‌هاي امتحاني (اصلي و شناور) مي‌باشند و علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 80.000 (هشتاد هزار) ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي مذكور، براي اعلام علاقمندي اقدام نمايند. دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي: به داوطلبان توصيه مي‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، ابتدا فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس براساس فرم پيش‌نويس با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم افزاري ثبت نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمايند. بديهي است در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته شدن در آزمون قبولي وي (كان لم يكن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد. زمان توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون: بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون تحصيلات تكميل 1394 در روزهاي چهارشنبه ،پنجشنبه و جمعه مورخ 15،16 و 17/11/93 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز يكشنبه مورخ 12/11/93 لغايت روز سه شنبه مورخ 14/11/93 با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهيه پرينت كارت و راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در تقاضانامه تعيين مي گردد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنماي ثبت‌نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمايند. برگزاري‌ المپياد علمي‌ دانشجويي‌ كشور: داوطلبان مي توانند همزمان ‌با برگزاري‌ امتحانات‌ آزمون ‌ورودي تحصيلات‌ تكميلي (دوره‌هاي ‌كارشناسي ‌ارشد ناپيوسته ‌داخل‌) سال 1394، در اولين ‌مرحله آزمون المپياد علمي دانشجويي‌ كشور بر اساس شرايط و ضوابط مندرج در صفحه 8 دفترچه راهنما در آزمون شركت نمايند. توصيه‌هاي‌ مهم‌: 1- داوطلبان براي اطلاع از مقررات وظيفه عمومي، شرايط و ضوابط استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران و همچنين شرايط و ضوابط اتباع خارجي به دفترچه راهنماي شماره 1 كه از سايت سازمان قابل دريافت مي باشد، مراجعه نمايند. 2- به داوطلبان توصيه مي‌شود در انتخاب كدرشته‌هاي امتحاني (اول و دوم) و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود دقت لازم را مبذول فرمايند. لذا پس از دريافت كد پيگيري 14 رقمي در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح و يا جابجايي ترتيب اثر داده نخواهد شد. 3- كليه‌ فارغ‌التحصيلاني‌ كه‌ مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد خود را به‌ پايان‌ رسانيده‌اند و از لحاظ نظام وظيفه منعي ندارند، در صورت‌ تمايل‌ به ‌شركت‌ در رشته‌ ديگري‌ به‌ جز رشته‌ فارغ‌التحصيلي‌، لازم‌ است‌ نسبت‌ به‌ تكميل‌ تقاضانامه‌ بر اساس‌ مقطع‌ كارشناسي‌ اقدام‌ نمايند. ضمن اينكه لازم است به تذكر مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون توجه نمايند. 4- كليه كسانيكه به عنوان دانشجوي مقطع كارشناسي ارشد مشغول به تحصيل مي باشند، مجاز به شركت دراين آزمون نخواهند بود 5- توصيه‌ مي‌شود حتماَ داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پيگيري يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند. 6- هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، سايت سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي عمومي ‌اعلام ‌خواهد شد. 7- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان مي‌توانند از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) ويا با شماره تلفن‌هاي: 9-8923595‌8-021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درساعات اداري تماس‌ حاصل‌ نمايند.

M.ARIABOY

عضو جدید
ممنون مهندس خورشید
ازاین قسمتش اصلا خوشم نمیاد
کمتر از ۹۰ روز تا کنکور
این چندروز تقریبا بیشتر بچهها درس نخوندن پس اگه نخوندین زیاد نگران و دپرس نباشید
میشه گفت داریم به ماراتن نهایی نزدیک.میشیم,ازاین به بعد کسایی ک میبرن خسته میشن روزه به روز بیشتر میشه
اگه میخوای برنده شی پس اهسته و پیوسته برو جلو
باید درس خوندن ب هشت ساعت درروز برسونیم
من ک ب امید خدا ی سانسم بدم میرسم به هشت ساعت
امیدوارم همتون موفق باشید

M.ARIABOY

عضو جدید
من طراحي را پوران دكتر كبيريان را دارم و بي اغراق كتاب فوق العاده اي هستش

من كه فوق العاده راضي بودم ازش
بالاخره چی بخونیم عایا؟هرکسی ی کتابی میگه

طراحی بهترین کتاب فکر کنم همین کتاب حسینی باشه . کتاب خوبیه . هم تستاش هم درسنامش
حسینی برای کدوم انتشاراته؟ راهیان؟ طراحی رو مبحثی بخونم دیگه؟
ی پست عین پست صفحه۱۳۴ درمورد طراحی بزنیم خیلی خوبه
به نظر من به هیچ عنوان این دو درس رو حذف نکنین
برای هر دو کتاب راهیان خوب هستش
دوست عزیز وقت ندارم برای مسلط شدن بهش,مهندسی هنوز تموم نشده فصل چهارش مونده,نمیدونم بخونمش یانه

م کا نی ک

عضو جدید
بالاخره چی بخونیم عایا؟هرکسی ی کتابی میگه

حسینی برای کدوم انتشاراته؟ راهیان؟ طراحی رو مبحثی بخونم دیگه؟
ی پست عین پست صفحه۱۳۴ درمورد طراحی بزنیم خیلی خوبه

دوست عزیز وقت ندارم برای مسلط شدن بهش,مهندسی هنوز تموم نشده فصل چهارش مونده,نمیدونم بخونمش یانه

چندین بار گفتم دوستان لطفا منابع معرفی نکنید ولی بازم برخی دوستان کم لطفی میکنن لطفا اگر نیاز بود پیام خصوصی بدین به خدا اینجوری فقط باعث شک و گمراهی بقیه میشید .خود من شخصا هر بار میام اینجا نسبت به منابع خودم شک پیدا میکنم با اینکه میدونم منابع من بهترین کتابای بازاره و خیلی از رتبه ها فقط همینارو خوندن ولی وقتی منابع مختلف معرفی میشه نا خوداگاه استرس میگیرم .... :cry:
ممنون از همکاریتون . :smile:

mm.caffee

عضو جدید
چندین بار گفتم دوستان لطفا منابع معرفی نکنید ولی بازم برخی دوستان کم لطفی میکنن لطفا اگر نیاز بود پیام خصوصی بدین به خدا اینجوری فقط باعث شک و گمراهی بقیه میشید .خود من شخصا هر بار میام اینجا نسبت به منابع خودم شک پیدا میکنم با اینکه میدونم منابع من بهترین کتابای بازاره و خیلی از رتبه ها فقط همینارو خوندن ولی وقتی منابع مختلف معرفی میشه نا خوداگاه استرس میگیرم .... :cry:

سلام عزیزان
لطفا سعی کنید دیگه منابع خاصی رو معرفی نکنید
دوستمون درست میگن
مطمئن باشید وقتی کسی منبعی رو معرفی میکنه اگه کسی دیگه بخواد اون منبع رو بخونه نمیره فقط قسمتی رو که مشکل داره بخونه بلکه به بهانه اینکه این کتاب کاملتره میره از اول میخونه
خیلی هم ذهن درگیر منبع و ... میشه
کسی تا به یه مشکلی در فهم قسمتی برسه نمیره خیلی بهتر بخونه بلکه فکر میکنه منبع خوبی نداره و میره دوباره دنبال کتاب بهتر و وقتش مجددا تلف میشه
من که 2 سال پیش کنکور دادم و حداقل نصفی از کتابام هم اینایی که دوستان میگن نبوده بهتون توصیه میکنم منبع خودتون رو جدی بخونید و مطمئن باشید موفق میشید
یاعلی

khorshid_mech

عضو جدید
سلام به همگی
یعنی چی که این حرفو نزنید من استرس میگیرم و اون حرفو نزنید من انگیزه میگیرم!!!!!!:razz:
هدف از ایجاد این تاپیک از اول این بوده که منی که در هر زمانی به مشکل برخوردم بیام سوالمو اینجا مطرح کنم و به جواب سوالم برسم همین!!:cool: لطفا این ادا واطوارا رو جمع کنید بی زحمت
و اما در مورد دوستانی که برای درس طراحی اجزا دنبال کتاب هستند هم راهیان خوبه وهم کتاب پوران پژوهش کبیریان ولی کتاب کبیریانی که ما خوندیم بهتره اگه نخریدین اینو بخرین.
با تشکر

peyman9999

عضو جدید

سلام
اگه قرار باشه نه کتاب معرفی کنند.نه رتبه و درصد بگن.نه بگن چقدر خوندن.خوب دیگه تایپیک نمیشه.:(
اختلافی که تو منابع هست.به شیوه درس دادن استاد و کتابی هست که هرکس تو زمان تحصیل داشته .به خودتون و منابع درسیتون اعتماد داشته باشید .و از پستهایی که دوستان میذارند.هرچی که فکر میکنید درسته رو انجام بدید.

من به شخصه تجربه درستی از درس خوندن ندارم.برا همینم زیاد پست نمیدم.ولی جا داره از همه دوستانی که تا الان راهنمایی کردند و تجربیاتشون رو با ما شریک شدن.تشکر کنم.امیدوارم همینطور در مسیر موفقیت تا روز کنکور به تلاشتون ادامه بدید.و به نتیجه دلخواهتون برسید.:)

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام به همگی
یعنی چی که این حرفو نزنید من استرس میگیرم و اون حرفو نزنید من انگیزه میگیرم!!!!!!:razz:
هدف از ایجاد این تاپیک از اول این بوده که منی که در هر زمانی به مشکل برخوردم بیام سوالمو اینجا مطرح کنم و به جواب سوالم برسم همین!!:cool: لطفا این ادا واطوارا رو جمع کنید بی زحمت
و اما در مورد دوستانی که برای درس طراحی اجزا دنبال کتاب هستند هم راهیان خوبه وهم کتاب پوران پژوهش کبیریان ولی کتاب کبیریانی که ما خوندیم بهتره اگه نخریدین اینو بخرین.
با تشکر

کبیریان نویسنده کتاب طراحی انتشارات پورانه؟؟؟؟

خب بچهها اگه کتاب معرفی نکنیم
چقدر خوندیم نگیم
پس چیکار کنیم توی این تاپیک؟؟؟؟؟؟

call_of_omid

عضو جدید
سلام دوستان! یک سوال!

این رشته دوم امتحانی چیه!؟ مثلا میشه هوافضا و مکاترونیک؟! بعد آزمونش هم زمان با همون سراسریه یا بعدا؟!

ممنون میشم یه توضیح کوچیک درباره این آزمون بدین!

dash @li

کاربر بیش فعال
رشته ستاره دار

رشته ستاره دار

سلام دوستان! یک سوال!

این رشته دوم امتحانی چیه!؟ مثلا میشه هوافضا و مکاترونیک؟! بعد آزمونش هم زمان با همون سراسریه یا بعدا؟!

ممنون میشم یه توضیح کوچیک درباره این آزمون بدین!

سلام برای اینکه کنکوری ها از شانس بیشتری برای قبولی برخوردار بشند می تونند توی یه رشته دوم که توی دفترچه به صورت ستاره داره شرکت کنند...که شامل یه سری رشته ها میشه که باید توی دفترچه نیگاه کنین مثلا هوافضا ولی مکاترونیک آزمونش با مکانیکه...
اگه کسی رشته اصلیش ستاره دار باشه مثلا هوافضا می تونه توی یه رشته ستاره دار دیگه هم شرکت کنه...
اصولا بچه ها نیگاه می کنن به درس های امتحانی اون رشته و توش شرکت می کنن...
مثلا مکانیک های سیالات و جامدات بیشتر هوافضا میزنن چون درساش نسبتا نزدیکه....
ویا مدیریت mba میزنن که فقط زبان و ریاضی و هوشه که اصولا زبان و ریاضی خیلی توش تاثیر داره....
و امتحان این رشته دوم همیشه یه روز دیگه است مثلا اگه امتحان مکانیک روز 17 بهمن باشه امتحان هوافضا 18 هست....یعنی اینکه جز روز های کنکور ارشد ه ولی یه روز دیگش ..که وقتی شما کارت براتون صادر میشه بهتون روزش رو میگن....
امیدوارم کمک کرده باشم....
پس دفترچه ثبت نام رو دانلود میکنن درس های رشته ستاره دار رو نیگاه میکنن و می بینین می تونین یا نه اونوقت ثبت نام کنین....

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
سلام

کسایی که آزمون دادن .

خسته نباشید . آزمون چطور بود ؟

اگه احیانا خوب آزمون ندادید ، نگران نباشید . کلی وقت داریم تا کنکور .

من که نتونستم آزمون بدم.

dash @li

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست ENSANI.pdf

مشاهده پیوست RMOHANDESI.pdf

منبع
http://www.sanjeshdanesh.com/?p=1713

مرور

مرور

سوال: در فرصت دو ماهه ای که تا کنکور ارشد باقی مانده است. بهترین ابزار آموزشی که داوطلبان بتوانند از آن حداکثر بهره وری را داشته باشند چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟
پاسخ: چیزی که کاملا واضح و روشن است و همه داوطلبان نیز بر آن واقف هستند اینست که مرور و یادآوری مطالب خوانده شده در ماه های پایانی ، بهترین راهکار است. و هر چه به کنکور نزدیک تر می شویم ، باید حجم و زمان مرور را بیشتر کنیم. به طوری توصیه می شود در ۴ هفته پایانی فقط مرور کنید و به هیچ عنوان در ماه آخر سراغ خواندن مطالب جدید و نخوانده نروید. اما نکته مهم تر که خیلی از داوطلبان نیز از آن بی اطلاع هستند؛ ابزار های مناسب برای مرور و چگونگی و روش مرور است. اغلب داوطلبان بر این تصورند که مرور کردن ، خواندن دوباره کتاب هاست اما با سرعت بیشتر و سطحی تر. لیکن چون این کار وقت زیادی می خواهد و آنها این وقت را ندارند. اغلب مرور نمی کنند و در کنکور توفیقی کسب نمی کنند. مرور یک فرآیند ذهنی است نه چشمی . یعنی باید ذهنمان را تحریک کنیم تا مطالبی را که قبلا خوانده ایم به یاد آوریم . اگر این اتفاق افتاد مطلب احیاء شده است و اگر به خاطر نیاوردیم با یک نگاه به مطلب به ذهنمان کمک کنیم آنرا به خاطر بیاورد و اگر باز هم یادمان نیامد در این صورت به سراغ خواندن دوباره مطلب میرویم. بهترین ابزار های مرور به ترتیب اولویت: ۱ – تست های کنکور های گذشته و یا آزمون های آزمایشی که در آن شرکت داشته اید و یا سایر منابع تستی که قبلا کار کرده اید. ( تاکید روی تکراری بودن است) ۲ – تست های کنکور ، آزمون ها و سایر منابعی که قبلا کار نکرده اید. ۳- خلاصه برداری ها و نکته نویسی های برای مراجعه و تحریک ذهن لازم به ذکر است که حتما تست زدن در وقت مقرر و با شرایط آزمونی باشد و پس از اتمام وقت به سراغ پاسخ نامه و خلاصه برداری ها و کتاب بروید.

http://s5.picofile.com/file/8150222118/TAHLIL92.pdf.html

khorshid_mech

عضو جدید
مشاهده پیوست 225559

مشاهده پیوست 225560

منبع

مرور

مرور

سوال: در فرصت دو ماهه ای که تا کنکور ارشد باقی مانده است. بهترین ابزار آموزشی که داوطلبان بتوانند از آن حداکثر بهره وری را داشته باشند چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟
پاسخ: چیزی که کاملا واضح و روشن است و همه داوطلبان نیز بر آن واقف هستند اینست که مرور و یادآوری مطالب خوانده شده در ماه های پایانی ، بهترین راهکار است. و هر چه به کنکور نزدیک تر می شویم ، باید حجم و زمان مرور را بیشتر کنیم. به طوری توصیه می شود در ۴ هفته پایانی فقط مرور کنید و به هیچ عنوان در ماه آخر سراغ خواندن مطالب جدید و نخوانده نروید. اما نکته مهم تر که خیلی از داوطلبان نیز از آن بی اطلاع هستند؛ ابزار های مناسب برای مرور و چگونگی و روش مرور است. اغلب داوطلبان بر این تصورند که مرور کردن ، خواندن دوباره کتاب هاست اما با سرعت بیشتر و سطحی تر. لیکن چون این کار وقت زیادی می خواهد و آنها این وقت را ندارند. اغلب مرور نمی کنند و در کنکور توفیقی کسب نمی کنند. مرور یک فرآیند ذهنی است نه چشمی . یعنی باید ذهنمان را تحریک کنیم تا مطالبی را که قبلا خوانده ایم به یاد آوریم . اگر این اتفاق افتاد مطلب احیاء شده است و اگر به خاطر نیاوردیم با یک نگاه به مطلب به ذهنمان کمک کنیم آنرا به خاطر بیاورد و اگر باز هم یادمان نیامد در این صورت به سراغ خواندن دوباره مطلب میرویم. بهترین ابزار های مرور به ترتیب اولویت: ۱ – تست های کنکور های گذشته و یا آزمون های آزمایشی که در آن شرکت داشته اید و یا سایر منابع تستی که قبلا کار کرده اید. ( تاکید روی تکراری بودن است) ۲ – تست های کنکور ، آزمون ها و سایر منابعی که قبلا کار نکرده اید. ۳- خلاصه برداری ها و نکته نویسی های برای مراجعه و تحریک ذهن لازم به ذکر است که حتما تست زدن در وقت مقرر و با شرایط آزمونی باشد و پس از اتمام وقت به سراغ پاسخ نامه و خلاصه برداری ها و کتاب بروید.

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته به همه ی شما
مرسی از شما جناب مهندس ممنون بابت این مشاوره هایی که میذارید خیلی بهمون کمک میکنه:)
ولی من یه نصیحت خواهرانه به همتون بکنم و اونم اینه که اینطوری نیست حنی دو ساعت قبل از آزمونم درس جدیدی رو بخونید بازم برنده اید وهیچ مشکلی ایجاد نمیشه و یه ماه قبل کنکور درس جدید نخونیم ؟؟؟؟
ببینید زندگی وکنکور با این بورژوا بازیا خیلی فرق داره!!!
استاد سارنیا اینا رتبه 9 ارشد شده بود میگفت از آبان شروع کرده بابا فقط بخونید فقط بخونید فقط بخونید تا دقایق آخر نمونش همین امتحانای ترمتون مگه تا دقایق آخر نمیخوندید؟؟؟؟؟؟

dash @li

کاربر بیش فعال
مرسی از شما جناب مهندس ممنون بابت این مشاوره هایی که میذارید خیلی بهمون کمک میکنه:)
ولی من یه نصیحت خواهرانه به همتون بکنم و اونم اینه که اینطوری نیست حنی دو ساعت قبل از آزمونم درس جدیدی رو بخونید بازم برنده اید وهیچ مشکلی ایجاد نمیشه و یه ماه قبل کنکور درس جدید نخونیم ؟؟؟؟
ببینید زندگی وکنکور با این بورژوا بازیا خیلی فرق داره!!!
استاد سارنیا اینا رتبه 9 ارشد شده بود میگفت از آبان شروع کرده بابا فقط بخونید فقط بخونید فقط بخونید تا دقایق آخر نمونش همین امتحانای ترمتون مگه تا دقایق آخر نمیخوندید؟؟؟؟؟؟

و علیک السلام
والا حرف شما درسته ولی خودتون میگین که استاد شما از آبان شروع کرده ...
ولی کسایی که از تابستون شروع میکنن دیگه فرق میکنه و زمان جمع بندی و مرورشون میشه همون سه هفته آخر با آزمون های جامع تقریبا یکیه که اکثرا شرکت می کنند....به جز تعداد معدودی که نمی خوان ....ولی کلا اگه برای جمع بندی یه وقت بزارین خوبه...البته این هم نظر شخصیه
ولی این مطلب که گذاشتم برای مرور و روش مروره....
ولی کلا سعی کنین جمع بندی کنین ...چون بنده که از جمع بندی خاطره خوبی دارم...
سعی کنین ....بخونین تا هر جا می تونین....ولی امتحان کنکور با امتحان دانشگاه فرق میکنه...یه جزوه مشخص مال استاد رو توی سه ساعت چند دور می خوندیم و نمره عالی پاس میکردیم...شما که کنکور سراری و کارشناسی رو گذروندین نباس از این حرف ها بزنین...
شما توی این چند ماه کلی درس خوندین همش رو یادتونه...جمع بندی و مرور خیلی مهمه....شاید توی کنکور از خود خوندن چیزی مهمتر باشه مروره چون باید مطالب مختلف رو توی چند ساعت امتحان بدین....
پس سعی کنین چند هفته آخر رو اگه وقت دارین برای جمع بندی و مرور آخر بزارین که بتونین با درصد بهتری توی کنکور تمومش کنین ...
از شمام ممنونم....این بحث ها خوبه ....

r.mob

عضو جدید
مشاهده پیوست 225559

مشاهده پیوست 225560

منبع

مرور

مرور

پاسخ: چیزی که کاملا واضح و روشن است و همه داوطلبان نیز بر آن واقف هستند اینست که مرور و یادآوری مطالب خوانده شده در ماه های پایانی ، بهترین راهکار است. و هر چه به کنکور نزدیک تر می شویم ، باید حجم و زمان مرور را بیشتر کنیم. به طوری توصیه می شود در ۴ هفته پایانی فقط مرور کنید و به هیچ عنوان در ماه آخر سراغ خواندن مطالب جدید و نخوانده نروید. اما نکته مهم تر که خیلی از داوطلبان نیز از آن بی اطلاع هستند؛ ابزار های مناس......

ولی من یه نصیحت خواهرانه به همتون بکنم و اونم اینه که اینطوری نیست حنی دو ساعت قبل از آزمونم درس جدیدی رو بخونید بازم برنده اید وهیچ مشکل....

و علیک السلام
والا حرف شما درسته ولی خودتون میگین که استاد شما از آبان شروع کرده ...
ولی کسایی که از تابستون شروع میکنن دیگه فرق میکنه و زمان جمع بندی و مرورشون میشه همون سه هفته آخر با آزمون های جامع تقریبا یکیه که اکثرا شرکت می کنند....به جز تعداد معدودی که نمی خوان ....ولی کلا اگه برای جمع بندی یه وقت بزارین خوبه...البته این هم نظر شخصیه
ولی این مطلب که گذاشتم برای مرور و روش مروره....
ولی کلا سعی کنین جمع بندی کنین ...چون بنده که از جمع بندی خاطره خوبی دارم...
سعی کنین ....بخونین تا هر ج....
رفقا 3 ماه مونده تا کنکور ها . الان زود نیست به فکر جمع بندی باشیم ؟
به نظرم همه اینایی که شما اساتید میفرمایید به نوع برنامه ریزی شخص بستگی داره.
که طبق برنامه ریزیش یکی تا شب کنکور باید بخونه یکی هم 1 ماه مونده به کنکور تموم میکنه .
ولی کیفیت رو نباید فدای کمیت کنیم . یعنی اگه 70% یه درس رو کامل یاد بگیریم بهتره تا اینکه 100% یه درس رو بخونیم و یاد نگیریم .

mohandes701

عضو جدید
دوستان کسی میتونه بگه تو کنکور، کدوم رشته ها صبح و کدوم بعداز ظهر امتحان میدن؟
یه سوال دیگه اینکه کنکور رشته های فنی مهندسی کدوم روز از اون سه روز اعلام شده س؟

peyman_beh

عضو جدید
سلام

کسایی که آزمون دادن .

خسته نباشید . آزمون چطور بود ؟
اگه احیانا خوب آزمون ندادید ، نگران نباشید . کلی وقت داریم تا کنکور .

من که نتونستم آزمون بدم.

واقعا آزمون کابوس واری بود، یه جورایی نا امیدم کرد از این که اشتباهات محاسباتی و سوتی ها قرار نیس تموم بشه، وقتی باکس سیالات 12 تا میزنی و 6 تا غلط درمیاد که 4 تاش اشتباه محاسباتی یا ارتعاشات 3 تا غلط میزنی، درصورتی که یکیش رو اشتباه محاسباتی و دو تاش هم شبیهش رو دیده بودی، خودت حساب کار رو بکن دیگه.
رتبه تبدیل :351
مکاترونیک:289
ریاضی 43
سیالات :20
جامدات:25
دینامیک و ارتعاشات:25

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا