اتاق مشورت کنکوری های 92

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
واقعا نمیشه کتاب مناسبی واسه زبان تخصصی پیدا کرد.
بهترین کار دونستن یه سری لغتهای ضروری تخصصی و اطلاعات عمومی خوب هست..

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
درک مطلب در زبان تخصصی خیلی مهمه
زیاد روی لغت کلید نکنید ! درک مطلب مهمتره
سوالات گذشته رو که میبینم متوجه میشم که داوطلب ها باید علاوه بر کلمات , اطلاعات تخصصی کافی داشته باشن تا بتونن به سوالات جواب بدن ...

aliamiri576

عضو جدید
سلام

سلام

کتاب سمت خیلی خشک و غیر انگلیسی نوشته شده!!!

بهترین کتاب آمریکایی (زبان ارشده) و خوب به نظرم اول علم مواد کلیستر بعد آسکلاند بعد اونر - پورتر - ...+ مقالات

دوستان عزیز لطف کنیدکه یه مقدارواضح وقطعی صحبت کنید!!!
توی پست های اول کتاب فلاح مقیمی معرفی شد وهیچ کس هم ایرادی نگرفت به اون صورت.
ولی دوستان عزیز تازه الان شروع به گفتن ایرادات میکنن.
اگه بشه برای هر کتاب یا موضوعی که مطرح میشه،اول یه هم فکری گروهی انجام بشه و بعد به طور قطعی یه نظر داده بشه خیلی بهتره
با تشکر

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
دوستان عزیز لطف کنیدکه یه مقدارواضح وقطعی صحبت کنید!!!
توی پست های اول کتاب فلاح مقیمی معرفی شد وهیچ کس هم ایرادی نگرفت به اون صورت.
ولی دوستان عزیز تازه الان شروع به گفتن ایرادات میکنن.
اگه بشه برای هر کتاب یا موضوعی که مطرح میشه،اول یه هم فکری گروهی انجام بشه و بعد به طور قطعی یه نظر داده بشه خیلی بهتره
با تشکر

کتاب فلاحی مقیمی زمانی برات ملموس و راحت تر می شه که اول اون رفرنس ها رو بخونی بعد کتاب سمت!
به آهن و فولاد مسلط باشد! بیومواد یه یا دو تست میاد! سرامیک میاد ! ریخته گری جوشکاری شکل دادن استخراج کمتر خیلی کم! خوردگی میاد!

بچه های بیومواد اعتراض کردند که کنکورشون با ما یکیه ! بخاطر همین بیومواد هم یه نگاه بندازید!

کتاب مواد از دانشگاه صنعتی اصفهان واقعا عالیه! در آخر هم چندتایی مقاله بخونید از موضوعات مختلف مثلا پوششهای هیدروکسی اپاتیت که نوعی بیوسرامیکه برای جلوگیر از خوردگی !

hesam02

عضو جدید
دوستان شما داريد ميگيد كه كتاب هاي رفرنس مثل Askeland و Callister مناسبه... خب يعني بشينيم از اول تا آخرشو بخونيم؟
اين يك سوال
دومين سوال اينكه اين كتاب هاي زبان اصلي تو بازار پيدا ميشه؟

Ho$$ein

کاربر ممتاز
دوستان شما داريد ميگيد كه كتاب هاي رفرنس مثل Askeland و Callister مناسبه... خب يعني بشينيم از اول تا آخرشو بخونيم؟
اين يك سوال
دومين سوال اينكه اين كتاب هاي زبان اصلي تو بازار پيدا ميشه؟

ببین حسام جان هرچقدر بتونی از این دو کتاب بخونی بهتره . واقعا متن شیرینی داره و براحتی ترجمه میشه . یعنی سرفصل مشخصی نیست که بشه با قطعیت گفت کدوم بخش ها رو باید بخونی
یا بزار اینطور بهت بگم که : مهارت ترجمه و درک مطلب مهمه ... شما در کتاب فلاحی مقیمی مهم ترین لغات رو میتونی پیدا کنی . پس هر کجای کتاب رو تونستی بخون

و اینکه متاسفانه این کتاب ها رو من و جناب meltedboy عزیز گشتیم و پیدا نکردیم ... حتی در نمایشگاه کتاب بخش کتب خارجی !

من شخصاً قصد دارم که صفحات کتاب پرینت بگیرم .
ک دوستان اگه احیاناً کسی دسترسی به این کتاب ها نداشت از اینحا میتونید دریافتشون کنید .

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
از کتاب کلیستر... فصل 3-7-13-14 رو مسلط باشید!
آلومینیوم مهمه! آهن و فولاد مهمه!
کنکور بیشتر مهندسی علم مواد هست تا متالورژی ! یعنی سرامیک هست بیومواد متالورژی همش هست!

www.steeluniuversity.org
www.ceramics.org
این سایتها خیلی معتبرن یه سری بزنید!

Ho$$ein

کاربر ممتاز
دوستان من یه ایده برای تقویت زبان تخصصی مون دارم :
ترجمه دسته جمعی مقالات

به این صورت که یه مقاله ( چه در زمینه بیو مواد و چه در زمینه ریخته گری و پوشش دهی و ... ) رو در اختیار دوستان قرار میدیم و بصورت داوطلبی ترجمه میکنیم . و در آخر ترجمه فارسی مقاله رو هم در سایت قرار میدیم که برای سایر دوستان رفع اشکال بشه .

فکر میکنم زمانیکه یک مقاله بصورت فارسی و انگلیسی در اختیارمون باشه خیلی مفیدتره, ضمن اینکه از تجربیات سایرین هم استفاده میکنیم .

هر بار 1 مقاله مهم در یک زمینه انتخاب و ترجمه میکنیم و بدین ترتیب بصورت دوره ای , مقالات راجع به تمام فیلد های مهم در کنکور رو ترجمه میکنیم .

دوستانی که با پیشنهاد من موافقند اعلام کنند که هر چه زود تر شروع کنیم .

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
ترجمه دسته جمعی مقالات

به این صورت که یه مقاله ( چه در زمینه بیو مواد و چه در زمینه ریخته گری و پوشش دهی و ... ) رو در اختیار دوستان قرار میدیم و بصورت داوطلبی ترجمه میکنیم . و در آخر ترجمه فارسی مقاله رو هم در سایت قرار میدیم که برای سایر دوستان رفع اشکال بشه .

فکر میکنم زمانیکه یک مقاله بصورت فارسی و انگلیسی در اختیارمون باشه خیلی مفیدتره, ضمن اینکه از تجربیات سایرین هم استفاده میکنیم .

هر بار 1 مقاله مهم در یک زمینه انتخاب و ترجمه میکنیم و بدین ترتیب بصورت دوره ای , مقالات راجع به تمام فیلد های مهم در کنکور رو ترجمه میکنیم .

ایده ی خوبیه! از کدوم مقاله شروع کنیم؟ پیشنهادی دارید؟

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ایده ی خوبیه! از کدوم مقاله شروع کنیم؟ پیشنهادی دارید؟

فرقی نمیکنه ... تا ببینیم نظر سایر دوستان چیه ( که از چه مقاله ای شروع کنیم)

شما اگه پیشنهادی داری بفرما

Melted_Boy

کاربر ممتاز
خوندن این کتابا مستلزم اینه که در طول ۴ سال تحصیلی خونده بشه...
این کتابارو میتونین سفازش بدین از سایت های مختلف مثل Amazon, Springer... ولی خب گرونه...
اونا که مثل ما copy right کار نیستن... واسه کتاب ارزش قائلن...
بهترین فرصت هم نمایشگاه کتابه، که اونجا هم دیر بجنبی رفته...

callister کخ ppdf رنگیش هست، ولی این Askeland هست که pdf اون هم رنگیش نیست... فقط اسکنش هست...

Melted_Boy

کاربر ممتاز
کتاب فلاحی مقیمی زمانی برات ملموس و راحت تر می شه که اول اون رفرنس ها رو بخونی بعد کتاب سمت!
به آهن و فولاد مسلط باشد! بیومواد یه یا دو تست میاد! سرامیک میاد ! ریخته گری جوشکاری شکل دادن استخراج کمتر خیلی کم! خوردگی میاد!

بچه های بیومواد اعتراض کردند که کنکورشون با ما یکیه ! بخاطر همین بیومواد هم یه نگاه بندازید!

کتاب مواد از دانشگاه صنعتی اصفهان واقعا عالیه! در آخر هم چندتایی مقاله بخونید از موضوعات مختلف مثلا پوششهای هیدروکسی اپاتیت که نوعی بیوسرامیکه برای جلوگیر از خوردگی !

حمید جان، بیزحمت اگه برات ممکن هست، هرچی مقاله جدید از ۲۰۰۵ با بالا، در رابطه با ساخت داربست های H.Ap داری رو برای ایمیل کن...
fazel1991@gmail.com
ممنون و متشکر...

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
ولی من زیاد با این ایده موافق نیستم.
چون مقدار مقالات خیلی زیاده و خیلی گسترده هست و سخت هست که بشه یه مقاله درست و حسابی پیدا کرد.
بعد از همه مهم تر اینه که باید خود دانشجو متن رو بخونه و برای خودش ترجمه کنه . چون اینجوری درک مطلب براش خیلی راحت تر میشه.
در مورد کتاب callister هم بگم که این کتاب خیلی زیاد و سنگین هست و یکم به نظرم واسه کسی که میخواد کنکور بده و وقت کافی نداره زیاده.
من نظرم اینه که هر کسی زبان تخصصی رو خودش باید بخونه... بازم نظر دوستان برام قابل احترامه.

nora_na

عضو جدید
مخالف، این ایده اصلا جای مطرح شدن نداره چون شما هر چه قدر هم زبانتون ok باشه احتمال اشتباه زیاده مخصوصا اینکه ترجمه یک مقاله رو یک نفر انجام بده و بقیه بخونن و نظر بدن و درست نیست که دیگران رو گمراه کرد

Ho$$ein

کاربر ممتاز
مخالف، این ایده اصلا جای مطرح شدن نداره چون شما هر چه قدر هم زبانتون ok باشه احتمال اشتباه زیاده مخصوصا اینکه ترجمه یک مقاله رو یک نفر انجام بده و بقیه بخونن و نظر بدن و درست نیست که دیگران رو گمراه کرد

مهندس جان فکر میکنم منظور ما روک امل متوجه نشدی. قرار نیست 1 نفر ترجمه کنه بقیه نظر بدن . می خوایم یه مجموعه ای از مقالات انگلیسی که به فارسی ترجمه شدن رو داشته باشیم .
و کسی که زبانش ضعیف باشه می تونه به این صورت رفع اشکال کنه .
بازم نظر شما قابل احترامه

mrsos256

عضو جدید
ترجمه دسته جمعی مقالات

سلام
حسین جان با نظرت موافقم
فقط زودتر شروع کنیم
داره دیر می شه.....

suffix

عضو جدید
مشکل

مشکل

سلام من امسال کنکور دارم ولی معدل کتبی من 17.65 شما کسی رو می شناسید که با این رتبه زیر 1000 شده باشه !!! من منطقه 1 زندگی میکنم و دیگه اینکه اصلا امیدی با این معدل برام نمونده تو رو خدا کمکم کنید:cry::cry: !!!در ضمن درصدهای اون شخصی رو که می شناسید برام بنویسید ممنون :cry:

aliappusa

عضو جدید
سلام دوستان

یک سوال دارم و بسیار ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه.

من امسال رتبم عالی نبود و پس از انتخاب جاهای خوب طبیعتا قبول نشدم. خوشبختانه با خودم کنار اومدم و دوباره دارم می خونم. می خواستم ببینم اگر الان توی تکمیل ظرفیت شبانه قبول شم، ثبت نام کنم یا حتی مرخصی بگیرم و به خوندن ادامه بدم و در کنکور 91 هم شرکت کنم امکان پذیره یا حتما باید کاملا انصراف بدم؟ اصلا اگر من شبانه ثبت نام کنم سازمان سنجش مطلع خواهد شد که من ثبت نام کردم و آیا انصراف دادم یا خیر؟

پیشاپیش از پاسختون ممنونم

aryou

عضو جدید
سلام دوستان.کسی اگر اصفهان هست و برای آزمون آزمایشی میخواد ثبت نام کنه پیغام خصوصی بده شرایط خوبی براش دارم...

بین نشین

عضو جدید
ریاضی؟؟؟

ریاضی؟؟؟

سلام من از خواص مکانیکی شروع کردم بعدش فیزیکی قید ریاضیو زدم آخه خیلی واسم سخته

به نظرم می تونی با مراجعه به سوالات سال های گذشته مباحث تست خیز (یک اصلاح کاملا کنکوری )رو پیدا کنی و روی

اونها سرمایه گذاری

یاحق

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
این درس هایی که من می بینم دوسال دیگه هم بخونی بازم نکته داره:biggrin:

خوب اره درست میگی ولی تا کی میخوایی فقط بشینی بخونی.. بقول خودت اگر بخواییم به جزئیات توجه کنیم زیاد.. تا 2سال دیگه هم طول میکشه.
من ترمو و مکانیکی و فیزیکی رو تموم کردم شروع کردم به حل تست و خوندن نکته...

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
دوستان ...
من در خوندن مکانیکی خیلی مشکل دارم ! جزوه ی مناسبی که مفاهیم رو خوب گفته باشه دارید ؟؟؟

ممنون میشم اگه به دستم برسونین .

ببین حسین جان نمیشه جزو کاملی رو پیدا کرد که همه چی رو گفته باشه..
مکانیکی یه درسی هست که درسش با تستاش خیلی فرق میکنه.
شما اول از همه باید کاربرد دقیق فرمولها رو یاد بگیری و یه سری نکته و مطالب مهم هست که باید بفهمی..
مطمئن باش اگر این کار رو بکنی خیلی راحت میتونی مطالب رو متوجه بشی

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
متشکرم
ببین مشکل اینجاست که پایه مکانیکی من ضعیفه . مفاهیمش مشکله و غیر قابل درکه .
کدوم کتاب رو پیشنهاد میکنی ؟ من سجادی میخونم

مفاهیم اونقدرا هم سخت نیست حسین جان فقط باید واسه خودت تجزیه تحلیل کنی..
کتاب سجادی رو من نخوندم ولی تعریفشو شنیدم.
ولی من با توجه به زمانی که مونده تا کنکور توصیه نمیکنم که دیگه این کتاب رو بخونی من نظرم اینه که وقتت رو بزاری رو کتاب جهش و ماهان البته راهیان ارشد هم کتابش بد نیست.
هر قسمت که مشکل پیدا کردی و متوجه نشدی روجوع کن به کتاب سجادی یا ادیتر...
موفق باشی

بین نشین

عضو جدید
صدای استاد

صدای استاد

آقا این صدای استاد که نوشتی اگه سنتی می خونه بده ما هم گوش کنیم:biggrin::biggrin::biggrin:

بالا