آیا این آدم میره بهشت؟

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
الان این گفته شما که نظر آقای M.A777 رو بطور کامل رد میکنه.
احتمالا شنیدین که آقای بیل گیتس رییس سابق شرکت مایکروسافت چند وقت پیش تو خبرا اومده بود که وصیت کرد تمام 83 میلیارد دلار (چیزی بیش از 249 هزار میلیارد تومان) ثروتش وقف امور خیریه بشه، جالبه به هر کدام از فرزندانش فقط 1 میلیون دلار میرسه . این آقا مطمئنا نماز نخونده، پس تکلیفش چیه؟ آیا نیاز به شفاعت ائمه داره؟ اصلا آیا خیری بزرگتر از ایشون تو تاریخ بشریت بوده؟!

ما داریم از غیب صحبت میکنیم.
چیزی که درباره ش هیچی نمیدونیم.
پس باید کتاب یا فردی رو منبع خودمون قرار بدیم که مطمئنیم از غیب اطلاع داره.
نمیشه از پیش خودمون قضاوت کنیم که!!!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
من میرم جهنم بچه ها! :D
کاری باری؟! چیزی نمیخواید از جهنم بیارم؟

قربانت....
ئه چقد شلوغه شده این جهنم...نیگا کن اصلا آسانسور گیر نمیاد بریم طبقه سوم... ای بابا... 6.5 میلیارد نفر آدم اینجائن... گزارش دادن فقط 40-50میلیون اونم اکثرن ایرانی رفتن بهشت...... ای به خشکی شانس

شما واقعا قرآن رو قبول نداری؟؟؟!
پیغمبرو قبول نداری؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما واقعا قرآن رو قبول نداری؟؟؟!
پیغمبرو قبول نداری؟
دو سوال تکراری که هر موقع شما در مورد یک قطعه از دین بخوای با کسی صحبت کنی،ازت میپرسه که مثلا بخواد بحث رو جمع کنه :D
مثلا من دقیقا یادمه همین چند وقت پیش با یکی از دوستام در مورد ولایت فقیه و مطلقه فقیه صحبت میکردم،دقیقا هر دو سوالی که از من پرسید همینا بود :D

چقدر تکراری،سطح پائین، ذوب شدن در دین،بپذیری،بدون سوال بدون جواب،بدون فکر،داعش،طالبان،ایران و عربستان عقب افتاده....
اینا افکار منن :D چیز خاصی نیست :D

شهریاری 2

کاربر ممتاز
دو سوال تکراری که هر موقع شما در مورد یک قطعه از دین بخوای با کسی صحبت کنی،ازت میپرسه که مثلا بخواد بحث رو جمع کنه :D
مثلا من دقیقا یادمه همین چند وقت پیش با یکی از دوستام در مورد ولایت فقیه و مطلقه فقیه صحبت میکردم،دقیقا هر دو سوالی که از من پرسید همینا بود :D

چقدر تکراری،سطح پائین، ذوب شدن در دین،بپذیری،بدون سوال بدون جواب،بدون فکر،داعش،طالبان،ایران و عربستان عقب افتاده....

یا شما با دلیل دین رو قبول کردی یا اینکه اصلا دین رو قبول نداری.
اگه صرفا دین رو به خاطر اینکه پدر و مادر مسلمون بودن، شمام قرآن رو قبول کردی، پس توقع میره که چنین اشکالاتی رو هم به ما وارد کنی.

با دلیل و علت و سوال و عقل و منطق باید دین و قرآن رو بپذیری.
وقتی که پذیرفتی، دیگه باید به قرآن عمل کنی.
چون : ان الدین ، عند الله الاسلام (قطعا دین، نزد خدا ، تسلیم شدن هست) سوره ال عمران
دین اسلام یعنی تسلیم شدن. این صریح ایه قران هست که متاسفانه ما فقط برای تشییع جنازه هامون ازش یاد میکنیم.

حالام اگه دوست داری حرف خودت فقط حجت باشه که دیگه حرفی نمیمونه...
ولی اگه واقعا سوال داری، باید سوالت رو درست بپرسی. (کجای قرآن گفته ؟ پیغمبر کی همچین حرفی زده ؟ و...)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب تاپیک را یافتم

جواب تاپیک را یافتم

دوستان جواب تاپیک را یافتم

طبق قرآن این آدم به بهشت میره:

در آیه 62 از سوره بقره چنین آمده است:
«اِنَّ الّذینَ آمَنُوا وَالَّذِینَ هادُوا وَالنَّصاری وَالصّابِئینَ مَنْ آمَنَ بِاللهِ وَالْیَومِ الاعلیها السلام‏خر وَعَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ اگجْرهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلا خَوف عَلَیْهِمْ وَلا هُمْ یَحْزَنُون».

«کسانی که ایمان آورده‏اند و کسانی که به آیین یهود گرویدند و ترسایان و صابئان هر کس که به خدا و روز رستاخیز ایمان داشته باشد و کار نیکی انجام دهد پاداش آن‏ها نزد پروردگارشان است و بر آن‏ها ترس و اندوهی نیست»

در آیه 69 از سوره مائده همین جمله‏بندی و عبارت، تنها با ذکر صورت لفظی «صابئون» به جای «صابئین» وتقدیم صابئان بر نصاری دیده می‏شود:
«اِنَّ الّذِینَ آمَنُوا وَالَّذینَ هادُوا وَالصابِئُونَ وَالنَّصاری مَنْ آمَنَ بِاللهِ وَالیَومِ الاعلیها السلام‏خر وَعَمِلَ صالِحاً فَلا خَوف عَلَیْهِمْ وَلا هُمْ یَحْزَنُونَ».
«آن‏ها که ایمان آورده‏اند و یهود و صابئان و ترسایان، هرگاه به خداوند یگانه و روز جزا ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند نه ترسی بر آنهاست و نه غمگین خواهند شد»
در این دو آیه، مردم به دو گروه تقسیم شده‏اند: موءمنان (مسلمانان) و اهل ادیان الهی: یهود، صابئان و ترسایان. و این دو گروه با ذکر اسم موصول «الّذین» از هم جدا شده‏اند و در هر دو آیه «صابئان» از اهل کتاب و دین و در ردیف یهود و نصاری معرفی شده‏اند و لحن هر دو آیه بیانگر این است که آیین صابئان همانند آیین یهود و نصاری یک آیین توحیدی و آسمانی است.
به عبارت دیگر: از ظاهر عبارت هر دو آیه به طور واضح فهمیده می‏شود که صابئان در هر دو آیه مشمول صفت موءمن به خدا و روز آخرت یا به عبارت بهتر توحید و معاد به علاوه نیکوکاری و استحقاق پاداش معنوی و رهایی از بیم و اندوه قرار گرفته‏اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

حالا سوالی که مطرح میشه، اون که نداره، چی؟

آخرین ویرایش:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان جواب تاپیک را یافتم

طبق قرآن این آدم به بهشت میره:

در آیه 62 از سوره بقره چنین آمده است:
«اِنَّ الّذینَ آمَنُوا وَالَّذِینَ هادُوا وَالنَّصاری وَالصّابِئینَ مَنْ آمَنَ بِاللهِ وَالْیَومِ الاعلیها السلام‏خر وَعَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ اگجْرهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلا خَوف عَلَیْهِمْ وَلا هُمْ یَحْزَنُون».

«کسانی که ایمان آورده‏اند و کسانی که به آیین یهود گرویدند و ترسایان و صابئان هر کس که به خدا و روز رستاخیز ایمان داشته باشد و کار نیکی انجام دهد پاداش آن‏ها نزد پروردگارشان است و بر آن‏ها ترس و اندوهی نیست»

در آیه 69 از سوره مائده همین جمله‏بندی و عبارت، تنها با ذکر صورت لفظی «صابئون» به جای «صابئین» وتقدیم صابئان بر نصاری دیده می‏شود:
«اِنَّ الّذِینَ آمَنُوا وَالَّذینَ هادُوا وَالصابِئُونَ وَالنَّصاری مَنْ آمَنَ بِاللهِ وَالیَومِ الاعلیها السلام‏خر وَعَمِلَ صالِحاً فَلا خَوف عَلَیْهِمْ وَلا هُمْ یَحْزَنُونَ».
«آن‏ها که ایمان آورده‏اند و یهود و صابئان و ترسایان، هرگاه به خداوند یگانه و روز جزا ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند نه ترسی بر آنهاست و نه غمگین خواهند شد»
در این دو آیه، مردم به دو گروه تقسیم شده‏اند: موءمنان (مسلمانان) و اهل ادیان الهی: یهود، صابئان و ترسایان. و این دو گروه با ذکر اسم موصول «الّذین» از هم جدا شده‏اند و در هر دو آیه «صابئان» از اهل کتاب و دین و در ردیف یهود و نصاری معرفی شده‏اند و لحن هر دو آیه بیانگر این است که آیین صابئان همانند آیین یهود و نصاری یک آیین توحیدی و آسمانی است.
به عبارت دیگر: از ظاهر عبارت هر دو آیه به طور واضح فهمیده می‏شود که صابئان در هر دو آیه مشمول صفت موءمن به خدا و روز آخرت یا به عبارت بهتر توحید و معاد به علاوه نیکوکاری و استحقاق پاداش معنوی و رهایی از بیم و اندوه قرار گرفته‏اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

حالا سوالی که مطرح میشه، اون که نداره، چی؟
حالا سوالی که کلا مطرح می شه اینه که اصن عمل صالح چیه؟ :biggrin:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا شما با دلیل دین رو قبول کردی یا اینکه اصلا دین رو قبول نداری.
اگه صرفا دین رو به خاطر اینکه پدر و مادر مسلمون بودن، شمام قرآن رو قبول کردی، پس توقع میره که چنین اشکالاتی رو هم به ما وارد کنی.

با دلیل و علت و سوال و عقل و منطق باید دین و قرآن رو بپذیری.
وقتی که پذیرفتی، دیگه باید به قرآن عمل کنی.
چون : ان الدین ، عند الله الاسلام (قطعا دین، نزد خدا ، تسلیم شدن هست) سوره ال عمران
دین اسلام یعنی تسلیم شدن. این صریح ایه قران هست که متاسفانه ما فقط برای تشییع جنازه هامون ازش یاد میکنیم.

حالام اگه دوست داری حرف خودت فقط حجت باشه که دیگه حرفی نمیمونه...
ولی اگه واقعا سوال داری، باید سوالت رو درست بپرسی. (کجای قرآن گفته ؟ پیغمبر کی همچین حرفی زده ؟ و...)
بنظر شما چند درصد جمعیت دنیا دینی رو که دارن با تحقیق پذیرفتن و ارثی نیست؟
و سوال دومم اینه که لازمه ی اینکه نیاز به تحقیق ببینی چیه؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال

الان دیگه تقریبا همه دنیا میدونن که اسلام ایران با جنایتکاران به ظاهر اسلامی عربستان، داعش و طالبان آمریکایی که کل جهان دارن واسشون سلاح میفرستن و ازشون حمایت میکنن تا به خیال خام خودشون به ایران برسن،هیچ سنخیتی نداره!

جالبه طرز تفکر منحصر بفردتون.

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
بنظر شما چند درصد جمعیت دنیا دینی رو که دارن با تحقیق پذیرفتن و ارثی نیست؟
و سوال دومم اینه که لازمه ی اینکه نیاز به تحقیق ببینی چیه؟

1- من با تحقیق قبول کردم.

2- یعنی شما کورکورانه قبول کردن یک دین رو عاقلانه میدونی؟!
خب معلومه که ادم باید تحقیق کنه!
لازمه. وگرنه معلوم نیست کدوم کارش رو دین گفته یا نه..

البته اگه میخای در چارچوب دین عمل کنی، وگرنه میشی مثل بقیه انسانهایی که یه چند سال زندگی میکننو بعدشم میمیرن، بدون اینکه برای آخرتشون کاری کرده باشن.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- من با تحقیق قبول کردم.

2- یعنی شما کورکورانه قبول کردن یک دین رو عاقلانه میدونی؟!
خب معلومه که ادم باید تحقیق کنه!
لازمه. وگرنه معلوم نیست کدوم کارش رو دین گفته یا نه..

البته اگه میخای در چارچوب دین عمل کنی، وگرنه میشی مثل بقیه انسانهایی که یه چند سال زندگی میکننو بعدشم میمیرن، بدون اینکه برای آخرتشون کاری کرده باشن.
!!! ینی کل ادیان و ایدئولوژی های روی زمینو مطالعه کردین؟ واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم!
.
درمورد دومی شما متوجه منظورم نشدین... گفتم چی باعث می شه که آدم نیاز ببینه باید تحقیق کنه؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز
!!! ینی کل ادیان و ایدئولوژی های روی زمینو مطالعه کردین؟ واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم!
.
درمورد دومی شما متوجه منظورم نشدین... گفتم چی باعث می شه که آدم نیاز ببینه باید تحقیق کنه؟

راست میگی!!
نه همشو مطالعه نکردم...
ولی خب وقتی که دین اسلام بدون تحریف هست، نیازی به تحقیق درباره دینهایی که دستخوش تغییر شده هست؟
مثلا وقتی مسیحیت میگه ، پیغمبرشون پسر خداست، خب میبینیم که از نظر عقلی دارن اشتباه میگن. پس دینی نیست که بشه بهش اعتماد کرد.

درباره دومی:
خب ادم ذاتش این هست که میخاد کسی رو بپرسته!!!
و دلیل اینکه کسی اومده که گفته که وقتی بمیریم، جهنم و بهشتی هست.
پس عقل حکم میکنه که تحقیق کنیم. اگه درست نگفته که خب عشق دنیا رو میکنیم. ولی اگه درست بود، پس میتونیم این فرصت رو داشته باشیم که خودمون رو آماده کنیم.

بالا