ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
اقا اینو مطمنی ؟
اخه واحد های تبدیل با سیسم انرژی یا مهندسی انرژی های تجدید پذیر اصلا با هم فرق دارن

یعنی میشه با مثلا کد رشته 20563یا 20658 هر کجا تبدیل خواستن استخدام شیم ؟

واحد های تبدیل http://www.iust.ac.ir/page.php?slct_pg_id=5750&sid=16&slc_lang=fa

واحدهای سیستم انرژی http://energy.sharif.edu/~web/index...ogram/77-fa-education-programms-msc-energysys

واحد های انرژی های تجدید پذیر http://www.ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/Sub16/Syasatgozari Dorous/Novin/Energy/MSc_Energy.pdf
سلام

دوستان ربطی به واحد نداره شما یک سری واحد ها هست برمیدارید ممکنه دوستتون برنداره ولی زمینه کاریتون یکی باشه در هر صورت مثلا ما ساخت و تولیدیم فقط ارشد ساخت و تولید هستیم دیگه زمینه کاری اتوماسیون یا شکل دهی ویا ماشین دقیق رو ذکر نمیکنتد پایان نامه مشخص میکنه،در هر صورت بر اساس دانشگاه و اینکه استاد اون زمینه باشه شما میتونید انتخاب کنین وگرنه مدرک یکیه.
درمورد سیستم انرژی با تبدیل کلا فرق داره دو تا گرایش محسوب میشن.

اون حرفتم خیلی عالی بود اصل همینه دوستان اطلاعاتی دارید رو برای کمک به بقیه بزارید این روزها خیلی ادم ها یی که به بقیه درست راهنمایی کنند ویا اصلا راهنمایی کنند کم صده خدا به خیر بگزرونه.

با سپاس

dash @li

کاربر بیش فعال
احتمال زیاد قید میشه.چون گرایش سیستم انرژی رو کلا تو بخش تبدیل آوردن.مثل سالهای قبل تو گروه مجزا ننوشته.
سلام

واقعا عوض شده من در جریان نیستم، من عذر می خوام اگه اشتباه گفتم،ولی قبلا دو تا گرایش مجزا بودند و قید میشد

با سپاس

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

دوستان ربطی به واحد نداره شما یک سری واحد ها هست برمیدارید ممکنه دوستتون برنداره ولی زمینه کاریتون یکی باشه در هر صورت مثلا ما ساخت و تولیدیم فقط ارشد ساخت و تولید هستیم دیگه زمینه کاری اتوماسیون یا شکل دهی ویا ماشین دقیق رو ذکر نمیکنتد پایان نامه مشخص میکنه،در هر صورت بر اساس دانشگاه و اینکه استاد اون زمینه باشه شما میتونید انتخاب کنین وگرنه مدرک یکیه.
درمورد سیستم انرژی با تبدیل کلا فرق داره دو تا گرایش محسوب میشن.

اون حرفتم خیلی عالی بود اصل همینه دوستان اطلاعاتی دارید رو برای کمک به بقیه بزارید این روزها خیلی ادم ها یی که به بقیه درست راهنمایی کنند ویا اصلا راهنمایی کنند کم صده خدا به خیر بگزرونه.

با سپاس

پس میشه گفت کد های 20568 و 20563 تبدیل انرژی نیستن ؟

انتخاب رشته :confused:

من الان از سازمان سنجش همین سوالو پرسیدم اگر جوابی دادن انتقال میدم

king_sato

عضو جدید
پس میشه گفت کد های 20568 و 20563 تبدیل انرژی نیستن ؟

انتخاب رشته :confused:

من الان از سازمان سنجش همین سوالو پرسیدم اگر جوابی دادن انتقال میدم
دوست عزیز قسمت توضیحات توی مدرک قید نمیشه ولی برای اینکه خیالتون راحت باشه یا از سنجش بپرسید یا به دانشکده مکانیک خواجه زنگ بزنید ولی چیزی که من میدونم اینه که کلا قسمت توضیحات صرفا برای محتوای رشته و گرایش هست که یه توضیحی داده میشه وگرنه مدرک همون باید باشه حالا شاید امسال فرق کرده. البته مثلا برای شریف توضیح داده که عنوان مدرک چیه ولی اینجا نگفته

SoheilSmart

عضو جدید
سلام

فقط روزانه دوسال محروم از کنکور و متخلفین هم به همین صورت ولی شبانه و پردیسو غیرانتفاعی و آزاد نرفتی هم نرفتی

نه منظورم اینه که من روزانه قبول میشم مثلا , آزادم قبول میشم
ولی اگه روزانه رو نرم و برم آزاد مشکلی پیش میاد ؟

اوژنی دزیره

عضو جدید
نه منظورم اینه که من روزانه قبول میشم مثلا , آزادم قبول میشم
ولی اگه روزانه رو نرم و برم آزاد مشکلی پیش میاد ؟

نه دوست من آزاد بری مشکلی نیست خودت داری می آزاد!
اگر روزانه قبول بشی نری سال بعد حق کنکور نداری.

dash @li

کاربر بیش فعال
طلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص برنامه زماني مصاحبه در رشته‌هاي بورسيه، شرايط خاص و همچنين زمان برگزاري آزمون تشريحي، پروژه عملي و مصاحبه در كد رشته‌هاي امتحاني ذيربط در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394

1394/03/02

پيرو انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره2) آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه با توجه به مندرجات كارنامه دريافتي در آزمون مذكور مجاز به انتخاب رشته شده و نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در موعد مقرر اقدام نموده‌اند، مي‌رساند كه اسامي داوطلبان چند برابرظرفيت و برنامه زماني مصاحبه در كدرشته محلهاي بورسيه، داراي شرايط خاص، دوره‌هاي مجازي و پرديس خودگردان و همچنين زمان برگزاري آزمون تشريحي و يا پروژه عملي در كدرشته‌هاي امتحاني ذيربط در روز سه‌شنبه مورخ 94/03/12 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org منتشر مي‌گردد.
ضمناً لازم به ذكر است آزمون رشته‌هاي پروژه دار منحصراً در شهر تهران برگزار مي‌گردد.

یکی از دوستان گفت پردیس ها مصاحبه نداره دوست خودم رفته بود مصاحبه وقتی تو مطلب بالا هم دیدح دیگه مظمینم@-)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من سوال کردم روند امسال فرق کرده
مثلا از بین 6 کد تهران برای تبدیل انرژی فقط همونی که توضیح نداره میشه تبدیل انرژی واقعی و بقیه همون گرایش هایی هستند که تا پارسال جدا بودن
اینکه توی مدرک مینویسن یا نه یه موضوعه و اینکه کلا سیستم انرژی و تبدیل دو گرایش کاملا متفاوتند یه موضوع دیگه
مثلا سیستم انرژی اصلا سیالات و ترمو پیشرفته ندارن که این بعدها ممکنه مشکل پیش بیاره و برای دکترا خوندن سخت تر میشه
کسی از دوستان اگه اطلاعات دقیق دارن میشه بذارید واقعا فرصت کمه و این موضوع کم اهمیتی نیس

mech.shima

کاربر ممتاز
مثلا از بین 6 کد تهران برای تبدیل انرژی فقط همونی که توضیح نداره میشه تبدیل انرژی واقعی و بقیه همون گرایش هایی هستند که تا پارسال جدا بودن
اینکه توی مدرک مینویسن یا نه یه موضوعه و اینکه کلا سیستم انرژی و تبدیل دو گرایش کاملا متفاوتند یه موضوع دیگه
مثلا سیستم انرژی اصلا سیالات و ترمو پیشرفته ندارن که این بعدها ممکنه مشکل پیش بیاره و برای دکترا خوندن سخت تر میشه
کسی از دوستان اگه اطلاعات دقیق دارن میشه بذارید واقعا فرصت کمه و این موضوع کم اهمیتی نیس

محمد 435

عضو جدید
کمک فوری
بچه ها به نظرتون با هر شرایطی مکانیک بخونم بهتره حتی شبانه مثلا سمنانو ...؟
یا مثلا هوافضا اگه تهران بخونم شب یا روز بهتره؟
الویت شغلی برام مهمه . اما با ارشد شهرستان مکانیک واقعا معجزه میشه یا نه همون هوافضا رو برم؟
هنوز انتخاب رشته نکردم. بدجوری حیرونم

saeedvalentino

عضو جدید
کمک فوری
الویت شغلی برام مهمه . اما با ارشد شهرستان مکانیک واقعا معجزه میشه یا نه همون هوافضا رو برم؟
بنظر من هوافضا تهران

من میگم اول دانشگاه بعد رشته

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
تا جایی که من میدونم و پرسیدم فقط عنوان رشته در مدرک پایانی درج میشه، نه گرایشی که در توضیحات نوشته،
البته وقتی کسی برای دکتری اقدام کنه تمامی سوابق تحصیلیش موجوده و مصاحبه کننده لیست دروس گذرانده شده توسط داوطلب رو داره و به راحتی میفهمه که طرف به دردش میخوره یا نه،

پس اگه نگرانی صرفا مدرکه مشکلی نیست، ولی اگه نگرانی برای ادامه تحصیله، باید روش فکر کنید که آیا برای دکتری هم میخواهید همین گرایش رو ادامه بدید یا نه!

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
کمک فوری
همش بستگی به خودت و برنامه ات برای آیندت داره.

محمد 435

عضو جدید
تا جایی که من میدونم و پرسیدم فقط عنوان رشته در مدرک پایانی درج میشه، نه گرایشی که در توضیحات نوشته،
البته وقتی کسی برای دکتری اقدام کنه تمامی سوابق تحصیلیش موجوده و مصاحبه کننده لیست دروس گذرانده شده توسط داوطلب رو داره و به راحتی میفهمه که طرف به دردش میخوره یا نه،

پس اگه نگرانی صرفا مدرکه مشکلی نیست، ولی اگه نگرانی برای ادامه تحصیله، باید روش فکر کنید که آیا برای دکتری هم میخواهید همین گرایش رو ادامه بدید یا نه!
ممنون بابت جواب.
ولی اخه همه سیستم انرژی ها اومده تو تبدیل به همه که مدرک ارشد مکانیک نمیدن. از کی پرسیدی. از سنجش؟

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
ممنون بابت جواب.
ولی اخه همه سیستم انرژی ها اومده تو تبدیل به همه که مدرک ارشد مکانیک نمیدن. از کی پرسیدی. از سنجش؟
از بچه هایی که قبلا از این جور رشته ها رفته بودن پرسیدم، ولی بازم هیچی قطعی نیست، بهترین کار اینه که از خود دانشگاه ارائه کننده گرایش مربوطه پرسیده بشه،
مثلا قبلا شبانه تو مدرک ذکر میشد ولی الان دیگه نمیشه،
در ضمن همه مدارک، مدرک مکانیک هستن، فقط در بعضی موارد(که باید از خود دانشگاه پرسیده بشه) گرایش مربوطه هم ذکر میشه.

محمد 435

عضو جدید
از بچه هایی که قبلا از این جور رشته ها رفته بودن پرسیدم، ولی بازم هیچی قطعی نیست، بهترین کار اینه که از خود دانشگاه ارائه کننده گرایش مربوطه پرسیده بشه،
مثلا قبلا شبانه تو مدرک ذکر میشد ولی الان دیگه نمیشه،
در ضمن همه مدارک، مدرک مکانیک هستن، فقط در بعضی موارد(که باید از خود دانشگاه پرسیده بشه) گرایش مربوطه هم ذکر میشه.
تا پارسال سیستم انرزی سوا بود و اینجوری که یکی که سیستم انرژی میخونه به من گفت تو مدرک میخوره مهندسی سیستم انرزی.
امسالو نمیدونم که اومده تو تبدیل!!

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
تا پارسال سیستم انرزی سوا بود و اینجوری که یکی که سیستم انرژی میخونه به من گفت تو مدرک میخوره مهندسی سیستم انرزی.
امسالو نمیدونم که اومده تو تبدیل!!
من از بچه های سیستم انرژی نپرسیدم، مثلا طراحی کاربردی علم و صنعت سه تا گرایش داره، مدرک هر سه تاشون مکانیک-طراحی کاربردیه ولی اینکه توی مدرک قید بشه که مثلا مکاترونیک بودن یا جامدات یا کنترل، معلوم نیست، نمیشه کلی گفت ولی مثل اینکه جدیدا قرار نیست قید بشه.

محمد 435

عضو جدید
من از بچه های سیستم انرژی نپرسیدم، مثلا طراحی کاربردی علم و صنعت سه تا گرایش داره، مدرک هر سه تاشون مکانیک-طراحی کاربردیه ولی اینکه توی مدرک قید بشه که مثلا مکاترونیک بودن یا جامدات یا کنترل، معلوم نیست، نمیشه کلی گفت ولی مثل اینکه جدیدا قرار نیست قید بشه.
اره. علم وصنعت بحثش جداس. البته طراحی کاربری همیشه اینجوری بوده تو توضیحاتش جامداتی یا ارتعاش کنترلیش میومده ولی تو مدرک طراحی کاربردی به همه میدادن .الانم فرقی نکرده
ولی تبدیل انرژی با مهندسی انرژی جدا بودند. هیشکیم اینو توضیح نداده . از سیستم پاسخگو هم پرسیدم گفت از وزارت علوم بپرس. یه جورایی نخود سیاهو...!

savar

عضو جدید
درود بر شما.

امیدوارم همه تون به آرزوهاتون برسید . . .

من کتابهای زیر رو
اگر چاپ 93 هستن میخوام. هر کسی داره پیام خصوصی کنه لطفا:

1) ریاضیات 1 و 2 : آقاسی

2) معادلات و ریاضیات مهندسی: کریمی

3) استاتیک و مقاومت: دکتر نایی

4) دینامیک، دینامیک ماشین و ارتعاشات: ( راهیان) حسینی_صالحی

5) ترمودینامیک،انتقال حرارت و سیالات: ( راهیان) خداکرمی

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
اره. علم وصنعت بحثش جداس. البته طراحی کاربری همیشه اینجوری بوده تو توضیحاتش جامداتی یا ارتعاش کنترلیش میومده ولی تو مدرک طراحی کاربردی به همه میدادن .الانم فرقی نکرده
ولی تبدیل انرژی با مهندسی انرژی جدا بودند. هیشکیم اینو توضیح نداده . از سیستم پاسخگو هم پرسیدم گفت از وزارت علوم بپرس. یه جورایی نخود سیاهو...!
چرا از آموزش دانشکده یا دانشگاه نمیپرسی؟

vanpersi

عضو جدید
سلام بچه ها الان بایکی از بچه های مهندسی انرژی شریف حرف زدم میگفت این رشته کلا مباحٍث مدیریتی داره ومبحث فنی کم داره اگه میخوای کار فنی انجام بدی که باید تبدیل بخونی اگه میخوای کار مدیریتی و نظارتی و... انجام بدی مهندسی انرژی .میکفت که بازار کارش بدک نیس البته اینم گفت که تو این رشته مدرک از دانشگاههای بجز تهران و شریف کارتون سخت تره واسه کار کلا گفت باید ببینی تو چه زمینه ای میخوای ادامه بدی بعد ارشد:razz:

محمد 435

عضو جدید
سلام بچه ها الان بایکی از بچه های مهندسی انرژی شریف حرف زدم میگفت این رشته کلا مباحٍث مدیریتی داره ومبحث فنی کم داره اگه میخوای کار فنی انجام بدی که باید تبدیل بخونی اگه میخوای کار مدیریتی و نظارتی و... انجام بدی مهندسی انرژی .میکفت که بازار کارش بدک نیس البته اینم گفت که تو این رشته مدرک از دانشگاههای بجز تهران و شریف کارتون سخت تره واسه کار کلا گفت باید ببینی تو چه زمینه ای میخوای ادامه بدی بعد ارشد:razz:
اره مدیریتیه . من پسر عموم داره میخونه . قضیه کارم که بحثش سواست. با همین لیسانسم میشه کار کرد اگه بلد باشی(تازه راحتتر پذیرش میکنن). ما بحثمون مدرکه . نمیدونیم چرا سازمان سنجش این کارو کرده . رو شیکمه یا نه . مملکت نیست که یه اطلاع رسانی ساده میخواست این . افکاره همه رو به هم ریختن

mm.caffee

عضو جدید
کمک فوری

فقط لازمه برید تو لیست استخدامی ها ببینید خودتون تشخیص میدید
چند جا دیدید بگن هوافضا میخوایم؟

mech.shima

کاربر ممتاز
لطفا راجع به گرایشا به نتیجه رسیدید اطلاع رسانی کنید

سیستم انرژی واقعا با تبدیل متفاوته اما اگه قراره ذکر نشه توی مدرک که به طور مثال ممکنه خواجه نصیر سیستم انرژی از طراحی شهیدبهشتی برای من بهتر باشه

تمیدید که دیگه نمیشه نه؟!!!!

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام
تمدید نمیشه
دوستان یه نکته ای هستش
ته مدرک همتون مهندس مکانیک میخوره
حالا تبدیل مثلا بخوره بازار کار براتون بیشتر میشه؟ خب معلومه تو استخدامی ها بیشتر هستش ولی اگه بریم و کاری بلد نباشیم حتی اگه مدرکم تبدیل شریف باشه و صاحب کار هم پدرمون بعد یه ماه عذرمون رو میخان!!!!!!!!

vanpersi

عضو جدید
من فکر کنم واسه کسایی که حوصله سختی زیاد رو ندارن و میخوان فقط مدرک رو بگیرن مهندسی بهتر باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا