آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

• مجموع رای دهندگان
    135

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نکنین اینا وضعشون خرابه و شهوترانن که میخوان صیغه کنن ها!

میخوان مثل شرع پیش برن و یه وقت خدایی نکرده از راه راست منحرف نشن..........:gol:

نه من حاضر نیستم با مردی که هم فکرش کم باشه هم عقلش و هم فقط به یک چیز فکر میکنه ازدواج کنم...........:gol:
;)
سوال دیگه ای هست؟!

f.g

عضو جدید
جا هاتون با هم عوض کنید .آیا اون مرد با زنی که قبلا صیغه ی مردی بود ایا حاضر ازدواج کنه؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
صیغه حلاله! مگه طرح خانه ی عفاف یادت رفته؟!:gol:
مثل اینکه هرچی مردا وضعشون خراب تر باشه بهشت جای بهتری گیرشون میاد!:biggrin:;)

یک نکته ای رو براتون ( برا همه تون) روشن کنم که وقتی تو قرآن میگه تو بهشت حوری و موری و قوری در کار هست منظورش این نیست که واسه مرد هست و واسه زن نیست.
یا برعکسش
وقتی اشتباهی به خوردتون دادن اشتباه هم نظر میدین.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نکته ای رو براتون ( برا همه تون) روشن کنم که وقتی تو قرآن میگه تو بهشت حوری و موری و قوری در کار هست منظورش این نیست که واسه مرد هست و واسه زن نیست.
یا برعکسش
وقتی اشتباهی به خوردتون دادن اشتباه هم نظر میدین.
کاملا درسته
درروایات مختلف گفته شده حوری فقط به زن اطلاق نمیشه

mr1991

عضو جدید
من بمیرم با همچین مردی ازدواج نمیکنم !!! یه جورایی احساس میکنم بهم توهین شده !!!

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا درسته
درروایات مختلف گفته شده حوری فقط به زن اطلاق نمیشه
اصولا وقتی کلمات عربی رو درنظر بگیری نه اینکه تانیث بکاره برده باشه واسه مرد. کلماتش اطلاق عام داره هم واسه مردهم واسه زن.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بمیرم با همچین مردی ازدواج نمیکنم !!! یه جورایی احساس میکنم بهم توهین شده !!!

کلا باید نظرتون عوض بشه چه درباره زنی که قبلا صیغه شده از طرف مرد و چره درباره مردی که صیغه کرده زنی رو

این فاعل و مفعول بودن یک جورایی تحکم آور شده و همه موضوع رو قاطی می کنن. چرا؟

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخصا پسری که قبلا دوست دختر داشته نمیتونم به همسری قبول کنم چه برسه به اینکه صیغه هم کرده باشه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
صیغه حلاله! مگه طرح خانه ی عفاف یادت رفته؟!:gol:
مثل اینکه هرچی مردا وضعشون خراب تر باشه بهشت جای بهتری گیرشون میاد!:biggrin:;)
خوب ممنون تو هم تاييد كردي ديگه حلاله اونم يادمه اي ملت ريختن سمت اون خونه ها انگار بسته بودنشون :surprised:

نه من مخالفم صیغه کار جالبی نیست تو این اوضاع بلبشور.
عواقب داره.:surprised::cry:

چون دیروقت بود و شب قرار گذاشتم فردا برم پا معامله:gol:
اره عواقب كه داره برا من زهر حلاهل هم بدتره :cry:
سمیرا این چی میگه؟؟؟؟:eek:
چيز خاصي نميگه ميگه سرش پايينه دورو برشم نگا نميكنه
جدي ميگي بزار سنت بشه سي سال خودم تضمين ميكنم بله رو بدي :D

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخصا پسری که قبلا دوست دختر داشته نمیتونم به همسری قبول کنم چه برسه به اینکه صیغه هم کرده باشه

بطور کلی این جزو فرهنگ ما شده و درمجموع چیز بدی نیست.
اما در دوره حالا به خاطرسوابق گذشته که این همه خورده فرهنگی رو هم سوار شده شورش در اومده.
نیاز به یک رفرش اساسی داره
آره

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

با شما موافقم اما بهتر نبود اینجوری بود ترتیب جملت؟
شخصا پسری که قبلا صیغه کرده نمیتونم به همسری قبول کنم چه برسه به اینکه دوست دختر هم داشته باشه

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
با شما موافقم اما بهتر نبود اینجوری بود ترتیب جملت؟
شخصا پسری که قبلا صیغه کرده نمیتونم به همسری قبول کنم چه برسه به اینکه دوست دختر هم داشته باشه
نه دیگه......جمله من درسته نه جمله شما

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بطور کلی این جزو فرهنگ ما شده و درمجموع چیز بدی نیست.
اما در دوره حالا به خاطرسوابق گذشته که این همه خورده فرهنگی رو هم سوار شده شورش در اومده.
آره

دستتون درد نکنه دیگه:mad:
:mad::mad::mad::mad::mad:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال
خدا صیغه رو حلال گرده و حتما حکمتی در کارشه
من بنده روسیاه کیم بگم کار خدا خوبه یا بد

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال
خدا صیغه رو حلال گرده و حتما حکمتی در کارشه
من بنده روسیاه کیم بگم کار خدا خوبه یا بد

حالا من و شما بنده رو سیاه خدا کارای دیگه ای هم که خدا گفته بد نیست انجام بدیم ...

اینجاها که میرسه همه میشن مومن خدا

منظورم شخص شما نبودا ....همه مون همینطوریم

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستتون درد نکنه دیگه:mad:
:mad::mad::mad::mad::mad:

گفتم:- بطور کلی این جزو فرهنگ ما شده و درمجموع چیز بدی نیست.
آره-

گفتم چیز بدی نیست یعنی اینکه واقعا خوبه که آدمهایی اومدن در طول زمان ها که خواستن پاک بودن افراد رو شرط کنن در دوره زندگیشون و یک سری آداب و رسومی پیش اومده به مرور تا به مرز کنونی رسیدیم.
خوب شرایط بد نبود حد و حدود واحترام و سنت و . . . ..
اما الان به جایی رسیده که یک سری اضافاتی داره که مایه درد سر خانواده ها شده که اصلا هیچ ربطی به دین و مذهب و اسلام نداره. اینجاست که گفتم یک رفرش نیازه تا اونچه که اصالت هست رو نگه داریم و باقیش رو بندازیم دور.
اگه این کار نشه مطمئن که به سمت یک فروپاشی پیش خواهیم رفت.
پس میگم قبل از اینکه این بشه نخبگان این زمینه باید دست بکار بشن و یک بردار جهت دار برای این معضل درست کنند که مسیر جامعه اصلاح بشه وگرنه فاجعه داریم

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ببینید قرار نیست اینجا کسی نظرشو به کسی تحمیل کنه یا قاطعانه بگه حق با منه
بین چند تا از دوستان اختلاف نظر هایی وجود داره.....
خوب همه میان تا درباره نوع نگاهشون به این قضیه صحبت کنند دیگه....و اینکه تا اینجا که معلومه اکثریت قریب به اتفاق دوستان نظرشون منفیه....
و جالب تر از اون نظر آقایونی بود که در این بحث شرکت کردند و جالب بود برای من که اکثرا این قضیه رو تایید نمی کردند... یا حداقل جانب انصاف رو نگه میدارند.

مسیح 110

عضو جدید
موارد اشتراك بين ازدواج دائم با متعه
ازدواج دائم و ازدواج موقت (متعه) در اموري با يكديگر اشتراك دارند كه در ذيل به پاره‏اي از آنها اشاره مي‏نماييم:
عقدي مشتمل بر ايجاب و قبول باشد و مجرد تراضي و معاطات كافي نيست.
2ـ عقد بايد به الفاظ خاصي از قبيل: زوجت، انكحت، متّعت باشد نه هر لفظي.
3ـ مانع شرعي از سبب و نسب يا رضاع غير از آن موجود نباشد.
4ـ در حال حيض يا نفاس جماع ممنوع است.
5ـ با دخول احتياج به عدّه است و بدون دخول يا در حالت يائسگي زن، احتياج به عده نيست.
6ـ فرزند، ملحق به شوهر است؛ اگرچه عزل هم كرده باشد.
7ـ اولاد، ملحق به پدر و مادرند. لذا تمام آثار آن از قبيل: ارث و نفقه بر آنها مترتب مي‏شود.
8ـ حضانت و احكام آن نیز جاری است.
9ـ حرمت ازدواج با زن مشترك توسط چند مرد .
10ـ منتشر شدن حرمت به سبب دامادي و شيردادن.
11ـ احتياج شروط عامه از قبيل: بلوغ، عقل، اختيار و مانند آن لازم است .
12ـ در زن باكره احتياج به اذن وليّ است.

مسیح 110

عضو جدید
دوستان ببینید قرار نیست اینجا کسی نظرشو به کسی تحمیل کنه یا قاطعانه بگه حق با منه
بین چند تا از دوستان اختلاف نظر هایی وجود داره.....
خوب همه میان تا درباره نوع نگاهشون به این قضیه صحبت کنند دیگه....و اینکه تا اینجا که معلومه اکثریت قریب به اتفاق دوستان نظرشون منفیه....
و جالب تر از اون نظر آقایونی بود که در این بحث شرکت کردند و جالب بود برای من که اکثرا این قضیه رو تایید نمی کردند... یا حداقل جانب انصاف رو نگه میدارند.
اگر تمام مردم کره زمین , ازدواج موقت را قبول نکنند , مهم نیست , چرا ؟
چون خدا آنرا حلال کرده است وکسی بالاتر خدا وجود ندارد

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
- اگر براساس کتاب خدا وسنت پیامبرش این ازدواج را انجام داده است , اری حاضرم ......میدانی چرا ؟
چون خدا وشرع اجازه داده ............من وتو چه کاریم
وقتی خدا راضی باشد ......من چرا ناراضی باشم

اما میدانید خدا در قران چه میگوید :
,اگر پسری یا دختری با جنس مخالف زنا وکار خلاف عفت انجام دهد , هیچ فرد مسلمان حق ازدواج با این آدم ها را ندارد وازدواج با آنان حرام وخلاف شرع است
بعبارتی
زن زناکار فقط باید با مرد زناکار ازدواج کند وبس وبرای دیگران حرام است
وهمچنین
مرد زناکار فقط باید با زن زناکار ازدواج کند وبس وبرای دیگران حرام است
بعبارتی
صیغه دراسلام حلال است وهرکس انجام دهد ثواب کرده است ولی زنا :eek: :eek::mad:...........
ابداااااا این جملات رو قبول ندارم....
کسی که با 4 تا آیه حرام جهنمی رو بکنه حلال بهشتی قضاوتش با کسی که این کارا رو نمی کنه اخلاقا یکیه!!!!!!!
!!!!!
ماها از بعضی از تعابیر قران میخ وایم به نفع راحتی و امیال خودمون قضاوت کنیم ....!!!
خداوند هر کس رو با کیش و مسلک خودش محاکمه میکنه ..در حین اینکه تاکید می کنم 1 بار و یا اندک بار خطا رفتن به حکم انسانی جایزه ..
ولیکن در این مورد هیچ فرقی بین صیغه و غیرش نیست!!!!!!!

بالا