ارشد 90 چه طور بود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samane.genious

عضو جدید
دوستان محترم خواهشا هرکس میتونه جوابای صفحه آخرو بذاره، بخدا تو صفحه 30 سوالای صفحه آخر منظر نیست لطف کنین و جواب درستو بذارین وای خسته شدم از بس گفتم ،خیلی جالبه گویا هیچ کس نمیدونه و همه نشستن درصداشونو حساب کردن!!!!!!!!

lale mir

عضو جدید
منم پارسال کنکور دادم ...درصدام اصلا جابجا نشد!!!!!!!! میانگین درصدم 30 بود رتبم 860 شد بعد از اسکیس هم قبول شدم..غیر انتفاعی ساری با اسکیس داغون 34% رتبه ام شده بود حدودای 340 ...دیگه قضاوت با خودتون.....الان درصداتون رو با صداقت(و نه با خوش بینی!!!حساب کنید که بعدا جا به جا نشه و غصه نخورین)
در ضمن من پارسال بی خیال اسکیس شده بودم (هیچی با خودم سر جلسه نبرده بودم!)...ولی وقتی تاثیرش رو دیدم ...تصمیم گرفتم امسال دیگه اشتباه پارسال رو تکرار نکنم

lale mir

عضو جدید
جواب سایه اون صفحه توی کتاب تنظیم جدید قیابک لو هستش..فقط شکل توی کتاب ضخامت داره و این نداره..من از کتاب همین قسمت رو خونده بودم فقط ...2 روز قبل آزمون (;

lale mir

عضو جدید
سلام دوستان من پارسال قبول شدم بهتون پیشنهاد میکنم این درصدا رو جدی نگیرید چون درصدای خودم کلی جا به جا شد مثلا فنم 30% اومد پایین تاریخم 20% اومد پایین منظرم 10%رفت بالا و سال ما اسکیس مهم نبود وبجز چند نفر همه بین 20 تا 30%بودند و همه طبق رتبه سنجیده شدیم و عملا رتبه بالای 250 تا 300 هیچی قبول نشدند

نه اینطوریا هم نیست پارسال یکی از همکلاسیام با رتبه ی 470 و اسکیس 35% روزانه شیراز قبول شد(انتخابای بعدیش هم علم وصنعت و روزانه کرج قبول شده بود!)

lale mir

عضو جدید
دوستان محترم خواهشا هرکس میتونه جوابای صفحه آخرو بذاره، بخدا تو صفحه 30 سوالای صفحه آخر منظر نیست لطف کنین و جواب درستو بذارین وای خسته شدم از بس گفتم ،خیلی جالبه گویا هیچ کس نمیدونه و همه نشستن درصداشونو حساب کردن!!!!!!!!
جواب های صفحه آخر:
122-محور اصلی باغ ایرانی
123-اصفهان.صفویه/قزوین صفویه (باغ سعادت آباد)
124-در ایران.نزدیک ماهان.قاجار
125-شیراز.کریم خان زند (باغ نظر)
126-مجسمه(جزو عناصر باغ ایرانی نیست)
127-مسلط بر منظر آب یا چشمه احداث شود(چشمه عمارت)
128-ساسانی(من این سوال رو اشتبا جواب دادم....جدا باید شرمگین بود!!!!)
129-عمارت خسرو قصر شیرین
130-بیستون نزدیک کرمانشاه/درخت زندگی(؟)یه نفر گفته برگ کنگر..که بعید میدونم

lale mir

عضو جدید
واقعا خاک بر سر ما با این نظام آموزشی گلابیمون که قفط با دو تا سوال درک عمومی که یا دسته مگس کشه یا پایه صندلیه یا بطری نوشابس که هر کسی می تونه جواب خودشو توجیه کنه یه عده می رن تو دانشگاه .سهمیه و لو رفتن سوالاتو و ... هم بماند

مهندس عزیز اینقد بدبین نباش...مگس کش و بطری نوشابه و پایه صندلی سوالات ایستایی هستن!و یه مهندس معمار مطمینا نگاهش باید ظریفتر و ریز بین تر از یه مهندس عمران باشه! وگر نه که این سوالا رو میذاشتن واسه درس مقاومت عمرانیا...
به امید خدا موفق میشی...غر نزن :)

milolo

عضو جدید
بچه ها با کلید سنجش درصدام این شدامیدی هست؟
زبان 26.6
فن 36.6
تاریخ 44.3
درک معماری 26.8 :cry:
منظر 80
خواهشا شماام درصداتونا بذارید تا بتونیم مقایسه کنیم

raneli

عضو جدید
سلام به همگی
به نظر من سوال 97 و 106 غلطه
هیچ کتابفروشی نیست که فقط یک سبک کتاب داشته باشه، هیچکسی هم بی هدف نمیره کتاب بخره، بنابراین دنبال همون کتاب خاص یا موضوع خاص هست. که در نتیجه نمیره همه جا سر بزنه!! در صورتیکه کفشفروشی فقط زنانه یا فقط مردانه یا فقط بچگانه داریم که باعث میشه همه جا سر بزنه و اگه شک کنه مدتی طولانی پای قفسه بایسته. در مورد صندلی هم کفشفروشی حتما داره ولی کتابفروشی شاید نداشته باشه.
97 هم به نظرم د و ج اصلا نمیشه و بین الف و ب، ب صحیحتره
من کتابفروشی جواب دادم، چون هم کتابفروشی که صندلی داشته باشه دیدم و هم هر بار برم به خیلی از بخشاش از معماری و ادبیات و رمان و غیره سر میزنم و تو کتابفروشی بیشتر پای قفسه وای میستم تا کفش فروشی! ولی به نظرم کفش فروشی هم میتونه باشه، مهم نظر طراحه که یه قومی رو خوشبخت و یه قومی رو بدبخت کنه با این سوال دو پهلو

samane.genious

عضو جدید
جواب های صفحه آخر:
122-محور اصلی باغ ایرانی
123-اصفهان.صفویه/قزوین صفویه (باغ سعادت آباد)
124-در ایران.نزدیک ماهان.قاجار
125-شیراز.کریم خان زند (باغ نظر)
126-مجسمه(جزو عناصر باغ ایرانی نیست)
127-مسلط بر منظر آب یا چشمه احداث شود(چشمه عمارت)
128-ساسانی(من این سوال رو اشتبا جواب دادم....جدا باید شرمگین بود!!!!)
129-عمارت خسرو قصر شیرین
130-بیستون نزدیک کرمانشاه/درخت زندگی(؟)یه نفر گفته برگ کنگر..که بعید میدونم
وای خدا خیرت بده مرسی:gol: اینا جوابای سازمان سنجش دیگه؟

jon_sina

عضو جدید
سلام دوستان عزیز انشاله همتون موفق بشین مخصوصا اونایی که زحمت زیادی کشیدن.
اینم درصد های منه
زبان 55
فن 40
تاریخ 40
درک 35 خراب کردم
منظر 50
با این درصد ها امیدی هست به اسکیس؟

memar67

عضو جدید
سلام دوستان عزیز انشاله همتون موفق بشین مخصوصا اونایی که زحمت زیادی کشیدن.
اینم درصد های منه
زبان 55
فن 40
تاریخ 40
درک 35 خراب کردم
منظر 50
با این درصد ها امیدی هست به اسکیس؟

میانگینت میشه 42.27
خوبه.موفق باشی

architect6529

عضو جدید
واقعا 20،30% اومد پایین؟؟ اگه اینطوری باشه که دیگه چیزی نمیمونه!!
سلام دوستان من پارسال قبول شدم بهتون پیشنهاد میکنم این درصدا رو جدی نگیرید چون درصدای خودم کلی جا به جا شد مثلا فنم 30% اومد پایین تاریخم 20% اومد پایین منظرم 10%رفت بالا و سال ما اسکیس مهم نبود وبجز چند نفر همه بین 20 تا 30%بودند و همه طبق رتبه سنجیده شدیم و عملا رتبه بالای 250 تا 300 هیچی قبول نشدند

architect6529

عضو جدید
اینم درصدای من:
زبان 63.33
فنی 48.89
تاریخ 45.56
درک 31.67 :(
منظر 55
میانگین معماری 46.77 :(
میانگین منظر 51.48
اسکیس به نظرتون چند باید بزنم که روزانه قبول بشم؟؟

آخرین ویرایش:

lale mir

عضو جدید
من کتابفروشی جواب دادم، چون هم کتابفروشی که صندلی داشته باشه دیدم و هم هر بار برم به خیلی از بخشاش از معماری و ادبیات و رمان و غیره سر میزنم و تو کتابفروشی بیشتر پای قفسه وای میستم تا کفش فروشی! ولی به نظرم کفش فروشی هم میتونه باشه، مهم نظر طراحه که یه قومی رو خوشبخت و یه قومی رو بدبخت کنه با این سوال دو پهلو

سوالای اینجوری رو باید مثل خودشون جواب داد!!!! من زدم داروخانه((((((((((((((((((((:)

raneli

عضو جدید
بچه ها مطمئنین که فقط میانگین موثره؟ به نظر میاد عوامل دیگه ای هم تاثیر داشته باشه از جمله اینکه یکی از دروس درصدش پایین باشه انگار تصاعدی رتبه آدم داغون میشه، این درصدای کسی که 2سال پیش 700 آورد:
زبان:-6
فنی: 57
تاریخ: 74
درک:51
منظر:48
میانگین:46
میبینین که میانگینش نشون از رتبه بهتر داره ولی عملا اینطور نبود...
نمیدونم سیستم رتبه پارسه فرق میکنه با کنکور یا نه ولی تو پارسه هم میانگین کسی که رتبش 69 بود از من که رتبم 45 بود بهتر بود!!!

urmo

کاربر فعال
واقعا بعضی از درس ها آدم رو شوکه میکنه امسال این کار رو درک کرد اونهایی که میگفتن آسونه حالا باید بفهمن که کنکور معماری روش هیچ حسابی نباید کرد مخصوصا درک معماری من سوال 32 رو گذاشته بودم به حساب غلط چون همه اینجا میگفتن میشه بالا با چگالی کم که منم زده بودم بالا زیاد و سنجش سوپرایز کرد ولی درک رو نارو زد

aslan_roland

عضو جدید
سلام ، خسته نباشید دوستان
اینا درصدای منه. من منظر رو واقعا خراب کردم، چون چیزی براش نخونده بودم. بیشتر برای کنکور تکنولوژی وقت گذاشتم. یه سوال، کسی می دونه درصد منظر چقدر روی رتبه معماری تاثیر میگذاره؟ امیدوارم خیلی نکشتم پایین، من منظر نمیخوام شرکت کنم، فقط معماری برام مهمه
زبان 85
فنی 60
تاریخ 63
درک 40
منظر 5
درک رو هم واقعا انتظار نداشتم این طوری بشه، با این کلیدی که دادن...؛
ممنون بچه ها

aslan_roland

عضو جدید
اینا درصدای منه. من منظر رو واقعا خراب کردم، چون چیزی براش نخونده بودم. بیشتر برای کنکور تکنولوژی وقت گذاشتم. یه سوال، کسی می دونه درصد منظر چقدر روی رتبه معماری تاثیر میگذاره؟ امیدوارم خیلی نکشتم پایین، من منظر نمیخوام شرکت کنم، فقط معماری برام مهمه
زبان 85
فنی 60
تاریخ 63
درک 40
منظر 5
ممنون بچه ها

aslan_roland

عضو جدید
زبان 85
فنی 60
تاریخ 63
درک 40
منظر 5
ممنون بچه ها

lale mir

عضو جدید
بچه ها مطمئنین که فقط میانگین موثره؟ به نظر میاد عوامل دیگه ای هم تاثیر داشته باشه از جمله اینکه یکی از دروس درصدش پایین باشه انگار تصاعدی رتبه آدم داغون میشه، این درصدای کسی که 2سال پیش 700 آورد:
زبان:-6
فنی: 57
تاریخ: 74
درک:51
منظر:48
میانگین:46
میبینین که میانگینش نشون از رتبه بهتر داره ولی عملا اینطور نبود...
نمیدونم سیستم رتبه پارسه فرق میکنه با کنکور یا نه ولی تو پارسه هم میانگین کسی که رتبش 69 بود از من که رتبم 45 بود بهتر بود!!!

حرفتون کاملا درسته...یه عوامل دیگه مثل انحراف معیار موثره ..مثلا سالهای گذشته زبان انحراف معیار زیاد ایجاد میکرد ولی امسال چون سوالای زبان راحت تر
بوده و خیلی ها درصد بالا دارن تو این درس بنابراین زبان خیلی موثر نیستش به نظر من امسال درک عمومی معماری و برعکس هر سال تاریخ انحراف معیار ایجاد میکنه ..
.و مثل همیشه درک عمومی منظر رتبه ی منظر رو خیلی خیلی تغییر میده
در ضمن تاثیر معدل و دانشگاه محل تحصیل هم که جای خود دارد!

lale mir

عضو جدید
زبان 85
فنی 60
تاریخ 63
درک 40
منظر 5
ممنون بچه ها
از اون جایی که درصد فنی و درک معماری شما خیلی خوبه رتبه ی خوبی تو معماری دارین
و فاصله ی رتبه ی معماری و منظرتون زیاده
پیروز باشید

raneli

عضو جدید
عزیزان یه سوال دیگه که بحثی در موردش نشده: سوال 98
گزینه 4 که قطعا ضرورته، در مورد گزینه 2 در ص 467 نویفرت در مورد هتل ها نوشته که یک یا دو رستوران که خوب با توجه به 4 ستاره بودن دو تا هم ضروریست، همینطور در لینک زیر(که البته نمیدونم منبعش از کجاست) توضیحاتی در مورد هتل 4 ستاره آورده که وجود دو رستوران رو تایید میکنه و همینطور تاکید بر آسایش و کیفیت اتاق ها داره.
http://www.hotl.ir/anvaee-hotel.htm
باز اگه به ص 467 نویفرت نگاه کنین در مورد خدمات رختشویی برای هتل یکی از مواردی که مطرح کرده اینه: اجاره یا قرارداد با رختشویی های خارج از هتل!!!
اگه این سوال معمارانست و ما هم به عنوان معمار منبع استانداردامون نویفرته پس قطعا جواب گزینه 1 میشه نه دید و نور یکسان که جزو کیفیات لازم برای آسایش افراده... هتل 4 ستاره لزوما نباید خیلی بزرگ باشه. میتونه کوچیک ولی لوکس باشه پس نیاز به رختشویخانه نخواهد داشت

omidtabrizi

عضو جدید
بچه ها من پارسال ازمایشی شرکت کردم درک رو 70 زدم امسال کلی جزوه ی درک خوندم 25 زدم . باهاله هااا (:)

زبان 32
فن 45
تاریخ 45
درک 25
منظر 50

Vray.designer

عضو جدید
سلام بچه ها
خسته نباشین
میشه بگین درصدهای دروس رو چه جوری حساب میکنن؟
چند تا سوال اشتباه یه سوال درستو حذف میکنه و ...

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان یه سوال دیگه که بحثی در موردش نشده: سوال 98
گزینه 4 که قطعا ضرورته، در مورد گزینه 2 در ص 467 نویفرت در مورد هتل ها نوشته که یک یا دو رستوران که خوب با توجه به 4 ستاره بودن دو تا هم ضروریست، همینطور در لینک زیر(که البته نمیدونم منبعش از کجاست) توضیحاتی در مورد هتل 4 ستاره آورده که وجود دو رستوران رو تایید میکنه و همینطور تاکید بر آسایش و کیفیت اتاق ها داره.
http://www.hotl.ir/anvaee-hotel.htm
باز اگه به ص 467 نویفرت نگاه کنین در مورد خدمات رختشویی برای هتل یکی از مواردی که مطرح کرده اینه: اجاره یا قرارداد با رختشویی های خارج از هتل!!!
اگه این سوال معمارانست و ما هم به عنوان معمار منبع استانداردامون نویفرته پس قطعا جواب گزینه 1 میشه نه دید و نور یکسان که جزو کیفیات لازم برای آسایش افراده... هتل 4 ستاره لزوما نباید خیلی بزرگ باشه. میتونه کوچیک ولی لوکس باشه پس نیاز به رختشویخانه نخواهد داشت

ببین من که خودم اینو اشتباه زدم ! ولی وقتی دیروز به گزینش دقت کردم کلمه ی یکسانه که این گزینه رو جواب صحیح کرده! لزوما اتاق ها باید نور کافی داشته باشند ولی نور یکسان و شبیه به هم نه! ببین درک اصولا معماری نیست زیاد هوشه بیشتر!

raneli

عضو جدید
ببین من که خودم اینو اشتباه زدم ! ولی وقتی دیروز به گزینش دقت کردم کلمه ی یکسانه که این گزینه رو جواب صحیح کرده! لزوما اتاق ها باید نور کافی داشته باشند ولی نور یکسان و شبیه به هم نه! ببین درک اصولا معماری نیست زیاد هوشه بیشتر!
ولی من باز اعتراضمو مینویسم، دید و نور یکسان روی کیفیت نور موثره. طبق نوشته نویفرت رختشویخانه از ضروریات نیست

وضعیت
موضوع بسته شده است.