آیا باید به عقاید دیگران احترام بگذاریم ????

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک سوال
ما عقایدی داریم دیگران هم عقایدی
عقاید دیگران مخالف با عقاید ماست مثل نحس بودن 13 که شاید زیاد مهم نباشه
ولی گاهی عقاید دیگران در جهت تخریب عقاید ما باشه مثل شیطان پرستان و ما خداپرستان
حال با در نظر گرفتن عواقب برخود مون ما باید مثل اونا رفتار کنیم واونا رو تخریب کنم یا باید کار دیگه ای کرد نظرشما چیه؟؟؟

amir 7334

عضو جدید
بگو مگو

بگو مگو

حتمأ هر کس می تونه عقاید خاص خودشو داشته باشه و به نظرم ادب حکم میکنه که عقاید دیگران را محترم بشماریم :gol:
به نظرم باید حقایقو گفت و نتیجه گیریو سپرد دست مردم .

آخرین ویرایش:

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتمأ هر کس می تونه عقاید خاص خودشو داشته باشه و به نظرم ادب حکم میکنه که عقاید دیگران را محترم بشماریم :gol:
منم همین فکرو دارم ولی چند روز پیش تر رفته بودم به دانشگاهی پرچم اسراییل رو گذاشته بودن جلوی ورودی روی کف طوری که هر کس میخاست بره داخل باید پا میذاشت روی اون...پیش خودم گفتم اگه اونا هم همین کار رو بکنن یا کرده باشن پ تفاوت ما با اونا چیه

AYSAN.SH

عضو جدید
عقاید هر کسی....
چه بد و چه خوب...
چه درست و چه غلط....
باید به اونها احترام گذاشت...
میتونیم بحث کنیم و نظر خودمون رو البته به صورت منطقی و با دلایل صحیح ارائه بدیم ولی هرگز نباید بی احترامی کنیم.

b65241

کاربر بیش فعال
اینکه سوال نداره .باید حتماً به عقاید دیگران احترام بذاریم وقتی فقط خودمون رو قبول داریم و حرف کسی برامون ارزش نداره باعث جنگ و دعوا میشیم.چون میخوایم نظر خودمون رو بقبولونیم.زنده باد عقاید آزاد و زنده باد آزادی

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک سوال
ما عقایدی داریم دیگران هم عقایدی
عقاید دیگران مخالف با عقاید ماست مثل نحس بودن 13 که شاید زیاد مهم نباشه
ولی گاهی عقاید دیگران در جهت تخریب عقاید ما باشه مثل شیطان پرستان و ما خداپرستان
حال با در نظر گرفتن عواقب برخود مون ما باید مثل اونا رفتار کنیم واونا رو تخریب کنم یا باید کار دیگه ای کرد نظرشما چیه؟؟؟
بستگی داره
مثلا همین شیطان پرستی که شما گفتین درسته عقاید خودشو داره ولی در جامعه ای که ما زندگی میکنیم تاثیر مستقیم داره و کارشو میکنه
حتما کلیپایی از اینارو دیدید
مثلا من خودم یه کلیپ دیدم که شیطان پرستا جمع شده بودن و بزن برقص و آخر سرم یه دخترو آوردن خرخرشو جوییدن و خونشو خوردن.البته اصلا دوست نداشتم ببینم این صحنرو ولی بعضی وقتا برای اینکه آدم یه سری چیزا براش روشن بشه لازمه این چیزا
اینجاست که دیگه نمیشه باهاشون مدارا کرد و باید برخورد بشه باهاشون
یا مثلا یه عده یه اعتقادی دارن و دارن سر مردمو کلاه میذارن با ترویج اعتقادات دروغین و ازشون کلاه برداری میکنن و یا بهشون تجاوز میکنن و هر چی دیگه که حتما اینارو دیدین که صداو سیما هم نشون داده.اینجا نمیشه به اعتقادشون احترام گذاشت باید باهاشون برخورد کرد
یا همون اسرائیل که شما گفتین یک رژیم غاصبه که اومده یه کشور رو غصب کرده و یهودیارو از همه جای دنیا داره جمع میکنه که به زور یه کشور درست کنه. پرجم هویت ملیه ولی یک رژیم دارای هویت ملی نداره چون اصلا کشوری نیست
اینام دارن مردم فلسطین رو قتل عام میکنن و مشعول نسل کشی هستن همونطور که در آمریکا با سرخپوستا این کارو کردن و نسل کشی کردن
به اینا نمیشه احترام گذاشت و باید باهاشون برخورد کرد

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
عقاید هر کسی....
چه بد و چه خوب...
چه درست و چه غلط....
باید به اونها احترام گذاشت...
میتونیم بحث کنیم و نظر خودمون رو البته به صورت منطقی و با دلایل صحیح ارائه بدیم ولی هرگز نباید بی احترامی کنیم.

اینکه سوال نداره .باید حتماً به عقاید دیگران احترام بذاریم وقتی فقط خودمون رو قبول داریم و حرف کسی برامون ارزش نداره باعث جنگ و دعوا میشیم.چون میخوایم نظر خودمون رو بقبولونیم.زنده باد عقاید آزاد و زنده باد آزادی
گاهی وقتا گروهی شکل گرفته وبا عقایدشون فقط مارو تخریب می کنن اونوقت چی
با مثلن به پیامبر ما و کتاب مقدسمون بی احترامی میشه اونوقت چی؟

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره
مثلا همین شیطان پرستی که شما گفتین درسته عقاید خودشو داره ولی در جامعه ای که ما زندگی میکنیم تاثیر مستقیم داره و کارشو میکنه
حتما کلیپایی از اینارو دیدید
مثلا من خودم یه کلیپ دیدم که شیطان پرستا جمع شده بودن و بزن برقص و آخر سرم یه دخترو آوردن خرخرشو جوییدن و خونشو خوردن.البته اصلا دوست نداشتم ببینم این صحنرو ولی بعضی وقتا برای اینکه آدم یه سری چیزا براش روشن بشه لازمه این چیزا
اینجاست که دیگه نمیشه باهاشون مدارا کرد و باید برخورد بشه باهاشون
یا مثلا یه عده یه اعتقادی دارن و دارن سر مردمو کلاه میذارن با ترویج اعتقادات دروغین و ازشون کلاه برداری میکنن و یا بهشون تجاوز میکنن و هر چی دیگه که حتما اینارو دیدین که صداو سیما هم نشون داده.اینجا نمیشه به اعتقادشون احترام گذاشت باید باهاشون برخورد کرد
یا همون اسرائیل که شما گفتین یک رژیم غاصبه که اومده یه کشور رو غصب کرده و یهودیارو از همه جای دنیا داره جمع میکنه که به زور یه کشور درست کنه. پرجم هویت ملیه ولی یک رژیم دارای هویت ملی نداره چون اصلا کشوری نیست
اینام دارن مردم فلسطین رو قتل عام میکنن و مشعول نسل کشی هستن همونطور که در آمریکا با سرخپوستا این کارو کردن و نسل کشی کردن
به اینا نمیشه احترام گذاشت و باید باهاشون برخورد کرد
حرفاتون درست ولی اگه اونا ببیشتر اعتقادات ما رو تخریب کنن ما چیکار میتونیم بکنیم

b65241

کاربر بیش فعال
گاهی وقتا گروهی شکل گرفته وبا عقایدشون فقط مارو تخریب می کنن اونوقت چی
با مثلن به پیامبر ما و کتاب مقدسمون بی احترامی میشه اونوقت چی؟
منظورتون از تخریب چیه؟اگر کسی بخواد صدمه ای به ما بزنه باید از خودمون دفاع کنیم.ولی اگر عقایدی مخالف ما داره هیچ ایرادی نداره.جرم و جنایت عقیده نیست و باید باهاش برخورد بشه.اما قبول نداشتن دین یا پیامبر یا .... عقیده است

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون از تخریب چیه؟اگر کسی بخواد صدمه ای به ما بزنه باید از خودمون دفاع کنیم.ولی اگر عقایدی مخالف ما داره هیچ ایرادی نداره.جرم و جنایت عقیده نیست و باید باهاش برخورد بشه.اما قبول نداشتن دین یا پیامبر یا .... عقیده است
خوب به وهابیت یا ضد مسیح باید احترام گذاشت

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خیلی خوبه به نظرات هم احترام قائل بشیم .. ولی این دلیلی نمیشه به هر چیزی گوش دهیم و هر کسی هر چی دلش خواست آزادنه بیان کند

ببنید بعضی افراد هستند که ساده هستند و وقتی کسی چیزی رو میگه ممکنه باور کنن .. پس هر کسی نمیتونه یه بلندگو بگیره دستش و توی خیابون راه بره و نظرش رو بگه .. اونوقت میدونی چی میشه ؟!!

بنظرم اگر عقایدی غیر از چیزی که بر جامعه حکمفرماست دارید باید در محافلی خاص و با حضور صاحبان نظر گفته بشه و اگر حرفتون نقصی بر آن وارد هست اصلاح شود

اینطوری جامعه ایی با ثبات تر و عام پسند داریم و مردمان ساده مغزشون دست خوش حرفهای یه عده آدم سود جو نمیشه :smile:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفاتون درست ولی اگه اونا ببیشتر اعتقادات ما رو تخریب کنن ما چیکار میتونیم بکنیم
ما باید اعتقادات خودمو ازشون دفاع کنیم و حفظش کنیم

خوب به وهابیت یا ضد مسیح باید احترام گذاشت
یه جایی که وهابی خون شمارو حلال میدونه میخای بهشون احترام بذاری؟!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
عقاید همه انسان ها محترم هست ولی این احترام دلیلی بر مهم بودن اون اعتقاد نیست .

خون همه انسان ها پاک می باشد و اگر آلودگی هست ، در اندیشه هاست ...

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظورم اینه چه جوری دفاع کنیم سکوت یا همون کاری که اونا میکنن ماهم بکنیم

dzzv_13

مدیر تالار

شرمنده .. ولی اونطوری که آزادی نمیشه ..

من به این آزادی نمیگم که هر کسی هر چی دلش خواست بگه ..
چون ممکنه حرفش باعث بشه که حق کسی ضایع بشه .. حتی ممکنه خود اون فرد در گمراهی باشه و دیگران هم گمراه کنه (نمیگم نباید حرفش رو بزنه .. بلکه باید بره پیش کسانی که عالم هستند بگه که اگر اونا اشتباهی داشت بگن )

آزادی خیلی عالیه .. ولی کاش بدونیم آزادی واقعی چی هست (نکنه برای اینکه راحت باشیم پامون رو دراز کنیم و جای دیگری تنگ بشه .)

b65241

کاربر بیش فعال
شرمنده .. ولی اونطوری که آزادی نمیشه ..

من به این آزادی نمیگم که هر کسی هر چی دلش خواست بگه ..
چون ممکنه حرفش باعث بشه که حق کسی ضایع بشه .. حتی ممکنه خود اون فرد در گمراهی باشه و دیگران هم گمراه کنه (نمیگم نباید حرفش رو بزنه .. بلکه باید بره پیش کسانی که عالم هستند بگه که اگر اونا اشتباهی داشت بگن )

آزادی خیلی عالیه .. ولی کاش بدونیم آزادی واقعی چی هست (نکنه برای اینکه راحت باشیم پامون رو دراز کنیم و جای دیگری تنگ بشه .)

گفتم که اگر نظر کسی به ما صدمه میزنه باید دفاع کنیم اما نباید با عقاید شخص دیگه مبارزه کنیم.مثلاً من نظرم رو میگم ،شما هم نظرت رو میگی و نظرامون با هم فرق داره دلایلشم میگیم اما هیچ کدوم قانع نمیشیم.بعد از این دیگه به هم زور نگیم تا اونی که زورش بیشتره غلبه کنه بزاریم هر کس با نظر خودش پیش بره

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم اینه چه جوری دفاع کنیم سکوت یا همون کاری که اونا میکنن ماهم بکنیم
مگه ما الان وهابیارو سر میبریم عین خودشون؟
باید جلوشون باستیم و روشنگری کنیم
بلاخره هر طرف حق باشه فطرت انسان قبول میکنه و درست میشه
و باید جلوی انحرافات رو از نقطه شروع بگیریم تا نرسن به جایی که نشه کنترلش کرد

dzzv_13

مدیر تالار
گفتم که اگر نظر کسی به ما صدمه میزنه باید دفاع کنیم اما نباید با عقاید شخص دیگه مبارزه کنیم.مثلاً من نظرم رو میگم ،شما هم نظرت رو میگی و نظرامون با هم فرق داره دلایلشم میگیم اما هیچ کدوم قانع نمیشیم.بعد از این دیگه به هم زور نگیم تا اونی که زورش بیشتره غلبه کنه بزاریم هر کس با نظر خودش پیش بره

ببخشید من پست بعدیتون رو نخوندم

اگر بحث کنیم و نتونیم طرف رو قانع کنیم .. مشکل از خودمون هست و باید بریم کمی در مورد حرفای خودمون تحقیق کنیم شاید ما اشتباه میکردیم

(بحث خیلی سخت و پیچیده هست.. و توی تاپیک نمیشه بازش کرد .. بهتر هست یکمی در مورد چیزهایی که اعتقاد داریم که لا اقل با هر حرفی گمراه نشیم)

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به عقایدی که به نظرم اشتباه و احمقانه بیان احترام نمیزارم و با هاشون مخالفت میکنم...
دنیا جوری تعبیه نشده که هر کی هر سازی دلش میخواد بزنه...
دنیا قانون مدار آفریده شده و هدف داره و عقایدی صلاحیت احترام رو دارن که در راستای اون هدف باشن...

b65241

کاربر بیش فعال
ببخشید من پست بعدیتون رو نخوندم

اگر بحث کنیم و نتونیم طرف رو قانع کنیم .. مشکل از خودمون هست و باید بریم کمی در مورد حرفای خودمون تحقیق کنیم شاید ما اشتباه میکردیم

(بحث خیلی سخت و پیچیده هست.. و توی تاپیک نمیشه بازش کرد .. بهتر هست یکمی در مورد چیزهایی که اعتقاد داریم که لا اقل با هر حرفی گمراه نشیم)

وقتی به چیزی باور داری چشمت رو به بدیهاش می بندی همین الان اگه یه سری چیزارو بگم که دوست ندارم خیلیا فک می کنند من کافرم،از دین برگشته ام.نمیشه نگاه آدم هارو عوض کرد ولی کمترین انتظارم اینه که بتونن به نظرم ،نظرشما و نظر دیگران احترام بذارن.

narges224

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم باید به عقاید هم احترام بذاریم اینجوری هر کسی نظرشو درباره عقایدش آزادانه بیان میکنه.

St@R

اخراجی موقت
به نظر من هرکسی یه عقیده داره جای خوداماقضیه شیطان پرستی یه امرغیرعادی وکاملا نادرست وبازور یا تخریب کسی هم درست نمیشه یا عقیدش تغییر نمیکنه باید باشیوه درست وبجا راه درست وعقیده درست روبهشون نشون داد درست هرکسی آزادی عقیده باید داشته باشه اما نباید همه رو ول کرد تا فساد درجامعه گسترش پیدا کنه وباعث تخریب دینمون بشه همون اول مگه همه مسلمون بودن وخداپرست .باراهنمایی پیامبراوامامان معصوم وقرآن کریم به این دین روی آوردن.هرچیزی یه چارچوبی داره نباید خارج ازاون چارچوب عمل کرد.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز

به اعتقاد بسیاری از بزرگان تشیع مال غیر مسلمان و مسلمان سنی رو میتونی غضب کنی وهمین مال هم حلاله.یعنی نباید به تشیع احترام گذاشت؟اشتباه همینجاست.

coherent

عضو جدید
این سوال یه جوری ازار دهنده نیست؟
بدیهیه که باید احترام گذاشت. مثل اینکه ایا ما باید نژادپرستی نکنیم. ایا ما باید دروغ نگیم . یا قضاوت نکنیم دیگران رو.معلومه که نباید اینکارا رو نکنیم.